Oldal: 7 / 8 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 151 - 175 (198 összesen)
  1. #151
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne ha esetleg meg is osztanátok egymással a beállításaitokat, hátha tudtok egymásnak újat mutatni?

    A végén még kiderül, hogy mind a kettő jó, csak be kell tudni rendes állítani...
    Én biztos vagyok benne, hogy AC jó, de valami nálam nem kóser a Controll settings terén. Most relatíve by default, csak az FFB értékeket lejjebb vettem.

    Az ötlet jó, csak eddig nem tudtam, hogy valakinek pont az inverz helyzettel van baja

  2. #152
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én biztos vagyok benne, hogy AC jó, de valami nálam nem kóser a Controll settings terén. Most relatíve by default, csak az FFB értékeket lejjebb vettem.

    Az ötlet jó, csak eddig nem tudtam, hogy valakinek pont az inverz helyzettel van baja
    https://www.dropbox.com/s/hb162co1wr93v67/audi.ini?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/osbtb1b7me...20gt3.ini?dl=0
    itt van 2 kormánybeállítás AC-ra. DFGT-m van. logitech profilerben pedig 222fok van, és 70% minden érték.

  3. #153
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.dropbox.com/s/hb162co1wr93v67/audi.ini?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/osbtb1b7me...20gt3.ini?dl=0
    itt van 2 kormánybeállítás AC-ra. DFGT-m van. logitech profilerben pedig 222fok van, és 70% minden érték.
    ...és a pedálod is DFGT?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  4. #154
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.dropbox.com/s/hb162co1wr93v67/audi.ini?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/osbtb1b7me...20gt3.ini?dl=0
    itt van 2 kormánybeállítás AC-ra. DFGT-m van. logitech profilerben pedig 222fok van, és 70% minden érték.
    222 fok? Hát hogyhogy? Tud az a kormány 900at is. Gokartnak nagyobb kormányszöge van.

    Én beállításom assetohóz: 900 fok játékban - 900 fok profilban

    -> Azért érdemes így beállítani, mert a játék hozzá állítja a valós autó kormányszögét a te kormányodhoz (Tehát nem kell F1 autóval 450 fokot jobbra tekerned hogy kanyarodjon, hanem ha pl egy F1 autónak a kormányszöge 540° a valóságban, akkor odáig fogja a FFB engedni a kormányt tekerni tovább nem, vagyis 270-270 fokod lesz két irányban, de viszont egy utcai autón engedni fogja kitekerni mind a 900° ot, vagyis balra jobbra 450°-450°-ot.)

    Gain autótól függően 0.7-0.8
    damper 0.1
    többi effekt mind 0
    Kormány - pedál pedig lineáris.
    Driverben a középre húzást pedig ki kell venni mindenképpen.
    Utoljára módosította: sinka; 2015. 12. 07. 20:38.

  5. #155
    Ákos, Dani - köszönöm, neki fogok állni ismét kipróbálni ezeket a beállításokat. A biztonság kedvéért több autóval is kell próbálnom, most csak a Toyota-val kísérletezgettem, mert azzal lesz verseny. A hét második felében alaposabban letesztelem, nekem melyik a leginkább testhezálló. Dani már múltkor is adott leírást, azzal javult is, de RR-ba átmenve mindig sokkal komfortosabbnak érzem a kormányzást. A Profiler-ben a középre húzás ki van véve nálam is, azt most teljesen default-ra tettem, hogy legyen egy biztos pont.

  6. #156
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    ...és a pedálod is DFGT?
    Az is

  7. #157
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    itt van 2 kormánybeállítás AC-ra. DFGT-m van. logitech profilerben pedig 222fok van, és 70% minden érték.
    222fok? Akkor te valami robot lehetsz, ha olyan kormányszöggel ilyen preciz köröket raksz össze Mondjuk igy már érthető az alulkormányzott szettjeid. De ha neked igy jó, áldásom rája
    Viccet félre téve. S.Dani leirta frankón mit hova a G27-nél. Én is igy használom és tök "riil" és élvezetes.
    Osvát Zolinál mondjuk nem értem mi lehetett fos, mert a default is tök jó. Na mind1, ezt ő biztos jobban tudja.
    Peace

  8. #158
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    222fok? Akkor te valami robot lehetsz, ha olyan kormányszöggel ilyen preciz köröket raksz össze Mondjuk igy már érthető az alulkormányzott szettjeid. De ha neked igy jó, áldásom rája
    Viccet félre téve. S.Dani leirta frankón mit hova a G27-nél. Én is igy használom és tök "riil" és élvezetes.
    Osvát Zolinál mondjuk nem értem mi lehetett fos, mert a default is tök jó. Na mind1, ezt ő biztos jobban tudja.
    Peace
    Nekem nem volt jo a default, beállizottam utanna jo volt anno itt is beszelgettük.

    Ozsváth

  9. #159
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen kormányod van?
    én 3 kormánnyal próbáltam
    G27 alap fos
    T500 alap türhető
    Fana V1 alap isten ,semmit nem kellet rajta állítanom
    T500 beállításodat nem tennéd közkincsé???

  10. #160
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    HA MEG ARRA HIVATKOZTOK HOGY AZ ACBAN PRECÍZ KÖRÖKET MEGY EZZEL A VALÓSÁGTÓL ELRUGASZKODOTT KORMÁNNYAL AKKOR BENNEM MEGINT FELBUKKAN 1 KÉRDŐJEL.
    Raceroomba is ilyen beállítással ment WRt
    Szóval mind2 szar Vagy a valóságban mennek rossz beállításokkal

  11. #161
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Én lehet le fogom zárni ezt a topikot, ha nem vagytok képesek indulatok nélkül véleményt cserélni egymással a témában.

    Ez a téma nem azért jött létre, hogy két táborra osszuk a bandát, hanem hogy emberi hangnemben beszélhessük egymással a két next-gen szimulátorral kapcsolatos tapasztalatokról és hogy fény derülhessen az esetleges beállítási trükkökre, vagy egyéb sajátosságokra. De mivel - gondolom - senki sem kap pénzt egyik cégtől sem, így teljesen felesleges hitvallást csinálni a kérdésből és személyeskedésig merülni a témában. Kulturáltan és indulatok nélkül is lehet egymással nem egyet érteni, tartások tiszteletben egymás véleményét!


    A jövőben szeretném kérni, hogy a topik célja ne a puszta vélemény nyilvánítás legyen, hanem az annak hátterében álló tapasztalatok és beállítások részletes megosztása egymással! Köszönöm!

    Én például nagyon örülnék egy-egy részletes R3R és AC kormány beállítás tartalmas bemutatásának az egyes opciókhoz tartozó értékek részletes magyarázatával.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 12. 08. 16:24.

  12. #162
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én lehet le fogom zárni ezt a topikot, ha nem vagytok képesek indulatok nélkül véleményt cserélni egymással a témában.

    Ez a téma nem azért jött létre, hogy két táborra osszuk a bandát, hanem hogy emberi hangnemben megbeszélhessük egymással a két next-gen szimulátorral kapcsolatos tapasztalatokról és hogy fény derülhessen az esetleges beállítási trükkökre, vagy egyéb sajátosságokra. De mivel - gondolom - senki sem kap pénzt egyik cégtől sem, így teljesen felesleges hitvallást csinálni a kérdésből és személyeskedésig merülni a témában. Kulturáltan és indulatok nélkül is lehet egymással nem egyet érteni, tartások tiszteletben egymás véleményét!


    A jövőben szeretném kérni, hogy a topik célja ne a puszta vélemény nyilvánítás legyen, hanem az annak hátterében álló tapasztalatok és beállítások részletes megosztása egymással! Köszönöm!

    Én például nagyon örülnék egy-egy részletes R3R és AC kormány beállítás tartalmas bemutatásának az egyes opciókhoz tartozó értékek részletes magyarázatával.

  13. #163
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én például nagyon örülnék egy-egy részletes R3R és AC kormány beállítás tartalmas bemutatásának az egyes opciókhoz tartozó értékek részletes magyarázatával.
    Na ez a részletes, minden opciót egyesével megmagyarázó leírás jó lenne mindkét szimre.

  14. #164
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Kedves Fórumtársak...

    Minden olyan hozzászólást törlök ami:
    • nem a témának megfelelő,
    • KIABÁL,
    • személyeskedik, és nem az általunk vezetett Fórum szabályainak megfelelően van megfogalmazva,
    • hemzseg a helyesírási hibáktól.


    Köszönöm

    j

  15. #165
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    T500 beállításodat nem tennéd közkincsé???
    Persze ,de csak hétvégén tudom mert akkor leszek otthon

  16. #166
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Lenne egy javaslatom az itt alkalmazott vitatechnikára!

    Akinek bármilyen gondja van egyik, vagy másik címmel, az részletesen írja le a jelenséget, ami zavarja és kérdezze meg a többiektől, hogy lehetne ezen javítani!

    Biztos vagyok benne, hogy sok apró részletre fény fog így derülni és tudunk majd tanulni pár dolgot egymástól az értelmetlen vitatkozás helyett!

  17. #167
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    A kormánybeállítások leírását én is nagyon támogatom, hiszen a kormányon érzünk szinte mindent ami a gumikkal kapcsolatos. Mivel nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a stílusa meg mindenki más szinten ért a kormányának a finomhangolásához, FFB- beállításhoz stb. ezért előfordulhat, hogy egy adott játék szimplán azért nem jön be, mert nem értünk a kormány beállításához.

    Ha lehet akkor most bedobnám a közösbe a Raceroomos kormánybeállításomat. De előtte pár szó: az alap beállítás az nagyon nem jött be, aztán vmi külföldi szimes fórumon találtam egy beálltást, amivel körönként kb 0,5-1 mp-et javultam, és sokkal stabilabban is tudtam menni. (sokkoló volt a változás) Egyébként elég sok mindent nem használok a játék beállításaiból, mert nem értek hozzá. Pl Speed sensitive steering.

    Logitech DFGT-m van, ott a profilerben minden 100%, kivéve a Centering Spring-et amit elsőkerekes autóhoz 12%-ra állítok, hátsó kerekesnél meg olyan 20-24%-körülre. A kormányszögem 285°.

    Advanced Setting a játékban:
    No Speed sens steering
    Steering sens.: 72
    Throttle/break: 60
    Dead zone: 1%

    (a többit nem használom vagy default értéken van)

    FFB Settings:
    Inverted effects on
    FF intensity: 75
    Smoothing: 40
    FF Spring/Damp/Friction: mind 0
    Steering force: 130
    Understeer: 90
    Vertical Load: 90
    Lateral: 70
    Steering Rack: 0

    FFB Effectek:
    Engine : 0
    Break: 12
    Kerb: 13
    Shift: 31

    Kíváncsi lennék hogy más mit szólna ehhez a beállításhoz, illetve hogy egyáltalán mit jelentenek ezek az értékek.

  18. #168
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Ezt a témát ajánlom mindenkinek, akinek van 900 fokos kormánya:

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...e-az-a-900-fok

    Lényeg az hogy a profilerben és a játékban is 900 fokot kell beállítani, akkor lesz get real a szimulátor.

  19. #169
    Lehet, ennek célszerű lenne valami "tárolóhelyet" kreálni, hogy egy-egy adott játékban, egy-egy típusú kormányhoz mik a javaslatok. Így félek, nagyon szét fognak szóródni és elég sok leírás is születhet itt most. Én G27-re fogom leírni majd. Illetve ez már tulajdonképpen egészen más téma, mint az eredeti topikcím.

  20. #170
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  21. #171
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, ennek célszerű lenne valami "tárolóhelyet" kreálni, hogy egy-egy adott játékban, egy-egy típusú kormányhoz mik a javaslatok. Így félek, nagyon szét fognak szóródni és elég sok leírás is születhet itt most. Én G27-re fogom leírni majd. Illetve ez már tulajdonképpen egészen más téma, mint az eredeti topikcím.
    Más téma, de mégis szervesen kapcsolódik. A tárolón-külön rovaton gondolkodunk.

  22. #172
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Persze ,de csak hétvégén tudom mert akkor leszek otthon
    Thx!!

  23. #173
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a témát ajánlom mindenkinek, akinek van 900 fokos kormánya:

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...e-az-a-900-fok

    Lényeg az hogy a profilerben és a játékban is 900 fokot kell beállítani, akkor lesz get real a szimulátor.
    Nah igen, ez nekem eléggé hiányzott. Eddig olyan kormányaim voltak amik nem tudtak csak max 300°-ot, és emiatt a DFGT-t is elég gokartosra állítottam.

  24. #174
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Nah igen, ez nekem eléggé hiányzott. Eddig olyan kormányaim voltak amik nem tudtak csak max 300°-ot, és emiatt a DFGT-t is elég gokartosra állítottam.
    Párszor már olvastam Szabi ezen írását, de most kicsit "jobban értem". RR-ban eleve 540/20-ra állítom be, így kevésbé ad ideges kormányzást, az vált be ott nekem. Ez mondjuk 27-es arány, de így még finomabban lehet vezetni. Sebességérzékenységet nem szoktam állítgatni, marad minden alapértéken, ami 0. Gondolom én.

  25. #175
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálattal jelentem, hogy olyan mint gumi fizika ebben a játékban nem létezik. Eddig is gyanús volt, hogy bármit csinál az ember, egyformán kopik a gumi, most hogy Monzában 45 perc alatt kímélő üzemmódban is ugyan úgy elkopik 95%-ra az mindennek a teteje (és a programozás legalja). Valószínű nyílegyenes úton is ez lenne a helyzet. Mondhatjuk rá: kamu az egész, innentől kezdve az olyan gyarlóságok, mint spórolás a gumival, teljesen értelmetlenek.

    Látod mi ezért kínlódunk inkább az R3E-vel


    Igaz, hogy nekünk kényesebb a program és akiknek gyenge netük van azok lagolnak de a fizika és a gumifizika az verhetetlen.

Oldal: 7 / 8 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •