Találatok: 1 - 10 (10 összesen)

Téma: HTCM8 - Montreal GP Büntetések

  1. #1
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    HTCM8 - Montreal GP Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!



    A1 295' P16-P17 - Horváth Márk - Kiforgatás: 2 figyelmeztetés (méltányolva magát óvta)
    A1 590' P12-P13 - Vent Ákos - Lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva magát óvta)
    A1 870' P4-P5 - Szalafai Fedor - Szabálytalan előzés: 1 figyelmeztetés
    A1 1502' P7-P8 - Varga Balázs - nem történt szabálytalanság: nincs büntetés * (az eset bővebb kifejtése lejebb)

    A2 117' P19-P20 - Fekete Tibor - Cikázás: 2 figyelmeztetés
    A2 117' P19-P20 - Kiss Szabolcs - Lökés + Szabálytalan pályára való visszatérés: 2 figyelmeztetés
    A2 117' P19-P20 - Vida Zoltán - Szabálytalan pályára való visszatérés: 1 figyelmeztetés
    A2 325' P22-P23 - Versenybaleset
    A2 1076' P7-P8 - Vent Ákos - Kiforgatás: 3 figyelmeztetés (méltányolva magát óvta)


    Összetettebb esetek:


    A1 1502' P7-P8 Széchy Szabolcs vs Varga Balázs

    Szabolcs a hátsó síkánok egyikében elveszti az uralmát autója felet, megcsúszik és jelentős sebességet veszít. Balázs mögötte érkezve észleli ezt és a pályán kívül kerüli ki, amiért a VB álláspontja szerint nem jár büntetés, tekintve, hogy nem pozíció szerzés, hanem baleset elkerülés volt a cél.




    A1 Repülő rajt büntetések:

    - Szente János - Nem tartotta a megfelelő távolságot: Szóbeli figyelmeztetés
    - Fekete Tibor - Kiugrás a rajtnál (rajthiba): 1 figyelmeztetés




    Figyelmeztetés
    ,
    CHATSTOP megszegéséért: ---
    Figyelmeztetés,
    mert nem juttatta el a Qual-os gyors körét a VB részére:---
    Figyelmeztetés,
    mert nem jelezte a HTCM8 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját: ---
    Figyelmeztetés,
    mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven: ---
    (amennyiben elfogadható magyarázattal tudnak szolgálni a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)



    Qual Vágások büntetése:
    - Dezső Tamás, Huszár Norbert, Lányi Tamás,Ságodi Dániel, Verpelethy József, Zsák Szabolcs: Szóbeli figyelmeztetés
    - Szalafai Fedor: 1 figyelmeztetés
    - Horváth Márk, Széchy Szabolcs: 2 figyelmeztetés




    Összesített büntetések:


    Boxutca áthajtásos büntetés:
    Vent Ákos,
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Vida Zoltán,
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Kiss Szabolcs, Szalafai Fedor, Széchy Szabolcs,
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Fekete Tibor,

    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Horvát Márk,



    Büntetések halmozása:
    5 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futam első 10 körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.




    Figyelem
    , aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!







  2. #2
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése

    Figyelem
    , aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!
    Szia!
    Nézz már utána légyszíves, hogy hogyan állok figyelmeztetésekkel mert emlékeim szerint van egy pár s mivel mostanában nem voltam lehet ki is gyűlt az öt.
    Köszi! Üdv!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 22. 19:41.
    A király nem Elvis volt...

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Nézz már utána légyszíves, hogy hogyan állok figyelmeztetésekkel mert emlékeim szerint van egy pár s mivel mostanában nem voltam lehet ki is gyűlt az öt.
    Köszi! Üdv!
    Legelső futamon?

  4. #4
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Nézz már utána légyszíves, hogy hogyan állok figyelmeztetésekkel mert emlékeim szerint van egy pár s mivel mostanában nem voltam lehet ki is gyűlt az öt.
    Köszi! Üdv!
    Szia!

    Az őszi szezon végén nullázódnak a figyik, nem jönnek át tavaszra!


  5. #5
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Az őszi szezon végén nullázódnak a figyik, nem jönnek át tavaszra!
    Szia!
    Ok, köszönöm!
    A király nem Elvis volt...

  6. #6
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Tudom, hogy rég elévült, és nem is érdekel, hogy nem is óvta meg senki csak úgy megkaptam 2 figyelmeztetést, de komolyan, nem tűnt fel, hogy valaki megnyomta a jobb hátuljam, és azért "cikáztam" ?? Még jó, hogy megtudtam fogni, de bocsánat, legközelebb egyenest kirongyolok a mellettem haladóknak, hátha nem kapok büntetést. Benyelem, elfogadom hogy kiróttátok, a VB szava szent, csak nem értek vele egyet...

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy rég elévült, és nem is érdekel, hogy nem is óvta meg senki csak úgy megkaptam 2 figyelmeztetést, de komolyan, nem tűnt fel, hogy valaki megnyomta a jobb hátuljam, és azért "cikáztam" ?? Még jó, hogy megtudtam fogni, de bocsánat, legközelebb egyenest kirongyolok a mellettem haladóknak, hátha nem kapok büntetést. Benyelem, elfogadom hogy kiróttátok, a VB szava szent, csak nem értek vele egyet...
    1. Az esetet megóvták
    2. Előbb cikáztál, ami a szabályok szerint tilos: "Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt... Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos!" ...aztán mentek beléd
    3. Én mentem beléd, én is kaptam érte büntetést, mert a VB közös felelősséget állapított meg az esetnél. (a döntésben nem vettem részt)
    4. A megütött hangnem nem teljesen megfelelő, ha valamit nem értesz, akkor előbb inkább kérdezz!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 26. 00:29.

  8. #8
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Igen, elnézést kérek a hangnemért, a 2x10 ig szamolas nem volt elég, most jöttem javítani de megelőztél, bocsanat! A 117' et néztem csak, de ezek szerint a büntetést korábbi manőverért kaptam, nyilván ezért sem értettem.

    Mod: meg nem is 19-20. hely.
    Az hogy ovták e lényegtelen is, tudom én is, ahhoz nem kell óvni hogy bünti legyen, elég ha kiszurjátok, ez igy rendjén is van. De nem látom melyik óvás szól a huszonikszedik helynek no de ezt mar nem is komolyan mondom, csak mert szeretek kekeckedni :P
    A korábbi manőverem holnap tudom megnézni, már csak telefonról vagyok. Kiváncsivá tettél. Őszintén a repülőrajtér adtam volna magamnak ennyi figyut, csúnyán benéztem, és 170 el szaguldozni nem veszélytelen a lassan indulo mezőnyben, tönkre is tehettem volna vki versenyét. (Nem a beugrásra gondolok, az meg ugy sikerult..., azellen nincs kifogásom )
    Utoljára módosította: blackc; 2015. 03. 26. 00:44.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, elnézést kérek a hangnemért, a 2x10 ig szamolas nem volt elég, most jöttem javítani de megelőztél, bocsanat! A 117' et néztem csak, de ezek szerint a büntetést korábbi manőverért kaptam, nyilván ezért sem értettem.
    Bocsánatkérés elfogadva , illetve jogos a felvetés az időpontokat illetően, javítjuk!

  10. #10
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    No megnéztem. Az idézett definíciót kissé erősnek érzem az én manőveremre. Nem számítottam még rá, hogy annyira rájuk gyorsulok, és hamar kezdtek lassulni, ezért beletapostam a fékbe, amiért a kocsi kicsit instabil lett. Ekkor kaptam a pöccöt. Kicsit erősnek érzem még így is a cikázás ráhúzását, de elismerem, hogy lehettem volna óvatosabb. Viszont akkor vasárnapi sétakocsikázásra mennék, nem versenyezni, ha ennél óvatosabban szeretnék körözni. No mindegy, ezek után gondolom Adelaide után kapok vagy két BUÁ-t legalább, volt néhány szoros esemény Különösen kíváncsi leszek egy négyes tömörülésre a nagy egyenes kanyarjában De ez már nem ide tartozik...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •