Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (198 összesen)
  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Most már túl vagyunk 2-2 GT3 futamon mindkét szimulátorral, jó lenne ha kezdenének szállingózni ide az első vélemények és benyomások...

  2. #27
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    No, akkor íme egy teljesen amatőr vélemény:

    Grafika: A RaceRoom magasan vezet, lehet nem reális de nagyon szépek a felhők, a nap és általa a megvilágítás.
    Az AC-ben viszont a bonyolultabb időjárási körülmények (köd, borult idő) érdekesebbek.

    Hang: Az AC érthetetlenül gagyi. RaceRoom fényévekkel jobb.

    Fizika - laikus szemmel: Az AC valódibbnak tűnik, a pályákon van szintkülönbség, bucka, és mozog is az autó a pályán. A kavicságy is megfog belassít, míg a RaceRoom-ban - igaz döcögve - de lehet rajta száguldani is akár. A pályaminőség állíthatósága és változása is az AC felé tolja a csúszkát. Kocsi setuphoz nem értek, de AC-ben több a lehetőség

    Élmény: RaceRoom-ban viszont valahogy jobb a sebességérzet, néha már 'félek' egy-egy kanyarban AC-ben mindegy milyen gyorsan megyek, ugyan az az érzés. - lehet be kéne kapcsolni a motion blurt?

    Kormányzás (DFGT): RaceRoom FFB-je jobbnak tűnik - ám ez valószínűleg csak beállítás kérdése.

    AI: AC-ben vicc, talán most majd az új peccs javít rajta

    Pályák: Nordschleife nélkül hiányérzetem van

    Autók: Historic és Supercar kategóriában AC a nyerő. DTM, WTCC, GTR viszont RaceRoom - legalábbis mennyiségre.

    Mod-ok, és appok: jelenleg a AC a nyerő - egyértelműen.

    Online: Ebben mindegyik 'szar' van még hová fejlődni. A technológiai háttér miatt viszont biztosan sosem lesz 'jó' egyik sem.

    'Összehasonlíthatóság': RaceRoom-ban alap setuppal azonos pályán és autóval 2-3 másodperccel gyorsabb vagyok. Ezt betudom a pályaegyenetlenségek hiányának. Ugyan az a kocsi és pálya viszont nagyon különbözik a két játékban - de nem tudom melyik van közelebb a valósághoz. Érzésre az AC.
    Utoljára módosította: zrubi; 2015. 08. 01. 09:42.

  3. #28
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Mind a két szimet kipróbáltam.
    Aki igazán meg akar izzadni és érezi akarja a pálya és az autó minden rezdülését és tele van amibicióval, kihivásokkal és fiatalos lendülettel az voksoljon az Assetto mellett, nem fog csalódni. Aki ebben sikeres az összes többi szimet elhajta az élmzőnyben.
    Sok szimulátort meghajtottam a majd 10 év alatt, LFS-t a legtovább, és azt tartottam sokáig etalonnak, és ugyanezt gondoltam, hogy aki ott jó bárhol jó.
    Az LFS egy régi program, de a mai napig komoly kihívás elé állítja ez embert, GP Legends kategóriába sorolnám. Anno mikor kipróbáltam az iRacinget, sokkal valóságosabbnak éreztem mint az LFS-t, de a nehézségi szint ugyanaz volt.
    A Netkar Prohoz is volt szerencsém, ami részben az AC-s srácok munkája és nagyon jó szájízzel gondolok vissza rá. Az ott tapasztalt mentalitás kimagaslóan visszaköszön az Assetto-ban, rendkívül komolyan össze lett rakva a cucc fizikai része, ez egy kimagasló kategóriájú élmény, de tényleg!
    És akkor a Simbin. LFS-es évek után számomra a Simbin nagy váltás volt. Sok korábbi vetélytárstól azt a kritikát kaptam, hogy visszaléptem egy lépcsőfokot. Ebben volt némi realitás. A Simbin titka a játékélmény és ezzel tudja leláncolni az embert a kormány elé. A Race07 azt kell mondjam eléggé beszippantott, de az is igaz hogy jókor voltam jó helyen. A statisztikákat böngészve a Masters történtének talán legnívósabb WTCC szezonjába csöppentem, 60 fős átlagú mezőnybe. Simbin élmény másik titka véleményem szerint a nagy létszám. Ez kell hogy jól működjön, különben elkényelmesedik az ember, mert a fizika nem állítja olyan kihívások elé az embert, hogy küzdeni kelljen az elemekkel, nem tudsz akkorát és olyan mértékűt hibázni, mint pl. egy Asettoban.
    Összességében a konklúzió a mondandóm első és utolsó sorában olvasható.
    Az R3E-t annak ajánlanám, aki átlendült azon a korszakán, hogy vérremenően ki akarná sajtolni magából és az autójából, továbbá a pályából a 101%-ot és nem akar napokat készülni egy-egy futamra csak órákat, viszont jól akarja érezni magát és egy nagyon jóízűt akar (majd) versenyezni.
    Utoljára módosította: toga; 2015. 08. 01. 14:15.
    Any Given Sunday!

  4. #29
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Én egy kicsit máshogy látom mint Toga. A raceroom tiszta gtr2 már ha az irányithatóságot veszem alapul, nekem sokkal jobban tesztik mint az AC ebből a szempontból.
    Az ACben a sebességérzet hiánya, és a megcsúszások rossz kezelése nagyon sokat ront a játékélményen, plusz az hogy nem tudom a mai napig rendesen beállitani a kormányt az ACben, mivel nem tudom mennyit fordul adott autonak a kereke nem tudom arányositani mint az R3Eben. Pl beállitom 550fokra a kormányt a steeringet meg 21fokra és jó is.
    Ha ezeket megoldják akkor az ac is nagyon jo lesz, de most nálam a raceroom a nyerő.

    Plusz setupolásban is az ACnél szerintem elég idétlenül van megoldva, pl hogy nekem az anti rollnál irogatja hogy 28500 meg ilyenek azzal nem leszek okosabb ugyan ugy az érzésnek kell meglenni ha állitom, szóval a R3E példájára hogy 1-2-3-4-stb click sterintem sokkal jobb lenne.

    Plusz még a gáz kezelése nagyon pocsék az ACben, ha egy picit rálépek már is keresztbe a kocsi egy sikánból kifele, persze nekem nincs load cellám meg hasonlo dolgok csak egy sima g27 pedál de azért 15év szimezés után nem hiszem hogy az én lábamba van a hiba...

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    A raceroom tiszta gtr2 már ha az irányithatóságot veszem alapul, nekem sokkal jobban tesztik mint az AC ebből a szempontból.
    Az AC-ben a sebességérzet hiánya, és a megcsúszások rossz kezelése nagyon sokat ront a játékélményen, plusz az hogy nem tudom a mai napig rendesen beállítani a kormányt az ACben, mivel nem tudom mennyit fordul adott autonak a kereke nem tudom arányositani mint az R3Eben. Pl beállitom 550fokra a kormányt a steeringet meg 21fokra és jó is. Ha ezeket megoldják akkor az ac is nagyon jo lesz, de most nálam a raceroom a nyerő.
    Az AC-ben az áttételt nem kell állítgatni, 900 fokra kell tenni mindent mindenhol és tökéletes. Ha mégis variálni akarnád, akkor itt leírtam, hogy kell, ez is ugyan olyan matek, csak máshogy... Az irányíthatóságon és a megcsúszások kezelésén nekem nem teljesen világos, hogy pontosan mit értesz, ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

    A sebesség érzet meg valóban egy érdekes téma, ha majd hazaértem nyaralásból, akkor kicsit eljátszom majd a beállításokkal (FOV, Moiton Blur, stb), hogy mi okozhatja a különbséget... illetve nekem mintha a RaceRoom-ban érezhetően szűkebben tűnne az aszfalt, de lehet csak behaluzom..


    TC nélkül nálam a GT3-as gépek mindkét szimben keresztbe állnak lassú sikánból kifele, ne feledd, hogy R3E-ben alapból be van kapcsolva a TC és csak a setup-ból lehet letiltani a TC profilokban. A setup állítást nézve meg igazából az 1 clik-2 clickel se vagy semmivel előrébb, mint a konkrét értékekkel, sőt igazából még kevesebb infót kapsz, mondjuk ebből adódóan könnyebb is megjegyezni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 08. 02. 12:12.

  6. #31
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az AC-ben az áttételt nem kell állítgatni, 900 fokra kell tenni mindent mindenhol és tökéletes. Ha mégis variálni akarnád, akkor itt leírtam, hogy kell, ez is ugyan olyan matek, csak máshogy... Az irányíthatóságon és a megcsúszások kezelésén nekem nem teljesen világos, hogy pontosan mit értesz, ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

    A sebesség érzet meg valóban egy érdekes téma, ha majd hazaértem nyaralásból, akkor kicsit eljátszom majd a beállításokkal (FOV, Moiton Blur, stb), hogy mi okozhatja a különbséget... illetve nekem mintha a RaceRoom-ban érezhetően szűkebben tűnne az aszfalt, de lehet csak behaluzom..


    TC nélkül nálam a GT3-as gépek mindkét szimben keresztbe állnak lassú sikánból kifele, ne feledd, hogy R3E-ben alapból be van kapcsolva a TC és csak a setup-ból lehet letiltani a TC profilokban. A setup állítást nézve meg igazából az 1 clik-2 clickel se vagy semmivel előrébb, mint a konkrét értékekkel, sőt igazából még kevesebb infót kapsz, mondjuk ebből adódóan könnyebb is megjegyezni.
    Olvastam azt az írást a kormány beállításáról, és aszerint csinálom, csak ha úgy állítom hogy legyen érzet is benne akkor nagyon ideges(keveset fordítok és sokat fordul, de érezni a kormányon, hogy mi történik az elejétől fogva), ha meg úgy állítom, hogy nekem legyen kényelmes akkor az első 30fokon olyan érzéketlen a kormány mint egy fiat punto ha benyomod a city gombot, utána már fasza.

    A megcsúszásnál pedig az ami nem jó szerintem, hogy ha "kicsit" jobban megcsúszik akkor lehetetlen megfogni, és tök mint 1 hogy ellenkormányzok vagy sem, mint ha nem fordítaná a kereket el a jó irányba, vagy nem tudom, valahogy nem adja ki nekem, pedig köztudott rólam, hogy szeretek keresztbe menni.
    Ez pl összkerekes erős kocsinál is érdekes, hogy hiába van benne erő és hiába ellenkormányzol és állsz a gázon nem húzza ki magát hanem ugyan úgy oldalra csúszva áll meg, vagy ha már lelassul 50 alá akkor egyszer csak megtapad és utána simán elkanyarodik a kocsi a jó irányba, ami ha egy gyenge 1.3 4wd swiftről lenne szó még oké is lenne, de közel 400Le-s vagy felette lévő gépeknél nem túl reális.

    A klikkelésben igazad van, igazából a megjegyezhetőség és emiatt talán a jobb átláthatóság miatt lenne jobb, amúgy mind 1.

    Kíváncsi vagyok mire jutsz a teszttel, én semmit nem állítok a gyárihoz képest max kicsit feljebb és hátrébb állítom, de a nyilakkal, a fov-ot nem piszkálom.

    De gondolom majd még finomítanak mindenen, ahogy a fék kezeléssel tették, mert régen az is csapnivaló volt benne, aztán csak megoldották, és az viszont egész jó.


    Remélem ma sikerült indulnom a Raceroomon, bár mivel ma tartjuk a lányom szülinapját necces a dolog...

  7. #32
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy kicsit máshogy látom mint Toga. A raceroom tiszta gtr2 már ha az irányithatóságot veszem alapul, nekem sokkal jobban tesztik mint az AC ebből a szempontból.
    Az ACben a sebességérzet hiánya, és a megcsúszások rossz kezelése nagyon sokat ront a játékélményen, plusz az hogy nem tudom a mai napig rendesen beállitani a kormányt az ACben, mivel nem tudom mennyit fordul adott autonak a kereke nem tudom arányositani mint az R3Eben. Pl beállitom 550fokra a kormányt a steeringet meg 21fokra és jó is.
    Ha ezeket megoldják akkor az ac is nagyon jo lesz, de most nálam a raceroom a nyerő.
    Mivel a GTR-ben és a Race-ben megszoktuk ezt a fajta állítási módot, talán ezért tartod egyszerűbbnek, de gyakorlatilag én semmit sem állítok át minden 900fokon van és nekem megfelel. Tudom erre azt mondod, hogy az én bajom, de ez nekem akkor sem lenne kifogás, hogy ne játszak a játékkal.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Plusz setupolásban is az ACnél szerintem elég idétlenül van megoldva, pl hogy nekem az anti rollnál irogatja hogy 28500 meg ilyenek azzal nem leszek okosabb ugyan ugy az érzésnek kell meglenni ha állitom, szóval a R3E példájára hogy 1-2-3-4-stb click sterintem sokkal jobb lenne.
    Gondolom főleg a Nissan-t próbáltad, mert abban tényleg így van, de a legtöbb autónál 1-2-3-stb.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Plusz még a gáz kezelése nagyon pocsék az ACben, ha egy picit rálépek már is keresztbe a kocsi egy sikánból kifele, persze nekem nincs load cellám meg hasonlo dolgok csak egy sima g27 pedál de azért 15év szimezés után nem hiszem hogy az én lábamba van a hiba...
    Load cell nincs a gázpedálban... Eleinte nekem is nagyon izgágák voltak az autók, de ahogy többet mentem velük, úgy tanultam meg egyre jobban kezelni őket. Ez tényleg nem a Race és a GTR2, jóval finomabban kell kezelni a pedálokat, de csak szokás kérdése. Persze aki akarja, mert aki az első pár kör után rávágja, hogy ez így kezelhetetlen, annak az is marad. Amúgy az 1.2-es frissítéssel változott a fizika és sokkal nagyobb csúszásokat is meg lehet már fogni. Zantvoortot most végig lehet driftelni, úgy hogy nem csúszol ki. Más pályán még nem próbáltam, de itt kimondottan tetszik az új gumifizika.

    És akkor egy kis saját vélemény. Én Toga és Sziszka leírásában látom az igazságot. Aki csak játszani akar annak a R3E a megfelelőbb, aki pedig (mondom véleményem szerint) kicsit valósághűbb fizikát akar, annak AC. Engem nem hat meg a rengedeg nyüszögő hang a R3E-ben, sőt zavar is és feleslegesnek tartom. A csili-vili megjelenítés sem érdekel, nem azt nézem versenyzés közben, bár ez csak beállítás kérdése, mert az AC is tud olyanokat amitől szép lesz, de ahhoz erőmű kell. Szabi is mondott egy nagyon jót az utolsó hozzászólásában, miszerint a R3E-ben szűkebbek ugyanazok a pályák, mint az AC-ben, ami nagymértékben befolyásolják a sebességérzetet. Nekem ezzel sincs semmi bajom. Az AC-ban is el tudok szédülni GT3-mal néhány mugelloi gyors kör alatt.
    GT versenyekre csakis AC, mert itt lehet tankolni, gumit választani és a verseny közbeni tapadás változással változatosabbá és érdekesebbé tenni a futamokat. Meg ebben élvezem a vezetést.
    Több, mint 30 órát áldoztam az R3E-re, de ennyi idő után sem tetszik (főleg) a GT autók viselkedése, kevésbé hiszem el, hogy ilyen a valóságban is.

  8. #33
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Több, mint 30 órát áldoztam az R3E-re, de ennyi idő után sem tetszik (főleg) a GT autók viselkedése, kevésbé hiszem el, hogy ilyen a valóságban is.



    Ugyan már Urak hogy beszélhettek a valóságról. Ha valaki ide áll elém és azt mondja hogy mentem már GT VAGY TÚRA autóval, és az így ,vagy ügy viselkedik aláírom. Mert ha azt írom, szerintem az R3E a realisztikusabb akkor mit írtam semmit a nagy semmit. Össze lehet hasonlítani a játékokat kinek hogy fexik az irányítás, de nem kéne belekeverni a valóságot, amig azt ki nem próbáltuk.

    A grafika meg a hang. Nem fontos!!!!! Nekem kevés lenne ha két vonal közt egy pontot kéne terelgetnem. Ez a két dolog az ami realisztikussá tesz 1 játékot a GRAFIKA meg a HANG. Ezt a kettőt legalább kicsit meg lehet ítélni hogy mennyi köze van a valósághoz .

  9. #34
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan már Urak hogy beszélhettek a valóságról. Ha valaki ide áll elém és azt mondja hogy mentem már GT VAGY TÚRA autóval, és az így ,vagy ügy viselkedik aláírom. Mert ha azt írom, szerintem az R3E a realisztikusabb akkor mit írtam semmit a nagy semmit. Össze lehet hasonlítani a játékokat kinek hogy fexik az irányítás, de nem kéne belekeverni a valóságot, amig azt ki nem próbáltuk.

    A grafika meg a hang. Nem fontos!!!!! Nekem kevés lenne ha két vonal közt egy pontot kéne terelgetnem. Ez a két dolog az ami realisztikussá tesz 1 játékot a GRAFIKA meg a HANG. Ezt a kettőt legalább kicsit meg lehet ítélni hogy mennyi köze van a valósághoz .
    Végig írtam, hogy véleményről van szó és érzésekről, sajnos még nem tapasztaltam meg, hogy milyen ezek az autókat a valóságban vezetni. Nekem elsődleges, hogy úgy érezzem, hogy versenyautót vezetek, akkor tényleg nem az tartozik a legelső szempontok közé, hogy milyen a hang és a grafika. Nem mondtam, hogy nem érdekel és hogy nincs véleményem mindkettőről, de nekem mindkettő a megfelelő szinten van, innentől kezdve nem érdekel, hogy melyik a szebb és melyben jobb a hangok. Szimulátorok esetén tényleg nem ennek kellene lenni az elsődlegesnek. Legalább is nálam nem ez, és ezt légyszi tart tiszteletben. Köszi!
    De ez a topik az AC és R3E összehasonlításáról szól, úgyhogy egy ilyen jellegű hozzászólást is szívesen olvasnánk tőled.

  10. #35
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    A grafika meg a hang. Nem fontos!!!!! Nekem kevés lenne ha két vonal közt egy pontot kéne terelgetnem. Ez a két dolog az ami realisztikussá tesz 1 játékot a GRAFIKA meg a HANG. Ezt a kettőt legalább kicsit meg lehet ítélni hogy mennyi köze van a valósághoz .
    Naigen, a fizika részletekbe menésekor sokszor megfeledkezünk ezekről.
    Szimulátor. Mit szimulál? Azt hogy egy versenykocsiban ülünk. Milyen érzékszerveink vannak, amiket otthon, a műanyagkormány mögött becsaphatunk? Szem, fül, és tapintás. (aki akarja motorolajszaggal az orrát is beszimulálhatja)
    Szem, azaz grafika. Tudom nevetséges, de nekem AC-ben a szürke égbolt kicsitsem tűnik valóságosnak, nem hiszem el, nem tudok elvonatkoztatni tőle. Igazság szerint RR-be, meg az összes szimben látható halszemoptikás, elfordulok ,és a felhők is mozognak dolgot lecserélhetnék valami 3D-sre. Pl felhő alá belehetne menni.
    A hangnak dübörögni, zörögni, nyekegni kattogni kellene hangosan (megfelelő irányból), és nem zümm zümm.
    Törés, füst, szikra, és csomó minden más hozzátenne a grafikai realisztikussághoz.
    Ez mind az immerziót, beleélést (a szimulálást, azt hogy benn ülsz egy kocsiban) erősiitené.
    És nem csak az hogy az első visszarugózás 6-oson, vagy 7-esen van.
    De lehet énvagyok ilyen lezser...
    Egyik sem tökéletes. Nagyjából toga véleményén vagyok. Már fejben egyszer megvolt, majd iirok összevetést, ac vs r3e.

  11. #36
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Nem szeretnék igazából összehasonlításba bele menni mert, nagyon elfogult vok az R3E irányában. + még az AC-t letöltöttem beleültem felpörgettem az autót és töröltem a progit. Engem emlékeztetett a hangja a Gran Turismo igénytelen eltorzított rézfúvós hangjaira.
    Ezért nincs jogom megítélni az AC-t.
    Továbbá megrögzött WTCC-s vok és nehéz lenne túra autózni AC-val

  12. #37
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Nem 1-2 kör miatt mondom ezt sőt az ACvel jóval többet mentem, gyakorlatilag a béta óta megvan és ha van időm akkor szoktam vele körözni.
    Plusz saját tapasztalat amit nyiltnapokon szereztem saját autoval, versenyfutoművel, versenygumival.
    Valoban a frissités óta sokat változott az irányitás pozitívan.
    Sajnos idő hiánya miatt nem tudok nagyon gyakorolni, igazából a race szezon vége óta mult vasárnap tudtam leülni bekapcsolni a játékot. Van hogy a gépet sem kapcsolom be hetekig. De az R3Eben elsőre az volt az érzésem, hogy jó az ACben meg nem.
    Amugy Toga álltal emlitett LFS-t sem tartom akkor atomnak, mert ott is a kocsi viselkedése közel sem valós, demoban a gti szinte full swift sport adatokkal bír, de a két auto viselkedése köszönő viszomyba sincs, sokkal közelebb áll viselkedésben a gt/race fizikához mint lfshez pl, innentől fogvan nekem ez számít reálissabbnak.
    Persze ezek nagyon szubjektiv dolgok, de én így érzem.
    Amugy egyértelműen nem fogjuk tudni eldönteni hogy melyik a jobb mert egyik ebben a másik abban.
    Igazából én nagy hátránynak azt tartom, hogy szerintem meg fogja osztani a társaságot és ezért nem lesz olyan nagy mezőny.
    Kivéve ha kitalálunk valami olyat ami lehetővé teszi hogy mindenki mindenhol tudjon indulni mint pl most hogy váltott héten de ugyan az nap vannak a futamok.
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a GTR-ben és a Race-ben megszoktuk ezt a fajta állítási módot, talán ezért tartod egyszerűbbnek, de gyakorlatilag én semmit sem állítok át minden 900fokon van és nekem megfelel. Tudom erre azt mondod, hogy az én bajom, de ez nekem akkor sem lenne kifogás, hogy ne játszak a játékkal.


    Gondolom főleg a Nissan-t próbáltad, mert abban tényleg így van, de a legtöbb autónál 1-2-3-stb.


    Load cell nincs a gázpedálban... Eleinte nekem is nagyon izgágák voltak az autók, de ahogy többet mentem velük, úgy tanultam meg egyre jobban kezelni őket. Ez tényleg nem a Race és a GTR2, jóval finomabban kell kezelni a pedálokat, de csak szokás kérdése. Persze aki akarja, mert aki az első pár kör után rávágja, hogy ez így kezelhetetlen, annak az is marad. Amúgy az 1.2-es frissítéssel változott a fizika és sokkal nagyobb csúszásokat is meg lehet már fogni. Zantvoortot most végig lehet driftelni, úgy hogy nem csúszol ki. Más pályán még nem próbáltam, de itt kimondottan tetszik az új gumifizika.

    És akkor egy kis saját vélemény. Én Toga és Sziszka leírásában látom az igazságot. Aki csak játszani akar annak a R3E a megfelelőbb, aki pedig (mondom véleményem szerint) kicsit valósághűbb fizikát akar, annak AC. Engem nem hat meg a rengedeg nyüszögő hang a R3E-ben, sőt zavar is és feleslegesnek tartom. A csili-vili megjelenítés sem érdekel, nem azt nézem versenyzés közben, bár ez csak beállítás kérdése, mert az AC is tud olyanokat amitől szép lesz, de ahhoz erőmű kell. Szabi is mondott egy nagyon jót az utolsó hozzászólásában, miszerint a R3E-ben szűkebbek ugyanazok a pályák, mint az AC-ben, ami nagymértékben befolyásolják a sebességérzetet. Nekem ezzel sincs semmi bajom. Az AC-ban is el tudok szédülni GT3-mal néhány mugelloi gyors kör alatt.
    GT versenyekre csakis AC, mert itt lehet tankolni, gumit választani és a verseny közbeni tapadás változással változatosabbá és érdekesebbé tenni a futamokat. Meg ebben élvezem a vezetést.
    Több, mint 30 órát áldoztam az R3E-re, de ennyi idő után sem tetszik (főleg) a GT autók viselkedése, kevésbé hiszem el, hogy ilyen a valóságban is.

  13. #38
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Egyébként azt lehetne esetleg, hogy az AC szervereken a weather 'Mid Clear' legyen a 'Clear' helyett?
    Szerintem sokat dobna a feelengen az a pár felhő a nagy üres és vakító szürkéskékség helyett

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom nevetséges, de nekem AC-ben a szürke égbolt kicsitsem tűnik valóságosnak, nem hiszem el, nem tudok elvonatkoztatni tőle.
    Lehet hogy velem van baj, de nekem gőzöm sincs, hogy melyikben milyen az égbolt, kétlem, hogy valaha is lett volna időm/affinitásom futam közben nézegetni...

    Ez olyan dolog, hogy legfeljebb egyszer a szoftverrel való ismerkedés elején megnézem, de aztán már sosem látom..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 08. 03. 00:28.

  15. #40
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy velem van baj, de nekem gőzöm sincs, hogy melyikben milyen az égbolt, kétlem, hogy valaha is lett volna időm/affinitásom futam közben nézegetni...
    Ez olyan dolog, hogy legfeljebb egyszer a szoftverrel való ismerkedés elején megnézem, de aztán már sosem látom..
    Jó ezaz égbolt az én vesszőm. Fogjuk arra hogy vizuális tiipus vagyok...
    Futam hevében valósziinű énsem az eget kémlelem. De a futamra készülni is kell, egyedül is megy az ember.
    Az aszfalt textúrájával, a fák poligonosiitásával foglalkoznak. Fényképek (vagy lézermodel) alapján próbálják a pályamelletti tárgyakat lemodellezni. Kocsik sosemlátható részletei. Stb. És akkor egy olyan dologról, ami a képernyő majdnem a felét kitölti, bármerre jársz állandó jelleggel látható, arra kis túlzással, egy szürkeátmenetes gradientet tudnak összehozni? Remélem hogy nem a lustaság áll a dolog mögött, hanem vagy programozási korlát, esetleg jövőben vmi dinamikusabbat terveznek, és nem éri meg fényképes, skybox-ot berakni.

  16. #41
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jó ezaz égbolt az én vesszőm. Fogjuk arra hogy vizuális tiipus vagyok...
    Futam hevében valósziinű énsem az eget kémlelem. De a futamra készülni is kell, egyedül is megy az ember.
    Az aszfalt textúrájával, a fák poligonosiitásával foglalkoznak. Fényképek (vagy lézermodel) alapján próbálják a pályamelletti tárgyakat lemodellezni. Kocsik sosemlátható részletei. Stb. És akkor egy olyan dologról, ami a képernyő majdnem a felét kitölti, bármerre jársz állandó jelleggel látható, arra kis túlzással, egy szürkeátmenetes gradientet tudnak összehozni? Remélem hogy nem a lustaság áll a dolog mögött, hanem vagy programozási korlát, esetleg jövőben vmi dinamikusabbat terveznek, és nem éri meg fényképes, skybox-ot berakni.
    Van mozgó felhőzet a játékban (sőt gyenge és erős köd is), csak a szerveren tiszta égbolt van beállítva. Ezt offline is meg tudod nézni, hogy megfelel-e az ízlésednek.

  17. #42
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Mind a két szimet kipróbáltam.
    Aki igazán meg akar izzadni és érezi akarja a pálya és az autó minden rezdülését és tele van amibicióval, kihivásokkal és fiatalos lendülettel az voksoljon az Assetto mellett, nem fog csalódni. Aki ebben sikeres az összes többi szimet elhajta az élmzőnyben.
    A Netkar Prohoz is volt szerencsém, ami részben az AC-s srácok munkája és nagyon jó szájízzel gondolok vissza rá. Az ott tapasztalt mentalitás kimagaslóan visszaköszön az Assetto-ban, rendkívül komolyan össze lett rakva a cucc fizikai része, ez egy kimagasló kategóriájú élmény, de tényleg!
    Az R3E-t annak ajánlanám, aki átlendült azon a korszakán, hogy vérremenően ki akarná sajtolni magából és az autójából, továbbá a pályából a 101%-ot és nem akar napokat készülni egy-egy futamra csak órákat, viszont jól akarja érezni magát és egy nagyon jóízűt akar (majd) versenyezni.
    Én még nem próbáltam az Assetto Corsát csak videókat láttam róla és azok nem győztek meg annyira a fizikát illetően mint a Raceroom, ahol néha olyan érzésem van mintha egy onboard videót néznék youtubeon.
    Pl. Assetoban a kanyarbemenetek tűnnek nekem nagyon gagyinak, olyan bután tolja az elejét az autó, persze nagyon sok pozitív véleményt is hallotam róla, meg egy összehasonlításban is elverte a RRE-t stb. Egy kicsit ki tudnád fejteni jobban, részletekbe menően, hogy az Assetto Corsa fizikája milyen szempontból jobb szerinted? Az az igazság hogy egyenlőre nagyon tetszik a Raceroom, a Race07 után úgy érzem végre, hogy viszonylag valóságos vezetéssel is gyors lehet az ember, (nem úgy mint race07-ben ahol szerintem voltak elég irreális dolgok) és nem tudom, hogy érdemes-e Assetora is beruháznom, főleg hogy videókártyát is kéne vennem hozzá. Köszi!

  18. #43
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Én még nem próbáltam az Assetto Corsát csak videókat láttam róla és azok nem győztek meg annyira a fizikát illetően mint a Raceroom, ahol néha olyan érzésem van mintha egy onboard videót néznék youtubeon.
    Ugye ez most nem komoly? Videó alapján mondasz véleményt a játék fizikáját illetően?
    Nekem még nem volt alkalmam kipróbálni a RaceRoom-ot, ezért eszembe se jutna, hogy bármilyen véleményt is írjak ide a két játék fizikai motorjának összehasonlításával kapcsolatban...

  19. #44
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    és nem tudom, hogy érdemes-e Assetora is beruháznom, főleg hogy videókártyát is kéne vennem hozzá. Köszi!
    Ha RaceRoom megy a gépeden, akkor az AC is menni fog.

  20. #45
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kicsit ki tudnád fejteni jobban, részletekbe menően, hogy az Assetto Corsa fizikája milyen szempontból jobb szerinted?
    Nehéz kérdés. Az hogy melyik áll közelebb a valósághoz, én sem boncolgatnám, mert nem tudom, nem tudjuk itt sokan.
    Ha a lényeget akarnám megragadni, akkor a kormányon érezhető visszajelzések minőségét emelném ki, és nem feltétlenül az ffb-re gondolok. Ha kipróbálnád az AC-t valószinűleg marhára meglepődnél, mennyi visszajelzést kapsz a kormányon, úgy hogy nem buheráltad az ffb beállításokat. Érzed hogy az autó az aszfalton van, érzed a gumikat magad alatt, megérzed ha változtatsz a guminyomásan, érzed az autók súlyát, ténylegesen érzed az úthibákat, rázóköveket, nehéz két ugyanolyan féktávot venni, arról nem is beszélve mennyire nehéz megfékezni a gépeket egyes pályákon blokkolás nélkül. Sokkal élesebb és sarkosabb élményt kapsz a kezedre, mint az RR-ben. Ott is megvan mindez, de sokkal lájtosabb minőségben.
    Valszeg nagyon pengén be lehet állítani az ffb-t hogy érezz mindent, de a legszembeötlőbb dolog számomra, és ez elmondható Race07-re is, a következő:
    tegyük fel egy hátsókerekes autóval egy lassú kanyarból gyorsítok ki, és ellenkormányoznom kell. Gyakorlatilag kisebb-nagyobb eltéréssel az összes gépnél ugyanazt kell csinálni. Ha az adott autó-pálya kombóval megismerkedtél, akkor megszokásból egy finom ellekormányzással megoldod a dolgot, minden körben. Ritka mikor a meglepetés érne és ne tudnám lereagálni, kisebb időveszteséggel is akár. Nekem nem húz váratlant a szim ilyen szempontból. De ez igaz egy gyorsabb kanyarnál, rázón átdobásnál ésatöbbi..
    Az Assettoban viszont brutálisan kell koncentrálnod, állandóan mozgásban van a kormány, a rizikó faktor is sokkal nagyobb egy rázón, egy kigyorsításon, egy féktávon, stb.
    Remek példa erre, hogy Race07-ben és RR-ben is bármelyik kombót előkapva magamhoz képest egy óra alatt 95%-ra kimaxolom. Ha még belerakok egy órát csak egykéthá' tized jön le. Assettoban (amit a mai napig nehezen dolgozok fel hogy ez pontosan míért is van) az első körök megtétele után úgy érzem jót mentem, majd egy óra múlva lejön belőle 5mp. Pedig ismertem a vonalvezetést.
    Erre írhatom azt az elcsépelt szólást-mondtást hogy ismerni kell a pálya minden négyzetcentiméterét, de valóban. Itt is sokkal sarkosabban és élsebben kapod az élményt, hogy nem mindegy hogy mész be egy kanyarba és hogyan jössz ki belőle. RR-ben ez is sterilebb, nagyobb mozgásteret enged és a megfutott köridőben sem veszed észre annyira látványosan. Ezért olvashattad jópár helyen hogy az Assetto egy hardcore szimulátor, ezt én is alátámasztom, legnehezebb az eddigiek közül amit probáltam.
    Utoljára módosította: toga; 2015. 08. 04. 20:42.
    Any Given Sunday!

  21. #46
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Nehéz kérdés. Az hogy melyik áll közelebb a valósághoz, én sem boncolgatnám, mert nem tudom, nem tudjuk itt sokan.
    Ha a lényeget akarnám megragadni, akkor a kormányon érezhető visszajelzések minőségét emelném ki, és nem feltétlenül az ffb-re gondolok. Ha kipróbálnád az AC-t valószinűleg marhára meglepődnél, mennyi visszajelzést kapsz a kormányon, úgy hogy nem buheráltad az ffb beállításokat. Érzed hogy az autó az aszfalton van, érzed a gumikat magad alatt, megérzed ha változtatsz a guminyomásan, érzed az autók súlyát, ténylegesen érzed az úthibákat, rázóköveket, nehéz két ugyanolyan féktávot venni, arról nem is beszélve mennyire nehéz megfékezni a gépeket egyes pályákon blokkolás nélkül. Sokkal élesebb és sarkosabb élményt kapsz a kezedre, mint az RR-ben. Ott is megvan mindez, de sokkal lájtosabb minőségben.
    Valszeg nagyon pengén be lehet állítani az ffb-t hogy érezz mindent, de a legszembeötlőbb dolog számomra, és ez elmondható Race07-re is, a következő:
    tegyük fel egy hátsókerekes autóval egy lassú kanyarból gyorsítok ki, és ellenkormányoznom kell. Gyakorlatilag kisebb-nagyobb eltéréssel az összes gépnél ugyanazt kell csinálni. Ha az adott autó-pálya kombóval megismerkedtél, akkor megszokásból egy finom ellekormányzással megoldod a dolgot, minden körben. Ritka mikor a meglepetés érne és ne tudnám lereagálni, kisebb időveszteséggel is akár. Nekem nem húz váratlant a szim ilyen szempontból. De ez igaz egy gyorsabb kanyarnál, rázón átdobásnál ésatöbbi..
    Az Assettoban viszont brutálisan kell koncentrálnod, állandóan mozgásban van a kormány, a rizikó faktor is sokkal nagyobb egy rázón, egy kigyorsításon, egy féktávon, stb.
    Remek példa erre, hogy Race07-ben és RR-ben is bármelyik kombót előkapva magamhoz képest egy óra alatt 95%-ra kimaxolom. Ha még belerakok egy órát csak egykéthá' tized jön le. Assettoban (amit a mai napig nehezen dolgozok fel hogy ez pontosan míért is van) az első körök megtétele után úgy érzem jót mentem, majd egy óra múlva lejön belőle 5mp. Pedig ismertem a vonalvezetést.
    Erre írhatom azt az elcsépelt szólást-mondtást hogy ismerni kell a pálya minden négyzetcentiméterét, de valóban. Itt is sokkal sarkosabban és élsebben kapod az élményt, hogy nem mindegy hogy mész be egy kanyarba és hogyan jössz ki belőle. RR-ben ez is sterilebb, nagyobb mozgásteret enged és a megfutott köridőben sem veszed észre annyira látványosan. Ezért olvashattad jópár helyen hogy az Assetto egy hardcore szimulátor, ezt én is alátámasztom, legnehezebb az eddigiek közül amit probáltam.
    Köszi, ezzel elég rendesen felcsigáztál, és ha tényleg megy a gépemen akkor mindenképpen ki fogom próbálni. Nyilván nekem nincs akkora szimulátoros hátterem mint itt a többségnek, ezért érzem hogy az RRE mennyire valósághű és mekkora előrelépés a Race07-után, de akkor ezek szerint van feljebb is.
    Utoljára módosította: Bognár Dániel; 2015. 08. 04. 22:46.

  22. #47
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ugye ez most nem komoly? Videó alapján mondasz véleményt a játék fizikáját illetően?
    Nekem még nem volt alkalmam kipróbálni a RaceRoom-ot, ezért eszembe se jutna, hogy bármilyen véleményt is írjak ide a két játék fizikai motorjának összehasonlításával kapcsolatban...
    Nem mondtam véleményt a játék fizikáját illetően. Teljesen félreértetted a kommentem lényegét. Információt jöttem gyűjteni Assetto vs Raceroom kérdésben és az érzéseimet mondtam el, meg egy konkrét kérdést tettem fel. Egy fórumon ilyet már csak szabad csinálni.

  23. #48
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Köszi Toga

    Ez így korrekt értem végre a lényeget, de ezzel meg is vagyok erősítve. Elég sokat melózok, és ha beülök este a kormány mögé fáradtan, nem igazán a veszett koncentrálást szeretném,hanem a jó, és izgalmas versenyt.
    Épp elég arra figyelnem hogy a többiekkel korrekten versenyezzek. Biztos nem én vok a 1etlen aki nem tud kipihenten órákat azzal tölteni, nap mint nap hogy gyakoroljon, hozzáteszem ami az élmezőnynek zsigerből megy ahhoz nekem rengeteg melót bele kell raknom.
    Most már csak azt kéne eldönteni mit is akarunk, olyan versenyeket ahol a gyengébb képességűeknek is van esélye lépést tartani, vagy csak az élmezőnynek legyen sikerélménye.
    Lehet rosszul gondolom, de ha több embernek okoz kellemes kikapcsolódást a játék akkor nagyobb talán a létszám is. 1 darabig a Gran Turismo Fever berkein belül toltam. Ott az élmenők csinálták a versenykiírásokat, kis túlzással 600 pacis autók, confort hard gumikon, esőben. Az 5 élmenő naon jól érezte magát, mi meg csak estünk keltünk. Aztán meg voltak sértődve amikor a versenyeken nem volt senki.

    Ezek azok a szempontok amik engem az R3E felé hajlítanak, vszínű ezért szerettem meg a játékot ennyire.

  24. #49
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Toga

    Ez így korrekt értem végre a lényeget, de ezzel meg is vagyok erősítve. Elég sokat melózok, és ha beülök este a kormány mögé fáradtan, nem igazán a veszett koncentrálást szeretném,hanem a jó, és izgalmas versenyt.
    Épp elég arra figyelnem hogy a többiekkel korrekten versenyezzek. Biztos nem én vok a 1etlen aki nem tud kipihenten órákat azzal tölteni, nap mint nap hogy gyakoroljon, hozzáteszem ami az élmezőnynek zsigerből megy ahhoz nekem rengeteg melót bele kell raknom.
    Most már csak azt kéne eldönteni mit is akarunk, olyan versenyeket ahol a gyengébb képességűeknek is van esélye lépést tartani, vagy csak az élmezőnynek legyen sikerélménye.
    Nem gondolom hogy MINDENKINEK kellene tudni az élmezőnnyel küzdeni és azt sem hiszem hogy az ehhez való szoftvert kellene megtalálnunk - talán a NfS lenne rá jó? - hanem azt a szimulátort kell megtalálnunk, ami kellő kihívással, újszerűség élményével - valljuk be a legfőbb indok a GTR2/GTL ellen a "beleuntam már" volt - szolgál mindenkinek. Ezen belül kell megtalálni mindenkinek a megfelelő ellenfeleket, és velük vérre menő csatát vívni akár az első akár a 20. helyért. Én legalábbis így voltam vele és vagyok mostanában is, sokkal többre tartok egy vérre menő, centizett test test elleni küzdelmet a 18. helyen mint egy lökdösődést a 3.-ért, ne adjisten olyan futamokat ahol rendszeresen a célegyenesből nem jövök ki anélkül, hogy össze ne törnének.

    Amúgy abban is biztos vagyok - és magamon is látom - hogy mindegy milyen szimről beszélünk Én pl. sose fogok érdemben az "élmenőinkkel" versenyezni, és nem is akarok, mert csak baj lenne a görcsös akarásból, viszont nagyon jókat tudok versenyezni azokkal akik velem egy szinten vannak. Ehhez kell mezőny, felkészülés, gyakorlás, egymás és a pálya tisztelete stb. stb... Azt gondolom itt a MASTERSEN erre törekedtünk mindig (a 25 GPL a 3+10 GTR/GTR2 , 9 GTL valamint 8 Race07 bajnokság során) és továbbra is erre fogunk... én legalábbis, persze nem egyedül döntök de azért kétlem hogy arra törekednénk hogy "melóból hazaesve, zéró gyakorlással is megnyerhető" bajnokságokat rendezzünk.

    lábjegyzet:
    Nem hiszem hogy a sikerélmény csak a futamgyőzelmet jelentené, ha valaki azonban így gondolja, az tegyen érte és ne azért panaszkodjon, hogy nincs ideje felkészülni...szóval...érted a kettősséget ugye?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  25. #50
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Nem kéne sarkítani "Nagyot mondunk okosnak látszunk". Véletlen sem a győzelemről beszéltem ,Figyelj csak idézem magam papa """ lépést tartani """""" én pont az az ember vok aki nem zár rá a másikra csata közben , meghagyom az EGY AUTÓNYI helyet a másiknak. DE akkor sem a pálya füvéről szeretnék a többiek után kullogni erről beszéltem hanem a jó csaták esélyéről. Éreztem hogy nem kéne leírnom mert a felület itt is arat """ ne csak a betűket lásd """"" aszem abba is hagytam a fórumozást.
    Utoljára módosította: Stsunny; 2015. 08. 05. 11:18.

Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •