Szavazás eredménye: HTCM8 - Tavaszi szezon Szavazás!

Szavazók
44. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Teljes autó válassztékkal rendezzük a Tavaszi bajnokságot (RACE07, RaceOn, STCC, STCC2)?

    17 38,64%
  • K1: Vegyük ki a bajnokságból VW Scirocco-t a 6 sebességes BMW-ket és a Seat Leon TDI-t?

    11 25,00%
  • K1: Csak a 2006-os, 2007-es autókkal rendezzünk bajnokságot (Retro bajnokság)?

    18 40,91%
  • K2: Maradjon a repülő rajt az első futamokon (másodikon maradna az állórajt)?

    24 54,55%
  • K2: Legyen mindkét futamon állórajt!

    17 38,64%
  • K3: Maradjon a két részre bontott időmérő Q1 és Q2 (a Q2-őn Super Pole-s rendszerben)?

    29 65,91%
  • K3: Legyen egy időmérő edzés mint régen (Q1 = 30 perc)!

    9 20,45%
  • K4: Maradjon a változó időjárás minden versenyre?

    36 81,82%
  • K4: Száraz időjárás legyen minden futamon!

    4 9,09%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 4 5 6 7 8
Találatok: 176 - 193 (193 összesen)

Téma: HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!

  1. #176
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Biztos kell nekünk ez a Superpole?

    Nem tudom mi okozta, hogy azt hiszem Bélát Q2 után előre rakta a gép. Nem e-miatt az egy pozicó miatt kesergek, és nem is amiatt a + kavarodás miatt amit Béla félrahúzódása okozott a rajt után, hanem álltalában nem tartom jó öttletnek, hogy nem arra használjuk a programot amire ki lett találva és emiatt időnként beszívatjuk magunkat.
    Az se igazán tetszik, hogy mindenki rohan haza a munkából, menekül félre a család elől játszani, aztán a csapat jó esetben több mint fele vakarja a micsodáját 10-15 percig. 1-2szer már én is bejutottam és nagy feeling volt egyedül menni a pályán úgy, hogy csak 1 lövésed van, de így ebben a formában benne van a rizikó, hogy valamit összekever a program, mert nem mindenki fut Q-t, és e-mellett a mezőny többmint fele unatkozik. Ér ez nekünk ennyit?

    Én azt javasolnám a következő szezon ötletelőjeként, hogy vagy legyen mindenkinek Superpole, és a P2 tényleg P2 legyen csak, vagy ne erőltessük a dolgot és csináljuk hagyományos keretek között.

  2. #177
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    ...nem is amiatt a + kavarodás miatt amit Béla félrahúzódása okozott a rajt után, hanem álltalában nem tartom jó öttletnek, hogy nem arra használjuk a programot amire ki lett találva és emiatt időnként beszívatjuk...

    Milyen kavarodást okozott, hogy félrehúzódtam? Szóltam, hogy lehúzódok. Szerintem nem okozott akkora kavarodást mintha rosszúl rajtoltam volna, de közben foggal-körömmel ragaszkodok minden pozícióhoz. Persze lehet, hogy tévedek.



    A másik amit nem értek, hogy mire van kitalálva a játék superpole opciója, ha nem arra amire használjuk?
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  3. #178
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen kavarodást okozott, hogy félrehúzódtam? Szóltam, hogy lehúzódok. Szerintem nem okozott akkora kavarodást mintha rosszúl rajtoltam volna, de közben foggal-körömmel ragaszkodok minden pozícióhoz. Persze lehet, hogy tévedek.



    A másik amit nem értek, hogy mire van kitalálva a játék superpole opciója, ha nem arra amire használjuk?
    A chatnek csak egy részét olvastam és fejből nem tudtam a rajt sorrendet sem, így nem nagyon tudtam, hogy ki hanyadik helyről fog félrehúzódni. Sztem nem én voltam az egyetlen a rajtrácson aki nem volt képben.

    A játék úgy van kitalálva, hogy mindenki fut superpole-t és nem csak a P2 első 10 és én is pont ezt javasoltam: Menjen mindenki vagy senki. (lehet rosszul emlékszem de sztem többször volt már kavarodás a hátsó traktusban emiatt)

  4. #179
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    A chatnek csak egy részét olvastam és fejből nem tudtam a rajt sorrendet sem, így nem nagyon tudtam, hogy ki hanyadik helyről fog félrehúzódni. Sztem nem én voltam az egyetlen a rajtrácson aki nem volt képben.

    A játék úgy van kitalálva, hogy mindenki fut superpole-t és nem csak a P2 első 10 és én is pont ezt javasoltam: Menjen mindenki vagy senki. (lehet rosszul emlékszem de sztem többször volt már kavarodás a hátsó traktusban emiatt)
    Akkor a lényeget láttad: valaki félre fog húzódni, ami meg is történt, ki a fal mellé, lehető leggyorsabban.
    Jah, ez igaz, a játék valóban enged mindenkit. (Tehát akkor nem a „mire” hanem a „hogyan” a kérdés. )
    Mindenki vagy senki? Hát... ezt majd meglátjuk a következő szezonban. (Én nem tartom valószínűnek, de ezt nem én fogom eldönteni.)

  5. #180
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Béla én tudtam, hogy honnan fogsz kihúzódni, mert velem voltál egy rajthelyen kicsit paráztam is, hogy repülünk-e a szétválásnál vagy mi lesz, de szerencsére az nem okozott gondot.

    Nagival viszont egyetértek annyiban, hogy a superpole csak annak a 10 embernek izgalmas, aki bejut q2-be, a többiek addig malmoznak. Párszor nekem is sikerült bejutni q2-be, nem rossz, de olyan nagyon sokat nem tesz hozzá az élményhez.

  6. #181
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...velem voltál egy rajthelyen kicsit paráztam is, hogy repülünk-e a szétválásnál vagy mi lesz, de szerencsére az nem okozott gondot.

    Nagival viszont egyetértek annyiban, hogy a superpole csak annak a 10 embernek izgalmas, aki bejut q2-be, a többiek addig malmoznak. Párszor nekem is sikerült bejutni q2-be, nem rossz, de olyan nagyon sokat nem tesz hozzá az élményhez.
    Igen, tudom. Én sem tudtam mást csinálni, mint bízni, benne most sem okoz galibát. (Ha emlékeztek történt már ilyen egymásra pakolósdi úgy rajtráscson, mint boxban, de a csodálkozásnál nagyobb gondot sosem okozott tudtommal. És pont ebból kifolyólag nem gondolnám, hogy a SP-nak olyan sok köze lenne a dologhoz.)
    Félreértés ne essék, nekem nem tisztem / érdekem védeni a SP rendszert. Kértétek, bekerült, használtuk, a tapasztalatok fényében a következő szezon előtt lehet érvelni ellene vagy mellette.
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 05. 30. 21:28.

  7. #182
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Ha jól emlékszem slovakiaringen volt talán Tomcyval, hogy repült a levegőbe ilyen egymásra rakott rajtnál.

  8. #183
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Ezaz egymásra rakás rajtrácson dolog, nem azért van mert kevesebb mint 10mp-el a start elött mentek ki? Mert vaneza bug, és homályosan úgy dereng mintha ezt okozná.

    Superpole-ban azt lehetne megnézni hogy a Q1-es helyezések (első tiiz), és a Q2-es sorrend között van-e érdemi eltérés?

  9. #184
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezaz egymásra rakás rajtrácson dolog, nem azért van mert kevesebb mint 10mp-el a start elött mentek ki? Mert vaneza bug, és homályosan úgy dereng mintha ezt okozná.
    Igen, az utolsó pillanatban kilépés szokta ezt a bugot előhozni. Jó 20-30 seccel a vége előtt kiérni



    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Superpole-ban azt lehetne megnézni hogy a Q1-es helyezések (első tiiz), és a Q2-es sorrend között van-e érdemi eltérés?
    Jelenleg igen, mivel a q1et nem szoktuk teljesen kihajtani, meg superpoleban amúgyis dőlhet a papírforma, egy apró hibától is. Annak idején épp ezért is merült fel a bevezetés, a meglepifaktor miatt.

  10. #185
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezaz egymásra rakás rajtrácson dolog, nem azért van mert kevesebb mint 10mp-el a start elött mentek ki? Mert vaneza bug, és homályosan úgy dereng mintha ezt okozná.

    Superpole-ban azt lehetne megnézni hogy a Q1-es helyezések (első tiiz), és a Q2-es sorrend között van-e érdemi eltérés?
    Tudom, hogy van a késői kilépés bug, ezért általában 40-50 mp-el a start előtt mindig kilépek, mint ahogy most is, ezért nem hiszem, hogy emiatt lett volna.

  11. #186
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Hát amikor ez volt akkor ilyen 20-30sec között voltunk, azóta figyelek, hogy 40sec alá ne menjen nagyon a kirakós idő.

  12. #187
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Ez az egymásra pakolás eszembe se jutott. Én nem nagyon emlékszem, hogy csinált volna ilyet a program a régi (mindenki fut mért kört a qualin) rendszerben. Lehet az zavar be, hogy a mezőny fele nem megy ki a boxból a "hivatalos qualin" és erre nincs felkészítve a software.

    Ezek szerint valami más galiba is volt ennél a rajtnál, mert ha Béláékat ugyanarra a rajtrácsra rakta, akkor még mindig nem értem miért indultam én a 12. kockából. Azt hittem Béla miatt, de ezek szerint valakit még pluszba be rakott elém.

    (Nem igazán zavar, hogy 10en vagy 12 indultak végül előlem, csak jó lenne tudni mi okozza a bugot a software-ben)

  13. #188
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    akkor még mindig nem értem miért indultam én a 12. kockából. Azt hittem Béla miatt, de ezek szerint valakit még pluszba be rakott elém.

    (Nem igazán zavar, hogy 10en vagy 12 indultak végül előlem, csak jó lenne tudni mi okozza a bugot a software-ben)
    12. Helyről kellett indulnod, csapattarsam volt a 11. előtted Varga Balázs meg a 10. Tudom, mert a TS-en beszéltünk róla. Ami bezavarhatott, hogy valakit ledobott vagy kilépett Q2 alatt, majd visszajött. Ekkor láthattad magadat a 11. helyen.

  14. #189
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    12. Helyről kellett indulnod, csapattarsam volt a 11. előtted Varga Balázs meg a 10. Tudom, mert a TS-en beszéltünk róla. Ami bezavarhatott, hogy valakit ledobott vagy kilépett Q2 alatt, majd visszajött. Ekkor láthattad magadat a 11. helyen.
    Jah igen, asszem a Q2-n engem dobott le (pedig mentem egy pejvajó időt, éscsak utána láttam hogy hékás), és pont visszaértem a warmup elött.

  15. #190
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    12. Helyről kellett indulnod, csapattarsam volt a 11. előtted Varga Balázs meg a 10. Tudom, mert a TS-en beszéltünk róla. Ami bezavarhatott, hogy valakit ledobott vagy kilépett Q2 alatt, majd visszajött. Ekkor láthattad magadat a 11. helyen.
    Én nem tudom hogy kellett volna lennie, de én abban a tudatban fejeztem be a Q1t, hogy 11. vagyok. Aztán egyszer a Q2 végére meg 12. lettem. Gondoltam valaki befutott az utolsó másodpercekben elém amit nem vette volna észre, de az eredmény kiírásban is 11. vagyok. Sajnos nem mentettem print screent az állásról a végén, de most akkor mi van itt?!?

    Lehet valakit kidobott a szerver aztán visszajött és kigurúlt Q2re, ha így is volt nagyon nem jó ez így hogy itt mindenki improvizálhat amellett, hogy a program meg alapból mindent összekavar.

    Nem tudom hogy van a szabály, de szerintem annak kéne a jelen körülmények között SPt futnia aki a Q2 listában a session indulásnál az 1. 10ben benne van. Ha nekimentél a falnak, defektet kaptál felrobbant a motorod, vagy éppen kidobott a szerver az kellemetlen de része a szimulátorozásnak vissza lehet jönni, de az idő bukta - legalábbis addig amig csak az 1. 10 futhat SPt.

  16. #191
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az egymásra pakolás eszembe se jutott. Én nem nagyon emlékszem, hogy csinált volna ilyet a program a régi (mindenki fut mért kört a qualin) rendszerben. Lehet az zavar be, hogy a mezőny fele nem megy ki a boxból a "hivatalos qualin" és erre nincs felkészítve a software.
    (...) csak jó lenne tudni mi okozza a bugot a software-ben)
    Az okozza, hogy némely pálya nem kezeli megfelelően a rajtrácsot, illetve annak utólagos bővítését. Elsőre jellemző példa Bathurst, a másodikra pedig Hungaroring11. Ebből adódik az egymásra(egymás elé) pakolás, a hagyományos, egyfordulós rendszerben is megjártuk már, például Béla is egy rc-hu futamon a Hungaroringen, ha emlékezetem nem csal. Talán Hegyi Zsoltinak is vannak erről emlékei, dtm-ből. Plus HTCM6-Bathurst, szintén hagyományos időmérővel.
    Tehát semmi köze hozzá, hogy hányan futottak mért kört. A kilépek-visszajövök téma pedig azért tesz előrébb vagy hátrébb, mert mikor először fellépsz a szerverre, kapsz egy ID-t, és az megmarad ha kiesel is, hacsak valaki közben el nem foglalja. Jellemző példája volt ennek régebben, mikor 5-10 ember volt URH-s, és tíz perccel az időmérő vége előtt ki kellett lépni és vissza, hogy ne legyen mért idő.
    A sorrend nem aszerint alakult ki mikor jött vissza, hanem az eredeti fellépés szerint. Ez van.
    Az egymásra pakolás nem olyan nagy gond egyébként, ha van felvezető kör.
    Nürburgringről eddig nem tudtam, gyári pályák közül csak Pau "hibás" és Marracesh, ha túl nagy a rajtrács.

  17. #192
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem tudom hogy kellett volna lennie, de én abban a tudatban fejeztem be a Q1t, hogy 11. vagyok. Aztán egyszer a Q2 végére meg 12. lettem. Gondoltam valaki befutott az utolsó másodpercekben elém amit nem vette volna észre, de az eredmény kiírásban is 11. vagyok. Sajnos nem mentettem print screent az állásról a végén, de most akkor mi van itt?!?

    Lehet valakit kidobott a szerver aztán visszajött és kigurúlt Q2re, ha így is volt nagyon nem jó ez így hogy itt mindenki improvizálhat amellett, hogy a program meg alapból mindent összekavar.

    Nem tudom hogy van a szabály, de szerintem annak kéne a jelen körülmények között SPt futnia aki a Q2 listában a session indulásnál az 1. 10ben benne van. Ha nekimentél a falnak, defektet kaptál felrobbant a motorod, vagy éppen kidobott a szerver az kellemetlen de része a szimulátorozásnak vissza lehet jönni, de az idő bukta - legalábbis addig amig csak az 1. 10 futhat SPt.
    Sokáig ha jól emlékszem Te voltál a 10. Majd csapattársam, Szilágyi Dani megelőzött. Az utolsó másodpercekben Varga Balázs megelőzött mindkettőtöket, így lettél 12. Az oldalon www.gtr-masters.hu/result/7106 Danit rakja nagyon rossz helyre, mert ő végül pár ezreddel a 10. helyről lemaradva 11. lett. Q2-n Kristóf eltűnt pár másodpercre, akkor mindenki eggyel előrébb lépett. Kristófot miután visszajött a 10. helyre rakta (kört nem is ment ha jól tévedek), ami pont jó is volt, mivel top10-ben végzett.

    Egyébként szerintem az lehet amit Bandybaa írt, bugos lehet a pálya.

  18. #193
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    ...például Béla is egy rc-hu futamon a Hungaroringen, ha emlékezetem nem csal...
    Hm... vagy nagyon részeg lehettem, vagy nem én voltam, de nem rémlik. Bár a lényegen egy hangyafülnyit sem változtat.

Oldal: 8 / 8 ElsőElső ... 4 5 6 7 8

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •