Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 53 (53 összesen)
  1. #51
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk amellett kitartok, hogy amilyen rővel és tempóval érkeztetek, igazából sok más kimenetelen nem is lehetett volna az esetnek.
    Az lehet, de ez a te helyzeteden semmit nem javít és a legkisebb mértékben sem ment fel a felelősség alól.

    Ha pedig ilyen biztos vagy a dologban, akkor pedig meg kellett volna várnod míg kirakják egymást és nevető harmadikként alájuk fordulni.

  2. #52
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    További problémás esetek (a tejesség igénye nélkül):

    • Kertész Dani nem is fékez, mikor Nagy Dénes megpördül előtte... hanem lök rajta még egyet, ezzel mindkettejük versenyét elintézi
    • Szőcs Attila csúnyán benézi a visszafordító féktávját és meglöki Varga Ákost
    • Ez után Ákos meglehetősen sportszerűtlenül tartja meg a pozícióját Szántai Zoltánnal szemben és leszorítja a pályáról
    • Szalai Tibor a Mercedes tribünnél kétszer is figyelmen kívül hagyja, hogy vannak mellette, majd a célegyenes ráfordítóban is ráhúzza a mellette érkezőre az autóját
    • A második körben az Aréna előtt Szőcs Attila ugyan azt játssza Varga Ákossal, mit Varga Ákos Dezső Tamással:
      előzési pozíció nélkül próbálnak beszúrni a másik mellé... Ákos túltolja, keresztbe csúszik a pályán és végül Ő lesz a húsi a szendvicsben, amiért részben magát is okolhatja.
    • Ez után Szalafai Fedor lepattintja a kocsiját összeszedő Varga Ákost a pályáról
    • Majd Ákos tér vissza a pályára szabálytalanul és hozza nehéz helyzetbe Szalai Tibort és utána csodálkozik, hogy Tibor meglöki..



    Szóval ahogy látom volt itt minden és mindenki túltolta kicsit a dolgot 1 vagy 2 fokkal. Csak egy kicsit kéne visszavenni ahhoz, hogy ez rendben legyen..
    Sziasztok!

    Csak most tudtam visszanézni a replay-eket, és szeretnék én is hozzáfűzni egy-két saját véleményt. Először is örülök, hogy van egy olyan Admin-unk, aki nagyon objektíven látja a dolgokat. A fenti összefoglalással maximálisan egyet értek, a saját hibáimat is elismerem és elnézést a sértettektől, akivel kontaktálódtam. Nagyon fontos, hogy ezeket a kérdéses szitukat, ne mindíg csak a saját szemszögéből nézze az ember, hanem kívülről is, esetlegesen az ellenfél szemével. Azokból lehet később tanulni.
    Nagyon tetszett az a hozzászólás, amit a Hegyi Zsolt és az Ákos írt. A versenyre felkészülés nem merülhet ki annyiban, hogy megy az ember Leaderboard-on vagy 200 kört, fut egy jó időt és hátradől, hogy most majd aztán megmutatja. Én is úgy csinálom mint Ákos, több versenyt megyek AI-k ellen, gyakorolva a verseny körülményeket, mert ott lehet a legtöbbet tanulni. Ilyen szempontból a leghasznosabb lenne, ha nem AI-k ellen, hanem a gyakorló szerveren egymás ellen mennénk, mert az jobban hasonlít az éles futamra. Igenis szokni kell azt, ha valaki közvetlen előtted megy, máshogy kell fékezni, nem úgy látod a viszonyítási pontokat, nem látod a tükörben az üldözőt, pedig ott van melletted...stb. Ezeket a tapasztalatokat csak versenyzéssel lehet megszerezni és ehhez idő kell. Én is még nagyon az elején járok az útnak, de lesz ez még jobb is. Mindenesetre ezért lenne jó, ha többet használnátok a versenyek előtt a gyakorló szervert, mert pl. Zandvoort előtt a Kovács Sándorral nagyokat versenyeztünk, de a mostani verseny előtt, nem láttam fent senkit.
    Összeségében én is úgy gondolom, hogy higgadtabban, türelmesebben kell versenyezni és akkor sokkal nagyobb buli lesz ez.

    Üdv,

  3. #53
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Szalai Tibor; Zandvoort előtt a Kovács Sándorral nagyokat versenyeztünk, de a mostani verseny előtt, nem láttam fent senkit.
    Összeségében én is úgy gondolom, hogy higgadtabban, türelmesebben kell versenyezni és akkor sokkal nagyobb buli lesz ez.

    Üdv,
    Még tart a jármű klíma idény, de nemsokára vége, aztán leszek.

    Nem is nagyon a gyakorlással van szerintem a baj:
    Sokan annyira ragaszkodnak a pozíciójukhoz hogy a verseny hevében elfelejtik ha már mellettük van valaki akkor sem az ideális sebesség, sem pedig az ideális ív nem autózható. ez nem gyakorlás kérdése, hanem inkább hozzá állás.
    Védekezni addig lehet ameddig be nem teszi valaki az autót melléd. Onnantól MEG KELL HAGYNI számára az 1 AUTÓ SZÉLESSÉGET. Ha már látom hogy a mögöttem lévő nincs a tükörben akkor én személy szerint figyelek a belső és külső ívre is, és nem az jár a fejembe hogy leszorítsam, hanem a kigyorsítás. Ha már buktad az ívet TUDNI KELL VISSZAFOGNI MAGAD.
    Gyakorlás:
    Nem hiszem hogy az AI megfelelő lenne. Nem vezetünk egyformán. Megfigyeltem hogy a legtöbben a rövid féktávokat részesítik előnybe, ameddig én pl. a kigyorsításokat szeretem jól megcsinálni. A két stílus merőben más íveket és féktávokat igényel. Épp ezért szoktam figyelni gyakorlás közben az előttem menőket, sokszor megnézem az ismétléseket is, így nem ér meglepetés azok részéről akikkel együtt tudtam gyakorolni. Ezekből adódóan anyukám ritkán csuklik a versenyek közben.

    Nem bánnám ha gyak alatt is kicsit hosszabbak lennének a versenyek, hogy tudnánk 1mást szokni. Ja meg persze bevárósabb lenne a csapat, Hisz a gyak versenyeket megnyerni nem fontos, és eddig jó kis izgalmas csaták voltak ha figyeltünk 1másra
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 08. 23. 11:23.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •