Oldal: 1 / 9 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (217 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Trophy Masters GT3 Bajnokság (AC) #1 - Őszi szezon

    Indul a Masters GT3 Bajnokság!



    Sok-sok hónapos tesztelés és előkészületek után végre itt az idő, hogy útjára indítsuk első valóban éles megmérettetésünket az Assetto Corsa-val és a GT3-as gépekkel. Az új bajnoksággal szeretnénk hűek maradni a hagyományainkhoz és betölteni azt az űrt, amit a közel 10 évig futó HGTRM bajnokság hagyott maga után. Ennek fényében kőkemény GT bajnokság vár az indulókra, 90 perces futamok, taktika a gumikkal és a boxkiállással, test-test elleni harc a pályán és stratégiai küzdelem a fejekben.

    A bajnokság 7 futamból fog állni, melyből a 6 legjobb egyéni eredmény számít bele végértékelésbe. A bajnokság során minden versenyző 2 különböző autót használhat, egy autóval maximum 4 futamon lehet rajthoz állni. Lesz lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni. Ami pedig a pályákat illeti, a közelgő 1.3-as Assetto Corsa frissítés miatt elővigyázatossági okokból gyári helyszínekkel kezdünk, viszont a bajnokság második felében már a jó minőségű add-on pályáké lesz a főszerep!

    Nyílt bemelegítő futam most kedden: AC GT3 - SHAKEDOWN futam!!

    Versenynaptár:
    1. futam: 09.20 - 20:30 - Spa-Francorchamps: az 1. futam topikja
    2. futam: 10.04 - 20:30 - Zandvoort: a 2. futam topikja
    3. futam: 10.18 - 20:30 - Nürburgring: a 3. futam topikja
    4. futam: 11.01 - 20:30 - Red Bull Ring: a 4. futam topikja
    5. futam: 11.15 - 20:30 - Hockenheim: az 5. futam topikja
    6. futam: 11.29 - 20:30 - Hungaroring: a 6. futam topikja
    7. futam: 12.13 - 20:30 - Barcelona: a 7. futam topikja



    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack 1 és 2 eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Szervertagság, a GTR-Masters által rendezett bajnoki futamokon csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2015/2016
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GT3 szerveren. A prekval szerver használata nyílt.
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!



    Jelentkezés, csapatnevezés: AC GT3 Bajnokság - Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)
    Eredmények és futam napár:
    AC GT3 Bajnokság - Versenynaptár
    A bajnokság állása:
    AC GT3 Bajnokság - Pontverseny


    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 24. 09:53. Indoklás: plk

  2. #2
    Nürburgring az Nürburgring, vagy Nordschleife-Nürburgring?
    És még egy olyan kérdés, hogy hányas csapatok kellenek? 2 vagy 3?

  3. #3
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    1.3 megérkezésével az audi és a lambo választható lesz, vagy azok ebből a versenysorozatból ki fognak maradni?

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Nürburgring az Nürburgring, vagy Nordschleife-Nürburgring?
    És még egy olyan kérdés, hogy hányas csapatok kellenek? 2 vagy 3?
    Nürburgring az Nürburgring. Nordschleife-t majd a hosszabb - jövő év elején kezdődő - szezonban vetjük be!

    A csapatok 3 fősek lehetnek, a csapatjelentkezés topikot hamarosan megnyitom.

    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    1.3 megérkezésével az audi és a lambo választható lesz, vagy azok ebből a versenysorozatból ki fognak maradni?
    Erre a kérdésre majd visszatérünk akkor, ha megjelent a DP2 és ha alávetettük az új gépeket egy kiadós tesztnek.
    Amit viszont most szeretnénk előre leszögezni, hogy egy versenyzőnket sem szeretnénk akarata ellenére plusz költségekbe kényszeríteni a GT3 bajnokság során, ezért a DP2 tartalmak használatáról csak az összes aktív résztvevő hozzájárulásával lehet majd szó.

    Mindenesetre azt javasoljuk mindenkinek, hogy a második autója bevetését mindenki tartogassa a v1.3 és a DP2 megjelenése utánra, mivel egyrészt lehet változni fognak a már meglévő autók tulajdonságai, másrészt lehet, hogy új autókat lesz lehetőség bevetni a versenyeken.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 10. 20:07.

  5. #5
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenesetre azt javasoljuk mindenkinek, hogy a második autója bevetését mindenki tartogassa a v1.3 és a DP2 megjelenése utánra, mivel egyrészt lehet változni fognak a már meglévő autók tulajdonságai, másrészt lehet, hogy új autókat lesz lehetőség bevetni a versenyeken.
    Ez nekem biztosan - de az újaknak úgy általában - ismeretlen terület, mik a pontos szbályok az éles bajnokságot illetően?
    (mármint ami esetleg nincs benne az első posztban)
    Utoljára módosította: zrubi; 2015. 09. 10. 17:00.

  6. #6
    Kókai Konrád Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    BP
    Üzenetek
    216
    Engem egy régebben érintett téma is érdekel, használunk-e majd skineket ismét ?

  7. #7
    Még egy kérdés: Egy futamon egy csapaton belül, ugye nem muszáj egy azonos autót használni?

  8. #8
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nekem biztosan - de az újaknak úgy általában - ismeretlen terület, mik a pontos szbályok az éles bajnokságot illetően?
    (mármint ami esetleg nincs benne az első posztban)
    Hamarosan kikerül a szabálykönyv abban minden benne lesz.

    Idézet Eredetileg csumidex írta Hozzászólás megtekintése
    Engem egy régebben érintett téma is érdekel, használunk-e majd skineket ismét ?
    Lesz lehetőség saját skin használatára, ahogy a kiírásban meg is van említve...
    Hamarosan nyitunk egy külön topikot a skinek, a leadási határidő pedig valószínűleg a második futam előtti héten lesz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 10. 20:05.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  9. #9
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Még egy kérdés: Egy futamon egy csapaton belül, ugye nem muszáj egy azonos autót használni?

    Szerintem muszáj, régen legalább is így volt.

  10. #10
    Kókai Konrád Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    BP
    Üzenetek
    216
    Ez az egy autót max négyszer használhatunk szabály egy kicsit érzékenyen érint, mivel a mclarenen kívül nem nagyon barátságos számomra egyik autó se jelenleg, így amint kifutok a négy lehetőségből beülök egy barátságtalan autóba és könnyen tönkrevágom más versenyét akaratomon kívül. Ezen csak az fog kb változtatni ha megjön egy audi és használni is fogjuk. Kérdésem az lenne, hogy ennek a szabálynak a hátterében mi áll pontosan ?

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csumidex írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az egy autót max négyszer használhatunk szabály egy kicsit érzékenyen érint, mivel a mclarenen kívül nem nagyon barátságos számomra egyik autó se jelenleg, így amint kifutok a négy lehetőségből beülök egy barátságtalan autóba és könnyen tönkrevágom más versenyét akaratomon kívül. Ezen csak az fog kb változtatni ha megjön egy audi és használni is fogjuk. Kérdésem az lenne, hogy ennek a szabálynak a hátterében mi áll pontosan ?
    Eredetileg fix autós bajnokságot akartunk, de beleköpött a levesebe a v1.3 és a DP2. Így viszont muszáj volt több autót választhatóvá tennünk, de úgy éreztük igazságosnak és kiegyenlítettnek az erőviszonyokat, hogy ha mindenkinek egységesen két autóval kell helyt állnia a mezőnyben. Nyilván bele lehet kötni a döntésbe és vannak más megoldások is a helyzet kezelésére, de tökéletes egy sincs és mi most e mellett döntöttünk.

    Azt te meg mégis honnan tudod előre, hogy az Audi tetszeni fog neked?
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 11. 13:55.

  12. #12
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg csumidex írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az egy autót max négyszer használhatunk szabály egy kicsit érzékenyen érint, mivel a mclarenen kívül nem nagyon barátságos számomra egyik autó se jelenleg, így amint kifutok a négy lehetőségből beülök egy barátságtalan autóba és könnyen tönkrevágom más versenyét akaratomon kívül. Ezen csak az fog kb változtatni ha megjön egy audi és használni is fogjuk. Kérdésem az lenne, hogy ennek a szabálynak a hátterében mi áll pontosan ?
    Az Audi és a Lambo is középmotoros gép. Abban bízom én is hogy hasonlóan fog viselkedni mindkettő mint a McLaren.

  13. #13
    Kókai Konrád Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    BP
    Üzenetek
    216
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azt te meg mégis honnan tudod előre, hogy az Audi tetszeni fog neked?
    Bai Laci azonnal meg is válaszolta A középmotoros autókat tudom értelmesen kezelni. Mennék én a kedvencem, a ferrari gt2-vel is, csakhát...

  14. #14
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg csumidex írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az egy autót max négyszer használhatunk szabály egy kicsit érzékenyen érint, mivel a mclarenen kívül nem nagyon barátságos számomra egyik autó se jelenleg, így amint kifutok a négy lehetőségből beülök egy barátságtalan autóba és könnyen tönkrevágom más versenyét akaratomon kívül. Ezen csak az fog kb változtatni ha megjön egy audi és használni is fogjuk. Kérdésem az lenne, hogy ennek a szabálynak a hátterében mi áll pontosan ?
    Azért is hogy ne legyen márkakupa, így rá vagy kényszerítve, hogy mással is megmutasd magad.
    A mondatod második felére a gyakorlás a megfelelő kifejezés, és már is nem fogod tönkre tenni senki veresenyét.

    GTR utolsó éveiben volt, hogy minden autót 2x használhattál össz és volt 16 verseny, így még ki kellett logikázni, hogy melyik autó melyik pályán lesz jó.

  15. #15
    Kókai Konrád Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    BP
    Üzenetek
    216
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Azért is hogy ne legyen márkakupa, így rá vagy kényszerítve, hogy mással is megmutasd magad.
    A mondatod második felére a gyakorlás a megfelelő kifejezés, és már is nem fogod tönkre tenni senki veresenyét.

    GTR utolsó éveiben volt, hogy minden autót 2x használhattál össz és volt 16 verseny, így még ki kellett logikázni, hogy melyik autó melyik pályán lesz jó.
    Az hogy ne legyen márkakupa szép és jó, de a másik meghirdetett bajnokságban meg pont hogy egy autó van megkövetelve. Nem feltétlen értem ezt a nagy kontrasztot, viszont elfogadom ha ez van.

    A gyakorlás valóban nem hülyeség, fogom alkalmazni !

  16. #16
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg csumidex írta Hozzászólás megtekintése
    Az hogy ne legyen márkakupa szép és jó, de a másik meghirdetett bajnokságban meg pont hogy egy autó van megkövetelve. Nem feltétlen értem ezt a nagy kontrasztot, viszont elfogadom ha ez van.

    A gyakorlás valóban nem hülyeség, fogom alkalmazni !
    Szerintem még legalább 1év kell, hogy legyen megfelelő számú versenyautó azonos kategóriákban, mert nem csak ezekre koncentrálnak sajna...

  17. #17
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    a ballast rendszer az mikortl fog indulni ha fog?ja hogy itt nem is lesz?
    Utoljára módosította: Cola; 2015. 09. 14. 12:29.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    a ballast rendszer az mikortl fog indulni ha fog?ja hogy itt nem is lesz?
    Nem, itt egyelőre nem látjuk indokoltnak a használatát, különösen, hogy 2 autót is kell majd hajtani a szezon során.
    Jelen tervek szerint előbb kipróbáljuk egy másik bajnokságban, aztán majd meglátjuk, hogy tavaszra áthozzuk-e ide is.

  19. #19
    Skineket mikortól lehet beküldeni?

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    FIGYELEM!!

    Kiírása került a Masters GT3 Bajnokság hivatalos Versenyszabályzata, melynek maradéktalan ismerete és betartás a kötelező érvényű minden résztvevő számára.

    Kérjük nagyon figyelmesen és alaposan olvassátok el a leírtak... kérdés, észrevétel esetén pedig írjatok bátran!

    Mivel ez az első éles bajnokságunk az Assetto Corsa-val, és a szoftver is még folyamatosan fejlődik, így elképzelhető hogy a szabályok módosulni fognak a szezon során igazodva a AC sajátosságaihoz, vagy a jövőben történő esetleges változásaihoz. A szabályzatot érintő miden változásról itt a fórumban fogunk értesíteni benneteket.

    Fontos viszont külön kiemelnem, hogy a futamokon történt eseteket mindig az aktuális érvényben lévő szabályzat szellemében fogjuk értékelni a "betű" szerint, tehát reklamációt csak előre fogadunk el, utólag nem.


    --------------------------------------

    Másik téma - Skin-ek beküldése és használata:
    AC GT3 Bajnokság - Skinhasználat
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 09. 16. 21:19.

  21. #21
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Bent van ugye a chat stop, meg tudja nekem valaki mondani, hogy verseny közben hogyan lehet chatelni, vagy bekapcsolni, hogy lássam amit esetleg ír valaki, mert én csak akkor látok bármilyan chatet ha a boxban vagyok.
    Köszi!


    Szabi érdemes lenne azokat a sorokat, szavakat más színnel kiemelni amik valóban eltérnek a régi GTR/Race szabályzattól, hogy a régi embereknek is feltűnőbb legyen mi az ami változik.

  22. #22
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Online TV sugárzást esetleg nem terveztek beiktatni, mondjuk valamelyik simsporttv-vel?

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Online TV sugárzást esetleg nem terveztek beiktatni, mondjuk valamelyik simsporttv-vel?
    Elég nehéz bekerülni egy ilyen tévéhez műsoridőbe, és nem is nagyon van olyan, aki megfelelő minőséggel és megbízhatósággal dolgozik, ráadásul a kutya nem nézi ezeket a futamokat és ezen felül rengeteg plusz cécó van velük szervezői oldalról. Ha vki tud jót és el is tudja intézni akkor nyitottak vagyunk rá, de én már nem szívesen rohangálok utána és ölöm bele a fölös energiáimat.

  24. #24
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Elég nehéz bekerülni egy ilyen tévéhez műsoridőbe, és nem is nagyon van olyan, aki megfelelő minőséggel és megbízhatósággal dolgozik, ráadásul a kutya nem nézi ezeket a futamokat és ezen felül rengeteg plusz cécó van velük szervezői oldalról. Ha vki tud jót és el is tudja intézni akkor nyitottak vagyunk rá, de én már nem szívesen rohangálok utána és ölöm bele a fölös energiáimat.
    Én egyszer néztem ilyet (már nem tudom melyik liga volt, de valami F1-es), és élvezhetetlen volt. Egyrészt össze-vissza kapcsolgattak, másrészt szörnyű volt a kommentátor. Szerintem nem kellene erőltetni, vagy ha mégis, akkor profi "rendező" és kommentátor kell hozzá. Egyébként én szeretném végig "belső kamerából" nézni a versenyt, nem örülnék, ha csak a TV-ből láthatnám a futamot

  25. #25
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Én egyszer néztem ilyet (már nem tudom melyik liga volt, de valami F1-es), és élvezhetetlen volt. Egyrészt össze-vissza kapcsolgattak, másrészt szörnyű volt a kommentátor. Szerintem nem kellene erőltetni, vagy ha mégis, akkor profi "rendező" és kommentátor kell hozzá. Egyébként én szeretném végig "belső kamerából" nézni a versenyt, nem örülnék, ha csak a TV-ből láthatnám a futamot
    Az iRacing versenyeknek a hivatalos közvetítései kimondottan jók és izgalmasak ám.

Oldal: 1 / 9 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •