Oldal: 18 / 20 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 UtolsóUtolsó
Találatok: 426 - 450 (481 összesen)
  1. #426
    Sziasztok!

    Ma újra kellett telepítenem a Windows 10-et, és azóta nem indul el a RaceRoom. (Sőt a Project Cars és az Automobilista sem.) Amikor rákattintok a játék indítására, akkor elkezdeni telepíteni a Direct X-et (gondolom a 9-est), de aztán megáll, és nem csinál semmit. Az rFactor és az rFactor2 működik és az Assetto Corsa is. Bár az utóbbinál is el akarja kezdeni telepíteni a Direct X-et, de abbahagyja és elindul a játék.

    Mi lehet a gond? Próbáltam adminként elindítani mindent, a játékot, a Stemeat, próbáltam kézzel felrakni a Direct X9-et, de kiakad, nem megy fel.

    Mi lehet a gond?

  2. #427
    Üdv minden Master-nek!

    Frissen regisztrált lelkes amatőr vagyok, aki segítségre szorul már az első RR lépéseknél. Pár nappal ezelőtt regisztráltam a topik tárgyát képező játékba. Eddig bill-lel nyomtam pár kört (minden probléma nélkül), de most elővettem az egy ideje porosodó G27-et és jött a hidegzuhany. A játék felismeri a kormányt, de a gáz- és fékpedált nem. A kuplung viszont gázként funkcionál. Illetve a boxban a kocsi rögtön rükvercbe teszi magát automatice. A Control Setting-ben sem mozdul a gáz és fék jelzőcsíkja. Ellenőríztem a Logitech Profilerben, ott a kormány+ pedálsor OK. Bementem a jó öreg GPL-be ott is működik minden. Ergo szerintem a G27 rendben van.
    Win7(64) van fenn a gépen, ha ez jelent valamit ebben az esetben.

    Ha esetleg valaki tud valamilyen gyógyírt erre a problémára, előre is köszönöm a segítséget.

    Ui.: öreg csóka vagyok, úgyhogy óvatosan az IT-s szlenggel, mert abban még a google translate sem segít nekem.

  3. #428
    Idézet Eredetileg MuNo írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv minden Master-nek!

    Frissen regisztrált lelkes amatőr vagyok, aki segítségre szorul már az első RR lépéseknél. Pár nappal ezelőtt regisztráltam a topik tárgyát képező játékba. Eddig bill-lel nyomtam pár kört (minden probléma nélkül), de most elővettem az egy ideje porosodó G27-et és jött a hidegzuhany. A játék felismeri a kormányt, de a gáz- és fékpedált nem. A kuplung viszont gázként funkcionál. Illetve a boxban a kocsi rögtön rükvercbe teszi magát automatice. A Control Setting-ben sem mozdul a gáz és fék jelzőcsíkja. Ellenőríztem a Logitech Profilerben, ott a kormány+ pedálsor OK. Bementem a jó öreg GPL-be ott is működik minden. Ergo szerintem a G27 rendben van.
    Win7(64) van fenn a gépen, ha ez jelent valamit ebben az esetben.

    Ha esetleg valaki tud valamilyen gyógyírt erre a problémára, előre is köszönöm a segítséget.

    Ui.: öreg csóka vagyok, úgyhogy óvatosan az IT-s szlenggel, mert abban még a google translate sem segít nekem.
    Elvileg alapból tudnia kéne. Azt nem írtad, hogy megpróbáltad-e Control settings - Primary functions menüben a pedálokat beállítani ( ha már egyszer nem ismeri fel)
    .

    Vagy azt is kipróbálhatod, hogy kihúzod az USB csatlakozóból a kormányt, a Control settings - Controller Profiles menüben kitörlöd az előzőleg felismert kormányt vagy mindent amit lehet és újra csatlakoztatod a G27-et.
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2018. 01. 11. 14:37.

  4. #429
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Control settings - Primary functions menüben a pedálokat beállítani ( ha már egyszer nem ismeri fel)
    Grazie mille Maestro!

    Már az első tipp beletrafált.

    Köszi még egyszer!

  5. #430
    Idézet Eredetileg MuNo írta Hozzászólás megtekintése
    Grazie mille Maestro!

    Már az első tipp beletrafált.

    Köszi még egyszer!
    Igazán nincs mit

  6. #431
    Sziasztok!

    Sikerült kölcsönlopnom egy öreg G25-öt az öreg DFGT helyett...
    Ha tudnátok hozzá ingame, illetve profiler beállításokat linkelni, azt nagyon megköszönném!

    Üdv!

  7. #432
    Idézet Eredetileg Finkoo1980 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Sikerült kölcsönlopnom egy öreg G25-öt az öreg DFGT helyett...
    Ha tudnátok hozzá ingame, illetve profiler beállításokat linkelni, azt nagyon megköszönném!

    Üdv!
    G27-re állítgattam még be így, de nagy különbség nem lehet a G25-el sem:
    http://szimversenyzes.hu/2017/06/23/...b-beallitasok/

  8. #433
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    G27-re állítgattam még be így, de nagy különbség nem lehet a G25-el sem:
    http://szimversenyzes.hu/2017/06/23/...b-beallitasok/
    Húúú... Nagyon köööösziiii...

  9. #434
    Üdv!
    Nemrég kezdtem el a Racerommal menni, és olyan problémám van, hogy a játék indításánál ugye bekalibrálja magát a kormány 540 fokra (wtcr), működik is minden faszán, de játék közben kb óránként egyszer, random időpontokban kb 1 másodpercre megakad a kép, elsötétül a monitor, majd visszajön minden, viszont a kormány átáll 900 fokra. Mindez vezetés közben. Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával? Mitől lehet?
    A kormány driving force pro, más szimekkel sose volt még ilyen hiba.

  10. #435
    Idézet Eredetileg Katona Bálint írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!
    Nemrég kezdtem el a Racerommal menni, és olyan problémám van, hogy a játék indításánál ugye bekalibrálja magát a kormány 540 fokra (wtcr), működik is minden faszán, de játék közben kb óránként egyszer, random időpontokban kb 1 másodpercre megakad a kép, elsötétül a monitor, majd visszajön minden, viszont a kormány átáll 900 fokra. Mindez vezetés közben. Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával? Mitől lehet?
    A kormány driving force pro, más szimekkel sose volt még ilyen hiba.
    Nagyjából két év használat után nekem is elkezdte a DFGT-m ezt csinálni, nálam fagyás nem volt, egyszerűen csak menet közben hirtelen elállítódott a kormányzási szög. Én sajnos nem jöttem rá, hogy mi okozta, nálam is csak RR-nél jött elő.

  11. #436
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192
    Valakinek tapasztalata VR-el, egyszerően katasztrófa ahogy fut, 20+ ms CPU frame time ami kicsit nevetségesen hat 9900K@5.2Ghz birtokában.. teljesen low beállításokon is.
    Minden más hibátlanul megy iRacing,ACC,AC,AM2,Dirt stb ez meg egy katasztrófa, namost ez alapból ekkora gagyi? Mert akkor refundolom ahogy van..

  12. #437
    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek tapasztalata VR-el, egyszerően katasztrófa ahogy fut, 20+ ms CPU frame time ami kicsit nevetségesen hat 9900K@5.2Ghz birtokában.. teljesen low beállításokon is.
    Minden más hibátlanul megy iRacing,ACC,AC,AM2,Dirt stb ez meg egy katasztrófa, namost ez alapból ekkora gagyi? Mert akkor refundolom ahogy van..
    A tiednél gyengébb gépeken is fut gond nélkül, szóval ha az itt javasolt grafikai beállításokkal sem fut vállalhatóan, akkor nálad lesz valami gebasz.

  13. #438
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A tiednél gyengébb gépeken is fut gond nélkül, szóval ha az itt javasolt grafikai beállításokkal sem fut vállalhatóan, akkor nálad lesz valami gebasz.
    Értem, de minden hibátlanul fut, minden szim, minden megvan D: Csak ez a csoda.... Értem én hogy nálam a gond csak mi? Mert ez grafikailag egy fos halál jol kellene mennie.

  14. #439
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Értem, de minden hibátlanul fut, minden szim, minden megvan D: Csak ez a csoda.... Értem én hogy nálam a gond csak mi? Mert ez grafikailag egy fos halál jol kellene mennie.
    RR ingyen is megy.
    Vissza kéred a pénzt és ha sikerült zöldágra vergődni vele és még mindig érdekel akkor megveszed.

  15. #440
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából két év használat után nekem is elkezdte a DFGT-m ezt csinálni, nálam fagyás nem volt, egyszerűen csak menet közben hirtelen elállítódott a kormányzási szög. Én sajnos nem jöttem rá, hogy mi okozta, nálam is csak RR-nél jött elő.

    Amióta nem az előlapi, hanem a hátsó usb-t használom nem csinálja, nem tudom véletlen-e, de remélem így marad.

  16. #441
    Idézet Eredetileg Katona Bálint írta Hozzászólás megtekintése
    Amióta nem az előlapi, hanem a hátsó usb-t használom nem csinálja, nem tudom véletlen-e, de remélem így marad.
    Volt hasonló problémám nekem is korábban, hogy hisztis volt a kormány, ha előre dugtam rá a gépre és nem hátra. Meg még anno arra is, hogy USB2 vagy USB3 portra került.

  17. #442
    Sziasztok urak, segítségre lenne szükségem R3E beállításokkal kapcsolatban.
    Lehet másnak is jól jönne nem csak nekem
    Mivel nem nagyon használom és a jövőben se nagyon tervezem a program ,ini file szintű megismerését, ezért aki már régebb óta benne van és rendelkezik ezen a téren ismeretekkel és megosztaná velem azt megköszönöm.
    Mivel mindenhol Michelisz Norbi féle megmérettetés a téma, nekem is izgatja a fantáziám, hogy 2000 Magyar simes között hova férnék be)
    Nem találtam hirtelen sehol ehhez kapcsolódó fórumot ezért bízom az itteni R3E funokban. A hivatalos eredménylista szerint innen is sokan feliratkoztak már az első százba, szóval remélem tudtok segíteni.

    Amiket itt írok az saját vélemény, lehet a nagyobb része user error, ezért is kérem a segítségeteket)

    A progi nagyon régóta megvan, de a fél évente egyszeri indításnál, amit tecnikai és program beállítási ismeret hiánya miatt, általában elég hamar feladtam.
    -Sokáig alap szinten se lehetett párosítani a DD kerekeket, ez most úgy tűnik ok, mármint az a része, hogy most már mindenféle ini turkálás nélkül felismeri. Viszont a visszajelzések az alap beállításokkal nem igazán az én elvárásaimnak megfelelő.

    -VR még most se megy, diavetítés, nekem használhatatlan szint. Ezért a VR-t nem is erőltetném, van egy három monitoros setem amihez beállításokra lenne szükségem, most az alap beállítások közül a low-ra tettem, de még itt is a többi szimhez képesti kép sebesség lassított felvételnek tűnik. Próbáltam csak egy monitorral is, de nem sok változást tapasztaltam, de három monitor és vr után nem szeretnék egy monitoron játszani.

    -Hudokat se tudom honnan lehet előhívni, legalább az fps, pedál app, és delta time app hogyan csalogatható elő?

    -És természetesen Hyundai setup is kellene

    Tehát amint a fentiekből is látszik egyenlőre csak az elhatározás született meg, az időt az eddigi kudarcos próbálkozásaim miatt sajnálom rá
    Mármint a jó beállítások kutatására és tesztelésére sajnálom.
    Ami nagyon frusztrál, hogy más szimekben akiktől max 0.5-1 secet kapok, az itt 4-5 sec. Persze tudom, minden szim más és hozzá kell szokni és kiismerni, AC-ban is így kezdődik először fogalmam sincs hogy mentek ilyen űridőket az elejében, de aztán két három óra gyakorlás és beérem az átlagos idő különbséget. Itt ez már egy hete nem akar működni.

    A pc: 9900k, 16gb ram, 2080ti, 3x2560x1440, 144hz,

    Köszi
    iRacing

  18. #443
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Pedig annyira azért nem fut rosszul VR-ban az RR, nálam megvan fixen 90 FPS, kivéve a rajtokat.
    Ami fontos:
    - az árnyékok legyenek a lehető legalacsonyabbra állítva, amit még tolerálni tudsz (ha az off túlzás, akkor lowest)
    - a supersampling RR-nél a GPU helyett a procit terheli, nem érdemes túlzásba vinni. nálam 1.3-as szorzó van rajta most SteamVR-ban, az 1.5-össel nézne ki mondjuk elég korrektül
    - Az ebben a topicban ismertetett beállításokkal elvileg jól kéne futnia (az elején az OpenComposite-os rész figyelmen kívül hagyható)

    A setup ennél a competitionnél annyira nem érdekes, mert fixed set, ideális gumi és pályahőmérséklet végig, szóval semmivel nem kell foglalkozni, csak nyomni neki.

    HUD-nak én az OtterHud + CrewChief kombót tudnám javasolni:
    1. CrewChiefben: Properties -> Enable WebHud Integration (R3E Only) -> pipa -> Save
    2. Steamen: RaceRoom -> Properties -> Set Launch Options -> -webdev -webHudUrl=https://otterhud.github.io/
    3. Ha a CrewChiefet ezután elindítod RR módban, meghajtja a hudot is, ami elég sok mindent kijelez és testreszabható

  19. #444
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    ....
    Köszi Balázs, holnap ránézek


    Valaki esetleg Simucubhoz, vagy DD kerékhez beállítási útmutatót esetleg?

    Arra már rájöttem, hogy a 1080° nem működik, 540-re kell állítani, de annyi állítási lehetőség van amikről fogalmam sincs, mi mit csinál.
    iRacing

  20. #445
    Szia Peti.
    Nálam 3x27" 5760x1080-ban fut egy 1080 ti -vel. a procim is picit gyengébb mint a tiéd.
    Minden grafika maxra tolva simán megy.
    Nemrég volt az ingyenes hét online toltam többször is,sok ellenféllel is probléma nélkül.
    Az időket nem néztem mert minden futamon túléltem az első 2 kört és előzés nélkül majd mindig a fél óra végére (Futam vége) benn voltam az első 6ban.....pedig aztán a kocsin semmit nem állítottam és nem vagyok még egy közepes pilóta sem....
    A kormi beállítás is úgy van ahogy alapon,de nem rossz...
    Az fps-t a steam mindig kirakja nálam a többi alap hud ,nem is tudom van é egyáltalán pedál kijelzés hud, soha nem kellett..

  21. #446
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Sziasztok! Milyen gombbal lehet a “kormány mögötti kijelzőn” a time diff-et állítani, hogy a PR-hez képest adja meg és ne az adott session-höz? Köszi

  22. #447
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Milyen gombbal lehet a “kormány mögötti kijelzőn” a time diff-et állítani, hogy a PR-hez képest adja meg és ne az adott session-höz? Köszi
    Ilyet nem tud szerintem.

  23. #448
    Srácok, Nordschleife prekvalin azt tapasztalom, hogy amikor megkezdem a mértköröm, a második kanyarban nézetet vált, majd 200 méter múlva, le dob a szerverről! Egy mértkört sem tudtam menni még

  24. #449
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, Nordschleife prekvalin azt tapasztalom, hogy amikor megkezdem a mértköröm, a második kanyarban nézetet vált, majd 200 méter múlva, le dob a szerverről! Egy mértkört sem tudtam menni még
    Szervergondok voltak a RaceRoomnál az este folyamán, úgy néz ki, lassan helyreáll a rend.

  25. #450
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szervergondok voltak a RaceRoomnál az este folyamán, úgy néz ki, lassan helyreáll a rend.
    Sajnos engem minden nap ledob, ma is.

Oldal: 18 / 20 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •