Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (115 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT Tesztkupa - Silverstone

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik az Assetto Corsa GT Tesztkupa, a második helyszínünk Silverstone!
    A 6 futamos sorozat végértékelésbe a 4 legjobb eredmény számít bele, így még bátran lehet csatlakozni!



    2. Futam: Silverstone
    Autók GT2:
    BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2, Corvette C7.R GTE
    Autók GT3: BMW Z4 GT3, McLaren MP4-12C GT3, Mercedes-Benz SLS GT3, Nissan GTR GT3
    Időpont: 2015.05.07 (csütörtök)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:45-21:00 (15 perc)
    Időmér
    ő: 21:00 - 21:20 (20 perc)
    Futam hossza: 33 kör (~70 perc)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 94%-ról indul
    A pálya határa:
    két kerékkel mindig a fehér vonalon belül!
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 100%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #R1 , #R2, #R3
    Jelszó és szerver beosztás:
    itt a topikban kerül kihirdetése futam napján este 8 után

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Assetto Corsa GT Tesztkupa
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!
    • A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 06. 11:12.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    A Futamon kipróbáljuk a pálya felgumizódást, így a prekvalifikációs szerver is 94%-os tapadással fut.

    Gyakorlás és időmérés céljából elindítottam a Prekval szervert:
    Szerver:
    GTR-Masters.hu #Prequal - GT
    Pass: masters

    A gyakorló szerver "Pickup"-os, tehát bármikor lehet rá csatlakozni! Kérünk mindenkit hogy a korrektség jegyében figyeljetek oda nagyon a vágásokra, kivétel nélkül a pálya minden pontján két kerékkel a fehér vonalon belül kell haladni! Azon versenyzőket, akik nem tartják tiszteletben a szabályokat és versenytársaikat, azokat ki fogjuk zárni a bajnokságból!


    Setup:
    Mivel ez az első futamon, így még nincs jól bejáratott setup egyik autóhoz sem, de örömmel fogadunk minden feltöltést és megosztást!


    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!

  3. #3
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Csevej: hány kör a futam?

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Csevej: hány kör a futam?
    Mit szólnátok ha emelnék a távot 75, vagy 90 percre?

  5. #5
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Mint régen, másfél órás futamok....
    A király nem Elvis volt...

  6. #6
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Bizony, másfél óra, két kötelező box.

  7. #7
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Bizony, másfél óra, két kötelező box.
    yess!!!

  8. #8
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Amikor 45 perc után mindenki lelép a fun futamokról? Pedig ott aztán van esemény...
    Így sem fejezik be sokan a futamokat. Én jobban örülnék mondjuk két 30-35 percesnek. Persze az már WTCC nem GT.

  9. #9
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mit szólnátok ha emelnék a távot 75, vagy 90 percre?
    Támogatom! Akár a 100 percet is!
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  10. #10
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mit szólnátok ha emelnék a távot 75, vagy 90 percre?
    Szerintem nyugodtan emelheted - ahogy beszéltük is. A boxolás menete úgy is tök köd mindenkinek. Én még sose boxoltam AC-ben.

    Azt kéne még megtenned, ha így döntesz, hogy a prequalon a futamokat megemeled 2 vagy 3 körre, hogy lehessen gyakorolni, mivel ha jól tudom csak online lehet.

  11. #11
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Úgy látom ez eldöntött kérdés akkor. Egyedül maradtam a véleményemmel vagy az ellenzők nem írnak.
    Persze én még tök új vagyok itt, de akkor segítsetek: mi derül ki 75(90) perc alatt, ami 60 alatt nem? AKA mitől lesz jobb?


    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nyugodtan emelheted - ahogy beszéltük is. A boxolás menete úgy is tök köd mindenkinek. Én még sose boxoltam AC-ben.

    Azt kéne még megtenned, ha így döntesz, hogy a prequalon a futamokat megemeled 2 vagy 3 körre, hogy lehessen gyakorolni, mivel ha jól tudom csak online lehet.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Esetleg azt tudja vki, hogy melyik autónak a legkisebb a hatótávja?

  13. #13
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg azt tudja vki, hogy melyik autónak a legkisebb a hatótávja?
    Bocs. Elnéztem. Összekevertem a DTM-l.

  14. #14
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom ez eldöntött kérdés akkor. Egyedül maradtam a véleményemmel vagy az ellenzők nem írnak.
    Persze én még tök új vagyok itt, de akkor segítsetek: mi derül ki 75(90) perc alatt, ami 60 alatt nem? AKA mitől lesz jobb?
    Bekerül a taktika ami jó (végre nem csak medium, vagy csak hard lesz az ideális) de mondjuk ha nincs kivel versenyezned, akkor a 60 perc is monoton és unalmas.
    Nekem tapasztalatból az az egy bajom a dologgal, hogy egy nyári 40 fokban, 1 óra után már a saját pácodban ülsz az ülésben, úgy megizzad az ember.

  15. #15

  16. #16
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    egy nyári 40 fokban, 1 óra után már a saját pácodban ülsz az ülésben, úgy megizzad az ember.
    valóság lvl 99

  17. #17
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom ez eldöntött kérdés akkor. Egyedül maradtam a véleményemmel vagy az ellenzők nem írnak.
    Persze én még tök új vagyok itt, de akkor segítsetek: mi derül ki 75(90) perc alatt, ami 60 alatt nem? AKA mitől lesz jobb?
    Dettó! Én valszeg ki is hagyom ezeket...

  18. #18
    Minél többet mész egyhuzamban, annyival jobban tudsz majd a következőkön koncentrálni.
    Nem mellesleg, sokan írjátok, hogy ááá, még 1-2 kör és megvan. Most lesz +15perc.
    Sokkal jobban lehet taktikázni, ezekből a hosszú versenyekből lehet a legtöbbet tanulni, nem a kis 10 körös izékból.

  19. #19
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Igen, amíg a 24-ből 14-en fejezik be a versenyt, addig nehéz ellenfelet találni, de ez nyilván nem lesz mindig így.
    Taktikázni így is lehet, mert valakinek a keményebb valakinek a lágy fekszik jobban és ezt az autó és beállítás is befolyásolja. 60 perc alatt is ki lehet autózni egy boxkiállásnyi időt. DE amíg nincs "pit stop előválasztás" (vagy hogy fogalmazzak?) addig hiába van többféle keverék, nagyon ritkán felel meg ugyanaz a nyomás a két keveréknél és vereseny közben nem lehet állítani, ha jól tudom.
    A tapasztalatottal egyet értek, nem tudok én sem többet egy helyben ülni. Ahogy már mondtam két rövidebb nekem jobban feküdne, de ilyen úgy tudom csak Race07-ben van, itt nem hajlik/reagál rá senki, de én meg AC-éznék inkább. És persze elfogadom amit mondtok, csak ha már ötletelünk gondoltam elmondom én is.

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Bekerül a taktika ami jó (végre nem csak medium, vagy csak hard lesz az ideális) de mondjuk ha nincs kivel versenyezned, akkor a 60 perc is monoton és unalmas.
    Nekem tapasztalatból az az egy bajom a dologgal, hogy egy nyári 40 fokban, 1 óra után már a saját pácodban ülsz az ülésben, úgy megizzad az ember.

  20. #20
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Ez mindig így van, még egy kör, még egy nap a vizsgáig stb.
    Ne vedd támadásnak, tényleg érdekel: miért léptél ki 4 kör után Spa-ban? Lett volna még 21 köröd behozni, felőrölni a többieket. (Azt gondolom, ha 90 perc lett volna is kilépsz, nem?)

    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Minél többet mész egyhuzamban, annyival jobban tudsz majd a következőkön koncentrálni.
    Nem mellesleg, sokan írjátok, hogy ááá, még 1-2 kör és megvan. Most lesz +15perc.
    Sokkal jobban lehet taktikázni, ezekből a hosszú versenyekből lehet a legtöbbet tanulni, nem a kis 10 körös izékból.

  21. #21
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mindig így van, még egy kör, még egy nap a vizsgáig stb.
    Ne vedd támadásnak, tényleg érdekel: miért léptél ki 4 kör után Spa-ban? Lett volna még 21 köröd behozni, felőrölni a többieket. (Azt gondolom, ha 90 perc lett volna is kilépsz, nem?)
    azért mert megint tönkre tettem a saját, és más versenyét is.
    Ha csak a sajátomat teszem tönkre..akkor maradok. Mint ahogy a DTM-nél is csináltam. Pedig ott inkább lett volna okom kilépni, mert az nem az én hibám volt.

  22. #22
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Még azt tegyük hozzá, hogy 3 fős csapatokkal nyomtuk, a két első számít. Ez fontos, nem gyerekjáték.

  23. #23
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Gyerekek! 3 órás futamokat is csináltunk régen a GTR2-vel a 24 órásokról nem is beszélve miközben volt, hogy egy versenyzőre két 3 órás etap jutott.....most meg többen készen vannak a másfél órás futamoktól.

  24. #24
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Gyerekek! 3 órás futamokat is csináltunk régen a GTR2-vel a 24 órásokról nem is beszélve miközben volt, hogy egy versenyzőre két 3 órás etap jutott.....most meg többen készen vannak a másfél órás futamoktól.
    De azok nem is a régi Masters versenyzői, akik tudják, hogy mi fán terem 1,5 vagy még annál is hosszabb futamok taktikai küzdelme.

    Én is a hosszabb versenyek mellett vagyok, annál is inkább, mert az előző tesztekből már kiderült, hogy 75 percet kibírnak a med gumik a GT autókon, úgyhogy ott rövidebb távon nem lehet taktikázni vele. Persze most bejön a felgumizódás, az talán befolyásolja a gumik kopását is. Ezért is lenne jó hosszabb távot futni, hogy lássuk/érezzük ezek hatását.

  25. #25
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Ne nézzetek már ennyire le mert nem vagyok fanatikus/fakír/időmilliomos/régimasterses please. Kérdés(?) volt, elmondtam a véleményemet. Gondolom nem minden hétvégén vagy kéthetente mentetek 24 órás futamot, most meg a bajnokságról van szó. Azt hittem teszt időszakban az is a lényeg, hogy minél többen vegyünk részt a futamokon és minél többen fejezzük azt be, hogy utána lehessen mire alapozni.
    Egy-egy ilyen, akár több órásban én is benne lennék, de rendszeresen nem hiszem.
    Az halva született ötlet, ha mondjuk lenne egy hosszabb verseny, teszem azt 80 perces, a megszokott időben 9-kor és előtte lenne egy rövidebb sprint (40 perces) fél 8tól? Akkor nem lenne ütközés, ha netán az lenne a baj, hogy az egyik elszív embereket a másiktól, ugyanakkor mindenki eldönthetné melyik fekszik neki jobban és hogy mire van igény.

    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Gyerekek! 3 órás futamokat is csináltunk régen a GTR2-vel a 24 órásokról nem is beszélve miközben volt, hogy egy versenyzőre két 3 órás etap jutott.....most meg többen készen vannak a másfél órás futamoktól.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •