Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (90 összesen)

Téma: HTCM8 - Road America

  1. #51
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Q1: Kicsit kaotikusan indult, az első gyors köröm végén az egyik bömös megforgott, majd begurult elém, paff. De szerencsére utána sikerült jó időt mennem, irány a Q2
    Q2: PB-től elmaradva ugyan, de sikerült jó kört futni P6

    R1: Eléggé izgultam, sose voltam ennyire elől. Rajtot jól elkaptam, de elfelejtettem felváltani, így egy kicsit visszaestem. Az első kanyarok eseményei után sikerült a negyedik helyet megszereznem. Mihálszki Csabát üldöztem, sajnos egyik kanyarban picit összeértünk (bocs még egyszer), pont annyira, hogy Kristóf be tudott bújni mellénk. Már-már berendezkedtem az 5. helyre, amikor Csabi és Kristóf lecsúszott az ívről így feljöttem a 3. helyre. Sikerült is 2-3 mp-re meglépnem, de Balázs szólt TS-en, hogy Huszi jön. Tényleg jött, pár kör múlva már ott volt mögöttem. Kb 2-3 körrel a vége előtt észrevettem, hogy a kormány kezd elkalibrálódni, tegnap csinálta először. Én nem tudom hogyan, de sikerült Huszit magam mögött tartani így eddigi legjobb helyezésem: P3

    R2: A kormányom egyre ferdébben állt, így szenvedés volt ez a futam, már az elején buktam 5-6 helyet. A végére már 45 fokos szögben állt a kormány. Végül P13

    Hát kár a második futamért, de így szenvedés volt a futam. Kormányt szétkaptam, sajna picit repedezett az encoder (nincs valakinek eladó? )
    Bocsi az én voltam, mire hallottam hogy jön valaki és megtaláltam az escet már késő volt.

  2. #52
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi ez jól esett, ezek szerint ellenem ciki nyerni...


    Ezt nem értem miből szűrted le. Azzal, hogy kiszáll egy élversenyző nem csökken automatikusan a győzelem értéke? Vagy a mezőny bármelyik részén, a megnyert poziciódnak nem vesz el az értékéből
    ha kiszállnak a közvetlen riválisaid közül páran? Szerintem semmi meghökkentőt nem írtam

  3. #53
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése


    Ezt nem értem miből szűrted le. Azzal, hogy kiszáll egy élversenyző nem csökken automatikusan a győzelem értéke? Vagy a mezőny bármelyik részén, a megnyert poziciódnak nem vesz el az értékéből
    ha kiszállnak a közvetlen riválisaid közül páran? Szerintem semmi meghökkentőt nem írtam
    Nekem nem, a győzelem az győzelem.
    Ennyi erővel ha mondjuk te, toga és proszt(ufó trió)is kiszállna ebből a bajnokságból de mindenki más maradna , akkor ez egy értéktelen bajnokság lenne ezek szerint és aki megnyeri max a seggét törőlheti ki a díjjal.
    Mert ebből ez jön le.

  4. #54
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem, a győzelem az győzelem.
    Ennyi erővel ha mondjuk te, toga és proszt(ufó trió)is kiszállna ebből a bajnokságból de mindenki más maradna , akkor ez egy értéktelen bajnokság lenne ezek szerint és aki megnyeri max a seggét törőlheti ki a díjjal.
    Mert ebből ez jön le.
    Amint mondani szokták végeredményben úgyis a statisztika marad, az meg nem beszél arról, hogy ki, miért nem volt itt, hanem megmutatja az eredményt. Szerintetek Rosberg rohadtul mérges lenne, ha Hamiltonnak ki kéne hagyni néhány futamot, és így lenne bajnok? Vagy Button nem örül a VB címének, mert a Brawn GP akkoriban abszolút verhetetlen volt, és csak ő volt az egyetlen igazi esélyes?
    Egy frászkarikát!

  5. #55
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem, a győzelem az győzelem.
    Ennyi erővel ha mondjuk te, toga és proszt(ufó trió)is kiszállna ebből a bajnokságból de mindenki más maradna , akkor ez egy értéktelen bajnokság lenne ezek szerint és aki megnyeri max a seggét törőlheti ki a díjjal.
    Mert ebből ez jön le.
    Én a saját győzelmemet kevesebbre értékelem, hogy nem volt a mezőnyben mellettetek pl Sinka, Yaka, Cola, Toga. Nem kell ebbe semmit pluszba belemagyarázni.

  6. #56
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Ha jól logikázom, és tegyük fel nem indulok el a bajnokságban, nem született volna meg ez a pár hozzászólás, mert vezetnéd a bajnokságot. De most újfent találtál egy remek kapaszkodót, hogy ismét becsméreld a bmw-vel indulókat és ne a teljesítményük előtt hajolj meg, hanem csak szimplán könyveld el őket mint kivételezettek. Számtalanszor le lett írva, hogy miért nem választod a bmw-t? Erre is tudjuk a válaszod, mert nem az igazi az alá írt fizika. Ezt mi is nagyon jól tudjuk, de még is a bmw-t hajtjuk mert azzal lehet bajnokságot nyerni egy erős mezőnyben. És ahogy olvasom azért is én vagyok a hibás, mert az őszi szezont megnyerted. Nem fogom megosztani a valódi okát, miért hagytam abba azt a szezont, mert úgy is találsz abban is valami kapaszkodót és egy remek kontrával hősként jössz ki a történetből. Egyébként asettoztam pár hónapot, és tudott újat mutatni az a szimulátor, amit most hasznosítok is és abszolút érzem a jótékony hatásait.
    Any Given Sunday!

  7. #57
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Hjaj gyerekek, de mély dologba nyúltatok...

    Huszi:
    Toga a bmw-s időkkel arra akart rámutatni, hogy bmw-vel (rwd-vel) Ő a gyorsabb, jobb, stabilabb. Ahogy Te is emliited még csak iizlelgetted a bmw-t, ami azt jelenti hogy még simán tudnál fejlődni vele, és lehetnél bmw-vel olyan gyors, vagy méggyorsabb mint Toga. Toga is mehetne elsőkerekessel, tdi-vel, alfával, lehet lassabb is lenne nálad, de nem kötelezhetünk senkit hogy milyen kocsit válasszon. Mindenkire azonosak a szabályok, amiket megszavazunk, iigy-úgy alakiitgatunk, elfogadunk. Nemkell szabira se kenni. Lehet most mondani hogy jaj a 6-os bmw, vagy a Scirocco jajde űrautók, de akárhogy is csiszoljuk (próbáljuk) mindig lesz egy amelyik a leggyorsabb. Lehet azzal menni. Lehet hogy nem passzol a vezetési stiilusod, eltérő az autóhoz megkivánttól, és egyszerűen azért nem leszel nyertes (F1-ben is van hosz nem passzol a vezető stilusa az autóéval, és szenved). F1-ben merci tönkrever, wtcc-ben citroen tönkreveri a mezőny többi gyártóját, nyiilván a többieknek mekkora élmény lehet ennek tudatában menni. Akkor tessék márkakupában menni, ott még egyenlőbbek a feltételek.

    Abban egyetértek veled hogy minden bajnokságnak a résztvevők személyétől (megmég sokminden mástól is) függően eltérő nehézségűnek, értékűnek, nivójúnak lehet nevezni. Én sem szeretem ha vki a bajnokság (vagy akár a futam közben, baleset után) feladja, abbahagyja a versenyt. Én gyengeségnek vélem. De nem lehet kötelezni az embert. Nincsenek szerződések, szponzorok, ez egy hobbi. Mindenkinek eltérő személyisége, és tényleg lehet lázas, beteg, usb, villámcsapás, tanulás, bármi történhet, ne kelljen kifogásokat keresni.

    Én már nem visszábbvettem, vagy sosem voltam, leszek olyan top, próbálom élvezni a vezetést. Csak elképzelni tudom hogy a csúcson mennyire nüansz miliméterek dönthetnek sorsokról.
    Légyszi senkise sértődjön meg amit iirtam... Ne vicsorogjatok

  8. #58
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Az én kis élmény-futambeszámolóm

    Q: elképesztő gyengére sikerült. Nem tudom mikor fordult elő az, hogy 1,7 seccel elmaradjak a preq-es időmtől, talán csak esőben. Mindegy, nem raktam össze egy tiszta kört sem, később is kezdtem körözgetni, de ez is az én bajom. P21.

    R1: egész jó rajt, bár ekkora tömegben nem is olyan egyszerű előre fuss-t játszani. Végre sikerült kimaradni minden féle lökdösődésből és ütközésből. Az első kör végére a 9. helyen voltam már, előttem a Csapattársam és Vent Ákos vívtak, én pedig vártam a lepattanóra, ami nem érkezett, de jött helyette Huszi a 4. körben. Nem igazán akartam Vele keménykedni, úgy is megelőzött volna, ha nem ekkor, akkor 1-2 kör múlva, legalábbis valószínűleg. Ezért inkább kicsit arrébb álltam és hagytam, hát ha a lepattanót majd Ő előidézi, ha Tomira és Ákosra engedem. Igyekeztem tartani Huszi tempóját, ami sikerült is és 1 kör múlva megérkeztünk az előttünk haladókra. Tomi jóvátéve az első körös koccanást, engedte Huszit tovább menni, és majdnem nekem is sikerült, de Tomi jól védekezett. Aztán sajnos a 6. kör 2. kanyarjában Tomi egyel többet váltott vissza, mint azt a kanyar megkívánta volna és kitört az autójának a feneke, így mentem el mellette.
    De, hogy ne legyen izgalmaktól továbbra sem mentes, én is belehibáztam pár kanyarral később és magamra húztam Prostot és Tomit is. A Prost-féle gyorsvonatot csak 2 körig tudtam tartani, és innentől kezdve már csak arra kellett figyelnem, hogy biztonságban beérjek, így lett meg a 9. hely.

    R2: csapat szempontól elég rosszul indult, mert Tomit hívta a családi kötelesség, így nem tudott indulni, kár érte, mert jó helyen végezhettünk volna és Neki is nagyon erős és jó tempója volt az első futamon. A rajt ismét kiváló lett, egészen a 5. helyig sikerült felkapaszkodni, köszönhetően Tomcy és Prost ütközésének, aztán már az első körben Huszi elment, és 3 körön keresztül Mihálszki Csabi kergetett. De szerencsére sikerült ellépnem Tőlük, részben azért is, mert Csabit "ütlegelték" hátulról Szilágyi Dani és Fedor személyében. Előttem Balázs hagyta el a pályát, így kaptam egy újabb pozíciót. Előttem Kristóf haladt, és fokozatosan sikerült a hátrányomat ledolgoznom, a 9. körre már meg is érkeztem Rá. Következett 4 kemény, 5 tizeden belüli kör, de Kristóf szépen védte a pozícióját, bár ha kicsit erőszakosabb vagyok, akkor lehet meg tudtam volna előzni, legfőképp mikor szinte keresztbe fordult előttem féktávon vagy kigyorsításon, de így tiszta maradt az autóm kasznija :-). Maradt az 5. hely.

    Én kimondottan élveztem mindkét futamon, a gumik nagyon jól bírták, csak a pedálom rakoncátlankodott és fog is még a szezon többi futamán is. Remélem senkinek nem okoztam kellemetlenséget a nagyon sokszor villogó féklámpámmal.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  9. #59
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól logikázom, és tegyük fel nem indulok el a bajnokságban, nem született volna meg ez a pár hozzászólás, mert vezetnéd a bajnokságot.
    Nem. Ha hamarabb megtudom, hogy elindulsz a bajnokságban bmwvel, akkor én egyszerűen nem jöttem volna. Mert belefáradtam abba, hogy 5 éve mindig a bmw-k után kell loholni.


    És nem jó válasz rá, hogy miért nem megyek én is azzal, mert eleve az elvvel van gondom, hogy 5-6-8 tizeddel gyorsabb a legjobb autó a tobbinél, minden pályán, ellenfél nélkül. Mit oldana meg, ha én is bmwznék és ha idővel gyors is lennék vele? Attól ugyanúgy van egy aránytalanul kilógó autó a mezőnyben. És nem értem, hogy ez miért ennyire tényszerűen elfogadott, hogy egy erős mezőnyben csak bmwvel lehessen nyerni. Mert nem 1-2 tizedről beszélünk amit át lehet hidalni, hanem akkora különbségről amivel hosszútávon nem lehet mit kezdeni.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ahogy elnézem az aktuális ponttáblázatot BMW, Alfa, BMW, Alfa, BMW, Alfa, Alfa az aktuális sorrend, tehát azért az nehezen jelenthető ki, hogy egyértelmű a BMW erőfölénye. Illetve végignézve az eddig rendezett 10 db HTCM bajnokságunkat, akár hogy is variáltunk az autókkal, egyszer sem volt még olyan, hogy 3 db BMW állt volna a végső dobogón. Nem szeretném elbagatelizálni Huszi szavait, hiszen azt gondolom, hogy nála jobban kevesen ismerik ezt a programot és biztosan van alapja annak amit ír. Viszont Cola, Toga és Sinka is egyértelműen RWD párti versenyző, Huszi meg FWD... így szerintem sosem fogjuk meg tudni, hogy mennyi köztük a tehetségbeli különbség és mennyi múlik az autón, mert sosem lesz reális összehasonlítási alap.

    Következő bajnokságban megcsinálhatjuk azt is, hogy teljesen kivesszük az E90-et Bömit a mezőnyből és marad az E46-os, meg a BMS a hátsókerekes hívőknek.
    Persze ezzel meg lehet csak annyit érünk el, hogy adunk még egy pofont a szarnak, csak most a másik oldalról..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 10. 19:31.

  11. #61
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Ahogy elnézem az aktuális ponttáblázatot BMW, Alfa, BMW, Alfa, BMW, Alfa, Alfa az aktuális sorrend, tehát azért az nehezen jelenthető ki, hogy egyértelmű a BMW erőfölénye.


    Nem követed az eseményeket, felületesen lecsekkolsz valamit, aztán jön a nagy következtetés. Toga 15-20 másodperccekkel nyeri a futamokat...A fordított rajtrácsosokat is, mert T2ben már 3ik a rajt miatt. Ha mögötte csak elsőkerekesek lennének, akkor is egyértelmű lenne a bmw fölénye, ha egyszerűen sem versenytempóban, sem 1 körön nem lehet megközelíteni azt az autót

    Vannak RWD párti versenyzők, de ha nem lenne abszolút leggyorsabb kocsi, fele ennyien sem mennének vele, főleg az élmezőnyben. Ki menne bmwvel ha 5-6-8 tizedeket kapna a legjobb fwds kocsitól minden pályán? Az élmezőnyből kb senki.


    *Félreértés ne essék, mert maximális tisztelet Togának a gyorsaságáért, az egyik leggyorsabb szimulátoros akivel valaha versenyeztem.
    Utoljára módosította: huszi; 2015. 04. 10. 21:00.

  12. #62
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Szerintem amugy meg felesleges ezen vitatkozni, szerintem nem sok szezon lesz már a race-el, ha az AC-ben lesznek wtcc kocsik meg lesz egy csomó új pálya, akkor mindenki azzal fog menni.
    Én amugy még mindig inkább GTR-eznék mint AC vagy Race.

    Amugy a race06-al nem lehetne bajnokságot csinálni?
    Sokkal sokkal jobb volt a 06 mint az összes többi race változat, az állt legközelebb a valósághoz.

  13. #63
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Rövid beszámoló!

    Q1: A prekvalihoz hasonló idővel a mezőny végére sikerült kvalifikálni esélyem sem volt a Q2-re! P:22

    R1: A rajt viszonylag jól sikerült, maradtam a pozíciómban aztán előttem voltak csete-paték így folyamatosan kerültem előrébb. A végén volt egy kis izgalom Szilágyi Dani próbált legyűrni, de szerencsével és a hasonló tempó miatt nem sikerült. Az újabb kiesések/hibák miatt végül a mezőny közepén végeztem, amivel elégedett lehetek. P:12

    R2: A rajtnál buktam két helyet BMW-és és egyéb kollégák miatt akik jobban elkapták a rajtot, itt talán kevesebb csihi-puhi volt így körökön keresztül tudtam tartani a helyezésemet. Sajnos az autó nem volt versenyképes egyáltalán a Hondák és az Alfák is erősebbek voltak sokkal a Seatnál így sok értelme nem volt küzdeni, mert erőből simán megelőztek a pálya gyorsabb pontjain. Az 5-ik kör végén Dezső Tomit üldöztem, aki mint kiderült sérült autóval ment előttem, a célegyenes ráfordító kanyarban megpróbáltam minél közelebb lenni hozzá, hogy szélárnyékot fogjak a célegyenesben, de talán kicsit én is elbambultam és Tomi is korábban fékezett ezért, hogy a balesetet elkerüljem félre rántottam a kormányt és mentem füvet nyírni . Ezzel buktam 4 helyet és mivel a mezőny szétszakadt örülhettem, hogy csak ennyit. Ezután unalmas körözgetés következet, egyedül Bartha Zsolti hozta rám egy kicsit a frászt, mert körönként 4 tizedet kaptam tőle és pillanatok alatt a 6-7 mp-es hátrányát 4-re csökkentette. Szerencsére ő is hibázott és végül kevéssel de megtartottam a helyezésemet. P:17

    Összességében elégedett lehetek a megszerzett pozíciókkal, de mégsem vagyok az, mert az autó egyelőre egyik pályán sem volt igazán versenyképes, sajnos. Motorerőben jelentős lemaradásunk van így a gyors pályákon esély sem lesz az Alfák-BMW-ék-Hondák ellen. Mindegy ezt vállaltuk, tudtuk nem lesz könnyű szezon, de küzdünk tovább.

    Csapattársaknak külön gratula mindenki szépen ment. Találkozunk legközelebb, jó felkészülést mindenkinek Brazíliára!







  14. #64
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól logikázom, és tegyük fel nem indulok el a bajnokságban, nem született volna meg ez a pár hozzászólás, mert vezetnéd a bajnokságot. De most újfent találtál egy remek kapaszkodót, hogy ismét becsméreld a bmw-vel indulókat és ne a teljesítményük előtt hajolj meg, hanem csak szimplán könyveld el őket mint kivételezettek. Számtalanszor le lett írva, hogy miért nem választod a bmw-t? Erre is tudjuk a válaszod, mert nem az igazi az alá írt fizika. Ezt mi is nagyon jól tudjuk, de még is a bmw-t hajtjuk mert azzal lehet bajnokságot nyerni egy erős mezőnyben. És ahogy olvasom azért is én vagyok a hibás, mert az őszi szezont megnyerted. Nem fogom megosztani a valódi okát, miért hagytam abba azt a szezont, mert úgy is találsz abban is valami kapaszkodót és egy remek kontrával hősként jössz ki a történetből. Egyébként asettoztam pár hónapot, és tudott újat mutatni az a szimulátor, amit most hasznosítok is és abszolút érzem a jótékony hatásait.
    Amugy ez a fizika érdekes, én mentem a ringen nem keveset a versenyfutóműves, versenygumis fwd kocsimmal, és én pl ezért nem is eröltetem magamra az fwd kocsikat, mert közük nincs egymáshoz a valóság és a játék, viszont volt szerencsém bmwvel menni kakucson és majdnem olyan volt mint ez a bmw a játékban, legalább is érzésben, kezelésben sokkal közelebb állt a jákékhoz mint az fwd-k.
    De ez csak az én tapasztalatom, lehet másnak pont más nem tudom, de nekem ez jött le.

  15. #65
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Amugy ez a fizika érdekes, én mentem a ringen nem keveset a versenyfutóműves, versenygumis fwd kocsimmal, és én pl ezért nem is eröltetem magamra az fwd kocsikat, mert közük nincs egymáshoz a valóság és a játék...
    Az nem lehet, hogy azért mert neked nem SEAT / Honda / Chevy / Alfa / stb-d van WTCC szabályok szerint építve? Tehát, hogy eleve nem is hasonlíthat egymásra a kettő? Csak kérdezem.
    Amúgy tényleg érdekelne olyan emberek vélemény, akinek már volt szerencséje menni olyan autóval ami valamelyik sim-ben van, de ez itt OFF lenne.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  16. #66
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Az nem lehet, hogy azért mert neked nem SEAT / Honda / Chevy / Alfa / stb-d van WTCC szabályok szerint építve? Tehát, hogy eleve nem is hasonlíthat egymásra a kettő? Csak kérdezem.
    Amúgy tényleg érdekelne olyan emberek vélemény, akinek már volt szerencséje menni olyan autóval ami valamelyik sim-ben van, de ez itt OFF lenne.
    Itt arra gondolok elsősorban, hogy hogyan viselkedik határhelyzetben egy fwd auto versenypályán, mert lehet akármilyen versenyautó az alapvető viselkedése ugyan az csak nagyobb a sebesség.

  17. #67
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    A korrigálhatóságánál nagyon élesnek és szűknek érzem azt a tartományt, hogy egészségesen ellekormányozni tudj és esetlegesen összeszedd a kocsit kétes szituációkban. Az E46 jól megvan csinálva. Ettől függetlenül nem kizárt hogy igazad van és tényleg ilyen a wtcc-s E90. Norbertó adhatna erre hiteles választ
    Any Given Sunday!

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Toga 15-20 másodperccekkel nyeri a futamokat...A fordított rajtrácsosokat is, mert T2ben már 3ik a rajt miatt. Ha mögötte csak elsőkerekesek lennének, akkor is egyértelmű lenne a bmw fölénye, ha egyszerűen sem versenytempóban, sem 1 körön nem lehet megközelíteni azt az autót
    Vagy Togát...
    Továbbra sem lehet megmondani, hogy ebből mennyi Toga és mennyi az autó érdeme, hiszen a többi BMW-és sem tudja megszorongatni őt, még annyira sem, mint Te.


    A bajnokság kiírása előtt volt egy ötletelő topik és egy szavazás, ahol direkt nem vettél részt a kocsiválasztékkel kapcsolatos kérdések megvitatásában, remélem nem azért, mert a puskaporod későbbre tartogattad. Mivel te vagy messze az egyik legtapasztaltabb versenyző, így gondolom nem ért meglepetés az erőviszonyok tekintetében... így nem teljesen értem mit vársz tőlünk most így a szezon közepén? Az már a szavazás során látszott, hogy nem létezik egyértelműen jó megoldás, illetve bárhogy is kavarunk, mindig lesz egy autó, amit majd a többinél jobbnak tart a mezőny. Az autóválasztékon módosítani már csak a következő bajnokságunkban lesz lehetőség, tettem is rá egy javaslatot, hogy az most jobb, vagy rosszabb-e a jelenleginél azt nem tudom... ha oda érünk, akkor megvitatjuk. Viszont versenyképes RWD autót mindenképpen hagynunk kell a mezőnyben, mivel egész egyszerűen van egy olyan réteg, aki csak RWD-vel tud/szeret/hajlandó versenyezni.

    Egyébként szerintem anno Sinka Dani és Fehér Zoli is elsősorban csak a hajtás miatt döntött a BMW mellett, szimplán azért, mert FWD-del kb. nulla tapasztaltuk van, mint ahogy a GTL és GTR2 bajnokságokból átjött versenyzőik nagy részének is...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 11. 16:27.

  19. #69
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy Togát...
    Továbbra sem lehet megmondani, hogy ebből mennyi Toga és mennyi az autó érdeme, hiszen a többi BMW-és sem tudja megszorongatni őt, még annyira sem, mint Te.


    A bajnokság kiírása előtt volt egy ötletelő topik és egy szavazás, ahol direkt nem vettél részt a kocsiválasztékkel kapcsolatos kérdések megvitatásában, remélem nem azért, mert a puskaporod későbbre tartogattad. Mivel te vagy messze az egyik legtapasztaltabb versenyző, így gondolom nem ért meglepetés az erőviszonyok tekintetében... így nem teljesen értem mit vársz tőlünk most így a szezon közepén? Az már a szavazás során látszott, hogy nem létezik egyértelműen jó megoldás, illetve bárhogy is kavarunk, mindig lesz egy autó, amit majd a többinél jobbnak tart a mezőny. Az autóválasztékon módosítani már csak a következő bajnokságunkban lesz lehetőség, tettem is rá egy javaslatot, hogy az most jobb, vagy rosszabb-e a jelenleginél azt nem tudom... ha oda érünk, akkor megvitatjuk. Viszont versenyképes RWD autót mindenképpen hagynunk kell a mezőnyben, mivel egész egyszerűen van egy olyan réteg, aki csak RWD-vel tud/szeret/hajlandó versenyezni.

    Egyébként szerintem anno Sinka Dani és Fehér Zoli is elsősorban csak a hajtás miatt döntött a BMW mellett, szimplán azért, mert FWD-del kb. nulla tapasztaltuk van, mint ahogy a GTL és GTR2 bajnokságokból átjött versenyzőik nagy részének is...
    Én egész konkrétan nem is indulnék ha nem lenne rwd kocsi.

    Amugy Toga kurva sokat hozzátesz.
    Szoval ki is kell tudni autozni azt a pluszt amit mi nem tudunk.
    Utoljára módosította: Tomcy; 2015. 04. 11. 16:47.

  20. #70
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra sem lehet megmondani, hogy ebből mennyi Toga és mennyi az autó érdeme,


    A bajnokság kiírása előtt volt egy ötletelő topik és egy szavazás, ahol direkt nem vettél részt a kocsiválasztékkel kapcsolatos kérdések megvitatásában, remélem nem azért, mert a puskaporod későbbre tartogattad. Mivel te vagy messze az egyik legtapasztaltabb versenyző, így gondolom nem ért meglepetés az erőviszonyok tekintetében... így nem teljesen értem mit vársz tőlünk most így a szezon közepén?

    Hogy hogy mennyi Toga érdeme? Mind az ő érdeme mert kihozza egy az egyben azt ami az autóban benne van. Nem többet, hanem amit a kocsi tud. Ugyanúgy, ahogy időmérőkön Prost is, csak neki semmi szerencséje nincs a futamokkal.

    Viszont én is a fwdk határain megyek.

    Az ötletelő topikban elég határozottan kifejtettem a véleményem az 5 gangos bmw gyorsaságáról, hogy ugyanazt tudja mint a 6os, nem lehet azt mondani, hogy nem szóltam előre. Azért nem szavaztam, mert meg sem gondoltam h Toga, vagy bárki aki szintén tudja egész szezonon át a bmw határait újra csatlakozni fog.

    Ha tudok róla előre, akkor egyszerűen nem jöttem volna, mert tényleg nagyon elegem van a bmw fölényéből. Nem szoktam minden szirszarba beleütni az orrom, de amibe beleszólok arról többnyire megalapozott és határozott véleményem van.

  21. #71
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy hogy mennyi Toga érdeme? Mind az ő érdeme mert kihozza egy az egyben azt ami az autóban benne van. Nem többet, hanem amit a kocsi tud. Ugyanúgy, ahogy időmérőkön Prost is, csak neki semmi szerencséje nincs a futamokkal.

    Viszont én is a fwdk határain megyek.
    Egy autónak szerintem nincsenek határai. Bizonyára van olyan versenyző a világon, aki Togánál is gyorsabb lenne a BMW-ben, illetve bizonyára az Alfával is lehet még gyorsabban menni, mint amit te ki tudsz hozni belőle. Azt pedig szintén nem lehet megmondani, hogy azonos hatásfokkal aknázzátok-e ki az autóitokban rejlő lehetőségeket. De ettől függetlenül értem amit mondasz...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 11. 21:26.

  22. #72
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy hogy mennyi Toga érdeme?
    Toga egy zseni, aki egy nagyon nehezen vezethető autóból hoz ki stabilan űridőket. Lehet mondani mindenféle kifogást, de ez a tény, és ha ez valakinek nem tetszik az elég szomorú és sajnálatos. Lehet utána csinálni, a körülmények adottak.

  23. #73
    Horváth Henrik Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 12. 29.
    Város
    Budapest
    Életkor
    44
    Üzenetek
    440
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Toga egy zseni, aki egy nagyon nehezen vezethető autóból hoz ki stabilan űridőket. Lehet mondani mindenféle kifogást, de ez a tény, és ha ez valakinek nem tetszik az elég szomorú és sajnálatos. Lehet utána csinálni, a körülmények adottak.
    Mokas volt vegigolvasni a hozzaszolasokat de itt pont:P persze egyszerubb beulni a csiter scirocco-ba mint bmwzni

  24. #74
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Toga egy zseni, aki egy nagyon nehezen vezethető autóból hoz ki stabilan űridőket. Lehet mondani mindenféle kifogást, de ez a tény, és ha ez valakinek nem tetszik az elég szomorú és sajnálatos. Lehet utána csinálni, a körülmények adottak.
    Vitattam én ezt bárhol is? 6 év alatt akikkel én versenyeztem race07ben, 9 ilyen zsenivel találkoztam, akik bármilyen pályán 1-2 tizeden belül vannak egymáshoz: Michelisz Norbi,Cola,Toga, Prost,Sinka,Báldi, Neszvecskó Bence, Henrik, Puma, így hirtelen. Értük bármikor a tűzbe merném tenni a kezem, mert állat módjára mennek a bmwvel.

    DE, fwdvel ők sem tudják megközelíteni a bmws idejüket, 5 tizedet ők is megkapják.

    Példa 1: Ők 9en, az általam vélt legjobb bmwsek egy bajnokságban indulnak el. Már mind bizonyítottak bmwvel, így mondjuk 6an FWDvel mennénenk. Hiába szinte ugyanolyan jók, hosszútávon semmi esélyük nem lenne a győzelemre a 3 bmwssel szemben.

    Példa 2: X és Y ugyanolyan gyorsak hátsókerekessel is, de X gyűlöli a bmwt, és fwdvel akarna menni, hogy megverje Y-t . Van esélye? Nincs, mert kap fél secet körönként. Konklúzió? Hiába nem szereti a bmwt, azzal kell mennie, ha nyerni akar.

    Nem tudom hogyan magyarázhatnám el már jobban, hogy mire akarok kilyukadni. Az zavar, hogy ha már van 1-2 ember a mezőnyben, aki a bmwből közel a maxot ki tudja hozni, akkor egyetlen egy autóra van korlátozva az, aki bajnokságot akar nyerni. ...Nyerni.... nem 2-ik,3-iknak lenni.
    Utoljára módosította: huszi; 2015. 04. 13. 17:49.

  25. #75
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom hogyan magyarázhatnám el már jobban, hogy mire akarok kilyukadni. Az zavar, hogy ha már van 1-2 ember a mezőnyben, aki a bmwből közel a maxot ki tudja hozni, akkor egyetlen egy autóra van korlátozva az, aki bajnokságot akar nyerni. ...Nyerni.... nem 2-ik,3-iknak lenni.

    Ez számomra teljesen érthető, én azon akadtam fent kicsit, ahogy leírtad ezt a velményedet, sértődötten és közben belerúgva a BMW-sekbe. Én azt nem értem, hogy mi a célod ezzel, mit vársz a szervezőktől? Ez egy ilyen játék, ilyen bajnokság. A feltételek adottak. Ha az indulásodat meg attól teszed függővé hogy jön-e a bajnokságba BMW-s élmenő akkor ismét nem értelek...

    U.I.: Én nem vagyok egy nagyon tapasztalt versenyző, szigorúan nézve eddig egy BMW-s meg egy Siroccos szezon van csak bennem, de én azt tapasztaltam, hogy a BMW-vel sokkal több erőfeszítésre van szükség a dobogó közelébe kerülni. (mondom ezt úgy hogy világ életemben RWD-ztem) Nyilván az FWD-nek meg van egy nagyon is érezhető felső sebességhatára amit semmilyen "trükközéssel" nem lehet átlépni, de ez egy ilyen játék....
    Utoljára módosította: Bognár Dániel; 2015. 04. 14. 09:41.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •