Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (113 összesen)
  1. #1
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    AC - ESC használat

    Szabi!

    Nem úgy volt, hogy az éles bajnokságban az ESC használata (valaki összetöri a kocsit, nyom egy ESC-et, visszaugrik a boxba, kap egy teljesen új kocsit és már jöhet is kifelé) tilos lesz???

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    LINK a döntéshez: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post211122

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi!

    Nem úgy volt, hogy az éles bajnokságban az ESC használata (valaki összetöri a kocsit, nyom egy ESC-et, visszaugrik a boxba, kap egy teljesen új kocsit és már jöhet is kifelé) tilos lesz???
    Volt róla szó valamelyik topikban, de szerintem nem jutottunk ez ügyben dűlőre...

    Mondtátok, hogy a GTR-ben így volt, mire én mondtam, hogy nem volt ott sem ilyen szabály, csak a program így működött, ez meg máshogy működik. Felhoztam, hogy ilyen alapon akkor már a Qual-on se legyen ESC, de az meg kiverte a biztosítékot..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 25. 14:06.

  3. #3
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Volt róla szó valamelyik topikban, de szerintem nem jutottunk ez ügyben dűlőre...

    Mondtátok, hogy a GTR-ben így volt, mire én mondtam, hogy nem volt ott sem ilyen szabály, csak a program így működött, ez meg máshogy működik. Felhoztam, hogy ilyen alapon akkor már a Qual-on se legyen ESC, de az meg kiverte a biztosítékot..
    akkor tök felesleges töltöttem vagy 5 percet tegnap a boxban
    de legalább kortyoltam egy kis sört míg szerelgettek

  4. #4
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    akkor tök felesleges töltöttem vagy 5 percet tegnap a boxban
    de legalább kortyoltam egy kis sört míg szerelgettek
    Hát akkor már nem volt elpazarolt az 5 perc

  5. #5
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    akkor tök felesleges töltöttem vagy 5 percet tegnap a boxban
    de legalább kortyoltam egy kis sört míg szerelgettek
    hát, ez nekem is új.

    - Ez olyankor hogy működik pontosan?? gondolom visszafelé "ugrok", tehát az adott kör elejére??
    Ha igen, egy KO törést gyorsan lehet javítani, nem kell körbebotorkálni törött ronccsal...

    - vagy reseteli az egész session-t??
    Ezesetben csak az eslő körös totálkároknál van értelme...

  6. #6
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    AC - ESC használat

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Volt róla szó valamelyik topikban, de szerintem nem jutottunk ez ügyben dűlőre...

    Mondtátok, hogy a GTR-ben így volt, mire én mondtam, hogy nem volt ott sem ilyen szabály, csak a program így működött, ez meg máshogy működik. Felhoztam, hogy ilyen alapon akkor már a Qual-on se legyen ESC, de az meg kiverte a biztosítékot..
    Most tegyük egyelőre félre, hogy abszolút nem indokolt a kvali és az éles verseny alatti ESC-et összehasonlítani, mivel a kettő használata teljesen más célt szolgál.

    Viszont te, aki már régóta foglalkozol az AC-vel és ennek megfelelően behatóan ismered, hogy tudod, hogy működik ez a dolog? Ha mondjuk valaki az n-edik körben összetöri magát és az ESC-el visszalép a boxba, majd kijön, akkor hányadik körben fog járni?

  7. #7
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Most tegyük egyelőre félre, hogy abszolút nem indokolt a kvali és az éles verseny alatti ESC-et összehasonlítani, mivel a kettő használata teljesen más célt szolgál.

    Viszont te, aki már régóta foglalkozol az AC-vel és ennek megfelelően behatóan ismered, hogy tudod, hogy működik ez a dolog? Ha mondjuk valaki az n-edik körben összetöri magát és az ESC-el visszalép a boxba, majd kijön, akkor hányadik körben fog járni?
    Elvileg az n-ediket kezdi előröl. Tehát mintha visszatolatna a boxba

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Most tegyük egyelőre félre, hogy abszolút nem indokolt a kvali és az éles verseny alatti ESC-et összehasonlítani, mivel a kettő használata teljesen más célt szolgál.
    Ezzel a kijelentéssel egyáltalán nem értek egyet, szerintem komoly párhuzam van közöttük... például, hogy mindkét esetben az ESC teremt lehetőséget arra, hogy ha hazavágod a gépet, akkor is tudd folytatni az adott session-t.

    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg az n-ediket kezdi előröl. Tehát mintha visszatolatna a boxba
    Igen, így van... ezt már korábban is leírtam, hogy nem lehet belőle előnyt szerezni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 16:29.

  9. #9
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a kijelentéssel egyáltalán nem értek egyet, szerintem komoly párhuzam van közöttük... például, hogy mindkét esetben az ESC teremt lehetőséget arra, hogy ha hazavágod a gépet, akkor is tud folytatni az adott session-t.



    Igen, így ezt már akkor is leírtam, hogy nem lehet belőle előnyt szerezni.
    Szerintem sem kellene azonosan kezelni a kval és a verseny közbeni ESC használatot. De ha úgy gondolod, hogy mégis, akkor inkább egyik esetben sem lehessen használni, mert igenis lehet vele előnyt szerezni. Erre volt példa az esti futamon.

    Tapatalk-ról

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    inkább egyik esetben sem lehessen használni, mert igenis lehet vele előnyt szerezni. Erre volt példa az esti futamon.
    Konkrétan?

  11. #11
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a kijelentéssel egyáltalán nem értek egyet, szerintem komoly párhuzam van közöttük... például, hogy mindkét esetben az ESC teremt lehetőséget arra, hogy ha hazavágod a gépet, akkor is tudd folytatni az adott session-t.



    Igen, így van... ezt már korábban is leírtam, hogy nem lehet belőle előnyt szerezni.

    mármint mihez képest nem lehet előnyt szerezni?
    aki nem töri ahhoz képest valóban nincs már előny , de azért ha valaki esc vel megy vissza futamon vagy becsoroszkál és még áll másfélpercet míg javítják , ott perceket köröket lehet nyerni...

  12. #12
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, így van... ezt már korábban is leírtam, hogy nem lehet belőle előnyt szerezni.
    Hacsak úgy nem, hogy kör eleji balhé után NEM kell megvárni az egész mezőnyt, mielőtt visszabotorkálnála a pályára, NEM kell teljes kört döcögni egy szakadt verdával, és NEM kell kivárni míg kikalapálják a verdát... Oh wait.

  13. #13
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    ha kör végén töröd a verdát akkor is nyerhetsz 1percet simán csak azzal h elporoszkálsz a célvonalig, nyomsz egy esc-t és pillanatok alatt meg van a kerékcsere meg a javítás, kör elején meg nyilvánvaló h mennyit jelenthet

  14. #14
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a kijelentéssel egyáltalán nem értek egyet, szerintem komoly párhuzam van közöttük... például, hogy mindkét esetben az ESC teremt lehetőséget arra, hogy ha hazavágod a gépet, akkor is tudd folytatni az adott session-t.
    Előnyszerzést tekintve viszont teljesen más a két ügy: a kvalin nyomott ESC-el talán annyit nyersz, hogy több lehetőséged van egy jobb rajtpozíció megszerzésére, de ettől még nem biztos, hogy a verseny végén előrébb végzel és több pontot kapsz. Míg a versenyen nyomott ESC-el konkrét másodperceket nyersz, ami nyilván több pozíciót és így több pontot is jelenthet a verseny végén.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, így van... ezt már korábban is leírtam, hogy nem lehet belőle előnyt szerezni.
    Fejtsd már ki nekem légyszi, hogy miért nem lehet?

  15. #15
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan?
    A 2. körben Kiss Endrével összeütköztünk az Eau Rouge-ban. Innen én a törött autómmal körbecammogtam és megjavíttattam. Ő ESC segítségével visszugrott a boxba és már indult is. Ha az eredménylistából megnézzük ezeknek a köröknek az idejeit, vagyis a 2. és 3. körökét, akkor kb. 30mp-et nyert vele. Nem vagyok AC közelben úgyhogy csak nagyjából tudom, hogy az eset 4.30 környékén van. A replay itt megtalálható: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post210707

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Míg a versenyen nyomott ESC-el konkrét másodperceket nyersz, ami nyilván több pozíciót és így több pontot is jelenthet a verseny végén.
    Kivel szemben? Max azzal, aki szintnén hazavágta a gépet és szintén a box-ba akar menni javíttatni. De az Esc neki is ott van, mint opció..

    Vagy most arra akartok kilyukadni, hogy a normál tervezett box procedúra helyett is érdemesebb inkább átmenni a célvonalon és ott egy Esc-kel elintézni a boxkiállást?
    Erre megy most ki ez a barkóba, ahelyett hogy vki végre leírná a konkrét visszaéléses szituációt?


    Szerk: Nah, White végre leírta.. köszi, este megnézem!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 17:25.

  17. #17
    Én konkrétan talán 3 hellyel is előrébb végzek most, ha eszembe jut ez a megoldás miután eldobtam magam.
    De nekem mán csak ilyen javíthatatlanul hárdkórszimes rúdra jár az agyam. Ám ha eszembe jut, akkor se lett volna jó a számíze tőle.
    Szóval, ha ez a népakarat kinyilvánításának helye, akkor +1 a "no escape"-re (tőlem akár kvaliból is).

  18. #18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy most arra akartok kilyukadni, hogy a normál tervezett box procedúra helyett is érdemesebb inkább átmenni a célvonalon és ott egy Esc-kel elintézni a boxkiállást?
    Ha törött is a kocsi, akkor mindenképpen. Akár egy percet is lehet nyerni.
    Szóval ha így marad, mindenki rá van kényszerítve, hogy így csinálja.
    Ha csak nem fontosabb neki az immerzsön, mint a helyezés. Bár ha amúgy mindenki más térugrálgat akkor az már úgyis oda.

  19. #19
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kivel szemben? Max azzal, aki szintnén hazavágta a gépet és szintén a box-ba akar menni javíttatni. De az Esc neki is ott van, mint opció..
    Nem azzal szemben, aki szintén hazavágta a gépet, hanem aki hiba nélkül végigment a versenyen. Nem igaz, hogy nem látod át!
    Ha valaki az egyik körben mondjuk rögtön a T1-ben összetöri magát, akkor ESC nélkül mire végigmegy a pályán, addig veszít mondjuk egy 10 mp-et a többiekhez képest. Bemegy a boxba, megjavíttatja, ez újabb 40-50 mp veszteség. Míg egy ESC-el mindez 0 mp veszteség (utána a boxból kijövet ugyanannyi mindkét esetben). ESC nélkül visszaesik 5-6 helyet, ESC-el meg 1-2-t.

    Egyáltalán azt sem értem, hogy egy normális érzésű szimulátorosnak miért kérdés az egyáltalán, hogy egy ilyen segítséget lehessen-e használni vagy sem? Az ország egyik legnívósabb szimulátor ligájában...

  20. #20
    Kiss Endre Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 15.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    28
    Érintettként,
    White elnézést, semmi szándékosság nem volt abban, hogy ezt a javítási módot használtam. ilyen szinten sosem elemeztem a időket, de jogos a felvetés.
    És valóban kikockázva az időt, ebből a helyzetből 20-23 mp előnnyel jöttem ki, figyelembe véve azt is, hogy a balesetből azért jóval szerencsésebben indulhattam vissza a versenybe.
    De mivel nem volt tiltva ez a mód, igazából el sem gondolkoztam a használatán, ismétlem semmi szándékosság nem volt benne, eleve úgy gondoltam, hogy így is körhátrányból folytatom a többiekhez képest...

  21. #21
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azzal szemben, aki szintén hazavágta a gépet, hanem aki hiba nélkül végigment a versenyen. Nem igaz, hogy nem látod át!
    Ha valaki az egyik körben mondjuk rögtön a T1-ben összetöri magát, akkor ESC nélkül mire végigmegy a pályán, addig veszít mondjuk egy 10 mp-et a többiekhez képest. Bemegy a boxba, megjavíttatja, ez újabb 40-50 mp veszteség. Míg egy ESC-el mindez 0 mp veszteség (utána a boxból kijövet ugyanannyi mindkét esetben). ESC nélkül visszaesik 5-6 helyet, ESC-el meg 1-2-t.

    Egyáltalán azt sem értem, hogy egy normális érzésű szimulátorosnak miért kérdés az egyáltalán, hogy egy ilyen segítséget lehessen-e használni vagy sem? Az ország egyik legnívósabb szimulátor ligájában...
    ezt most nem értem, aki normálisan végigment hiba nélkül az hol veszít azzal szemben aki bemegy a boxba javítani, akár ESC-el akár anélkül?

    Amúgy meg nem kérdés..mert nem tudunk vele mit kezdeni, nem a ligán múlik az ESC használata vagy nem használata, nem lehet szerverről tiltani, legjobb tudomásom szerint. és az ESC nem adja meg a kört amiről beugrottál, tehát mindenképpen veszteség, max nem annyi mint azé aki nem használta..de ezen mi nem tudunk változtatni. Azzal hogy mi volt a GTR2-ben évekig és mik a berögzült rutinjaink, azzal szintén nem tudunk mit kezdeni, tök más szim, tök más működéssel.
    Amúgy meg a leghardcoreabb szimulátorban is volt SHIFT+R ami ott helyben megjavította kocsit és mehettél tovább..és használták is bajnokságokon..szóval mivel mindenkinek adott ez a lehetőség, és előnyhöz nem lehet vele jutni - egyenlő feltételek mellet és ez alatt azt értem hogy mindenki használja - akkor tényleg nem tudom mi a baj vele. Mármint értem mi a baj vele - de akkor azt nem értem hogy kvalin miért OK - illetve ha azt szeretnétek hogy ne legyen ilyen akkor ki jelentkezik átnézni a futamot és DQ-za ki azt aki mégis ilyet csinált? (Mert a mezőny szabálybetartó képességéről nincsenek illúzióink - akinek nem inge...)
    Utoljára módosította: Sziszka; 2015. 09. 21. 17:55.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  22. #22
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ezt most nem értem, aki normálisan végigment hiba nélkül az hol veszít azzal szemben aki bemegy a boxba javítani, akár ESC-el akár anélkül?

    Amúgy meg nem kérdés..mert nem tudunk vele mit kezdeni, nem a ligán múlik az ESC használata vagy nem használata, nem lehet szerverről tiltani, legjobb tudomásom szerint. és az ESC nem adja meg a kört amiről beugrottál, tehát mindenképpen veszteség, max nem annyi mint azé aki nem használta..de ezen mi nem tudunk változtatni. Azzal hogy mi volt a GTR2-ben évekig és mik a berögzült rutinjaink, azzal szintén nem tudunk mit kezdeni, tök más szim, tök más működéssel.
    Amúgy meg a leghardcoreabb szimulátorban is volt SHIFT+R ami ott helyben megjavította kocsit és mehettél tovább..és használták is bajnokságokon..szóval mivel mindenkinek adott ez a lehetőség, és előnyhöz nem lehet vele jutni - egyenlő feltételek mellet és ez alatt azt értem hogy mindenki használja - akkor tényleg nem tudom mi a baj vele. Mármint értem mi a baj vele - de akkor azt nem értem hogy kvalin miért OK - illetve ha azt szeretnétek hogy ne legyen ilyen akkor ki jelentkezik átnézni a futamot és DQ-za ki azt aki mégis ilyet csinált? (Mert a mezőny szabálybetartó képességéről nincsenek illúzióink - akinek nem inge...)
    mondjuk szerintem egyszerű a dolog betiltjátok és meg lehet óvni ahogy más szabálytalalnságot is...ennyi erővel legalizálhatnátok a dodzsemezést is , pályavágást is hisz úgy se tudtok minden szitut ellenőrizni...
    persze értem én h mindenki használhatná az esc-t , de azért sokunk szerint elég komolytalanná válik így...
    és igenis előny , mert nincs akkora tét, pl rajtnál nem is kell akkor óvatoskodni , ha belekeveredek valamibe esc mintha boxutcából rajtolnék

    gt3-nál mondjuk nem számít annyira , de pl H-váltós autóknál akkor ezek szerint nyugodtan nyírhatjuk az autót ha meghal a váltó akkor lehet teleportálni, nem pedig DNF a vége...

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Jaj, srácok, nem hordjunk már össze hülyeségeket.
    Ha vki hazavágja a gépet és boxba kell menni javíttatni, az mindenképpen akkor hátrányt jelent, hogy azt sem ESC-kel, se ESC nélkül nem éri meg ezt kockáztatni!

    Szóval a legelső kérdés, hogy lehet-e olyan szituáció, ahol normál versenykörülmények között (tehát zúzás nélkül ) a versenyben lévők esetében szóba kerülhet-e az ESC használta? Például, hogy normál tervezett boxolás (kerék és gumi csere) helyett, megéri-e inkább lefékezni a célvonalnál és ESC-el teleportálni a BOX-ba. Ha ilyet lehet és érdemes, akkor az tényleg gáz. Ha nem, akkor ezzel meg is állapítottuk, hogy olyan egy problémáról beszélgetünk tovább, ami a részvetők 5-10%-át érintheti a futamokon, tekintve hogy terveink szerint nem roncsderbiket akarunk rendezni.

    Értem a problémát, a magam részéről nem is foglaltam még állást a kérdésében, de ne csináljunk már elefántot a bolhából, mert itt konkrétan azon megy a hithű elvi vita, hogy két totálkárosra tört autó közül melyik és hogyan jut el előbb a box-ba...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 21. 18:24.

  24. #24
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    pl ha nem tíltjuk akkor a 12.körben nyomok 1 esc-et amikor átlépek a célvonalon kirak a boxba,kikanyardok és ha első helyről csinálom akkor nyerek vele jócskán szimplán 30mp-et azzal szemben aki a 11. végén megy ki nagyvizitre szabályosan,és majd a végén beírom hogy sérült volt a gép és ezért meg azért csináltam,na ne már ez már tényleg elfog menni a vicc kategóriába így,mert ugye ha lehet akkor ezt is lehet
    Q-n egységes a helyzet mindenkinek bár reálisabb lenne ha megkelene csinálni a levezetőt de akkor meg ebből lenne a kabaré hogy ez meg az tartott fel stb
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    a 12.körben nyomok 1 esc-et amikor átlépek a célvonalon kirak a boxba, kikanyardok és ha első helyről csinálom akkor nyerek vele jócskán szimplán 30mp-et azzal szemben aki a 11. végén megy ki nagyvizitre szabályosan
    Igen, ezt a szitut meg is fogjuk most vizsgálni, ahogy írtam is, mert ez így valóban elég gáz lenne így...

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •