Oldal: 8 / 8 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8
Találatok: 176 - 198 (198 összesen)
  1. #176
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Látod mi ezért kínlódunk inkább az R3E-vel


    Igaz, hogy nekünk kényesebb a program és akiknek gyenge netük van azok lagolnak de a fizika és a gumifizika az verhetetlen.
    ott inkább az a menő, hogy minden kanyarból driftelve kell kijünni, és akkor gyors vagy..gumifizika meg 1000x jobb rfactor2ben meg iracingban, az tuti

  2. #177
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    ott inkább az a menő, hogy minden kanyarból driftelve kell kijünni, és akkor gyors vagy..gumifizika meg 1000x jobb rfactor2ben meg iracingban, az tuti

    Igen, ezekkel a TC1-es WTCC vasakkal driftelve jövünk ki minden kanyarból


    Iracing meg RF2 itt a mastersnél nem téma nem is értem,hogy jön ide bár próbálgatom mindkettőt de az R3E gumikezelése nekünk sokkal jobban bejön Lehet vele sáfárkodni a versenyeken plusz ha megpróbálok úgy vezetni ahogy te vezeted a Lambot akkor 2 kör után meghalnak a gumik

  3. #178
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezekkel a TC1-es WTCC vasakkal driftelve jövünk ki minden kanyarból


    Iracing meg RF2 itt a mastersnél nem téma nem is értem,hogy jön ide bár próbálgatom mindkettőt de az R3E gumikezelése nekünk sokkal jobban bejön Lehet vele sáfárkodni a versenyeken plusz ha megpróbálok úgy vezetni ahogy te vezeted a Lambot akkor 2 kör után meghalnak a gumik
    elsősorban nem a wtcc autókra értettem minden hátsó kerekessel úgy kell menni abban a játékban. próbáltam a wtcc autókat is, futamokon is indultam, és nem volt nagy bajom a gumikezeléssel, egész jól ment ahogy ac-ban sincs semmi bajom a gumikkal kopás szempontjából

  4. #179
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    elsősorban nem a wtcc autókra értettem minden hátsó kerekessel úgy kell menni abban a játékban. próbáltam a wtcc autókat is, futamokon is indultam, és nem volt nagy bajom a gumikezeléssel, egész jól ment ahogy ac-ban sincs semmi bajom a gumikkal kopás szempontjából


    Ezzel így komplett nem értek egyet dehát nem vagyunk egyformák ( hála istennek) és ettől világ a világ

  5. #180
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    ahogy ac-ban sincs semmi bajom a gumikkal kopás szempontjából
    Persze hogy nincs bajod, hiszen bármit csinálsz (akár a mostani stílusoddal is, aminek igazából gumizabálónak kéne lennie) ugyan úgy kopnak a gumik.
    Szerk:
    Én azt tartom felháborítónak, hogy ezen a szinten így programoznak (illetve nem programoznak ) le valamit.
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2016. 03. 13. 11:09.

  6. #181
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Megcsináltam a csigatempós gumitesztet, 1:57 környéki köridőkkel és az alábbiakat lehet levonni belőle:
    Most 45 perc helyett 50 perc alatt fogyott le 95-96% -ra, ami kicsit több mint 2 környi spórolást jelent, de a versenytempóhoz képest 5 mp-el rosszabb köridő árán 27 körön keresztül.
    Vagyis (szerintem) a játék jelen állapotában a gumikopás 95%-át a megtett kilométer adja, és csak a többi 5-öt a vezetési stílus.

    Már a múlt alkalommal írtam valahol, valamelyik Historic rovatban, hogy az AC gumikezelése egyszerűen nincs. Megtett km alapján számolja a gumik kopását. Jelenleg. Erre írták többen is, hogy ez nem igaz meg mindenkinek más. Biztos vagyok benne, tudom hogy km alapú a kopás mértéke, vegyítve kicsit a hőmérséklettel. Én is megbotránkoztam rajta, hogy 2016-ban jelenleg ott tartunk, hogy egy kiadott szimulátor képtelen a gumik kopását megfelelően számolni. A korábban kiadott GTR2, GTL sokkal komolyabban kezelte a gumikopást. Persze itt van kockásodás, ami annyit tesz, hogy rázza a kormányod, meg picit jobban melegszik a gumid, azt nyista. Főleg az a tragikus számomra, hogy főleg a Historic autóknál sokszor van, hogy egy kerék egy kanyarban áll. Na ez sem kopik jobban. Szórakozásból próbáljátok ki, pár burnout-t... A gumihőmérsékletről ne is beszéljünk. Elvileg van egy optimális - csak nem tudod elérni. Arra vonatkozó inforól nincs tudomásom, hogy a gumiprofil az ívekben magasságilag változna. Erre semmit utalást sem találtam. Ezek persze olyan infók amik az AC file rendszerének áttanulmányozása során tapasztaltam. Nagyon remélem, hogy ezt mielőbb megváltoztatják mert ez egy tragédia...

  7. #182
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én is kipróbáltam AC-ban és csak megerősíteni tudom a gumi kopásos elméletet, azaz pontosabban azt, hogy nincs megcsinálva. Amíg ezen nem javítanak én áttérek R3E-re, AC így felejtős. Nem fogok irreálisan vezetni csak azért, mert lehet (plusz próbáltam, de nekem szerintem már túl késő megszokni), akkor már NFS-ezhetnék is

  8. #183
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kipróbáltam AC-ban és csak megerősíteni tudom a gumi kopásos elméletet, azaz pontosabban azt, hogy nincs megcsinálva. Amíg ezen nem javítanak én áttérek R3E-re, AC így felejtős. Nem fogok irreálisan vezetni csak azért, mert lehet (plusz próbáltam, de nekem szerintem már túl késő megszokni), akkor már NFS-ezhetnék is


    Lehet, hogy az R3E -ben van nálunk 4-5 ember aki vmiért lagol de az biztos a gumikezelés/gumikopás-szimulálás az tökéletes. Nekem ez az egyik ok amiért nagyon tetszik ez a szim.
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 20. 12:46.

  9. #184
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kipróbáltam AC-ban és csak megerősíteni tudom a gumi kopásos elméletet, azaz pontosabban azt, hogy nincs megcsinálva. Amíg ezen nem javítanak én áttérek R3E-re, AC így felejtős. Nem fogok irreálisan vezetni csak azért, mert lehet (plusz próbáltam, de nekem szerintem már túl késő megszokni), akkor már NFS-ezhetnék is
    Attól hogy a gumi nem, vagy nem úgy kopik ahogy a valóságban, attól még erős azt mondani hogy inkább az R3E, mert az meg úgy szar ahogy van legalábbis az NFS-hez az áll közelebb
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #185
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Attól hogy a gumi nem, vagy nem úgy kopik ahogy a valóságban, attól még erős azt mondani hogy inkább az R3E, mert az meg úgy szar ahogy van legalábbis az NFS-hez az áll közelebb


  11. #186
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    jajj, elnézést, mélységesen sajnálom hogy ismét mertem a nagytiszteletű szervező urakéval ellentétes véleményt nyilvánítani, de jelenleg úgy vagyok vele hogy minden egyes fillért és minden egyes virtuális buznyákot sajnálok amit ráköltöttem a JÁTÉKRA.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #187
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    jajj, elnézést, mélységesen sajnálom hogy ismét mertem a nagytiszteletű szervező urakéval ellentétes véleményt nyilvánítani, de jelenleg úgy vagyok vele hogy minden egyes fillért és minden egyes virtuális buznyákot sajnálok amit ráköltöttem a JÁTÉKRA.


    Jó de attól még légyszíves tartsd tiszteletben a másik 50 játékostársad akik csak az R3E-vel játszanak és ne húzd le ilyen szinten az általuk illetve általunk kedvelt szimet.

  13. #188
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Jó de attól még légyszíves tartsd tiszteletben a másik 50 játékostársad akik csak az R3E-vel játszanak és ne húzd le ilyen szinten az általuk illetve általunk kedvelt szimet.
    ahham, tehát az AC-t lehet lehúzni, a Raceromot nem?
    mondjuk nem hiszem hogy az én véleményem bárkit is befolyásolna, de ha emiatt valaki nem játszik vele, az max megköszöni...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #189
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Jó de attól még légyszíves tartsd tiszteletben a másik 50 játékostársad akik csak az R3E-vel játszanak és ne húzd le ilyen szinten az általuk illetve általunk kedvelt szimet.
    Ez a bort iszik vizet prédikál tipikus esete.
    Ne tarts oktatás olyasmiről amit te sem tartasz be.

  15. #190
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a bort iszik vizet prédikál tipikus esete.
    Ne tarts oktatás olyasmiről amit te sem tartasz be.

    Hát ebben nagyot tévedsz mert én sosem beszéltem ilyen stílusban az AC-ról. Elmondtam a véleményem arról a vezetési stílusról ami ott megy de ezzel vége is volt. Ne keverjük a kettőt...

  16. #191
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Ez meg gondolom szentségtörés lesz, de Sziszkának teljesen igaza van. Az RR fizikája egy nagy kerek nulla jelenleg, még a GTR2-t sem éri el.
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 20. 16:46.

  17. #192
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez meg gondolom szentségtörés lesz, de Sziszkának teljesen igaza van. Az RR fizikája egy nagy kerek nulla jelenleg, még a GTR2-t sem éri el.

    Nekem teljesen mindegy mit mondasz te vagy mit mond más, nem is igazán érdekel mivel nekem megvan a saját véleményem a dologról.

    Ha téged az nyugtat meg akkor írj le még 30 oldalnyi anyagot, hogy az R3E milyen sz..r.

  18. #193
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Légyszi maradjatok tárgyilagosak. Nem szembeállítani kell a két szimet, hanem összehasonliitani.
    Ne a másik lezúzása, kinevetése, és ne is pöcsméregetés legyen belőle, mert az csak rossz irányba fog vezetni.
    Ne személyeskedjetek, ne a másikba kössetek bele. Ne iirjátok le másik kedvencét annyival hogy "szar", mert nyílván rosszul esik neki.
    Mindenki, kulturált formában elmondhatja a véleményét, tapasztalatait.
    Pl ha gumikopás a téma, akkor beszéljétek ki melyik hogyan számolja, melyiknek mi a hibája, miért van jobban megoldva az egyikben vagy másikban.

    Összehasonliitás, nem szembeállítás.
    Itt mindannyian egy célért vagyunk itt, nevezetesen autókkal szeretünk versenyezni. Ebbe nemkéne belepiszkiitani.

  19. #194
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Légyszi maradjatok tárgyilagosak. Nem szembeállítani kell a két szimet, hanem összehasonliitani.
    Ne a másik lezúzása, kinevetése, és ne is pöcsméregetés legyen belőle, mert az csak rossz irányba fog vezetni.
    Ne személyeskedjetek, ne a másikba kössetek bele. Ne iirjátok le másik kedvencét annyival hogy "szar", mert nyílván rosszul esik neki.
    Mindenki, kulturált formában elmondhatja a véleményét, tapasztalatait.
    Pl ha gumikopás a téma, akkor beszéljétek ki melyik hogyan számolja, melyiknek mi a hibája, miért van jobban megoldva az egyikben vagy másikban.

    Összehasonliitás, nem szembeállítás.
    Itt mindannyian egy célért vagyunk itt, nevezetesen autókkal szeretünk versenyezni. Ebbe nemkéne belepiszkiitani.

  20. #195
    A vásárló/ügyfél/vendég a lábával szavaz. Teljesen felesleges egymást győzködni róla, hogy melyik jobb vagy sem. Amivel élvezet játszani, azzal teszem. Ha már nem az, keresek mást.

  21. #196
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    R3E-be most 1hónapig ingyen és bérmentve lehet menni Nordshleifén, GT-s (gtamsters15) autókkal. Príma összehasonlírási lehetőség.

    http://game.raceroom.com/competitions/646/leaderboard

    Most megint elkapott a gépszíj a hangok miatt. Libabőrös lettem a motorzajoktól! Aza dinamika, mélység, gáz elemelés, felverődő kavicsok, a turbó, felfüggesztés zaja, hangorgia! Együtt élek a kocsival. Mit ér AC-ben a fantasztikus FFB/fizika, ha csak zümmögnek azok a =!%+ járgányok?
    Fogalmam sincs egy versenyautó szervójáról, meg koppanóbeállításáról, részletes viselkedéséről, stb, de ide a mérget hogy úgyis tökre más mint akármelyik szimbe, de az szentség hogy nem is olyan egy versenygép hangja mint AC-ban.

    Fény/árnyék hatásban is ügyesebbnek tűnik a R3E. Árnyékos kanyarba tényleg nehezebb belátni, sötétebb. Úgymond bele kell menni. Kijőve meg fényesebb. (AC fakóbb,laposabb)

  22. #197
    Örülök, hogy megtaláltam ezt a témát is Legalább leírom amit gondolok...
    Talán azt mondhatnám, hogy hiteles, elfogulatlan lehet a véleményem (előre leszögezem, hogy "ízlések és pofonok") mivel kb 1-2 hónapja van PC-m. Előtte csak videón láttam a két programot, de már akkor éreztem, hogy a RaceRoom lesz a befutó nálam.
    Az ok pedig nem más mint a program hangulata! Mivel a videók és írások böngészésekor még semmiféle tapasztalatom nem volt, így valóban csak a megjelenésre alapoztam akkori véleményemet!
    Megvan mindkét program, próbáltam sokféle autót, sokféle pályán úgy AC-ben mint RR-ben. Engem a RR hangulata nyűgözött le!
    Nem akarom és nem is tudom a két program fizikáját, irányítását, valóságszerűségét összehasonlítani, ugyanis még soha nem vezettem például GT3-as autót, de mégy csak igazi Túra-versenyautót sem, így nem tudom megmondani, hogy melyik áll közelebb a valósághoz! Ami biztos, hogy egyik sem "olyan mint igazi"!
    Véleményem szerint az AC egy olyan szimulátor, ami megjelenésével is próbálja lenyűgözni a felhasználót (lásd: showroom) illetve tele olyan "luxusautókkal" amit legtöbbünknek az életben nem adatik meg vezetni, de a programban ezen kielégítetlen vágyainkat némiképpen kiélhetjük! Az AC egy egyszerű program...elindítod -különösebben nem kell állítani benne még csak FFB-t sem, mert elég jó az alapbeállítás- és élvezed, mész körbe-körbe, -milyen gyors?- mennyit bír? - hogy mozog? és a többi hasonló érzés, ami elsőre elkapja az embert amikor például egy új autó érkezik a programba! Aztán ha ezeket mind kipróbáltuk, megnéztük, megismertük a menüt, beállításokat stb. akkor mehetünk "karriert építeni", gyűjteni a tapasztalatokat az esetleges későbbi online versenyzéshez.
    Minden sértés és ledegradálás nélkül az AC-nak van "játék" része. gyűjtögetjük a pontokat, csillagokat meg nem is tudom még mit. De ha éppen ahhoz van kedvünk, akkor felugrunk valamely GTR-masters szerverre és a srácokkal versenyzünk egy olyan igazit!

    RaceRoom...ha nincs hozzá társaság, akivel online versenyezz, !!!szerintem!!! meg se vedd hozzá a jelentős tartalmakat! Nincs értelme a programnak online liga nélkül! Nincs mit gyűjtögetni, nincs benne "jutalom és elismerés". Csak gyűlnek a kilométerek és annyi.
    Nem annyira szép és tartalmas mint AC de éppen ettől annyira bizsergető! Itt nem kell gyönyörködni az autókban, itt ki kell belőlük taposni, amit bírsz...mert az autóban mindig több van mint benned
    A RR egy vérbeli versenyszimulátor...és igen! itt a megfelelő jellemzése a a 2 szimulátor közötti eltérésnek...
    Az Assetto Corsa egy szimulátor, a RaceRoom egy versenyszimulátor! <--ez tényleg most ugrott be
    Kicsit több szöszmötölést igényel például a FFB beállítása, személyreszabása, a hangok azok tényleg amolyan szigetelés nélküli, csörgő-zörgő versenyautóhangok csattogó váltóval és "daráló" diffivel! De ide ez kell hiszen a nevében is benne van, RaceRoom...amint elindítod a programot belépsz a versenyzés szobájába...igaz ez csak egy nagyon előszoba de a versenyzésről szól!

    Nem jobb az Assetto a RaceRoom-nál és ez fordítva sem mondható el, mivel a két szimulátor teljesen más-más rétegeket mozgat meg! van olyan, aki mindkettőt használja, de Ők kevesen vannak (legalábbis az én ismeretségi körömben) Engem nem fog tudni Józsipista meggyőzni arról ,hogy az Assetto a legjobb de én sem fogon tudni meggyőzni őt! Nem is akarjuk egymást meggyőzni ilyesmiről...neki egy "kényelmesebb, szebb, finomabb szimulátorra van szüksége, nekem pedig egy nyers, dübörgős, csattogós, zakatolós, szélzajos szim kell!
    Mindketten megtaláltuk amit kerestünk!

    Elnézést a hosszú írásért, de ennél rövidebben nem lehet jól megfogalmazni!
    Ha bárkit megbántottam, sértettem, akkor elnézést kérek! Halvány szándéka sem merült fel bennem, hogy bárkit is minősítsek az általa kedvelt szimulátor alapján, hiszen olyan ez a szimes világ mint egy nagy család...kinek a barátok közt, kinek a szívek szállodája
    Utoljára módosította: Navy; 2016. 09. 05. 22:07.

  23. #198
    Sajnos úgy néz ki, hogy mostanság szerdánként nem fogok ráérni versenyezni, emiatt már egy ideje azon morfondírozom, hogy a hétvégi Assettos fordulók megcélzása jobb ötlet lenne. Részben ezért, részben pedig az utolsó hozzászólás miatt fogalmazódtak meg bennem ezek a dolgok.

    Szóval én pont az előző hozzászóló ellentéte vagyok, mert mióta az eszemet tudom, PC-n játszom és jól ismerem a két szim elődeit is és igazából én is azt mondom, hogy drasztikus különbség nincs a két cím között játékélmény szempontjából, mindegyiknek megvannak a maga problémái/hiányosságai meg erősségei is, egyéni ízlés dolga, hogy ki melyiket preferálja.

    Ami nálam egy kritikus tényező, hogy egyszerűen engem egyáltalán nem tud lekötni az utcai autókkal körözgetés. És az én ízlésemnek túlságosan nagy arányban vannak jelen a tartalmak között az utcai autók AC-ban. Ez önmagában nem lenne akkora probléma a megfelelő körülmények között. A RaceRoom üzleti modellje nem kimondottan tetszik, de mivel maga a játék igen, ezért elfogadtam, hogy így működik. A tartalmak relatíve drágák, de mégis megvan az az előnye, hogy tényleg csak azért szükséges fizetned, amit valóban használni is szeretnél. Ráadásul ha egy adott kategóriából akár csak egyetlen autóval is rendelkezel, single és multiplayerben is egyaránt tetszőleges eseményeken részt vehetsz (kivéve olyan kiírt hotlap versenyeken, ahol megkövetelik a komplett pakk megvásárlását).

    Ezzel szemben AC-ban minden használható autóval rendelkezned kell, ha csatlakozni szeretnél egy szerverre. És én ezzel tudok nehezen megbarátkozni. Jelenleg ott tartunk, hogy ~50-60€-nyi DLC-t kellene megvásárolnom úgy, hogy előre tudom, a tartalmuk egy jelentős részét gyakorlatilag sosem fogom használni. Ezért most türelmetlenül várok egy olyan akcióra, ahol végre a DP-k is kedvezőbb áron lesznek beszerezhetők (Black Friday már nincs messze, reméljük a legjobbakat), mert a normális áruk mellett számomra nem igazán éri meg.

    Egy másik szempont pedig az offline versenyzés, én régi vágású játékos vagyok és az online futamok mellett még néha szeretem azt az old school lehetőséget kihasználni, hogy egy valódi széria versenyeit teljesítem virtuálisan, manapság pedig erre a RaceRoom és az Automobilista ad lehetőséget, persze a kínálat előbbi esetén jobbára német, utóbbi esetén brazil nemzeti sorozatokra korlátozódik, de azért ez is valami. Ráadásul AC-ban az AI... hát hogy is mondjam, nem tett rám túl jó benyomást. Messze nem tökéletes RaceRoomban sem, viszont összességében szerintem sokkal korrektebb egyjátékos versenyeket/bajnokságokat lehet futni, annak ellenére, hogy karrier mód nincs benne. Nekem személy szerint szórakoztatóbb egy bajnokságot végigmenni teljes naptárral és mezőnnyel, mint néhány fordulós márkakupákat teljesíteni achievmentekért. (És itt most a moddolás tényét direkt nem vettem figyelembe, mert 5-6 év rFactorozás után eljutottam odáig, hogy én örökre végeztem a modokkal single playerben, de ez egyéni probléma. ).

Oldal: 8 / 8 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •