Oldal: 6 / 9 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó
Találatok: 126 - 150 (225 összesen)
  1. #126
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy ne ismerném a Pit Lane Penality-t.
    például ha kiengedem egy sikánban egyenesen a kocsit mert baleset van előttem, akkor is meg fogom kapni a büntetést...
    ezek szerint csak nem ismered, mert akkor nem írtál volna ilyet...

    de igazatok van ...dugjátok továbbra is fejeteket a homokba...
    igazából engem sem érdekel h ki vág csak 40x , meg ki 60x... csak az álszentséget nem szeretem...
    a fehér vonalas szabály csak papíron létezik , ezt tudod te is ....

    amit a pálya enged elv működik most is, vagyis nem...mert még azon is túl lehet akár nyújtózkodni...és ebben világos h nem is lesz változás ...

    amelyik add-on pályán nem működik a PLP , az eleve alkalmatlan...hisz akkor prekvalra is alkalmatlan stb...


    a jelenlegi szabály nem fehér vonal: hanem h nem beszélünk róla és akkor nincs is

    a PLP ellen úgy látom eddig a legkomolyabb érv h ne legyen hisz a race07-ben nagyon rosszul volt beállítva a h mit enged a pélya: )

  2. #127
    Szerintem annyival meg lehetne oldani a problémát, hogy a versenykiíráshoz kiírnátok hogy melyik kanyarokban lesz engedélyezve a vágás, és máris sokkal előrébb lennénk.
    Azt mondhatjátok hogy egy ember versenyét végigpörgetni 15 perc, azonban ha igazán precízek akarunk lenni akkor 50 embert végigpörgetni már 12,5 óra. Meg az óvások elbírálására sincs annyi időtök ahogy az elmúlt szezonban lejött nekem. Az olyan szabályoknak meg semmi értelme ami nincs betartatva mert senkinek nincs rá energiája és ideje. Azzal meg senki ne jöjjön hogy akkor miért nem kezdek el óvni, azért mert ilyenekre nincs időm, de ti nyilván jobban tisztában vagytok az én szabadidőmmel... Örülök ha a futamra nagyjából fel tudok készülni. Amúgy meg jól érzem magam a bajnokságban, örülök hogy megszervezitek, de ez a vágásos téma szúrja a szemem. LFS bajnokságokban jónéhány idényt lehúztam, ott ilyen fehér vonalas szabály sosem volt, mondjuk az igaz hogy LFS-ben lehet lerakni objektumokat (gumibálákat, korlátot, oszlopokat stb.) amik lehelyezésével a nagyon vágható kanyarokban lehetett a vágást korlátozni, azonban így mindenki számára egyenlőek voltak a feltételek. Nyilván ezekkel az objektumokkal is adódhattak szerencsétlen helyzetek futam közben, de azért van a 2 dobható futam...

  3. #128
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem annyival meg lehetne oldani a problémát, hogy a versenykiíráshoz kiírnátok hogy melyik kanyarokban lesz engedélyezve a vágás, és máris sokkal előrébb lennénk.
    Ezt nem értem, miért kéne a vágás engedélyeznünk egyes kanyarokban?

    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt mondhatjátok hogy egy ember versenyét végigpörgetni 15 perc, azonban ha igazán precízek akarunk lenni akkor 50 embert végigpörgetni már 12,5 óra.
    Miért kéne az egész mezőnyt végigpörgetni? Mindenki foglalkozzon csak azzal, akivel közvetlenül versenyben van, a mezőny többi része nem oszt nem szoros a részéről.
    Sőt, alapesetben bőven elég csak azokat megnézi, akit a futamon esetleg láttál, hogy "csipeget".
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 15:37.

  4. #129
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem értem, miért kéne a vágás engedélyeznünk egyes kanyarokban?
    Azért mert van néhány olyan kanyar minden pályán, amit könnyen le lehet csípni. Ezáltal mindenki egyformán vághatná az engedélyezett kanyarokat, és nem kellene a becsületeseknek hátrányt szenvedniük... Így hogy senkinek nincs kapacitása ezt ellenőrizni és betartatni, ennek a fehér vonalas szabálynak abszolút semmi értelme.

  5. #130
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért mert van néhány olyan kanyar minden pályán, amit könnyen le lehet csípni. Ezáltal mindenki egyformán vághatná az engedélyezett kanyarokat, és nem kellene a becsületeseknek hátrányt szenvedniük... Így hogy senkinek nincs kapacitása ezt ellenőrizni és betartatni, ennek a fehér vonalas szabálynak abszolút semmi értelme.
    Hát ha minden kanyarban engedélyeznénk a vágást, ahol "adja magát", akkor lényegébe sehol sincs szükség a szabályra, teljesen felesleges máshol is tiltanunk.

  6. #131
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért mert van néhány olyan kanyar minden pályán, amit könnyen le lehet csípni. Ezáltal mindenki egyformán vághatná az engedélyezett kanyarokat, és nem kellene a becsületeseknek hátrányt szenvedniük... Így hogy senkinek nincs kapacitása ezt ellenőrizni és betartatni, ennek a fehér vonalas szabálynak abszolút semmi értelme.
    Ha engednenk nehany kanyarban a vagast, nehol meg nem azzal egy dolog valtozna. Munka lenne vele, feleslegesen meg kellene csinalni ezt a briefinget. Utana pedig ugyanugy nem lehetne ellenorizni ovasok es bejelentesek nelkul, mint most.

  7. #132
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ha engednenk nehany kanyarban a vagast, nehol meg nem azzal egy dolog valtozna. Munka lenne vele, feleslegesen meg kellene csinalni ezt a briefinget. Utana pedig ugyanugy nem lehetne ellenorizni ovasok es bejelentesek nelkul, mint most.
    ezért kellene a PLP...ott mindenkinek ugyanaddig tart a pálya...mi értelme ennek a fehér vonal szabálynak , ha nincs a ligában egyetlen ember sem aki nem lenne miatta büntethető...a nagy sietségben úgyis úgy megy az ember ahogy kiadja pálya...itt az a baj h valaki 10x szélesít ,vág egy futamon valaki meg 70x-t , ha szigorúan a fehér vonalat nézzük...(igazából tényleg nem sok idő megnézni , mert 1 kör alatt összejött a 3 , eddig 1 ember volt aki a második körben gyűjtötte ki)ráadásul itt tényleg szabad a pálya és lehet akár tökön babon át is menni...na nekem az szúrja igazán a szemem
    ha az óvást hiányoljáátok , miért nem óvjátok magatokat...azért mert ti se tudjátok komolyan venni

  8. #133
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ezért kellene a PLP...ott mindenkinek ugyanaddig tart a pálya...
    Csakhogy nem tudunk azonosulni a PLP által használt pályahatárokkal. Hidd el nekem, amit bevezetnénk, jönne a rinya, hogy itt meg itt túl sokat enged a pálya, ne lehessen már úgy menni.... már látom magam előtt az inverz barclacit, aki nyomja a napi 20 post-ot, hogy de hülyék vagyunk, hogy ezt engedjük!

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ha az óvást hiányoljáátok , miért nem óvjátok magatokat...azért mert ti se tudjátok komolyan venni
    Nem magunkat kell óvogatni, hanem azt, akiről azt gondoljuk, hogy velünk szemben méltánytalan előnyre tett szert a vágásokkal. Mert itt ez a fő probléma, hogy mindenki azt képzeli magáról, hogy 5 hellyel előrébb végezne, ha a körülötte lévők szabályosan mennének.

    Engem majd megóv az, aki ugyan ezt gondolja rólam és ha bebizonyosodik, hogy igaza van, akkor egy szavam nem lehet, ha megkapom a büntit. És ha megkapom a büntit, akkor nem az lesz rá a reakció, hogy bezzeg a Jóska-Pista meg 5x annyit vágott és mégse kapott büntit, hanem az, hogy legközelebb majd 5x annyira figyelek magamra és ha bassza a csőröm a Jóska-Pista, akkor majd legközelebb megnézem én is a köreiket.

    A magam részéről:
    Jelenleg én még egy futamon sem éreztem az, hogy azért nem végeztem előrébb, mert az előttem lévők inkorrektek lettek volna. Ha majd eljutok arra szintre, hogy magamban nem találok már hibát és fejlődési lehetőséget, akkor majd elkezdek másokkal foglalkozni és azon bosszankodni, hogy Ő mégis miért került elém.

    A VB részéről:
    Az első köröket nem szoktunk annyira nézni (hacsak nincs vmi kirívó), ott még mindenki túlélésre játszik, annak örülünk ha nincs baleset és az egész mezőny el tud jönni épségben. Amikor esetleg razziát tartunk, akkor kipécézünk mondjuk 5 kört (5-10., vagy 10-15.) és összeszámoljuk az egész mezőnyben kinek hány apró és súlyos pályaelhagyása van, összesítjük az eredményeket, majd arányosan elosztjuk a mezőnyben a büntiket. De nem az van, hogy 3 csípés után automatikusan adjuk is a BUÁ-t.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 17:42.

  9. #134
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csakhogy nem tudunk azonosulni a PLP által használt pályahatárokkal. Hidd el nekem, amit bevezetnénk, jönne a rinya, hogy itt meg itt túl sokat enged a pálya, ne lehessen már úgy menni.... már látom magam előtt az inverz barclacit, aki nyomja a napi 20 post-ot, hogy de hülyék vagyunk, hogy ezt engedjük!
    De akkor legalább mindenki egyenlően használhatná ki a pályát, senki nem szenvedne hátrányt abból hogy szabályosan vezet... Nyilván annak nem tetszik ez aki szeret vágni és előnyt szerezni...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Engem majd megóv az, aki ugyan ezt gondolja rólam és ha bebizonyosodik, hogy igaza van, akkor egy szavam nem lehet, ha megkapom a büntit. És ha megkapom a büntit, akkor nem az lesz rá a reakció, hogy bezzeg a Jóska-Pista meg 5x annyit vágott és mégse kapott büntit, hanem az, hogy legközelebb majd 5x annyira figyelek magamra és ha bassza a csőröm a Jóska-Pista, akkor majd legközelebb megnézem én is a köreiket.
    Tehát kezdjünk el már itt is egymásra mutogatni, és széthúzni a társaságot. Több szabadidőm ettől nekem még ugyan úgy nem lesz. A következő versenyre való gyakorlás helyett inkább replayt nézegessünk és óvjunk.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A VB részéről:
    Az első köröket nem szoktunk annyira nézni, ott még mindenki túlélésre játszik, annak örülünk ha nincs baleset és az egész mezőny el tud jönni épségben. Amikor esetleg razziát tartunk, akkor kipécézünk mondjuk 5 kört (5-10., vagy 10-15.) és összeszámoljuk az egész mezőnyben kinek hány apró és súlyos pályaelhagyása van, összesítjük az eredményeket, majd arányosan elosztjuk a mezőnyben a büntiket. De nem az van, hogy 3 csípés után automatikusan adjuk is a BUÁ-t.
    Teljesen egyértelmű hogy az első körökben sok olyan helyzet adódhat ahol muszáj vágni. De a 4-5. kör után ilyen már ritkán fordul elő.

  10. #135
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    .. Nyilván annak nem tetszik ez aki szeret vágni és előnyt szerezni...
    Nem, annak nem fog tetszeni, aki szeretne ugyan a pályán menni, de szét kell "vágnia" a pályát, mert ezt követelik meg a szabályok.
    Amit a pálya enged = tökön-paszulyon menés

    Tehát kezdjünk el már itt is egymásra mutogatni, és széthúzni a társaságot. Több szabadidőm ettől nekem még ugyan úgy nem lesz. A következő versenyre való gyakorlás helyett inkább replayt nézegessünk és óvjunk.
    Ezek szerint erre van időd, hogy ide post-olgass gyakorlás helyett, de arra nincs, hogy ha a futamon úgy is látod, hogy vki vagdos körülötted, akkor rászánj arra 15 percet, hogy utánajárj?

    Az meg tök dedó sztem, hogy ha én bejelentem, hogy te vágtál, akkor emiatt összekapunk. A VB majd megnézi, és elbírálja, nekünk ezzel semmi dolgunk egymással. Akinek ezzel baja van, annak tök mindegy, úgyis talál magának vmi okot, amin miatt majd moroghat, meg besértődhet... le kell szarni.

    Teljesen egyértelmű hogy az első körökben sok olyan helyzet adódhat ahol muszáj vágni. De a 4-5. kör után ilyen már ritkán fordul elő.
    Ebben egyetértünk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 17:59.

  11. #136
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A magam részéről:
    Jelenleg én még egy futamon sem éreztem az, hogy azért nem végeztem előrébb, mert az előttem lévők inkorrektek lettek volna. Ha majd eljutok arra szintre, hogy magamban nem találok már hibát és fejlődési lehetőséget, akkor majd elkezdek másokkal foglalkozni és azon bosszankodni, hogy Ő mégis miért került elém.

  12. #137
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, annak nem fog tetszeni, aki szeretne ugyan a pályán menni, de szét kell "vágnia" a pályát, mert ezt követelik meg a szabályok.
    Amit a pálya enged = tökön-paszulyon menés



    Ezek szerint erre van időd, hogy ide post-olgass gyakorlás helyett, de arra nincs, hogy ha a futamon úgy is látod, hogy vki vagdos körülötted, akkor rászánj arra 15 percet, hogy utánajárj?


    Ebben egyetértünk.
    Most van kicsi időm, máskor nincs...

  13. #138
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A magam részéről:
    Jelenleg én még egy futamon sem éreztem az, hogy azért nem végeztem előrébb, mert az előttem lévők inkorrektek lettek volna. Ha majd eljutok arra szintre, hogy magamban nem találok már hibát és fejlődési lehetőséget, akkor majd elkezdek másokkal foglalkozni és azon bosszankodni, hogy Ő mégis miért került elém.
    egyetértek...
    viszont megértem h valakit zavar , hnagyon nagy a szórás h ki mennyire veszi komolyan ezt e fehér vonalig tart a pálya dolgot...
    engem az zavar h jelen helyzetben még a prekvalos pályahatárokon is túlmennek...és legalább ezek kiszűrésére lenne eszköz...aki siet az most se tartja be és vágja a sikánokat ha úgy adja ki...

    vegyünk például téged h ne csak általánosságban beszéljek a levegőben:
    Porsche Imola R1 a sikánnál 13 kör alatt 1x tartottad be szigorúan véve a fehér vonalas szabályt ...
    zavar? egyáltalán nem...szerintem nekem se sokkal jobb az arányom

    úgy beszélsz a PLP-ről mint ami túl megengedő ha jól értem...valójában viszont óriási szigorítás lenne a mostani valósághoz képest... mert most NO LIMIT van...

  14. #139
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    vegyünk például téged h ne csak általánosságban beszéljek a levegőben:
    Porsche Imola R1 a sikánnál 13 kör alatt 1x tartottad be szigorúan véve a fehér vonalas szabályt ...
    zavar? egyáltalán nem...szerintem nekem se sokkal jobb az arányom
    Nem néztem vissza a futamot, most hogy mondod, már zavar.

    Viszont elkezdtem nézegetni néhány pályán, hogy mit enged meg a program bünti nélkül.... sztem az téged is zavarna, ha meglátnád. Majd nyomok pár képet.. gyakorlatilag vicc kategória.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 23:16.

  15. #140
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem néztem vissza a futamot, most hogy mondod, már zavar.

    Viszont elkezdtem nézegetni néhány pályán, hogy mit enged meg a program bünti nélkül.... sztem az téged is zavarna, ha meglátnád. Majd nyomok pár képet..
    mármint úgy értettem h engem nem zavar h így visszanézve csippentgettél fel se tűnt versenyen, ahogy szerintem neked se...
    nagyjából tudom h mit engednek a pályák (már csak a "promó"-s gyors kör videókból is)...én spec együtt tudok élni vele ...hisz most is együtt élünk vele...sőt még azon is túl van élet

    de mindegy hogy nem lesz PLP...na bumm
    , de jelenleg akkor is csak dísz a szabályzatba a fehér vonalas szabály és ez így is marad hisz arra nincs kapacitásotok érthető módon

  16. #141
    A vágás témához még:
    Leírom én is a véleményemet ,mert nem bírom magamban tartani. Habár AC futamon még egyáltalán nem indultam, sőt legutoljára Race07 versenyen vettem részt, de a fórumot követem és van jónéhány Masterses futam a hátam mögött.


    Ahogy látom az egész feszültség ott pattant ki, amikor Norbi köre felkerült és nem volt kellően hangsúlyozva, hogy ez szabálytalan(ebben van egy kis felelőssége a szervezőknek). Viszont a gyorsabbak(Toga, Piski Tamás,.. stb.) szerettek volna megmérkőzni Norbival egyenlő feltételek mellett és erre nem nagyon volt más hely mint a prekval, ami így nyilván erre az egy futamra egy kicsit torzult. Ettől függetlenül sohasem vettem észre korábban(értsd: GTR2,Race07 futamok), hogy akár Toga(bocs, hogy Rád hegyezem ki ), akár bárki más vágott volna és emiatt lenne gyorsabb. Pedig jópár kört végignéztem tanulás céljából különböző autókkal és pályákon. Nem hiszem, hogy ez nagyon megváltozott volna az utóbbi időben.
    Szóval ezért sem értem, hogy mi ez a nagy felháborodás és hangulatkeltés most és mi van a háttérben...


    Egyébként én úgy szoktam csinálni(és biztos hogy nem vagyok egyedül ezzel), hogy amikor már értelmes időket megyek és javítok a prekval időmön, szánok két percet arra, hogy végignézzem a replayt, hogy mindenhol szabályos-e a kör. Amikor még biztos vagyok benne, hogy tudok javítani ez elmaradhat, bevallom. Ha nem szabályos, akkor van megfelelő topic jelezni.


    Ez korábban tökéletesen működött itt, ha mostanában nem, az szerintem nem a játék, szervezőség vagy nemistudomki/mi hibája. Ha meg komolyan gondolom egy bajnokságban a versenyzést és valakin észreveszem, hogy folyamatosan nem a szabályok szerint megy, simán szólok neki először, utána meg a szervezőknek. De sosem volt még erre példa, szóval a bizalom töretlen bennem mindenkivel szemben.

  17. #142
    Ez a vágás téma is kezd nevetséges lenni. Mindenki a másikkal foglalkozik, mintha csak a másik egy-két vágásán múlna hogy nem ő a bajnok. Nincs jó megoldás, minden verzióban van rossz. A fehér vonalat nehéz ellenőrizni. Az "amit a pálya enged" meg néha igen durva vágasokat eredményezne.
    Visszatekintve a most véget ért szezonra, volt ezzel gond? Nekem egyszer sem volt rossz szájízem a futamok után ilyenek miatt. Élveztem minden versenyt, jókat mentünk, jókat csatáztunk. Srácok nem élet-halál harc ez. Olyan jó kis közösség volt ez, most meg már személyeskedések mennek...
    Most nem mindegy, hogy 7. vagy, vagy 8., illetve 20. vagy 22. Első úgyis csak egy lehet, és ahogy nézem pont nem a top3 pilóta problémazik.
    Toljuk a tavaszi szezont azt jó'van.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 02. 02:55.

  18. #143
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    A PLP kaphatna egy esélyt. Hátha beválik :P
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...ng-1-18.17852/
    Hockenheimben amugy van szélesités bőven.. Nézzük meg hogy szerepel egy addon pályán.
    Utananeztem a dolognak, koszonom a linket.

    Ennek a programnak nincs szerveroldala, teljesen a felhasznalora van bizva a hasznalata. Ettol kezdve minden problema nelkul lehet haznalni es meg csak szukseg sincs a szervezoi oldalrol hozzajarulasra. Mivel kizarolag kliensoldalon van jelen, igy ellenorizni es kotelezove tenni sem tudjuk. Csorosz Laci altal linkelt oldalrol idezem:''Now of course this is not enforced server-side, but it might be useful for a league if everyone uses the app. It can only rely on the driver's honesty''

  19. #144
    Plp:
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Utananeztem a dolognak, koszonom a linket.

    Ennek a programnak nincs szerveroldala, teljesen a felhasznalora van bizva a hasznalata. Ettol kezdve minden problema nelkul lehet haznalni es meg csak szukseg sincs a szervezoi oldalrol hozzajarulasra. Mivel kizarolag kliensoldalon van jelen, igy ellenorizni es kotelezove tenni sem tudjuk. Csorosz Laci altal linkelt oldalrol idezem:''Now of course this is not enforced server-side, but it might be useful for a league if everyone uses the app. It can only rely on the driver's honesty''
    Akkor talán lezárhatjuk ezt a plp vitát.
    Semmivel nem lennénk beljebb, mint most vagyunk, talán még hátrébb is.

  20. #145
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Utananeztem a dolognak, koszonom a linket.

    Ennek a programnak nincs szerveroldala, teljesen a felhasznalora van bizva a hasznalata. Ettol kezdve minden problema nelkul lehet haznalni es meg csak szukseg sincs a szervezoi oldalrol hozzajarulasra. Mivel kizarolag kliensoldalon van jelen, igy ellenorizni es kotelezove tenni sem tudjuk. Csorosz Laci altal linkelt oldalrol idezem:''Now of course this is not enforced server-side, but it might be useful for a league if everyone uses the app. It can only rely on the driver's honesty''
    igaz h kliensoldali , de simán ellenőrizhető...több megoldás is van rá, de ha már multkor szóba jött én a server log parsert javasolnám....írja mindenkinél nem csak h milyen gumit használt , hanem h használja-a e a PLP-t....
    hány vágás volt , letöltötték-e aBUÁ-t stb...
    ligáknak van kitalálva ...
    de ezt már megbeszéltük párszor

  21. #146
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Plp:


    Akkor talán lezárhatjuk ezt a plp vitát.
    Semmivel nem lennénk beljebb, mint most vagyunk, talán még hátrébb is.
    a vitát lezárhatjuk, de ellenőrizhető h használájk-e ligatagok kb 1 perc alatt...ha nem lenne akkor nem is javasoltam volna...pont az a lényeg h így senki nem úszhatja meg és mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek...

  22. #147
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    és nem beszélve arról, mennyi időt spórolna meg a VB-nek ez a kis app, de ha egyszerübb órákon át replayt nézegetni nektek, akkor felejtsétek el.

  23. #148
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    igaz h kliensoldali , de simán ellenőrizhető...több megoldás is van rá, de ha már multkor szóba jött én a server log parsert javasolnám....írja mindenkinél nem csak h milyen gumit használt , hanem h használja-a e a PLP-t....
    hány vágás volt , letöltötték-e aBUÁ-t stb...
    ligáknak van kitalálva ...
    de ezt már megbeszéltük párszor
    Laci, lekezelo vagy es erre nincs szuksege senkinek. Nyilvan mindent meg lehet oldani, csak mivel jelenleg is attol szenvedunk, hogy az alapdolgokat idoben megcsinaljuk, nyilvan nincs energiank arra, hogy teszteljunk egy kliensoldali programot, aminek az ellenorzesehez szukseg van egy masik programra, amit szinten tesztelni kell es meg kell tanulni, hogy aztan jopar ember szorakozasat elrontsa, ha valami nem mukodik megfeleloen. Utana fogok menni ezeknek a dolgoknak, de ez egy osszetettebb problema es akkor nem leszel ilyen hangos, ha valami nem sikerul ugy, ahogy kellene. A kibicnek semmi sem draga, ugye.

  24. #149
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, lekezelo vagy es erre nincs szuksege senkinek. Nyilvan mindent meg lehet oldani, csak mivel jelenleg is attol szenvedunk, hogy az alapdolgokat idoben megcsinaljuk, nyilvan nincs energiank arra, hogy teszteljukn egy kliensoldali programot, aminek az ellenorzesehez szukseg van egy masik programra, amit szinten tesztelni kell es meg kell tanulni, hogy aztan jopar ember szorakozasat elrontsa, ha valami nem mukodik megfeleloen. Utana fogok menni ezeknek a dolgoknak, de ez egy osszetettebb problema es akkor nem leszel ilyen hangos, ha valami nem sikerul ugy, ahogy kellene. A kibicnek semmi sem draga, ugye.
    nem akartam lekezelő lenni. csak ez már bő 1,5 éves sztori...akkor is megbeszéltük h ellenőrizhető, nem büntet ha pl baleset miatt kell elhagyni a pályát és nem tőgázzal jössz vissza stb...És h hogyan is működik az egész...

    nem véletlenül jött fel akkor sem és most sem ez a dolog...értem az ellenérvet is
    az egyetlen ellenérv amivel részben egyet tudok érteni, h így addig lehet menni akár,amit enged a pálya...
    viszon én úgy látom h jelenleg is ott mennek/megyünk sokan , sőt még ezen is túl... szerintem most nincs határ kb mert nyilván ellenőrzés sincs... most bár van fehér vonal szabály, de a replayben látszik h van aki 40 ből 40x szegi meg egy sikánnál, valaki meg csak párszor... az első esetnél azért én már szándékosságot érzek... de elítélni sem tudom, mert a versenyző minél gyorsabban akar körbeérni...

    egyébként indultam már olyan magyar bajnokságban ahol használva volt... szerintem működött a dolog...
    itt az évek alatt ki se próbáltuk
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 01. 31. 00:11.

  25. #150
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    értem az ellenérvet is
    az egyetlen ellenérv amivel részben egyet tudok érteni, h így addig lehet menni akár,amit enged a pálya...
    viszon én úgy látom h jelenleg is ott mennek/megyünk sokan , sőt még ezen is túl... szerintem most nincs határ kb mert nyilván ellenőrzés sincs... most bár van fehér vonal szabály, de a replayben látszik h van aki 40 ből 40x szegi meg egy sikánnál, valaki meg csak párszor...
    Megnéztem az általad felhozott Imolai Porsche 911 futamot (replay), azt kell mondjam papíron teljesen igazad van, azonban a gyakorlatban egyáltalán nem olyan drámai helyzet, ahogy lefested. Szerintem alapvetően nagyon szépen megy a mezőny, amellett, hogy a mezőny 90%-a körről körre "lecsippenti" az egyik sikán-t. Ez a jó szó erre, mert nem komoly vágás történik, szó sincs semmi érdemi visszaélésről... pláne nem olyanról, ami torzítaná, befolyásolná a végeredményt. Illetve most hirtelen nem is tudnék megnevezni olyan versenyzőt, akinek ne lenne némi vaj a füle mögött...

    Szóval egyfelől ez jó, mert összességében sztem korrekt és fair volt a verseny, másfelől viszont nevetséges is, mert az a szabály, amit mindenki megszeg (még ha csak minimális mértékben is), az nyilván hülyeség. Szóval van is gond, meg nincs is.

    Ugyanakkor azt is tisztán látszik a mezőnyön, hogy egyébként a futamon mindenki igyekszik tartani magát az alapelvekhez és egyáltalán nem arról van szó, hogy "úgyse nézik" alapon leszarnák az emberek a fehér vonal szabályt, hanem pont ellenkezőleg.


    A gyári pályahatárok bevezetésével kapcsolatban az én legfőbb félelmek a kivételek. Lehet, hogy a kanyarok túl nyomó részében kb rendben vannak, de tuti hogy időről időre belefutnunk majd olyan kanyarokba, amiket olyan mértékű vágással lehet/kell majd bevenni, ami több embernek nem fog majd bevenni a gyomra. És akkor majd ugyan itt találom magam, hogy a ~40 fős mezőnyből 3-4 emberrel vitatkozom majd napestig, hogy miért az a szabály, ami. Nem látom a dologban az előrelépést...

    A bozótoson átvágó autók meg legalább annyira le fogják csapni a biztosítékot egyeseknél, mint most ez téma.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 31. 00:51.

Oldal: 6 / 9 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •