Találatok: 1 - 19 (19 összesen)

Téma: HTCM8 - Hidden Valley Büntetések

  1. #1
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    HTCM8 - Hidden Valley Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!



    A1 355' P19-P20 - Illés András - Leszorítás, lökés:
    2 figyelmeztetés
    A1 355' P19-P20 - Dezső Tamás - Szabálytalan pályára való visszatérés: Szóbeli figyelmeztetés* (bővebb szöveges kifejtését lásd lejjebb)

    A2 129' P13-P14 - Hegyi Zsolt - Kilökés:
    3 figyelmeztetés
    A2 235' P17-P18-P19 - Szalafai Fedor - Leszorítás, nem hagy elég helyet:
    2 figyelmeztetés
    A2 319' P17-P18-P19 - Bognár Dániel - Lökés:
    2 figyelmeztetés



    Repülő rajt büntetések:
    - nincs büntetés



    Esetek bővebb kifejtése, direktívák a jövőre nézve:

    * Amennyiben verseny közben lecsúszunk az aszfaltról, akkor tilos bárminemű kísérletet tenni rá, hogy visszakerüljünk a pályára, amíg nem stabilizáltuk az autónkat, mert ezzel a többi versenyző épségét veszélyeztetjük. Ha az autó a pályától elfelé csúszik a füvön/sóderágyban, akkor tapossunk erősen a fékre, hogy elkerüljük a pályára való visszacsapódás lehetőségét és hogy még a pályán kívül stabilizálni tudjuk az autónkat. Aki a füvön/sóderágyban "bűvészkedik" és emiatt kontrollálatlanul tér vissza pályára, az a következményekért is köteles vállalni a felelősséget.


    Figyelmeztetés
    ,
    CHATSTOP megszegéséért: ---
    Figyelmeztetés,
    mert nem juttatta el a Qual-os gyors körét a VB részére: ---
    Figyelmeztetés,
    mert nem jelezte a HTCM8 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját: ---
    Figyelmeztetés,
    mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven: --- (amennyiben elfogadható magyarázattal tudnak szolgálni a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)




    Qual Vágások büntetése:
    - A pálya adottságai miatt a kvalifikációs körök ellenőrzést nem tartottuk szükségesnek.




    Összesített büntetések:


    Boxutca áthajtásos büntetés:

    Bognár Dániel, Szalafai Fedor,
    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Horváth Márk, Szilágyi Dániel
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Fekete Tibor, Hegyi Zsolt, Huszár Norbert, Illés András,

    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Horváth Péter, Kiss Szabolcs, Lányi Tamás, Széchy Szabolcs
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Szeredi Norbert, Ulrich Sándor, Vida Zoltán


    Büntetések halmozása:
    5 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futam első 10 körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.


    Figyelem
    , aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!







  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése

    A1 355' P19-P20 - Dezső Tamás - Szabálytalan pályára való visszatérés: Szóbeli figyelmeztetés* (bővebb szöveges kifejtését lásd lejjebb)
    Eszem ágában nem volt szabálytalanul visszatérni a pályára, elég nehéz abban a kanyarban félig a füvön félig a pályán egyensúlyozni miután leszorítottak. Ha belesatuzok akkor se lett volna jobb a helyzet.

  3. #3
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Eszem ágában nem volt szabálytalanul visszatérni a pályára, elég nehéz abban a kanyarban félig a füvön félig a pályán egyensúlyozni miután leszorítottak. Ha belesatuzok akkor se lett volna jobb a helyzet.
    Ezért nem is kaptál érte konkrét büntetést, a replayből az látszott, hogy minimális lassítás mellett nem megfelelő kormányzással visszacsúsztál a pályára keresztben. Ha elveszd a gázt és jobban ellen kormányzol nem biztos, hogy ilyen tempóval és így kerültél volna vissza a pályára és nem veszélyezteted a mögötted érkező pilótát-(kat)!







  4. #4
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Ezért nem is kaptál érte konkrét büntetést, a replayből az látszott, hogy minimális lassítás mellett nem megfelelő kormányzással visszacsúsztál a pályára keresztben. Ha elveszd a gázt és jobban ellen kormányzol nem biztos, hogy ilyen tempóval és így kerültél volna vissza a pályára és nem veszélyezteted a mögötted érkező pilótát-(kat)!
    Meg ha nem szorítanak le, akkor se veszélyeztettem volna a mögöttem érkezőket. Ha elfékezésből kerülök félig le a pályáról igaz is lenne amit írtál.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Meg ha nem szorítanak le, akkor se veszélyeztettem volna a mögöttem érkezőket. Ha elfékezésből kerülök félig le a pályáról igaz is lenne amit írtál.
    Kedves Tomi!

    A VB elsősorban a versenyek biztonságát nézi és ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy milyen okból kerültél le a pályáról, a lényeg az, hogy ha már egyszer a fehér vonalon kívül vagy, akkor kontrollálatlanul semmilyen körülmények között nem térhetsz vissza az aszfaltra!

    Amennyiben a vonalon kívül kerülve erősen a fékre taposol, akkor az autód abba az irányba csúszik tovább amerre eleve megindult, tehát elfele a pályától és így megelőzhető lett volna egy további súlyos baleset, ami egyértelműen a Te felelősséged. Ennek fényében a büntetésed igen méltányosnak tekinthető.


    Azt természetesen egy külön ügyként vizsgáltuk, hogy miért kerültél a pályán kívülre és az illető meg is kapta érte a büntetését, de ez nem ment fel téged a saját felelősséged alól.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 19. 17:15.

  6. #6
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Üdv!

    Szeretnék kérni erre egy indoklást, hogy miért én vagyok a hibás, és mi lett volna az adott helyzetben a helyes magatartás. (természetesen figyelembe véve azt hogy az egy 140 km/-h s kanyar, és mi indokolta Béla részéről hogy kijöjjön az ideális ívre 110-el)

    A2 319' P17-P18-P19 - Bognár Dániel - Lökés:
    2 figyelmeztetés



  7. #7
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Szeretnék kérni erre egy indoklást, hogy miért én vagyok a hibás, és mi lett volna az adott helyzetben a helyes magatartás. (természetesen figyelembe véve azt hogy az egy 140 km/-h s kanyar, és mi indokolta Béla részéről hogy kijöjjön az ideális ívre 110-el)

    A2 319' P17-P18-P19 - Bognár Dániel - Lökés:
    2 figyelmeztetés


    Szia! Figyelembe véve azt, hogy Tomcy és Béla versenyben voltak és az előzés miatt lassult le Béla az általad kifogásolt tempóra, amit Te elég nagy távolságból végignéztél, tehát volt időd felkészülni rá, a helyes magatartás az lett volna, hogy erőteljesebben lelassítasz, vagy egy határozottabb mozdulattal elkerülöd Béla autóját. (de semmiképpen nem az, hogy érdemi lassítás nélkül kilököd). Az ideális ívre térés kérdését nem értem, Béla nem a pályán kívülről tért vissza, az előtted kialakuló versenyhelyzethez neked kell alkalmazkodni.


  8. #8
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Figyelembe véve azt, hogy Tomcy és Béla versenyben voltak és az előzés miatt lassult le Béla az általad kifogásolt tempóra, amit Te elég nagy távolságból végignéztél, tehát volt időd felkészülni rá, a helyes magatartás az lett volna, hogy erőteljesebben lelassítasz, vagy egy határozottabb mozdulattal elkerülöd Béla autóját. (de semmiképpen nem az, hogy érdemi lassítás nélkül kilököd). Az ideális ívre térés kérdését nem értem, Béla nem a pályán kívülről tért vissza, az előtted kialakuló versenyhelyzethez neked kell alkalmazkodni.
    Ok, értem. A saját részemet és a büntetést nem vitatom. Meg nyilván hátulró jövő felelőssége stb.. Engem csak az zavart az esetnél, hogy ha már Béla szándékosan belassít hogy elengedje Tomcyt akkor miért nem marad belül és miért kezd kijönni arra a részre ahol nagy sebességgel jönnek mögötte. Én ott a verseny hevében nem gondoltam hogy ez lesz az esetből. És a saját felelősségemen kívül azt azért szeretném megjegyezni, hogy az udvariaskodás, belassítás is veszélyes dolog amire azért nem mindig tud a vonatban felkészülni az ember.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, értem. A saját részemet és a büntetést nem vitatom. Meg nyilván hátulró jövő felelőssége stb.. Engem csak az zavart az esetnél, hogy ha már Béla szándékosan belassít hogy elengedje Tomcyt akkor miért nem marad belül és miért kezd kijönni arra a részre ahol nagy sebességgel jönnek mögötte. Én ott a verseny hevében nem gondoltam hogy ez lesz az esetből. És a saját felelősségemen kívül azt azért szeretném megjegyezni, hogy az udvariaskodás, belassítás is veszélyes dolog amire azért nem mindig tud a vonatban felkészülni az ember.
    Az eset elbírálásakor a VB is fegyelembe vette, hogy Béla az indokoltnál valamivel óvatosabban vette a kanyart előtted, ezért is kaptál a standard 3 helyett csak 2 db figyelmeztetést.

    Azt hogy Béla elengedte-e Tomcy-t, vagy csak biztonsági okokból nem mert ekkora tempóval bemenni abba a kanyarba egy másik autó mellé, azt már nem a mi tisztünk eldönteni. Az én személyes véleményem szerint nem elengedés történt, hanem csak nem akart megkockáztatni Béla egy balesetet a kanyarkijáraton. A tanulság az, hogy volt egy feltételezésed egy helyzetről és nem az történt, amit vártál... a többi eshetőségre is mindig fel kell készülni. Időd is és helyed is lett volna elkerülni az ütközést, ha több opciót is mérlegelsz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 20. 14:07.

  10. #10
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...Amennyiben a vonalon kívül kerülve erősen a fékre taposol, akkor az autód abba az irányba csúszik tovább amerre eleve megindult, tehát elfele a pályától és így megelőzhető lett volna egy további súlyos baleset, ami egyértelműen a Te felelősséged. Ennek fényében a büntetésed igen méltányosnak tekinthető.
    Tehát, ha egy nyújtott jobbos kanyarban, az apexen kilóhúsznál letessékelnek a pályáról (jobb első végig a rázón!), nem az az életszerű hogy ellenkormányzok és megpróbálom irányban tartani, hanem beletaposok a fékbe! ...jól értem?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát, ha egy nyújtott jobbos kanyarban, az apexen kilóhúsznál letessékelnek a pályáról (jobb első végig a rázón!), nem az az életszerű hogy ellenkormányzok és megpróbálom irányban tartani, hanem beletaposok a fékbe! ...jól értem?
    A lényeg az, hogy ha kifelé csúszol a pályáról, akkor ne gyere vissza addig, amíg nem vagy teljesen ura az autódnak, mert már többször is láttuk mi ennek a vége...
    Ha a fékre taposolol, akkor tuti nem fogsz visszavágódni a pályára... de ha nekiállsz "bűvészkedni" (ellenkormányzás, kis gáz/nagy gáz, stb...) és nem sül el jól + további balesetet okozol, akkor büntetésre számíthatsz. Hogy mi okból kerültél a pályán kívülre, az jelen esetben teljesen lényegtelen, azt külön ügyként tárgyaljuk és nem ment fel a felelősség alól.

  12. #12
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A lényeg az, hogy ha kifelé csúszol a pályáról, akkor ne gyere vissza addig, amíg nem vagy teljesen ura az autódnak, mert már többször is láttuk mi ennek a vége...
    Ha a fékre taposolol, akkor tuti nem fogsz visszavágódni a pályára... de ha nekiállsz "bűvészkedni" (ellenkormányzás, kis gáz/nagy gáz, stb...) és nem sül el jól + további balesetet okozol, akkor büntetésre számíthatsz. Hogy mi okból kerültél a pályán kívülre, az jelen esetben teljesen lényegtelen, azt külön ügyként tárgyaljuk és nem ment fel a felelősség alól.
    Már azt sem értem, hogy lehet ezt a szituációt két külön esetként kezelni, miközben nagyon is egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fent. Tomi azért került ilyen helyzetbe, mert ilyen helyzetbe hozták, hogy a francba lehet ez lényegtelen!

    Az autó tudod mennyi ideig volt pályán kívül(?), 1,5 mp! Tehát nem a füves placc kellős közepéről rongyolt vissza, hanem a fehér vonal mellől! Kérdezem, ha mind ez, egy méterrel beljebb történik a "pályán", akkor ki a hibás? Nektek mennyi időbe telt mind ezt kielemezni(?), mert itt tized másodpercek alatt kellett döntést hozni, mérlegelési idő nincs, főleg ha egy váratlan helyzetre kell reagálni! Ennek fényében, hogy lehet itt tudatos felelősségről beszélni?

    Még valami: A versenyzőnek nem kötelessége letesztelni a bukóteret, nem tudhatja hogy az autó ott hogyan fog viselkedni, minek megy neki, akadhat fenn (bug), vagy vágódhat vissza (itt még 80-as tempónál is elértem a szemközti szalagkorlátot!). Egy valamit tud, hogy az a rész csúszik, ott az autó kezelhetetlen, ezért egy kanyar csúcsponton keresztbe forduló autónál, a legutolsó dolog amit csinálunk, hogy beletaposunk a fékbe! Még akkor is, ha az utólagos elemzéseknél ez tűnt volna logikusnak.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  13. #13
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát, ha egy nyújtott jobbos kanyarban, az apexen kilóhúsznál letessékelnek a pályáról (jobb első végig a rázón!), nem az az életszerű hogy ellenkormányzok és megpróbálom irányban tartani, hanem beletaposok a fékbe! ...jól értem?
    Had kérdezzek vissza:
    Kilóhúsznál pályáról letessékelve, kifelé csúszva, fél kerékkel a rázón, három és féllel a füvön biztonságosabb mindenáron megpróbálni visszaküzdeni az autót a pályára, miközben körülötted verseny van? Sikerült neki? Nem. Ellenben keresztülrongyolt a pályán, kitüve ezzel mögötte érkező Fári Danit. Biztonságos volt? Jó megoldás volt visszabűvészkedni a pályára az autót? Veszélyeztette a többi versenyzőt?


    Értem én, hogy „versenyvannemveszemel”, de néha hasznos lenne.
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 05. 21. 08:21.

  14. #14
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Had kérdezzek vissza:
    Kilóhúsznál pályáról letessékelve, kifelé csúszva, fél kerékkel a rázón, három és féllel a füvön biztonságosabb mindenáron megpróbálni visszaküzdeni az autót a pályára, miközben körülötted verseny van? Sikerült neki? Nem. Ellenben keresztülrongyolt a pályán, kitüve ezzel mögötte érkező Fári Danit. Biztonságos volt? Jó megoldás volt visszabűvészkedni a pályára az autót? Veszélyeztette a többi versenyzőt?


    Értem én, hogy „versenyvannemveszemel”, de néha hasznos lenne.
    Megfogadtam, hogy nem szólok többet hozzá a témához, de: kicsit többet láttok bele ebbe a dologba mint ami volt. Még egyszer leírom, eszem ágában nem volt így "visszabűvészkedni" az autót a pályára. Ti szándékosságot véltek felfedezni az egészben, holott erről szó sem volt. Elég elcseszett szituációba kerültem a lökés miatt, próbáltam reflexszerűen egyenesben tartani az autót, és mivel félig itt, félig ott voltam az egyik korrigálásnál sajnos berántott a pályára. Mindez így leírva nem adja vissza, hogy mennyi idő alatt zajlott az egész, ennyi idő alatt még escet se tudtam volna nyomni, max balra rántani a kormányt egyenesen a korlátnak.
    Viszont tényleg befejeztem ezt a témát.

  15. #15
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...az egyik korrigálásnál sajnos berántott a pályára...
    Ennyi...

    (És csak zárójelben, szigorúan magánvélemény, mint egy ember a mezőnyben: b+, hogy a fenébe tudtok ennyit nyűglődni egy szóbeli figyelmeztetésen, aminek az égvilágon semmi jelentősége nincs, azon kívül, hogy „legközelebb légyszi picit okosabbn, ha lehet, köszi”?! )
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 05. 21. 09:23.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Eszem ágában nem volt így "visszabűvészkedni" az autót a pályára. Ti szándékosságot véltek felfedezni az egészben, holott erről szó sem volt. Elég elcseszett szituációba kerültem a lökés miatt, próbáltam reflexszerűen egyenesben tartani az autót, és mivel félig itt, félig ott voltam az egyik korrigálásnál sajnos berántott a pályára. Mindez így leírva nem adja vissza, hogy mennyi idő alatt zajlott az egész, ennyi idő alatt még escet se tudtam volna nyomni, max balra rántani a kormányt egyenesen a korlátnak.
    Tomi, tisztában vagyunk vele, hogy rettentő gyorsan történtek a dolgok és hogy ez egy reflex szerű mozdulat volt a részedről. Épp ezért valódi büntetést nem is kaptál érte, viszont mindenképpen szeretnénk rá felhívni a figyelmet és tudatosítani bennetek, hogy ez egy rossz reflex, aminek már többször láthattuk a negatív következményeit.

    A fenti eszmecsere természetesen nem Rólad szól, hanem magáról a helyzetről, amelybe bármikor bármelyikünk belecsöppenhet...

  17. #17
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Had kérdezzek vissza:
    Kilóhúsznál pályáról letessékelve, kifelé csúszva, fél kerékkel a rázón, három és féllel a füvön biztonságosabb mindenáron megpróbálni visszaküzdeni az autót a pályára, miközben körülötted verseny van? Sikerült neki? Nem.
    Mindenáron??? Szerinted ennél a szitunál, az volt a vezér elv, hogy nem veszem el és csak azért is a pályán maradok? Javíts ki ha tévedek, de én annyit láttam hogy ellenkormányoz, és ezzel egy időben belassít, nem küzdött, nem bűvészkedett. Hogy miért? Mert nem volt rá ideje!!!

    Nem az a gond, hogy utólagosan kielemeztétek az esetet és megtaláltátok a megoldást, hanem el is várjátok, hogy a másodperc tört része alatt ennek megfelelően cselekedjen! Ez nagyon nem fair, és ezt szóvá tenni meg végképp övön aluli!

    Amúgy meg, egy megcsúszó autónál az ellenkormányzás, ösztönös mozdulat kell hogy legyen, nem satu fékezünk! Ezt a való életben ki ne próbáld, mert abba bele lehet halni!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2015. 05. 21. 11:02.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  18. #18
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyi...

    (És csak zárójelben, szigorúan magánvélemény, mint egy ember a mezőnyben: b+, hogy a fenébe tudtok ennyit nyűglődni egy szóbeli figyelmeztetésen, aminek az égvilágon semmi jelentősége nincs, azon kívül, hogy „legközelebb légyszi picit okosabbn, ha lehet, köszi”?! )
    A kiragadott részhez a reflexszerűen még hozzátenném, mert az is ott volt előtte. Egyébként semmi értelme sincs, csak nem éreztem jogosnak a szóbelit se.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Lehet erről a végtelenségig vitatkozni, de a lényegen nem változtat. Ha elveszted a kontrollt az autód felett és lecsúszol a pályáról, akkor:
    • ha nyomsz egy padlóféket, akkor egyenes vonalban fogsz csúszni tovább a pályától elfelé a bukótérbe, amivel legfeljebb csak a magad testi épségét kockáztatod
    • Természetesen megpróbálhatsz menteni, ha sikerül akkor OK. De ha nem és ezzel másokat is veszélybe sodorsz, sőt mi több baleset lesz belőle, akkor az a Te felelősséged.


    Egyébként megnézném azt a vezetéstechnikai tréninget, ahol vészhelyzetben a biztos fékezés helyett a rendkívül kockázatos ellenkormányzásra biztatják a nebulókat, amit megfelelő rutin nélkül gyakorlatilag lehetetlen jól kivitelezni és számtalan kockázatot rejt magában, mert akár hova csapódhat utána az autód, mint azt már mi is láttuk többször is. Ha vészfékezel, akkor legalább egy biztos irányba fog egyenes csúszni az autó, és amennyiben erre van hely (bukótért), akkor az a biztos megoldás.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 21. 15:21.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •