Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (85 összesen)
  1. #51
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Én meglepődtem azon, hogy lökös nézet volt. Mivel nem néztem meg a gombkiosztást, fogalmam sem volt hogy mivel lehet nézetet váltani, igy az edzést ilyen nézetből csináltam végig. Edzés végén gyorsan kiléptem, megnéztem mivel lehet váltani és átváltottam belső nézetre.
    Versenyen a nagy köd durva volt, velem jól kitolt. Azért megjegyzem itt is volt olyan versenyző "kolléga", aki amerre volt tőlem abból az irányból jött nekem, lökdösött, majd kirakott a pályáról. De már kezdem megszokni.

    Viszont azért nagyon kár, az volt kommunikálva hogy a két verseny között ki kell lépni a szerverről majd vissza. Én kiléptem, többé nem engedett vissza, nem is láttam az online szerverek között a Masters szervert. Aztán mondták TS-en hogy már megy a második futam, akkor léptem ki a játékból. Ezért kár volt, lehet tudtam volna még valamit hozni.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  2. #52
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont azért nagyon kár, az volt kommunikálva hogy a két verseny között ki kell lépni a szerverről majd vissza. Én kiléptem, többé nem engedett vissza, nem is láttam az online szerverek között a Masters szervert. Aztán mondták TS-en hogy már megy a második futam, akkor léptem ki a játékból. Ezért kár volt, lehet tudtam volna még valamit hozni.
    Néha megesik, hogy nem látszik a szerver a Lobby-ban. Sajnos ez ellen nem tudunk tenni. Én ilyenkor azt szoktam, hogy frissítem a listát, általában 2x, 3x már benne van a listában. Habár a tegnapi frissítés óta, valami galiba van vele, mert restart után se mindig látszik.

    A szerver a 2. futamon Practice-re állt, majd léptettem a Q-ra, erre átdobott a Race-ra.
    Bocsánatot kérek, így utólag belegondolva, indíthattam volna újra szervert, de akkor eszembe se jutott.

    Én úgy látom, ez az új javítás több kárt okozott, mint hasznot!
    Utoljára módosította: Ronny; 2015. 10. 11. 21:34.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  3. #53
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Semmi gond, csak nagyon hülyén éreztem magam, ott várok kint és egyszer csak mondják hogy már megy a második futam.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  4. #54
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Semmi gond, csak nagyon hülyén éreztem magam, ott várok kint és egyszer csak mondják hogy már megy a második futam.
    Elhiszem, még egyszer bocsánatot kérek! Reméljük legközelebb nem lesz ilyen gond!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Punk tum?
    Az hogy ki milyen nézettel szeret menni mennyiben befolyásolja mások "real feel" érzését?
    Kormányszögemet és a felfüggesztésemet nem akarjátok meghatározni?
    Nálunk ősidőktől foga csak is kizárólag a Cockpit nézet megengedett és amint a többi nézet tiltható lesz az AC és R3E szervereken, egyből be is fogjuk kapcsolni ezt a funkciót. Ez nálunk nem vita téma, lehet bogarászni a fórumban, az elmúlt több mint 10 évben számtalanszor felmerült és millió hsz. van már róla, de nálunk akkor is csak cockpit nézet van. Szóval igen, Punktum.

    Eddig aki szeretett volna velünk tartani, az mind képes volt teljesen hozzászokni, sőt idővel megszeretni is a cockpit nézetet.

  6. #56
    Elindítottam a szervert a következő Monzai futamra!

    Megtaláltam a turpisságot, miért engedte az összes nézetet az első futamon. Persze, hogy a frissítés megváltoztatta az alapértelmezett (only Cockpit) nézet értékét. Most az új értéket megadva megint jó a Fix Cockpit nézet! Persze ezt nem kommunikálta az SMS sehol. (Lassan befonom a szemöldököm, hogy minden Flag-et egy-egy szám jelent, néhol ez a szám 10 jegyű )

    ui. Egy apró javítást eszközöltem a DS-en, remélem, most már jó lesz a szerver láthatósági faktora...
    Utoljára módosította: Ronny; 2015. 10. 11. 22:04.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  7. #57
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nálunk ősidőktől foga csak is kizárólag a Cockpit nézet megengedett és amint a többi nézet tiltható lesz az AC és R3E szervereken, egyből be is fogjuk kapcsolni ezt a funkciót. Ez nálunk nem vita téma, lehet bogarászni a fórumban, az elmúlt több mint 10 évben számtalanszor felmerült és millió hsz. van már róla, de nálunk akkor is csak cockpit nézet van. Szóval igen, Punktum.

    Eddig aki szeretett volna velünk tartani, az mind képes volt teljesen hozzászokni, sőt idővel megszeretni is a cockpit nézetet.
    Na akkor már csak a fix setup hiányzik, és máris voltam itt is.

  8. #58
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor már csak a fix setup hiányzik, és máris voltam itt is.
    Komolyan azért hisztized végig a napot,mert egy szimulátort nem használhatsz motorháztető,meg ki tudja milyen nézetből? Komoly? Szerintem sem a hisztid,sem a fenyegetőzésed nem hat meg senkit, ebben a ligában sose volt megengedett az elütött túrista, a madár röpte,sőt, a hűtőrácsra tapadt rovar nézet sem. Nyeld le ezt a pirulát,és próbáld megszokni,hogy az autót belülről szokás vezetni!
    Szép napot!!

  9. #59
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor már csak a fix setup hiányzik, és máris voltam itt is.
    Ugyan már. Mindenkinek egyenlő feltételek mellett kell vezetnie.

    Ne vedd fenyegetésnek, de amint meg lehet oldani, hogy a PC kettévegye a Fix setup és a Pit Strategy opciókat, máris kapcsolom vissza a fix setupot. Jelenleg, ha zárom, nem lehet kereket cserélni.

    Versenyezzünk együtt békében!
    Utoljára módosította: Ronny; 2015. 10. 12. 10:19.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  10. #60
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig aki szeretett volna velünk tartani, az mind képes volt teljesen hozzászokni, sőt idővel megszeretni is a cockpit nézetet.
    Kicsit OFF, mert nem csak PCars, de:

    Én még csak barátkozom a cockpit nézettel, mer szerintem zavaróan nem reális (vagy csak nem sikerül úgy beállítanom) ezért nálam a motorház az alap, az minden játéknál közel egyforma.

    Nem is szeretném felújítani ezt a vitát, DE a PCars-ban pont van vagy 3 féle cockpit nézet... ott melyiket tervezitek fixálni??? - És miért pont azt?

    Mondjuk abból nekem elsőre a "sisakból kinézős" tűnik a leg elfogadhatóbbnak, csak ott meg azok a homály effektek... és mondjuk a többi játékban meg épp nem ez a megszokott. Szóval? - mire számítsunk? melyiket "tanuljam"?

  11. #61
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit OFF, mert nem csak PCars, de:

    Én még csak barátkozom a cockpit nézettel, mer szerintem zavaróan nem reális (vagy csak nem sikerül úgy beállítanom) ezért nálam a motorház az alap, az minden játéknál közel egyforma.

    Nem is szeretném felújítani ezt a vitát, DE a PCars-ban pont van vagy 3 féle cockpit nézet... ott melyiket tervezitek fixálni??? - És miért pont azt?

    Mondjuk abból nekem elsőre a "sisakból kinézős" tűnik a leg elfogadhatóbbnak, csak ott meg azok a homály effektek... és mondjuk a többi játékban meg épp nem ez a megszokott. Szóval? - mire számítsunk? melyiket "tanuljam"?
    A Project Cars különböző nézeteit és szerver oldali lehetőségeit nem ismerem, így erről most nem tudok neked nyilatkozni.

    A cockpit nézet beállítása esetén 2 fontos érték van, az egyik a FOV (látószög) a másik az üléstávolság (nézőpont pozíció). Látszatra ugyan azt csinálják, de nagyon más dolgot jelent a kettő, ezekkel érdemes játszani, mert ez függ a monitorod méretétől, annak elhelyezésétől és a Te preferenciáidtól is. Érdemes teljesen hátratolni az ülést, majd ez után a fenti paraméterek fényében torzítás mentesen beállítani a FOV-ot, majd ez után vissza előrehúzni az ülést igény szerinti mértékben.

    A nézőpontot illetően két külön elv is van, egyik az
    "FPS nézet elv", miszerint úgy lövöd be a képernyőt, hogy olyan szemszögből lásd a cockpitet, ahogy te is látnál, ha bent ülnél az autóban. A másik a "monitorom a szélvédőm elv", ahol a széked, az asztalod és a kormányod - tehát a szemed és a monitorod között elhelyezkedő dolgokat - a virtuális cockipet részének tekinted és a monitoron csak azokat a dolgokat akarod látni, ami ezek előtt van. Tehát magyarul az előbbi esetében a kamera síkja a vezetőülés környéke körül van, a második esetben meg a kormány után. Én ez utóbbi preferálom: link.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 12. 15:22.

  12. #62
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit OFF, mert nem csak PCars, de:

    Én még csak barátkozom a cockpit nézettel, mer szerintem zavaróan nem reális (vagy csak nem sikerül úgy beállítanom) ezért nálam a motorház az alap, az minden játéknál közel egyforma.

    Nem is szeretném felújítani ezt a vitát, DE a PCars-ban pont van vagy 3 féle cockpit nézet... ott melyiket tervezitek fixálni??? - És miért pont azt?

    Mondjuk abból nekem elsőre a "sisakból kinézős" tűnik a leg elfogadhatóbbnak, csak ott meg azok a homály effektek... és mondjuk a többi játékban meg épp nem ez a megszokott. Szóval? - mire számítsunk? melyiket "tanuljam"?
    Én úgy tapasztaltam az eddigi szerverbeállításokból hogy a hagyományos kormány mögötti, valamint a CARS-ra jellemző bukósisakos nézet közül lehetett választani. Szerintem ez a két opció lesz választható a későbbiekben is. Előfordult hogy beállítási tévesztés vagy bug miatt elérhető volt a többi kamera is de úgy gondolom ezt a kettőt érdemes "tanulni"

  13. #63
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    A cockpit nézet beállítása esetén 2 fontos érték van, az egyik a FOV (látószög) a másik az üléstávolság (nézőpont pozíció). Látszatra ugyan azt csinálják, de nagyon más dolgot jelent a kettő, ezekkel érdemes játszani, mert ez függ a monitorod méretétől, annak elhelyezésétől és a Te preferenciáidtól is. Érdemes teljesen hátratolni az ülést, majd ez után a fenti paraméterek fényében torzítás mentesen beállítani a FOV-ot, majd ez után vissza előrehúzni az ülést igény szerinti mértékben.

    A nézőpontot illetően két külön elv is van, egyik az
    "FPS nézet elv", miszerint úgy lövöd be a képernyőt, hogy olyan szemszögből lásd a cockpitet, ahogy te is látnál, ha bent ülnél az autóban. A másik a "monitorom a szélvédőm elv", ahol a széked, az asztalod és a kormányod - tehát a szemed és a monitorod között elhelyezkedő dolgokat - a virtuális cockipet részének tekinted és a monitoron csak azokat a dolgokat akarod látni, ami ezek előtt van. Tehát magyarul az előbbi esetében a kamera síkja a vezetőülés környéke körül van, a második esetben meg a kormány után. Én ez utóbbi preferálom: link.

    Ez a "monitor a szélvédőm", ami jónak tűnik.. eddig mégsem sikerült jól beállítani, valami mindig torz volt, és/vagy benne volt a gyári beső tökör is, kitakarva a fél képernyőt... De látom be lehet ezt jól állítani, úgyhogy ezen leszek - köszi.

  14. #64
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Nimrod írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tapasztaltam az eddigi szerverbeállításokból hogy a hagyományos kormány mögötti, valamint a CARS-ra jellemző bukósisakos nézet közül lehetett választani
    Ez egyben jó példa az általam leírt két elv-re is, ez egyikben a fejedre szimulálja a sisakot mivel FPS nézetben a szemgolyód a kamera síkja, míg másikban ez a sík meg jóval előrébb van és ha sisakot akarsz "szimulálni", akkor fel kell venned egyet!

    Mivel én személy szerint a második elvet vallom, így ez a sisakos kamera szerintem egy hülyeség... kivéve persze, ha nem Oculs Rift-tel használja az ember, mert ott újra értelmet nyer!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 12. 16:00.

  15. #65
    Idézet Eredetileg Nimrod írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tapasztaltam az eddigi szerverbeállításokból hogy a hagyományos kormány mögötti, valamint a CARS-ra jellemző bukósisakos nézet közül lehetett választani. Szerintem ez a két opció lesz választható a későbbiekben is. Előfordult hogy beállítási tévesztés vagy bug miatt elérhető volt a többi kamera is de úgy gondolom ezt a kettőt érdemes "tanulni"
    A "beállítási tévesztés" nem fordult (még) elő, remélem nem is fog. Inkább a frissítések miatt volt galiba. Tehát beállítom a szervert az 1.4-es peccshez, majd jön a frissítés 1.5-re, de mivel azt még nem ismerem azonnal (), így....

    Igen, PC-ban csak az 2 nézet használható!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  16. #66
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor már csak a fix setup hiányzik, és máris voltam itt is.
    Gondolom te inkább az NFS és hasonló szériákhoz vagy szokva, a cockpit nézet más de sokkal reálisabb. Minden megszokás kérdése, hidd el hogy nem lesz gond csak gyakorolni kell.

  17. #67
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom te inkább az NFS és hasonló szériákhoz vagy szokva, a cockpit nézet más de sokkal reálisabb. Minden megszokás kérdése, hidd el hogy nem lesz gond csak gyakorolni kell.
    Én nem is tudok másképp vezetni, csak kokpitből. Hátul, fenn nézve vicc.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  18. #68
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Az NFS időkben én is mindig csak lökös nézetből vezettem. Aztán elkezdtem itt a Mastersen GTL-ben és Race07-ben versenyezni, kötelező volt a belső nézet. Most már lökös nézetből nem is tudok versenyezni, fura és szokatlan nekem, csak a belső nézetből megy.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  19. #69
    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem is tudok másképp vezetni, csak kokpitből. Hátul, fenn nézve vicc.
    Hogy rá tegyek egy lapáttl a nézet dologra(halkan jegyezem meg nem tudok (akarok)másba vezetni csak cokpit nézetbe) nálam 3 cokpit nézet is van erre a minap jöttem rá de lehet csak a tegnapi gt5 kocsiba a ginettában van ilyen nem volt idő még utána nézni.
    Na erre varjatok gombot ,most akkor melyikbe is vezethetek???
    Van egy közelebi cokpit mit a másik de ez szinte ugyan az , a 3.meg a bal középről igaz az elég fura, de lehet szokható lenne.

  20. #70
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy rá tegyek egy lapáttl a nézet dologra(halkan jegyezem meg nem tudok (akarok)másba vezetni csak cokpit nézetbe) nálam 3 cokpit nézet is van erre a minap jöttem rá de lehet csak a tegnapi gt5 kocsiba a ginettában van ilyen nem volt idő még utána nézni.
    Na erre varjatok gombot ,most akkor melyikbe is vezethetek???
    Van egy közelebi cokpit mit a másik de ez szinte ugyan az , a 3.meg a bal középről igaz az elég fura, de lehet szokható lenne.
    Képet tudnál csinálni a szerverbe belépés után a 3 nézetről?
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  21. #71
    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Képet tudnál csinálni a szerverbe belépés után a 3 nézetről?
    Parancsolj
    http://kepfeltoltes.hu/151012/2015-1...toltes.hu_.jpg

    http://www.kephost.com/image/Sl0K

    http://www.kephost.com/image/Sl0h


  22. #72
    Ezt a harmadikat, hogy a fenébe engedi? Most néztem az imént, nekem csak az első kettőt engedi. Érthetetlen.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  23. #73
    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a harmadikat, hogy a fenébe engedi? Most néztem az imént, nekem csak az első kettőt engedi. Érthetetlen.
    Na ezt nem tudom talán a 3 moncsi miatt de ez csak tipp,közbe rájöttem hogy a 2-ből az egyik a fejkamera csak nálam minden effekt le van róla véve és így olyan mint a másik,azért is nem tűnt fel hogy az ,de ez már csak az én lámaságom....
    Ja míg el nem felejtem amúgy a cokpit nézetből is lehet majd hogy nem motor tető nézetett csinálni,ha a fovot meg mindet előre tolok simán ülök a műszerfalon,.... igaz elég beteges nézet.
    No de a csemegét a végére tartogattam.
    Így végig menni Spaban,meg úgy bárhol...ez már beteg kategória....
    Remélem a magasság jól érzékelhető,kb mint ha zsiráf fején ülve vezetném a kocsit,mókás na....
    http://www.kephost.com/image/SlBF

    http://www.kephost.com/image/SlBA

    http://www.kephost.com/image/Sl0Q
    Utoljára módosította: endy papp; 2015. 10. 13. 00:45.

  24. #74
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom te inkább az NFS és hasonló szériákhoz vagy szokva, a cockpit nézet más de sokkal reálisabb. Minden megszokás kérdése, hidd el hogy nem lesz gond csak gyakorolni kell.
    Nem tudom mennyire nevetséges, de én a motorháztetőhöz vagyok szokva, az sem egy elrugaszkodott nézet, és nem a NFS-hez hanem GTR-hez, Race 07-hez, rFactorhoz, iRacinghez...

  25. #75
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mennyire nevetséges, de én a motorháztetőhöz vagyok szokva, az sem egy elrugaszkodott nézet, és nem a NFS-hez hanem GTR-hez, Race 07-hez, rFactorhoz, iRacinghez...
    Tizenévekig Dirt-ökben, Grid-ekben megszoktam én is és igazából a mai napig otthonosabban érzem magam abban a nézetben. Az elmúlt 1-2 hétben kapcsolgattam át cockpit módra, az sem megszokhatatlan. Kicsit zavaró, hogy sok minden akadályozza a kilátást. Valószínűleg el lehet tökölni a FOV-al és társaival, hogy minél komfortosabbá váljon a vezetés.
    Igazából egy más gondolat fogalmazódott meg bennem, olvasgatva ezt a topikot és másokat, amelyekben mostanában arról van szó, hogy mennyire kell a realitás, ki mennyire igényli? Hardverben mit célszerű összevásárolni, összetákolni, hogy valóban élvezhető legyen a "valóságosság"? És kinek mi a célja a szimulátorozással? Mindent összevetve úgy tűnik, elég nagy a szórás utóbbi tekintetében. A hardcore szimulátor versenyzők mellett azért vannak sokan, köztük magam is, akiknek ez egy jó kikapcsolódás, hobbi, de nem élet-halál kérdése, hogy hányadik leszek. Főként, mert annyi esélyünk van a hardcore kategóriás versenyzők ellen, mint a TC2-es autóknak ma a WTCC mezőnyben. Tisztelve az ő tudásukat és gyakorlatukat mind a vezetésben, mind a setup-olásban, a hardware is valószínűleg sokat dobhat a teljesítményen. Nem hiszem, hogy van értelme azonos feltételekről beszélni, csak annyira, mint mondjuk a túraautó bajnokság keretrendszerében.
    Talán ezért is, de még inkább azért, mert nem mindenki tud és/vagy akar naponta akár órákat tölteni szimulátorozással, sokaknak szimpatikus lehet a gondolat, hogy legyen valami esélykiegyenlítődés, amire eszköz lehet a fix setup és az "arcade-osabb" programok is. Ezek jobban összehozzák a mezőnyt és izgalmasabb versenyeket eredményezhetnek. Látok igényt arra, hogy legyenek olyan versenyek is, amelyeken nem több másodperccel gyorsabbak az élmenők, a többiek pedig messze leszakadva körözgetnek mögöttük. Erre jó példa volt a legutóbbi AC-s Toyota GT86-os funrace, ahol viszonylag szorosan ment együtt a mezőny és a reakciókból is az jött le, hogy mindenki élvezte. Nem biztos, hogy néha rosszul esik egy-egy ilyen szórakozás, amire nem kell napokat vagy heteket gyúrni, vagy akár egy sorozat ebből. Ez nem veszi el a lehetőséget a valóban komoly szimulátorversenyeken való indulástól sem, ha valaki azt preferálja.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •