Oldal: 1 / 11 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (255 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    RaceRoom (R3E) - Setup

    Ebbe a topikba jöhetnek a setup-pal kapcsolatos kérdések és tapasztalatok, illetve itt tudtok beállításokat is megosztani egymással.
    Mivel egyelőre nincs setup fájl, ezért egy sima print screen is megteszi a Car Setup képernyőről!

    Akinek bármelyik soron következő futamunkhoz van egy jó set-je, kérjük ossza meg a többiekkel, köszönjük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 01. 14:46.

  2. #2
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    WTCC: Chevy Cruze, Nürburgring
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Sziszka; 2015. 07. 01. 14:27.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  3. #3
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Ez Balázs setup-ja( utólagos engedelmeddel )a Corvette-hez!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Sziszka; 2015. 07. 01. 14:28. Indoklás: képek

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  4. #4
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Ezt jól kiszámoltuk!

    "Csatolt képek"-et nem lehet eltüntetni?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  5. #5
    Gyakoroljatok estére :P

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    "Csatolt képek"-et nem lehet eltüntetni?
    Vmi elállítódott a fórum engine-ben a képkezelést illetően, még keressük hol a gubanc..

    Mindenesetre csatolás előtt lehet megérné átméretezni a képeket olyan kicsire, ami még olvasható. (25-50%)
    Ezt a sima Paint is tudja, van egy "Átméretezés" gomb bal felül...

    Jah, meg pályát és köridőt írjatok hozzá légyszi, köszi!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 01. 15:39.

  7. #7
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Ez pedig az én setup-om Audi R8-ra!

    Nürburgring: 1.57.568
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Varga Ákos; 2015. 07. 01. 16:31.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  8. #8
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Hozzászólás szerkesztése (elvileg sajátját mindenki tudja)
    kattintás a képre, delete és mentés.
    Így csak a csatolt kép marad meg.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #9
    Mercedes SLS GT3 ADAC 14 setupom Nürburgring GP-hez. 1.56.741
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: pRoject; 2015. 07. 01. 18:44.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Haló, pontos kocsi és pályanevet kérlek írjátok hozzá (meg eselteg a köridőt), mert ezt így utólag visszakeresni, értelmezni baromi nehéz lesz majd...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenesetre csatolás előtt lehet megérné átméretezni a képeket olyan kicsire, ami még olvasható. (25-50%)
    Ezt a sima Paint is tudja, van egy "Átméretezés" gomb bal felül...

    Jah, meg pályát és köridőt írjatok hozzá légyszi, köszi!

  11. #11
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Kicsit állítgattam!
    ADAC GT Corvette Z06.R GT3, Nürburgring: 1.56.446
    Csatolt képek Csatolt képek
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  12. #12
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    ADAC GT Corvette Z06.R GT3, Nürburgring: 1.56.446
    1.56.xxx? ne keserítsetek már el!

  13. #13
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Any Given Sunday!

  14. #14
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Én a setupban az első összetartást +0.1 és +0.2 közé állítom (alapból -0.1 v -0.2 ugye). Nekem ezzel így stabilabbnak tűnik; van, aki meg pont ennek az ellenkezőjére esküszik.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Én a setupban az első összetartást +0.1 és +0.2 közé állítom (alapból -0.1 v -0.2 ugye). Nekem ezzel így stabilabbnak tűnik; van, aki meg pont ennek az ellenkezőjére esküszik.
    Viszont ennek nem sok köze van ahhoz, hogy megindul-e a feneke a gépnek, vagy sem...

  16. #16
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Első stab minimum, hátsó stab maximum, és a fékerőeloszlás 60/40.
    Nálam ez sokat jelentett
    Utoljára módosította: Varga Ákos; 2015. 07. 01. 22:45.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  17. #17
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ennek nem sok köze van ahhoz, hogy megindul-e a feneke a gépnek, vagy sem...
    Jogos, azt pluszba akartam írni, mint jó tanácsot, csak közbe multitaskingoltam, aztán pont a lényeg maradt ki.

    Itt egy kép a macaui setupomról a Chevy Cruze TC1-hez, ezzel futottam a jelenleg futó Competition-be a 2:20.7-es időmet.

    http://i.imgur.com/9tcd460.jpg

    U.i.: próbálgasd végig a kocsikat, mert eléggé stílusfüggő is, hogy melyikkel tudsz stabilan menni/jól beállítani. Én pl. akárhogy csavargatom a C-Elysée-n a dolgokat, sehogy nem akar úgy viselkedni, ahogyan szeretném.

  18. #18
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...

    Amúgy egyetértek, valami nem kerek a storyban. Nem hiszem el, hogy a valóságban ennyire bután indul a fenekük ezeknek az első kerekes kis szekereknek. Nagyon klassz a többi kategória, de nekem mondjuk pont ezért nem tetszik a 14-es mod, mert féktávon teljesen idióta az autó . Ehhez képest a 13-asban a bömbi igencsak királyság lett . És ha már Toga is hasonló véleményen van, az jelenthet valamit.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  19. #19
    Gáspár József Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 12. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    50

    Lightbulb

    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Szia,

    Ez picit több összetevős dolog ennél. Nyilván, ha az említett hátsó kerekesekkel nem dobtad el a hátulját, akkor nem feltétlen a vezetéseddel lesz a gond. Azt ne felejtsd el, hogy ott a hajtott kerék hátul tapad végig, ha adagolod a gázt.

    Én is találkoztam már ezzel, a lényege a problémádnak annyi, hogy a hátsó kerék blokkol és utána "megelőzi az elsőt". A fékerő nyomáson állíts vagy a fékerő elosztáson még inkább előre, hogy ne blokkolhasson a kerék vagy a komolyabb megfékezés után kicsit engedd visszább a féket.

    Nürburgring amúgy sem egyenletes pálya, így érdekes lenne, melyik kanyarnál van ez. Ha az összesnél, akkor a fent említett módszer, viszont ha csak esetenként, akkor számít pl. hogy milyen merev a kocsi. El tudod emelni a kereket a talajtól fékezésnél és ha blokkol e miatt a kerék, akkor megint ugyanott vagy. Viszont itt már merevítő rudak, szárny, rugózás.

    De csak bonyolítás képp, a coast - preload része is okozhat ilyet a difinél. Van 1-2 dokum, ha jobban bele akarod ásni magad szívesen megosztom Veled.

  20. #20
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Noha csak pár percet próbálgattam még, de pont ugyanezt tapasztaltam. Az elmúlt félévben én is hátsó kerekessel mentem, ami eleinte rettentő szokatlan volt, de arra nem számítottam, hogy majd pont egy első kerekessel nem fogok tudni kanyarodni. A Race 07-ben kimondottan agresszíven kellett provokálni az elsőkerekeseket, hogy meginduljon a hátuljuk, itt meg már a kanyar gondolatától keresztbe áll az autó...

  21. #21
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Nürburgring: Honda Civic WTCC14
    Köridő: 1.58.174
    Csatolt képek Csatolt képek

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  22. #22
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    mit kell ezzel a nyavalyás civiccel csinálni,- meg gyanítom az összes wtcc14-es autóval, hogy ne vágja keresztbe magát minden kanyarbejáratnál? hétvégén dtm-eztem, adac-oztam remek élményekkel és eredményekkel, de ez...
    Szerintem ez a rossz kormánybeállítás miatt van! Legalábbis nálam nincs ilyen gond, pedig elég határozottan teszem ívre a vasat. Viszont van egy másik probléma, ami kihatással lehet erre is. Régebben én is éreztem, ill. legutóbb TS-en is mondták, hogy az autó egyenesben kóvályog, olyan mintha a súlypont folyamatosan áthelyeződne, és ezt kormánnyal állandóan korrigálni kell, szerintem ez történik kanyarban is. Az autó alapvetően a belső ív felé húz, amire ha egy kicsit határozottabban rátekersz már megy is keresztbe!

    Én ezeket módosítottam a Controlset-nél és jó lett:

    (c:\Users\TE_NEVED\Documents\My Games\SimBin\RaceRoom Racing Experience\UserData\ControlSet\): *.rcs

    FFB steer force exponent="0.75"
    FFB steer update thresh="0.01"
    FFB steer force rear grip exponent="0.25"
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2015. 07. 02. 23:03.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  23. #23
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Aludtam ra egyet es sikerult javitani egy nagyot. Inkabb vezetestechnikaban alkalmazkodtam, de a set tanacsok is hasznosnak bizonyultak.
    Ezt az ffb dolgot kiprobalom ha hazaertem mert kovalyognak nekem is az egyenesben a gepek, koszi!
    Any Given Sunday!

  24. #24
    Sziasztok!

    A kóválygás nekem is alap sajnos, viszont a Race07-tel ellentétben semmilyen huplit nem érzek, mintha full sima lenne minden aszfalt. Hirtelen szintkülönbségeket sem érzek, pedig a Race07-ben nagyon jól ellágyult a kormány, ha ilyen volt.

    Továbbá, ha a "hurkákon" telibe átmegyek, akkor sem érzek szinte semmit, a rázókat is csak kijárati íven lehet érezni. A Salzburgring első sikánján úgy megyek át, hogy behunyt szemmel fel sem tűnne, hogy ott rázó van. Mindezt úgy , hogy a curb effect 200%!.

  25. #25
    Idézet Eredetileg rdani001 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A kóválygás nekem is alap sajnos, viszont a Race07-tel ellentétben semmilyen huplit nem érzek, mintha full sima lenne minden aszfalt. Hirtelen szintkülönbségeket sem érzek, pedig a Race07-ben nagyon jól ellágyult a kormány, ha ilyen volt.

    Továbbá, ha a "hurkákon" telibe átmegyek, akkor sem érzek szinte semmit, a rázókat is csak kijárati íven lehet érezni. A Salzburgring első sikánján úgy megyek át, hogy behunyt szemmel fel sem tűnne, hogy ott rázó van. Mindezt úgy , hogy a curb effect 200%!.
    FFB rumble strip pull factor="1.2" // How strongly wheel pulls right/left when running over a rumble strip. Suggested range: -1.5 to 1.5. nekem ez sokat segitett ,0.valamenyin volt ,feltettem 1.2 -re ...most a razokoo megdolgoz rendesen ..

Oldal: 1 / 11 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •