Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (110 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Assetto Corsa - GT Bajnokság

    Indul az Assetto Corsa GT Bajnokság!



    Április 23.-án elrajtol a GT Bajnokság, mely során rendhagyó módon a GT2-es és GT3-as gépeket is egymásnak eresztjük a pályán. A bajnokság 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente csütörtök esténként kerülnek megrendezésre. Az autóválasztás szabad, annyi megkötés lesz csak, hogy mind a GT2-es és mind GT3-as gépekkel mindenki maximum 3 futamot teljesíthet, így minden résztvevőnek mind a két kategória autóival helyt kell majd állnia a megmérettetés során.

    A futamokon való részvétel teljesen nyílt, a versenyzőkkel szemben az egyelten elvárás a szabályok betartása, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán és mind a fórumon!

    A GT bajnoksággal párhuzamosan azonos pályákon egy DTM bajnokságot is indítunk, infók itt: Assetto DTM '93 Bajnokság!


    Versenynaptár:
    1. futam: 04.23 - 21:00 - Spa-Francorchams: az 1. futam topikja!
    2. futam: 05.07 - 21:00 - Silverstone: a 2. futam topikja!
    3. futam: 05.21 - 21:00 - Monza: a 3. futam topikja!
    4. futam: 06.04 - 21:00 - Nordschleife: a 4. futam topikja
    5. futam: 06.18 - 21:00 - Imola: az 5. futam topikja
    6. futam: 07.02 - 21:00 - Mugello: a 6. futam topikja



    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GT szerveren
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!



    Az szoros menetrendre való tekintettel összesített pontozásban az 6 versenyből csak a 4 legjobb futam eredménye számít, de ha csak 1-1 futamra szeretnél beugrani egy jót körözni, akkor is várunk szeretettel!
    A bajnokságnak izgalmas fődíja is van, mind a csütörtöki és mind a vasárnapi bajnokság nyertese kipróbálhatja a SimHouse high-tech szimulátorát: motion cockpit, Fanatec Clubsport wheel, Oculus Rift DK2 és persze az Assetto Corsa!
    Ezen felül a rendszeres résztvevők közül* is kisorsolásra kerül egy-egy tesztvezetés!



    videó: SimHouse - BMW M3 E30 nyúzópróba


    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 25. 07:58.

  2. #2
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Miért csütörtökön lesz és miért nem vasárnap?
    Ha már a másik is vasárnap lesz, nem lehetne úgy mint a gtr-ben hogy váltott hét GT/NGT volt?

    Mert engem a GT kocsik jobban érdekelnek mint a régi vasak, de nekem a csütörtök nem jó.
    Utoljára módosította: Tomcy; 2015. 04. 11. 19:26.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Miért csütörtökön lesz és miért nem vasárnap?
    Ha már a másik is vasárnap lesz, nem lehetne úgy mint a gtr-ben hogy váltott hét GT/NGT volt?

    Mert engem a GT kocsik jobban érdekelnek mint a régi vasak, de nekem a csütörtök nem jó.
    Az a nap már foglalt a ligák közti megállapodás keretében és előzetesen már megegyeztünk, hogy nem szervezünk rá egymás versenyeire, ez az oka.

  4. #4
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az a nap már foglalt a ligák közti megállapodás keretében és előzetesen már megegyeztünk, hogy nem szervezünk rá egymás versenyeire, ez az oka.
    Miért ki az aki 2 ligában is versenyzik???
    Ez olyan mint ha 2 feleségem lenne amit tiltanak a magyar törvények!

    Akkor ezt szívtam...

    Régen amugy nem volt ilyen megállapodás amikor mág gtr-eztünk?(magánvéleményben pont le...rom melyik liga mit és hogyan szervez én ebbe a ligában vagyok ide tartozom, tőlem lehetne náluk minden nap 20 verseny az összes szimmel, attól még nem megyek oda versenyezni, bár lehet én vagyok régimódi.)

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Miért ki az aki 2 ligában is versenyzik???
    Ez olyan mint ha 2 feleségem lenne amit tiltanak a magyar törvények!
    Sok olyan versenyző van - különösen a most még gyerekcipőben járó hazai AC közösségben - akik nem egy ligához kötik az életüket, hanem oda mennek versenyezni, ahol éppen nekik tetsző bajnokság van. Mi pedig annak érdekében, hogy a magyar AC-seket egy összetartó és baráti közösségben fogjuk össze, ezért megállapodtunk az ebben részt vevő ligával, hogy közösen toljuk előre ezt a szekeret és többek között a versenynaptárainak is úgy állítjuk össze, hogy az azok ne üssék egymást, hanem inkább támogassák a versenyzőket, hogy minél több helyen el tudjanak indulni a futamokon.

    Nyilván ez sem lehet jó mindenkinek, de most új szelek fújnak és új hagyományokat is teremtünk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 11. 20:31.

  6. #6
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sok olyan versenyző van - különösen a most még gyerekcipőben járó hazai AC közösségben - akik nem egy ligához kötik az életüket, hanem oda mennek versenyezni, ahol éppen nekik tetsző bajnokság van. Mi pedig annak érdekében, hogy a magyar AC-seket egy összetartó és baráti közösségben fogjuk össze, ezért megállapodtunk az ebben részt vevő ligával, hogy közösen toljuk előre ezt a szekeret és többek között a versenynaptárainak is úgy állítjuk össze, hogy az azok ne üssék egymást, hanem inkább támogassák a versenyzőket, hogy minél több helyen el tudjanak indulni a futamokon.

    Nyilván ez sem lehet jó mindenkinek, de most új szelek fújnak és új hagyományokat is teremtünk.
    Remélem azért majd ha éles bajnokság lesz akkor a gt-k a hosszabb táv miatt átkerülnek vasárnapra, mert utálok hétköznap versenyezni, meló miatt meg a 8:45-9:45 közötti hazatérésre bármit kiadhat a rendszer szóval nekem nem egy jó időpont, mert most is inkább az érdekelne.

    Persze új szelek, de ahogy írtuk régebben is van amin nem jó változtatni.

  7. #7
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Nem menti a prequal a mért PB-imet. Rank oldalon ott van az idő, de a prequalon nincs. Ez miért lehet?
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  8. #8
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Nem menti a prequal a mért PB-imet. Rank oldalon ott van az idő, de a prequalon nincs. Ez miért lehet?

    Már rájöttem, csak kedtől fogja menteni
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  9. #9
    Idézet Eredetileg neilszab;203316rendhagyó módon a [B írta
    GT2[/B]-es és GT3-as gépeket is egymásnak eresztjük a pályán. A bajnokság 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente csütörtök esténként kerülnek megrendezésre. Az autóválasztás szabad, annyi megkötés lesz csak, hogy mind a GT2-es és mind GT3-as gépekkel mindenki maximum 3 futamot teljesíthet, így minden résztvevőnek mind a két kategória autóival helyt kell majd állnia a megmérettetés során.

    Érdekes koncepció, remélem jó dolog fog kisülni belőle. Én úgy gondolom hogy a multiclass versenyeknek csak akkor van igazán értelme, ha külön is kezeljük a géposztályokat. Meg egy kicsit tartok az eltérő féktávok és kanyarsebességekből adódó koccanásoktól. De ne legyen igazam.

    Pálya gumizódás most sem lesz? Előző GT szezonra is be lett ígérve aztán elfelejtődött. Remélem most tényleg használjuk, mert nem túl élethű ez a folyamatos 100% tapadás.

  10. #10
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Olyan megkötés van, hogy egy GT2/3as autót választhatsz és azzal kell tolni?
    Vagy minden pályán - aki nem csak vezetne, hanem nyerne is - az olyan autóra vált ami a leggyorsabb ott és akkor pályánként "márkakupa" lesz?

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Olyan megkötés van, hogy egy GT2/3as autót választhatsz és azzal kell tolni?
    Vagy minden pályán - aki nem csak vezetne, hanem nyerne is - az olyan autóra vált ami a leggyorsabb ott és akkor pályánként "márkakupa" lesz?
    Nincs semmilyen megkötés, hiszen a tesztkupa egyik fő célja, hogy az ilyesmire fény derüljön, így a 3-3 GT2-es és GT3-as futamán mindenki szabadon beoszthajta magának, hogy mikor milyen autóval szeretne rajthoz állni.
    A márkakupától meg nem tartok, hiszen a GT3 Tesztkupa során is mindig volt minden autóból a pályán ...de ugyanakkor a márkakupával sem lenne egyébként semmi probléma szerintem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 13. 14:38.

  12. #12
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Pálya gumizódás most sem lesz? Előző GT szezonra is be lett ígérve aztán elfelejtődött. Remélem most tényleg használjuk, mert nem túl élethű ez a folyamatos 100% tapadás.
    Szabi, gondolom elkerülte a figyelmedet a kérdés, de én szeretnék választ kapni (bár lehet csak engem érdekel).

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, gondolom elkerülte a figyelmedet a kérdés, de én szeretnék választ kapni (bár lehet csak engem érdekel).
    Nem kerülte el, csak még nem válaszoltam...

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, gondolom elkerülte a figyelmedet a kérdés, de én szeretnék választ kapni (bár lehet csak engem érdekel).
    Ha élethűséget emlegetsz akkor tartok tőle hogy neked is elkerülte a figyelmed hogy az online gumizódás egy bughalmaz. Ettől függetlenül be lehet kapcsolni, csak az élethűséget ne keverd bele...

  15. #15
    Azért be lehet azt állítani egész jóra, volt már részem ilyen versenyben máshol, nem is egy alkalommal.
    Az egyetlen probléma amit tapasztaltam ezzel kapcsolatosan, hogy a gumizódás mértéke mindig egyenesen arányos a megtett körök számával és egyszer el fogja érni a 100%-ot. Szerintem akkor lenne jó ha csak közelítene a 100%-hoz, de sosem érné el azt. De nagyjából ki lehet számolni a beállításokat hogy ehhez hasonlót érjél el.

    A szerver oldalt nem ismerem, sosem volt ambícióm elindítani, így nem tudom milyen bugokról beszélsz, de versenyzői oldalról csak jóval régebbi verziókban tapasztaltam furcsaságokat. Élethűbbnek meg szerintem igenis élethűbb mint egy folyamatos 100%-os tapadás, de persze ez csak az én szubjektív véleményem. És ugyanígy a hőmérséklettel is lehetne "játszani".

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Milyen beállításokat javasolsz?

  17. #17
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Azért be lehet azt állítani egész jóra, volt már részem ilyen versenyben máshol, nem is egy alkalommal.
    Az egyetlen probléma amit tapasztaltam ezzel kapcsolatosan, hogy a gumizódás mértéke mindig egyenesen arányos a megtett körök számával és egyszer el fogja érni a 100%-ot. Szerintem akkor lenne jó ha csak közelítene a 100%-hoz, de sosem érné el azt. De nagyjából ki lehet számolni a beállításokat hogy ehhez hasonlót érjél el.

    A szerver oldalt nem ismerem, sosem volt ambícióm elindítani, így nem tudom milyen bugokról beszélsz, de versenyzői oldalról csak jóval régebbi verziókban tapasztaltam furcsaságokat. Élethűbbnek meg szerintem igenis élethűbb mint egy folyamatos 100%-os tapadás, de persze ez csak az én szubjektív véleményem. És ugyanígy a hőmérséklettel is lehetne "játszani".

    +1 a gumizódás mellett

    mivel a szervezők tudják h hány induló lesz adott futamon így pofon egyszerű beállítani úgy ahogy a szervezők szeretnék..milyen kezdő tapadás legyen , milyen ütemben változzon és mennyi legyen a futam végére csak egyszerű matek...
    de változatosabb lenne...
    sőt lehetne akár azzal is játszani h a random faktort is belerakják a szervezők , így még ők se tudnák elkőrre h pontosan milyen lesz a kezdő tapadás ...szerintem is adna egy kis pluszt a versenyekhez

  18. #18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen beállításokat javasolsz?
    Este kiszámolok egy konkrét beállítást ami szerintem jó lesz (mert most igazából dolgoznom kéne ), aztán a shakedown futamon ki is próbálhatnánk, így lesz idő akár finomhangolni ha nem tökéletes.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    +1 a gumizódás mellett
    mivel a szervezők tudják h hány induló lesz adott futamon így pofon egyszerű beállítani úgy ahogy a szervezők szeretnék...
    Az a gond, gőzöm sincs hogy szeretnénk...

    Nem tudom mennyit számít 1%, mi a reális kezdő érték, és mi a reális üteme a felgumizódásnak? Ha beállítom, hogy 22 kör alatt nőjön 1%-ot, akkor 22 autóval 1 kör alatt fog nőni 1%-ot, vagy 22 kör alatt?
    Illetve amitől a legjobban tartok, hogy prekval alatt mindenki szénné gyakorolta magát 100%-on, ezért futamon majd mindenki esni/kellni fog az alacsonyabb érték miatt, amikor alapból is rengeteg balestre számítunk az első futamokon...

  20. #20
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az a gond, gőzöm sincs hogy szeretnénk...

    Nem tudom mennyit számít 1%, mi a reális kezdő érték, és mi a reális üteme a felgumizódásnak? Ha beállítom, hogy 22 kör alatt nőjön 1%-ot, akkor 22 autóval 1 kör alatt fog nőni 1%-ot, vagy 22 kör alatt?
    Illetve amitől a legjobban tartok, hogy prekval alatt mindenki szénné gyakorolta magát 100%-on, ezért futamon majd mindenki esni/kellni fog az alacsonyabb érték miatt, amikor alapból is rengeteg balestre számítunk az első futamokon...
    a lapGain értéknél ha 22 autó köröz és 22-t állítasz akkor 1 körönként emelkedik a tapadás kb1%-t...ha 44-et állítasz akkor kb 2 körönként és így tovább...
    95% -tól pl nem is annyira észrevehető szerintem h rosszabb a tapadás , csak ugye jóval lassabbak a köridők...
    90 %alatt azért már jóval csúszkálósabb, de azért ott se olyan vészes...
    (a nOrdos futamon se nagyon panaszkodtak h mennyire csúszik 91% körül)
    offline is lehet azért szokatni magát ilyesmihez az embernek ha kipróbálgatjátok Nem optimumon a tapadást...

  21. #21
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Igazából szerintem úgy lenne az igazi ha tesztek alatt annyi lenne a tapadás mint amennyi a futamon kezdünk. Akkor lehetne készülni, és szépen javulna a futam alatt
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Azért be lehet azt állítani egész jóra, volt már részem ilyen versenyben máshol, nem is egy alkalommal.
    Az egyetlen probléma amit tapasztaltam ezzel kapcsolatosan, hogy a gumizódás mértéke mindig egyenesen arányos a megtett körök számával és egyszer el fogja érni a 100%-ot. Szerintem akkor lenne jó ha csak közelítene a 100%-hoz, de sosem érné el azt. De nagyjából ki lehet számolni a beállításokat hogy ehhez hasonlót érjél el.

    A szerver oldalt nem ismerem, sosem volt ambícióm elindítani, így nem tudom milyen bugokról beszélsz, de versenyzői oldalról csak jóval régebbi verziókban tapasztaltam furcsaságokat. Élethűbbnek meg szerintem igenis élethűbb mint egy folyamatos 100%-os tapadás, de persze ez csak az én szubjektív véleményem. És ugyanígy a hőmérséklettel is lehetne "játszani".
    A szuper mario kártot is lehet élvezni, de attól még nem lesz élethű.

  23. #23
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Azért be lehet azt állítani egész jóra, volt már részem ilyen versenyben máshol, nem is egy alkalommal.
    Az egyetlen probléma amit tapasztaltam ezzel kapcsolatosan, hogy a gumizódás mértéke mindig egyenesen arányos a megtett körök számával és egyszer el fogja érni a 100%-ot. Szerintem akkor lenne jó ha csak közelítene a 100%-hoz, de sosem érné el azt. De nagyjából ki lehet számolni a beállításokat hogy ehhez hasonlót érjél el.

    A szerver oldalt nem ismerem, sosem volt ambícióm elindítani, így nem tudom milyen bugokról beszélsz, de versenyzői oldalról csak jóval régebbi verziókban tapasztaltam furcsaságokat. Élethűbbnek meg szerintem igenis élethűbb mint egy folyamatos 100%-os tapadás, de persze ez csak az én szubjektív véleményem. És ugyanígy a hőmérséklettel is lehetne "játszani".

    +1 a gumizodas mellett!

  24. #24
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen beállításokat javasolsz?
    [DYNAMIC_TRACK]
    SESSION_START=90
    RANDOMNESS=2
    LAP_GAIN=70
    SESSION_TRANSFER=90

    Durván így alakulna a verseny:
    p: 90-91
    q: 91-93
    r: 93-99

  25. #25
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából szerintem úgy lenne az igazi ha tesztek alatt annyi lenne a tapadás mint amennyi a futamon kezdünk. Akkor lehetne készülni, és szépen javulna a futam alatt
    Ezt adom én is és így az első körös balesetek "esélye" sem nő annyira, mintha 100as kvalihoz képest, futam 90ről indulna. Futam közben meg lehet adoptálódni a növekvő tapadáshoz.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •