Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (225 összesen)
  1. #76
    Akkor az jonak hangzik, ki kellene probalni.Bar nekem a mostani is jo, en nem vagok, hogy mas mit csinal azon meg nem agyalok, meg mindig inkabb problemanak tartom a nevetsegesen sok balesetet !
    Utoljára módosította: Laccoo; 2015. 11. 07. 17:01.

  2. #77
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A PLP-ben a pálya határát lehet valahogy állítani, hogy mit tekintsen vágásnak és mit nem?
    A fehér vonalhoz hozzá lehet lőni 100%-ban, vagy ez mindig az aktuális pálya készítőjétől függ, hogy Ő éppen mit állított be vágásnak?
    fehér vonalhoz nem lehet 100%-osan...a pályqa gyakorlatilag addig tart ameddig a készítője szerint tart...
    Gyári pályákon szerintem ez kjifejezetten jól van belőve és nem hanyagság miatt nem a fehér vonalig tart 1-2 helyen...
    ahogy pl Ákos is írta fentebb a valóságban is legtöbb pályán nem a fehér vonalig tart hanem a versenybíróság által megengedett határokig...valahol engedik h kicsit jobban használják a kerékvetőt is pl , és legtöbbször külön szólnak ha a szélesítésért egyik kanyarban büntetrni fognak...

    szóval PLP-vel a fehérvonalas szabály nem tartható szigorúan, cserébe egy objektív mindenkire vonatkozó pályahatárokat , szabályokat kaptok...illetve ami szerintem a leginkább előny benne h már futamon ott van a szankció BUÁ, így ahogy ott van már ennek a veszélye nem úgy foja már támadni az ember a pályqa határait, mert nem fér bele h túlcsússzon az ember , mert poziciókat bukhat vele már magán a futamon...

    amúgy add-on pályát anno piszkáltam meg h keményebben büntessen mert szerintem a készítő elbaltázta a határokat...
    gyak 1-2 szám átírásábval az egyik régi barcelonas addon pályán megváltoztattam h a a műfüves részt már ne értékelje a pálya részének(így nem lehetett vágni pl a sikánt...

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    fehér vonalhoz nem lehet 100%-osan...a pályqa gyakorlatilag addig tart ameddig a készítője szerint tart...
    Hát igen, ez a baj... és ebben pedig rettentően következetlenek a pálya készítők, nincs egy egységes elvrendszer sajnos..

    a valóságban is legtöbb pályán nem a fehér vonalig tart hanem a versenybíróság által megengedett határokig...valahol engedik h kicsit jobban használják a kerékvetőt is pl , és legtöbbször külön szólnak ha a szélesítésért egyik kanyarban bünteteni fognak...
    Ez is a saját hülyeségük, meg a pályatervezőké. Nem kéne 1 méternél szélesebb rázókövetet tenni sehova sem, meg olyan vonalak felfesteni, amiket nem tartanak be.... akkor húzzák arrébb azt a vonalat bazz, szerintem tök röhejes a egész, amit ebben a témában megy a valóságban is.

    amúgy add-on pályát anno piszkáltam meg h keményebben büntessen mert szerintem a készítő elbaltázta a határokat...
    gyak 1-2 szám átírásábval az egyik régi barcelonas addon pályán megváltoztattam h a a műfüves részt már ne értékelje a pálya részének(így nem lehetett vágni pl a sikánt...
    Ez jó hír, bár a kérdés az, hogy ezt mennyi meló pontosan belőni és mi a helyzet a gyári pályákkal (pl. Monza), ahol szintén el van cseszve az egész.

    AC-ban még nem próbáltam, de ISI engine alatt elég nagy szopás volt kézzel átírogatni ezeket értékeket, mert egzaktan nem lehetett belőni a számokat, hanem beírtál valamit, aztán letesztelted, megint beírtál valamit, megint mentél egy kört (persze egyből nem mindig sikerült pont jó íven menned) és egy kanyar korrekt rendebtétele is meglehetősen sokáig tartott, ha valóban korrekt munkát akartál végezni, nem csak úgy hozzávetőlegesen.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 07. 17:21.

  4. #79
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát igen, ez a baj... és ebben pedig rettentően következetlenek a pálya készítők, nincs egy egységes elvrendszer sajnos..



    Ez is a saját hülyeségük, meg a pályatervezőké. Nem kéne 1 méternél szélesebb rázókövetet tenni sehova sem, meg olyan vonalak felfesteni, amiket nem tartanak be.... akkor húzzák arrébb azt a vonalat bazz, szerintem tök röhejes a egész, amit ebben a témában megy a valóságban is.



    Ez jó hír, bár a kérdés az, hogy ezt mennyi meló pontosan belőni és mi a helyzet a gyári pályákkal (pl. Monza), ahol szintén el van cseszve az egész.

    AC-ban még nem próbáltam, de ISI engine alatt elég nagy szopás volt kézzel átírogatni ezeket értékeket, mert egzaktan nem lehetett belőni a számokat, hanem beírtál valamit, aztán letesztelted, megint beírtál valamit, megint mentél egy kört (persze egyből nem mindig sikerült pont jó íven menned) és egy kanyar korrekt rendebtétele is meglehetősen sokáig tartott, ha valóban korrekt munkát akartál végezni, nem csak úgy hozzávetőlegesen.
    Montzán emlékeim szerint az Ascari aminél problémás lehet...ott is azért mert a kerékvető melletti zöld valamit is a pálya részeként érzékeli (az már azért tényleg szemetbántó vágás tud lenni)...azt kellett átírni 0-ról 1-re...(ezt mondjuk még régen még a lassítós bünti bevezetése előtt néztem)

    szóval mint fent is írtam fehér vonalhoz nem lehet 100%osan belőni...néhol lehet módosítani, amit lehet változtatni az 1 perc ... nincs nagy mozgástér ilyen téren... vagy jobb lesz vagy nem

  5. #80
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    barcalaci84 nagyszerűen összefoglalta a problémakört.
    Az appot pedig ki kéne próbálni szerveren.
    http://www.drivingitalia.net/forum/i...howtopic=69003
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2015. 11. 07. 18:16.

  6. #81
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    fehér vonalhoz nem lehet 100%-osan...a pályqa gyakorlatilag addig tart ameddig a készítője szerint tart...
    Gyári pályákon szerintem ez kjifejezetten jól van belőve és nem hanyagság miatt nem a fehér vonalig tart 1-2 helyen...
    ahogy pl Ákos is írta fentebb a valóságban is legtöbb pályán nem a fehér vonalig tart hanem a versenybíróság által megengedett határokig...valahol engedik h kicsit jobban használják a kerékvetőt is pl , és legtöbbször külön szólnak ha a szélesítésért egyik kanyarban büntetrni fognak...

    szóval PLP-vel a fehérvonalas szabály nem tartható szigorúan, cserébe egy objektív mindenkire vonatkozó pályahatárokat , szabályokat kaptok...illetve ami szerintem a leginkább előny benne h már futamon ott van a szankció BUÁ, így ahogy ott van már ennek a veszélye nem úgy foja már támadni az ember a pályqa határait, mert nem fér bele h túlcsússzon az ember , mert poziciókat bukhat vele már magán a futamon...

    amúgy add-on pályát anno piszkáltam meg h keményebben büntessen mert szerintem a készítő elbaltázta a határokat...
    gyak 1-2 szám átírásábval az egyik régi barcelonas addon pályán megváltoztattam h a a műfüves részt már ne értékelje a pálya részének(így nem lehetett vágni pl a sikánt...
    Ami igazából úgy van, ahogy, akkor azt egy Simracing ligában miért akarjuk nehezíteni, ezt mondjátok meg a 200%os gumikopás miatt meg még nehezebb a fehér vonalon belul maradni mindig, mert egyre jobban alulkormányzott lesz az autó. nem tudom, hogy hányan emlékeznek arra, hogy Hamilton hogyan vette az első 2 sikánt Monzában 07,08ban. szinte teljesen levágta, és semmi figyelmeztetést nem kapott. Se a F1-ben, se a WTCC-ben, se a DTM-ben az a szabály, hogy soha semmilyen kanyarban nem mehetnek ki a fehér vonalon kivulre. mert van jó pár olyan eset, ahol nem nyernek vele időt. ez a PLP egész jol hangzik, nem egybol ad buntit, nem kell átvinned a másik futamra, mert azon a futamon kell letöltened. arra meg van egy egyszerű válasz, hogy és akkor az add on pályákkal mi lesz, ha ott rosszul van megcsinálva a büntetési rendszer. nem kell annyi add on pálya a normális, alap pályák helyére. Monza, Silverstone, Mugello, Nordschleife, Barcelona, Imola, Nürburgring, Spa, Zandvoort. ez kapásból 9 nagyon jó igényes pálya, najo, zandvoortot ne vegyétek ide ehhez raktok még 2-3 jó minőségű add on pályát, és nem lesz gond
    én a helyetekben kipróbálnám ezt az appot egy teszt futamon, mert ígéretesnek hangzik. viszont a mostani szabályokat, büntetési rendszert hagynám a már elkezdotott bajnokságokra

  7. #82
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    Ez is a saját hülyeségük, meg a pályatervezőké. Nem kéne 1 méternél szélesebb rázókövetet tenni sehova sem, meg olyan vonalak felfesteni, amiket nem tartanak be.... akkor húzzák arrébb azt a vonalat bazz, szerintem tök röhejes a egész, amit ebben a témában megy a valóságban is.
    Évek óta szívatjuk magunkat ezzel a témával.
    Ha ez az app müködik és állíthatóak a fent említett paraméterek, akkor csak azt kell megszavazni, hogy amit a pály enged (ha bugos a pálya meg lehet próbálni kijavítani, vagy nem kell használni), hány hiba után büntessen és ennyi, a probléma amivel több száz fórum oldalt teleírkáltunk már meg van oldva.
    Az meg a mi hülyeségünk lenne, ha létezik egy ilyen müködő megoldás és azt nem alkalmazzuk, mert nálunk kérem fehér vonalas szabály van ezer éve és kész.
    Sztem az a lényeg, hogy mindenkire egyformán vonatkozó szabályok legyenek és ezek legyenek, ha lehet softweres ellenőrzéssel betartva. Ez örök probléma a szimulátorozásban, mert a való világban a fehér vonaltól függetlenül a színfalak mögött le vannak fektetve a szabályok és ezt online be is tartatják a bírók. Ez nálunk nem működik mert senkinek sincs ráérő ideje a betartatásra.

  8. #83
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ami igazából úgy van, ahogy, akkor azt egy Simracing ligában miért akarjuk nehezíteni, ezt mondjátok meg a 200%os gumikopás miatt meg még nehezebb a fehér vonalon belul maradni mindig, mert egyre jobban alulkormányzott lesz az autó. nem tudom, hogy hányan emlékeznek arra, hogy Hamilton hogyan vette az első 2 sikánt Monzában 07,08ban. szinte teljesen levágta, és semmi figyelmeztetést nem kapott. Se a F1-ben, se a WTCC-ben, se a DTM-ben az a szabály, hogy soha semmilyen kanyarban nem mehetnek ki a fehér vonalon kivulre. mert van jó pár olyan eset, ahol nem nyernek vele időt. ez a PLP egész jol hangzik, nem egybol ad buntit, nem kell átvinned a másik futamra, mert azon a futamon kell letöltened. arra meg van egy egyszerű válasz, hogy és akkor az add on pályákkal mi lesz, ha ott rosszul van megcsinálva a büntetési rendszer. nem kell annyi add on pálya a normális, alap pályák helyére. Monza, Silverstone, Mugello, Nordschleife, Barcelona, Imola, Nürburgring, Spa, Zandvoort. ez kapásból 9 nagyon jó igényes pálya, najo, zandvoortot ne vegyétek ide ehhez raktok még 2-3 jó minőségű add on pályát, és nem lesz gond
    én a helyetekben kipróbálnám ezt az appot egy teszt futamon, mert ígéretesnek hangzik. viszont a mostani szabályokat, büntetési rendszert hagynám a már elkezdotott bajnokságokra
    amúgy saját tapasztalatból azt mondom h 200% kopás ide vagy oda , ha hamar összegyűjt pár figyelmeztetést az ember, akkor már figyelek rá h semmiképp se csússzak túl és kevésbé megy az ember a határon...inkább bukok 1 tizedet nem kicentizve a határokat, minthogy véletlenül túlcsússzak és BUÁ...
    kb biztos vagyok benne h nem lesz BUÁ-d a versenyeken , inkább beosztod az előnyödet (ha van )

  9. #84
    jaja, én is inkább vigyázok egy kicsit jobban

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ami igazából úgy van, ahogy, akkor azt egy Simracing ligában miért akarjuk nehezíteni, ezt mondjátok meg
    Hehe... a valóságban egy komplett aparátus dolgozik a pályák megtervezésén és azok "szabályos" kialakításán és egy másik komplett aparátus dolgozik azon, hogy kezelje a kivételeket és kommunikálják ezeket!

    Nekünk itt 2-3 emberrel kell tudunk megoldani, amit ott több száz csinál, és nem fér bele az, hogy kivételeket kezeljünk. Egy ilyen app bevezetése mindig plusz melóval jár (tesztelés, beállítás, mindenkinek elmagyarázni hogy működik, segíteni annak aki nem tudja beüzemelni, kezelni a bug-okat, AC verzió váltás blamák, átnézni és átszerkeszteni előzetesen a pályákat, stb, stb...), és amellett hogy megold problémákat, egyúttal mindig újakat is teremt.

    Olvassátok csak el a topik elejét , ott azért tört ki a balhé, hogy miért használjuk a futamokon a gyári ellenőrzést, aztán pár hónapra rá (mikor már nem használjuk), akkor jönnek az "öltetek", hogy ugyan már miért nem használjuk, aztán már korábban is felmerült a külső app használata, aminek persze szintén vannak hátulütői... URAIM, NINCS TÖKÉLETES MEGOLDÁS A KÉRDÉSRE.


    Ezzel most nem azt mondom, hogy ne próbálhatnánk ki a szóban forgó app-ot, csak senki se várja azt, hogy az majd minden gondunk megoldja, mert közel sem, hanem lesznek miatta majd új gondjaink is, amik majd jó alapot szolgáltatnak egy újabb hsz. dömpingre...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 07. 18:54.

  11. #86
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ilyen app bevezetése mindig plusz melóval jár (tesztelés, beállítás, mindenkinek elmagyarázni hogy működik, segíteni annak aki nem tudja beüzemelni, kezelni a bug-okat, AC verzió váltás blamák, átnézni és átszerkeszteni előzetesen a pályákat, stb, stb...), és amellett hogy megold problémákat, egyúttal mindig újakat is teremt.
    Egy nagy hátrány a külsős appnál, hogyha éppen van egy frissítése a játéknak, mondjuk pont futam előtt akkor működik e rendesen a program.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 07. 18:54.

  12. #87
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Nem is arról van szó, hogy mennyi nyer, hanem hogy ha ő is mondja, hogy nem nyer vele akkor miért nehéz normálissan menni?
    Race-be is volt már ez a szabály meg gtr végén is és ott is betartottuk, persze van hogy lecsúszik az ember én is csúsztam le nem egyszer, viszont nem minden körben.
    És ez a begyakorláson múlik, ha vágva gyakorolsz akkor nehéz rajta változtatni.
    Ettől függetlenül, a sebességét el kell ismerni, de legyen ugy is gyors, hogy betartja a szabályokat.
    Egyikünk sem szent, mindenkinek van vaj a füle mögött, mert mindenki a határait feszegeti amiben benne van a hiba lehetőség 1000%-osan.
    Végül is mivel ez az AC első bajnoksága és hetente jönnek a frissítések, full mind 1 hogy ki nyer, mert azok fognak akiknek a legtöbb ideje van gyakorolni, meg akik a megjelenés óta csak ezt nyomják.
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Azt tegyük hozzá hogy olyan vágásokról beszélünk most, amit a valóságban nem szoktak büntetni (kéne, de eltekintenek tőle ). Nem olyan mértékűen "vágott" se Ákos se senki más aminek így ki kéne verni a biztosítékot. Sokan régóta itt vagyunk és ha még visszaemlékeztek GTR2vel és GTL-lel hogy mentünk hát 1-1.5 méterrel sok helyen füvön az apexen belül fordultunk és akkor ebből nem volt semmi gond(persze akkor nem volt a fehér vonalon belüli szabály).
    Jogosnak tartom a büntetéseket és kell is büntetni a vágást, de azt viszont nem hogy kvázi lecsalózzuk az embereket mert a kanyar kijáraton 30-50 cmerrel kiengedték az autót a zöld műanyagra. Főleg úgyhogy sokan az érintettek közül setupokkal, videókkal segítik mindenkinek a felkészülését futamokra.
    Megérteném ezeket az indulatokat, ha 2 körönként valaki átvágta volna telibe a nurbugringi síkánt másodperces előnyt szerezve, de ilyen kis pöcsömnyi szélesítésekre véleményem szerint kellő mértékű figyelmeztetéseket kiosztotta a VB és kész nem kell ebbe többet belemagyarázni.

  13. #88
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hehe... a valóságban egy komplett aparátus dolgozik a pályák megtervezésén és azok "szabályos" kialakításán és egy másik komplett aparátus dolgozik azon, hogy kezelje a kivételeket és kommunikálják ezeket!

    Nekünk itt 2-3 emberrel kell tudunk megoldani, amit ott több száz csinál, és nem fér bele az, hogy kivételeket kezeljünk. Egy ilyen app bevezetése mindig plusz melóval jár (tesztelés, beállítás, mindenkinek elmagyarázni hogy működik, segíteni annak aki nem tudja beüzemelni, kezelni a bug-okat, AC verzió váltás blamák, átnézni és átszerkeszteni előzetesen a pályákat, stb, stb...), és amellett hogy megold problémákat, egyúttal mindig újakat is teremt.

    Olvassátok csak el a topik elejét , ott azért tört ki a balhé, hogy miért használjuk a futamokon a gyári ellenőrzést, aztán pár hónapra rá (mikor már nem használjuk), akkor jönnek az "öltetek", hogy ugyan már miért nem használjuk, aztán már korábban is felmerült a külső app használata, aminek persze szintén vannak hátulütői... URAIM, NINCS TÖKÉLETES MEGOLDÁS A KÉRDÉSRE.


    Ezzel most nem azt mondom, hogy ne próbálhatnánk ki a szóban forgó app-ot, csak senki se várja azt, hogy az majd minden gondunk megoldja, mert közel sem, hanem lesznek miatta majd új gondjaink is, amik majd jó alapot szolgáltatnak egy újabb hsz. dömpingre...
    A legegyszerűbb, ha mindenki becsületes lesz és megbánja bűneit, és normálissan megy, ha meg nem akkor ugy is látja valaki és megóvja.
    Mert olyan van, hogy a nagy hajszában 2-3 körön keresztül elrontasz egy kanyart de egymás után 10szer már nem.
    Én is ugy gondolom, hogy nem létezik jó megoldás, de támogatom, hogy ne legyen ilyen ellenörző app mert biztos lesz olyan ember akinek vezetői hiba miatt fog jogtalanul büntetést adni.

  14. #89
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    Egy nagy hátrány a külsős appnál, hogyha éppen van egy frissítése a játéknak, mondjuk pont futam előtt akkor működik e rendesen a program.
    ha épp aznap esde van frissítés mint a futam , akkor éppen előfordulhat h egyszercsak nem működiik...ez egyből ki is derül...akkor lehet fehérvonalazni, videózni szúrópróbaszerűen h ki mennyit figyelmeztetést kapjon...
    szerintem itt a lényeg h objektív megoldás, +ad a verseny hangulkatához és még a versenyen büntet...
    pályák piszkálásával én szemékly szerint nem foglalkoznék...van jó pár pálya ahol nem is kell, mert azért nem büntet mert nem lehet vele nyerni....
    Utoljára módosította: moneytoo; 2015. 11. 07. 23:05.

  15. #90
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    A legegyszerűbb, ha mindenki becsületes lesz és megbánja bűneit, és normálissan megy, ha meg nem akkor ugy is látja valaki és megóvja.
    Mert olyan van, hogy a nagy hajszában 2-3 körön keresztül elrontasz egy kanyart de egymás után 10szer már nem.
    Én is ugy gondolom, hogy nem létezik jó megoldás, de támogatom, hogy ne legyen ilyen ellenörző app mert biztos lesz olyan ember akinek vezetői hiba miatt fog jogtalanul büntetést adni.
    csak h mégegyszer tisztázzuk: ha elhagyod a pályát és lassítasz viszzatérés előtt akkor nem ad még figyelmeztetést sem... illetve akkor sem ha spokáig elhagyod a pályát...ki van ez találva...
    ha normálisan lassan térsz vissza a pályára akkor nem ad figyelmeztetést, tehát még nevel is h ne padlógázzal gyere viszza ha lecsúszol...

  16. #91
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    pályák baszogatásával én szemékly szerint nem foglalkoznék...van jó pár pálya ahol nem is kell, mert azért nem büntet mert nem lehet vele nyerni....
    Pedig muszáj lesz. Mert vagy ugyan azon a 6-8 db pályán megyünk éveken keresztül ami jó... vagy megyünk azon, ami tetszik és aszongyuk "amit a pálya enged" és adott esetben nyomjuk neki tökön-paszulyon át...

    Én szerintem ha csak a vágások kezelésnek vetjük alá a pályaválasztásunkat, azzal a saját szórakozásunk rontjuk el, ha csak emiatt nem tudunk menni amúgy teljesen jó, érdekes, izgalmas pályákon...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 07. 19:23.

  17. #92
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig muszáj lesz. Mert vagy ugyan azon a 6-8 db pályán megyünk éveken keresztül ami jó... vagy megyünk azon, ami tetszik és aszongyuk "amit a pálya enged" és adott esetben nyomjuk neki tökön-paszulyon át...
    2 szezonra való pálya szerintem most is van kb (főleg ha az veszem h gondolom azért a gerincet mindig a gyári pályák fogják adni ,amihez jól jön néha pár újabb pálya vérfrissítés gyanánt)ahol nem érdemes piszkálni,...ha nem lehet nyerni vele akkor felesleges h büntessen......jövő ilyenkorig meg van idő próbálgatn pályákat...bedobtok egy pályaötletet és a versenyzők már másnapra megmondják h van -e , illetve hol van a pályán olyan rész amit komolyan vágni fogunk és az app nem jelzi
    itt eldöntitek h megpróbáljátok -e kijavítani a pályát vagy engeditek adott esetben a vágást ahogy valóságban a pályabírák engedik...

    ha annyira tökön babon át lehet menni a pályán akkor azzal eleve valami nem stimmel... (pl túl laposak a kerékvetők stb)várni kell belőle egy jobb verzióra...
    Utoljára módosította: moneytoo; 2015. 11. 07. 23:05.

  18. #93
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is arról van szó, hogy mennyi nyer, hanem hogy ha ő is mondja, hogy nem nyer vele akkor miért nehéz normálissan menni?
    Race-be is volt már ez a szabály meg gtr végén is és ott is betartottuk, persze van hogy lecsúszik az ember én is csúsztam le nem egyszer, viszont nem minden körben.
    És ez a begyakorláson múlik, ha vágva gyakorolsz akkor nehéz rajta változtatni.
    Ettől függetlenül, a sebességét el kell ismerni, de legyen ugy is gyors, hogy betartja a szabályokat.
    Egyikünk sem szent, mindenkinek van vaj a füle mögött, mert mindenki a határait feszegeti amiben benne van a hiba lehetőség 1000%-osan.
    Végül is mivel ez az AC első bajnoksága és hetente jönnek a frissítések, full mind 1 hogy ki nyer, mert azok fognak akiknek a legtöbb ideje van gyakorolni, meg akik a megjelenés óta csak ezt nyomják.
    Teljes mertekben igazat adok. RBR en az a rengeteg gondolom az volt( nem neztem meg az idoket) hogy a 4.kanyar kijaratanal tulhasznaltam a razot, es kijebbrol kezdtem meg a kanyart. Valoban hibaztam ott, hogy nem gondolkodtam hogy az lehet hogy egy kicsit szeles mar, buntetest elfogadom, es ajanlom is hogy adjatok en januar ota tolom ac val, de mar a 2 het mulva megrendezett nurburgringi futamon( ami utan meglett a jatek 2 het) ott tudtam lenni az elen, csak ott szerencse nem nagyon allt mellem a 40.4 es korom mar full szabalyos, nem hagytam el 1x se a palyat, de videot nem keszitek rola ha nem baj

  19. #94
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Off: Laci légy szíves a fórumon a vulgáris szavakat mellőzni. Nem szeretem, nem szeretjük. A hozzászólásaidat a megfelelő helyeken módosítottam. Köszönöm.

  20. #95
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    1. Ha létezik egy app, nehogy már ki se próbáljuk! (Írjunk kézzel könyvet, mikor van nyomtató is....?) Én annak idején a Race07-ben a betonbója ötletét is pártoltam, pedig van itt olyan ember, aki ezt most biztos nem hiszi el
    2. A bejelentgetés dologgal az a baj, hogy nem teremt egyenlő feltételeket. Ezt könnyű belátni. Valakinek van ideje, valakinek nincs.
    3. A bejelentgetést, ha annál maradnánk, szabályba kell foglalni. Mégpedig úgy, hogyha valaki vágásos bejelentéssel akar élni, akkor legyen köteles elsőnek saját magát vizsgálni. Önkritika után lehessen kritikát gyakorolni. (Ha velem szemben így jártak volna el, akkor nem emeltem volna fel a hangom. De ehelyett álszenteskedő "newcomer" duma jött, amit senki nem fogadott volna el.)
    4. Az egész világ az automatizálás felé megy. Minden eszközt (appot), ami abba az irányba mozdít el, hogy egyenlő feltételeket teremt és szabályoz, tesztelni és lehetőség szerint használni kell. Nehogy azért, mert 10 kanyarból 1-2 helyen nem jó, már dobjuk.

  21. #96
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lenne egyszerűbb visszakapcsolni azt, amit a játék nyújt? Azaz az autómatikus vágás büntetést? Csak kérdezem!
    Nem az ellenőrzéssel van a baj, hanem hogy váratlanul belassítja az autódat.
    Ebből még a tapasztaltabbak között is instant crash az eredmény.

  22. #97
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem az ellenőrzéssel van a baj, hanem hogy váratlanul belassítja az autódat.
    Ebből még a tapasztaltabbak között is instant crash az eredmény.
    Igen, közben már leesett, hogy az a része jó, hogy büntet, csak a "hogyan" nem annyira praktikus.

  23. #98
    Egy dolog nagyon szúrja a szememet a szabályzatban:

    Pálya levágás:
    minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!

    Szerintem sokkal korrektebb lenne a becsületesen versenyzőkkel szemben, ha a pálya teljes terjedelmét ki lehetne használni szabályosan, amennyire a játék engedi a vágást. Több versenyzőtársnál is láttam folyamatos pályalevágásokat leginkább Brands Hatchben, de nekem nincs időm azzal foglalkozni hogy mások köreit nézegessem és óvjam. Nem érzem korrektnek azt, hogy a becsületes emberek hátrányt szenvedjenek a folyamatos pályalevágókkal szemben, akiket senkinek nincs ideje és kedve megóvni. Ez érvényes prequalra, kvalira és versenyre is.

  24. #99
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sokkal korrektebb lenne a becsületesen versenyzőkkel szemben, ha a pálya teljes terjedelmét ki lehetne használni szabályosan, amennyire a játék engedi a vágást. Több versenyzőtársnál is láttam folyamatos pályalevágásokat leginkább Brands Hatchben, de nekem nincs időm azzal foglalkozni hogy mások köreit nézegessem és óvjam. Nem érzem korrektnek azt, hogy a becsületes emberek hátrányt szenvedjenek a folyamatos pályalevágókkal szemben, akiket senkinek nincs ideje és kedve megóvni. Ez érvényes prequalra, kvalira és versenyre is.
    Gondolom itt az automatikus vágás ellenőrzésre gondolsz!

    ...és ez a játék által megszabott határ hol van? ...fehér vonal széle, rázókő széle, valahol a bukótérben, esetleg a szalagkorlátnál? Ha a játék egységesen kezelné a pályaelhagyásokat, még azt mondom rendben, de nem így van. Nem hogy pályánként, de még az egymást követő kanyarokat is eltérően kezeli. Arról nem beszélve, hogy nem tesz különbséget hiba és szándékosság között, ill. azt sem veszi figyelembe hogy te hagytad el a pályát, vagy kilöktek.

    Azt mondod "...nincs időm azzal foglalkozni hogy mások köreit nézegessem és óvjam", közben meg "Több versenyzőtársnál is láttam folyamatos pályalevágásokat...". Tehát tudsz ilyen esetekről, tudod mikor, hol és kivel történt, de ahhoz már nincs időd, hogy ezt le is írd. Bocs, de ezt nem igazán tudom megérteni!
    Megszokott eljárás az is, hogy mikor előkerül a vágás téma, szinte mindig általánosítotok "...vannak versenyzők", mintha valami misztikus ködbe burkolózó tagokról lenne szó. Kb. mint Colombo felesége, tudjuk hogy létezik, csak még sose láttuk.

    Elvárjátok (jogosan!) hogy legyen versenykiírás, naptár, prekval, szerver, futam topik, óvás topik, és hogy időben tájékoztatva legyetek mindenről. Cserébe annyit kérünk, hogy a versenyen történt esetekről tájékoztassatok bennünket. Ne kelljen heti 3-4 bajnokság futamainak, több órás anyagát átnéznünk.
    ...és nem, az nem megoldás ha valaki szabálytalankodik, akkor azt kéritek, hogy engem is hagyatok úgy menni ahogy akarok. Az nem megoldás, hogy a határokat kezdjük el kitologatni, mert attól az még nem tűnik el. A valódi versenyeken is vannak szabályok, és ezek betartását sem gépekre/programokra bízzák. Lehet óvni, amit a VB kivizsgál, dönt, majd büntet v. nem. Ne legyen ciki ha valakit óvni kell, ettől nem leszel vamzer, besúgó. Ezzel nem neki teszel rosszat, hanem magadon ill. a többieken segítesz!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2017. 01. 27. 16:26.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  25. #100
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg david01 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolog nagyon szúrja a szememet a szabályzatban:

    Pálya levágás:
    minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!

    Szerintem sokkal korrektebb lenne a becsületesen versenyzőkkel szemben, ha a pálya teljes terjedelmét ki lehetne használni szabályosan, amennyire a játék engedi a vágást. Több versenyzőtársnál is láttam folyamatos pályalevágásokat leginkább Brands Hatchben, de nekem nincs időm azzal foglalkozni hogy mások köreit nézegessem és óvjam. Nem érzem korrektnek azt, hogy a becsületes emberek hátrányt szenvedjenek a folyamatos pályalevágókkal szemben, akiket senkinek nincs ideje és kedve megóvni. Ez érvényes prequalra, kvalira és versenyre is.
    A baj ezzel ott van, hogy nem jó az Assetto Corsa vágás kezelése. Akkor is megbüntet, ha nem te vagy a vétkes. Innentől kezdve nem lehet használni. Becsület kérdése a dolog, el kell fogadni

    Én őszintén hiszem, hogy az emberek versenyezni jönnek ide, nem pedig csalni. Senki se fog folyamatosan vágni valahol tudatosan, legtöbbször a tudás hiánya teszi (nálam is). Mellesleg Brands Hatchben láttam már versenyt ahol az 1. és a 3. kanyarban engedett volt a vágás (úgy tűnt legalábbis), de F1-ben is van egy két kanyar amit mindig vágnak.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 27. 16:44.

Oldal: 4 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •