Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (225 összesen)
  1. #26
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, tartalmaz (időközben kaptam Sziszkától egy logot). A kérdés csak az hogy ha ki van kapcsolva a vágás ellenőrzés, akkor is megvan-e ez az információ a logban, vagy csak nem kerül felhasználásra?
    Olyan szerverről kéne log, amelynél ki volt kapcsolva a vágás ellenőrzés.
    amúgy kicsit töprengtem, mit nyerünk ezzel az infóval. Megtudjuk hogy vágott valaki, aztán valahogy kikeressük a replaybe hogy miért? aztán büntetünk vagy sem?
    Vagy mit tudunk ezzel kezdeni?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  2. #27
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy kicsit töprengtem, mit nyerünk ezzel az infóval. Megtudjuk hogy vágott valaki, aztán valahogy kikeressük a replaybe hogy miért? aztán büntetünk vagy sem?
    Vagy mit tudunk ezzel kezdeni?
    Hát kb. ennyit, igen. Valamelyest hatékonyabb mint találomra megnézni 5 kört, ha tudod kit kell nézned és melyik körben.
    De azt is megteheted hogy egy bizonyos mennyiségű vágás után automatikusan adsz büntetést az illetőnek, aztán vagy vitatkozik ezen vagy nem.

    Teljesen automatizált megoldást a Kunost tudna csinálni, vagy fejleszteni kell egy saját appot csak erre a problmára és kötelezővé tenni azt. Egyikre nincs befolyásod, másik meg nagyon időígényes (feltéve ha tényleg jól akarod megcsinálni) és kérdéses hogy ki az aki nekiállna.

  3. #28
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Én csak annyit tennék hozzá, hogy még semmilyen büntit nem kaptam az egész tesztfutambajnokságok alatt, pedig a futamokat teljesítettem böcsülettel. Lehet csak én veszem túl komolyan a fehér vonal meg a két kerék dolgot?

  4. #29
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Valóban nem egészséges a lassításos bünti, AZONBAN, jelenleg ezt tudja a program, és annyiban más mint korábban, hogy nem kényszerít a program automatikusan azonnal, hanem egy körön belül lehetőséged van megválasztani a letöltés helyét. Ez így már azt gondolom van olyan jó/rossz igazságos/-talan megoldás mint az eddigi bármelyik. Sose lesz nyilván egy program olyan mint a valóság, az emberi döntéshozói mechanizmust szerintem sose fogják megoldani, egy változatnak ez is jó lenne, de ehhez fel kellene fogni hogy mi történik és megpróbálni végrehajtani.

    Nekem 2x sikerült, túlmentem kicsit az első majd a második sikánon is...elolvastam a feliratot, és felfogtam a benne levő dolgokat, majd nekem tetsző helyen - jó szerencsém volt, nem voltam nagyon sűrű mezőnyben - de végrehajtottam.

    Az hogy elsőre hülyeségnek kiáltjuk ki, és nem is próbáljuk megérteni inkább bármi MÁS megoldást erőltetünk, az nem tetszik....De hagyjuk, Colát már úgyis elüldöztem...pedig a kvalit is első sírásra átállítottam....



    .
    nem kizárólag azzal van baj hogy büntet,hanem azzal hogy jogtalanul,nincs figyelmezetetés azonnal kapod a büntetést,simán beleférne akár 3 alkalom is hogy kapj egy szó beli figyelmeztetést mert hibáztál,pontosan az olyan esetek miatt amikor kényszerből kerülsz olyan helyzetbe 3. után meg jöhetne a bünti,ha ezt megoldja majd a porgram akkor némi mondjuk úgy van mozgástér,én valójában ezt hiányolom a legjobban.

    nem üldöztél el eszem ágában sincs elmenni innnen és leszögezve nem veled van a bajom Sziszka,hanem hogy versenyre nem jó ez a rendszer ez a véleményem kész,amíg ez marad addig én hanyagolom a futamokat nincs ezzel probléma majd kialakulnak a vélemények ha többen is leírják jó vagy nem vagy majd jön valami jobb ennél ami van jelenleg kitudja
    majd ha lesz energia a megfelelő topicba átmozgathatnátok vagy nyitni neki eggyet mert még a vágások részemről ezután jönnek és szeretnék majd írni róla pár szösszenetet
    thx
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  5. #30
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit tennék hozzá, hogy még semmilyen büntit nem kaptam az egész tesztfutambajnokságok alatt, pedig a futamokat teljesítettem böcsülettel. Lehet csak én veszem túl komolyan a fehér vonal meg a két kerék dolgot?
    énse kaptam még ezért büntetést,de azért igen hogy kicsusztam a pályáról rommá törve a kocsitami tulságosan is sérül sztem ezt még mellékelem
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Assetto Corsa - vágás kezelés

    Íme az új topik a témának!
    Pár alapvető dolgot leírnék a programok vágás kezeléséről, mert úgy látom sokan nincsenek vele tisztában...

    A programok alapvetően két fajta infót néznek (az rFactor, GTR2, GTL, Race07 legalábbis így működött és jó eséllyel a AC is):
    - kimentél-e a pályáról?
    - mennyi idő és távolság telt el a pálya elhagyása és a visszatérés között?


    Az első pont esetében van egy virtuális határvonal, amit sajnos mi nem látunk és sajnos a pályán lévő fehér vonallal sincs mindig teljesen összhangban, de a lényeg, hogy ezt nem szabad átlépni. Ezt határvonalat a pályakészítő határozza meg kanyaronként méterről méterre, sajnos mindezt változó következetességgel és hol jól, hol rosszul még a gyári pályáknál is. A Masters elvárás alapvetően általában szigorúbb mint ez a vonal, hiszen mi soha semmilyen körülmények között nem engedélyezzük a fehér vonal 3 kerékkel történő átlépését, a program ezzel szemben meg néhol engedékenyebb. Ha van olyan pályán olyan kanyar, ahol az AC a szigorúbb, azt kérlek jelezzétek!

    A második pont esetében pedig a program nézi, hogy mekkora távolságot tettél meg milyen idő alatt a pályán kívül és ha ezt túl gyorsnak ítéli, akkor ad csak büntetést. Ezért van az, hogy ha egy kanyarkombinációban lecsúszunk a pályáról, de a füvön keresztbe egyből vissza tudunk kecmeregni, akkor nagyon ügyelnünk kell rá, hogy ezt ne tegyük túl gyorsan. A program nem fogja tudni, hogy te ezzel a verdával ezzel a gumival az optimális tempódhoz képest így is benne hagytál 1, vagy 2 másodpercet ezért nem járna neked a bünti.... a program egy általános szintidővel számol, ezért nem érdemes itt kockáztatni, hanem kicsit direkt tötymörögni kell a kavicságyban... Ez a Race07-ben is így volt, ha a kavicson átvágódtál a pálya egyik pontjából a másikba, akkor ha ez a program általános megítélése szerint túl gyorsan történt, akkor megbüntettet, sőt ha extra gyorsnak ítélte, akkor egyből BUÁ-t adott figyu helyett, a következő esetben meg úgy emlékszem egyből kizárást. De ha visszafogtad magad is kicsit lassabban gázoltál át homokon, akkor bünti nélkül megúszhattad ugyan azt a vágást..


    Ezek sajnos a programozás korlátai, sosem fog olyan jól működni mintha emberek vizsgálnák, de ha értjük a működési elvét, akkor tudunk hozzá alkalmazkodni és el tudjuk kerülni a büntiket. Véleményem szerint még ez is nagyságrendekkel jobb mint a semmi, mert replay-eket manuálisan átnézni kész rémálom... higgyétek el, nem kevés órám van már benne és senkinek nem kívánom ezt a melót! Az óvás dolog tudjuk, hogy nem működik, egyrészt nagyon szubjektív, túl sok vágás marad következmény nélkül, másrészt rettentő időrabló is ezek bejelentése, vizsgálata, rendszabályozása és adminisztrációja is. Ha ezt a program bizonyos hatásfokkal magától is el tudja végezni, akkor én azt preferálom még akkor is, ha ez a részünkről is megkíván némi alkalmazkodást. Gondoljatok egy kicsit bele, fél óránkénti 10 másodperces kis egyéni kellemetlenség miatt sóznánk rá vki(k)re több órás melókat...


    Végül pedig megnéztem az egész témát kirobbantó esetet is: Cola Monza-ban kétszer is elvéti a T1-et és átcsúszik egyenesen a sikánon. Mindkét esetben Cola hamarabb ér el a pálya A pontjából B pontjába mintha ezt a pályán tette volna meg, szóval ilyen szempontból a program által kiosztott büntetést én jogosnak látom. A program nyilván nem vizsgálja azt, hogy Ok, de Cola lassabb tempóban érkezett meg B pontba, mintha a pályán jött volna, és így összességében nem nyert a dologgal, de hát istenem ez van, megvannak a rendszer maga korlátai. Amit nem tudok, hogy a második eset után miért zárta ki Cola-t a program a futamból annak ellenére, hogy letöltötte a büntetést? Ezt még meg kell vizsgálni, lehet hogy egy bug...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 26. 16:03.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    Nordon pl volt hogy csak 2 kerekkel hagytam el a palyat es megkaptam az 5mp-t...
    Tudnál mondani, mutatni konkrét példát?

  8. #33
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Szabi ezzel nem lenne gond de ennyi erővel azt is figyelhetné, hogy mi az aktuális gázpedál és félpedál állás és hogy a kocsi orra(tengelye) mennyire tér el a pálya adott részén a normális iránytól, mert ebből azért ki lehetne következtetni, hogy nyél gázon vágsz vagy ledobott a rázókő és próbálod összeszedni a kocsit, vagy pörögsz vagy bármi.

    Amugy nekem az is gondom, hogy ha egy egyenesben lemész a fűre akkor is dobhatod a köröd pedig ott aztán nem lehet időt nyerni így a fenti okfejtés sem állja meg a helyét.

    Prequalon én azt látom, hogy tök mind 1 mit csinálok, ha lemegyek a pályáról már el is dobtam 20percet az életemből, de ami vicces hogy T2-ben a balosban ha túl szélesen veszed ugy hogy nagyobb távot teszel meg vele akkor is büntit ad.

    Viszont én az álltalm mondott rendszerben nagyobb rációt látok, hogy töltse fel mondenki az aktuális hotlapot aztán akkor az nézi meg aki akarja és meg is tudna óvni.
    Ez nektek is könnyebb lenne mert csak azokat az eseteket kell nézni amiket megóvnak.

  9. #34
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    miért azzal foglalkozunk mindíg, hogy miért és mennyire rossz az ha lemegyek a pályáról..tessék rajta közlekedni és akkor nincs gond...
    ha nem megy gyorsan, akkor lassabban...
    Azért mert nem vagyunk gépek!
    Egy gép ellenőrizzen gépet, azt tud, de ne embert!
    Pl a gyors jobbos balos kanyarokban véletlenül kicsit előbb kanyarodsz, mert nem gép vagy hanem ember és előfordul, majd megdob a vető és átrepülsz az egyik rázón, és hopp ott a bünti, pedig nem nyertél semmit.

    Szabiéhoz, hogy a Gtr és a Race fényévekkel jobban kezeli a vágást mint az AC!

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi ezzel nem lenne gond de ennyi erővel azt is figyelhetné, hogy mi az aktuális gázpedál és félpedál állás és hogy a kocsi orra(tengelye) mennyire tér el a pálya adott részén a normális iránytól, mert ebből azért ki lehetne következtetni, hogy nyél gázon vágsz vagy ledobott a rázókő és próbálod összeszedni a kocsit, vagy pörögsz vagy bármi.
    Hát nyilván jó lenne, de hát istenem, most csak ennyit tud, ebből kell főznünk...
    Én nem mondom hogy jó, meg tetszik, de azért együtt lehet vele élni és minden más alternatíva összességében sokkal rosszabb szerintem.

    Amugy nekem az is gondom, hogy ha egy egyenesben lemész a fűre akkor is dobhatod a köröd pedig ott aztán nem lehet időt nyerni így a fenti okfejtés sem állja meg a helyét.
    Prequalon én azt látom, hogy tök mind 1 mit csinálok, ha lemegyek a pályáról már el is dobtam 20percet az életemből, de ami vicces hogy T2-ben a balosban ha túl szélesen veszed ugy hogy nagyobb távot teszel meg vele akkor is büntit ad.
    Nincs mese, ha egyszer elhagyod a pályát, akkor le kell lassítanod, mielőtt visszajössz rá... a rendszer attól még hogy benne hagytál 1-2 másodpercet azt vágásnak fogja érzékelni, ennél többet kell ilyenkor "otthagyni", hogy kiengeszteld. De mondjuk nem értem, ha amúgy is elcseszted, akkor nem mindegy neked már, hogy méri-e vagy sem? Az onnantól amúgy is egy szar kör lesz...

    Viszont én az álltalm mondott rendszerben nagyobb rációt látok, hogy töltse fel mondenki az aktuális hotlapot aztán akkor az nézi meg aki akarja és meg is tudna óvni.
    Ez nektek is könnyebb lenne mert csak azokat az eseteket kell nézni amiket megóvnak.
    Ez még Race07-ben sem működne, pedig ott van normális replay mentés. Egyrészt ki a tököm akar a szerveren futott hotlapjai mentegetésével szórakozni, meg 200-300 megás fájlokat feltöltögetni? Ebből ki a csuda fogja kibogarászni és megnézni a másik gyors körét és akkor utána még a VB-nek is melója van vele és még csak a prekvalnál tartunk, el se kezdődött a verseny...

    Tényleg fél óránkénti 10 másodperces kellemetlenséget akarunk elcserélni egy körkörös szopatásra, ami mindenki életből sokszorosan több időt vesz el?
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 26. 23:58.

  11. #36
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nyilván jó lenne, de hát istenem, most csak ennyit tud, ebből kell főznünk...
    Én nem mondom hogy jó, meg tetszik, de azért együtt lehet vele élni és minden más alternatíva összességében sokkal rosszabb szerintem.



    Nincs mese, ha egyszer elhagyod a pályát, akkor le kell lassítanod, mielőtt visszajössz rá... a rendszer attól még hogy benne hagytál 1-2 másodpercet azt vágásnak fogja érzékelni, ennél többet kell ilyenkor "otthagyni", hogy kiengeszteld. De mondjuk nem értem, ha amúgy is elcseszted, akkor nem mindegy neked már, hogy méri-e vagy sem? Az onnantól amúgy is egy szar kör lesz...



    Ez még Race07-ben sem működne, pedig ott van normális replay mentés. Egyrészt ki a tököm akar a szerveren futott hotlapjai mentegetésével szórakozni, meg 200-300 megás fájlokat feltöltögetni? Ebből ki a csuda fogja kibogarászni és megnézni a másik gyors körét és akkor utána még a VB-nek is melója van vele és még csak a prekvalnál tartunk, el se kezdődött a verseny...

    Tényleg fél óránkénti 10 másodperces kellemetlenséget akarunk elcserélni egy körkörös szopatásra, ami mindenki életből sokszorosan több időt vesz el?
    Azért egy 10perces pályán ha hibázol és buksz 2-3 másodpercet az nem olyan gáz, tökéletes kört ugy sem lehet futni, viszont az a baj, hogy nekem még nem volt olyan hogy a prequalon ha legyek kicsit a pályáról és kiirja hogy vágtam amikor igazából nem is, de bármit csinálok utána, lassitok megállok akármi, nem adja vissza.
    És ezzel az a baj, hogy ez nem a vágást nézi, hanem hogy elhagytad e a fehér vonalat, teljesen mind 1 miért.

    Ahogy leirtad ugy tényleg macerás, viszont mivel ez egy baromi hosszú pálya így itt én hanyagolnám, a többi normál pályán működhet ez prequalon, de itt értelmetlen, nincs olyan hely ezen a pályán ahol előnyt lehet szerezni, van 1-2 sikán de az semmi, nyersz talán fél secet az semmi.
    Amugy inkább azt kellene megoldani, hogy a masters app bíráljon, mert az valamiért sokkal korrektebb szerintem mint a program.

    Szóval tesztelhetjük ezt a gyári megoldást csak ne itt, mert itt értelmetlen.

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    az a baj, hogy nekem még nem volt olyan hogy a prequalon ha legyek kicsit a pályáról és kiirja hogy vágtam amikor igazából nem is, de bármit csinálok utána, lassitok megállok akármi, nem adja vissza. És ezzel az a baj, hogy ez nem a vágást nézi, hanem hogy elhagytad e a fehér vonalat, teljesen mind 1 miért.
    Ezt hívják vágásnak... vagy szélesítésnek, ha elhagyod a fehér vonalat
    A miért senkit se érdekel, a kör onnantól hivatalosan érvénytelen.


    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy leirtad ugy tényleg macerás, viszont mivel ez egy baromi hosszú pálya így itt én hanyagolnám, a többi normál pályán működhet ez prequalon, de itt értelmetlen, nincs olyan hely ezen a pályán ahol előnyt lehet szerezni, van 1-2 sikán de az semmi, nyersz talán fél secet az semmi.
    Azokban a sikánokban komoly másodperceket lehet nyerni, ha keresztülgázolsz rajtuk.
    Azon esetleg el lehet gondolkozni, hogy a futamon kivételesen itt Nord-on kikapcsoljuk a vágás ellenőrzést, de a prequal-on semmikép, hiszem semmilyen eszközünk nincs a csalások kiszűrésére. Meg az is gond, hogy ha a futamon engedjük, akkor qual-on is kell, ami szintén nem szerencsés és arról sem lesz replay-ünk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 27. 11:11.

  13. #38
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt hívják vágásnak... vagy szélesítésnek, ha elhagyod a fehér vonalat
    A miért senkit se érdekel, a kör onnantól hivatalosan érvénytelen.




    Azokban a sikánokban komoly másodperceket lehet nyerni, ha keresztülgázolsz rajtuk.
    Azon esetleg el lehet gondolkozni, hogy a futamon kivételesen itt Nord-on kikapcsoljuk a vágás ellenőrzést, de a prequal-on semmikép, hiszem semmilyen eszközünk nincs a csalások kiszűrésére. Meg az is gond, hogy ha a futamon engedjük, akkor qual-on is kell, ami szintén nem szerencsés és arról sem lesz replay-ünk.
    Igen de egy egyenesben mit tudsz vágni?

  14. #39
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Igen de egy egyenesben mit tudsz vágni?
    De egy egyenesben eleve miért hagynád el a pályát? Oda is vonatkozik a fehér vonal.
    Ha pl Monzában bezárják a kaput jobb oldalon, akkor sem mégy át rajta, hogy arra autózd ki - ha igen, akkor büntetés jogos.

  15. #40
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Csak, hogy olyan is hozzászóljon, akinek nincs különösebb gondja a vágás büntivel: ok, engem is idegesít a bünti, de mindíg teljesen jogosan kaptam és mindíg arra sarkallt, hogy jobban figyeljek abban a kanyarban, még többet gyakoroljak.
    Egy esetben érzem jogtalannak és ez sajnos meg is történt még a BMW E3 M30 Group A-s bajnokságban: egy kereszben csúszó autóval való ütközést kellett a füvön kikerülnöm, amivel időt vesztettem és még büntit is kaptam, de programozóként tudom, hogy az ilyen esetek ellenőrzésére lehetetlen programot írni, ehhez mesterséges intelligencia kellene...
    Szóval, lassíts, ha lecsúszol, hátha megúszod, egyébként meg gyakorolj többet és figyelj oda. Nincs jobb egy tiszta, hibátlan körnél.

  16. #41
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudnál mondani, mutatni konkrét példát?
    Nordon falnak csapod, és kapod a büntit.
    Ahol közel a fal.....pl.: T2 csúcspontja...

  17. #42

    Vágás

    Ez a vágás rendszer nagyon nem oké. Tudom hogy én vagyok béna hogy néha lecsúszok, de sikeresen összeszedtem öt büntetést, amiből kettő épphogy 2 kerékkel leérős volt, három pedig kicsúszás, ahol alapból is időt vesztettem bőven. Ehhez képest egyszer benéztem a sikán féktávját, átrepültem rajta egyenesen, és semmi. Nem mintha sokat számítana, de ez így kompletten elrontja a versenyt, miközben többen ami vágható azt vágják/szélesítik vastagon a vonalon túl. Gyakorlatilag pont ott nem működött a rendszer, ahol időt lehet nyerni (piratella kiszélesítés, 10-es levágás, sikán kiszélesítés, rivazza belső ív), mindenhol máshol viszont teljesen indokolatlanul duplán szívsz ha kicsit is hibázol.

  18. #43
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Zsolt Szeklencei írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a vágás rendszer nagyon nem oké. Tudom hogy én vagyok béna hogy néha lecsúszok, de sikeresen összeszedtem öt büntetést, amiből kettő épphogy 2 kerékkel leérős volt, három pedig kicsúszás, ahol alapból is időt vesztettem bőven. Ehhez képest egyszer benéztem a sikán féktávját, átrepültem rajta egyenesen, és semmi. Nem mintha sokat számítana, de ez így kompletten elrontja a versenyt, miközben többen ami vágható azt vágják/szélesítik vastagon a vonalon túl. Gyakorlatilag pont ott nem működött a rendszer, ahol időt lehet nyerni (piratella kiszélesítés, 10-es levágás, sikán kiszélesítés, rivazza belső ív), mindenhol máshol viszont teljesen indokolatlanul duplán szívsz ha kicsit is hibázol.
    Egyetértek, ez a rendszer ebben a formában nem OK így, mondom ezt úgy hogy most 1 büntim se volt.
    Legalább 3 kerékre kéne átállítani mint az igazi systemben és még akkor is nagyon gáz, hogy lassan kell prüntyögnöd a pályán, roppant váratlan és veszélyes.

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Legalább 3 kerékre kéne átállítani mint az igazi systemben és még akkor is nagyon gáz, hogy lassan kell prüntyögnöd a pályán, roppant váratlan és veszélyes.
    Ezt a 3 kerekes dolgot nem tudom honnan veszed, amióta világ világ 2 kerék szabály van nálunk és még csak soha senkitől nem is hallottam még ezt a 3 kerekes dolgot...
    Egyébkétn meg nem tök mindegy, bárhol húzzuk meg a határt, akkor is lesz olyan, aki pont épp átlépi és bosszús lesz miatt, semmivel nem lesz könnyebb tőle a szabály betartása.

    Idézet Eredetileg Zsolt Szeklencei írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a vágás rendszer nagyon nem oké. Tudom hogy én vagyok béna hogy néha lecsúszok, de sikeresen összeszedtem öt büntetést, amiből kettő épphogy 2 kerékkel leérős volt, három pedig kicsúszás, ahol alapból is időt vesztettem bőven.
    Ha valahol kicsúszol és tudod, hogy vágás lesz, akkor le kell lassítani kicsit mielőtt vissztérsz a pályára. Ez a régi szimeknél is így volt (rF, GTR2, Race07).
    Az meg hogy sok helyen nem ad büntit a vágásért, az meg nem a rendszer, hanem a pályakészítők hibája, rosszul huzigálták be a vonalakat...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 15. 00:32.

  20. #45
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a 3 kerekes dolgot nem tudom honnan veszed, amióta világ világ 2 kerék szabály van nálunk és még csak soha senkitől nem is hallottam még ezt a 3 kerekes dolgot...
    A való világból veszem, ahol többnyire ez a szabály. Viszont ilyen gáz elvevős visszalassítós szabályt még sehol sem sikerült kitalálniuk iRacingen kívül.
    Nem hiszem hogy nem érted meg mennyire váratlan és szokatlan ha valaki váratlanul ritmust vált. Rendszerint újabb káreseteket okoz, ezért el kéne kerülni.
    Néhány eset elkerülhető lenne olyan beállítással ahol elég 1 keréknek a vonalon lennie, pont mint az igazi versenyeken.

  21. #46
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    A való világból veszem, ahol többnyire ez a szabály. Viszont ilyen gáz elvevős visszalassítós szabályt még sehol sem sikerült kitalálniuk iRacingen kívül.
    Nem hiszem hogy nem érted meg mennyire váratlan és szokatlan ha valaki váratlanul ritmust vált. Rendszerint újabb káreseteket okoz, ezért el kéne kerülni.
    Néhány eset elkerülhető lenne olyan beállítással ahol elég 1 keréknek a vonalon lennie, pont mint az igazi versenyeken.
    És ezt 10 éve most mondod először? Én ez még sose olvastam, sose hallottam, ami persze lehet, hogy csak engem minősít.

    Azt teljesen aláírom, hogy ez a belassítós bünti egy baromság... számolni kéné neki és x db utána áthajtátos büntetést adni. Viszont ez a lassításos dolog végülis ugyan ez, és a szabályzat is kiköti, hogy tilos azonnal letölteni és tilos a mezőnyt zavarni vele. 1 köröd van, hogy biztonságos módon félrehúzódj valahol, szóval semmiylen ritmusból nem kell senkit kizökkenteni miatta és újabb káresetet sem okozni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 15. 00:17.

  22. #47
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valahol kicsúszol és tudod, hogy vágás lesz, akkor le kell lassítani kicsit mielőtt vissztérsz a pályára. Ez a régi szimeknélis így volt (rF, GTR2, Race07).
    Az meg hogy sok helyen nem ad büntit a vágásért, az meg nem a rendszer, hanem a pályakészítők hibája, rosszul huzigálták be a vonalakat...
    Nekem eddig az esetek 90%-ban ahogy lementem azonnal adta a büntetést ahogy lementem, nem a visszatérés pillanatában. Sokszor tényleg simán két kerekes leérésért, és nagyon sokszor teljes eldobásnál, ahol esélyem sincs időben visszajönni. Tudom hogy nem a ti hibátok, hanem a készítőké, csak ez így tényleg nem fair, hogy vannak kanyarok amiket 4 kerékkel - a piratellában és a 10-esben gyakorlatilag másfél autónyira ki lehet szélesíteni a kigyorsítást az aszfaltra, semmit nem ad- és ezeket bőven ki is használták.

  23. #48
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Zsolt Szeklencei írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem eddig az esetek 90%-ban ahogy lementem azonnal adta a büntetést ahogy lementem, nem a visszatérés pillanatában. Sokszor tényleg simán két kerekes leérésért, és nagyon sokszor teljes eldobásnál, ahol esélyem sincs időben visszajönni. Tudom hogy nem a ti hibátok, hanem a készítőké, csak ez így tényleg nem fair, hogy vannak kanyarok amiket 4 kerékkel - a piratellában és a 10-esben gyakorlatilag másfél autónyira ki lehet szélesíteni a kigyorsítást az aszfaltra, semmit nem ad- és ezeket bőven ki is használták.
    Van egy óvás topikunk, itt kérlek jelentsd be azokat, aki vágással szereztek előnyt veled szemben: AC DTM Tesztkupa - Óvások

    Illetve ha volt olyan szituáció, ahol úgy kapálál büntetést, hogy szerintem nem volt indokolt, azt is mutasd meg nekünk kérlek (replay + pontos időpont megjelölés) és megnézzük az eseteket.

  24. #49
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy óvás topikunk, itt kérlek jelentsd be azokat, aki vágással szereztek előnyt veled szemben: AC DTM Tesztkupa - Óvások

    Illetve ha volt olyan szituáció, ahol úgy kapálál büntetést, hogy szerintem nem volt indokolt, azt is mutasd meg nekünk kérlek (replay + pontos időpont megjelölés) és megnézzük az eseteket.
    Visszanéztem az enyémeket, béna voltam, hagyjuk... Viszont: első kör, 10-es kanyar. Kérlek nézd meg hogy a mezőnyből hányan mennek ki négy kerékkel és hányan nem. Ők mind vajon prequalban és a verseny többi részében is így kezelik ugyanezt a kanyart?

    És ez most nem szőrszálhasogatás, nekem ez a második versenyem, teljesen just for fun. De ha ez egy tesztbajnokság, gondoltam megjegyzem hogy mi nem tűnik fairnek.

  25. #50
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És ezt 10 éve most mondod először? Én ez még sose olvastam, sose hallottam, ami persze lehet, hogy csak engem minősít.

    Azt teljesen aláírom, hogy ez a belassítós bünti egy baromság... számolni kéné neki és x db utána áthajtátos büntetést adni. Viszont ez a lassításos dolog végülis ugyan ez, és a szabályzat is kiköti, hogy tilos azonnal letölteni és tilos a mezőnyt zavarni vele. 1 köröd van, hogy biztonságos módon félrehúzódj valahol, szóval semmiylen ritmusból nem kell senkit kizökkenteni miatta és újabb káresetet sem okozni.
    Volt már róla szó, de ismerhetsz annyira, hogy kikerestem a precíz meghatározást:

    c) A pilótáknak a pályán kell haladniuk minden esetben. A félreértés elkerülése végett: a fehér vonalak,
    amelyek meghatározzák a pálya szegélyét, a pálya részének tekintendők,
    de a rázókövek már nem.
    Amennyiben az autó elhagyja a pályát bármilyen okból, és nem meríti ki a 2 (d) pontot, úgy a versenyző
    visszatérhet a pályára, mindazonáltal ezt a manővert csak biztonságosan végezheti el, és úgy, hogy ezzel
    nem szerez semmilyen előnyt. Akkor tekinthető úgy, hogy a versenyző elhagyta a pályát, ha az autó
    egyetlen része sem érintkezik a pályával.


    Továbbá ide vág még:


    d) Súlyos vezetéstechnikai hibák ismétlődése, vagy a jármű feletti uralom nyilvánvaló hiánya esetén (például
    a pálya elhagyása) ezt jelenteni kell a felügyelőknek, akik az illető versenyzőt a kizárásig büntethetik.
    e) Nem engedélyezett egy autót indokolatlanul lassan, vagy kiszámíthatatlanul vezetni, vagy olyan módon,
    hogy az veszélyt jelentsen a többi versenyzőre.


    A forrás: 2015.06.03 - FIA Nemzetközi Sportkódex - L függeléke 2015
    http://www.mnasz.hu/letoltes/FIA_Nem...gelek_2015.pdf
    Utoljára módosította: Tilus; 2015. 06. 15. 12:23.

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •