Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (98 összesen)

Téma: Assetto Corsa - v1.3 új funkciók

  1. #51
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    azt szögezzük le, hogy most a GT3 -ról beszélek, a Nissant jól ismerem ,azzal mentem qrva sokat, de kipróbáltam az újakat is .
    az erősebb utcai autóknak szerintem jót tett az új gumi , BMW-ket néztem, írtam is, hogy az M3 sokkal elnézőbb gázadásra, tehát ott is érezhető , hogy az új gumi hosszirányban jobban tapad, de ezeknek végül is jót tett, mert ezek előtte csúsztak-másztak ha kell ha nem .

    De a GT ....

    a régi setem nem jó, totál alulkormányzott . Nagy tempónál is érezhető de lassú kanyarokban totál rossz .a nissan orr motoros, szóval elvileg kicsit orrtolós ha elrontja az ember, de kigyorson illene fickósabbnak lennie. most úgy állok vele, hogy lassú kanyarból kijövet, ha elérem azt a tempót a csúcsponton amikor hajlandó az orrát fordítani, ott azonnal tudok egy padlót nyomni .Semmi nem történik, szépen kigyorsít atomstabilan. előtte azért nagyjából meg kellett várnom amíg egyenesbe kerül az autó ....

    ami még nagyon gagyi volt az a Lambo, olyan szinten érzékeny a difire vagy nem tudom mire, Barcelonán gyak a gázzal kell kormányozni, nem a kormánnyal: gázadás ortolás, gázfelengedés befeklé vágodik az orra. ez még kintről nézve i meseszerű

    köridőt nem igen néztem csak Zandvoortban nissant, ott egy picivel gyorsabb voltam de mindenképpen könnnyebb volt végigmennem, taposhattam a gázt mert bárhogy állítom nem akar kitörni a hátulja a gázadásra .


    De jah, új gumi mindig ilyen, majd teker itt-ott a szorzókon és jobb lesz, igazából többet tud a gumi most meg jobban működik kivéve ezek a hosszirányú tapadások.

    De igazából ez mindig is hullámzott, az 1.2.5 volt az első ahol tetszettek a GT-k ! most megint nem jó nekem ))
    Utoljára módosította: Laccoo; 2015. 10. 11. 08:46.

  2. #52
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Hát ez a visszaváltás egy fos, ennyi erővel nyugodtan lehetne autómatával is menni, mert nem lehet előbb visszaváltani.
    Azt nen akarom elhinni, hogy igaziban sem engedi igy visszaváltani.
    Oké hogy nem engedi szétforgatni a motort de a fordulataszám maximumig vissza kellene engednie, amit nem tesz meg. Ez igy szar.

  3. #53
    Kemény Ákos Versenyző kemenyakos logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Életkor
    24
    Üzenetek
    685
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez a visszaváltás egy fos, ennyi erővel nyugodtan lehetne autómatával is menni, mert nem lehet előbb visszaváltani.
    Azt nen akarom elhinni, hogy igaziban sem engedi igy visszaváltani.
    Oké hogy nem engedi szétforgatni a motort de a fordulataszám maximumig vissza kellene engednie, amit nem tesz meg. Ez igy szar.
    Pedig nem engedi visszaváltani.
    A kupás Seat Leonnál is ez van, hogy nem enged visszaváltani, amíg túl magas a fordulat.

  4. #54
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Gondolom nem csak arrol szol, hogy ne forogjon tul a motpr, a fogaskerekek fogai is konnyen osszeakadnak visszavaltaskor nagyobb fordulaton....

  5. #55
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig nem engedi visszaváltani.
    A kupás Seat Leonnál is ez van, hogy nem enged visszaváltani, amíg túl magas a fordulat.
    Ok, de ha pl 9000 a leszabályzás, és a visszaváltás után 8900-ra ugrana a fordulat akkor simán engednie kellene.

  6. #56
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Nem , nem kellene , nem tud ak egymasba kapcsolodni a fogak a valtoban. Szerintem

  7. #57
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez a visszaváltás egy fos, ennyi erővel nyugodtan lehetne autómatával is menni, mert nem lehet előbb visszaváltani.
    Azt nen akarom elhinni, hogy igaziban sem engedi igy visszaváltani.
    Oké hogy nem engedi szétforgatni a motort de a fordulataszám maximumig vissza kellene engednie, amit nem tesz meg. Ez igy szar.

    Nem tudom mit szerettek a modern GT autókban ennyire, hogy mindig egyhangúan erre szavaztok, de EZ pedig mapnapság az elektromos vezérlésű váltók világában ilyen, és van TC és van ABS meg elektromos difi is itt ott. Ahogy Ákos is írta példának a DSG Seat kupás túraautó is ilyen már és persze az összes utcai pillangós autó is. Csak akkor vált ha minden feltétel adott, cserébe nagyon megbízható szerkezet és 24 órás futamokat is túléli az utcai váltó/motor.

    Én már így is tudtam revlimiter környékére visszaváltani, csak időzítés kérdése, ha picit is elkapkodod már nem veszi

  8. #58
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mit szerettek a modern GT autókban ennyire, hogy mindig egyhangúan erre szavaztok, de EZ pedig mapnapság az elektromos vezérlésű váltók világában ilyen, és van TC és van ABS meg elektromos difi is itt ott. Ahogy Ákos is írta példának a DSG Seat kupás túraautó is ilyen már és persze az összes utcai pillangós autó is. Csak akkor vált ha minden feltétel adott, cserébe nagyon megbízható szerkezet és 24 órás futamokat is túléli az utcai váltó/motor.

    Én már így is tudtam revlimiter környékére visszaváltani, csak időzítés kérdése, ha picit is elkapkodod már nem veszi
    Nem kell modern, neken jók a régi GT1-es kocsik a GTR-ből is, csak cseszik megcsinálni őket, ha lennének ezekkel a gt3-akkal menne a franc.

  9. #59
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    225
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt megoldás 32 bit-es rendszerekhez:
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...-inside.27253/
    Sajnos nem sikerül eljutnom a megadott linkhez.Esetleg tud valaki gyakorlati megoldást az acs x86.exe hibára?Nagyon bosszantó,hogy megveszem a játékot és képtelen vagyok használni.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  10. #60
    Nem értem ezt a sok sírást itt és más fórumokon is,a visszaváltás miatt.
    Tegnap több kocsit is meghajtottam több versenyen online,igen nem nyugdíjas tempóban,de talán ha 1-2x belfutottam az úgynevezett kardinális és szinte már már katasztrófális problémába.
    Persze csak azoknak ez akik eddig is ész nélkül nem a megengedhető fordulaton használták a váltót.
    Csak ajánlatudok egy igazi szimet ,iRacing ,ott már rég együtt élek ezzel,minden gond nélkül,a valóságot meg már nem is említeném ,ha ott is ész nélkül vissza lehetne dobálni akár mikor a fokozatokat,nem lennének hosszú életűek sem a váltók sem a versenyek.
    Ebből is látszik akik eddig "szimulátor versenyzőnek" képzelték magukat egy ilyen "apróságnál" már nagy gondban vannak.
    Még annyit teljesen egyetértek Tilus eddigi ez irányú szakmai hozzá szólasaivan,ezért nem is ismételném.
    Meg kell tanulni vezetni,ahhoz ez a csekélység is hozzá tortozik.

  11. #61
    Kemény Ákos Versenyző kemenyakos logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Életkor
    24
    Üzenetek
    685
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem ezt a sok sírást itt és más fórumokon is,a visszaváltás miatt.
    Tegnap több kocsit is meghajtottam több versenyen online,igen nem nyugdíjas tempóban,de talán ha 1-2x belfutottam az úgynevezett kardinális és szinte már már katasztrófális problémába.
    Persze csak azoknak ez akik eddig is ész nélkül nem a megengedhető fordulaton használták a váltót.
    Csak ajánlatudok egy igazi szimet ,iRacing ,ott már rég együtt élek ezzel,minden gond nélkül,a valóságot meg már nem is említeném ,ha ott is ész nélkül vissza lehetne dobálni akár mikor a fokozatokat,nem lennének hosszú életűek sem a váltók sem a versenyek.
    Ebből is látszik akik eddig "szimulátor versenyzőnek" képzelték magukat egy ilyen "apróságnál" már nagy gondban vannak.
    Még annyit teljesen egyetértek Tilus eddigi ez irányú szakmai hozzá szólasaivan,ezért nem is ismételném.
    Meg kell tanulni vezetni,ahhoz ez a csekélység is hozzá tortozik.
    Adom

  12. #62
    Abelovszky Péter Versenyző abypeti logója
    Csatlakozott
    2011. 09. 19.
    Életkor
    29
    Üzenetek
    185
    Egyetértenék én is az előttem szólóval.
    Nem értem miért baj, ha nem ész nélkül kell váltogatni. És egyben azt sem, hogy eddig ezt miért engedték. Mindenesetre mindenki a get real elvre hivatkozik folyamatosan, amikor meg megkapják, akkor meg az a baj.

    Ugyanez igaz a gumimodellre is. Sokan panaszkodnak, hogy könnyebb vezetni, stb. Meg hogy nem reális a tapadás. Azok honnan tudják? Hányan vezettek gt-s autót? Nekem személy szerint jobban tetszik a mostani. Régebben inkább nyúlni lehetett a kanyarban, és a gumi is csak nyúlott, és nem kanyarodott vagy csúszott. Persze nem minden autóban, de pl. a Mclaren sokkal realisztikusabb lett(szerintem). És én valamiért elhiszem a fejlesztőknek, hogy ez a gumimodell közelebb áll a valósághoz, mint a korábbi verzióké.

    Aki meg azért panaszkodik, hogy most újra meg kell tanulni vezetni, stb, mert jött egy update. Szerintem inkább örüljünk. Jónéhány korábbi szim jutott arra a sorsra, hogy kapott egy updatet, aztán jó éjszakát, és abbahagyták a fejlesztést. AC-nál pont ez a jó szerintem, hogy folyamatosan fejlesztik, változtatnak rajta, próbálják minél reálisabbra, a valósághoz a lehető legközelebbre alkotni. És azért nem hetente dobnak ki ilyen méretű updateket, hogy hetente kelljen újra mindent megtanulni. Végre valaki, aki foglalkozik a kiadott játékukkal, és folyamatosan új tartalmakat, valósághűbb fizikát kapunk.
    Lehet pozitívabban is nézni a dolgokat.

  13. #63
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem sikerül eljutnom a megadott linkhez.
    Esetleg tud valaki gyakorlati megoldást az acs x86.exe hibára?
    Nagyon bosszantó,hogy megveszem a játékot és képtelen vagyok használni.
    Az a hivatalos gyári fórum, csak be kell regisztrálni

    De akkor íme:

    open assetto_corsa.ini file located in your Steam folder\steamapps\common\assettocorsa\system\cfg

    and set:

    [THREADING]
    USE_TIMER_PROCESS=-1

    to

    [THREADING]
    USE_TIMER_PROCESS=0

  14. #64
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    225
    Működik.Hálás köszönet Szab!:-)

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  15. #65
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Én sem értem ezt a fene nagy elégedetlenséget. Néhány óra játék után rávágni hogy szar, elég nagy butaság.
    Múlt hét csütörtökön 2-3 kör után még azt mondtam hogy a Schumacher S nem megy padlógázzal (1.2-höz készült setuppal természetesen), ma viszont újra leültem a gép elé, mentem 15-20 kört a szerveren és láss csodát, már megy is a padlógázas Schumi S (jó, nem mindig... ). Csak rá kellett szánni egy kis időt hogy kitapasztaljam, módosítsak a setupon itt-ott. A ~2mp-s fejlődésről már nem is beszélek... De ha igazán ki akarjuk majd hozni a maximumot az autóból arra heteket kell majd szánni, nem 15-20 köröket.
    Itt (meg máshol is) meg pár óra játék után megy a nyafogás hogy árkádosabb lett, meg nem valósághű, meg mittudomén...

  16. #66
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem ezt a sok sírást itt és más fórumokon is,a visszaváltás miatt.
    Tegnap több kocsit is meghajtottam több versenyen online,igen nem nyugdíjas tempóban,de talán ha 1-2x belfutottam az úgynevezett kardinális és szinte már már katasztrófális problémába.
    Persze csak azoknak ez akik eddig is ész nélkül nem a megengedhető fordulaton használták a váltót.
    Csak ajánlatudok egy igazi szimet ,iRacing ,ott már rég együtt élek ezzel,minden gond nélkül,a valóságot meg már nem is említeném ,ha ott is ész nélkül vissza lehetne dobálni akár mikor a fokozatokat,nem lennének hosszú életűek sem a váltók sem a versenyek.
    Ebből is látszik akik eddig "szimulátor versenyzőnek" képzelték magukat egy ilyen "apróságnál" már nagy gondban vannak.
    Még annyit teljesen egyetértek Tilus eddigi ez irányú szakmai hozzá szólasaivan,ezért nem is ismételném.
    Meg kell tanulni vezetni,ahhoz ez a csekélység is hozzá tortozik.
    Én is raktam már vissza 1-2x a swift sportomnak hring T3-ba amijor kanyar közbe amikor 3-ból 4-be kellett volna, de 2 kett belőle, és jé még sem ment szét a motorom, viszont blokkoltak az első kerekek ahogy betiltott a motor, aztán gyors kuplung és vissza. Tudom nem tett jót neki de aki pályanapozik, néha hibázik.
    Szóval jó lenne ha a pilótára bíznák ezeket, mert néha tényleg hasznos ha elméred kicsit és a nagyobb motorfék tud segíteni, és ennyit kibírnak a motorok.

    Én sem szoktam állat módjára visszaváltani, mert gtr-ben ahol fogyott a motor rendessen is kibírta a 3órás futamot.

  17. #67
    Kicsit szaglásztam a feature-ök között, és sajnos a hólyagosodás és szemcsésedést egy ideig még nem fogjuk látni kedvenc appjaink között (realtime), ugyanis az ehhez szükséges shared memory hozzáférést nem igazán akarja dokumentálni Kunos, és az 1.3-al sem változott meg ez a helyzet...
    Pedig jó lenne egy kis visszajelzés menet közben is.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit szaglásztam a feature-ök között, és sajnos a hólyagosodás és szemcsésedést egy ideig még nem fogjuk látni kedvenc appjaink között (realtime), ugyanis az ehhez szükséges shared memory hozzáférést nem igazán akarja dokumentálni Kunos, és az 1.3-al sem változott meg ez a helyzet...
    Pedig jó lenne egy kis visszajelzés menet közben is.
    Talán nem is baj, nem hiszem hogy ezek olyan dolgok, amiről menet közben infót kaphatnának a valós pilóták, max érezni tudják.

    Meg nem tudom, hogy működik ez a valóságban, de ez a gumiállapot százalékban mérés is kicsit nekem életidegen... nem hiszem hogy bármelyik gumimérnök egzakt értéket tudna mondani egy használt gumi állapotáról, pláne nem real time, de lehet csak én vagyok tájékozatlan a témában...

  19. #69
    Rosenberger Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 08.
    Üzenetek
    51
    1.3-as fizika marad mostantól jó sokáig. Lásd itt.

  20. #70
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit szaglásztam a feature-ök között, és sajnos a hólyagosodás és szemcsésedést egy ideig még nem fogjuk látni kedvenc appjaink között (realtime), ugyanis az ehhez szükséges shared memory hozzáférést nem igazán akarja dokumentálni Kunos, és az 1.3-al sem változott meg ez a helyzet...
    Pedig jó lenne egy kis visszajelzés menet közben is.
    Kár, pedig edzéshez jó lenne.
    Tudtok mutatni egy működő appot, ami a hőmérsékletet legalább kiírja? Amit eddig használtam, nem megy már...
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  21. #71
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Idézet Eredetileg tamasd írta Hozzászólás megtekintése
    Kár, pedig edzéshez jó lenne.
    Tudtok mutatni egy működő appot, ami a hőmérsékletet legalább kiírja? Amit eddig használtam, nem megy már...
    Mindegy, közben kiadott egy frissítést az app készítője az 1.3-hoz.
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  22. #72
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Variáltak vmit a AWD kocsik diffijével az 1.3-as csomagban, lehet érdemes szétnézi a beállítások között, hogy mit lehet velük kezdeni...

    A DTM Classic bajnokságban pedig a súlyokat újra kalkuláljuk... gáz, meg fék, meg kormány pedig még mindig van az autón, így versenyezni is lehet majd vele!
    Azért ez több mint szerencsétlen időzítés lett, ígí, hogy pont ki lett tesztelve minden és éles bajnokság elkezdődött. Egy futam után teljesen átíródnak az erőviszonyok, külső hatások miatt - kész F1
    Nyílván aki eddig a végén kullogott nem kerül előre, de nem lenne szerencsésebb a szezont elkezdeni előlről és az első futamokat a sor végére tolni? Főleg, hogy pl a DTM futam az kuka.

    Szóval ezen nem volt tanakodás?

  23. #73
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Az új patch telepítése után az AC már nem írja ki az egyes versenyzők köridejeit a képernyő tetejére edzés, és valószínűleg online verseny közben sem. Pedig én kedveltem ezt a funkciót, mert egyrészt láttam, hogy milyen köröket autózik az élmezőny, ill. a körülöttem lévők verseny közben. A prekvalifikáció során is hasznos volt, mert jelezte, hogy ha valaki áthaladt a célvonalon, így nem hajtottam ki elé a pályára és nem tartottam fel. Vajon miért szüntették meg ezt? Talán ette az FPS-t? Nem lehet valahogy visszavarázsolni?

  24. #74
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ez több mint szerencsétlen időzítés lett, ígí, hogy pont ki lett tesztelve minden és éles bajnokság elkezdődött. Egy futam után teljesen átíródnak az erőviszonyok, külső hatások miatt - kész F1
    Nyílván aki eddig a végén kullogott nem kerül előre, de nem lenne szerencsésebb a szezont elkezdeni előlről és az első futamokat a sor végére tolni? Főleg, hogy pl a DTM futam az kuka.

    Szóval ezen nem volt tanakodás?
    GT3 bajnokságból 2 futam lement szépen, illetve a bajnokság eleve úgy lett kitalálva hogy 2 fajta autó kell használni, így mindenki tud váltani egy másik szimpatikusabb típusra a változások fényében.
    DTM bajnokságból 1 futam ment le rendben, a 2. futam eredményét töröljük és majd újrafutjuk valamikor. A ballaszt súlyok pedig újrakalkulálásra kerülnek.

  25. #75
    Idézet Eredetileg tamasd írta Hozzászólás megtekintése
    Kár, pedig edzéshez jó lenne.
    Tudtok mutatni egy működő appot, ami a hőmérsékletet legalább kiírja? Amit eddig használtam, nem megy már...
    A type temerature apphoz jött már javítás 1.3 alá, de azt nem tudom, hogy jót mutat e. Gondolom jót, azaz a felszínit.

    http://www.racedepartment.com/downlo...?version=12192

    http://www.assettocorsa.net/forum/in...ibility.14054/

    Vagy amit te írsz az ugyanez?
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •