Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (41 összesen)
  1. #1
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

    motoGP videók

    http://auto.indavideo.hu/video/MotoG...uez_vs_Iannone

    Mert ez egy annyira príma kis adok-kapok volt hogy mindenkinek látnia kell aki még nem látta



  2. #2
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Nagyon érdekes eset történt Rossi és Marquez ma Sepangban. Kíváncsi lennék a véleményekre, versenyzői szempontból, hogy szabálytalan volt vagy csak unfair?

    .

  3. #3
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    ...Láttam a felvételt felülről nézetből is és ott egyértelműen lehet látni, hogy Rossi csak Marquez-zel van elfoglalva nem a kanyarral és tisztán lehet látni, hogy a Rossi térde, Marquez válla,/sisakjánál van és ellöki Marquezt.
    Elég nagyon csalódtam Rossiban és ahogy a speeker is mondta, lehet, hogy teljesen elszakadt Rossinal a cérna és ez jött ki belőle... de hát akkor is......

    szerk: ...ahogy nézem ezt is törölték...

  4. #4
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    ...Láttam a felvételt felülről nézetből is és ott egyértelműen lehet látni, hogy Rossi csak Marquez-zel van elfoglalva nem a kanyarral és tisztán lehet látni, hogy a Rossi térde, Marquez válla,/sisakjánál van és ellöki Marquezt.
    Elég nagyon csalódtam Rossiban és ahogy a speeker is mondta, lehet, hogy teljesen elszakadt Rossinal a cérna és ez jött ki belőle... de hát akkor is......

    szerk: ...ahogy nézem ezt is törölték...
    Ezek szerint ez a videó valami másik tartalommal bírt mint ami történt .......A szpíker egy visítozós faszkalap, ordibál össze vissza...
    Tények: Rossi elkezdi kifele terelni MM-et. Ebben hol a szabálytalanság? sehol.....MM egy idióta, mert annyi esze nem volt,. hogy amikor ezt tapasztalja, és felállítja !fékezéssel! -mert a motor akkor áll fel ha fékezel-, ezután ahelyett, hogy ezt tovább folytatná és behúzná a belső ívre és röhögve elgyorsulna VR46-tól, ehelyett micsinál a világbarma(teszem hozzá eddig kedveltem)? Ráhúz a gázkarra, ezzel elkezdve a bedöntést! és belemegy HÁTULRÓL, oldalról Rossiba, és elesik......A térd, nézd meg még egyszer mikor is jön a térd, segítek. Lefejeli MM, VR térdét, majd VR erre reagálva, hogy egyensúlyát megtartsa és érzékelje a történést, mert akkor már nem odanéz kiteszi a térdét és MM elesik...... Elárulom, ledöntött motornál külső lábbal ha te ilyet csinálsz anélkül, hogy egyensúlyodból kibillentene valami egész nagy esélyed van egy fikázáshoz
    Rossinál akár szakadhatott volna a cérna, én 2 körrel korábban már kitettem volna makit a kavicsba, de ugye az én vagyok tehát nem ide tartozik. Rossi velem ellentétben hagyott MM-nem még legalább 2 métert, az rengeteg az ő szintükön, de még egy vacak pályanapon is beteszik mellém a motort, ha hagyok 1!! métert na erről ennyit
    Az viszont amit Márkez csinált, hogy egy iratlan szabályt áthágott mégpedig ha nem vagy harcban a VB címért és úgy adódik akkor ha lehet direkt ne szóljál bele, az viszont undormány. Ráadásul egy világbajnoktól efféle cselekedet végképp nem méltó. És ezt nagyon sok nálam ismertebb személy állítja, volt vagy még mindig motorozó személyek.
    Nem vagyok VR46 fan, de kedvelem, mert szimpatikus figura és a többi.. MM-et kedveltem, eddig.. S azzal amit csinált rengeteg szimpatizánst vesztett. Horhét miért nem tartotta fel? (képes lett volna rá)
    Szóval nem kell csalódnod egy rutinrókában, csak azért mert a ifjú titán ismét becopta a saját hülyeségét Rossi semmi mást nem tett, mint terelte kifelé ennyi a bűne, ezt egy figyelmeztetéssel is el lehet inétézni, habár nem szabálytalan....
    Jah és sárga zászló alatt is szabálytalan előzni állítólag, viszont arról sajnos tényleg nincs megfelelő kamera felvétel és érdekes azzal nem forglalkozott a média...
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #5
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Érdekes én is azt láttam a videón hogy Rossi Balra kinéz felemeli a lábát és teli talpal felrúgja Marquezt világbajnokhoz méltó módon. Nincs ezen mit szépíteni, megmagyarázni, polírozgatni. Ha rajtam múlik én két fajta büntit tudnék elképzelni, 1,kitolatni elé a célegyenes végén egy ifával, vagy kizárni a következő futamról, hogy ne lehessen világbajnok
    Tegnap én leszedtem a Gilerámról a 46-os matricát.

  6. #6
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Tények: Rossi elkezdi kifele terelni MM-et. Ebben hol a szabálytalanság? sehol.....(...)
    Biztos?
    Ha itt csinálná valaki, hogy a versennyel nem törődve csak és kizárólag a másik terelése vagy kilökése a célja, az nem nagyon indulhatna többet, pedig hol vagyunk egy VB-hez!?

    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    (...) felállítja !fékezéssel! -mert a motor akkor áll fel ha fékezel-
    Biztos?

    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    (...) Ráhúz a gázkarra, ezzel elkezdve a bedöntést! (...)
    Ilyen motor nekem is kéne, bocsi

  7. #7
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint ez a videó valami másik tartalommal bírt mint ami történt .......A szpíker egy visítozós faszkalap, ordibál össze vissza...
    Tények: Rossi elkezdi kifele terelni MM-et. Ebben hol a szabálytalanság? sehol.....MM egy idióta, mert annyi esze nem volt,. hogy amikor ezt tapasztalja, és felállítja !fékezéssel! -mert a motor akkor áll fel ha fékezel-, ezután ahelyett, hogy ezt tovább folytatná és behúzná a belső ívre és röhögve elgyorsulna VR46-tól, ehelyett micsinál a világbarma(teszem hozzá eddig kedveltem)? Ráhúz a gázkarra, ezzel elkezdve a bedöntést! és belemegy HÁTULRÓL, oldalról Rossiba, és elesik......A térd, nézd meg még egyszer mikor is jön a térd, segítek. Lefejeli MM, VR térdét, majd VR erre reagálva, hogy egyensúlyát megtartsa és érzékelje a történést, mert akkor már nem odanéz kiteszi a térdét és MM elesik...... Elárulom, ledöntött motornál külső lábbal ha te ilyet csinálsz anélkül, hogy egyensúlyodból kibillentene valami egész nagy esélyed van egy fikázáshoz
    Rossinál akár szakadhatott volna a cérna, én 2 körrel korábban már kitettem volna makit a kavicsba, de ugye az én vagyok tehát nem ide tartozik. Rossi velem ellentétben hagyott MM-nem még legalább 2 métert, az rengeteg az ő szintükön, de még egy vacak pályanapon is beteszik mellém a motort, ha hagyok 1!! métert na erről ennyit
    Az viszont amit Márkez csinált, hogy egy iratlan szabályt áthágott mégpedig ha nem vagy harcban a VB címért és úgy adódik akkor ha lehet direkt ne szóljál bele, az viszont undormány. Ráadásul egy világbajnoktól efféle cselekedet végképp nem méltó. És ezt nagyon sok nálam ismertebb személy állítja, volt vagy még mindig motorozó személyek.
    Nem vagyok VR46 fan, de kedvelem, mert szimpatikus figura és a többi.. MM-et kedveltem, eddig.. S azzal amit csinált rengeteg szimpatizánst vesztett. Horhét miért nem tartotta fel? (képes lett volna rá)
    Szóval nem kell csalódnod egy rutinrókában, csak azért mert a ifjú titán ismét becopta a saját hülyeségét Rossi semmi mást nem tett, mint terelte kifelé ennyi a bűne, ezt egy figyelmeztetéssel is el lehet inétézni, habár nem szabálytalan....
    Jah és sárga zászló alatt is szabálytalan előzni állítólag, viszont arról sajnos tényleg nincs megfelelő kamera felvétel és érdekes azzal nem forglalkozott a média...
    Szánalmas, hogy itt versenyző vagy valamikor versenyzett embernek ehhez hasonló eldeformált véleménye legyen az esetről...
    Rossitól visszamenőleg venném el az összes VB címét és eltiltanám egy évre a versenyzéstől, annyira gusztustalan, amit művelt...

  8. #8
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Ha már sportszerűség: nehogy már Marquez feltartása az legyen. Fél körrel korábban, meg Lorenzot meg sem probálta visszaelőzni. Persze addig melegedett be a gumi... Kamugép.
    Íratlan szabály, hogy azért a VB cím sorsába így nem szólunk bele. Gyorsabb vagy? Megelőztél? Menjél, döntsétek el egymás között. Azért ezt egy világbajnoknak illene fejben összeraknia még ha gyerek is.
    Árulkodó a riporter kérdése is Marquezhez, hogy azért nincs minden rendben ott fejben: "How is it possible for a rider to intentionally knock another rider off and still receive points?"

    És akkor még egy dolog ugyanerről a napról: F1, rögtön az első kanyarban rajt után Hamilton olyan szépen vezette ki Rosberget a pályán kívülre, úgy hogy a kerekek is összeértek, hogy "öröm" volt nézni. Az mi? Az nem szabálytalan csak a motoGP-ben? Ok, nem lett belőle bukás, négy keréken nehezebb elesni, de azért nem kellett volna Marqueznek sem ráborítania Rossi lábára.

    Maradjunk annyiban, hogy Rossi megleckéztette Marquezt, úgy ahogy BÁRMELY más versenyző megtenné ilyen helyzetben. Akit ennyire tényleg csak a győzelem érdekel az megtesz bármit. Legyen az Ayrton, Schumacher, Hamilton vagy most Rossi. Ez az élete, többek között ezért ennyire sikeres. Marquez ugyanilyen kisgci. Őt is csak az érdekelte, nehogy Rossi lenyomja, más kérdés, hogy nem most kéne, hanem az évad elején...

  9. #9
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már sportszerűség: nehogy már Marquez feltartása az legyen. Fél körrel korábban, meg Lorenzot meg sem probálta visszaelőzni. Persze addig melegedett be a gumi... Kamugép.
    Íratlan szabály, hogy azért a VB cím sorsába így nem szólunk bele. Gyorsabb vagy? Megelőztél? Menjél, döntsétek el egymás között. Azért ezt egy világbajnoknak illene fejben összeraknia még ha gyerek is.
    Árulkodó a riporter kérdése is Marquezhez, hogy azért nincs minden rendben ott fejben: "How is it possible for a rider to intentionally knock another rider off and still receive points?"

    És akkor még egy dolog ugyanerről a napról: F1, rögtön az első kanyarban rajt után Hamilton olyan szépen vezette ki Rosberget a pályán kívülre, úgy hogy a kerekek is összeértek, hogy "öröm" volt nézni. Az mi? Az nem szabálytalan csak a motoGP-ben? Ok, nem lett belőle bukás, négy keréken nehezebb elesni, de azért nem kellett volna Marqueznek sem ráborítania Rossi lábára.

    Maradjunk annyiban, hogy Rossi megleckéztette Marquezt, úgy ahogy BÁRMELY más versenyző megtenné ilyen helyzetben. Akit ennyire tényleg csak a győzelem érdekel az megtesz bármit. Legyen az Ayrton, Schumacher, Hamilton vagy most Rossi. Ez az élete, többek között ezért ennyire sikeres. Marquez ugyanilyen kisgci. Őt is csak az érdekelte, nehogy Rossi lenyomja, más kérdés, hogy nem most kéne, hanem az évad elején...
    Ne máááááááá de komolyan talpal felrúgta ez tényleg rendben van!!!!!!!!!!!!!???????????? Ha te megakarsz előzni és én kilöklek a gcibe úgy hogy fel kell adni a versenyt meg se fogod óvni ?????? Na 1x kipróbáljuk !!!!!!!!

    Ne máááááááá de komolyan talpal felrúgta, félelmetes hogy van olyan emberke aki szerint ez rendben van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szeretném jelezni, hogy a motorversenyhez egyáltalán nem értek, így a vélemény csak egy laikus szemlélődőé.
    Ami viszont fontosnak látok külön kiemelni, hogy 2 külön részre kell bontatni az esetet:

    1. Rossi elég szélesen veszi a kanyart, ezzel kitereli Marquez-t a külső ív felé. Ilyet nem tudom motor versenyen lehet-e csinálni, ez csak az érvényben lévő szabályoktól függ, hogy ez egy "piszkos" trükk, vagy szabálytalanság kategória.
    2. Ennek hatására Marquez kicsit korábban elkezdi a fordulót Rossi-hoz képest, bedönti a motort és lefejeli Rossi lábát, aki a lábával visszalök. Mivel sosem motoroztam még, így nem tudom mennyire lehetett ez egy reflex szerű mozdulat, vagy mennyire kellett az egyensúlya megőrzéséhez, vagy menyire volt indokolatlan? Halvány lila gőzöm sincs róla, ahogy szerintem az ide írogatók nagy részéneken szintén nincs.


    De azért azt lássuk be, hogy korán sem az nem az történt, hogy odament mellé, aztán egyszer csak úgy szimplán a semmiből belerúgott...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 26. 13:14.

  11. #11
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Ne máááááááá de komolyan talpal felrúgta ez tényleg rendben van!!!!!!!!!!!!!???????????? Ha te megakarsz előzni és én kilöklek a gcibe úgy hogy fel kell adni a versenyt meg se fogod óvni ?????? Na 1x kipróbáljuk !!!!!!!!
    Ne máááááááá de komolyan talpal felrúgta, félelmetes hogy van olyan emberke aki szerint ez rendben van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nyilván... Rossi 62kg. Felrúgta. Amikor könyökkel a földön fordulnak és nem csúszik ki a motor eleje, akkor nyilván egy lábtartóról 10 centit lecsúszó erőemelő lába ekkora hatással bír szinte függőleges helyzetben. Ő az új dzsekichen vagy csáknorisz. Akkor a másik irányba kellett volna esni. (És ne is mond a fékkart, mert ott meg egy védő van felszerelve, pont hogy folytatni tudják egy kisebb elcsúszás után, illetve az összeakadás ellen véd.)
    És nem, nem írtam, hogy rendben van, de kettőn áll a vásár.
    Ne fenyegess, mert nem megyek VB címért. És nem is ez a mentalitásom, csak leírtam, hogy szerintem miért és hogyan történt.

  12. #12
    Íratlan szabály az is, hogy nem fingunk a buszon. Tegyük fel: valaki megteszi, szándékosan. Akkor kinyomjuk a nyitott ajtóba, majd az mondjuk: nem akartam hogy kiessen?
    Szerintem Rossi ezt magának köszönheti, pld. genyó nyilatkozataival (Pld.: "Már Ausztráliában is feltartott szándékosan." -mondta csütörtökön. Hogy mi??? ).
    Marquez nem foglalkozott a VB-vel, csakis Rossit akarta szívatni, sikerült.

    Remélem Hamilton (bár az első kanyaros húzása durva volt) nem válik olyanná mint az eleve gyökér Senna, meg az egyre inkább azzá váló Schumi és Rossi. A Nascarosokról nem is beszélve
    Félreértés ne essék: nagy bajnokok az említettek, de azok lehetnének normális viselkedéssel is, mint ahogy azt mutatja négyszeres-ötszörös bajnokok példája ..

    A rúgásról: (saját vélemény) lényegtelen hogy reflex mozdulat volt-e. Mindegy, hogy ott a fékkar védő, ha azt találja el, vagy a kezét, akkor nem kell nagy erő, egyszerűen elfordítja a kormányt. Nagy eséllyel rúgás nélkül is borult volna, mert nagyon rosszul döntött mikor döntött
    Utoljára módosította: Bandybaa; 2015. 10. 26. 13:21.

  13. #13
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Íratlan szabály az is, hogy nem fingunk a buszon. Tegyük fel: valaki megteszi, szándékosan. Akkor kinyomjuk a nyitott ajtóba, majd az mondjuk: nem akartam hogy kiessen?
    Szerintem Rossi ezt magának köszönheti, pld. genyó nyilatkozataival (Pld.: "Már Ausztráliában is feltartott szándékosan." -mondta csütörtökön. Hogy mi??? ).
    Marquez nem foglalkozott a VB-vel, csakis Rossit akarta szívatni, sikerült.

    Remélem Hamilton (bár az első kanyaros húzása durva volt) nem válik olyanná mint az eleve gyökér Senna, meg az egyre inkább azzá váló Schumi és Rossi. A Nascarosokról nem is beszélve
    Félreértés ne essék: nagy bajnokok az említettek, de azok lehetnének normális viselkedéssel is, mint ahogy azt mutatja négyszeres-ötszörös bajnokok példája ..

    A rúgásról: (saját vélemény) lényegtelen hogy reflex mozdulat volt-e. Mindegy, hogy ott a fékkar védő, ha azt találja el, vagy a kezét, akkor nem kell nagy erő, egyszerűen elfordítja a kormányt. Nagy eséllyel rúgás nélkül is borult volna, mert nagyon rosszul döntött mikor döntött

    Az első mondatodban nagyon sarkítasz, de a többivel egyetértek.

  14. #14
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Itt egy videó az eset előtti "barátkozásukról"
    https://www.facebook.com/revistapuro...4282430726679/

  15. #15
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    8 éves korom óta motorozok nem versenyszerűen de voltam nem 1 nyílt napon, ja és nem Simsonnal, de nem kezdek el dicsekedni. Ez az eset tipikus példája a merek nem merek esetnek Rossi tolta be Marquez alá a motort hogy kiterelje, Marquez nem váltott ívet. Mért is tette volna ???? Erre Rossi felrúgta.

    A nagy kérdés mért kapott ekkora felhajtást a történet ha minden ok volt???
    A másik akár mi is történik a pályán akkor sem elfogadható ez a fajta viselkedés. Ezek szerint simán várhatom itt is egyes versenytársaktól hogy ha megelőzöm őket a következő kanyarban
    kiütnek mint a bowling golyó? vagy ha egymás mellett vagyunk lelöknek a pályáról?

  16. #16
    Persze, sarkítottam. Rossi nyilatkozatára is utaltam ezzel. (na az se volt semmi )
    És ami kimaradt: úgy megbüntetném mind a kettőt -egyformán-, hogy többet eszükbe ne jusson versenypályán intézni az ilyet.
    9x és 4x világbajnokok viselkednek úgy mint az oviban.

    Azt egyébként el tudom képzelni, hogy Marquez nem a feltartással akarta szívatni az öreget, hanem azt akarta megmutatni, hogy akkor előzi amikor akarja. Ez csak egy gondolatkísérlet részemről, még ha mentegetés szaga van is

  17. #17
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Szabinak: en is motoroztam annak idejen eleg sokat es en sem simsonnal, de en sem jampizni szeretnek.....
    Tudja mindenki, h plane kissebb kategoriakban siman mennek kanyar iven egymas mellett levo pikotaknal a konyokkel (is) a lokdosodesek. Ezzel nincs is nagy gond, de szerintem az, h kanyar elott 2-3x visszanez, h hol jon M. az szerintem nem fair. Ez olyan mint amikor a labdarugasbam felmegy az egyik jatekos fejelni a masik meg csak a felugrott jatekost nezi, nem a labdat. Tudom a foci az nem motorozas, de fociban a szandekot is "dijjazhatjak" akar lappal is. Itt os megbuntettek Rossit, szerintem nyilvanvaloan nem veletlenul. Es a fo kerdes arra vonatkozott, h fair volt-vagy sem. Szerintem nem volt fair.... de ez csak az en velemenyem.....piiisz

    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G6-L11-el

  18. #18
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Elsőőőő féééék ne má ha valaki motorozik az tudja hogy a hátsó fék a JOBB LÁBNÁL található tehát nem úgy mint a robogókon. Elég picit megpöccinteni a másik lábfejét és blokkol a hátsó kerék. na most kérem kanyar, kifelé irányuló centrifugális erő, tapadás elvesztése.

    67 kg ne má tod hogy nem ez számít ezt inkább nem is kommentálom, ez arra sem érdemes.

  19. #19
    Ne ez a 20mp-es videó alapján ítéljetek. Marquez és Lorenzo egy aljas és sportszerűtlen játékot játszott, ami eléggé szánalmas. Nem tudom megnyerni egyedül, magamtól a VB címet? Hívom a pajtit, ketten megoldjuk. Csak azt tudom rájuk mondani, hogy kretének..biztos nagyon fog majd örülni a teamworknek mindkettő. Megmondom őszintén, ezek után, én is lerúgtam volna a helyében, mert ez már sok volt. Lorenzot minden gond nélkül elengedi, Rossival meg puposkodik, hogy lassítsa. Lesz ami lesz, vissza fogják kapni az élettől ezt még, lehet, hogy nem a következő futamon, de egyszer biztos.

  20. #20
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Elsőőőő féééék ne má ha valaki motorozik az tudja hogy a hátsó fék a JOBB LÁBNÁL található tehát nem úgy mint a robogókon. Elég picit megpöccinteni a másik lábfejét és blokkol a hátsó kerék. na most kérem kanyar, kifelé irányuló centrifugális erő, tapadás elvesztése.

    67 kg ne má tod hogy nem ez számít ezt inkább nem is kommentálom, ez arra sem érdemes.
    Ne viccelj már Sanyi! Most akkor én sem írom le, hogy nem idén szereztem meg az A jogsit, mert nem hozzájuk hasonlítom magam.
    Köszönjük, hogy felhívtad figyelmünket a kezelőszervek elhelyezkedésére.
    Hol látod, hogy a hátsó kerék blokkol és kicsúszik? Nekem úgy tűnik az eleje megy el.
    De tegyük fel: ha egy tized másodpercnyi hátsókerék blokktól elesel, nincs helyed ezen a szinten. Főleg nem ilyen tempónál. Mennyivel mentek? 60?

    Rúgásról beszéltek, úgyhogy igenis számít a súly. Mert felrúgásról(sic!) volt szó. Az mi? Kirúgja az első kereket? Nem ott van a lába. Megrúgja a motort? Akkor miért ívbelső felé esik? Megrúgja a lábát? Akkor miért nem blokkol a hátsókerék? Ugyan hagyjuk már. A rúgás/tolás/láblecsúszás a rádöntés után történik. Ha rádöntenek egy motort a lábadra nem az a reflexed, hogy kiszabadítod?

    És kérlek olvasd el mégegyszer korábbi hozzászólásaimat, mert nem azonosulok vele, csak még egyszer mondom: én így látom. Kettőn áll a vásár és a büntetést is kiosztották. A mértékével lehet vitatkozni. És ne vetítsd ki ezt itt zajló futamokra, mert semmi értelme. Itt is van óvás, ott is. Tedd meg, ha nem tetszik valami, ki fogják vizsgálni. Én mindig megteszem, hogy tisztán lássak, ne maradjon tüske és tudjam, hogy hol hibázok meg mert utálom ha elrontják a szórakozásomat.

  21. #21
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Kedves Gergő nem fenyegetni akartalak, csak reakciót kiváltani. Ami lássuk be sikerült. Tehát ha versenyen találkozunk biztos lehetsz benne hogy nem foglak szándékosan kiütni, ha véletlenül hibázok azért meg lesütött szemmel elnézést kérek,és vállalom a szankciókat.

    Ahhoz hogy kibillentsd az egyensúlyából a másikat nem kell sem erő, sem pedig súly. Söt a sebesség is relatív, mert a kanyarban ha valami elkezdi felállítani a motort az automatikusan nagyobb íven kezd kanyarodni, ezen ösztönösen korrigálsz a kormánnyal, és a sülypontoddal. Nagyobb kormányszög, alacsonyabbra vitt súlypont. ha ez az erő váratlanul megszűnik, a súlypontod hirtelen túl alacsony, a kormányszög túl nagy lesz, és az első kerék elveszti a tapadását.
    Tamás által feltett videón látszik hogy Rossi nem ura az idegeinek hibázik és agresszív.
    + A felvételen amikor oldalról mutatják az esetet látszik a vágás ahol az eredeti videón még tisztán kivehető ahogy Rossi felemeli a lábát és betámaszt az ellenfél motorján.

    Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet hogy vannak viselkedési szabályok amiket átlépni nem szabadna, és megmagyarázni sem lehet SEMMIVEL

  22. #22
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Nekem nem az esettel kapcsolatban lenne egy észrevételem, hanem a következményeivel.
    Én csak azt nem értem, hogy most akkor tényleg ki kell törölni még a kalendáriumokból is Rossi nevét? Egyszer elgurul a gyógyszer és akkor most érdemtelen az eddigi eredményeire és egy utolsó senkiházi alak? Más sportágakban vannak nekem is kedvenceim, de igazi (!) rajongóként el nem tudom képzelni, hogy hátat fordítsak valakinek, mert egyszer elpattant valami, ami másoknál majd' minden hétvégén elszokott.


  23. #23
    Dobri Szabolcs Versenyző Dobri Szabolcs logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 26.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    98
    Nem vagyok motoros,nem is ez a lényeg szerintem.

    Amit Rossi mondott Ausztráliáról... végig körülötte lézengett Marquez, majd az utolsó körben a semmiből ugyebár egy pályacsúccsal fejezi be a versenyt. Nem kétséges számomra,igazat mondott Rossi amikor azt mondta szándékosan feltartotta .

    És ugye a versenyző érzi belülről,hogy szórakoznak vele vagy nem, a tv-ből ezt nehéz eldönteni.

    Tegnapi pedig... ha nem is volt szép,mert hát nem volt az,de azért érthető,hogy elszakadt a cérna. Nem volt rúgás a hivatalos vizsgálat szerint sem. Marquez valóban egy nagy gyökér,mert ez tőle nem volt fair már az elejétől. Ahogy Rossi fogalmazta meg: "egy nagyon rossz vesztes."

    Lorenzo pedig motorozni azt tud,de egy emberi nulla... és így ez a vb címe annyit fog érni,mint ő maga.
    Utoljára módosította: Dobri Szabolcs; 2015. 10. 26. 18:05.

  24. #24
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Dobri Szabolcs írta Hozzászólás megtekintése

    Lorenzo pedig motorozni azt tud,de egy emberi nulla... és így ez a vb címe annyit fog érni,mint ő maga.
    Nos, ez igaz Rossira is...

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Cikk: TotalBike - Akkor Rossi megrúgta Márquezt vagy sem?

    "Tény, hogy Valentino Rossi sportszerűtlenül viselkedett, csakúgy, mint Marc Márquez. Ezúttal egy lecsúszó láb, vagy rúgás, melynek valódiságára talán majd egyszer fény derül, az, amely végérvényesen befolyásolhatja a 2015-ös világbajnoki címet. Mike Webb versenyigazgató – így a döntést végérvényesen meghozó személy – is kifejtette álláspontját az esetet illetően, mely szerint mindkét versenyző hibázott. Úgy gondolja, hogy bár Márquez viselkedése nem volt makulátlan, nem sértette meg a szabálykönyvben leírtakat. Viszont Rossi, manőverével bukásba hajszolta Márquezt, amellyel az olasz megszegte a szabályokat, ezért teljesen jogosan büntették meg. Fontos, és sokak számára nem egyértelmű: nem a vélt/valós rúgás miatt büntették, hanem az azt megelőző manőverért!"

    Konklúzió:
    - a másik versenyző feltartása bár nem szép dolog, de nem szabálytalan
    - amit Rossi csinált a letereléssel, veszélybe sodrással az a MotoGp-ben szabálytalan
    - nem a feltételezett "rúgásért" kapta a büntetést, aminek ténye továbbra is vitatott
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 27. 02:33.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •