Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (134 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT3 - Spa-Francorchamps - 09.20

    Fontos infók az esti futammal kapcsolatban: LINK!!
    ---------------------------------------------------------

    Kedves Versenyzők!


    Kezdetét veszi a Masters GT3 Bajnoskág, mely az első már valóba "vérre menő" megmérettetésünk az Assetto Corsa-val!
    A bajnokság során több új pályára is ellátogatunk majd, legelső helyszínünk viszont a legendás Spa-Francorchamps!



    1. Futam: Spa-Francorchamps
    Autók: BMW Z4 GT3, McLaren MP4-12C GT3, Mercedes-Benz SLS GT3, Nissan GTR GT3 (SLS setup, Nissan setup, WR setup-ok, további setup-ok)
    Időpont: 2015.09.20. (vasárnap)
    Nevezés: futam napján este 19:30-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:15-20:30 (15 perc)
    Időmérő
    : 20:30 - 21:00 (30 perc)
    Futam hossza: 38 kör (~90 perc)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 97%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Használható gumik: Medium, Hard
    Gumi kopás mértéke: 200%
    Üzemanyag használat:
    100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #R1, #R2, #R3
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT3 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters



    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters GT3 Bajnoskág
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!
    • A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 20. 17:53.

  2. #2
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291

    Checksum hiba

    Sziasztok!

    A prequal szerón szerettem volna kicsit gyakorolni, illetve megnézni milyen tempóra vagyok képes. Én is szeretnék majd menni a bajnokságban
    Előjött nálam is a a Checksum failed hiba, és kidob. Steamen próbáltam ellenőriztetni a fájlokat, de ez nem oldja meg. Már a Fanaleds-et is kikapcsoltam hátha az kavar be, de ez sem segít.
    Van valami ötlet, vagy megoldás esetleg a problémára? :/ Elfogytak sajna az ötleteim. Egyedül az URD EGT mod van fenn, ez bekavarhat? o.O Tapasztalt más is hasonló problémákat?
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  3. #3
    Fábián Szilárd Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    121
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A prequal szerón szerettem volna kicsit gyakorolni, illetve megnézni milyen tempóra vagyok képes. Én is szeretnék majd menni a bajnokságban
    Előjött nálam is a a Checksum failed hiba, és kidob. Steamen próbáltam ellenőriztetni a fájlokat, de ez nem oldja meg. Már a Fanaleds-et is kikapcsoltam hátha az kavar be, de ez sem segít.
    Van valami ötlet, vagy megoldás esetleg a problémára? :/ Elfogytak sajna az ötleteim. Egyedül az URD EGT mod van fenn, ez bekavarhat? o.O Tapasztalt más is hasonló problémákat?
    Hi, nálam csak a Nissan GT-R GT3-mal dob checksum errort.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Nálam is ezt dobja, csak a Nissan-ra, a többi gép jó.

    Most nem akarom piszkálni a szervert, de majd este az Alfa futam után megnézem... addig menjetek a többi géppel, vagy gyertek Alfázni!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Lehet menni már Nissan-nal is!

  6. #6
    Lehet tudni már, hogy hány kör lesz?

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet tudni már, hogy hány kör lesz?
    Nem lehet, mi is a prekvalos időkből számoljuk ki, de még nincs olyan sok idő, bőven 100+ darabra számítunk!
    Ránézésre 38 kör körül lesz, +- pár karika..

  8. #8
    Ipolyi János Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 12. 31.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    170
    Nem lesz sok az a másfél óra kicsit?

  9. #9
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg ipojan írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lesz sok az a másfél óra kicsit?
    Itt tradicionálissan 3órásat szoktunk menni, úgy hogy nem.

  10. #10
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Itt tradicionálissan 3órásat szoktunk menni, úgy hogy nem.
    Tyű, de jó lenne egy 3 órás itt.....
    Nem tudom az újak közül kik mióta követik a GT autózás világát de régebben 3 órásak voltak a futamok élőben is és "normális" GT autók voltak Saleen S7-R, MC-12.....stb. Nekem a jelenlegi GT autók nem igazán jönnek be sem a játékban sem az életben.... NGT-ben mentünk ilyen gépekkel. De szerencsére a ringen láthattuk és hallhattuk anno még az igazi vasakat köszönhetően a Románoknak.
    A király nem Elvis volt...

  11. #11
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Itt tradicionálissan 3órásat szoktunk menni, úgy hogy nem.
    De akkor gondolom két versenyző váltotta egymást, nem?

    Nem akarok beleszólni, mert újonc vagyok, csak hangosan gondolkodom: én azt szeretem, ha egy autóverseny során a vezetési tudás számít, nem az, hogy ki, milyen taktikát talál ki. Ezért nem tetszik ez a másfél órás, 200%-os gumikopásos történet. Ráadásul a mostani GT versenyek tényleg egyórásak (ADAC GT Masters, Blancpain Sprint Series) és ez alatt is két versenyző váltja egymást. (Régebben nem csak három, hanem négy órás GT versenyeket is rendeztek.) Sajnos az utolsó nyári kupa futamon (Oschersleben) nem tudtam indulni, és nem vettem részt korábban a GTR2 bajnokságban sem. Ha ebben a két esetben beváltak a másfél órás futamok, akkor most is biztosan jó lesz így. Bár számomra, 41 évesen már egy kicsit soknak tűnik ennyi idő. (Edzés, időmérés, futam, ez összesen majdnem 2,5 óra.) Persze 17 évesen még simán lenyomtam ilyen időtartamú futamokat Amigán
    Utoljára módosította: Sury; 2015. 09. 14. 12:28.

  12. #12
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor gondolom két versenyző váltotta egymást, nem?

    Nem akarok beleszólni, mert újonc vagyok, csak hangosan gondolkodom: én azt szeretem, ha egy autóverseny során a vezetési tudás számít, nem az, hogy ki, milyen taktikát talál ki. Ezért nem tetszik ez a másfél órás, 200%-os gumikopásos történet. Ráadásul a mostani GT versenyek tényleg egyórásak (ADAC GT Masters, Blancpain Sprint Series) és ez alatt is két versenyző váltja egymást. (Régebben nem csak három, hanem négy órás GT versenyeket is rendeztek.) Sajnos az utolsó nyári kupa futamon (Oschersleben) nem tudtam indulni, és nem vettem részt korábban a GTR2 bajnokságban sem. Ha ebben a két esetben beváltak a másfél órás futamok, akkor most is biztosan jó lesz így. Bár számomra, 41 évesen már egy kicsit soknak tűnik ennyi idő. (Edzés, időmérés, futam, ez összesen majdnem 2,5 óra.) Persze 17 évesen még simán lenyomtam ilyen időtartamú futamokat Amigán
    csak spa-ban volt 3 órás asszem,dupla pontokért szóval megérte indulninem volt versenyző váltás és sztem ott már a taktikai rész az nem volt annyira vészes bár kelett számolgatni rendesen még verseny közben is:P
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  13. #13
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    csak spa-ban volt 3 órás asszem,dupla pontokért szóval megérte indulninem volt versenyző váltás és sztem ott már a taktikai rész az nem volt annyira vészes bár kelett számolgatni rendesen még verseny közben is:P
    Ha túl sok folyadékot toltál be a a futam végén eléggé keresztbe tett lábakkal kellett közlekedni Fú de jó kis futamok voltak
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  14. #14
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor gondolom két versenyző váltotta egymást, nem?

    Nem akarok beleszólni, mert újonc vagyok, csak hangosan gondolkodom: én azt szeretem, ha egy autóverseny során a vezetési tudás számít, nem az, hogy ki, milyen taktikát talál ki. Ezért nem tetszik ez a másfél órás, 200%-os gumikopásos történet. Ráadásul a mostani GT versenyek tényleg egyórásak (ADAC GT Masters, Blancpain Sprint Series) és ez alatt is két versenyző váltja egymást. (Régebben nem csak három, hanem négy órás GT versenyeket is rendeztek.) Sajnos az utolsó nyári kupa futamon (Oschersleben) nem tudtam indulni, és nem vettem részt korábban a GTR2 bajnokságban sem. Ha ebben a két esetben beváltak a másfél órás futamok, akkor most is biztosan jó lesz így. Bár számomra, 41 évesen már egy kicsit soknak tűnik ennyi idő. (Edzés, időmérés, futam, ez összesen majdnem 2,5 óra.) Persze 17 évesen még simán lenyomtam ilyen időtartamú futamokat Amigán
    Nem vált senki, egyedül kellett lenyomni.

    Pont itt jön ki a vezetési tudás, és a stabilitás, hogy mennyire mész hosszú távon is jól, mivel az sokkal nehezebb mint 20-30percig nyomni ami kifér.
    A taktika meg minden autóverseny szerves része.

    Régen én mindig eggyel többször álltam ki mint a többiek, mert nem tudtam olyan jol bánni a gumikkal, ezért a taktikám és az egész verseny ennek tudatában volt felépítve, hogy a második és harmadik etapban olyan időket tudjak menni amivel le tudjam dolgozni a plusz kiállás miatti veszteséget.
    Mondjuk ott 2 kötelező kiállás volt, de a legtöbben csak arra mentek ki hogy megállt kb 0,5sec és már ment tovább.
    Mivel itt nincs kötelező kiállás ezért ez most nem lesz egy jó taktika, mert még ezzel a 200%-al sem kopik olyan drasztikussan a gumi.

  15. #15
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarok beleszólni, mert újonc vagyok, csak hangosan gondolkodom: én azt szeretem, ha egy autóverseny során a vezetési tudás számít
    És pont. Ezzel meg is válaszoltad a másik kérdését:
    Idézet Eredetileg ipojan írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lesz sok az a másfél óra kicsit?

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Bár számomra, 41 évesen már egy kicsit soknak tűnik ennyi idő. (Edzés, időmérés, futam, ez összesen majdnem 2,5 óra.) Persze 17 évesen még simán lenyomtam ilyen időtartamú futamokat Amigán
    Ennyi idősen már megérdemled, hogy újra legyen időd a hobbidra, a GT3 futam a heted 2. legszebb és 2. legintenzívebb 2,5 órája lesz..
    És hogy mi az első, erre a bölcs veterán kolléga szavait idézném egy jól sikerült futam után: "hát gyerekek, ez jobb volt mint egy rossz dugás"

    (by Rezsesz)
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 14. 16:24.

  17. #17
    Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, akkor jön ki a vezetési tudás, amikor hosszú időn át kell konstans időket autózni. A taktika az pedig megint csak a tudás kérdése. Emlékezzetek vissza a Schumacher-Brawn párosra...Francia nagydíjon egyszer 4 kiállással tudták megnyerni a futamot! Minden sportban ott van a taktika, csak nem mindegyikben látszik ennyire erőteljesen. De az viszont nem igaz, hogy így is alig kopik a gumi Medium nekem itt Spa-ban 8 kört bírt egészséges tempóban de majd kitalálok rá valamit, összességégben, szerintem, nagyon jó futamok lesznek!

  18. #18
    Fábián Szilárd Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    121
    Én pont a hosszabb versenyek miatt várom a szezont - persze ehhez már szabadidő és picit komolyabb rákészülés kell. De nem árt néha egy kis "kikapcsolódás".

    A csapatalakítós fórumtopik mikortól lesz elérhető? Lenne valaki, aki a McLaren-nel kezdene, és összeállna velem (de 2%, hogy velünk) - vagy McLaren-nel kezdene és minimum középmezőnyt elérő csapattársat keres? (Bár ez itt egy picit off...)

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Fabian Szilard írta Hozzászólás megtekintése
    A csapatalakítós fórumtopik mikortól lesz elérhető? Lenne valaki, aki a McLaren-nel kezdene, és összeállna velem (de 2%, hogy velünk) - vagy McLaren-nel kezdene és minimum középmezőnyt elérő csapattársat keres? (Bár ez itt egy picit off...)
    Íme!

    Jelentkezés, csapatnevezés: AC GT3 Bajnokság - Csapatnevezés

    A topikban lehet csapattársakat is keresni, írjatok bátran egymásnak akár privátban, akár a topikban, nem kell szégyenlősködni, bandában hatékonyabban és jobb hangulatban is telik a felkészülés!

  20. #20
    Volt ma egy 2:19:4xx időm, de nem került be a listába. 20:00 - 20:10 körül mehettem.
    Az idő már lejárt, de hagyta befejezni a körömet - talán ezzel van összefüggésben hogy nem került ki.

    A csapatnevezésnél egyébként mi értelme van autót megadni, ha úgysem indulhatunk mindegyiken ugyanazzal? Vagy ha egyik ember autót vált akkor a többinek is kell?

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Volt ma egy 2:19:4xx időm, de nem került be a listába. 20:00 - 20:10 körül mehettem.
    Az idő már lejárt, de hagyta befejezni a körömet - talán ezzel van összefüggésben hogy nem került ki.
    Szerver log-ot megnézem, ha benne van, akkor frissítem vele a prekvalt.

    A csapatnevezésnél egyébként mi értelme van autót megadni, ha úgysem indulhatunk mindegyiken ugyanazzal? Vagy ha egyik ember autót vált akkor a többinek is kell?
    Azonos autóval kell elkezdeni a bajnokságot a csapattagoknak, így tudtok együtt készülni és segíteni egymást a setup-ban és más egyéb autó specifikus dolgokban, na meg közös festést is könnyebb készíteni.
    A második használt autót csapaton belül már nem korlátozzuk, ez most egy ilyen kompromisszumos megoldás a helyzetre való tekintettel.


    Mivel sok most az új ember, ezért a csapatok elsődleges lényege, hogy ismerjétek meg egymást, barátkozzatok össze, verődjön össze egy jó kis társaság, akik a futamok között kommunikálnak egymással, segítenek a fejlődésében és a jobb hangulatban elütni az időd. Erre itt van egyébként a TeamSpeak szerverünk is, ahol Ti is tudtok magatoknak privát szobákat létrehozni!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 14. 21:13.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése

    Bár számomra, 41 évesen már egy kicsit soknak tűnik ennyi idő. (Edzés, időmérés, futam, ez összesen majdnem 2,5 óra.) Persze 17 évesen még simán lenyomtam ilyen időtartamú futamokat Amigán
    Áhh, megy az ennyi idősen is hidd el
    17 évesen (vagy vmivel később): AMIGA 500+, Microprose Grand Prix, billentyűvel, kb 15 fps-el, 7Mhz-es procival.
    Utoljára módosította: nortsen; 2015. 09. 15. 21:56.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  23. #23
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Valaki ki tudna segíteni egy SLS és egy meki setuppal?

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki ki tudna segíteni egy SLS és egy meki setuppal?
    Ott vannak fent a futamkiírásban szinte minden autóhoz igen komoly setup-ok!

    Igaz ezek nem kifejezetten Spa-ra vannak, de alapnak kiválóak és csak minimálisan kell hozzájuk nyúlni, hogy belődd Spa-ra (váltó, szárnyak...)

    Ezen felül itt is érdemes bogarászni, vannak WR és Michelisz Norbi setup-ok is: Assetto Corsa - Setup


    További Setup-ok:
    McLaren - Spa - Gaál Laci: LINK
    McLaren - SPa - Bakos Gábor: LINK
    Mercedes - Spa - Kemény Ákos: LINK
    BMW Z4 - Spa - Csorosz László: LINK


    Köszönjünk szépen a megosztásokat srácok!
    Ez itt pedig egy nagyon praktikus magyar útmutató: Setup Guide
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 19. 19:54.

  25. #25
    Most már lehet tudni, hogy hány kör lesz?

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •