Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (98 összesen)

Téma: Assetto Corsa - v1.3 új funkciók

  1. #26
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem tovabbra sincs jo velemenyem errol az uj verziorol.
    A visszavaltas tiltas az ilyen, tenyleg van sok autoban, meg utcaiban is .
    A gumihangok jok lettek.
    De a tapadas, stabilitas az gyakorlatilag konzolos szintre esett vissza, zsinoron megy minden.
    Remelem ez nem marad ilyen...Olyan kormanyallasnal tudok egybitesen padlot rugni, hogy az vicc .
    Oda jutottunk, hogy PCars GT autoban tobb az elet.....
    Ha ígylenne, akkor közel egyforma időket kéne mennie mindenkinek. De nem így van...

  2. #27
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Mar mier menne mindenki egy idot ?
    De idot nem is neztem, erzesre romlott egy hatalmasat.
    Eleg csak legutobbi bmw m3 funra h ondolni, tojasokon kellett lepkedni a gazon, most meg.....

  3. #28
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Laccoo írta
    a tapadas, stabilitas az gyakorlatilag konzolos szintre esett vissza, zsinoron megy minden.
    Ezzel sajnos egyet kell értsek. Ám annyira nem meglepő, hiszen mi is van a főoldalukon hónapok óta:
    "Coming to console 2016"

    Ennyi.

  4. #29
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Azt azert hozzateszem, hogy en elsosorban a gt, es gyorsabb palyaautokrol beszelek, utcaiknak nehol jot tett a javitas. De pl ktm is sokat butult, semmi sulya nincs most.

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Azért setup-pal is érdemes utána menni kicsit a változásoknak, nekem legalábbis úgy tűnik, hogy pár kattintással visszahozható a régi fickósság...

  6. #31
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Jah, nulla szarnyal es magas diffivel jobb azert, de az nem versenykepes. Mo djuk az engem nem izgat , nana , hogy utanamegyek

  7. #32
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    33
    Üzenetek
    804
    Véleményem szerint eddig túl sokat engedtek a gumik, valóságban nem lehet ennyire durván bánni velük mert szétszakadnak elmelegszenek. A kevesebb csúsztatás úgymond sínautózás áll közelebb a valósághoz ezekkel a GT autókkal, mint a féktávon befele keresztbe rakom és úgy jövök ki a kanyarból. Azzal ha könnyebb elmelegíteni a gumikat sokat javítanak a helyzeten, mert nem lesz kifizetődő ez a csúszkálós technika.
    Eddig csak a DTMes Bmw-vel mentem, de ott egyből érződött, hogy az addigi szinte driftelős technikából sokat visszakellet venni, mert nem működött.

  8. #33
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Na jo, ez ok, de nem az a baj most , hogy higy hasznalja valaszthatoan az ember, hanem higy koncentralnom kell ha meg akarom tancoltatni kicsit a Nissant.
    Azert valosagban is korrigalnak folyamatosan, meg tc vel is figyelnek a gazra , most ez itt nagyon nincs meg .

    Mondjuk az is igaz, hogy az osszehasonlitas miatt a meglevo setupommal brobaltam ki, az meg stabilitas fele volt allitva, lehet most pont forditva kell allitanom, ha kicsit fickosabbat akarok.
    Utoljára módosította: Laccoo; 2015. 10. 10. 12:04.

  9. #34
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekelne, hogy milyen app az ami neked valós gumihőmérsékletet mutat?

    Fejlesztők ugyanis aszonták, hogy teljesen átalakult a gumihőmérséklet (van már felület hőmérséklét, és belső is ), ezen kívül állítólag már a fékek is melegednek - és az eddigi app-ok biztosas hülyeségeket mutatnak....
    Hát a gumi hőmérséklet teljesen átalakult... valóban. Minnél jobban bele merülők, annál inkább valami fergeteges elcseszés kezd körvonalazódni bennem. És ez az érzés nem csökken, hanem egyre nő.

    Van ez:

    http://www.assettocorsa.net/forum/in...lus-v6-4.1018/

    Meg a gyári app is, ami bekapcsolható. Egyébként nem szoktam használni, csak tesztelés során, hogy pontosan lássam az értékeket. Megjegyzem ugyan azt mutatja a gyári és a külsős program is, azaz egy helyről vehetik az adatokat.

  10. #35
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    De mit latsz ugy , hogy el van cseszve ?

  11. #36
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A hőmérséklet kezelését. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy közel 40 fokos aszfalt hőmérsékleten megyek 5 kört és 60-65 fokra melegszik fel egy gumi (DTM). Ugyan akkor a Ford GT40-s gumija felmelegszik 80 fokra is (Vintage gumi). Már többen is próbáltuk az Alfát, de az meg nem akar kanyarodni. Szóval most elment a kedvem. Ma már hagyom a fenébe az egészet mer csak azt látom, hogy két héten belül megint jön egy valami patch és mehet minden elölről.

  12. #37
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    A hőmérséklet kezelését. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy közel 40 fokos aszfalt hőmérsékleten megyek 5 kört és 60-65 fokra melegszik fel egy gumi (DTM). Ugyan akkor a Ford GT40-s gumija felmelegszik 80 fokra is (Vintage gumi). Már többen is próbáltuk az Alfát, de az meg nem akar kanyarodni. Szóval most elment a kedvem. Ma már hagyom a fenébe az egészet mer csak azt látom, hogy két héten belül megint jön egy valami patch és mehet minden elölről.
    Pontosan ez a legbosszantóbb az egészben. Jön egy update és több hetes tesztelési munka, sokaknak több éves tapasztalat megy a levesbe. Ez így nagyon nem korrekt. Per pillanat állás szerint Alfaval gyakorlatilag értelmetlen versenyezni a Classic DTM-ben.

  13. #38
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Per pillanat állás szerint Alfaval gyakorlatilag értelmetlen versenyezni a Classic DTM-ben.
    Per pillanat igen, de egy jól kifundált súlyrendszer sokat javíthat.

  14. #39
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Már csináljuk. Türelem.

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ez a legbosszantóbb az egészben. Jön egy update és több hetes tesztelési munka, sokaknak több éves tapasztalat megy a levesbe. Ez így nagyon nem korrekt. Per pillanat állás szerint Alfaval gyakorlatilag értelmetlen versenyezni a Classic DTM-ben.
    Variáltak vmit a AWD kocsik diffijével az 1.3-as csomagban, lehet érdemes szétnézi a beállítások között, hogy mit lehet velük kezdeni...

    A DTM Classic bajnokságban pedig a súlyokat újra kalkuláljuk... gáz, meg fék, meg kormány pedig még mindig van az autón, így versenyezni is lehet majd vele!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 10. 17:39.

  16. #41
    Kemény Ákos Versenyző kemenyakos logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 09.
    Életkor
    24
    Üzenetek
    685
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Na jo, ez ok, de nem az a baj most , hogy higy hasznalja valaszthatoan az ember, hanem higy koncentralnom kell ha meg akarom tancoltatni kicsit a Nissant.
    Azert valosagban is korrigalnak folyamatosan, meg tc vel is figyelnek a gazra , most ez itt nagyon nincs meg .

    Mondjuk az is igaz, hogy az osszehasonlitas miatt a meglevo setupommal brobaltam ki, az meg stabilitas fele volt allitva, lehet most pont forditva kell allitanom, ha kicsit fickosabbat akarok.
    Ha nem csúszkál, akkor a jó..ezek nem rally autók, hogy driftelni kelljen velük.

  17. #42
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Az Alfához első blikkre amit állítottam és sokat javult. A difi coastot levenni (20), a preloadot (60) meg kell emelni és az első futót puhítani ízlés szerint. Sokkal jobb lesz. Sokat nem bíbelődtem vele, mert másik autókat is kell vinni ráadásul kemény és med gumin is. Rengeteg idő. Próbálgassátok.

  18. #43
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem csúszkál, akkor a jó..ezek nem rally autók, hogy driftelni kelljen velük.

    Ha úgy vezetem, hogy ne csúszkáljon, akkor ajó, de nem az, ha az autó képtelen a csúszásra
    most mentem egy kis versenyt barcelonán, audival, az is olyan, a sikánból kijövet nagy kormányszögnél simán padló.
    a kanyargós részeken meg inkább kormányzom az autót gázzal meg fékkel mint a kormánnyal rettenet sokat mozog az egész ,és rettenet gyorsan ,mintha semmi súlya nem lenne, kívülről nézni is elég fura ...

    sokat kell még ezen finomitani az tuti ....

  19. #44
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha úgy vezetem, hogy ne csúszkáljon, akkor ajó, de nem az, ha az autó képtelen a csúszásra
    most mentem egy kis versenyt barcelonán, audival, az is olyan, a sikánból kijövet nagy kormányszögnél simán padló.
    a kanyargós részeken meg inkább kormányzom az autót gázzal meg fékkel mint a kormánnyal rettenet sokat mozog az egész ,és rettenet gyorsan ,mintha semmi súlya nem lenne, kívülről nézni is elég fura ...

    sokat kell még ezen finomitani az tuti ....

    Már nem először láttam, hogy ezt leírtad az utóbbi napokban: "sikánból kijövet nagy kormányszögnél simán padló."
    Ez számodra mit jelent? Hogy simán padló és kigyorsít, vagy simán padló és semmi nem történik annyira tolja az orrát?

    Az én tapasztalatom most az, hogy beállítás ÉS vezetési stílus, meg az adott gumi állapota az adott helyzetben meghatározza melyik fog történni:
    - extrém mód tolja az orrát (kapcsold be az enchance understeer effektet!)
    - simán kigyorsít
    - a legkissebb gáz applikációra kitör a hátulja
    Ezeket 3 körön belül simán képes vagyok előhozbni ÉS befolyásolni csak a vezetési stílus és ezálltal a gumi állapotának a variálásával.
    Vagy setup változtatás után bármelyik autó vígan drifeli végig a kanyarokat ha éppen azt akarom, még az AWD porsche is, aztán kijövök a boxba új gumiért és ha pont nem úgy melegszik a gumi mint 10 perce, akkor TELJESEN másképp viselkedik a gép.
    Utoljára módosította: Tilus; 2015. 10. 10. 19:46.

  20. #45
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Már nem először láttam, hogy ezt leírtad az utóbbi napokban: "sikánból kijövet nagy kormányszögnél simán padló."
    Ez számodra mit jelent? Hogy simán padló és kigyorsít, vagy simán padló és semmi nem történik annyira tolja az orrát?

    Az én tapasztalatom most az, hogy beállítás ÉS vezetési stílus, meg az adott gumi állapota az adott helyzetben meghatározza melyik fog történni:
    - extrém mód tolja az orrát (kapcsold be az enchance understeer effektet!)
    - simán kigyorsít
    - a legkissebb gáz applikációra kitör a hátulja
    Ezeket 3 körön belül simán képes vagyok előhozbni ÉS befolyásolni csak a vezetési stílus és ezálltal a gumi állapotának a variálásával.
    Vagy setup változtatás után bármelyik autó vígan drifeli végig a kanyarokat ha éppen azt akarom, még az AWD porsche is, aztán kijövök a boxba új gumiért és ha pont nem úgy melegszik a gumi mint 10 perce, akkor TELJESEN másképp viselkedik a gép.
    Nyilván nem a legnyakatekertebb setupra értem Egy tuti: azokkal a GT3-as autókkal amiket néztem ,nagyságrendekkel könnyebb lett a kigyorsítás, általában simán kigyorsít . Annyira béna azért nem vagyok, hogy ne tudjak megkülönböztetni egy direkt keresztberakást egy kissé elkapkodott kigyorsítástól ...
    De nem is vitatkozok ezen, nyilván ha direkt arra megyek akkor megforgatom, de tagadhatatlan, hogy az új gumik nagyon nehezen forognak el .
    Erre , hogy aktuális legyek legjobb példa a BMW M3 S1, amivel nem régen volt itt fun futam, és bizony egyetértettünk abban, hogy nagyon figyelni kell a gázra... nézzétek meg most ....

    Jelenleg ott tartunk, hogy elindult a játék egy Forza, GT Pc felé ami szerintem gáz, és nagyon is tiltakozni kellene ez ellen !!!

  21. #46
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    225
    Sziasztok!A frissítés után nem tudom használni a játékot.Amikor az autó beállításhoz ér a játék,akkor lefagy és acs x86.exe működése leállt hibaüzenetet kapok.Tudna valaki segíteni?Nagyon hálás lennék!

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  22. #47
    Hafner László Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 10. 05.
    Város
    Graz
    Életkor
    43
    Üzenetek
    33
    Ez az Assetto okádék lett.A mclarennek a szerveren meg sem mozdul a hátulja,ez egy vicc,pedig kipörgés gátló nuku.De a becsukódó ajto az nagyon kell.Még jó,hogy vettem egy Iracing acc-ot.
    Utoljára módosította: haflac; 2015. 10. 10. 22:38.

  23. #48
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    én elég agresszívan visszaváltó típus vagyok, ugyh kissé sokkolt ez a módosítás, abban a percben léptem ki a szimből mikor megláttam mivan... aztán végülis átgondoltam a dolgokat, meg elolvastam a véleményeket és felmentem a szerverre próbálkozni.
    azt kell hogy mondjam teljesen át kellett variálnom a vezetési stílusom. arra jutottam hogy lehetséges hogy eddig csináltam rosszul és most csináltam jól, mondjuk most tizedekről beszélek, de lehet századokról. érzésre is valóságosabb ebben a formában, vagyis ez tény, elég ha megnézünk egy onboardot.
    ami pedig az autók mozgását illeti, én imádom ha küzdeni kell valamivel, még ha az néha erősen túlzóan hihetetlen fizikailag. ugyan sok autót nem hajtottam még meg, de sztem most mozdultunk a számomra hihetőbb irányba.
    tanúja voltam az emúlt 10 évben más szimekben új gumifizika érkezésének, ez teljesen megboríthajta az eddig megszokott autó beállításokat, ugy hogy adjatok magatoknak időt és türelmet.
    Any Given Sunday!

  24. #49
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!A frissítés után nem tudom használni a játékot.Amikor az autó beállításhoz ér a játék,akkor lefagy és acs x86.exe működése leállt hibaüzenetet kapok.Tudna valaki segíteni?Nagyon hálás lennék!
    Itt megoldás 32 bit-es rendszerekhez:
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...-inside.27253/

  25. #50
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván nem a legnyakatekertebb setupra értem Egy tuti: azokkal a GT3-as autókkal amiket néztem ,nagyságrendekkel könnyebb lett a kigyorsítás, általában simán kigyorsít . Annyira béna azért nem vagyok, hogy ne tudjak megkülönböztetni egy direkt keresztberakást egy kissé elkapkodott kigyorsítástól ...
    De nem is vitatkozok ezen, nyilván ha direkt arra megyek akkor megforgatom, de tagadhatatlan, hogy az új gumik nagyon nehezen forognak el .
    Erre , hogy aktuális legyek legjobb példa a BMW M3 S1, amivel nem régen volt itt fun futam, és bizony egyetértettünk abban, hogy nagyon figyelni kell a gázra... nézzétek meg most ....

    Jelenleg ott tartunk, hogy elindult a játék egy Forza, GT Pc felé ami szerintem gáz, és nagyon is tiltakozni kellene ez ellen !!!
    Nem válaszoltál az alapkérdésre! Azért stabil mert tolja az orrát, vagy be is fordul és ki is gyorsít gázon és a köridő is OK? Prequalon mentél? Nem lehet hogy csak túl lassan vagy túl gyorsan próbálsz menni? Azért kérdezek ennyit mert az én tapasztalatom ellentétes a tieddel! Milyen gumin mentél?

    Mai tapasztalatom DTM mercivel a következő volt:

    Betoltöttem a csütörtöki setupot, dolgoztam rajta még 1 órát, köröztem, és 3.5s lemaradásom volt, az autó stabil, picit alulkormányzott, kigyorsításokon ha meg, meg csúszik sok időt vesztek. Simán végigdriftelem a pályát de lassú, befelé tolja az orrát picit, kanyar közepén teljesen el kell venni a gázt, kifelé OK. 60 fokosak a gumik. 0% graining 0% blistering Nem értettem hol megy el az idő, én szoktam lenni a top Merci..

    Betöltöttem ezután egy random setet fél évvel ezelőttről, totál túlkormányzott minden kanyarban driftel és csikokat húz az aszfaltra, nagyon fordul, és csúszás közben is gyorsít, ezzel 3mp-et faragtam a harmadik gyors körömön. 70 fokosak a gumik. 3% graining.

    SOHA nem volt ilyen tapasztalatom eddig, ennyit egyszerűen nekem nem számított a setup soha.
    Az említett második setben annyi trükk volt hogy fel volt emelve az eleje és leültetve a hátulja illetve durván sok stab volt hátul...ezután ötletem sincs merre menjek a settel, mert amit érzek ellentétben van a köridőkkel.
    Utoljára módosította: Tilus; 2015. 10. 11. 03:09.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •