Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Személy szerint én azért jöttem a GTR Masterhez versenyezni mert Get real.... és amikor még Race07-el mentünk, akkor ez hellyel közzel igaz is volt.
    Nagyon remélem, hogy az 1.3-al jönnek majd olyan javítások amik ezt a getrílt előre viszik, gondolok itt a állítható, vagyis szerver oldalon beállítható kötelező belső nézetre és még sorolhatnám.....
    Azok az emberek, akik erőltetik a Esc tiltását, nos ők is a getrííl miatt teszik, szerintem.
    Én teljesen meg voltam győződve arról (eddig), hogy akik itt versenyeznek, azok teljesen élethű versenyzésre törekszenek ...... de sajnos nem így van ..... sokan írtátok, hogy eszetekbe sem jut az esc használata, nekem sem jut eszembe. Ha tényleg getríííl szeretnénk lenni, akkor igenis mindenhol be kéne tiltani az esc használatát, versenyen is és időmérőn is. Ok értem én, hogy több lenne a baleset és a feltartás, több lenne a poroszkáló versenyző a pályán, de ez az élethű, nem?
    Egyébként ha rajtam múlna, akkor még a "H" váltót is kötelezővé tenném..... hogy néz az ki, hogy az 50 éves Alfa GT.-t pillangóval váltják, az életben nem így volt/van...... Tudom, hogy nem lehet kötelezővé tenni, és azt is tudom, hogy sok embernek nincs, csak pillangója......
    Akinek meg túl nehéz "H"-ban belső nézetből, Esc nélkül tényleg getríílben mennie, az meg menjen nídforszpídezni...... már bocsánat, hogy ezt mondom, akinek nem inge......
    Azt gondolom, hogy ez Magyarország legjobb legszínvonalasabb szimulátoros közössége, jóhogy ide szeretne tartozni mindenki, pedig sajnos szelektálni, vagy "rákényszeríteni" kéne az embereket. Szerintem a VB-nek is erre kéne/kell törekedni..... tegyük olyanná, amilyennek a többség szeretné látni, és az nem a nídforszpíd, hanem a getrííl
    Ez az én egyéni véleményem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 30. 09:52.

  2. #2
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

    Assetto Corsa - segítségek/realitás

    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Egyetértek. Beszélünk itt get real-ről, meg mindenféle egyéb dologról...

    ...de a verseny előtt derül ki egyeseknek, hogy a szerveren van jelszó. Az hogy elolvassák a szabályzatot az luxus. Az hogy vannak akik egy kört nem tudnak nem csupán hibamentesen menni (inkább lassabban kicsit), hanem egyáltalán ütközés és kilökés nélkül az is elgondolkodtató. Akkor jönnek a helicorsa app-l amitől az eszem megáll, mert már mindenhez app kell, meg mindenféle szar, csak a fejünket és az eszünket ne kelljen használni. Az meg már vicc kategória, hogy mindent megunnak, mert csak a legújabb a jó, a többi már nem is kell. Az hogy a futamokat lassan 10 percesre csökkentjük és már taktika sincs, csak odaülök azt annyi.

    Tiltanék én mindent, lenne H váltó meg kuplung (ha lehetne) és nekem is meg kellene tanulni rendesen 3 pedállal vezetni - mert így nem vagyok rákényszerítve - és kuplungolva jelentősen lassabb az ember, pedig lenne rá igényem.

    Szóval skacok vihar ez a biliben, amit még 40 oldalon át lehet habosítani, de lényegtelen. És lehet ezt játszani esc-l és anélkül is - olyan mindegy nem itt a gond, hanem a fejekben. Lassan be is zárom ezt a topikot.

    egyébként ha már felhoztatátok én nagyon örülnék egy only H-váltós bajnokságnak ...itt azért van akkora merítési bázis h egy elég szép számú mezőny legyen így is...mondjuk egy igényfelmérés jó lenne talán
    ha nagyon szeretnétek megoldható az ellenőrzés (legalábbis egy éve még volt rá lehetőség gondolom azóta se változott )
    ha érdekel a dolog és lenne rá igény akkor keress meg privátban
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 30. 09:21.

  3. #3
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    egyébként ha már felhoztatátok én nagyon örülnék egy only H-váltós bajnokságnak ...itt azért van akkora merítési bázis h egy elég szép számú mezőny legyen így is...mondjuk egy igényfelmérés jó lenne talán
    ha nagyon szeretnétek megoldható az ellenőrzés (legalábbis egy éve még volt rá lehetőség gondolom azóta se változott )
    ha érdekel a dolog és lenne rá igény akkor keress meg privátban
    Az RSR Live-ban megoldják valahogy.

  4. #4
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Nép!

    Csak a H váltó használatával kapcsolatosan jutott eszembe, hogy akinek mondjuk DFGT kormány szettje van, az hogyan kuplungol? Ezzel kiesne egy jópár versenyezni vágyó... Üdv

  5. #5
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Nép!

    Csak a H váltó használatával kapcsolatosan jutott eszembe, hogy akinek mondjuk DFGT kormány szettje van, az hogyan kuplungol? Ezzel kiesne egy jópár versenyezni vágyó... Üdv
    Végül is azt is megkérdezhetnéd, hogy akinek semmilyen kormánya nincs, az hogyan kormányoz?

    Nyilván arra gondolt a sporttárs, hogy lenne elég olyan versenyző, akinek igénye+eszköze lenne rá.
    Egyébként nekem van egy olyan gyanúm, hogy a túlnyomó többség H-val nyomja, amit azzal kell. Az a kevés, aki mégsem, az meg nem feltétlenül az R1-ben szokott körözni.

    Mindazonáltal én el sem tudom képzelni, hogy kuplung nélkül hogy lehet rajtolni.

  6. #6
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Végül is azt is megkérdezhetnéd, hogy akinek semmilyen kormánya nincs, az hogyan kormányoz?

    Nyilván arra gondolt a sporttárs, hogy lenne elég olyan versenyző, akinek igénye+eszköze lenne rá.
    Egyébként nekem van egy olyan gyanúm, hogy a túlnyomó többség H-val nyomja, amit azzal kell. Az a kevés, aki mégsem, az meg nem feltétlenül az R1-ben szokott körözni.

    Mindazonáltal én el sem tudom képzelni, hogy kuplung nélkül hogy lehet rajtolni.
    Biztos lehetsz benne, hogy senki sem H váltózik az élmenők közül, miért tenné?
    Plusz hiba és idő veszteség, nem tudod 2 kézzel fogni a kormányt, stb.
    Kuplongot lehet gombra is tenni, akinek nincs kuplung pedál úgy csinálja, amikor nem volt nekem sem akkor nekem is úgy volt.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos lehetsz benne, hogy senki sem H váltózik az élmenők közül, miért tenné?
    Plusz hiba és idő veszteség, nem tudod 2 kézzel fogni a kormányt, stb.
    Kuplongot lehet gombra is tenni, akinek nincs kuplung pedál úgy csinálja, amikor nem volt nekem sem akkor nekem is úgy volt.
    Hát én most lebuktatom amatőr mivoltomat(ha eddig nem lett volna világos ), de én a DTM-es Spa-t kuplunggal toltam meg H-val, mert ugye azt adta a gép. Ezek szerint át lehet állítani pillangóra?

  8. #8
    Idézet Eredetileg Krajcsi Richárd írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint át lehet állítani pillangóra?
    Persze.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  9. #9
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos lehetsz benne, hogy senki sem H váltózik az élmenők közül, miért tenné?
    Plusz hiba és idő veszteség, nem tudod 2 kézzel fogni a kormányt, stb.
    Kuplongot lehet gombra is tenni, akinek nincs kuplung pedál úgy csinálja, amikor nem volt nekem sem akkor nekem is úgy volt.
    Hát én csak RSR táblázattyaiból próbáltam kiindulni, amiknek a tetején elég ritka madár a nemháváltós, az autokuplungos meg pláne.
    Mindenesetre csak sajnálni tudom azokat, akik eldobják maguktól ezt a finomságot. Nincs is szebb, mint amikor valami izgi előzés közben egy pár miliszekundumos zavar támad a lábszinkronban, oszt reccs-reccs.

    Egyébként (ugyan még nem próbáltam, valószínűleg nem is fogom) szerintem elvileg gyorsabban lehet váltani á la kuplung+H. Tuti, hogy rászámol valami késést az autokuplungra.

    szerk.: márhogy az autokuplungot nem próbáltam, meg H nélkül az olyant.
    Utoljára módosította: croatianus; 2015. 09. 28. 17:12.

  10. #10
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Hát én csak RSR táblázattyaiból próbáltam kiindulni, amiknek a tetején elég ritka madár a nemháváltós, az autokuplungos meg pláne.
    Mindenesetre csak sajnálni tudom azokat, akik eldobják maguktól ezt a finomságot. Nincs is szebb, mint amikor valami izgi előzés közben egy pár miliszekundumos zavar támad a lábszinkronban, oszt reccs-reccs.

    Egyébként (ugyan még nem próbáltam, valószínűleg nem is fogom) szerintem elvileg gyorsabban lehet váltani á la kuplung+H. Tuti, hogy rászámol valami késést az autokuplungra.

    szerk.: márhogy az autokuplungot nem próbáltam, meg H nélkül az olyant.

    Igen, nem vagyok nagy varázsló, de én is gyorsabban tudtam váltani rendesen H + kuplunggal. Az automata késleltet még ha nem is veszi észre valaki, vagy esetleg nem akarja
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  11. #11
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Szerintem tok egyertelmu, h H-ban gyorsabban valtasz. Ez teljesen jol kovetheto volt az utolso Alfas versenyen, Obersecenizeben....:-) a celegyenesben aki pillangoval valtott attol leptem el, aki meg H-ban az meg a celegyenes vegeig ott volt a seggemben.
    En oszinten bevallom, h most a Classik DTM-et megprobaltam H-ban, de az alfanal 5 sebesseget visszavaltan, nagyon sok a hibalehetoseg. Sajnos atalitottam pillangora, mert ugyan gyorsabb H-ban viszon tobbet hibaztam, igy marad a pillango.


    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G6-L11-el

  12. #12
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos lehetsz benne, hogy senki sem H váltózik az élmenők közül, miért tenné?
    Plusz hiba és idő veszteség, nem tudod 2 kézzel fogni a kormányt, stb.
    Kuplongot lehet gombra is tenni, akinek nincs kuplung pedál úgy csinálja, amikor nem volt nekem sem akkor nekem is úgy volt.
    Én ebben nem volnék ilyen biztos... Bár én nem számitok élmenőnek, de a DTM-et csak kizárólag H-val tolom, és hidd el, gyorsabb, ha nem hibázol.

  13. #13
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    ...a DTM-et csak kizárólag H-val tolom, és hidd el, gyorsabb, ha nem hibázol.
    Délután kipróbáltam a H-váltót kuplunggal a Toyota GT86-al. Általában a 2. kanyarig kinyírtam a váltót
    Aki nem azon nőtt fel, bőven van mit gyakorolnia vele, de ha ennyien azt mondják, hogy gyorsabb, talán érdemes rá gyúrni.

  14. #14
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én ebben nem volnék ilyen biztos... Bár én nem számitok élmenőnek, de a DTM-et csak kizárólag H-val tolom, és hidd el, gyorsabb, ha nem hibázol.
    Van biztos az a szint ahol gyorsabb de hosszutávon tuti szarabb és több a hibalehetőség.

  15. #15
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Délután kipróbáltam a H-váltót kuplunggal a Toyota GT86-al. Általában a 2. kanyarig kinyírtam a váltót
    Aki nem azon nőtt fel, bőven van mit gyakorolnia vele, de ha ennyien azt mondják, hogy gyorsabb, talán érdemes rá gyúrni.

    Anno iracingben az auto clutch miatt érdemes colt H változni, akkor ez WR körüli időnek számított spában. Sajnos H váltóm tönkre ment ezért most nem tudok vele csapatni, de akinek van kéznél az próbálkozhat vele, mert jó móka.
    (Egy kis reklám PTR load cell módnak több mint 3 éve semmi baja, hozzá se kellett nyúlni. )

  16. #16
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Én pedig igy küldöm neki H-val. Hátha valakinek segit ellesni belőle valamit... Amint látjátok van egy kis külömbség a Danié között, de még igy is gyorsabb mint seqivel. A feelingről meg nem is beszélve. Persze tökre el lehet fáradni benne, de legalább olyanba fáradok el, amit élvezek

  17. #17
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Nem tudom, én nem használom, nagyon idegen az érzés, de az igaz kocsiban meg tök természetes, mondjuk ez a gázfröccsözés nagyon nem megy nekem se a játékben se a valóságban.
    Meg amugy is igy kissebb zajt csapok a kevesebb pedál munkával, aminek asszony és a 14hónapos lányom örül, mert tudnak aludni.

  18. #18
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én pedig igy küldöm neki H-val. Hátha valakinek segit ellesni belőle valamit... Amint látjátok van egy kis külömbség a Danié között, de még igy is gyorsabb mint seqivel. A feelingről meg nem is beszélve. Persze tökre el lehet fáradni benne, de legalább olyanba fáradok el, amit élvezek
    Így van. Hiába kullogok a végén, az érzés akkor is többet jelent nekem, sokkal jobban élvezem így a vezetést. Néha kicsit (nagyon) elfárad a jobb lábam, de annyi baj legyen. Ezt a ma esti Toyotázást sem élveztem volna ennyire, ha nem H váltóval nyomnám, az biztos. Persze nem vagyunk egyformák, nekem egyszerűen fontosabb lett jól érezni magam, mint gyorsnak lenni.


  19. #19
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Anno iracingben az auto clutch miatt érdemes colt H változni, akkor ez WR körüli időnek számított spában. Sajnos H váltóm tönkre ment ezért most nem tudok vele csapatni, de akinek van kéznél az próbálkozhat vele, mert jó móka.
    (Egy kis reklám PTR load cell módnak több mint 3 éve semmi baja, hozzá se kellett nyúlni. )
    Valószínűleg be fog ugrani nálam egy PTR-es pedál hamarosan, a finomabb adagolhatóság miatt ennek mindenképpen értelmét látom.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    Assetto Corsa - segítségek

    Csináltam egy új topikot a témának, a topik neve még nem végleges... de majd meglátjuk..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 30. 09:20.

  21. #21
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Akinek meg túl nehéz "H"-ban belső nézetből, Esc nélkül tényleg getríílben mennie, az meg menjen nídforszpídezni...... már bocsánat, hogy ezt mondom, akinek nem inge......
    Azt gondolom, hogy ez Magyarország legjobb legszínvonalasabb szimulátoros közössége, jóhogy ide szeretne tartozni mindenki, pedig sajnos szelektálni, vagy "rákényszeríteni" kéne az embereket. Szerintem a VB-nek is erre kéne/kell törekedni..... tegyük olyanná, amilyennek a többség szeretné látni, és az nem a nídforszpíd, hanem a getrííl
    Ez az én egyéni véleményem.
    Ööö, azért a fekete és a fehér közt van még pár színárnyalat...
    Személy szerint van egy olyan sejtésem, hogy e téren van egyfajta evolúciós folyamat. Az ember nem úgy kezdi a szimulátorozást, hogy vesz magának hozzá hardvert alsó hangon 300 ezerért, hanem elkezdi a tizenezres játékkormányokkal a nídforszpídezést, aztán - amennyiben nagyon megtetszik neki - eljut oda, hogy egy autó árát tolja bele a cuccba otthon. Mindemellett van egy rotáció is, emberek hagyják abba és újak kezdenek bele, akik többségében lelkes amatőrök. Ha őket te kényszeríteni akarod bármire is, az nem valószínű, hogy eme közösség építését fogja szolgálni hosszú távon. Ha ösztönözni, hogy pl. jobb versenyzőkkel akkor tudnak küzdeni, ha elérnek egy szintet, tudnak H-váltóval is gyorsak lenni, az talán célszerűbb lenne. Egyébként nem hinném, hogy azok, akik körönként 3-4 másodperccel vagy még többel gyorsabbak a rutinjuk, tudásuk és felszerelésük okán, mint a kezdő versenyzők, annyira repesnének az örömtől, hogy bénázó sofőrök tömegbaleseteit kerülgessék.
    Ha már "Get real", akkor nyugodtan be lehet vezetni egy olyat, hogy bizonyos lépcsőket meg kelljen ugorni. A való életben sem veszek egy GT3-as vasat és indulok el egy versenyen a haverommal, csak mert megvan rá a zsém. Pont egy ilyen közösség fejlődését lenne hivatott szolgálni egyfajta "utánpótlás nevelés" széria vagy program, ahol a nem annyira rutinosak tapasztalatot szerezhetnek és elsajátíthatják a versenyzés alapjait, ami az arcade-os játékokban mondjuk úgy, kissé hiányzik a többségnél. Az nem túl udvarias fogadtatás, hogy: "Van H-váltós kormányod? Ha nincs, húzz a rákba..." A kényszer még sosem szült hatékonyságot és jó eredményeket.

  22. #22
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö, azért a fekete és a fehér közt van még pár színárnyalat...
    Személy szerint van egy olyan sejtésem, hogy e téren van egyfajta evolúciós folyamat. Az ember nem úgy kezdi a szimulátorozást, hogy vesz magának hozzá hardvert alsó hangon 300 ezerért, hanem elkezdi a tizenezres játékkormányokkal a nídforszpídezést, aztán - amennyiben nagyon megtetszik neki - eljut oda, hogy egy autó árát tolja bele a cuccba otthon. Mindemellett van egy rotáció is, emberek hagyják abba és újak kezdenek bele, akik többségében lelkes amatőrök. Ha őket te kényszeríteni akarod bármire is, az nem valószínű, hogy eme közösség építését fogja szolgálni hosszú távon. Ha ösztönözni, hogy pl. jobb versenyzőkkel akkor tudnak küzdeni, ha elérnek egy szintet, tudnak H-váltóval is gyorsak lenni, az talán célszerűbb lenne. Egyébként nem hinném, hogy azok, akik körönként 3-4 másodperccel vagy még többel gyorsabbak a rutinjuk, tudásuk és felszerelésük okán, mint a kezdő versenyzők, annyira repesnének az örömtől, hogy bénázó sofőrök tömegbaleseteit kerülgessék.
    Ha már "Get real", akkor nyugodtan be lehet vezetni egy olyat, hogy bizonyos lépcsőket meg kelljen ugorni. A való életben sem veszek egy GT3-as vasat és indulok el egy versenyen a haverommal, csak mert megvan rá a zsém. Pont egy ilyen közösség fejlődését lenne hivatott szolgálni egyfajta "utánpótlás nevelés" széria vagy program, ahol a nem annyira rutinosak tapasztalatot szerezhetnek és elsajátíthatják a versenyzés alapjait, ami az arcade-os játékokban mondjuk úgy, kissé hiányzik a többségnél. Az nem túl udvarias fogadtatás, hogy: "Van H-váltós kormányod? Ha nincs, húzz a rákba..." A kényszer még sosem szült hatékonyságot és jó eredményeket.
    Pont ilyen rendszer van iracing alatt, jogosítványokat kell szerezned és, úgy tudsz egyre feljebb lépkedni kategóriákban. Itt égésznap tudsz futamokon indulni (2 óránként offical futamok).
    Ha még nem probáltátok akkor szokott lenni kezdő előfizetőknek 3hónapos kupon ingyen, vagy olcsón. Raceroomhoz hasonlóan itt is egyenként meg kell venni a tartalmakat, drága de akit érdekel a szimulátorozás érdemes kipróbálni.

  23. #23
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ilyen rendszer van iracing alatt, jogosítványokat kell szerezned és, úgy tudsz egyre feljebb lépkedni kategóriákban. Itt égésznap tudsz futamokon indulni (2 óránként offical futamok).
    Ha még nem probáltátok akkor szokott lenni kezdő előfizetőknek 3hónapos kupon ingyen, vagy olcsón. Raceroomhoz hasonlóan itt is egyenként meg kell venni a tartalmakat, drága de akit érdekel a szimulátorozás érdemes kipróbálni.
    Yep, utánanéztem. Nagyon korrektnek tűnik. Biztosan ki fogom próbálni, de elaprózni sem akarom magam a sok szimulátorprogram közt. Legalábbis versenyzés tekintetében egyelőre az itteni WTCC élvez prioritást.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •