Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (109 összesen)

Téma: Assetto Corsa - DTM '93 Bajnokság

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131

Assetto Corsa - DTM '93 Bajnokság

Indul az Assetto Corsa DTM '93 Bajnokság!

Április 19.-én elrajtol a 1993-as DTM-es gépekkel vívott küzdelmünk, mely autókat az előzetes szavazáson a legnagyobb várakozás övezte. A bajnokság 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente vasárnap esténként kerülnek megrendezésre. Az autóválasztás szabad, annyi megkötés lesz csak, hogy 1 autót maximum 3 alkalommal lehet majd használni, így mindenkinek legalább 2 különböző típus (Alfa Romeo, BMW, Mercedes) volánja mögött is helyt kell majd állnia a megmérettetés során.

A futamokon való részvétel teljesen nyílt, a versenyzőkkel szemben az egyelten elvárás a szabályok betartása, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán és mind a fórumon!

A DTM bajnoksággal párhuzamosan azonos pályákon egy GT bajnokságot is indítunk, infók itt: Assetto Corsa GT Bajnokság!

Versenynaptár:
    1. futam: 04.19 - 21:00 - Spa-Francorchams: az 1. futam topikja
    2. futam: 05.03 - 21:00 - Silverstone: a 2. futam topikja
    3. futam: 05.17 - 21:00 - Monza: a 3. futam topikja
    4. futam: 05.31 - 20:30 - Nordschleife: a 4. futam topikja
    5. futam: 06.14 - 21:00 - Imola: az 5. futam topikja
    6. futam: 06.28 - 21:00 - Mugello: a 6. futam topikja

A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal szerveren
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!

Az szoros menetrendre való tekintettel összesített pontozásban az 6 versenyből csak a 4 legjobb futam eredménye számít, de ha csak 1-1 futamra szeretnél beugrani egy jót körözni, akkor is várunk szeretettel!
    A bajnokságnak izgalmas fődíja is van, mind a csütörtöki és mind a vasárnapi bajnokság nyertese kipróbálhatja a SimHouse high-tech szimulátorát: motion cockpit, Fanatec Clubsport wheel, Oculus Rift DK2 és persze az Assetto Corsa!
    Ezen felül a rendszeres résztvevők közül* is kisorsolásra kerül egy-egy tesztvezetés!

videó: SimHouse - BMW M3 E30 nyúzópróba

Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 15. 01:30.

Szabolcs Berenyi Regisztrált
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    9

Skin

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, teljes tisztelettel, hogy lehet-e egyedi skin-t használni? Igazából ez a szponzor futtatás miatt lenne... Örülnék, hogy, ha gyors leszek, mint a villám (a héten megcsinálom) akkor lehetne használni az egyedi skin-t... Természetesen két autót skinelnék meg, és előre bejelenteném, hogy melyik versenyen melyiket használnám! Előre is köszönöm!

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131
    Idézet Eredetileg Szabbi97 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, teljes tisztelettel, hogy lehet-e egyedi skin-t használni? Igazából ez a szponzor futtatás miatt lenne... Örülnék, hogy, ha gyors leszek, mint a villám (a héten megcsinálom) akkor lehetne használni az egyedi skin-t... Természetesen két autót skinelnék meg, és előre bejelenteném, hogy melyik versenyen melyiket használnám! Előre is köszönöm!
    Igen, lehet majd...

Szabolcs Berenyi Regisztrált
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    9

Köszönöm!

Köszönöm a gyors választ!

Pinczes Róbert Versenyző
    Város
    Southampton
    Életkor
    27
    Üzenetek
    147
    Nekem is lesz reklam az automon, valaki meg tudja mondani hogy mit kell elkuldenem a baratomnak aki megcsinalja photoshopban? Tehat gondolom az auto semajat?!

Csatay Gábor Szervertag 2019 CsG logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    468
    Szabi!

Kérhetnénk egy szervert erre az autó pálya combóra, hogy el lehessen kezdeni gyúrni?

Hegyi Zsolt Szervertag 2019 Hezso logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    53
    Üzenetek
    791
    Jó lenne ez a bajnokság, csak nem tudom hogyan lesz időm. De ha tudok jövök.
    Öregember nem gyorsvonat.......

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131
    Elindítottam a Prekvalifikációt, lehet nyomni neki!

Köridők: Prekvalifikáció
    Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    jelszó: masters

Első futam topikja: AC DTM Tesztkupa - Spa

A '93-as DTM Bajnokság mellett váltott héten csütörtökönként indul egy modern GT Bajnokság is, részletek hamarosan...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 11. 19:28.

Papp György Regisztrált
    Város
    Hajdúbagos
    Életkor
    45
    Üzenetek
    18
    Sziasztok.

Hogyan tudom beírni a köridőt, hogy tudjak nevezni ?

Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg gyurii írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

Hogyan tudom beírni a köridőt, hogy tudjak nevezni ?
    Ugy hogy a Rank app segitségével mész egy szabályos kört rajta...
    Ilyen egyszerűűű. még irnod sem kell hozzá

Papp György Regisztrált
    Város
    Hajdúbagos
    Életkor
    45
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ugy hogy a Rank app segitségével mész egy szabályos kört rajta...
    Ilyen egyszerűűű. még irnod sem kell hozzá

Az meg van, de a nevezésnél mikor ki kell választani hogy melyik kocsi eredményével nevezek akkor ott nincs idő és nem is tudom beírni. Pedig a listában benne van a nevem

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131
    Az meg van, de a nevezésnél mikor ki kell választani hogy melyik kocsi eredményével nevezek akkor ott nincs idő és nem is tudom beírni. Pedig a listában benne van a nevem
    Nem ismert fel a honlap, mert rossz formában adtad meg a fórumban a játékban használt neved. Javítottam neked "Gyorgy Papp"-ra, most már tudsz nevezni is.

Viszont szeretnénk mindenkit fokozottan megkérni, hogy aki nevez a futamra és később úgy alakul, hogy mégsem tud ott lenni a rajtrácson, az mindenképpen vonja vissza a nevezését, különben mástól veszi el a helyet a rajtrácson. Köszönjük.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 09. 01:11.

Papp György Regisztrált
    Város
    Hajdúbagos
    Életkor
    45
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ismert fel a honlap, mert rossz formában adtad meg a fórumban a játékban használt neved. Javítottam neked "Gyorgy Papp"-ra, most már tudsz nevezni is.

Viszont szeretnénk mindenkit fokozottan megkérni, hogy aki nevez a futamra és később úgy alakul, hogy mégsem tud ott lenni a rajtrácson, az mindenképpen vonja vissza a nevezését, különben mástól veszi el a helyet a rajtrácson. Köszönjük.

Szia.

Köszönöm

Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    28
    Üzenetek
    253

Pontozás

Nekem annyi kérdés vetődött fel a fejemben, hogy ha több szerveren futjuk a versenyeket, akkor a pontozás pontosan hogy fog megvalósulni?
    Akik az első futamon egy szerveren voltak, azok később is egymás ellen fognak futni, vagy valahogy összefésülésre kerül a 3 szerver eredménye esetleg?

Gaál László Versenyző
    Üzenetek
    337
    Lesz mellette GT2 bajnokság is? Mintha korábban azt olvastam volna hogy ez a terv, de lehet hogy csak rosszul emlékszem.

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem annyi kérdés vetődött fel a fejemben, hogy ha több szerveren futjuk a versenyeket, akkor a pontozás pontosan hogy fog megvalósulni?
    Akik az első futamon egy szerveren voltak, azok később is egymás ellen fognak futni, vagy valahogy összefésülésre kerül a 3 szerver eredménye esetleg?
    Minden futamra külön kell nevezni és mindig az adott futam prekvalifikációs sorrendje alapján történik meg a szerverbeosztás.
    A végeredmény illetően az erősebb szerver utolsó értékelhető helyezettjét fogja követni a következő szerver első helyezettje.

Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Lesz mellette GT2 bajnokság is? Mintha korábban azt olvastam volna hogy ez a terv, de lehet hogy csak rosszul emlékszem.
    Igen, hamarosan a GT Bajnokságot is is hivatalosan kihirdetjük, az április 23.-én fog indulni és kéthetente csütörtök esténként kerül megrendezésre a DTM bajnoksággal azonos pályákon.
    Infók rövidesen, figyeljétek a fórumot...

Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    494
    Legutóbbi körözgetésem óta sikerült 4 másodpercet lefaragnom az időmből, ami szerintem remek, de még mindig 5-6 másodpercre vagyok az elejétől. A top10-ből, ha valaki megosztaná a setupját, szívesen kipróbálnám, hogy egyáltalán mi az amit másképp lehet/kell csinálni adott beállítással.
    Illetve ez már nem szorosan ide kapcsolódik, de ezen a pályán is van 2 igen komoly féktáv, szóval az élmezőnyből mindenki "load cellás" féket használ? Tényleg ennyivel jobban érezhető, mint a sima? Azokat a távokat, ha elkapom és nem blokkol szanaszét, 1-1,5 sec-cel még mindig jobb a részidőm, csak egy kört kéne már összerakni...
    Köszönöm a válaszokat!

Laczó László Regisztrált
    Üzenetek
    54
    Engem az is érdekelne hogy a lobbyban lehet valahogy nézni normálisan hogy a másik hogy megy? Mert ha épp fent van valaki és kiválasztom hogy nézzem akkor a menu fele ott marad stb. Vagy ghostcar-t lehet valahogy betölteni?

Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    35
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg shodan írta Hozzászólás megtekintése
    Engem az is érdekelne hogy a lobbyban lehet valahogy nézni normálisan hogy a másik hogy megy? Mert ha épp fent van valaki és kiválasztom hogy nézzem akkor a menu fele ott marad stb. Vagy ghostcar-t lehet valahogy betölteni?
    Ha rákattintasz a képernyőre valahova (menün kívülre) eltünik a menü.

Horváth József Szervertag 2020
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.180
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Legutóbbi körözgetésem óta sikerült 4 másodpercet lefaragnom az időmből, ami szerintem remek, de még mindig 5-6 másodpercre vagyok az elejétől. A top10-ből, ha valaki megosztaná a setupját, szívesen kipróbálnám, hogy egyáltalán mi az amit másképp lehet/kell csinálni adott beállítással.
    Illetve ez már nem szorosan ide kapcsolódik, de ezen a pályán is van 2 igen komoly féktáv, szóval az élmezőnyből mindenki "load cellás" féket használ? Tényleg ennyivel jobban érezhető, mint a sima? Azokat a távokat, ha elkapom és nem blokkol szanaszét, 1-1,5 sec-cel még mindig jobb a részidőm, csak egy kört kéne már összerakni...
    Köszönöm a válaszokat!
    Én loadcellás pedált használok, de nem azon múlik 5-6 sec. Sokkal inkább azon, hogy a pálya ismereted még nem megfelelő, azon kívül nem jó íveket használsz és ezek miatt nem jól gyorsítasz ki. A loadcellával valóban finomabb a fékezés de nem ez a kulcs, arra úgy is ráérez a lábad. Én BMW-l mentem, mivel tudtam, mindenki a másik kettőt fogja választani és a teszt szempontjából igen fontos tudni, hogy mennyire versenyképes a BMW. Nagyon szívesen segítek, abban amiben tudok. Azt azért most is hozzáteszem, hogy lehet hogy valamit rosszul tudok, vagy ítélek meg.

Elsőre javaslom, hogy bármelyik autóval is mész próbálj megmaradni a gyári futó beállításon és csak az áttételt állítsd át. A gumi is maradhat közepesen keménységen. Ezzel próbálj futni körbe körbe jó sok kört. Majd még egy adagot. Úgy, hogy a pályát már milliméterre ismerd. Próbálj stabil egyenletes tempót menni, a sebesség jönni fog. Holnap délután leszek csak itthon megint. Ha még mindig érdekel a dolog, írj egy privátot, rakj fel egy teamspeak-t állítsdbe a gtr hozzáférését. És megbeszéljük a többit.

Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    494
    Köszönöm! Minden tanácsot szívesen fogadok.

Papp György Regisztrált
    Város
    Hajdúbagos
    Életkor
    45
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én loadcellás pedált használok, de nem azon múlik 5-6 sec. Sokkal inkább azon, hogy a pálya ismereted még nem megfelelő, azon kívül nem jó íveket használsz és ezek miatt nem jól gyorsítasz ki. A loadcellával valóban finomabb a fékezés de nem ez a kulcs, arra úgy is ráérez a lábad. Én BMW-l mentem, mivel tudtam, mindenki a másik kettőt fogja választani és a teszt szempontjából igen fontos tudni, hogy mennyire versenyképes a BMW. Nagyon szívesen segítek, abban amiben tudok. Azt azért most is hozzáteszem, hogy lehet hogy valamit rosszul tudok, vagy ítélek meg.

Elsőre javaslom, hogy bármelyik autóval is mész próbálj megmaradni a gyári futó beállításon és csak az áttételt állítsd át. A gumi is maradhat közepesen keménységen. Ezzel próbálj futni körbe körbe jó sok kört. Majd még egy adagot. Úgy, hogy a pályát már milliméterre ismerd. Próbálj stabil egyenletes tempót menni, a sebesség jönni fog. Holnap délután leszek csak itthon megint. Ha még mindig érdekel a dolog, írj egy privátot, rakj fel egy teamspeak-t állítsdbe a gtr hozzáférését. És megbeszéljük a többit.
    Szia.

Esetleg nekem is tudnál segíteni ? Hasonló problémám van.

Köszönöm

Horváth József Szervertag 2020
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.180
    Szia.

Esetleg nekem is tudnál segíteni ? Hasonló problémám van.

Köszönöm
    Persze.

Próbálgatom az Alfát, és van vele egy nagy problémám, fékezéskor, visszaváltáskor blokkolnak a hátsó kerekek, ami eléggé instabillá teszi az autót, és nem egyszer megforogtam e miatt. Mit lehet ez ellen tenni? Valami beállítás , vagy rosszkor váltok vissza, vagy mit rontok el?

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.131
    Idézet Eredetileg Justin Juhasz írta Hozzászólás megtekintése
    Próbálgatom az Alfát, és van vele egy nagy problémám, fékezéskor, visszaváltáskor blokkolnak a hátsó kerekek, ami eléggé instabillá teszi az autót, és nem egyszer megforogtam e miatt. Mit lehet ez ellen tenni? Valami beállítás , vagy rosszkor váltok vissza, vagy mit rontok el?
    Valószínűleg túl korán és erőszakosan váltasz vissza és megfogja a motor a kerekeket.... óvatosabban pakold vissza a fokozatokat, illetve leváltáshoz adjál mindig gázfröccsöt.
    Persze az is lehet, hogy a féked van túl hátra állítva, vegyél egy agresszív féktávot leváltás nélkül... ha így is kitör a feneke, akkor állítsd előbbre a fékegyensúlyt.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •