Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (49 összesen)

Téma: HTCM8 - Hockenheim GP Büntetések

  1. #1
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    HTCM8 - Hockenheim GP Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat.
    Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.
    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    A1 324’ P23-P25 - Vida Zoltán - Nem figyelt oldalra, kiforgatás: 2 figyelmeztetés (méltányolva magát óvta)
    A1 367' P18-P20-P21 - Szabó Zsolt - Tömegbaleset okozása: 5 figyelmeztetés
    A1 390' P19-P20-P22 - Szilágyi Dániel - Lökés: 2 figyelmeztetés
    A1 479' P11-P12 - Madarász Krisztián - Lökés: Szóbeli figyelmeztetés
    A1 479' P11-P12 - Dezső Tamás - Elfékezés, kilökés: 3 figyelmeztetés
    A1 490' P27-P28 - Szabó Zsolt - Féktávon való hirtelen irányváltás: 1 figyelmeztetés
    A1 1678' P9-P10 - Madarász Krisztián - Nem figyelt oldalra: 2 figyelmeztetés
    A1 1788' P23-P24 - Széchy Szabolcs - Kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    A2 112' P11-P13 - Varga Ákos - Nem figyelt oldalra, magát büntette*(Lásd lejjebb szöveges formában)
    A2 112' P11-P13 - Lányi Tamás - Lökés: 1 figyelmeztetés*(Lásd lejjebb szöveges formában)
    A2 315' P16-P17 - Szilágyi Dániel - Kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    Összetettebb esetek:


    A2 112' P11-P13 Varga Ákos vs Lányi Tamás

    Nem kis fejtörést okozott a VB-nek az alábbi eset, de végül minden körülményt figyelembe véve az alábbi döntést hoztuk. Ákos az első kanyarhoz érve nem hagy elegendő helyet egy másik autónak, nem figyelt oldalra. Tamás Korábban fékez, hogy elkerülje az ütközést, ám ahhoz nem elegendő, hogy kikerüljön Ákos mellől, aki közben úgy húzódik jobbra, hogy nem néz oldalra, így Tamás megforgatja Őt. Figyelembe véve a körülményeket Tamásnak a lökésért adunk 1 figyelmeztetést, Ákos pedig a figyelmetlensége miatt magát büntette eben az esetben.



    A1 Repülő rajt:

    Figyelmeztetést
    kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot / megelőzte a pozícióban előtte lévőt:---



    Figyelmeztetés
    ,
    CHATSTOP megszegéséért:
    Béres Péter
    -
    Repülő rajt megzavarása, sportszerűtlen viselkedés: 3 figyelmeztetés


    Figyelmeztetés,
    mert nem juttatta el a Qual-os gyors körét a VB részére:
    Pfennig Kristóf, Szeredi Norbert, Szabó Zsolt,
    :
    1 figyelmeztetés
    Ságodi Dániel, Béres Péter: Szóbeli figyelmeztetés ( A VB enyhítette büntetésüket, mert feltöltötték 1 nappal később)

    Figyelmeztetés,
    mert nem jelezte a HTCM8 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját:
    Széchy Szabolcs: 1 figyelmeztetés

    Figyelmeztetés,
    mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven: --- (amennyiben elfogadható magyarázattal tudnak szolgálni a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)

    Qual Vágások:

    György Dániel, Szeredi Norbert, Hummel Péter, Béres Péter:
    1 figyelmeztetés
    Szilágyi Dániel, Varga Ákos, Béres Péter
    :
    Szóbeli figylemeztetés


    Hockenheimi büntetések összesítése:

    Béres Péter - 4 figyelmeztetés=28 Bajnoki pont levonás
    Széchy Szabolcs - 4 figyelmeztetés=28 Bajnoki pont levonás
    Vida Zoltán - 2 figyelmeztetés=14 Bajnoki pont levonás
    Dezső Tamás -
    1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Madarász Krisztián - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Szabó Zsolt - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Szeredi Norbert -
    1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    György Dániel - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Lányi Tamás - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Hummel Péter - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás
    Pfennig Kristóf - 1 figyelmeztetés=7 Bajnoki pont levonás


    Akiknek összegyült a BUÁ-juk, de nem tudják már letölteni:

    Bognár Dániel - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Dezső Tamás - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Kiss Gergő - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Madarász Krisztián - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Nagy Gábor - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Szabó Zsolt - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás
    Szilágyi Dániel - BUÁ=35 Bajnoki pont levonás


    Összesített büntetések:
    Boxutca áthajtásos büntetés:
    Bognár Dániel, Dezső Tamás, Kiss Gergő,
    Madarász Krisztián, Nagy Gábor, Szabó Zsolt, Szilágyi Dániel,
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Bognár Dániel, Csatai Gábor, Deák Krisztián,
    Dezső Tamás, Hegyi Zsolt, Huszár Norbert, Lányi Tamás, Lehoczky Dávid, Madarász Krisztián, Molnár Laci, Pataki Szabolcs, Rácz Dániel, Srankó András, Szalafai Fedor, Szente János,
    Verpelethy József, Zsák Szabolcs,
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Antal Gábor, Balogh Tamás, Diczházi Péter, György Dániel, Illés András, Kaskó Tamás, Kiss Gergő, Korcsmáros György, Prill Béla, Szűcs Tibor, Vent Ákos,
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Farkas Tamás, György Dániel,
    Horváth Márk, Kazinczi Zoltán, Németh Mihály, Sass Norbert, Szeghy Roland, Varga Balázs,
    Vida Zoltán,
    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Béres Péter, Prantner Gábor, Sörös Gábor,
    Szabó Zsolt, Szeredi Norbert, Széchy Szabolcs, Terjék Attila, Varga Ákos,
    Utoljára módosította: Zoliee; 2015. 02. 21. 11:53.







  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Akinek összejött a BUÁ, az kap pontlevonást és még külön a büntetés pontokért is kap pontlevonást? Mert ahogy nézem kaptam 3 büntetéspontot (21 pont) és volt még 3 amivel összejött a BUÁ (35 pont). ez rendben is van, csak szerintem ez inkább BUÁ miatti -35 és maradt 1 büntetés pontom ami -7 pont.

  3. #3
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Szeretném kérni az indoklását, ha lehetséges a 3 figyelmeztetésemnek, hogy azt a Hummel Peti féle eset miatt kaptam? Mert ha igen, akkor szeretném, ha az esetet felülvizsgálnátok, bár sok mindent nem befolyásol, de a lelkecskémnek jót tenne, ha azt is figyelembe vennétek (mint ahogy másoknál szoktátok), hogy egyrészt magamat is óvtam, másrészt Peti sokkal korábban fékezett és kezdett nem ideális íven ráfordulni a kanyarra az ominózus esetnél, ebből fakadóan még csak véletlenül sem lehetett az ütközést elkerülni. Nem vitatom, hogy hibás vagyok, csak itt szerintem valamennyire Ő is ludas volt, én pl hamarabb fékeztem a korábbiaknál és igyekeztem elkerülni az ütközést.
    Köszönöm!
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  4. #4
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Nekem is ugyan az a kérdésem és gondom mint Dezső Tominak. Én hoztam 4 büntetést most jött hozzá 2 az összesen 6 lenne. Ezzel szemben 14 és 35 pont került kiírásra. Szerintem csak a 35 pont levonása lenne jogos...
    Meg amit végképp nem értek, hogy azoknál akik nem érték el az 5 büntetést miért kell levonni 7,14,21,28 pontot. Azért mert ez az utolsó futam?? Akkor azoktól is vonni kell akik eddig a szezonban gyűjtöttek büntetést. Valaki végigtolja tételezzük fel hiba nélkül a szezont és pont az utolsón versenyen hibázik azt miért kell pontlevonással büntetni?
    Szerintem aki nem érte el az 5 büntetést összesen attól nem szabad semmi vonni!!
    Utoljára módosította: Madarász Krisztián; 2015. 02. 21. 11:09.

  5. #5
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Akinek összejött a BUÁ, az kap pontlevonást és még külön a büntetés pontokért is kap pontlevonást? Mert ahogy nézem kaptam 3 büntetéspontot (21 pont) és volt még 3 amivel összejött a BUÁ (35 pont). ez rendben is van, csak szerintem ez inkább BUÁ miatti -35 és maradt 1 büntetés pontom ami -7 pont.
    Valóban igazad van Tamás, máris javítom elnézést a tévedésért!







  6. #6
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Valóban igazad van Tamás, máris javítom elnézést a tévedésért!
    Köszönöm!

  7. #7
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ugyan az a kérdésem és gondom mint Dezső Tominak. Én hoztam 4 büntetést most jött hozzá 2 az összesen 6 lenne. Ezzel szemben 14 és 35 pont került kiírásra. Szerintem csak a 35 pont levonása lenne jogos...
    Krisztián!

    A te esetedben is jogos a felvetés, de annyiban módosul a dolog, hogy azért az 1 figyelmeztetésért is jár -7 pont mert azt az utolsó futamon szereted a másikat meg beszámoltuk a BUÁ-ba. Úgyhogy ez is javítva! Elnézést érte.


    Figyelem!
    Az utolsó futamon a normál büntetési tételek helyett a bajnoki pontokból fogunk levonni a következő módon:


    Figyelmeztetés: -7 bajnoki pont
    Boxutca áthajtás: -35 bajnoki pont

    A már korábban kiosztott figyelmeztetéseket nem váltjuk be, de
    az utolsó futamon szerezett figyelmeztetést azt igen, illetve ha valakinek összegyűlik a 5 db, az Boxutca áthajtás címén átszámításra kerül!







  8. #8
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném kérni az indoklását, ha lehetséges a 3 figyelmeztetésemnek, hogy azt a Hummel Peti féle eset miatt kaptam? Mert ha igen, akkor szeretném, ha az esetet felülvizsgálnátok, bár sok mindent nem befolyásol, de a lelkecskémnek jót tenne, ha azt is figyelembe vennétek (mint ahogy másoknál szoktátok), hogy egyrészt magamat is óvtam, másrészt Peti sokkal korábban fékezett és kezdett nem ideális íven ráfordulni a kanyarra az ominózus esetnél, ebből fakadóan még csak véletlenül sem lehetett az ütközést elkerülni. Nem vitatom, hogy hibás vagyok, csak itt szerintem valamennyire Ő is ludas volt, én pl hamarabb fékeztem a korábbiaknál és igyekeztem elkerülni az ütközést.
    Köszönöm!
    Szabolcs ez most nem csak neked szól másnak is. Akkor tudjuk csak figyelembe venni ha saját magad ellen óvsz ha azt az esetet előtte más vagy másik fél nem tette meg. Ebben az esetben a másik fél előbb óvta meg az esetet mint te, így nem tudjuk enyhítésként figyelembe venni a később általad magad ellen benyújtott óvást. Ne haragudj ez nem úgy működik, hogy megóv valaki majd utána gyorsan én, hogy csökkentsem a büntetésem megóvom magam. Azt hiszem nem lenne korrekt senkivel szemben sem. Ezért jobb ha megelőződ az ilyen eseteket, ha úgy érzed te voltál a hunyó egy esetben akkor lehetőleg minél előbb tedd meg az óvást, hogy az enyhítést figyelembe tudjuk venni.
    A eset felülvizsgálatát megtesszük és később részletezzük, de ehhez össze kell hívni a VB-got. ezért egy pici türelmet kérek tőled, köszönöm!







  9. #9
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése

    Figyelmeztetés
    ,
    CHATSTOP megszegéséért:
    Béres Péter
    -
    Repülő rajt megzavarása, sportszerűtlen viselkedés: 3 figyelmeztetés
    Na akkor kezdjük el!!!

    Kedves VB!

    Kérem mutassa be a szabályzatba az erre utaló szabály vagy kiegészítés hol szerepel (nem ér utólagosan beleírni), hogy ha ekkor vagy akkor sértem meg a chatstopot akkor azért nem egy hanem több figyelmeztetés jár.....
    Mert én a szabályzat szerint max a chatstopot sértettem meg, ami egy figyelmeztetést ér ha jól olvasom, nincs semmilyen plusz paragrafus. Inkább a szabályt kéne kiegészíteni, mert ott van egy kiskapu talán erre próbáltam felhívni a figyelmet.....
    Ne legyetek már magyar állam hogy ma kitalálok egy szabályt ami holnaptól érvénybe van.
    Nem érdekel hány figyelmeztetést kapok, meg hány pont vonódik le nem nagyon számít inkább az elv zavar.

    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Qual Vágások:
    György Dániel, Szeredi Norbert, Hummel Péter, Béres Péter:
    1 figyelmeztetés
    Szilágyi Dániel, Varga Ákos, Béres Péter
    :
    Szóbeli figylemeztetés

    Itt meg most vagy ilyet kapjak vagy olyat, egyszer vágtam balról meg egyszer jobbról vagy mi?!

    Értem én, hogy jópofa dolog mindenhova beírkálni a nevem, de akkor legalább rendesen....én is ki tudtam volna osztani magamnak kb 5 figyelmeztetést és akkor még a versenyt nem is néztem.
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2015. 02. 21. 12:45.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  10. #10
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    ... ott van egy kiskapu talán erre próbáltam felhívni a figyelmet...
    Ha bármire szeretnéd felhívni a figyelmet azt megteheted bármikor kulturált formában.
    Nem muszáj emiatt mások versenyét / rajtját szándékosan veszélyeztetni.


    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy ebből még egy következtetés vonható le: Te rosszfiú vagy
    Én nem a „rosszfiú” jelzőt használnám...
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 02. 21. 20:10.

  11. #11
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor kezdjük el!!!

    Kedves VB!

    Kérem mutassa be a szabályzatba az erre utaló szabály vagy kiegészítés hol szerepel (nem ér utólagosan beleírni), hogy ha ekkor vagy akkor sértem meg a chatstopot akkor azért nem egy hanem több figyelmeztetés jár.....
    Mert én a szabályzat szerint max a chatstopot sértettem meg, ami egy figyelmeztetést ér ha jól olvasom, nincs semmilyen plusz paragrafus. Inkább a szabályt kéne kiegészíteni, mert ott van egy kiskapu talán erre próbáltam felhívni a figyelmet.....
    Ne legyetek már magyar állam hogy ma kitalálok egy szabályt ami holnaptól érvénybe van.
    Nem érdekel hány figyelmeztetést kapok, meg hány pont vonódik le nem nagyon számít inkább az elv zavar.



    Itt meg most vagy ilyet kapjak vagy olyat, egyszer vágtam balról meg egyszer jobbról vagy mi?!

    Értem én, hogy jópofa dolog mindenhova beirkálni a nevem, de akkor legalább rendesen....én is ki tudtam volna osztani magamnak kb 5 figyelmeztetést és akkor még a versenyt nem is néztem.

    Kedves Péter!

    Akkor megpróbálok válaszolni a feltett kérdésekre. Kérdezném tőled, hogy a szabályzat melyik részében láttad, hogy a Chatstop megszegéséért 1 figyelmeztetés jár minden esetben, ennél többet meg nem lehet adni? Idézném a szabályzat ezen pontját:

    CHAT STOP: az időmérő edzésen és verseny közben a chat nem engedélyezett, beszélgetni szigorúan tilos! Szabadedzéseken és a warmup alatt minimális beszéd engedélyezett. Szükség esetén chat-elni csak a versenyigazgatóság, illetve a versenybíróság tagjainak van joga. A chat-stop áthágása büntetést von maga után. Esetleges vitás helyzetek megbeszélését és elnézéskérést mindenki lebonyolíthatja a futam után a chatben, vagy más módon. Az egyetlen eset, amikor a chatstopot meg lehet szegni, ha valaki lagoló pilótát lát a pályán. Ebben az esetben röviden csak annyit kell beírni, hogy "X.Y. lagol".

    Sehol nem szerepel, hogy a büntetés mértéke ennyi meg ennyi. A te esetedben a VB-é egyetértett abban, hogy mivel a repülő rajt lebonyolítása közben történt a beírás amivel megzavartad magát a rajtot, ezért döntöttünk úgy, hogy magasabb büntetést adunk. Azért ne kezeljünk egy véletlenül beírt "köszönést" vagy "elnézést" kérést egy szándékosan beírt szöveggel amit a repülő rajtnál ír be valaki, hogy megzavarja a pilótákat. Ez a megoldás nemcsak a chatstop megszegésére igaz, hanem az összes büntetésre, mint ahogy jó párszor le lett írva nincs két egyforma eset, lökés és lökés között is van különbség, ezért a VB dönti el közösen az eseteknél, hogy mennyi a kiróható büntetés. Ez az eset is egyedi volt, ezért került más elbírálás alá.

    A vágásoknál az esetben a Q1-es körödben két vágás látott a VB-ság amiért kaptál 1 figyelmeztetést. Mivel a Q2-es körödben is találtunk vágást ezért ott egy szóbelit kaptál még pluszba. A vágásoknál figyelembe vesszük a vágás mértékét milyenségét (szándékosságát), tehát ezeket sem lehet egy kalap alá venni és nem attól függ, hogy jobbról vagy balról vág valaki egy kanyart.







  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném kérni az indoklását, ha lehetséges a 3 figyelmeztetésemnek, hogy azt a Hummel Peti féle eset miatt kaptam? Mert ha igen, akkor szeretném, ha az esetet felülvizsgálnátok, bár sok mindent nem befolyásol, de a lelkecskémnek jót tenne, ha azt is figyelembe vennétek (mint ahogy másoknál szoktátok), hogy egyrészt magamat is óvtam, másrészt Peti sokkal korábban fékezett és kezdett nem ideális íven ráfordulni a kanyarra az ominózus esetnél, ebből fakadóan még csak véletlenül sem lehetett az ütközést elkerülni. Nem vitatom, hogy hibás vagyok, csak itt szerintem valamennyire Ő is ludas volt, én pl hamarabb fékeztem a korábbiaknál és igyekeztem elkerülni az ütközést!
    Szia,

    Az eset azzal kezdődik, erőteljesen levágtad az incidens előtti kanyart, és részben ennek is köszönhetően tudtál így bebújni Peti mellé. Petinek jogában áll a verseny utolsó kanyarjában a kopott gumikkal valamivel óvatosabb féktávot venni, mint ahogy ahhoz is joga van, hogy ne ideális ívről, hanem szűkebben fordulva kezdje meg a kanyart. Ahhoz nincs joga, hogy leszorítson a pályáról, amennyiben előzési pozícióba felérsz mellette, erről viszont szó sincs, hiszen rengeteg helye állt még rendelkezésedre a pályán. A büntetésed is ezért kaptad, nem fordultál elég szűken és úgy ütköztél az előtted lévővel, hogy több autónyi helyed lett volna még belül elkerülni az kontaktot, ráadásul vágással kerültél előzési pozícióba.

    Az eset kapcsán olyan új információra, körülményre nem derült fény, így az újra vizsgálat sem indokolt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 21. 21:34.

  13. #13
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha bármire szeretnéd felhívni a figyelmet azt megteheted bármikor kulturált formában.
    Nem muszáj emiatt mások versenyét / rajtját szándékosan veszélyeztetni.
    Ehhez csak és csupán annyit tennék hozzá ha bárki versenyét el akartam volna baszni jóval később írom be szándékosan De nem ez volt a cél.
    Én ilyen formába szeretek piszkálódni/rámutatni a dolgokra, van aki tudna erről mesélni és meglepődve tapasztaltam, hogy meg is értették mit miért piszkáltam x éve....ez nem fog változni máskor is így fogom előadni tetszik vagy nem, nem érdekel a büntetés.....


    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem a „rosszfiú” jelzőt használnám...
    Kíváncsian várom, akár pm-be is.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  14. #14
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Péter!

    Akkor megpróbálok válaszolni a feltett kérdésekre. Kérdezném tőled, hogy a szabályzat melyik részében láttad, hogy a Chatstop megszegéséért 1 figyelmeztetés jár minden esetben, ennél többet meg nem lehet adni? Idézném a szabályzat ezen pontját:

    CHAT STOP: az időmérő edzésen és verseny közben a chat nem engedélyezett, beszélgetni szigorúan tilos! Szabadedzéseken és a warmup alatt minimális beszéd engedélyezett. Szükség esetén chat-elni csak a versenyigazgatóság, illetve a versenybíróság tagjainak van joga. A chat-stop áthágása büntetést von maga után. Esetleges vitás helyzetek megbeszélését és elnézéskérést mindenki lebonyolíthatja a futam után a chatben, vagy más módon. Az egyetlen eset, amikor a chatstopot meg lehet szegni, ha valaki lagoló pilótát lát a pályán. Ebben az esetben röviden csak annyit kell beírni, hogy "X.Y. lagol".

    Sehol nem szerepel, hogy a büntetés mértéke ennyi meg ennyi. A te esetedben a VB-é egyetértett abban, hogy mivel a repülő rajt lebonyolítása közben történt a beírás amivel megzavartad magát a rajtot, ezért döntöttünk úgy, hogy magasabb büntetést adunk. Azért ne kezeljünk egy véletlenül beírt "köszönést" vagy "elnézést" kérést egy szándékosan beírt szöveggel amit a repülő rajtnál ír be valaki, hogy megzavarja a pilótákat. Ez a megoldás nemcsak a chatstop megszegésére igaz, hanem az összes büntetésre, mint ahogy jó párszor le lett írva nincs két egyforma eset, lökés és lökés között is van különbség, ezért a VB dönti el közösen az eseteknél, hogy mennyi a kiróható büntetés. Ez az eset is egyedi volt, ezért került más elbírálás alá.

    A vágásoknál az esetben a Q1-es körödben két vágás látott a VB-ság amiért kaptál 1 figyelmeztetést. Mivel a Q2-es körödben is találtunk vágást ezért ott egy szóbelit kaptál még pluszba. A vágásoknál figyelembe vesszük a vágás mértékét milyenségét (szándékosságát), tehát ezeket sem lehet egy kalap alá venni és nem attól függ, hogy jobbról vagy balról vág valaki egy kanyart.
    Abszolút igazad van nem szerepel a szabályba az egy figyelmeztetés, ez én néztem be bocsánat, nem tudom honnan emlékszem ilyenre.
    Viszont az sincs benne, hogy különös elbírálás alá esik ha mondjuk szidom a VB nénikéjét, vagy politikai kampány indulókat írok be vagy fradi nótákat teszek be a chatbe, szóval ki kéne egészíteni talán azt a szabályt ilyesmivel, nem?
    Így meg megint visszakanyarodok oda, hogy nem érzem jogosnak a 3 figyelmeztetést mert ha vaskalaposan alkalmazom a szabályt semmi rugalmassággal ahogy itt megszoktam, akkor én csak rossz időszakba írtam be egy betűhalmazt ami teljesen lényegtelen hogy értelmes vagy nem.....vagy akkor felteszem a kérdés mi ez a rugalmasan formált gumiszabály? Vannak még ilyenek? (akkor pl legközelebb kormánypárti szlogent írok be a rajt előtt, az fejlövés alapból vagy csak 16 figyelmeztetés mert a VB-nek nem tetszett? )

    Vágásos rész teljesen ok, köszi a választ!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB! Kérem mutassa be a szabályzatba az erre utaló szabály vagy kiegészítés hol szerepel (nem ér utólagosan beleírni), hogy ha ekkor vagy akkor sértem meg a chatstopot akkor azért nem egy hanem több figyelmeztetés jár.....
    Mert én a szabályzat szerint max a chatstopot sértettem meg, ami egy figyelmeztetést ér ha jól olvasom, nincs semmilyen plusz paragrafus. Inkább a szabályt kéne kiegészíteni, mert ott van egy kiskapu talán erre próbáltam felhívni a figyelmet.....
    Ne legyetek már magyar állam hogy ma kitalálok egy szabályt ami holnaptól érvénybe van.
    Nem érdekel hány figyelmeztetést kapok, meg hány pont vonódik le nem nagyon számít inkább az elv zavar.
    A szabályzatban sehol nem szerepel, hány figyelmeztetés jár a Chatstop megszegéséért. Ellenben ez a szöveg szerepel:

    CHAT STOP: az időmérő edzésen és verseny közben a chat nem engedélyezett, beszélgetni szigorúan tilos! A chat-stop áthágása büntetést von maga után.

    Az imént leírt szabályok általános érvényűek, ezért természetesen nem terjedhetnek ki az összes lehetséges szituációra. A végső döntéseket minden esetbe a versenybíróság hozza meg az adott eset körültekintő mérlegelése után. A fentiekben nem részletezett, de a Fair Play és a szabályok szellemétől eltérő versenyzői magatartás az eset súlyosságától függően szintén büntetéssel sújtható.
    Amit Te tettél, az nem csupán a ChatStop tudatos megszegése volt, hanem a Fairplay figyelmen kívül hagyása és a versenytársak szándékos megzavarása is.
    Ami neked egy jópfa poén, az a mi szemünkben szándékos sportszerűtlen viselkedés, és az ilyet semmiylen formában nem toleráljuk.

    Ami a büntetésed mértékét illeti, azt kell mondjam, hogy még visszafogtuk magunkat, a kiosztható büntetési tételek között van még olyan, ami az eset kapcsán felmerült...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 21. 21:46.

  16. #16
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami a büntetésed mértékét illeti, azt kell mondjam, hogy még visszafogtuk magunkat a büntetésnél, a kiosztható büntetési tételek van még olyan, ami az eset kapcsán felmerült.
    Aranyos! Pedig kíváncsi lettem volna rá....de ha ilyen kedvesek vagytok nekem is vannak olyan tételek amik felmerülnek a fejembe a tavaszi szezonra

    Ez a fairplay (út- és látásiviszony) szabályt pedig használhattad volna korábbi évekbe is a kicsit rugalmasabb ügymenetekhez, meg vagyok lepve hogy ezt most sikerült előrántani.....
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2015. 02. 21. 20:51.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Aranyos! Pedig kíváncsi lettem volna rá....de ha ilyen kedvesek vagytok nekem is vannak olyan tételek amik felmerülnek a fejembe a tavaszi szezonra
    Ide várjuk őket!

    HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!


  18. #18
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez csak és csupán annyit tennék hozzá ha bárki versenyét el akartam volna baszni jóval később írom be szándékosan De nem ez volt a cél.
    Én ilyen formába szeretek piszkálódni/rámutatni a dolgokra...
    Nekem az ilyenekből nem az jön le, hogy szeretnéd valamire felhívni a figyelmet, építő jellegű kritikát gyakorolsz vagy rámutatsz éppen valamire.
    Az én szememben ez netto gyökérség, amit nem értek

    pont
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  19. #19
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ide várjuk őket!

    HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!
    Onnan ki is tiltanátok ha leírnám, amúgy terveztem hogy írok oda, de hát úgyis ignorálva van, úgyhogy itt folytatom a komment gyűjtést....már csak 31
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2015. 02. 21. 20:58.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  20. #20
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az ilyenekből nem az jön le, hogy szeretnéd valamire felhívni a figyelmet, építő jellegű kritikát gyakorolsz vagy rámutatsz éppen valamire.
    Az én szememben ez netto gyökérség, amit nem értek

    pont
    Ok!

    Nem ismersz! Viszont paraszt vagyok elismerem! Pont!
    (Megyek is vissza a disznyókkal játszani a szimulátor helyett, magas műfaj ez nekem amúgy is....)
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    A következő eljárás az utolsó futam büntetéseinek rendhagyó módon történő kezelésére előre ki lett hirdetve, az utolsó futamon induló minden versenyző ennek tudatában vett részt a versenyen, így ezen már nem változtatunk:

    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelem! Az utolsó futamon a normál büntetési tételek helyett a bajnoki pontokból fogunk levonni a következő módon:

    Figyelmeztetés: -7 bajnoki pont
    Boxutca áthajtás: -35 bajnoki pont

    A már korábban kiosztott figyelmeztetéseket nem váltjuk be, de
    az utolsó futamon szerezett figyelmeztetést azt igen, illetve ha valakinek összegyűlik a 5 db, az Boxutca áthajtás címén átszámításra kerül!
    Természetesen tisztába vagyunk vele, hogy a fenti kényszermegoldás nem tökéletes, így akinek van minden szempontból jobb javaslata, azt örömmel fogadjuk a HTCM8 Tavasz - Ötletelő topikban!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 21. 21:05.

  22. #22
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Abszolút igazad van nem szerepel a szabályba az egy figyelmeztetés, ez én néztem be bocsánat, nem tudom honnan emlékszem ilyenre.
    Viszont az sincs benne, hogy különös elbírálás alá esik ha mondjuk szidom a VB nénikéjét, vagy politikai kampány indulókat írok be vagy fradi nótákat teszek be a chatbe, szóval ki kéne egészíteni talán azt a szabályt ilyesmivel, nem?
    Így meg megint visszakanyarodok oda, hogy nem érzem jogosnak a 3 figyelmeztetést mert ha vaskalaposan alkalmazom a szabályt semmi rugalmassággal ahogy itt megszoktam, akkor én csak rossz időszakba írtam be egy betűhalmazt ami teljesen lényegtelen hogy értelmes vagy nem.....vagy akkor felteszem a kérdés mi ez a rugalmasan formált gumiszabály? Vannak még ilyenek? (akkor pl legközelebb kormánypárti szlogent írok be a rajt előtt, az fejlövés alapból vagy csak 16 figyelmeztetés mert a VB-nek nem tetszett? )

    Vágásos rész teljesen ok, köszi a választ!
    Nem tudom igazából mit nem értesz, a CHATSTOP szabályon. Le van írva nem lehet beírni szöveget, most függetlenül attól, hogy mit írsz be akkor is büntetés jár érte ha szidod a VB anyukáját vagy köszöngetsz vagy bármi hasonló. Ez ne haragudj, az illető emberen múlik, hogy viselkedik egy verseny közben. Ha egyszer benevezek egy bajnokságba és veszem a fáradságot, és elolvasom a szabályzatot és tudomásul veszem, hogy verseny közbe nem írogatunk semmit akkor nem értem miért kell troll módjára viselkedni? Ha elindulok egy versenyen tiszteletben tartom, hogy ott van másik 30-35 pilóta aki igenis betartja a szabályokat és komolyan veszi a versenyzést és nem írogat be oda nem való szöveget. Ezt a másik 30-35 ember miért tudja betartani kérdem én? Yaka nehogy már neked keljen magyarázni mit illik és mit nem illik egy versenyen elég régi motoros vagy már a szakmában. Ez egyszerűen az illető emberen múlik hogy viselkedik egy adot versenyen a te esetedben ez kimerítette a sportszerűtlenség határait. Legközelebb majd abba kötsz bele, hogy nincs leírva a szabályzatba, hogy nem lehet a boxutcában visszafelé haladni vagy mi? Ezek alapvető dolgok én csodálkoznék ha ezekkel nem lennél tisztába, de minden körülmények között szabályok között élsz? Az ajtónyitásra, vagy a WC kefe használatra is van külön szabályzatod, nem hinném! Azt gondoltam az alapvető versenyzői etikettel mindenki tisztában van, de lehet, hogy erre különösebb figyelmet kell fordítanunk a jövőben, mert úgy látszik vannak hiányosságok.....







  23. #23
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom igazából mit nem értesz, a CHATSTOP szabályon. Le van írva nem lehet beírni szöveget, most függetlenül attól, hogy mit írsz be akkor is büntetés jár érte ha szidod a VB anyukáját vagy köszöngetsz vagy bármi hasonló. Ez ne haragudj, az illető emberen múlik, hogy viselkedik egy verseny közben. Ha egyszer benevezek egy bajnokságba és veszem a fáradságot, és elolvasom a szabályzatot és tudomásul veszem, hogy verseny közbe nem írogatunk semmit akkor nem értem miért kell troll módjára viselkedni? Ha elindulok egy versenyen tiszteletben tartom, hogy ott van másik 30-35 pilóta aki igenis betartja a szabályokat és komolyan veszi a versenyzést és nem írogat be oda nem való szöveget. Ezt a másik 30-35 ember miért tudja betartani kérdem én? Yaka nehogy már neked keljen magyarázni mit illik és mit nem illik egy versenyen elég régi motoros vagy már a szakmában. Ez egyszerűen az illető emberen múlik hogy viselkedik egy adot versenyen a te esetedben ez kimerítette a sportszerűtlenség határait. Legközelebb majd abba kötsz bele, hogy nincs leírva a szabályzatba, hogy nem lehet a boxutcában visszafelé haladni vagy mi? Ezek alapvető dolgok én csodálkoznék ha ezekkel nem lennél tisztába, de minden körülmények között szabályok között élsz? Az ajtónyitásra, vagy a WC kefe használatra is van külön szabályzatod, nem hinném! Azt gondoltam az alapvető versenyzői etikettel mindenki tisztában van, de lehet, hogy erre különösebb figyelmet kell fordítanunk a jövőben, mert úgy látszik vannak hiányosságok.....
    Írtam valamit de inkább kitöröltem!

    (Ha ennyire ismersz illetve a múltam akkor kicsit gondolkodj el miért csináltam régen is ilyesmiket, ha meg ennyire nem akkor ne vigyünk bele személyes tartalmat köszi kedves VB!)
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2015. 02. 21. 21:26.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Én ilyen formába szeretek piszkálódni/rámutatni a dolgokra, van aki tudna erről mesélni és meglepődve tapasztaltam, hogy meg is értették mit miért piszkáltam x éve....ez nem fog változni máskor is így fogom előadni tetszik vagy nem, nem érdekel a büntetés.....
    Bocs Peti, ezt a rész nem is olvastam eddig.... viszont akkor itt szeretném előre kijelenti, hogy ne érjen majd meglepetésként:
    Amennyiben a jövőben bármikor is szándékosan vétesz a szabályok ellen és ezzel tudatosan megzavarod a versenyzőtársaidat, akkor kitiltunk a bajnokságból.

    Itt nincs szó semmilyen személyes ellentétről és hiába értem meg emberileg mit miért csinálsz, az ilyet akkor sem nézzük el. Remélem világos.
    Ettől még találkozón is szívesen látunk és sört is ihatunk, vagy amit akarsz ... de a bajnoki futamokon nem tűrünk szándékos rendbontókat.

  25. #25
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A következő eljárás az utolsó futam büntetéseinek rendhagyó módon történő kezelésére előre ki lett hirdetve, az utolsó futamon induló minden versenyző ennek tudatában vett részt a versenyen, így ezen már nem változtatunk:



    Természetesen tisztába vagyunk vele, hogy a fenti kényszermegoldás nem tökéletes, így akinek van minden szempontból jobb javaslata, azt örömmel fogadjuk a HTCM8 Tavasz - Ötletelő topikban!
    Igen, ki lett hirdetve valóban. De így utolag full igazságtalan. Ezt beláthatnátok! Nekem mindegy mert igy is ugyis összejött az öt büntetés, de akinek nem azzal szemben ez nem fair.... És itt be is fejeztem mert.....mert!!!

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •