Oldal: 5 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (225 összesen)
  1. #101
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sokkal korrektebb lenne a becsületesen versenyzőkkel szemben, ha a pálya teljes terjedelmét ki lehetne használni szabályosan, amennyire a játék engedi a vágást. Több versenyzőtársnál is láttam folyamatos pályalevágásokat leginkább Brands Hatchben, de nekem nincs időm azzal foglalkozni hogy mások köreit nézegessem és óvjam. Nem érzem korrektnek azt, hogy a becsületes emberek hátrányt szenvedjenek a folyamatos pályalevágókkal szemben, akiket senkinek nincs ideje és kedve megóvni. Ez érvényes prequalra, kvalira és versenyre is.
    A program teljesen "random" engedi a vágást, minden egyes pályán minden egyes kanyarban más a limit, nincs semmilyen egységes irányelv, gyakorlatilag kanyaronként kell kitapasztalni, hogy mit enged és mit nem. Illetve egyes helyeken olyan mértékű vágást is enged, ami már szúrja a szemet, meg súrolja a jó ízlés határait. A sikánokban meg gyakorlatilag a "ki tud jobban vágni, amit még nem büntet a program" játék indulna meg, szóval van azért baj itt bőven...

    Bővebben a témáról itt: Vágások kezelése

    Egyébként az egész kérdés okafogyott is, mivel amíg a futamokon nem tudjuk bekapcsolni a bugyuta büntetési rendszer miatt a vágás ellenőrzést, addig mindenképpen kell saját szabály.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 27. 16:19.

  2. #102
    A válaszaitok alapján arra jutottam, hogy semmire, tehát mindenki a becsületessége alapján vágja, vagy nem vágja a pályát amíg óvás nem érkezik rá. Óvás meg nem nagyon fog érkezni ilyenekre, mivel szerintem ilyen jellegű replay nézegetésre nagyon kevés embernek van ideje...

  3. #103
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    A válaszaitok alapján arra jutottam, hogy semmire, tehát mindenki a becsületessége alapján vágja, vagy nem vágja a pályát amíg óvás nem érkezik rá. Óvás meg nem nagyon fog érkezni ilyenekre, mivel szerintem ilyen jellegű replay nézegetésre nagyon kevés embernek van ideje...
    A valasz egyszeru. Mi megteremtettuk a kereteit annak, hogy ellenorizheto legyen a korok szabalyossaga. Csak annyit kerunk, hogy aki szabalytalansagot lat jelezze es mi foglalkozunk vele.

    Te pedjg azt mondod, hogy ugyan latsz ilyet, de nem jelzed, mert sajnalod ra az idot, energiat, viszont mi foglalkozzunk a problemaddal.

    En ebben egy k*rva nagy hozzaallasbeli problemat latok.

  4. #104
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A valasz egyszeru. Mi megteremtettuk a kereteit annak, hogy ellenorizheto legyen a korok szabalyossaga. Csak annyit kerunk, hogy aki szabalytalansagot lat jelezze es mi foglalkozunk vele.

    Te pedjg azt mondod, hogy ugyan latsz ilyet, de nem jelzed, mert sajnalod ra az idot, energiat, viszont mi foglalkozzunk a problemaddal.

    En ebben egy k*rva nagy hozzaallasbeli problemat latok.
    Én ebben meg egy hatalmas szövegértelmezési problémát látok...

  5. #105
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Én ebben meg egy hatalmas szövegértelmezési problémát látok...
    Remelem, hogy igy van. Vilagosits fel!

  6. #106
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Remelem, hogy igy van. Vilagosits fel!
    Én értem miről beszél.

    Eleinte én mindig óvtam, mert engem is bosszantott hogy mások szabadon értelmezik (értsd: leszarják) a jelenlegi nehezen ellenőrizhető szabályokat. De erre tényleg igen sok időt kell áldozni. ~2 óra hogy csak a körülötted lévő 2-3 ember köreit megnézd, és a formai elvárásoknak megfelelően jelentsd.

    És mi lesz a "jutalom"?

    Ez érintettek besértődnek/kiakadnak rád, hogy egy rohadt kis köcsög vagy, és miért pont őt pécéztem ki, és én sem mentem szabályos köröket, milyen alapon kritizálok akkor mást, stb.

    Hát én is meguntam elég hamar. Beletörődtem, hogy mindenki úgy megy ahogy neki szimpatikus.
    Sőt az élmenők "nem tökéletes" körei is promótálva vannak, mint követendő példa. Igen, azok amik top idők ugyan, de igen ritkán szabályosak. (ahogy a Te köröd sem amiről videót is tettél fel a legutóbb)
    Nyilván ezt a rossz példát fogják követni a többiek is, hiszen nyernek vele 1-2-3-sok tizedet, és közelebb kerülnek az elejéhez.

    Kritikus esetben A-B szerverre kerülésről dönthet egy ilyen nem szabályos gyor kör.!!!! És ugye a prequalt senki nem ellenőrzi, totálisan saját belátásra van bízva Érdemes megnézni a "prequal idő törlés" topikot, milyen gyorsan elhalt. vajon miért??

    Sőt, a szabályzat úgy szól (és a szervezők is úgy nyilatkoztak) hogy ha utólag kiderül ilyesmi, akkor bünti lesz érte. Namost Togával pl az ég világon semmi bajom, és elhiszem hogy szabályosan is a legjobb tud lenni, de történetesen a kipublikált példa értékű köre volt amivel nevezett végül valamelyik futamon. És hát nem lett szabályos az a kör. De mégsem kapott büntit...
    Félre ne érts, mindezt nem azért írom, hogy akkor most kapjon! Csak hogy rávilágítsak a problémára. Meg arra, hogy amit elvártok (óvások), az nem tartható a gyakorlatban, sőt: negatív csapatépítő hatása van. Sajnos.
    De cserébe annak is, ha hagyjuk hogy mindenki saját belátása szerint értelmezze a szabályokat.

    Szóval én sem tudom a megoldást. Csak leírtam a tapasztalataimat.

    Szerintem.
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 01. 27. 21:38.

  7. #107
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Én tudom a megoldást Pit lane penalty app...más ligáknál bevált...
    objektív és még a furtamon kiosztjtja az áthajtásos büntetést aki rászolgált...
    prekvaloos pályahatárok ...

    de mintha írtam volna erről anno....

  8. #108
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Én értem miről beszél.

    Eleinte én mindig óvtam, mert engem is bosszantott hogy mások szabadon értelmezik (értsd: leszarják) a jelenlegi nehezen ellenőrizhető szabályokat. De erre tényleg igen sok időt kell áldozni. ~2 óra hogy csak a körülötted lévő 2-3 ember köreit megnézd, és a formai elvárásoknak megfelelően jelentsd.

    És mi lesz a "jutalom"?

    Ez érintettek besértődnek/kiakadnak rád, hogy egy rohadt kis köcsög vagy, és miért pont őt pécéztem ki, és én sem mentem szabályos köröket, milyen alapon kritizálok akkor mást, stb.

    Hát én is meguntam elég hamar. Beletörődtem, hogy mindenki úgy megy ahogy neki szimpatikus.
    Sőt az élmenők "nem tökéletes" körei is promótálva vannak, mint követendő példa. Igen, azok amik top idők ugyan, de igen ritkán szabályosak. (ahogy a Te köröd sem amiről videót is tettél fel a legutóbb)
    Nyilván ezt a rossz példát fogják követni a többiek is, hiszen nyernek vele 1-2-3-sok tizedet, és közelebb kerülnek az elejéhez.

    Kritikus esetben A-B szerverre kerülésről dönthet egy ilyen nem szabályos gyor kör.!!!! És ugye a prequalt senki nem ellenőrzi, totálisan saját belátásra van bízva Érdemes megnézni a "prequal idő törlés" topikot, milyen gyorsan elhalt. vajon miért??

    Sőt, a szabályzat úgy szól (és a szervezők is úgy nyilatkoztak) hogy ha utólag kiderül ilyesmi, akkor bünti lesz érte. Namost Togával pl az ég világon semmi bajom, és elhiszem hogy szabályosan is a legjobb tud lenni, de történetesen a kipublikált példa értékű köre volt amivel nevezett végül valamelyik futamon. És hát nem lett szabályos az a kör. De mégsem kapott büntit...
    Félre ne érts, mindezt nem azért írom, hogy akkor most kapjon! Csak hogy rávilágítsak a problémára. Meg arra, hogy amit elvártok (óvások), az nem tartható a gyakorlatban, sőt: negatív csapatépítő hatása van. Sajnos.
    De cserébe annak is, ha hagyjuk hogy mindenki saját belátása szerint értelmezze a szabályokat.

    Szóval én sem tudom a megoldást. Csak leírtam a tapasztalataimat.

    Szerintem.

    Örülök hogy ilyen szépen meg tudtad fogalmazni amire ki akartam lyukadni
    Köszi!

  9. #109
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    És mi lesz a "jutalom"?
    Ez érintettek besértődnek/kiakadnak rád, hogy egy rohadt kis köcsög vagy, és miért pont őt pécéztem ki, és én sem mentem szabályos köröket, milyen alapon kritizálok akkor mást, stb.
    Már bocs, de ki nem szarja le. Jól megbüntetjük őket párszor még, aztán majd kussolnak.
    Gondolom eddig se jártál velük össze sörözni, legfeljebb ez után se fogsz, nagy dolog.

    Ha te sem mentél szabályosan, akkor ott a lehetőség, hogy ők is óvjanak, nincs ezzel semmi gond.

    Sőt az élmenők "nem tökéletes" körei is promótálva vannak, mint követendő példa. Igen, azok amik top idők ugyan, de igen ritkán szabályosak. (ahogy a Te köröd sem amiről videót is tettél fel a legutóbb)
    Nyilván ezt a rossz példát fogják követni a többiek is, hiszen nyernek vele 1-2-3-sok tizedet, és közelebb kerülnek az elejéhez.
    Nincsenek prómotálva, mint követendő példa, én mindig leírom, hogy ha van benne vágás.
    Viszont ettől függetlenül a körük maradék 95% igenis nagyon hasznos és sokat lehet belőle tanulni.
    Aki ezt nem képes felfogni és nem képes a két dolgot külön választani, azzal sztem súlyos gondok vannak.

    Ezek a videók egyébként mindig nagyon sokat hoznak a látogatottságon, ami többnyire ahhoz segít hozzá, hogy bővüljön a mezőny és új ellenfeleitek legyenek, akikkel lehet majd küzdeni a futamokon.

    Kritikus esetben A-B szerverre kerülésről dönthet egy ilyen nem szabályos gyor kör.!!!! És ugye a prequalt senki nem ellenőrzi, totálisan saját belátásra van bízva Érdemes megnézni a "prequal idő törlés" topikot, milyen gyorsan elhalt. vajon miért??
    Erre sajnos nincs semmilyen más eszközünk, csak ha vki beküldi a replay-t a prekvalról.

    Sőt, a szabályzat úgy szól (és a szervezők is úgy nyilatkoztak) hogy ha utólag kiderül ilyesmi, akkor bünti lesz érte. Namost Togával pl az ég világon semmi bajom, és elhiszem hogy szabályosan is a legjobb tud lenni, de történetesen a kipublikált példa értékű köre volt amivel nevezett végül valamelyik futamon. És hát nem lett szabályos az a kör. De mégsem kapott büntit...
    Azt gondolom, hogy azért kezeljük a helyén a dolgokat. Ha az egyik élmenő publikál egy kört (aminek azért rengeteg pozitív hozadék van az egész liga számára), nem fogjuk azért a B szerverre zavarni, mert van benne 1-2 tizednyi csípés. Lényegében értelmetlen ezzel foglalkozni, azért azt mindannyian beláthatjuk, hogy mindenképpen "A" szerveres lenne, és ennek nincs valódi jelentősége. Abban az esetben, ha egy olyan versenyzőről szereznénk tudomást, aki a középmezőnyben autózik és ez az A-B szerverre kerülésben döntő lehet, akkor természetesen intézkedünk.

    Illletve ha vki konkrétan a Qual-on vág, és ezt mi megtudjuk, az mindenképpen büntetést von maga után.


    Meg arra, hogy amit elvártok (óvások), az nem tartható a gyakorlatban, sőt: negatív csapatépítő hatása van. Sajnos.
    Többen kéne bevállalnotok az óvást, meg az ezzel járó esetleges konfliktust, és idővel ez lenne az új standard. Most azért van belőle gebasz, mert nem szokás. Szokássá kell tenni és utána már azt fogják a többiek megszólni, aki még mindig vagdossa a pályát... de valahol el kell kezdeni.

    Szépen bejelented, utána nem kell semmit kommentálni ezen, hadd puffogjon ha akar... mi majd letörjük a szarvát!

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Én tudom a megoldást Pit lane penalty app...más ligáknál bevált...
    objektív és még a furtamon kiosztjtja az áthajtásos büntetést aki rászolgált...
    prekvaloos pályahatárok ...
    Pont ez vele a vaj, random határok minden egyes kanyarban. Cseberből-vederbe.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 27. 23:56.

  10. #110
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése



    Többen kéne bevállalnotok az óvást, meg az ezzel járó esetleges konfliktust, és idővel ez lenne az új standard. Most azért van belőle gebasz, mert nem szokás. Szokássá kell tenni és utána már azt fogják a többiek megszólni, aki még mindig vagdossa a pályát... de valahol el kell kezdeni.

    Szépen bejelented, utána nem kell semmit kommentálni ezen, hadd puffogjon ha akar... mi majd letörjük a szarvát!



    Pont ez vele a vaj, random határok minden egyes kanyarban. Cseberből-vederbe.
    2 vagy több év alatt nem sikerült szokássá tenni, szerintem ti se hisztek abban h ez majd változik
    és szerntem nem is véletlen h ez így van, mert mindenkinek vaj van a füle mögött neked is ,nekem is

    és az se véletlen h a valóságban sem veszik szigorúan a fehér vonalat és vannak engedmények sok pályán egyes kanyarokban...

    a PLP meg jó dolog ..sokkal izgalmasabbb és legalább esélyegyenlőség van...AC-ban meg szerintem teljesen korrektek a pályahatárok... közel sem a sikánok kiegyenesítését engedi...néhol jobban kienged a rázóra vagy a kerékvetőre

  11. #111
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    és az se véletlen h a valóságban sem veszik szigorúan a fehér vonalat és vannak engedmények sok pályán egyes kanyarokban...
    Persze hogy nem véletlen, mert hülyék a pályatervezők, a pályaépítők, a szabályalkotók és a bírók is!
    Így kéne egytől egyig sorba állniuk egy csoportos maflásra!

  12. #112
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Persze hogy nem véletlen, mert hülyék a pályatervezők, a pályaépítők, a szabályalkotók és a bírók is!
    Így kéne egytől egyig sorba állniuk egy csoportos maflásra!
    itt ti vagytok a szabályalkotók , bírók
    szép dolog ez a fehér vonal fétis , csak a a baj h a jelenlegi szabály csak látszatban szigorú ...hisz korrekten nem tudjátok betartatni...de még betartani se ....(mégsem láttam h magatokat legalább megóvnátok )
    nincs is értelme ...mert nem a boxutcában kell tartani a futamot

    van egy működő objektív rendszer , de csupán magasztos elvből nem vagytok hajlandóak használni...
    inkább homokba dugjátok a fejeteket...elvégre globélis felmelegedés sincs, hisz hideg van

    úgyhogy Dávidnak is azt javaslom , engedje el a dolgot és menjen úgy ahogy neki tetszik és élvezze a futamokat...

  13. #113
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    van egy működő objektív rendszer , de csupán magasztos elvből nem vagytok hajlandóak használni...
    Abban a pillanatban, hogy bevezetnénk az "amit a pálya enged" elvet, jönne a vinnyogás, hogy jó... de itt, meg itt ne lehessen már így átzúzni.
    Lényegében onnantól 100%-ban a pályakészítőkre bízzuk magukat, ez ügyben meg borzasztóan rossz a tapasztalat.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...hisz korrekten nem tudjátok betartatni...de még betartani se ....(mégsem láttam h magatokat legalább megóvnátok)
    Hát ezt ez így elég geci kijelentés. Ha tudsz olyanról, hogy egy szervező nem tarja be a szabályokat, akkor jelezd kérlek és meglesz érte a bünti.
    De ezt így mindenféle konkrétum nélkül bedobdni a levegőbe, hogy a szervezők (is) direkt elsunnyogják, ha vágnak, azért eléggé unfair dolog...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 08:56.

  14. #114
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Én értem miről beszél.

    Eleinte én mindig óvtam, mert engem is bosszantott hogy mások szabadon értelmezik (értsd: leszarják) a jelenlegi nehezen ellenőrizhető szabályokat. De erre tényleg igen sok időt kell áldozni. ~2 óra hogy csak a körülötted lévő 2-3 ember köreit megnézd, és a formai elvárásoknak megfelelően jelentsd.

    És mi lesz a "jutalom"?

    Ez érintettek besértődnek/kiakadnak rád, hogy egy rohadt kis köcsög vagy, és miért pont őt pécéztem ki, és én sem mentem szabályos köröket, milyen alapon kritizálok akkor mást, stb.

    Hát én is meguntam elég hamar. Beletörődtem, hogy mindenki úgy megy ahogy neki szimpatikus.
    Sőt az élmenők "nem tökéletes" körei is promótálva vannak, mint követendő példa. Igen, azok amik top idők ugyan, de igen ritkán szabályosak. (ahogy a Te köröd sem amiről videót is tettél fel a legutóbb)
    Nyilván ezt a rossz példát fogják követni a többiek is, hiszen nyernek vele 1-2-3-sok tizedet, és közelebb kerülnek az elejéhez.

    Kritikus esetben A-B szerverre kerülésről dönthet egy ilyen nem szabályos gyor kör.!!!! És ugye a prequalt senki nem ellenőrzi, totálisan saját belátásra van bízva Érdemes megnézni a "prequal idő törlés" topikot, milyen gyorsan elhalt. vajon miért??

    Sőt, a szabályzat úgy szól (és a szervezők is úgy nyilatkoztak) hogy ha utólag kiderül ilyesmi, akkor bünti lesz érte. Namost Togával pl az ég világon semmi bajom, és elhiszem hogy szabályosan is a legjobb tud lenni, de történetesen a kipublikált példa értékű köre volt amivel nevezett végül valamelyik futamon. És hát nem lett szabályos az a kör. De mégsem kapott büntit...
    Félre ne érts, mindezt nem azért írom, hogy akkor most kapjon! Csak hogy rávilágítsak a problémára. Meg arra, hogy amit elvártok (óvások), az nem tartható a gyakorlatban, sőt: negatív csapatépítő hatása van. Sajnos.
    De cserébe annak is, ha hagyjuk hogy mindenki saját belátása szerint értelmezze a szabályokat.

    Szóval én sem tudom a megoldást. Csak leírtam a tapasztalataimat.

    Szerintem.
    Tényleg szép summázása az egésznek. És az is biztos, hogy kevesen érzik úgy, érdemes eltölteni hosszabb időt egy-egy ilyen vágásellenőrzéssel és óvással, aminek az eredményeként a másik talán kap 2-3 figyelmeztetést (notórius és egyértelmű szabálytalanság esetén simán DQ). Ha az A vagy B szerverre jutásról dönthet egy-egy vágással megszerzett jobb köridő a prekvalon (és ezt senki nem ellenőrzi), akkor a B-re került versenyzőt kicsit sem vigasztalja, hogy az A-ra jutott majd talán kap valami büntit, amennyiben ott is vagdossa, szélesít. A tulajdonképpeni, prekvalon elkövetett szabálytalanságért meg semmit.

    És tulajdonképpen az egész lényege, hogy amíg nincsenek szankciók, addig biztosan lesz szabálytalanság. Az láthatóan nem működő megoldás, hogy valaki 2 órát jegyzeteljen, aztán óvjon. Ez tisztán látszik. Ezt még Vettel sem tenné meg, maximum a rádión követeli folyamatosan, hogy bannolják a versenyből az előtte néha kicsit szabálytalankodót. Más kérdés, hogy szerintem a VB sem áll olyan jól szabadidővel, mint látható a büntetések megállapításának és kihirdetésének témájából, hogy érdemben kezeljen minden panaszt, ha valóban megérkezne egy ezzel kapcsolatos óvásdömping.
    Azt majd mindenki eldönti maga, hogy inkább versenyez hátrébb és korrekt módra, vagy néhány pozíció miatt feladja a gentleman státuszát. Ha a többség az utóbbi mellett dönt, akkor meg ott az újabb választási lehetőség, hogy akar-e ott versenyezni?

  15. #115
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Azt gondolom, hogy azért kezeljük a helyén a dolgokat. Ha az egyik élmenő publikál egy kört (aminek azért rengeteg pozitív hozadék van az egész liga számára), nem fogjuk azért a B szerverre zavarni, mert van benne 1-2 tizednyi csípés. Lényegében értelmetlen ezzel foglalkozni, azért azt mindannyian beláthatjuk, hogy mindenképpen "A" szerveres lenne, és ennek nincs valódi jelentősége.
    Nyilván, szerintem sincs jelentősége. De mégis a leírt szabályokba ütközik. Akkor végül is a szabály a rossz?


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Abban az esetben, ha egy olyan versenyzőről szereznénk tudomást, aki a középmezőnyben autózik és ez az A-B szerverre kerülésben döntő lehet, akkor természetesen intézkedünk.
    Ez viszont elég furán hangzik. Ugyanis ez azt jelenti, hogy a leírt szabályok nem mindenkire vonatkoznak ugyan úgy. Ennyi erővel azoknak is el kell nézni, akik lassúak, hiszen ők biztosan nem csalási szándékkal vágnak, hanem mert nem tudják az autót az úton tartani.

  16. #116
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván, szerintem sincs jelentősége. De mégis a leírt szabályokba ütközik. Akkor végül is a szabály a rossz?
    Ez viszont elég furán hangzik. Ugyanis ez azt jelenti, hogy a leírt szabályok nem mindenkire vonatkoznak ugyan úgy. Ennyi erővel azoknak is el kell nézni, akik lassúak, hiszen ők biztosan nem csalási szándékkal vágnak, hanem mert nem tudják az autót az úton tartani.
    Már ne is haragudj, de ez egy teljesen bugyuta megközelítés. A prekval egyetlen egy lényege, hogy 24+ fő esetén, eldöntse ki kerül A és ki kerül B szerverre. Más jelentősége nincs.
    Így aki úgy lesz B szerveres, hogy szétvágja a pályát a prekvalon, az gyakorlatilag tök mindegy, mert nem lett belőle előnye. Aki 100%, hogy "A" szerveres és látunk a körében egy-két csípést (de csak azért, mert Ő maga osztja meg a körét segítő szándékból, tehát még csak nem is bejelentés történik), vele is felesleges foglalkozni, mert ha levonnánk 1 másodpercet az idejéből, akkor is tuti "A" szerveres lenne. Ezeket én mindig nézek, és jelezni is szoktam az illetőnek, illetve kirívó vágás esetén a szankció sem maradna el. Abban az esetben, ha felmerül még csak a gyanú árnyéka is, hogy bárki vágással kerül be "A" szerverre, abban az esetben kötelességünk eljárni.

    Amennyiben pedig vki Qual-on vág (bárki) és ez a tudomásunkra jut, akkor azért természetesen már biztosan jár a büntetés.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Az láthatóan nem működő megoldás, hogy valaki 2 órát jegyzeteljen, aztán óvjon. Ez tisztán látszik.
    Egy 90 perces futamot 5x-ös tempóval végigpörgetni 20 perc. Futamról nyilván fogsz emlékezni, ha vki úgy ment körülötted, hogy az nagyon bökte a szemed... Őt megnézed és ennyi. Fél óra alatt megvagy egy teljes futammal, adminisztrációval, de egyébként kétlem hogy teljes futamot kéne nézni, tehát a fél óra is valójában max 15 perc.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 28. 10:30.

  17. #117
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Ha van mukodo app erre, akkor miert nincs letesztelve?

  18. #118
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Ha van mukodo app erre, akkor miert nincs letesztelve?
    Tudomásunk szerint nincs működő app erre, csak amit a pálya enged elvre van működő app, de mivel prekvalon eleve van van gyári vágás ellenőrzés, így az sem tud többet tenni ez ügyben.
    Ha te esetleg tudsz működő app-ról, akkor meg kérlek ne másnak adj plusz melót, hanem teszteld le.

  19. #119
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Abban a pillanatban, hogy bevezetnénk az "amit a pálya enged" elvet, jönne a vinnyogás, hogy jó... de itt, meg itt ne lehessen már így átzúzni.
    Lényegében onnantól 100%-ban a pályakészítőkre bízzuk magukat, ez ügyben meg borzasztóan rossz a tapasztalat.



    Hát ezt ez így elég geci kijelentés. Ha tudsz olyanról, hogy egy szervező nem tarja be a szabályokat, akkor jelezd kérlek és meglesz érte a bünti.
    De ezt így mindenféle konkrétum nélkül bedobdni a levegőbe, hogy a szervezők (is) direkt elsunnyogják, ha vágnak, azért eléggé unfair dolog...
    félreértettél...nem elsunnyogásról beszélek...a szabály a rossz és még te sem tudod betartani , pedig tudom h igyekszel...ahogy én is , de nekem se sikerül...és szerintem a mezőnyben senkinek kb...
    dehogy ne a leveőbe lógjon: Imola p911 r1 első körben megvan a 3 szélesítés vágásod....ahogy minden embernek a futam során szerintem...

    jelenlegi rendszer nem h fehér vonalig tart , de még amit a pálya enged , azon is túl lehet menni ...
    és hiába érkeznek óvások , attól még nem lesz mindenki büntetve... nem lesz esélyegyenlőség...

    esélyegyenlőségre csak a PLP jó megoldás... addig mindig fel fog jönni újra és újra...

  20. #120
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    esélyegyenlőségre csak a PLP jó megoldás... addig mindig fel fog jönni újra és újra...
    Ezzel probléma a liga indulása óta folyamatosan küzdünk, csak is kizárólag rossz megoldások léteznek a vágásokra. Max azon lehet vitatkozni, hogy melyik a kisebb rossz a másiknál, de mindegyikkel van baj és mindegyik esetében vannak visszatérő problémák. Nem hiszem, hogy tudsz újat mondani, az elmúlt évek alatt számtalanszor átrágtuk már ezt a kérdést és nem véletlenül van az a rendszer, ami most van. Ha máshogy döntöttünk volna, akkor meg más problémák jönnének fel újra és újra. Az is fontos szempont, hogy platformtól független egységes elvek legyenek a Masters futamain.

    Kérlek szépen, nyálazzátok végig ezt a topikot, aztán ha ehhez képest még tudtok hozzátenni valamit, akkor örömmel hallgatom: Vágások kezelése

  21. #121
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Szerintem ezt inkább be kellene fejezni. Ha ennyire zavar néhányakat, hogy valaki vágott akkor azon a futamon miért nem jelentették be? Az appok sajnos nem működnek tökéletesen, például ha kiengeded egy sikánban egyenesen a kocsit mert baleset van előtted, akkor is meg fogod kapni a büntetést...

    Ne utólag a vezetőséget pesztráljuk, örüljünk hogy ingyen és bérmentve foglalkoznak a ligával.

    Amit a pálya enged elvhez pedig Doningtonból:
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    A sikánnál, azaz a 9es kanyar előtt el lehet menni jobbra majdnem csőgázon a célegyenesre. Nem a körön csalsz, hanem a kör előtt
    Ezt is engedi a pálya és még beton is van arra, ráadásul nem is a gyors körön csinálod, akkor ez is szabályos? Persze nem az, de ha lehet vágni akkor milyen szabály szerint nem lesz ez szabályos? Amit még lehet, hogy vágásért nagyobb büntetés járjon, hogy elrettentő erővel hasson. Nem tudom, hogy mekkora jár, de lehetne az, hogy ha valaki gyorskörön durván vagy verseny alatt sokszor szándékosan vág azt kizárják az adott futamról és kész

    De vannak ennél fontosabb kérdések is, pl hogy legyen e ABS vagy sem?
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 28. 11:39.

  22. #122
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ezt inkább be kellene fejezni. Ha ennyire zavar néhányakat, hogy valaki vágott akkor azon a futamon miért nem jelentették be? Az appok sajnos nem működnek tökéletesen, például ha kiengedem egy sikánban egyenesen a kocsit mert baleset van előttem, akkor is meg fogom kapni a büntetést...
    ugye te nem tudod mia az PLP? az app nem ad figyelmeztetést ha nem full gázzal jössz vissza a pályára...használják bajnokságok ...működik is szépen...
    viszont itt nincs kecmec... mindenki el lesz kapva , ha nem vesz kicsit visszább...és bizony máshogy támadod a kerékvetőt ha már ott megkaptad a figyelmeztetéseket és levegőben a BUÁ , amit 3 körön belül le kell tölteni

    szép dolog ez a fehér vonalas szabály ...csak senki nem tartja be... vannak a kicsit szabályszegők , a kicsit sokszor szabálytalankodók , meg a nagyon sokszor szabálytalankodók stb...

  23. #123
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Én azt nem értem miért nem próbáljuk ki a PLP-t? Én is használtam és nem büntetett azért amikor kilöktek, vagy ha gáz elvétellel kikerűltem egy balesetet.
    A másik dolog hogy óvjuk meg igenis, így sem tudjátok az óvasokat időben kihirdetni, mi lenne ha még lenne ezek mellett 30-40 vágás bejelentve.?
    Én azt mondom hogy pont egy ilyen teszt futam arra lenne jó hogy ezeket kiprobaljuk. Veszíteni nem vesztünk vele semmit. Erre való a teszt futam, hogy ilyeneket is teszteljunk.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  24. #124
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudomásunk szerint nincs működő app erre, csak amit a pálya enged elvre van működő app, de mivel prekvalon eleve van van gyári vágás ellenőrzés, így az sem tud többet tenni ez ügyben.
    Ha te esetleg tudsz működő app-ról, akkor meg kérlek ne másnak adj plusz melót, hanem teszteld le.
    A PLP-ra gondoltam, es senkinek sem akartam plusz melot, csak evek ota ugyanez a tema, ezert erdeklodtem, hogy ha elvileg ez az app mukodik, akkor mizu vele?! Vagas cuccot megha idom lenne se tesztelnek, mert nem erdekel ki vag, ki nem

  25. #125
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ugye te nem tudod mia az PLP? az app nem ad figyelmeztetést ha nem full gázzal jössz vissza a pályára...használják bajnokságok ...működik is szépen...
    Hogy ne ismerném a Pit Lane Penality-t. Tudod garantálni, hogy bármelyik add-on pályával mindig helyesen működik?

Oldal: 5 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •