Szavazás eredménye: HTCM8 - Tavaszi szezon Szavazás!

Szavazók
44. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Teljes autó válassztékkal rendezzük a Tavaszi bajnokságot (RACE07, RaceOn, STCC, STCC2)?

    17 38,64%
  • K1: Vegyük ki a bajnokságból VW Scirocco-t a 6 sebességes BMW-ket és a Seat Leon TDI-t?

    11 25,00%
  • K1: Csak a 2006-os, 2007-es autókkal rendezzünk bajnokságot (Retro bajnokság)?

    18 40,91%
  • K2: Maradjon a repülő rajt az első futamokon (másodikon maradna az állórajt)?

    24 54,55%
  • K2: Legyen mindkét futamon állórajt!

    17 38,64%
  • K3: Maradjon a két részre bontott időmérő Q1 és Q2 (a Q2-őn Super Pole-s rendszerben)?

    29 65,91%
  • K3: Legyen egy időmérő edzés mint régen (Q1 = 30 perc)!

    9 20,45%
  • K4: Maradjon a változó időjárás minden versenyre?

    36 81,82%
  • K4: Száraz időjárás legyen minden futamon!

    4 9,09%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (193 összesen)

Téma: HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Thumbs up HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!

    Update: infók a szavazásról!
    ----------------------------

    Kedves Versenyzők!


    Mivel a HTCM8-as bajnokságunk őszi szezonja hamarosan véget ér, úgy gondoltuk, itt az ideje a jövőbe tekinteni és a hamarosan kezdődő tavaszi bajnokságunkra koncentrálni!

    Mi itt a Masters-nél mindig azt tartottuk szem előtt, hogy olyan bajnokságokat rendezzünk, amilyet Ti szeretnétek, ezért most is arra kérünk Titeket, hogy osszátok meg velünk gondolataitokat, tapasztalataitokat az előző szezon fényében és az új szezonra vonatkozóan. Kíváncsiak vagyunk az őszi szezonban bevezetett újdonságokról, illetve a szezon összességéről alkotott véleményetekre, benyomásaitokra (legyen az akár pozitív akár negatív) és természetesen várjuk az új ötleteket is amivel jobbá, színvonalasabbá tudjuk tenni a HTCM bajnokságot! Minden ötletet és felvetést szívesen veszünk, legyen szó szervezésről, lebonyolításról vagy bármilyen a bajnoksággal kapcsolatos dologról!


    Mindenek előtt egy dologról azonban nekünk kell beszámolni Nektek, ez pedig a honlapunk működésével kapcsolatos problémák kérdése. Sajnos jó ideje áll már fenn ez az áldatlan állapot, ami legalább annyira próbára tette már a mi türelmünket is mint a Tieteket és szeretnénk mindenkit megnyugtatni, hogy a háttérben keményen dolgozunk a megoldáson... a következő 1-2 héten várható pár nagyobb tervezett leállás, annak érdekében, hogy a jövőben már teljesen probléma mentesen tudjunk működni, és ismét a régi megszokott mederben menjenek a dolgok, erről bővebb infókat itt olvashattok.


    Az új tavaszi bajnokságot a problémák végérvényes megoldása után fogjuk kihirdetni a február folyamán, addig pedig FunRace-eket fogunk tartani, szóval itt a lehetőség, hogy olyan dolgokat is kipróbáljunk, amik eddig csak izgatták a fantáziánkat! Ezzel kapcsolatban is várjuk ide az ötleteket, szóval egyrészt hogy mivel/hogyan folytassuk a tavaszi szezont és másrészt, hogy mivel töltsük el a rövid szünetet a két szezon között?

    Most Rajtok a sor, itt az alkalom és a lehetőség hogy formáljátok a bajnokságot, éljetek vele!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 28. 17:17.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Van még egy fontos kérdés a jövőre nézve, amit mindenképpen tisztáznunk kell.
    Bizonyára sokatokban felmerült, hogy a megjelenő új szimulátorok fényében meddig lesz még Race07 bajnokság? Nos, erre a válasz roppant egyszerű: ameddig igény van rá!

    Tavaly ilyenkor résztvevőszám rekordot döntöttünk és futamainkon az átlagos indulószám 50 fő fölött volt, idén (főleg a lobby és a honlap elérés problémák miatt) ez a szám némileg csökkent, de így is 40 fő körül alakul, ami még mindig nagyon szép eredmény (több mint a HTCM első 5 évében ) és a problémák elhárítása után mi bízunk abban, hogy benne van még jó pár szezon a Race07-ben!

    Természetesen az új jövevényeket sem fogjuk figyelmen kívül hagyni, de szokásunkhoz híven úgy fogunk majd mindent intézni, hogy ne kelljen választani a címek között annak, aki több helyen is szeretne majd helyt állni!


    Na de most már Ti beszéljetek, bizonyára mindenkinek motoszkál valami a fejében, halljuk a véleményeket!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 28. 17:18.

  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Jó reggelt! Nem szervezne a Masters egy igák közötti barátságos összeröfföt?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Hát akkor ötleteljünk!

    Esetleg egy VW-TDI-Seq6 mentes bajnokság?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  5. #5
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Én gondolkodtam régebben márkakupában ott nem lenne különbség az autóban csak a tudásban, viszont lenne nem kis vita abban hogy elöl vagy hátul hajt
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  6. #6
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    szerintem a repülő rajt, de főleg a változó időjárás nagyon jó, maradjanak.
    a márkakupa nekem is tetszene, csak ne a HTCM helyett, hanem az mellett futhatna. Ugyan azon a pályán ami majd következik a HTCM-ben, de előtte egy héttel, mint ahogy a végén a GTL volt. Lehetne akár Seat eurocup, vagy valami könnyen vezethető RWD moddal (nem tudom mik vannak), vagy pl a Fiat 500 is jó móka volt, csak alig voltunk párán...és sajnos itt a lényeg, hogy lenne-e rá igény? és már nagyon elszálltam de akár lehetne valami jó kis GTL-es kocsival ha van ilyen mod...

  7. #7
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Létezik egy gyári kiegészítő, a retro expansion, ami esetleg alkalmas lehet erre, bár nem igazán mentem még velük, így nem vagyok kompetens a témában, de ha összegyűlne egy stabil 15-20 fő engem lehet érdekelne a htcm mellett is

  8. #8
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Létezik egy gyári kiegészítő, a retro expansion, ami esetleg alkalmas lehet erre, bár nem igazán mentem még velük, így nem vagyok kompetens a témában, de ha összegyűlne egy stabil 15-20 fő engem lehet érdekelne a htcm mellett is
    igen, én kipróbáltam, nagyon tetszett, Taky is már mondta, hogy érdemes lenne megpróbálni, de nem volt nagy az érdeklődés rá sajnos...én támogatom.

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    • mínusz repülőrajt (macera, gikszer)
    • régi wtcc-s kocsikat elővehetnénk. 06-07. Sose mentem velük élesben. Hanyagolt stcc-sek is mehetnének bele, bms, corolla, a4...
    • pályák ne az elcsépelt, szokásosak legyenek. official valencia, puebla vagy curitiba(?), jerez, stb, ezeken élest még egyszer sem mentem. addon pályák ha kellenek, vmi ismeretlenebbek legyenek (ne spa, meg monza, mert blöee).
    • 2 hét helyet 1 hét időközönként (nemkell annyit készülni, és nem folyik szét annyira)
    • változó időjárást is kipróbálhatnánk, mármint olyat hogy futam alatt is leszakadhat az ég...
    Utoljára módosította: Kettel; 2015. 01. 26. 18:46.

  10. #10
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Létezik egy gyári kiegészítő, a retro expansion, ami esetleg alkalmas lehet erre, bár nem igazán mentem még velük, így nem vagyok kompetens a témában, de ha összegyűlne egy stabil 15-20 fő engem lehet érdekelne a htcm mellett is
    +1!

  11. #11
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Az folyamatos minden héten futam ugyanabban a szériában az elég feszített lenne szerintem az óvások miatt, meg úgy amúgyis.
    Repülőrajt szerintem a hibák ellenére is maradhat. Ahhoz képest, hogy szinte teszt nélkül lett bedobva szerint egyáltalán nem volt vészes. Idén elég sokszor indultam az élről. Állórajttal vszinüleg egyszer sem tudtam volna megtartani T1ig. Ennyi védelem szerintem kellene fwdknek. R2 még így is ott van ahol szépen lehet nyerni a rajtnál bömössel. Tomcy mesélhetne

    A többi pontodat én is támogatom

  12. #12
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Szerintem a repülőrajt jó, maradjon (mondom ezt rwd-sként)
    Változó időjárás jó, és van olyan, hogy futam közben változik (már tapasztaltam), csak a 25 perces futamaink rövidek ahhoz, hogy ez nagy eséllyel megtörténjen.
    Pár évvel régebbi verdák jók, csak maradjon rwd is.
    A két hetes periódust meghagynám.

  13. #13
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    A repülőrajtot én is támogatom, mindenképp maradjon, ad egy plusz izgalmat az első versenyen.
    A változó időjárás szuper volt, kár hogy verseny közben nem változott, de ezen lehet ezek szerint javítani.
    Hogy milyen autók vannak vagy lennének nekem speciel nagyon mindegy, csak legyen RWD.
    A heti versenyeket mondjuk nem választanám, az azért elég sok meló szempontjából minden héten úgy időzíteni, még így is néha necces (bár ez egyéni szoc problem, tudom).
    Számomra a pályák változatossága lenne kulcsfontosságú. Én a korábban feldobott pálya ötleteket szavazásra bocsátanám. Minden szervertagnak lenne 9-10 választása (attól függően, mennyi verseny lenne a szezonban) és a szervezők bedobnának mondjuk 15-20 pályát a kalapba. A legtöbb szavazatot kapott 9-10 pálya kerülne be a naptárba. Nekem nagyon hiányoznak a kevésbé futtatott pályák (Adelaide, Jerez, Estoril, Kyalami, Melbourne, Anderstorp, Phoenix, Detroit, Sao Paulo stb, stb.) Annyi brutál jó pálya van, hogy nehéz lenne összeszámolni, de pont ezért is könnyű a helyzet, mert van miből válogatni.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  14. #14
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Az őszi szezon szervezése nekem tetszett, jó a repülő rajt és változó idő is.
    A seq6-os Bmw-vel nincs tapasztalatom,de VW-t nem igazán szeretném látni!
    A bünti rendszert lehetne úgy módosítani, hogy ahány figyelmeztetése van a pilótáknak, annyiszor 2pont levonás, plussz a szokásos büntetések.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  15. #15
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg egy VW-TDI-Seq6 mentes bajnokság?
    Seq6 vagy a 6 sebességes bömbik?
    (Me' a 2009-es is 6 sebességes)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  16. #16
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Életkor
    29
    Üzenetek
    181
    No, akkor én is írok ide néhány sort.

    Tetszik az új időmérő rendszer, illetve a változó időjárás, izgalmasabb lett így az egész. A repülőrajtot is már kezdem megszokni, szóval részemről nem baj ha marad.

    Autók terén személy szerint nem vennék ki egy típust se, vagy ha mégis, akkor csak az eddig nem vagy alig használt autókat hagynám meg (pl. Peugeot 308, Opel Astra, BMW E46, stb.)
    Vagy ha mindenképpen színesíteni akarjuk a mezőnyt, akkor minden típusból pl. max. 5 darab szerepelhetne a bajnokságban.

    Hogy egy kicsit szorosabb legyen a mezőny, az épp akkori bajnokság első felében lévőknek plusz súlyt adnék. Például az első kettő kapna +40 kg-t, majd a harmadik és a negyedik 30-at és így tovább. Ahogy változik a bajnoki sorrend, úgy változik, hogy ki és mennyi súlyt kap. Igazságosnak nem biztos, hogy igazságos, de a valós bajnokságokban is vannak ilyesmi "büntetések", ezáltal szorosabb lehet a mezőny, bajnokság.

    Pályákból lehetne egy két egyszerűbb gyorsabb pálya is. Például Salzburgring, Mosport. Utóbbin már volt verseny, amin 73 nevezés volt ha minden igaz. Továbbá egy-két eddig még nem használt városi pálya pl. Houston, Long Beach, stb.

    Egy HTCM mellett futó bajnokságra kíváncsi lennék. Akár lehetne a Retro pack vagy WTCC87 vagy valamilyen GT is. Vagy akár valami forma autós bajnokság. Ami szerintem fontos lenne, hogy lehetőleg ugyanazokon a pályákon menjen, mint a HTCM, így talán kevesebb időt igényelne a készülés.

    Röviden ennyi.

  17. #17
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    A bajnokság állása szerinti súlybüntetés jó ötlet szerintem is. Nem sokkal, de összébb hozná az elejét.

  18. #18
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A bajnokság állása szerinti súlybüntetés jó ötlet szerintem is. Nem sokkal, de összébb hozná az elejét.
    A súlybüntetéses megoldások közül ez a legkorrektebb, az biztos. Hrocben 5 évet húztam le és mindig valamilyen súlybüntetés volt, több rendszer is ki lett próbálva, ez vált be leginkább. Viszont ehhez át kell alakítani a pontrendszert is, hogy passzoljon a súlyokkal.

    Az más kérdés, hogy annó épp emiatt csatlakoztam a mastershez is, mert nagyon meguntam hogy éveken keresztül cipeltem a cementes zsákot. A végeredményen nem változtatott soha, mert a végén úgyis az volt elöl aki megérdemelte, csak szorosabbak voltak a futamok. Ami jó. Az viszont elég nagy szivás volt egyenesben 40-45 kiloval a 0 kilosok ellen. Demoralizáló. Nem 1 körön, hanem futamon.

  19. #19
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    ...bajnokság első felében lévőknek plusz súlyt adnék

    A súlybüntetés - úgy tudom - nem a versenyzőt hivatott büntetni, hanem a típusok erősorrendjében fennálló araránytalanságokat szándékozik csökkenteni.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    ...bajnokság első felében lévőknek plusz súlyt adnék

    A súlybüntetés - úgy tudom - nem a versenyzőt hivatott büntetni, hanem a típusok erősorrendjében fennálló araránytalanságokat szándékozik csökkenteni.

    Arra lehet használni, amire csak akarjuk. Lehet versenyző és kocsi handycap-re, vagy akár büntetésre is.
    Prequal-on viszont nem használható.

  21. #21
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    ...bajnokság első felében lévőknek plusz súlyt adnék

    A súlybüntetés - úgy tudom - nem a versenyzőt hivatott büntetni, hanem a típusok erősorrendjében fennálló araránytalanságokat szándékozik csökkenteni.
    Ez így van, de szerintem ő arra gondolt, hogy aki éppen aktuálisan a bajnokság mondjuk első 10 pozíciójában van azok kapnának plusz súlyt függetlenül milyen autóval mennek.







  22. #22
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    ...A súlybüntetés - úgy tudom - nem a versenyzőt hivatott büntetni, hanem a típusok erősorrendjében fennálló araránytalanságokat szándékozik csökkenteni.
    Ez a márkánkénti súlyozás amúgy marhaság szerintem.
    Aki a sor végén ugyanazzal a márkával kullog a mezőny utána, amivel az eleje robog, az nagyságrendekkel jobban meg van szívatva, mint az eleje.
    Szerintem.

    (Mellesleg így látatlanban, elég macerás ezt kivitelezni.)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a márkánkénti súlyozás amúgy marhaság szerintem.
    Aki a sor végén ugyanazzal a márkával kullog a mezőny utána, amivel az eleje robog, az nagyságrendekkel jobban meg van szívatva, mint az eleje.
    Szerintem.

    (Mellesleg így látatlanban, elég macerás ezt kivitelezni.)

    Márkánként sokkal egyszerűbb, mint név szerint. Név szerint nagyon kell figyelni rá, hogy jó legyen a beállított név (ékezet, stb) és hogy a versenyző ne változtassa meg a nevét futam előtt. Márkánkénti súlyozásnál nincs ilyen probléma, bár az meg szerintem is értelmetlen a mi esetünkben. Illetve mint mondtam, prequal-on nem működik a súlyozás, csak futamon.

  24. #24
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Márkánként sokkal egyszerűbb, mint név szerint ...
    Értem, hogy egyszerűbb, de ettől még nem tartom igazságosnak.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  25. #25
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Arra lehet használni, amire csak akarjuk. Lehet versenyző és kocsi handycap-re, vagy akár büntetésre is.
    Prequal-on viszont nem használható.
    a versenyzőt miért kéne büntetni? Mert gyorsabb mint más ugyan azzal a technikával? Ez értelmetlen. Ha valaki gyorsabb nálam ugyan azzal az autóval akkor ne kapjon már súlyt hogy utolérjem. Jó nyilván plusz 40kg miatt nem érem utol de az elv az nagyon rossz. Szerintem max autót szabad súlyozni.

Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •