Szavazás eredménye: HTCM8 - Tavaszi szezon Szavazás!

Szavazók
44. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Teljes autó válassztékkal rendezzük a Tavaszi bajnokságot (RACE07, RaceOn, STCC, STCC2)?

    17 38,64%
  • K1: Vegyük ki a bajnokságból VW Scirocco-t a 6 sebességes BMW-ket és a Seat Leon TDI-t?

    11 25,00%
  • K1: Csak a 2006-os, 2007-es autókkal rendezzünk bajnokságot (Retro bajnokság)?

    18 40,91%
  • K2: Maradjon a repülő rajt az első futamokon (másodikon maradna az állórajt)?

    24 54,55%
  • K2: Legyen mindkét futamon állórajt!

    17 38,64%
  • K3: Maradjon a két részre bontott időmérő Q1 és Q2 (a Q2-őn Super Pole-s rendszerben)?

    29 65,91%
  • K3: Legyen egy időmérő edzés mint régen (Q1 = 30 perc)!

    9 20,45%
  • K4: Maradjon a változó időjárás minden versenyre?

    36 81,82%
  • K4: Száraz időjárás legyen minden futamon!

    4 9,09%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (193 összesen)

Téma: HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!

  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    a versenyzőt miért kéne büntetni? Mert gyorsabb mint más ugyan azzal a technikával? Ez értelmetlen. Ha valaki gyorsabb nálam ugyan azzal az autóval akkor ne kapjon már súlyt hogy utolérjem. Jó nyilván plusz 40kg miatt nem érem utol de az elv az nagyon rossz. Szerintem max autót szabad súlyozni.
    Én csak a technikai lehetőséget vázoltam fel, egyikre sem mondtam, hogy kell, vagy nem kell.

    Opciók:
    • Handycap: ez lehet autóra is, versenyzőre is, annak fényében, hogy szerepelnek a bajnokságban.
    • Korrekció: ezt autóra lehet, nincs összefüggésben a ponttáblával, hanem ha egy típusról tudjuk, hogy gyorsabb a többinél, akkor be lehet vele szintezni.
    • Büntetés: büntetési tételként is használhatunk plusz súlyokat.


    Viszont továbbra is fontos szempont, hogy a prequal-on nem működik normálisan a súlyozás.

  2. #27
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    a versenyzőt miért kéne büntetni? Mert gyorsabb mint más ugyan azzal a technikával? Ez értelmetlen. Ha valaki gyorsabb nálam ugyan azzal az autóval akkor ne kapjon már súlyt hogy utolérjem. Jó nyilván plusz 40kg miatt nem érem utol de az elv az nagyon rossz. Szerintem max autót szabad súlyozni.
    Erre csak azt tudom mondani, hogy más bajnokságban ez van és működik bármennyire hihetetlennek hangzik. Volt olyan pilóta akit +40kg-rammal nem tudtak lenyomni, igaz, hogy vért izzadva kellett küzdenie, de így is megnyerte a futamokat és a bajnokságot. Szóval nem olyan elvetélt ötlet ez mint aminek hangzik! Van itt jó pár ember Huszin kívül is aki tudna erről mesélni!







  3. #28
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Életkor
    29
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    A súlybüntetés - úgy tudom - nem a versenyzőt hivatott büntetni, hanem a típusok erősorrendjében fennálló araránytalanságokat szándékozik csökkenteni.
    Igen, a jelenlegi WTCC-ben így van. Viszont korábbi rendszerben a pilóták kapták a plusz súlyt, ha jól emlékszem.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Prequal-on viszont nem használható.
    Szerintem a pq-n annyira nem fontos a plusz kg (gyakorlás szempontjából igen, de azt esetleg meglehet oldani, úgy, hogy többet tankolok az autóra például). Nem hinném, hogy aki súlyt kap az amiatt annyira hátra kerülne, hogy csak a "B" szerverre tudna prekvalizni.

    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    No, akkor én is írok ide néhány sort.
    ...
    Annyival kiegészíteném még magam, hogy a "B" - illetve ha van - "C" szerver minimum létszámát esetleg kilehetne egy kicsit bővíteni. Például így ott több értelme lenne a Q1 és Q2-nek, ha kevesen vannak.

  4. #29
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    A személyre szóló súlybüntetés szerintem nagyon rossz ötlet, ezért nem indultam soha Hroc-on ill. VSR-en sem.

    Nem a bajnokság éllovasát/ait, a tizenxedik, ill. az A szerverre bejutó tempóját kell egymáshoz közelíteni, mert ez érdemi változást nem hoz. Az hogy futam végére, az 5. és a 15. között nem fél kör különbség lesz csak negyed, az ugye nem különösebben számít, amúgy is van épp elég tényező ami futamon megkeverheti a lapokat.
    Ha viszont az a cél, hogy a tőlem 2-3 helyezésre lévők kapjanak különböző súlyokat! Nos, erre ott van akár a mostani prequval, bökjetek rá egy névre, és nézzétek meg a 3-4 hellyel előrébb lévők közti különbséget. Mennyi az átlag, 2-4 tized, ezt akarjátok súlyozni? Úgy legyek pariba Antal Gabival, Ságodi Danival hogy ők 10-20-30kg-t cipelnek, miközben ugyan olyan kocsiba ülnek? Rendben hogy a következő futamon meg én viszem a súly, és ők húznak el, de akkor nem ugyan ott vagyunk mint ha súly nélkül mennénk?

    ...és az rendben van, hogy a súlybüntetéssel az csinálunk amit akarunk, de ez a világon mindenhol, a különböző technikai megoldásokból adódó tempó különbséget hivatott mérsékelni, nem a pilóták képességeit!

    Szóval ha mindenáron súlyozni akartok, akkor ezt márkák kapják ne személyek. Ehhez viszont teszt kéne! Meghajtani szinte az összes vasat, lehetőleg minél többen, így kapnánk egy átlagkülönbséget, ami alapján rangsorolni lehetne, majd ennek megfelelően szétosztani a súlyokat, és ha mindent ügyesen csináltunk, kvázi kapnánk egy márkakupát különböző kasznikkal! ...és ekkor kivettük a kezünket a biliből, mert ilyet a büdös életbe nem csinált, és nem is fog csinálni senki!

    Kérdezem, nem egyszerűbb kivenni a gyorsabbnak vélt kocsikat, (tudom mindig lesz egy leggyorsabb, csak talán nem olyan sokkal, mert ugye a súlybüntetéssel is kb. ezt a hatást érnénk el), vagy a már említett 06-07-es szériával menni, a spanyol viaszt meg hagyni úgy ahogy van?
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2015. 01. 27. 20:35.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  5. #30
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Erre csak azt tudom mondani, hogy más bajnokságban ez van és működik bármennyire hihetetlennek hangzik. Volt olyan pilóta akit +40kg-rammal nem tudtak lenyomni, igaz, hogy vért izzadva kellett küzdenie, de így is megnyerte a futamokat és a bajnokságot. Szóval nem olyan elvetélt ötlet ez mint aminek hangzik! Van itt jó pár ember Huszin kívül is aki tudna erről mesélni!

    A Mastersen 8 szezon lement súlybüntetés nélkül és működött, bármennyire is hihetetlennek hangzik.. Lehet +40-el futamot és bajnokságot is nyerni. Sőt 80-90 kilóval is nyertem már futamot, csak épp gyűlőltem minden másodpercét a versenynek. A Hrocben kezdetektől fogva súlybüntetés volt, de az egész liga koncepciója más elvekre épült mint a Mastersé. Nem jobb vagy rosszabb, csak más. Ott támogattam a rendszert bármennyire is magam ellen szólt, ahogyan a nem kötelező belső nézetet is. De a Mastersen egyiket sem tudom elképzelni.

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Szeretném jelezni, hogy egyelőre itt csak ötletelünk, szóval attól még hogy egy elvi lehetőség felmerül, attól még ez nem jelenti azt, hogy azt be is akarjuk vezetni, egyelőre csak beszélünk róla..
    Szóval ne fogja senki vissza magát, ha van ötlete, ami szerinte a bajnokság hasznára válna!


    Egyébként a HTCM-ben volt már súlybüntetés, handycap/esélykiegyenlítő rendszer nem volt még soha... ne keverjük össze a fogalmakat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 27. 21:02.

  7. #32
    Veres Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Város
    Bp
    Életkor
    43
    Üzenetek
    271
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    A személyre szóló súlybüntetés szerintem nagyon rossz ötlet, ezért nem indultam soha Hroc-on ill. VSR-en sem.

    Nem a bajnokság éllovasát/ait, a tizenxedik, ill. az A szerverre bejutó tempóját kell egymáshoz közelíteni, mert ez érdemi változást nem hoz. Az hogy futam végére, az 5. és a 15. között nem fél kör különbség lesz csak negyed, az ugye nem különösebben számít, amúgy is van épp elég tényező ami futamon megkeverheti a lapokat.
    Ha viszont az a cél, hogy a tőlem 2-3 helyezésre lévők kapjanak különböző súlyokat! Nos, erre ott van akár a mostani prequval, bökjetek rá egy névre, és nézzétek meg a 3-4 hellyel előrébb lévők közti különbséget. Mennyi az átlag, 2-4 tized, ezt akarjátok súlyozni? Úgy legyek pariba Antal Gabival, Ságodi Danival hogy ők 10-20-30kg-t cipelnek, miközben ugyan olyan kocsiba ülnek? Rendben hogy a következő futamon meg én viszem a súly, és ők húznak el, de akkor nem ugyan ott vagyunk mint ha súly nélkül mennénk?

    ...és az rendben van, hogy a súlybüntetéssel az csinálunk amit akarunk, de ez a világon mindenhol, a különböző technikai megoldásokból adódó tempó különbséget hivatott mérsékelni, nem a pilóták képességeit!
    Van benne valami, bár ahogy emlékszem anno ... nem is feltétlenül a konkrét mezőnyt akarta a rendszer egálba hozni, hanem mindig azt az egy delikvenst "tompítani", aki szarrá veri a mezőnyt és nyeri a bajnokságo(ka)t. Mert nyilván a statisztikában mindegy, hogy valaki fél körrel vagy 1 mp-el nyer. Persze érthető, aki stabilan gyors az így is úgy is nyer, csak jobban megizzad a plusz súllyal.

    Íme egy példa az egyik "delikvensre":
    http://youtu.be/xIXg11GBnSc

    A másik oldalról nézve meg nyilván szar annak, aki erősen bajnokesélyes, hogy esetleg amiatt nem nyer a végértékelésben, mert agyon volt súlyozva az egész bajnokságban....és joggal megy el a kedve mind a kevesebb sikertől, mind a megváltozott viselkedésű/tulajdonságú autótól.

  8. #33
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a HTCM-ben volt már súlybüntetés, handycap/esélykiegyenlítő rendszer nem volt még soha... ne keverjük össze a fogalmakat.

    nem kevertünk semmit sem. Elejétől kezdve mindenki a handycap rendszerre gondolt

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    nem kevertünk semmit sem. Elejétől kezdve mindenki a handycap rendszerre gondolt
    Ok, az viszont nem büntetés. (lehet annak érzi aki kapja, de attól nem úgy hívjuk )

    Egyébként véleményem szerint handycap-re csak akkor van szükség, ha a mezőny túl ritka ahhoz, hogy minden részében csaták tudjanak kialakulni a futamokon. Szerintem ilyen veszély minket nem fenyeget , így a handycap is teljesen indokolatlan. A kocsik képességeinek súllyal való fix kiegyenlítésével kapcsolatban meg Balázzsal értek egyet, akkor inkább vegyük ki a túl erősnek tartott típusokat... a prequal-on amúgy se tudnánk besúlyozni őket, így meg eleve elvetélt ötlet.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 27. 21:32.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Nekem inkább egy olyan kérdésem lenne, hogy így a random időjárással összessgében nem volt-e túl gyakori az esős futam a versenyeken? Nem tudom, ezt ki hogy éli meg, csak gondoltam rákérdezek..

    Csak mert arra gondoltam, hogy ha a válasz igen, akkor maximalizálhatnánk az esős futamokat, és a szám elérése után elzárnánk a csapokat. Persze ha ez nem gond, akkor nem szóltam, csak egy felvetés volt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 27. 21:40.

  11. #36
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Szerintem az eső teljesen rendben van, egy újabb csavar amihez alkalmazkodni kell, én szeretem, a mennyiséggel sem volt gond.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  12. #37
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Az A csoportban, futamon, azt hiszem csak Szlovákiában esett, időmérőn meg csak Bathurst és Monacoban volt valami, de ott sem mindkét Q-ban. Az esetek többségében a változó időjárás csak melegebb aszfaltot jelentett. Sztem ez rendben volt.

  13. #38
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Jajj mik vannak itt, én nem akarok 40kg zsákkal az ölembe versenyezni, elég hülyén néznék ki itt a monitor előtt...

    Viccet félretéve, én amin változtatnék, hogy vegyük már ki ezeket a joker futamokat, hogy 10-ből csak 8 számít, számítson mindegyiknek az eredménye, vagy nagyon max 1 futam legyen levonva csak.
    A legtöbb versenysorozatban nincs ilyen, hogy x futamot eldobhatsz és kit érdekel.
    Engem ez már a kezdetek óta irritál, idáig nem nagyon volt olyan szezonom ahol nekem ez bármilyen pluszt is jelentett volna, főként csak szívtam vele és buktam miatta helyezéseket ami normál esetben nem történt volna meg, GTR-ben 15 futamos bajnokságból volt 1 dobós verseny nem 10-ből 2 ami ha jobban belegondolunk 4.
    Persze lehet indokolni, hogy miért jó, mert ha megszakad a kapcsolat, kilöknek stb, de erre mindenkinek ugyan akkora esélye van, szóval ez sem indokolná.
    Max megszűnne a kilöktek egy kicsit de amúgy sincs sok kedvem és kilépek inkább mert úgy is a 2 legrosszabb lejön.
    Szégyen vagy nem de soha nem adtam fel versenyt ilyen miatt, ha 2 kör hátrányban is de akkor is végigmentem, pedig anno gtr-ben volt pár unalmas 90percem emiatt.

    Akkor a változó időjárás maradhat szerintem ahogy van.
    Repülő rajt is maradhat, feltéve, hogy valaki nem a FORMÁCIÓ ismételt beírásával akarja megtréfálni az ellenfeleit.

    A súlyozásra visszatérve én támogatnám(pedig magam ellen beszélek) kíváncsi lennék mennyire változna meg az összkép, bár azt nem tudom, hogy meg lehetne e csinálni, hogy súlyt csökkenteni, hogy az elsőknek maradna a gyári, hogy ne szívják állandóan a változó kocsit, aki meg jobban le van maradva neki meg levennénk 10-20-30kg-t.

    Az időmérő viszont nekem nem jött be, én szeretném a régi 30perc egyben rendszert, mivel meló miatt legtöbbször lemaradok az első 5-10percről így sokszor igazságtalannak éreztem a rendszert(tudom hogy az én hibám hogy 40km-re dolgozom és este 8-ig vagyunk nyitva, de ezen nem tudok változtatni, mert szeretem a munkám), főleg egy hosszabb pályán, ahol emiatt max 2-3 gyorskörre marad időm.

  14. #39
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Jajj mik vannak itt, én nem akarok 40kg zsákkal az ölembe versenyezni, elég hülyén néznék ki itt a monitor előtt...
    Attól függ hogy mi van a zsákban

  15. #40
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Jajj mik vannak itt, én nem akarok 40kg zsákkal az ölembe versenyezni, elég hülyén néznék ki itt a monitor előtt...

    Viccet félretéve, én amin változtatnék, hogy vegyük már ki ezeket a joker futamokat, hogy 10-ből csak 8 számít, számítson mindegyiknek az eredménye, vagy nagyon max 1 futam legyen levonva csak.
    A legtöbb versenysorozatban nincs ilyen, hogy x futamot eldobhatsz és kit érdekel.
    Engem ez már a kezdetek óta irritál, idáig nem nagyon volt olyan szezonom ahol nekem ez bármilyen pluszt is jelentett volna, főként csak szívtam vele és buktam miatta helyezéseket ami normál esetben nem történt volna meg, GTR-ben 15 futamos bajnokságból volt 1 dobós verseny nem 10-ből 2 ami ha jobban belegondolunk 4.
    Persze lehet indokolni, hogy miért jó, mert ha megszakad a kapcsolat, kilöknek stb, de erre mindenkinek ugyan akkora esélye van, szóval ez sem indokolná.
    Max megszűnne a kilöktek egy kicsit de amúgy sincs sok kedvem és kilépek inkább mert úgy is a 2 legrosszabb lejön.
    Szégyen vagy nem de soha nem adtam fel versenyt ilyen miatt, ha 2 kör hátrányban is de akkor is végigmentem, pedig anno gtr-ben volt pár unalmas 90percem emiatt.
    Azért azt még tegyük hozzá, hogy ez nem csak feltétlen az ilyen technikai hibák, illetve ha kilöknek esetekre van kitalálva, hanem mondjuk arra, ha valakinek akármi miatt nem lenne jó egyik szerda és nem tud jönni, akkor még versenybe maradhat. A legtöbb versenysorozatban pedig a versenyzőknek ez a munkájuk, tehát azért csak ott tud lenni mindig

    A súlyozásra visszatérve én támogatnám(pedig magam ellen beszélek) kíváncsi lennék mennyire változna meg az összkép, bár azt nem tudom, hogy meg lehetne e csinálni, hogy súlyt csökkenteni, hogy az elsőknek maradna a gyári, hogy ne szívják állandóan a változó kocsit, aki meg jobban le van maradva neki meg levennénk 10-20-30kg-t.
    Kétlem, hogy le lehetne venni minuszba a súlyt, nem is lenne túl reális. Ráadásul amit Szabi is írt, a súlyozás nagy hátránya, hogy a prekvalon nem működik szóval ez már kicsit torzítja a képet. Bár nyílván ha az eleje kapna súlyt, azért bejutna az A szerverre. Ettől függetlenül a pilótákat szerintem se lenne érdemes súlyozni, azért mindig van valaki akivel lehet csatázni szerintem. Az meg, hogy az elején páran más ligába vannak, hát van ilyen, lehet utolérni őket


  16. #41
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Prekvalon ne is működjön szerintem, ott mindenki a saját tudása alapján foglalja el a helyét.

    A potyákra azért irtam hogy legyen 1 kihagyható de ilyen rövid bajnokságban a kettőt túlzottnak tartom.

  17. #42
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    A potyára a pontrendszer miatt is szükség van, mert olyan sűrű a pontozás, hogy egy kihagyott futamot 200+ pontos lemaradással baromi nehéz behozni. 220as pontátlaggal, minden pályán több pontot szereztem mint Tomcy, mégis alig tudtam behozni. Arányaiban nagyon értéktelen egy győzelem, vagy dobogó. Jelenleg két 14.ik hely többet ér mint egy első, ami azért elég furcsán hangzik .. A futamdobás a sűrű pontozást is hivatott kompenzálni, szerintem.
    Utoljára módosította: huszi; 2015. 01. 28. 15:12.

  18. #43
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    A 2 eldobható futam alapvetően az érdeklődés és a résztvevőszám fenntartása miatt van, hogy azoknak akik bármilyen okból kihagyni kényszerülnek 1-2 futamot (család, munka, stb), vagy valamilyen okból kukázni kényszerülnek pár versenyt (technikai probléma, net szakadás, totálkár), azoknak se menjen el idő előtt a kedve és legyen értelme még a hátralevő 7, 5, vagy 2 futamon is rajthoz állni. Jól mondta vki itt az előbb, egyikünk sem fizetett versenyző, így mindenkinek ezer egy dolog közbejöhet egy bajnokság során, nekünk meg elemi érdekünk az, hogy ezek ellenére is futamról futamra minél többen álljunk rajthoz az eredeti célokkal és lelkesedéssel és minél kevesebben morzsolódjanak le a bajnokság vége felé közeledve.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 28. 16:43.

  19. #44
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Eldobható futam két darab: egyet értek, bár én 8 at dobtam el idén ősszel , de majd most! Kikerül a képletből az egyetem, már "csak" a munka lesz...


    Nem az ősz, hanem múlt tavasz és az ősz eleje alapján tudok hozzászólni:

    Időjárás változékonysága: szuper, pont jó, 25 perc alatt ugyan fel nem szárad, de változni bizony épp eleget tud. (A változóképességre bizonyíték a hosszú futam Doningtonban, még tavasszal, B szerveren)

    Autók: valamivel támogatni kéne a változatosabb mezőnyt. Bár B szerveren előfordul mindig 1-2 különc, aki csakazértis mást választ, de így is marad sok típus amivel senki se megy. Magam részéről, mivel az ősszel nem sikerült kijátszanom vele magam, maradok a C30-nál, ha jövök. Konkrét ötletem, ami tényleg értelmes és megvalósítható lenne, nemnagyon van, kivenni autókat sok értelme nincs, ugyanúgy lenne 1-2 ami favorit. Esetleg azok, amikkel nyertek bajnokságot kapnak +10 kilot állandóra aztán joccakát, prequalon meg nem törődnék vele, úgy is "megszívja" versenyen. Talán csökkentené a kedvet, de nem venné el mindenkitől, és páran körülnéznének más típusok felé... talán... (Nem zavarna, ha ezzel, az a típus kvázi hátrányba kerülne. Igen, ugyanúgy előjönne a "van egy favorit" szindróma, de a lehetőséget meghagyva, talán lenne, aki márkahű marad. A mezőny színesítésének szempontjából gondolom, kiegyenlíteni úgy sem lehet.)
    Súlyozás: az iménti lehetőséget kivéve nem tartom jó ötletnek, sem handycapként, sem büntetésként.


    Pályák: támogatom a "kalap-rendszert", azaz legyen 20-30 pálya összeírva, és egy szavazásra bocsátva, aztán mindenki befogja a lepénylesőt, hogy ez nem tetszik az nem tetszik. Tovább gondolva: mindenkinek legyen 10 szavazata, de egy pályára leadhat többet is, értelem szerűen akkor nem adhat le 10 pályára, ha egyre többet is lead. VAGY, legyen negatív (vétó) szavazat is, így ha valaki nagyon utál egy pályát, akkor ellene is szavazhat. Tiszta valóságshow lassan... (pl leadnék 5öt arra ami tetszik, meg -5öt arra amit úgy utálok... ) //Az lenne a legviccesebb, ha a végén minden pályán csak mínuszok lennének , de hát akkor az nyer, amelyiket kevésbé utáljuk //

  20. #45
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A 2 eldobható futam alapvetően az érdeklődés és a résztvevőszám fenntartása miatt van, hogy azoknak akik bármilyen okból kihagyni kényszerülnek 1-2 futamot (család, munka, stb), vagy valamilyen okból kukázni kényszerülnek pár versenyt (technikai probléma, net szakadás, totálkár), azoknak se menjen el idő előtt a kedve és legyen értelme még a hátralevő 7, 5, vagy 2 futamon is rajthoz állni. Jól mondta vki itt az előbb, egyikünk sem fizetett versenyző, így mindenkinek ezer egy dolog közbejöhet egy bajnokság során, nekünk meg elemi érdekünk az, hogy ezek ellenére is futamról futamra minél többen álljunk rajthoz az eredeti célokkal és lelkesedéssel és minél kevesebben morzsolódjanak le a bajnokság vége felé közeledve.

    2hetente van futam, szerintem bőven tervezhető, régen a gtr hetente változott NGT , GT kategória, és sokkal sokkal hosszabb futamok voltak, azt is aki akarta meg tudta oldani. Csak saját magamból kiindulva, családiház, munka(40km-re, úgy hogy hétvégén is dolgozok), barátnő(már feleség), most már gyerek mellett is megoldom. Nem egyszerű és lemondással is jár nem kevéssel néha, de ha valaki igazán szereti csinálni, akkor megoldja ha törik ha szakad.
    Szóval én a max 1 dobást támogatnám, ha őszi és a tavaszi évad összeolvad akkor legyen csak 2 dobás.
    Megértem a ti álláspontotokat is, csak én emiatt közel 10év szívok.

  21. #46
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    2hetente van futam, szerintem bőven tervezhető, régen a gtr hetente változott NGT , GT kategória, és sokkal sokkal hosszabb futamok voltak, azt is aki akarta meg tudta oldani. Csak saját magamból kiindulva, családiház, munka(40km-re, úgy hogy hétvégén is dolgozok), barátnő(már feleség), most már gyerek mellett is megoldom. Nem egyszerű és lemondással is jár nem kevéssel néha, de ha valaki igazán szereti csinálni, akkor megoldja ha törik ha szakad.
    Szóval én a max 1 dobást támogatnám, ha őszi és a tavaszi évad összeolvad akkor legyen csak 2 dobás.
    Megértem a ti álláspontotokat is, csak én emiatt közel 10év szívok.
    Ez mind szép és jó, csak pl. a net szakadást, hogy oldja meg ha törik ha szakad?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  22. #47
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind szép és jó, csak pl. a net szakadást, hogy oldja meg ha törik ha szakad?
    Azért legyen 1 mert bejöhet bármi. Azzal nem tud tenni senki semmit, de azért olyan sok szakadás nem szokott lenni, ha valakinek van akkor meg kell keresni az okát és megcsinálno, magától nem fog megoldódni.
    Volt nekem is szar szolgáltatóm ott is hagytam őket azóta nincs gondom.
    Max vihar szólhat közbe.

  23. #48
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ... csak én emiatt közel 10év szívok.

    Hát persze

  24. #49
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát persze
    Hát persze is.

  25. #50
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Most ősszel mit szívtál rajta? Előrébb végeztél volna?

Oldal: 2 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •