Találatok: 1 - 6 (6 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT Tesztkupa C5 - Büntetések

    Kedves Versenyzők!

    A VB megvizsgálta a beérkezett óvásokat.

    Lehetséges büntetések:
    • Szóbeli figyelmeztetés: nincs konkrét következménye, ezzel egyenértékű:
    • Figyelmeztetés: 6 db összegyűjtése után Boxutca áthajtásos büntetés (BUÁ) kerül kiosztásra. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.
    • Boxutca áthajtás: boxutcán pitlimiter-rel való keresztülhaladás. A következő csütörtöki futam első körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik.
    • Diszkvalifikáció: versenyző eredményének törlése a futamról.


    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!
    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!



    Imola - 2015.06.18 - R1:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post206655



    1:43 - Laczko Zoltán
    Zoltán T1-ben elméri a féktávot, elrántja a kormányt, hogy elkerülje az ütközést az előtte lévőkkel, de így meg az élen haladó László autóját találja el, aki a kavicságyban végzi az esetet.
    Gábor büntetése: 5 figyelmeztetés


    5:12 - Horváth Krisztián - Bakos Gábor
    Krisztián megérkezik a kanyarban belső íven Gábor mellé, Gábor minimális helyet hagy csak neki, a két autó összeütközik és Krisztán az ütéstől autója kicsúszik. Szigorúan nézve leszorítás nem történt, ha szűkösen is, de végig rendelkezésre állt a pályán az egy autónyi hely Krisztián számára, így Gábor nem követett el szabálytalanságot, azaz az esetért Krisztiánt terheli a felelősség. Ugyanakkor Gábor feleslegesen hozta Krisztiánt ilyen nehéz helyzetbe, amiben borítékolható volt a baleset és csak a szerencsének köszönhető, hogy az esetből érdemi kára csak Krisztiánnak származott. Ennek fényében Krisztián büntetéstől eltekintünk.
    Nincs büntetés
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 02. 20:03.

  2. #2
    Tényleg nem a vita kedvéért, hanem szeretném megérteni:
    A sikánt nem sikerült jól bevennem, így Gábor bejött mellém belsőíven. Kigyorsítani azonban nem tudott jobban, mint én, ezért egymás mellett utaztunk.
    Ebből milyen logika szerint lesz az, hogy én jöttem be mellé, és ezért én vagyok az eset felelőse?
    Az ütközés előtt konkrétan a pálya szélén mentem, úgyhogy azt a megállapítást is emésztenem kell még, hogy lett volna helyem (ellenben neki lett volna bőven, hogy ne jöjjön nekem).
    Okos enged alapon épp arra készültem, hogy féktávon beengedjem, de nyilván azt a luxust nem akartam megadni, hogy az ideális ívre fékezhessen be. Nos ezt ő mégis elérte a kipattintásommal.
    Szeretném megtudni, melyek azok az általam nem ismert elvek, melyek alapján mégis szerencsésnek számít, hogy én húztam a rövidebbet, és hogy csak emiatt nem kerülök guillotine alá.

  3. #3
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2015. 07. 03. 15:35.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg nem a vita kedvéért, hanem szeretném megérteni:
    Sikán utáni egyenesben Gábor teljesen felért melléd, te eközben erőteljesen ráhúztál és össze is koccantatok, de ezt az esetet nem vizsgáltuk, ez nem volt az óvás része, amúgy sem történt semmi érdemleges.

    A lényeg, hogy ez után Gábor jó fél autóval eléd került és így kezdtétek meg a következő kanyart. Mivel Gábor volt egyértelműen előrébb, így Őt illeti meg az ívválasztás joga, neki ilyenkor annyi felelőssége van, hogy amennyiben előzési pozícióban mellette van valaki, akkor biztosítson a számára 1 autónyi helyet, tehát hogy ne szorítsa le a másikat a pályáról. Ennek a feltételnek Gábor eleget tett, így Ő nem követett el szabálytalanságot, ellenben neked támadóként lett volna még helyed a pályán még szorosabban a vonalhoz húzódni, elkerülve ezzel az ütközést:



    Joggal merül fel a kérdés, hogy miért nem Gábornak kellett volna még több helyet hagynia neked... megtehette volna, ha akarja (és okosabb is lett volna a részéről több helyet hagyni, mert valóban igen nehéz helyzetbe hozott téged, amit ha nem tudsz jól kezelni, akkor az könnyen az Ő versenyébe is kerülhetett volna.. ), viszont fontos külön még egyszer kiemelni, hogy ez számára csak egy opció, egyértelműen előrébb lévő félként az ő felelőssége annyiban merül ki, hogy biztosítsa a másik fél számára az 1 autónyi helyet a pályán, tehát hogy ne történjen leszorítás.

    Ha fej-fej mellett haladtatok volna, akkor persze némileg változik a leányzó fekvése... ha két teljesen egymás mellett lévő versenyző nem fér el egymás mellett a sok autó széles pályán, akkor - hacsak vmi egyértelmű hülyeséget nem csinál az egyik fél - akkor általában közös felelősséget szoktunk megállapítani. Ha pedig Te lettél vonla jelen szituációban egyértelműen előrébb, akkor Gábort terhelte volna a felelősség a koccanásért, mivel mindig a hátrébb lévő félnek kell alkalmazkodnia az előrébb lévő mozgásához.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 03. 21:26.

  5. #5
    Köszönöm a választ, így elmagyarázva érthetővé vált.
    Viszont meg kell jegyezzem, hogy olyan nüanszokra alapul, amik verseny közben nem tűnnek olyan egyértelműnek.
    Az előző kanyarban azért nem volt baleset, mert amikor észrevettem, hogy már mellettem van, lehúzódtam a másik oldalra.
    Emiatt nyilvánvaló volt, hogy a vizsgált, lejtővel tarkított kanyart nem fogom tudni úgy venni, hogy milliméter pontosan a pálya szélén haladjak.
    Amikorra már nyilvánvalóan előttem volt, véleményem (és képességeim) szerint nem állt számomra rendelkezésre olyan lehetőség, hogy elkerüljem a bajt, amennyiben Gábor egy fél autó jogán az ideális íven óhajt haladni.
    Ebben a kanyarban egy teljes gázelvétel is csúnyát tud csinálni, nemhogy egy fékezés.

    Mindazonáltal elraktározom a tanultakat, és ugyan - ezek szerint - ha kicsit előrébb vagyok valakinél, és ő nem teljesen a pálya szélén megy, akár lepattinthatnám, igyekszem én személy szerint ezt nem alkalmazni.

    Tehát mégegyszer:
    Értem, hogy ez a törvény bötűje, és elfogadom.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Nyilván van a bötü, meg a valódi versenyhelyzet, ahol meglehetősen nehéz deciméterek, vagy akár métereket is pontosan érzékelni, hogy ki hol merre meddig van körülöttünk ...de ez persze nálunk sosem szolgálhat mentségként az esetek megítélésénél: ha nem vagy benne 100%-ban biztos, hol van pontosan a másik, a számolj mindig a "rosszabb" verzióval!

    Persze az is alap igazság, hogy mindenhez két fél kell, én magam a józan ész szabályai szerint biztosan nem mertem volna Gábor helyében ilyen kevés helyet hagyni neked, mert ezzel a saját bőröm viszem vele a vásárra, teljesen feleslegesen. Ilyet csak azokkal merek megcsinálni, akiket hosszú idő óta ismerek és pontosan tudom, hogy mire képes és mire számíthatok tőle és Ő is pontosan tudja milyen "galádságokra" számíthat tőlem...

    Ami viszont követendő tanács a jövőre nézve, hogy ha bepróbálkozol bárhol bármikor bárki ellen belső íven, akkor törekedj arra, hogy minél szűkebben fordulj közvetlenül a fehér vonalnál és még véletlenül se csússz le az ívről. Ha így teszel és mégis ütközés van, akkor jó eséllyel a másik lesz a vétkes a dologban (mert megpróbált leszorítani) és az esetek 70-90%-ban Ő is fog az ütéstől kiforogni, megpördülni, nem pedig te.


    Fordított esetben senkinek sem ajánlom a leszorítás határait ilyen mértékben feszegetni (úgy mint most Gábor), mert tapasztalataim szerint koccanás esetén 5-ből 4 esetben az előrébb lévő autó fog megpördülni..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 03. 21:36.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •