Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (113 összesen)
  1. #26
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jaj, srácok, nem hordjunk már össze hülyeségeket.
    Ha vki hazavágja a gépet és boxba kell menni javíttatni, az mindenképpen akkor hátrányt jelent, hogy azt sem ESC-kel, se ESC nélkül nem éri meg ezt kockáztatni!

    Szóval a legelső kérdés, hogy lehet-e olyan szituáció, ahol normál versenykörülmények között (tehát zúzás nélkül ) a versenyben lévők esetében szóba kerülhet-e az ESC használta? Például, hogy normál tervezett boxolás (kerék és gumi csere) helyett, megéri-e inkább lefékezni a célvonalnál és ESC-el teleportálni a BOX-ba. Ha ilyet lehet és érdemes, akkor az tényleg gáz. Ha nem, akkor ezzel meg is állapítottuk, hogy olyan problémáról beszélünk tovább ami a részvetők 5-10%-át érintheti a futamokon, tekintve hogy terveink szerint nem roncsderbiket akarunk rendezni.

    Értem a problémát, a magam részéről nem is foglaltam még állást a kérdésében, de ne csináljunk már elefántot a bolhából, mert itt konkrétan azon megy a hithű evli csevej, hogy két totálkárosra tört autó közül melyik és hogyan jut el előbb a box-ba...
    egyébként simán lehet szerintem pár mp-t nyerni "ahogy írtad "normális versenykörülmények" között
    mindenesetre ezt nem hiszem h valaki próbálgatná
    viszont szerintem akkor se normális h egy szimulátoros bajnokságban h a szervezzők arra buzdítanak h ne úgy viselkedjünk mintha ez egy rendes verseny lenne és ne menjünk be sérülten a boxba hanem teleportáljunk...

    de meg lehet ezt máshogy is közelíteni...tegyük fel h egy amúgy lassabb versenyző szépen hiba nélkül végigmegy a futamon , nem rizikózik stb...Gyors Jóska viszont eggyszer belekeveredik egy balesetbe...mennire igazságos az h ESC használattal így a lassab de hibamentes versenyző előtt végez , ha pedig úgty jár el mint egy rendes versenyző akkor pedig több pozícióval mögötte... tehát nem lesz akkora hátránya

    igazságos ez...?nem lenne egyszerűbb, profibb, és igazságásobb tiltani és óvási lehetőséget hagyni (a tiltás prevenciós hatása is elég lenne többségében) hamár a futamon adott a replay , még csak vizsgálni se kell , mert egyértelmű a videón hz valaki teleportált-e vagy sem...

  2. #27
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jaj, srácok, nem hordjunk már össze hülyeségeket.
    Ha vki hazavágja a gépet és boxba kell menni javíttatni, az mindenképpen akkor hátrányt jelent, hogy azt sem ESC-kel, se ESC nélkül nem éri meg ezt kockáztatni!
    Ez így van, de nem mindegy hogy mekkora hátrányt jelent. Egyiknek ennyi, a másiknak annyi. Következő versenyen T1-ben majd jól kilököm Ákost, én visszamegyek ESC-el, ő meg körbetolhatja a mercit.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval a legelső kérdés, hogy lehet-e olyan szituáció, ahol normál versenykörülmények között (tehát zúzás nélkül ) a versenyben lévők esetében szóba kerülhet-e az ESC használta?
    Miért csak ez fontos? A balesetek is a verseny részét képezik, akkor is ha nem akarjuk.

  3. #28
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    de meg lehet ezt máshogy is közelíteni...tegyük fel h egy amúgy lassabb versenyző szépen hiba nélkül végigmegy a futamon , nem rizikózik stb...Gyors Jóska viszont eggyszer belekeveredik egy balesetbe...mennire igazságos az h ESC használattal így a lassab de hibamentes versenyző előtt végez , ha pedig úgty jár el mint egy rendes versenyző akkor pedig több pozícióval mögötte... tehát nem lesz akkora hátránya
    Így van! Kevesebb kockázattal jár így menni. Ha kicsúszol, ESC-el még utolérhetsz olyanokat akiket ESC nélkül már nem érnél utol.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    viszont szerintem akkor se normális h egy szimulátoros bajnokságban h a szervezzők arra buzdítanak h ne úgy viselkedjünk mintha ez egy rendes verseny lenne és ne menjünk be sérülten a boxba hanem teleportáljunk...
    Nem hiszen hogy buzdítanék bármire, sőt pont én hoztam fel, hogy talán kvalon sem kéne ESC-ezni.
    Mint írtam a részemről még nincs álláspont, csak ütköztetem az érveket és vizsgálom a lehetőségeket...

    nem lenne egyszerűbb, profibb, és igazságásobb tiltani és óvási lehetőséget hagyni (a tiltás prevenciós hatása is elég lenne többségében) hamár a futamon adott a replay , még csak vizsgálni se kell , mert egyértelmű a videón hz valaki teleportált-e vagy sem...
    Ez sajnos nem így működik. Olyat tiltani, amit nem lehet egyszerűen ellenőrizni, az mindig rendkívül problémás és rengeteg plusz munkával jár.

    Ez itt nem bizalom, meg becsület kérdése, hanem hogy sajnos gyakran van olyan, hogy a versenyzők szimplán elfelejtik a szabályokat, vagy el sem olvassák őket rendesen és ilyen formán nem is szándékosan szegik meg őket, de attól még megszegik és ha ezeket nem tudjuk szankcionálni, akkor meg magunkból csinálunk bolondot.

  5. #30
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hiszen hogy buzdítanék bármire, sőt pont én hoztam fel, hogy talán kvalon sem kéne ESC-ezni.
    Mint írtam a részemről még nincs álláspont, csak ütköztetem az érveket és vizsgálom a lehetőségeket...



    Ez sajnos nem így működik. Olyat tiltani, amit nem lehet egyszerűen ellenőrizni, az mindig rendkívül problémás és rengeteg plusz munkával jár.

    Ez itt nem bizalom, meg becsület kérdése, hanem hogy sajnos gyakran van olyan, hogy a versenyzők szimplán elfelejtik a szabályokat, vagy el sem olvassák őket rendesen és ilyen formán nem is szándékosan szegik meg őket, de attól még megszegik és ha ezeket nem tudjuk szankcionálni, akkor meg magunkból csinálunk bolondot.

    szerintem már a ha leírnátok sokakbnan azért rögzülne h nem szabad ilyt csinálni prevenció
    és ha visszább olvasol akkor látod h már most is mikor még tiltva sincs már "óvnak is"...
    szerintem ez teljesen ugyanolyan lenne mint bármelyik másik szabályotok...nem kaptok el most se minden pályalevágást, minden balesetet stb csak ha jelentik... akkor megnézitek, itt annyival egyszerűbb h nem kell vizsgálódniu csak tényt megállapítani h tényleg teleportált
    én tényleg hiszek benne h ha tudják h DNF-fel jár akkor nem fogják csinálni aki figyelmetlen az meg elfogadja h végülis jogos mert ez at a szabályt hoztátok...

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ez így van, de nem mindegy hogy mekkora hátrányt jelent. Egyiknek ennyi, a másiknak annyi. Következő versenyen T1-ben majd jól kilököm Ákost, én visszamegyek ESC-el, ő meg körbetolhatja a mercit.
    Hát neked ez megéri.
    Egyrészt buksz vele egy csomó helyet, másrészt a lökésért kapsz egy halom büntetünk, harmadrészt meg Ákos is tol egy Esc-et és semmit nem nyertél vele...

    Jók ezek az "életszerű" példák, csak semmit nem mozdulunk velük előre..

    Miért csak ez fontos? A balesetek is a verseny részét képezik, akkor is ha nem akarjuk.
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy megint egy olyan témából kreálunk felesleges flame háborút, ami valódi jelentőségét tekintve nem túl szignifikáns a versenyre egészére nézve. Biztos lehet vele foglalkozni oldalakon át, meg elvi kérdést csinálni belőle, csak közben nem hiszem hogy bárki is akarna olyan helyzetbe kerülni, hogy valaha is Esc-et kelljen nyomnia...
    (Nekem az, hogy aki amúgy is veszít, azt most 30 vagy 60 másodpercet bukik vele nem egy szignifikáns probléma, elvégre elve senkinek sem lehet célja, hogy bármennyit is bukjon)
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 19:01.

  7. #32
    Szerintem sem kellene használni az ESC-et a futamon. Annyi emberség remélem van mindenkiben, hogy meg se fordult a fejében ezzel csalni..mert bizony lehet vele előnyt szerezni, helyzettől függően.
    Elkezdem a 13.kört, ESC, berak a boxba, nem kell várnom a box kiállásra, és ugyanúgy a 13. elejéről kezdem. De szerencsére ezt észre lehet venni, ha valaki egy kicsit is jobban nézi, hogy mennyi a különbség box kiállás előtt és után.
    Talán emlékeztek még Hockenheimringre, 4.kanyarban kilöktek, simán nyomhattam volna egy ESC-et, de inkább körbe mentem, és úgy box, 1 percig ott álltam. Időmérőn viszont engedném, fél órából a felvezető, és levezető körrel menne el 15 perc. Befejezed a kört, félreállsz egy biztonságos helyre, és ESC, ennyi. Most se volt ebből gond, ezután se lesz szerintem.

  8. #33
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát neked ez megéri.

    (Nekem az, hogy aki amúgy is veszít, azt most 30 vagy 60 másodpercet bukik vele nem egy szignifikáns probléma, elvégre elve senkinek sem lehet célja, hogy bármennyit is bukjon)
    nem cél , de ha hibázok akkor nem mindegy h 30 mp-t bukok vagy 60-t...ez jó pár pozíciót is jelnthet akár ha gyors lennék meg végülis ha lassú is
    fentebb írtam egy példát ..ott kérdeztem h igazságos-e?

    na én többet nem nyilatkozok , ha akrjátok megértitek h ennek semmi helye egy versenyen (szerintünk)
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2015. 09. 21. 19:10.

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nem cél , de ha hibázok akkor nem mindegy h 30 mp-t bukok vagy 60-t...ez jó pár pozíciót is jelnthet akár ha gyors lennék meg végülis ha lassú is
    fentebb írtam egy példát ..ott kérdeztem h igazságos-e?
    Laci, nekem nincs kedvem megint oldalakon át birkózni veled csip-csup kérdésekről..
    ESC nélkül is számtalan hasonlóan igazságtalan szituációt tudnék neked felsorolni, amik különböző csillagállásoknál jönnek elő és pont annyi jelentőséggel bír a normál verseny menetére, mint ez a hülyeség... inkább hagyjuk, nekem erre már nincs energiám veled, mert annak tudom a vége.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 19:15.

  10. #35
    Nem is fordult meg a fejemben, hogy miért nem magától értetődő az ESC használatának tiltása futam közben. Azt sem értem, hogy egyáltalán miért van ilyen funkció a programban. Ez egy szimulátor lenne, az pedig legkevésbé sem valósághű, hogy egy gomb benyomásának segítségével visszaugrunk a boxba. Az számomra teljesen mellékes, hogy lehet-e előnyt szerezni vagy sem. Megítélésem szerint sürgősen be kellene tiltani a használatát.

    A 20-30 perces kvalifikáció az más. Ha ott nincs tiltva az ESC, akkor egy gyors kör érdekében nem kettőt kell autóznod, hanem hármat. Az pedig sok időt elvesz az amúgy is szűkös időkeretből. Szerintem ebben az esetben maradhatna.

  11. #36
    Kiss Endre Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 15.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    28
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sem kellene használni az ESC-et a futamon. Annyi emberség remélem van mindenkiben, hogy meg se fordult a fejében ezzel csalni..mert bizony lehet vele előnyt szerezni, helyzettől függően.
    Elkezdem a 13.kört, ESC, berak a boxba, nem kell várnom a box kiállásra, és ugyanúgy a 13. elejéről kezdem. De szerencsére ezt észre lehet venni, ha valaki egy kicsit is jobban nézi, hogy mennyi a különbség box kiállás előtt és után.
    Nekem konkrétan az fordult meg a fejemben, hogy "ok akkor mehetek a mezőny után a végéről" - tehát, meg sem fordult a fejemben az előnyszerzés.
    Egyébként emlékeim szerint az ilyen "teleportálás" után, nem lehet gumit cserélni vagy rátankolni, tehát trükközésre nem igazán alkalmas. Annyit viszont ért, hogy ezután verseny közben meg sem közelítem az esc-gombot, mentségemre legyen mondva nem olyan régen szimezem, hogy ez a véremben legyen.

    Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy ha hozzáadom a vélt vagy valós előnyszerzésemet a futam eredményéhez, pont ugyanazon a helyen végzek....

  12. #37
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg mrsLipton írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem konkrétan az fordult meg a fejemben, hogy "ok akkor mehetek a mezőny után a végéről" - tehát, meg sem fordult a fejemben az előnyszerzés.
    Egyébként emlékeim szerint az ilyen "teleportálás" után, nem lehet gumit cserélni vagy rátankolni, tehát trükközésre nem igazán alkalmas. Annyit viszont ért, hogy ezután verseny közben meg sem közelítem az esc-gombot, mentségemre legyen mondva nem olyan régen szimezem, hogy ez a véremben legyen.

    Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy ha hozzáadom a vélt vagy valós előnyszerzésemet a futam eredményéhez, pont ugyanazon a helyen végzek....
    egy ilyen teleportálás után egyből megjavul az autód , azonnali friss gumi stb (nem 1 percig szerelik), illetve még setupolgatni is tudsz ha szeretnél így másik gumikeveréket is választhatsz

    de hangsúlyoznám h nem azt akrom mondani h feltételezném h direkt csináltad volna...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2015. 09. 21. 19:34.

  13. #38
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem már a ha leírnátok sokakbnan azért rögzülne h nem szabad ilyt csinálni prevenció
    Members who have read this thread: 61

    igen ez a GT3 versenyszabályzat, ebből a 61-ből 11 nem szervertag és van biztos olyan mint én hogy nem indult...szóval a szabályzatot a futamon indulók kb 1/3-a meg se nézte. (hogy ebből a 61-ből hányan olvasták el, azt nem tudom de gyanítom hogy mondjuk Szabi aki írta nem

    nem az a bajom, hogy ECS-et akarom nyomkodni a futamon, én se akarok, nem is csináltam sose, ha vége volt vége volt, kiléptem oszt jónapot! Hanem az hogy egy olyan szabályért sírtok, amit plusz meló ellenőrizni, és amúgy egy önkéntelen mozdulat még attól is aki tudatában van, nemhogy annak aki nincs a szabályoknak.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #39
    En azt mondom egy esetben szabadjon hasznalni, akkor ha az auto mozgaskeptelen lesz. Nem tul getreal, de nincs rosszabb annal, mintha valaki bukja a teljes versenyt meg ha sajat hibajabol is .
    Ellenorizni lehet azert, photomod kamera a pire es brutal gyorsitas, rogton latszik ki nem jott be hanem teleportalt.

  15. #40
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Members who have read this thread: 61


    igen ez a GT3 versenyszabályzat, ebből a 61-ből 11 nem szervertag és van biztos olyan mint én hogy nem indult...szóval a szabályzatot a futamon indulók kb 1/3-a meg se nézte. (hogy ebből a 61-ből hányan olvasták el, azt nem tudom de gyanítom hogy mondjuk Szabi aki írta nem

    nem az a bajom, hogy ECS-et akarom nyomkodni a futamon, én se akarok, nem is csináltam sose, ha vége volt vége volt, kiléptem oszt jónapot! Hanem az hogy egy olyan szabályért sírtok, amit plusz meló ellenőrizni, és amúgy egy önkéntelen mozdulat még attól is aki tudatában van, nemhogy annak aki nincs a szabályoknak.
    lehet nem olvasnak szabályzatot , de azért a futamkiírást olvassák, illetve az eredményekt is pontokat stb követik (azt látnák legalább utólag h dnf és a következő futamon már tudja)..így vagy úgy hamar rögzülne szerintem...most sem hiszem h tömegesen használták volna, így azt se hiszem h olyan nagy plusz munkát jelentene...ha kell szívesen át is vállalom ezt a munkát)

    én estem keltem tegnap , szerelgettem , és nagyon nem lett volna fair ha esc-zés miatt előrébb végeztem volna...

    igazából azt nem értem h miért ellenzitek ennyire ennek tiltását (pl chatstop az bekerült még ha totál értelmetlen is AC-ban) pedig itt most elég sokan esc ellen léptek fel (nem is én kezdtem) mellette meg az égvilágon senki...

    apróság , de kicsit komolyabbá tenné szerintem a versenyeket


    na mindegy nekem sincs már kedvem a témához... megértetrtem , elfogadom

  16. #41
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    En azt mondom egy esetben szabadjon hasznalni, akkor ha az auto mozgaskeptelen lesz. Nem tul getreal, de nincs rosszabb annal, mintha valaki bukja a teljes versenyt meg ha sajat hibajabol is .
    Ellenorizni lehet azert, photomod kamera a pire es brutal gyorsitas, rogton latszik ki nem jott be hanem teleportalt.
    Probalunk azon lenni hogy minden valosagos legyen felgumizodas, gumikopas, vagasok kezelese, versenybalesetek buntetese. Ha valaki kiuti a motort a gepbol akkor verseny vege. Ha onhibajan kivul akkor esetleg majd a versenybirosag az illetekest megbunteti de, ne kapjon mar masik autot mint a need for speedben.

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Probalunk azon lenni hogy minden valosagos legyen felgumizodas, gumikopas, vagasok kezelese, versenybalesetek buntetese. Ha valaki kiuti a motort a gepbol akkor verseny vege. Ha onhibajan kivul akkor esetleg majd a versenybirosag az illetekest megbunteti de, ne kapjon mar masik autot mint a need for speedben.
    A magam részéről én is ezeket a dolgokat pártolom, sőt ennek fényében hoztam fel a Qual-os ESC tiltást is. Biztosan máshogy alakulnának az időmérő eredmények és sokkal intenzívebb élmény lenni úgy kimenni gyors körre, hogy nincs "needforspeed" gomb!

    Másrészről viszont engem a legkisebb mértékben sem zavar, hogy ha az előttem lévő versenyző meghúzza a gépét, akkor 30 vagy 60 mp-et veszít vele boxban. Lehet, hogy az ESC használat miatt pont elém jön vissza (amúgy meg mögém jött volna), de annyi más ilyen tényező van még, hogy ki-mikor-hol-miért üti meg a gépét és annyi mindentől függ még, hogy mennyi időt veszít el miatta, hogy egy ilyen miatt nem tudom izgatni magam.

    Illetve sajnos nagy úr a szabályok betartatásának technikai lehetősége is, azon szabályokat, melyeknek körülményes ellenőrízni a betartását, azokat igyekszünk minimalizálni a szabályzatban, de persze így is van benne sajnos bőven ilyen. Én úgy saccolom, hogy futamonként durván 1 órát kéne rászánni az Esc használat csekkolására, de szerencsére erre van már önként jelentkezőnk is! (csak tartson ki a lelkesedése jó sokáig)


    Engem első sorban az a cécó zavar, amit egy ilyen huszadrangú dolog miatt tudtok generálni, miközben a versenyzés szempontjából valóban fontos kérdésekben rendszerint alig érkezik érdemi vélemény...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 20:48.

  18. #43
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Members who have read this thread: 61


    igen ez a GT3 versenyszabályzat, ebből a 61-ből 11 nem szervertag és van biztos olyan mint én hogy nem indult...szóval a szabályzatot a futamon indulók kb 1/3-a meg se nézte. (hogy ebből a 61-ből hányan olvasták el, azt nem tudom de gyanítom hogy mondjuk Szabi aki írta nem

    nem az a bajom, hogy ECS-et akarom nyomkodni a futamon, én se akarok, nem is csináltam sose, ha vége volt vége volt, kiléptem oszt jónapot! Hanem az hogy egy olyan szabályért sírtok, amit plusz meló ellenőrizni, és amúgy egy önkéntelen mozdulat még attól is aki tudatában van, nemhogy annak aki nincs a szabályoknak.
    Szerintem nem arról van itt szó, hogy minden vissza legyen nézve, hanem pl. ha az utolsó futamon egy ilyenen múlna a bajnoki cím akkor lehessen óvni, mert jelen állás szerint max rinyálni lehetne ilyen esetben, óvni nem.

  19. #44
    Kókai Konrád Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    BP
    Üzenetek
    216
    Látom megindult a diskurálás és szeretnék csatlakozni a véleményemmel.

    A tegnapi versenyen kezdésnél akaratlanul kiütöttek T1-ben, utána még 2-3x kontaktáltam a falakkal, kisebbet nagyobbat, mikor hogy esett már jól a kezdés után. Amit az a szerencsétlen autó kapott tőlem nem érdemelte meg, volt kétszer is vagy 40-60 mp kiállásom javítás miatt, továbbá egyszer elfelejtettem gumit is cserélni, de egyszer se használtam az ESC-et, hogy visszategyem magam a boxba és menjek kapásból, pedig ennél az utóbbinál erősen elgondolkodtam a dolgon, ha mindezt nem teszem, akkor legalább 4 percet nyerek a versenyen, ami valljuk be egész sok. Hozzáteszem ha a mérőpontra már ráfékezel és visszaESC-elsz, majd start, akkor annál a világon nem találtok gyorsabb szerelőcsapatot.

    Mindazonáltal úgy voltam vele, hogy rohadjak meg, de akkor se váltok vissza ESC-el, mégiscsak egy éles bajnokság, ahol úgy gondolom korrektnek kellene lenni. Vagy mégse ? Döntsük el!

    Lényeg, hogy ha mégis ESC-el az ember, akkor előnyt lehet szerezni vele és ezért mindenképpen fontos, hogy döntés legyen annak használatáról és a szabályba legyen foglalva.

    Mik a lehetőségek:
    1. nem használjuk - ennek figyelése azért elég körülményes, ha nincs erre korlátozást adó opció a játékban, nem tudom
    2. használjuk, de korlátozottan: csak javításra használjuk, vagy gumicserére is használjuk, esetleg a boxban el se kell érnünk a helyünkre
    3. használjuk - be se gurulunk a boxba, csak gusztustalanul besatuzunk a vonalra, megvárjuk, amíg a mögöttünk jövő jól telibetalál, majd box és go

    És a legfontosabb szerintem, hogy ez le legyen írva szabályban, különben a 3. verzióhoz közelit fogunk látni sokat előbb-utóbb !

    Amúgy meg csak: AC.exe has stopped working !

  20. #45
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    A félreértések elkerülése végett: jelenleg a szabályzabtan nincs tiltva, tehát szabad az ESC használat a bajnoki futamokon.

    Aki használta az első futamon, annak nem kell elnézést kérnie, semmi unfair dolgot nem követett el.
    Amennyiben-e tekintetben változik a szabályzat a következő futamra, arról a Versenyszabályzat topikban fogunk egyértelműen tájékoztatni Titeket.

    Első körben azt fogjuk megvizsgálni, hogy valóban lehet a normál tervezett boxkiállások során is előnyt szeretni az ESC használatával, illetve hogy van-e vmi nyoma a LOG fájlban, ami alapján a jelenség kiszűrhető.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 23:25.

  21. #46
    Úgy látom, hogy a GT3-as mezőny itt megszólaló része azon van, hogy ne legyen ESC. Mit szólnátok egy szavazáshoz? (Természetesen csak a szervertagok körében)

    Például: Használható legyen az ESC edzés és verseny közben?
    1. Egyiken se
    2. Csak az edzésen
    3. Csak versenyen
    4. Mindkettőn

    Hogy nem lehet ellenőrizni a használatát, az sem baj. A versenyzők vannak olyan tisztességesek, hogy nem használják, ha tiltva van. Nem belepofázni akarok egy hosszú évek óta jól működő közösség életébe, vegyétek úgy, hogy hangosan gondolkodom.

  22. #47
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A félreértések elkerülése végett: jelenleg a szabályzabtan nincs tiltva, tehát szabad az ESC használat a bajnoki futamokon.

    Aki használta az első futamon, annak nem kell elnézést kérnie, semmi unfair dolgot nem követett el.
    Amennyiben-e tekintetben változik a szabályzat a következő futamra, arról a Versenyszabályzat topikban fogunk egyértelműen tájékoztatni Titeket.

    Első körben azt fogjuk megvizsgálni, hogy valóban lehet a normál tervezett boxkiállások során is előnyt szeretni az ESC használatával, illetve hogy van-e vmi nyoma a LOG fájlban, ami alapján a jelenség kiszűrhető.

    Szabi ! Dícséretes h maximalista vagy és olyan megoldást keresnél ami minden egyes ilyen esetet kiszűrne...
    (szerintem nincs erre lehetőség , de hátha)
    mindazonáltal nem értem h ha ez annyira huszadrangú dolog hz valaki ha töri a verdát pl 30 mp-t vagy másfél percet bukik vele, akkor miért nem elégedtek meg azzal az eljárással , amit a többi szabályotoknál alakalmaztok...

    pl Nem akartatatok olyan eszközt használni ami minden vágást figyel , helyette megelégszetek azzal h lehet óvni ha valaki nagyon csúnyán konzekvensen vagdossa a pályát... egyértelmű h nem tudtok minden egyes esetet elkapni, mégis nagyon helyesen azt mondjátok h nem lehet vágni és nem szabad tökön babon át közlekedni...itt nem az az álláspontotok h mivel engedi a játék ezért menjen mindenki akár a pálya mellett ha az gyorsabb...

    és itt az esc -s dolog... 30 -60 mp s különbségről beszélünk (akár)...ahogy fentebb más is írta , ez a bajnokság végkimenetelét is befolyásolja , mert poziciókat , pontokat jelent /het ekkora előny ...Kivéve persze ha azt akarjátok elérni h mindenki teleportáljon (nyilván sokunknak ez furcsa)
    70-80 ember vesz részt a bajnokságban, mindenkinek megvannak a kis egyéni céljai , nem biztos h legyinteni kellene h ez nem fontos dolog mert ha ilyen est van akkor nem igen küzdhetsz az első helyekért...igenis bosszantó lehet az ha valakinek az a célja h 10 ik legyen , de mivel páran esc-znek ezért nem sikerül a cél elérése...

    amúgy elég ciki lenne ha lenne online közvetítés és a kommentátor csak pislogna ahogy magyaráznánk neki h h miért is nem tiltott az esc-s teleportálás


    szóval ahogy fentebb is írta valaki , nem gond ha valaki megússza az esc-zést mert nem tudjátok elkapni (ezzel is együtt lehet élni ), de jó lenne ha lehetne óvni ilyen ügyben a későbbiekben, mert befolyásolja torzítja a végeredményt mindenképpen és bosszantó tud lenni...
    szóval hasonló kezelés már megfelelő lenne szerintem mint a a többi szabály betartatásával kapcsolatban...


    mint írtam ha a plusz munka a gond , akkor megnézem nektek az ilyen ügyben tett óvásokat ha indulok a futamon , ha nem... (szerintem kb nulla lesz , mert ha dnf jár érte akkor nem kockáztatják meg, eleve most se tömegesen éltek vele, ők is csak azért mert nem tiltott és nem is gondoltak bele h más nem így cselekszik)


    UI: még annyit h nem véletlen h a vágáshoz hasonlítottam, mert ugye ott is az a helyzet h qualon nem nézitek hisz nincs replay

  23. #48
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Én pl kb 2 percet is vesztettem azzal, hogy nem nyomtam ESC-t. Ha ezt pl levonjuk a végeredményből, biztos nem a 11ik helyen végzek...
    Ui: úgy látszik a fair versenyzesnek ez az ára..

    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G700-U20-el

  24. #49
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, hogy a GT3-as mezőny itt megszólaló része azon van, hogy ne legyen ESC. Mit szólnátok egy szavazáshoz? (Természetesen csak a szervertagok körében)

    Például: Használható legyen az ESC edzés és verseny közben?
    1. Egyiken se
    2. Csak az edzésen
    3. Csak versenyen
    4. Mindkettőn

    Hogy nem lehet ellenőrizni a használatát, az sem baj. A versenyzők vannak olyan tisztességesek, hogy nem használják, ha tiltva van. Nem belepofázni akarok egy hosszú évek óta jól működő közösség életébe, vegyétek úgy, hogy hangosan gondolkodom.
    Srácok, bár lehet, hogy ez az én hibám mert nem olvastam el az erről szóló részeket a szabályzatban, de leszakad a fejem ettől az ESC dologtól... én végig szopok más hibájából egy egész etapot törött autóval, majd javíttatom fél percen keresztül míg mások nyomnak egy Esc-et és ennyi? Azért edzünk, hogy körönként pár tizedet javítsunk... meg kell nézni a hotlap-okat és lehet látni, hogy 1mp-en belül van úgy, hogy 15en vagyunk. Erre ilyen baromságokkal lehet egy egész percet nyerni egy futamon??? Ha van mód az ESC tiltására futamon, akkor alkalmazzuk! Máskülönben soha nem fogunk épségben elrajtolni, mert minek majdnyomok egy Esc-et???

    3.

    Köszi, üdv!

  25. #50
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    "huszadrangú dolog" = 97%-ról 98%-ra lett állítva a pályatapadás a prequal szereren és a bajnoki futamokon is 98%-ról fogjuk ezentúl kezdeni az practice-t, miközben a pályagumizódás növekedési üteme ezzel arányosan csökkenni fog.

    Na nálam itt kezdődik a huszadrangú dolog!
    Kit érdekel mikor honnan indul, mindenkinek adott a körülmény és kész.

    Viszont az, hogy ha esc-et nyom valaki és tényleg csomó időt megtakarít vele, az viszont nagyon is fontos!
    Aki szerintem a top 10-be kerülésért kűzd annak főleg fontos, de aki csak normálisan akar versenyezni annak is!

    Egy dolgot megígérek, hogy ha bárkit meglátok hogy esc-ezik és emiatt én pozíciót veszítek, beáldozom a szezonom, és minden versenyen minden körben ki fogom lökni az illetőt, és nem lesz az az esc mennyiség ami előrevinné és ez nagyon is komoly!!!

    Aki escet használt az mind egy tetű csaló a szememben, menjen vissza need for speedezni! (nagyon csalódott lennék, ha a régi GTR-es emberekből 1 is máshogy gondolná!)

    Ugyan úgy kell csinálni mint a GTR-ben, hogy prequal, qual alatt lehessen használni (itt felesleges tiltani, ezt már megbeszéltük sokszor) , de versenyen NEM, különben nincs értelme a bajnokságnak.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •