Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (66 összesen)
  1. #1

    RaceRoom (R3E) - Config/FPS

    Néhányan beszámoltatok FPS-laggokról és egyéb akadozásokról, ezek a problémák mielőbbi orvoslása érdekében aki tapasztalt hasonlót az megtenné, hogy beírja ide milyen fajta VGA (AMD/Nvidia) kártyája van?
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 29. 10:33.

  2. #2
    Hafner László Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 10. 05.
    Város
    Graz
    Üzenetek
    33
    Sapphire R9 290 Tri-X

  3. #3
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    MSI GTX680 Lightning

    A király nem Elvis volt...

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Nekem Nvidia GTX970 van, Shanghai-ban egyes kanyarokban 140 FPS-ről leesik egy pillanat alatt 90-re, de ettől még nem akad. Persze ha 60 alá esne le, az valószínűleg akadásnak érzékelném. Monza-ban is hasonlót tapasztaltam, ott is hirtelen le tud esni az FPS.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 28. 20:19.

  5. #5
    Ezek szerint nem feltétlen a VGA márkával van gond mivel én teszteltem ( GTX 780 Ghz) és sehol semmilyen fps-esést vagy laggot nem tapasztaltam.
    Bár jó lenne ha mindneki leírná milyen VGA-t használ és, hogy milyen driver van fent hozzá.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint nem feltétlen a VGA márkával van gond mivel én teszteltem ( GTX 780 Ghz) és sehol semmilyen fps-esést vagy laggot nem tapasztaltam.
    Nálad nem zuhan le az FPS jelentősen egyes kanyarokban? Én ha a célegyenes felé fordulok (ahol van a nagy épület) azt mindig meglátszik az FPS számlálón..

  7. #7
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nálad nem zuhan le az FPS jelentősen egyes kanyarokban? Én ha a célegyenes felé fordulok (ahol van a nagy épület) azt mindig meglátszik az FPS számlálón..

    Terémszetesen plusz/minusz 10-20 fps különbség nálam is van mikor nagyobb tárgyakat kell megjeleníteni vagy több kocsi látszik egyszerre a képernyőn.
    De olyan drasztkius fps esés mint amikről néhányan beszámoltak olyan egyáltalán nincs. Ámbár én a VGA kártya grafikai beállításokat a vezérlő pultban úgy állítottam be,hogy inkább a teljesítményt preferáltam, így nyertem plusz teljesítményt de viszont grafikailag nem érzem rosszabbnak játék közben.

  8. #8
    Nem hiszem, hogy kari probléma lenne.

    Már régebben is offline full grafon tudtam menni 24 fős futamokat. Online meg 6 embernél már mediumra kellett levennem, mert szaggatott.
    Most full low a graf és 24es teli szervernél az első 2 kanyar diavetítés, de amúgy is vannak akik el-eltűnnek a pályáról miközben a térképen ott vannak. Plusz van amikor előrébb ugrok futam közben, majd hátrébb.

    A gamer cégeknek mindig egyszerűbb a hardverre vagy az avastra fogni az ilyen bugokat...aztán érdekes sutyiba ki tudják javítani a dolgokat, ha rájönnek, ha nem akkor meg user error.

  9. #9
    Amúgy nekem AMD Radeon HD 6670

  10. #10
    Amikor több autót kell megjeleníteni akkor evidens, hogy az fps leesik ez normális.
    Azt próbálom kideríteni,hogy itt is él-e a jelenség, hogy AMD kártyákon több probléma van.

    Ami még okozhatja azt, hogy eltünnek az autók az az ha pl a grafikai beállításoknál a Visible Cars opció levan véve.
    Én azt javaslom, hogy az 23-on legyen mivel max 24 ember lehet egy szerveren és így az összes autó látszódni fog.
    Utoljára módosította: pRoject; 2015. 06. 28. 22:32.

  11. #11
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése

    Ami még okozhatja azt, hogy eltünnek az autók az az ha pl a grafikai beállításoknál a Visible Cars opció levan véve.
    Én azt javaslom, hogy az 23-on legyen mivel max 24 ember lehet egy szerveren és így az összes autó látszódni fog.
    Az nekem mindig is maxon volt, most is. Sőt ahogy néztem fel lehet venni elég sokáig.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Ami még okozhatja azt, hogy eltünnek az autók az az ha pl a grafikai beállításoknál a Visible Cars opció levan véve.
    Én azt javaslom, hogy az 23-on legyen mivel max 24 ember lehet egy szerveren és így az összes autó látszódni fog.
    Ha vki ezt leveszi, akkor max a tőle legtávolabb lévő autók tűnnek el, így akinek nem bírja a gépe, annak ezt felesleges felhúznia, mivel a közvelten környezetét nem fogja érintetni az opció használata.

  13. #13
    R9 290x amd
    Akár hogy is szépítjük a kínai pálya nálam egyenlőre felejtős,de régen más pályán is volt hasonló , nem én piszkáltam semmin, de a készítők megcsinálták, hogy most mindegyiket tudom használni,igaz vannak néha belassulások itt ott némelyik pályán de használható.
    Médium grafon,némely pályán 23 ellenféllel is simámn fut akár online akár SP-be.
    Feljebb nem is rakom mert diavetítés lenne,de így is elég szép.
    Ja igen nálam azért bejátszik az 5760x1080-as felbontás is.
    A kezdetekkor az AC is hasonlóan muzsikált majd rendbe rakták optimalizálták és már nem kell minimum grafon tolni,jó közepesen is jobban fut mint anno minimumon.
    Ezek 80-90 %-ba mindig a játék készítők sarai hogy valami enyire akad stb...vagy egy max közeli grafhoz nincs az a gép ami kihajtsa.....
    Volt játék ahol megpróbáltam 1 moncsival is ,akkor se változott semmi,így azért már érdekesebb a képletnem lehet a nagy felbontás számlája írni.
    Az autós játékokon kívül is van pár aminél egyértelmúen merem állítani a beszámolók alapján,hogy az nVidiára van a legtöbb optimalizálva,nem véletlen tolja bele a töltőképernyő a logót már az elején...

  14. #14
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Nekem GTX850M-em van. Láthatóan beszaggat több autóval a közelemben, de még elviselhető. (AC-nál nincs ilyen bajom, szóval az erő meg lenne hozzá, ahhoz képest, hogy laptop.) Mivel néztek aktuális pontos FPS-t?

  15. #15
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem GTX850M-em van. Láthatóan beszaggat több autóval a közelemben, de még elviselhető. (AC-nál nincs ilyen bajom, szóval az erő meg lenne hozzá, ahhoz képest, hogy laptop.) Mivel néztek aktuális pontos FPS-t?

    Steam-en belül a beállítások/Játékban opciónál tudod bekapcsolni az FPS kijelzést. Szerintem pontos is és jól látható.

  16. #16
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Steam-en belül a beállítások/Játékban opciónál tudod bekapcsolni az FPS kijelzést. Szerintem pontos is és jól látható.
    Én is azt használom, teljesen jó.
    A király nem Elvis volt...

  17. #17
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Steam-en belül a beállítások/Játékban opciónál tudod bekapcsolni az FPS kijelzést. Szerintem pontos is és jól látható.

    Köszönöm, megvan! Nem valami acélos...

  18. #18
    Köszi srácok, ezt jó tudni! Beállítottam én is

  19. #19
    A grafikai beállításoknál nem tudom ki, hogy szokta állítani de ha a Shadow split-et kikapcsoljátok akkor 10-15%-os teljesítmény növekedés lesz tapasztalható.
    (persze fps teljesítmény nem ti lesztek gyorsabbak )

  20. #20
    Valakinek nincs véletlenül ötlete, hogy ha elméletileg megvan az FPS (60-70 környéke - jó, nem sok, de elvileg elég) és a ping is bőven rendben van (2-3), akkor vajon mi lehet az oka, hogy mégis ugrál, meg-megakad az egész?
    Tegnap este még a videókártyát gyanusítottam - egyébként tényleg nem a legtutibb - de beugrott, hogy a R07 is csinált ilyet. Állandóan szinkronizált és akadt az egész. Most nagy valószínűséggel nem ugyanonnan fúj a szél, ezért nem igazán tudom mi lehet az ok.

    Köszi!
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 07. 02. 08:34.

  21. #21
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek nincs véletlenül ötlete, hogy ha elméletileg megvan az FPS (60-70 környéke - jó, nem sok, de elvileg elég) és a ping is bőven rendben van (2-3), akkor vajon mi lehet az oka, hogy mégis ugrál, meg-megakad az egész?
    Tegnap este még a videókártyát gyanusítottam - egyébként tényleg nem a legtutibb - de beugrott, hogy a R07 is csinált ilyet. Állandóan szinkronizált és akadt az egész. Most nagy valószínűséggel nem ugyanonnan fúj a szél, ezért nem igazán tudom mi lehet az ok.

    Köszi!
    Nos épp írni akartam én is ,szint úgy nálam is hasonló a helyzet.
    A célegyenes után az első második kanyarban a lerosszabb a helyzet,ezen a téren.pedig nálam az fps 70-80 között mozog és mégis be-be akad.
    A Moszkvai pályán legalább tudom (látom)hogy leesik az fps,20-30 körülire ,így nem csodálkozom ha belessul,a Kínai pályát ezért is nem vettem meg ,nálam használhatatlan,helyenként szinte 0 fps-el.
    Szerencsére azért így is használható ,már mint a legtöb pálya,ha nem is a legjobb ,mert azért ezeket a késéseket nekem kell kompenzálni ha sikerül.
    Én az "AMD kártyára" és természetesen a játékra fogom......mást úgy sem tudok tenni,majd talán egyszer optimalizálják rendesen...

  22. #22
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése

    Én az "AMD kártyára" és természetesen a játékra fogom......mást úgy sem tudok tenni,majd talán egyszer optimalizálják rendesen...
    Radeon 260x-em van és nálam nincs ilyen jellegű fps leesés. Szóval nem kimondottan AMD probléma lehet. Bár az is lehet, hogy egy bizonyos AMD generáció nem tetszik neki. Vagy esetleg a VGA memória mérete (nálam 2GB GDDR5).

  23. #23
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Nos épp írni akartam én is ,szint úgy nálam is hasonló a helyzet.
    A célegyenes után az első második kanyarban a lerosszabb a helyzet,ezen a téren.pedig nálam az fps 70-80 között mozog és mégis be-be akad.
    A Moszkvai pályán legalább tudom (látom)hogy leesik az fps,20-30 körülire ,így nem csodálkozom ha belessul,a Kínai pályát ezért is nem vettem meg ,nálam használhatatlan,helyenként szinte 0 fps-el.
    Szerencsére azért így is használható ,már mint a legtöb pálya,ha nem is a legjobb ,mert azért ezeket a késéseket nekem kell kompenzálni ha sikerül.
    Én az "AMD kártyára" és természetesen a játékra fogom......mást úgy sem tudok tenni,majd talán egyszer optimalizálják rendesen...
    Ez valami más lesz. Hasonló dolog olykor nálam is jelentkezik; legutóbb tegnap pl. egy Oschersleben-i futamon találkoztma hasonlóval. Az FPS bőven megvolt 60 körül, mégis olyanokat akadt a játék, hogy csak pislogtam. (Pingek is jók voltak, mert senki nem ugrált.)

  24. #24
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Nos épp írni akartam én is ,szint úgy nálam is hasonló a helyzet...
    Én az "AMD kártyára" és természetesen a játékra fogom......mást úgy sem tudok tenni,majd talán egyszer optimalizálják rendesen...
    Ami még meglep, hogy mekkora különbség van az fps-ben online és offline. Ma reggel ránéztem és ugyanazzal a beállítással, amivel tegnap 60-70 között produkált online, azzal ma reggel 100< offban.
    Így aztán hiába gyűrkőzök neki, hogy tekergetem kicsit a gépet, tesztelni igazából nem tudom. Egyébként valószínűleg a pálya sem telejesen 100as, mert nem rémlik, hogy anno Suzukában vagy a HRingen volt ilyen gondom.
    Mindegy, kicsit tekergettem, aztán majd lesz valami. Vagy sikerül belőni az őszi szezonig, vagy lesz másik videókártyám, vagy valami offline hobbi után kell nézni...

    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Radeon 260x-em van és nálam nincs ilyen jellegű fps leesés. Szóval nem kimondottan AMD probléma lehet. Bár az is lehet, hogy egy bizonyos AMD generáció nem tetszik neki. Vagy esetleg a VGA memória mérete (nálam 2GB GDDR5).
    Ez is lehet amúgy, de ez még mindig nem indokolja, hogy a régebben elkészült pályákon miért nem jelentkezik? De mondjuk a Slovakia Ringen sem emlékszem ilyesmire. (Igaz, azt is egyedül próbálgattam, úgy meg kevésbé jön elő.)
    Jah, ami még hozzátartozik, hogy ahogy fogytak az emberek a szerverről, úgy lett egyre kevésbé zavaró. Nem tudom...
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 07. 02. 12:24.

  25. #25
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Sajnos mint már beszéltük az is akadáshoz vezet, amikor valaki belép a pályára. Ez kifejezetten akkor dühitő, mikor egy kanyar kellős közepén vagy, belép az illető, a játék egy pillanatra megakad, mire továbbmegy már a sóderben, vagy rosszabb esetben a falban van az ember.

    Nekem GTX760-as kártyám van, a belépésin kivül más jellegü akadásom R3E alatt nincs.
    Öregember nem gyorsvonat.......

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •