Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (34 összesen)

Téma: Össznépi futam beszámoló

  1. #1
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Össznépi futam beszámoló

    Hááát... A technika kfiogott rajtam.
    Tesó pár kör után áldozatává vált egy balesetnek. A hosszú egyenes végén gondolom valaki fűre lépett, megpördült és besodródott a pályára. Én is ippeglen, hogy el tudtam kerülni. Elején meglepően otthagytam Istvánt és Norbit. Igaz utóbbi esetben elbambultam és nem fékeztem időben . Előre küzdöttem magam aztán visszaestem... ezt megcsináltam kb 3x. Aztán jött a fent említett technikai probléma. Nem a kocsiban... a winyóm egyszercsak el kezdte a rég hallott: kikapcs-bekapcs hangot adni. Aztán lefagyott a kép. E pillanatban István zárkózott fel mögöttem. Csak remélni tudtam, hogy ki tud kerülni és nem okozok balesetet. Nagyon élveztem ezt az össznépi banzájt Remélem nem ez volt az utolsó az évben.
    Ja és ekszkjúz mí, hogy megszólaltam a felvezetőben. De nagyon zavart, hogy nem volt rendben az 5.-6. helyezett (gondolom figyelmetlenségből).

  2. #2
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Hát vazze ez a technika rajtam is kifogott, nem először az évben kb a 6-7. körben járhattunk amikor Sándor Tibor kilépett, nekem meg abban a pillanatban úgy elkezdett szaggatni a gépem mint a huzat. Nem tudom mi történhetett, egész addig semmi baj nem volt, 50-60 FPS-el mentem. Fél körön keresztül próbáltam így autózni de borzalmas volt. Mivel egy hármas boly közepén autóztam (egy Saleen előttem, és talán Antal István mögöttem) nem akartam kockáztatni a többiek versenyét ezért a célegyenes előtti sikánban kiengedtem a paripát és kiléptem... Pedig egész jó kis verseny volt. Grat mindenkinek!
    Babinszki Gábor

  3. #3
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Na kiengedtek a pálya elsősegély helyéről.... azt mondta a doki, igaz, hogy kb 150km/h-val rongyoltam a falnak, de nem esett bajom, csak lelki megrázkódtatás ért.... nem is tudom....

    A felvezető körben kicsit elbizonytalanodtam, tényleg 5. helyről startolok-e, vagy csak én hiszem ezt. Mindenesetre, az erőszakos előrenyomulásom Aesir rendre határozottan visszaverte. Gondoltam, nem eröltetem tovább, úgyis kikerül a futamon... aztán mikor már Ákos se tudta tűrtőztetni magát, akkor gondoltam csak elfoglalom az időmérőn kiharcolt helyem -ha csak rövid időre is. A rajt után kicsit megigazítottam a sódert, de nem estem vissza nagyon. Köszönet a mögöttem jövőknek, hogy vigyáztak!
    Miután sikerült beállnom a csatasorba, kicsit megnyugodtam. A pályán nem tudom hanyadik a gyors jobbos, de mikor befordultam (azt hiszem egy Aston mögött) megláttam, hogy valaki reszeli a palánkot balról, és kegyetlen port csap, visszavettem a lábam a gázról várva, merre csapódik. Innetől kb 5mp-em volt még hátra. Az 550-es átsodródott a jobb korláthoz, közben elkaszált egy fekete kocsit (de ez már nem 100%), szerencsére sikerült egy Barba-trükkel kisasszéznom közöttük, és mikor kirobbantam a füstből már a féktáv 1/3-án átszáguldottam. Kegyetlen vészfékezés.... gumifal. Motor leállt. Teljes összeomlás...
    Remélem legközelebb legalább 1 kört tudok majd menni.
    Mikor is lesz a következő?

  4. #4
    Banned Superman logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 04.
    Életkor
    51
    Üzenetek
    147

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Alapvetően tényleg jó lett volna a futam, én úgy indultam neki, hogy az Aston-t fogom tesztelni, nem érdekel, hogy hanyadik vagyok. Sajnos közbeszólt egy igen érdekes jelenség. A készítők, valamiféle misztikus oknál fogva nem engedélyezték a "Le Mans 24 órás" változatot a neten, pedig ez lenne pariban az F550-el.

    Ez meglepett, de már nem tehettem semmit, azzal indultam, amire setupot készítettem. Juan G így is második, ha Norbi kilépését számítjuk, akkor harmadik lett ezzel az egyenesekben viszonylag lassú változattal, de nem mindenki lehet Juan G.
    Én a kilencedik helyről indultam és bebizonyosodott, ami eddig is világos volt. Hiába vagyok jó a kanyarokban, hiába jó a kanyarsebessége az Astonnak, ha az egyenesekben erőből elmegy az összes autó, még a Lister is mellettem.

    A modkészítőknek néha tényleg a saját fejük után kéne menni, mert az RSC-n mindig megkapják, hogy "nem elég nehéz vezetni", meg "túl erős" jelzőket. hát most már túl gyenge.

    No de nem ez a lényeg. Ameddig benn voltam nagyon jó volt, ezt a jövőben, akár más programmal is, akár ezzel, feltétlen meg kell ismételnünk.

  5. #5
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Életkor
    44
    Üzenetek
    224

    Smile Re: Össznépi futam beszámoló

    Huh, nekem nagyon bejött. Eléggé a végéről rajtoltam, és sokan kihullottak előlem majd a 20 kör környékén a 13. helyről a technika ördöge kibabrált velem. abban a kanyarban ahol korábban is kifagyott, megtette ismét a szarláda, így lógó orral ültem a gép előtt. Azért thx mindenkinek.

  6. #6
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Jól tetted Ákos, mert igazán nem tudtam hogy hol is vagyok A beírásod viszont egyből "helyre rakott".

    Sajnos eldurrant a motorom mikor már csak 45 perc volt hátra, ráadásul a célegyenesben, ahol nem is pörgettem. Nem is szóltak a rádión hogy meleg lenne, de hát ez van Kiestem 5. helyről. Nagyon klassz volt, jó lenne néha ilyeneket rendezni, de ha lehet egy javaslatom, azért ne két órában. Vagy ne egy olyan pályán, ahol ennyire domináns az égbolt, mert a hátsó kanyargós részen már szinte semmit sem láttam. Nagyon klassz volt hogy kerek 30-an voltunk, elképesztően élveztem

    Köszönöm mindenkinek!
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  7. #7
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Össznépi futam beszámoló


  8. #8
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Hú ez nagyon durva volt.

    Attys! Én voltam az aki asszem Fehér Norbival együtt mentünk be abba a jobbosba. Én akkor már csak gurultam. Aztán arra emlékszem, hogy BANG: twirl: . A következő képkocka az volt, hogy a Lister szép lassan fordul keresztbe előttem a kocsimnak nyomódva, csúsztunk asszem az út bal oldalára. Ezt követően valahogy szétváltunk és én egyenesen a kavicságyba. Ezúton szeretnék elnézést kérni az érintettektől legfőképpen Fehér Norbitól, ha Ő volt az. És tőled is Attys.
    Pontosabbat csak a replay kézhezvétele után és az ügyvédem jelenlétében tudok mondani.
    Fogalmam sincs, hogy történt körökön keresztül ezen agyaltam.
    De asszem Fehér Norbi is elmondja az Ő szemszögéből.

    A rajtnál én is hiányoltam Kiss Norbit. Mondom ővé lett a pole pozíció erre meg sehol sem látom a felvezető kör alatt

  9. #9
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Akos írta
    . . . A hosszú egyenes végén gondolom valaki fűre lépett, megpördült és besodródott a pályára. . . .
    Nem fűre lépés volt, hanem a hosszú egyenesben lévő kanyarban Antal István olyan helyen akart előzni, ahol (szerintem) nem lehet. (replay kb. 815) Nem tudom hogy gondolta, hogy a belső íven be fog fordulni, és ott is tudja tartani az autót, mert még ha én még be is kanyarodok a külső íven (ami szintén képtelenség), akkor is nekem jön. Ha ott 300-nál fékezek, akkor szintén falnak csapódom.
    Gyakorlatilag teljesen mindegy mit is csináltam volna, ott minden képpen kirakott volna a pályáról. Persze, ha kicsit elveszi a lábát a gázról, akkor nem ér össze a két autó lökhárítója, és nincs karamból. A következő egyenesben úgyis megelőzött volna, ezért nem értem miért próbálkozott ott.
    Nem is az a baj, hogy engem kirakott, de nekem úgy tűnt, hogy mások is áldozatul estek.

  10. #10
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Hú ez nagyon durva volt.

    Attys! Én voltam az aki asszem Fehér Norbival együtt mentünk be abba a jobbosba. Én akkor már csak gurultam. Aztán arra emlékszem, hogy BANG: twirl: . A következő képkocka az volt, hogy a Lister szép lassan fordul keresztbe előttem a kocsimnak nyomódva, csúsztunk asszem az út bal oldalára. Ezt követően valahogy szétváltunk és én egyenesen a kavicságyba. Ezúton szeretnék elnézést kérni az érintettektől legfőképpen Fehér Norbitól, ha Ő volt az. És tőled is Attys.
    Pontosabbat csak a replay kézhezvétele után és az ügyvédem jelenlétében tudok mondani.
    Fogalmam sincs, hogy történt körökön keresztül ezen agyaltam.
    De asszem Fehér Norbi is elmondja az Ő szemszögéből.

    A rajtnál én is hiányoltam Kiss Norbit. Mondom ővé lett a pole pozíció erre meg sehol sem látom a felvezető kör alatt
    Elnézés kérés elfogadva, bár eléggé hamar vége lett így a versenyemnek. (Igazából onnan még tovább mentem, de olyan ideges voltam, hogy a kövekező kanyarban falnak mentem. )
    Na mind1, ez így alakult.
    Azért elég gyorsan gurulhattál, mert mielőtt ráfordultam az ívre, még láttalak a virtuális tükörben, és én ott biztos, hogy padlógázon 300 körül mentem.

  11. #11
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: Össznépi futam beszámoló

    A 3. helyről rajtolva (Norbi szerencsétlen disconnect-je miatt), a 2 kör elején megelőztem Juan G.-t aki Pál Ferivel együtt meglátogatta a z első sikánban a sóderágyat. Feri gyorsabb volt nálam, azt hittem Juan-al jót küzdünk majd, de 1 vagy 2 körrel később eltünt mögülem. Utána teljesen eseménytelenül telt a hátralevő idő, kivéve hogy egyszer megpördültem az első sikánnál, amikor is Norbi pont elment mellettem, autóztam a 3 helyen teljesen zavartalanul mígnem a 30. körben mikor már letelt a két óra, egy visszaváltás után lángok csaptak ki a motorháztetőn és a motor megadta magát. Ilyet eddig csak egyszer produkáltam, sajnos valószínűleg túl durván váltottam vissza. Ha Norbi a vezető helyről nem kezd meg még egy kört 4-5 mp-el a 2 óra letelte előtt megmaradt volna a 3. helyem, így azonban visszaestem a 6. helyre végül, természetesen a verseny a kockás zászlóig tart.

    Juan G-től (vagy aki tudja) kérdezném, hogy hogyan sikerült ilyen jól felturbóznia az Astont??? Arra gondolok hogy eredetileg én is azzal akartam indulni, de először összehasonlítottam a végsebességeket, 1-3-as szárnykombinációnál az első hosszú egyenes végén az 550 316-ot ment, a Saleen 315-öt, míg az Aston csak 292-t. Viszont most a futamon mikor mögöttem jött, tartotta a lépést az 550-el ?????? (legalábbis biztos hogy nem volt 20 km/ó különbség a végsebességeink között, és a kanyargós részen is gyors volt)

  12. #12
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg White írta
    Azért elég gyorsan gurulhattál, mert mielőtt ráfordultam az ívre, még láttalak a virtuális tükörben, és én ott biztos, hogy padlógázon 300 körül mentem.
    Asszem nem én voltam mögötted. A kanyarban már melleted mentem.
    Lehet, hogy kicsit sokan voltunk 23-as Ferrari-val?

  13. #13
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Én a kilencedik helyről indultam és bebizonyosodott, ami eddig is világos volt. Hiába vagyok jó a kanyarokban, hiába jó a kanyarsebessége az Astonnak, ha az egyenesekben erőből elmegy az összes autó, még a Lister is mellettem.
    Ezen én is meglepődtem, hogy mikor az időmérő elején egymásra találtunk, folyamatosan toltalak le a pályáról.
    Nem csak az egyenesekben volt(am) gyorsabb a Lister(rel), de a kanyarokban is többször rá kellett fékeznem, hogy ne szaladjak beléd.

  14. #14

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Ez jó Race volt, bár én a végén loholtam, de legalább beértem a célba.

  15. #15
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Asszem nem én voltam mögötted. A kanyarban már melleted mentem.
    Lehet, hogy kicsit sokan voltunk 23-as Ferrari-val?
    Te voltál mögöttem, én az 5., Te a 6. pozícióban. A replay alapján is a hátsó lökhárítóm legvégét toltad meg. Az még nagyon nem mellettem van.
    Na mind1, én nem akarok vitatkozni, vagy veszekedni, ez így alakult.

  16. #16
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Asszem nem én voltam mögötted. A kanyarban már melleted mentem.
    Lehet, hogy kicsit sokan voltunk 23-as Ferrari-val?
    István, megnéztem, sajnos Te voltál a hunyó. Az egy egyíves kanyar és Norbi a bejáratnál előtted volt még, Te mögötte-mellette voltál jobb oldalon, az egyvonal közelében sem jártál, a bal első kerekedd az ő jobb hátsója mögött volt az ütközés előtti pillanatban. Mindketten jobban jártatok volna ha kicsit visszaveszel gázból mielőtt a kanyar bejáratához értek és mögötte mész be, aztán próbálkozol újra.

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Össznépi futam beszámoló

    A futam nagyon jó volt, nagyon örülök hogy ilyen sokan voltunk!

    Sajnos nagyon sokan kiestek, nem fejezték be a futamot (több mint 20 ember), de ennek lehet oka a tényleg nagyon hosszú futamtáv

    Részemről elég eseménytelen futam volt, elejéről indultam, második körben benéztem rögtön a T1-et, ezért kerülendő a nagyobb bajt inkább átvágtam de több hibám nem volt.
    Az elején maradtam egészen futam feléig amikor Kiss Norbi utolért megelőzött, ennyi
    Onnantól tudtam hogy fölösleges erőltetni, Norbit úgysem érem utol, mögöttem pedig Csiki Peti volt 20+ mp-re akiről meg tudtam, hogy úgysem ér utol engem Sőt , gondoltam ezt ő is tudja, tehát ő sem erőlteti

    Sajnos az elején már a 3-ik körben az utolsó dupla sikánnál egy Kopasz nevű embert köröztem volna, akit sajnos telibe vertem hátulról.
    Elnézést kérek érte, nem volt szándékos. Egyrészt "megijedtem", hogy még csak a 3-ik körben vagyunk, még nagyon együtt van a mezőny és nem számítottam körözésre, illetve úgy láttam mintha lehúzódnál féktávon az ívről és jó korán is fékeztél, de csak visszajöttél elém. Elnézést mégegyszer.

  18. #18
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Juan G-től (vagy aki tudja) kérdezném, hogy hogyan sikerült ilyen jól felturbóznia az Astont??? Arra gondolok hogy eredetileg én is azzal akartam indulni, de először összehasonlítottam a végsebességeket, 1-3-as szárnykombinációnál az első hosszú egyenes végén az 550 316-ot ment, a Saleen 315-öt, míg az Aston csak 292-t. Viszont most a futamon mikor mögöttem jött, tartotta a lépést az 550-el ?????? (legalábbis biztos hogy nem volt 20 km/ó különbség a végsebességeink között, és a kanyargós részen is gyors volt)
    Igen, én is figyeltem a tükörben az első körben végig ott volt mögöttem az a "lassú" Aston az egyenesekben. Nekem a max. végsebességem (F550 7-es szárnnyal) 314 volt, persze első körben hideg gumival biztos nem volt ennyi, de nem is 292
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2005. 12. 31. 02:19.

  19. #19
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    ...Ezúton szeretnék elnézést kérni az érintettektől legfőképpen Fehér Norbitól, ha Ő volt az. És tőled is Attys...
    Nem haraxom egyáltalán, hisz csak magam okolhatom, hogy elfelejtettem fékezni. Legközelebb igyekszem jobban koncentrálni.
    Megnéztem a replayt, nálatok is csak az első pár kör van benne?

  20. #20
    Banned Superman logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 04.
    Életkor
    51
    Üzenetek
    147

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Igen, én is figyeltem a tükörben az első körben végig ott volt mögöttem az a "lassú" Aston az egyenesekben. Nekem a max. végsebességem (F550 7-es szárnnyal) 314 volt, persze első körben hideg gumival biztos nem volt ennyi, de nem is 292

    Hát ehhez Juant kérdezzétek meg! A le mans verzióval valszeg 3:41 körül ment volna, ha engedélyezve lenne a neten. Nekem 302-őt ment max az Aston 2-5-ös szárnnyal. Ráadásul ő 2-8-as szárnyat használt. De ahogyan néztem elég sokat kockáztatott a kanyarokban, amíg versenyben volt néha Csiki peti mögé ért telejesen. Szóval ez megbosszulta magát.....

  21. #21
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Hát ehhez Juant kérdezzétek meg! A le mans verzióval valszeg 3:41 körül ment volna, ha engedélyezve lenne a neten.
    Ha nagymamámnak kereke lenne és gurulna... akkor valszeg ő is beszállt volna egy 3:30-al

  22. #22
    Banned Superman logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 04.
    Életkor
    51
    Üzenetek
    147

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Ha nagymamámnak kereke lenne és gurulna... akkor valszeg ő is beszállt volna egy 3:30-al
    Hát nem is tudom......most mondjam azt, hogy ha más a csapatból Astonnal ment volna, akkor Juan közelébe sem ér? Te is csak F550-el tudtad megverni, az meg ekkora sebességkülönbség mellett.....

    Norbi is ment 3:42-őt nem tudom, miért lenne ez nagy csoda.....

  23. #23
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Hát nem is tudom......most mondjam azt, hogy ha más a csapatból Astonnal ment volna, akkor Juan közelébe sem ér? Te is csak F550-el tudtad megverni, az meg ekkora sebességkülönbség mellett.....
    Ok, feladom, Juan a legjobb, igaz csak 2 kört ment, de ő a legjobb

  24. #24
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Idézet Eredetileg Attys írta
    Megnéztem a replayt, nálatok is csak az első pár kör van benne?
    Nekem még 1 kör sincs végig, a már feljebb említett baleset miatt.
    Te nem akkor estél ki? Nekem úgy rémlik, és akkor nem is lehet végig a replay-ed.
    Már fent van az oldalon a teljes replay, úgyhogy onnan végignézheted.

  25. #25
    Miklán Csaba Regisztrált Juan G logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 25.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    28

    Re: Össznépi futam beszámoló

    Jó regg'

    szal tegnap nem lett volna rossz a futam, a kanyargos részeknél sokat hoztam időben, és talán összejött volna egy jó eredmény...de sajna hibáztam egy helyen és lement a kocsi orra a fűre, nem tudtam visszahozni, palánk lett belőle, a felfüggesztés megadta magát, és vége lett ... lehet sok bort ittam, bár nem volt vészes

    Grat mindenkinek amúgy!!!

    Csiki: az aston valóban nem a leggyorsabb autó, az edzésen 2-8 -as szárnnyal kb 303 ment az egyenes végén, a kanyargós részeken meg stabil volt és gyors...

    egy hotlap és setup:
    http://www.fszek.hu/~miklancs/gtr/astonlemans.ZIP

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •