Találatok: 1 - 22 (22 összesen)

Téma: Triple Screen

Pittner Gábor Versenyző
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    47

Triple Screen

Látom többen használtok 3 monitoros rendszert, érdeklődni szeretnék melyek az ideális beállítások tapasztalataitok szerint.
    - Szélső monitorok milyen szögben állnak?
    - A játékos szeme milyen messze, illetve milyen magasságban van?
    - FOV ?

Valamint ha különböző típusú monitorokat használok milyen lehetőségek vannak nagyjából egyformára kalibrálni. Egy régebbi típusú lcd és egy újabb led világítású lcd között olyan színbeli eltérések vannak, hogy zavaró.
    A monitorok saját menüjéből (szín kontraszt fényerő) még közelíteni se nagyon tudtam egymáshoz. Van-e valamilyen lehetőség egyformára kalibrálni?

Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.084
    Idézet Eredetileg Pitti írta Hozzászólás megtekintése
    Látom többen használtok 3 monitoros rendszert, érdeklődni szeretnék melyek az ideális beállítások tapasztalataitok szerint.
    - Szélső monitorok milyen szögben állnak?
    - A játékos szeme milyen messze, illetve milyen magasságban van?
    - FOV ?

Valamint ha különböző típusú monitorokat használok milyen lehetőségek vannak nagyjából egyformára kalibrálni. Egy régebbi típusú lcd és egy újabb led világítású lcd között olyan színbeli eltérések vannak, hogy zavaró.
    A monitorok saját menüjéből (szín kontraszt fényerő) még közelíteni se nagyon tudtam egymáshoz. Van-e valamilyen lehetőség egyformára kalibrálni?
    Nekem az a tapasztalatom, hogy ezt mindenki saját magára szabja, ill. szem-fej pozicióhoz.
    Azt nem mondom meg ,hogyan csináld, de azt igen, hogy nálam hogy lett elfogadható.
    A szélső monitorokat olyan szögbe állitottam, hogy ha feléjük forditottam a fejem merőleges legyen a kőpernyővel. Tehát a monitor szögek, szem-monitor távolságtól függ. Ha közelebb ülsz, akkor nyilván nagyobb szöget fog bezárni, ha távolabb, akkor kissebbet. ( viszonyitási alapként: nálam a monitor(ok)-szem távolság 1050mm, a bezárt szögeket a monitorok között meg nem is mértem, mert már igy minek de kb 18-20 fok körül lehetnek ) A Triple screen menüben csak meg kell adnod a méreteket (mm-ben), és elég reálisan be is lehet állitani.
    A szemmagasságot igyekezztem a monitor közepével egyszintbe hozni.
    -FOV: embere válogatja igazából ,ami neked bejön. Végül is ha jól belövöd a Triple screen szettet, akkor szinte már be is állitottad.

Monitor kalibráció egy elég kényes dolog. Létezik mérőműszer hozzá, de Drága,és ritkán köll. Igaz nálam is mind 3 más márkájú, de legalább mind LCD. Én csak szemre kalibráltam be. Nem volt nagy eltérés, egy kis kontraszt és gamma igazitás ,és kész is volt .
    Viszonylag jól is sikerült mások elmondása szerint. LED vs LCD-vel még nem volt dolgom, igy ebben nem tudok segiteni.
    Hát igy röviden ennyi :P

Jah, még annyit, hogy AC-ban a "Triple screen" résznél a szélsőket picit megnyitom kifelé a jobb oldali tükör miatt (lényegében ez egy FOV törés).
    Utoljára módosította: csori23; 2015. 01. 22. 07:29.

Pittner Gábor Versenyző
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    47
    Köszönöm, hogy megosztottad. AC-ben a triple screen beállításoknál a szélső monitorok szögét is meg kell adni nem? Ha nem mérted akkor oda mit írtál? (rotation spinner, bal felső adat ) Gondolom ez az adat kell a programnak, hogy milyen torzítást kell a szélső monitorokra alkalmazni, hogy valósnak tűnjön a kép.

Azt szeretném, hogy minden pont oda kerüljön ahol valójában is lenne. Ha pl a jobb tükör mondjuk 75-80 fokban van, akkor be kell ülnöm teljesen a szélső monitorok közé amik legalább 45 fokban vannak, hogy ott lássam a tükröt. Ha mellettem van egy autó akkor azt szeretném ott látni ahol tényleg van, mert nehéz kiszámítani ha a fov jóval nagyobb mint amit egyébként a 3 monitor lefed. Úgy nem érzem igazából a teret.

Amúgy ez alapján próbálok okosodni: http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=287241027

Azért nem kell annyira egyformára hozni a három monitor színét, hogy műszer kelljen, csak úgy szemre bőven elég lenne. Két egyforma samsung 27-es lcd monitorom van, és hoztam kölcsönbe egy ledes philipset, de ég és föld. A samsung sárga hideg beállítás mellett is a philips meg kék meleg beállítással is. Szóval régi lcd-t kell keresnem, csak nem nagyon találok használtba se

Lányi Tamás Adminisztrátor
    Életkor
    38
    Üzenetek
    2.086
    Úgy emlékszem Sinka Dani posztolt valamelyik topicba múlt héten egy oldalt azoknak, akik 3 monitoros rendszert építenek.
    http://www.monitorguru.hu/
    a demo monitorok között vannak jó vételek, érdemes körülnézni. mondjuk azt nem tudom lcd-jük van-e.

Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.084
    Idézet Eredetileg Pitti írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, hogy megosztottad. AC-ben a triple screen beállításoknál a szélső monitorok szögét is meg kell adni nem? Ha nem mérted akkor oda mit írtál? (rotation spinner, bal felső adat ) Gondolom ez az adat kell a programnak, hogy milyen torzítást kell a szélső monitorokra alkalmazni, hogy valósnak tűnjön a kép.

Azt szeretném, hogy minden pont oda kerüljön ahol valójában is lenne. Ha pl a jobb tükör mondjuk 75-80 fokban van, akkor be kell ülnöm teljesen a szélső monitorok közé amik legalább 45 fokban vannak, hogy ott lássam a tükröt. Ha mellettem van egy autó akkor azt szeretném ott látni ahol tényleg van, mert nehéz kiszámítani ha a fov jóval nagyobb mint amit egyébként a 3 monitor lefed. Úgy nem érzem igazából a teret.

Amúgy ez alapján próbálok okosodni: http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=287241027

Azért nem kell annyira egyformára hozni a három monitor színét, hogy műszer kelljen, csak úgy szemre bőven elég lenne. Két egyforma samsung 27-es lcd monitorom van, és hoztam kölcsönbe egy ledes philipset, de ég és föld. A samsung sárga hideg beállítás mellett is a philips meg kék meleg beállítással is. Szóval régi lcd-t kell keresnem, csak nem nagyon találok használtba se
    Na megnéztem neked,mert csak fejből irtam a dolgokat, amire emlékeztem. Itt lesz egy kép az enyémről,ami talán segit valamelyest: https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cjpg Ime. Be lehet ezt igy is szépen állitani, hogy oldalra is láss, csak ugye torzitani kell.
    Csak szólok ,hogy 3x27es monitorokkal és a 45 fokos szögekkel nehéz lesz úgy kivitelezni, ahogy azt te leirtad(real nézet). Max csak ugy, ha az arcod karcolja a középsőt és a kormányod a monitor túloldalán lesz, de gondolom ezt te sem igy akarod.
    Real nézethez min 5 moncsi kellene (vagy projektorok).
    Valahogy igy

De nem szaporitom a szót. Próbálgasd, és rá fogsz jönni..

Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    28
    Üzenetek
    789
    Szerintem a legpraktikusabb ha a középső monitort mininél közelebb húzód magadhoz és a szélsőket pedig 45-60° közé belövőd, már láttam olyan configot, ahol 90° volt a szélső monitor. Itt a lényeg, hogy minél Jóbban betudod forgatni annál nagyobb FOVod lesz.
    Ha jól adod meg programnak a távolságokat és méreteket, akkor a valós képet fogja neked kivetíteni 3 monitorra a te szemszögedből, még 90°ra beforgatott monitorra is. Elvileg a szélső monitoroknak sem kell veled pont szembe lennie, arra kell figyelni, hogy monitor "beláthatósági szögébe" beleessen a fejpozíciód.
    Tényleg ember függő ez is, de Asseto és iracing 0-tól 90 fokig 1 szemszögből valós perspektívát fog adni, azért elrontani nem lehet. :P

Horváth József Szervező
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.177
    A monitorok közepe szem magasságban van. Ezt az ülésem magassága határozza meg. Kb 50cm távolságban van tőlem. A két szélső monitor szöge kb 25 fok. Arra figyelj (ami engem leginkább zavart), hogy a monitorok olyanok legyenek, hogy a műanyag keret vékony legyen. Én úgy állítottam be, hogy a középső monitor kerete kitakarja a két szélső monitor keretét, így sokkal közelebb kerültek egymáshoz (kb. 1cm). Még nagyon fontos, hogy a monitorok felső síkja tökéletesen síkbe kerüljenek egymással. Ezzel elég sok időt elszórtam, de végül mindenféle papíralátéttel sikerül megfelelően rögzíteni. Az volt a baj, hogy mikor meghúztam a monitor rögzítő csavarokat, akkor nemcsak emelkedett a monitor, de csavarodott is a felfogatáson.

Ha gondolod lefényképezem a kialakítást csak írj.

Pittner Gábor Versenyző
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    47
    Nem biztos, hogy feltétlenül látni szeretnék 180 fokot, akkor tényleg nagyon közel kell ülni kormánnyal a túloldalon
    Lehet, hogy elég a 130 140 fok is amit a 3 monitor ad. Nem tudom csak elmélkedem mi lehet jobb
    Köszi a képeket.

Pittner Gábor Versenyző
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    47
    Sajnos a két monitoromon nincs vesa felfogatás, ezt akkor láttam mikor hazaértem. Szóval egyedi asztal gyártás lesz szoba sarkába
    A középső monitornak valami függőlegesen állíthatóra gondoltam.
    Köszönöm az infókat.

Sziasztok!
    Monitor cserén töröm a fejem. Jelenleg 4320*900 a 3 monitor(16:9) felbontása.
    24es monitorokra szeretnék váltani, csak nem tudom, hogy 16:10 vagy 16:9 legyen.
    Gtx1070 elboldogulna 5760*1200as felbontással?

Tapatalkkal küldve az én thor eszközömről

Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    34
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg menyus11 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Monitor cserén töröm a fejem. Jelenleg 4320*900 a 3 monitor(16:9) felbontása.
    24es monitorokra szeretnék váltani, csak nem tudom, hogy 16:10 vagy 16:9 legyen.
    Gtx1070 elboldogulna 5760*1200as felbontással?

Simán elbírja. Ilyen felbontáson hajtok egy gtx 1060at. PP effectel, élsimítással 100 fpsem van. Az 1070 30-40%al erősebb, szóval nyugodtan belevághatsz.

Tapatalkról küldve.

Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Simán elbírja. Ilyen felbontáson hajtok egy gtx 1060at. PP effectel, élsimítással 100 fpsem van. Az 1070 30-40%al erősebb, szóval nyugodtan belevághatsz.

Tapatalkról küldve.
    Köszönöm. Akkor keresek 3 egyformat hasznaltan. 24" elég amúgy? Vagy nagyobb kellene? 27?

Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    34
    Üzenetek
    416
    Köszönöm. Akkor keresek 3 egyformat hasznaltan. 24" elég amúgy? Vagy nagyobb kellene? 27?

24"en már jól mutat. Ha van lehetőséged rá akkor természeten 27".

Tapatalkról küldve.

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    32
    Üzenetek
    20.850
    Sohasem lehet elég nagy ... viszont 27-esnél már véleményes, hogy elég-e a FHD felbontás (~82 DPI).

Magamról tudom, hogy nekem már necces, másnak lehet simán jó, ez erősen egyénfüggő, ezt más nem fogja tudni eldönteni helyetted.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 03. 27. 17:18.

Köszi mindkettőtöknek a választ. Akkor elkezdem a keresgélést.

Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    30
    Üzenetek
    1.855
    Köszi mindkettőtöknek a választ. Akkor elkezdem a keresgélést.

Gondolom a 144hz nem cél, ha csak nem vagy milliomos, de az input lagra mindeképpen keress rá

Polyák Imre Regisztrált
    Üzenetek
    3
    Sziasztok!

Mielőtt bármit is írnék leszögezem, hogy annyit értek a pc-khez mint a szomszéd Sanyi bácsi.

Szeretnék vásárolni egy komplett PC-t. A konfigurációhoz tartozó vga: amd radeon rx550 2gb 128bit AMD Radeon RX550 2gb GDDR5 128 bit.

(A komplett konfig. egyébként: AMD Ryzen 3 1200 4x3.1/3.4 ghz, 8gb ddr4 2133mhz)

A kártyán 1 dvi, 1 hdmi és 1 dp kimenet. Az egyik kérdésem az, hogy ez a kártya képes-e kezelni 3 monitort egyszerre?
    A másik kérdésem pedig az, hogy a fenti konfig. képes értékelhető (high settings) beállításokkal futtatni az Assetto Corsát akár 3 monitoron?
    Utalásokat találtam arra, hogy a kérdésemre a válasz igen, de biztos választ még nem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
    Imre

Rozsi Sándor Szervertag 2019 Morgo logója
    Város
    Pécs
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.384
    Idézet Eredetileg PolyakIm írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Mielőtt bármit is írnék leszögezem, hogy annyit értek a pc-khez mint a szomszéd Sanyi bácsi.

Szeretnék vásárolni egy komplett PC-t. A konfigurációhoz tartozó vga: amd radeon rx550 2gb 128bit AMD Radeon RX550 2gb GDDR5 128 bit.

(A komplett konfig. egyébként: AMD Ryzen 3 1200 4x3.1/3.4 ghz, 8gb ddr4 2133mhz)

A kártyán 1 dvi, 1 hdmi és 1 dp kimenet. Az egyik kérdésem az, hogy ez a kártya képes-e kezelni 3 monitort egyszerre?
    A másik kérdésem pedig az, hogy a fenti konfig. képes értékelhető (high settings) beállításokkal futtatni az Assetto Corsát akár 3 monitoron?
    Utalásokat találtam arra, hogy a kérdésemre a válasz igen, de biztos választ még nem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
    Imre
    Nem vagyok képben a Radeonokat illetően, de a 128 bit sávszél és a 2 Gb RAM, az elég kevéske lesz az 5760-as felbontáshoz (is). Én korábban egy felhúzott i5 2500K-val, GTX 760-nal (szintén 2 giga RAM) használtam egy hétig (6400*1080), amíg megérkezett az 1070, de alkalmatlan volt online versenyre, egyedül gyakorolni még úgy, ahogy.

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    32
    Üzenetek
    20.850
    A 550 kevés lesz a 3 kijelzőhöz, 580 kellene inkább, de azon sem lesz miden csúszka max-on, inkább közepesen. Megjegyzem, AC-ban szerintem nem is kell max-ra húzni mindent, mert teljesen értelmetlen néhány effekt. AC-hoz egyébként inkább nVidia kártya passzol, egy GTX970-nel már lehet vállalható kompromisszumokkal Triple Screen-t futtatni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 27. 18:02.

Pokornyi Balázs Szervertag 2019
    Üzenetek
    140
    Sziasztok!

Az 550 szerintem is kevés lesz 3 monitorhoz. Én korábban GTX 960-al játszottam egy darabig 3 monitoron, ami egy erősebb kártya, de mindent lehúzva, post processinget kikapcsolva is csak 60 fps körül volt. Tömegben meg 30-40. Ha nem is sokkal erősebb kártya, de minimum 4gb ram azért ajánlott a 3 monitorhoz. Ahogy írták szerintem is inkább gtx 970-1060 környékén nézelődj.

Polyák Imre Regisztrált
    Üzenetek
    3
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Az 550 szerintem is kevés lesz 3 monitorhoz. Én korábban GTX 960-al játszottam egy darabig 3 monitoron, ami egy erősebb kártya, de mindent lehúzva, post processinget kikapcsolva is csak 60 fps körül volt. Tömegben meg 30-40. Ha nem is sokkal erősebb kártya, de minimum 4gb ram azért ajánlott a 3 monitorhoz. Ahogy írták szerintem is inkább gtx 970-1060 környékén nézelődj.
    Először is köszönöm a gyors válaszokat. Van egy másik konfiguráció ami: Intel i3 6100 2x3.7ghz, 8gb ddr4 2133mhz és Nvidia Geforce GTX1050 2gb ddr5 128bit-es vga kártyával van szerelve. Ez alkalmasabb lehet a többmonitoros használatra?

Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    32
    Üzenetek
    20.850
    Először is köszönöm a gyors válaszokat. Van egy másik konfiguráció ami: Intel i3 6100 2x3.7ghz, 8gb ddr4 2133mhz és Nvidia Geforce GTX1050 2gb ddr5 128bit-es vga kártyával van szerelve. Ez alkalmasabb lehet a többmonitoros használatra?
    Sajnos ez is gyengus lesz.

Adok neked egy laikusként is jól követhető tippet,
    ezt a két oldalt használd és keresd ki a szóban forgó CPU és GPU típusát és pontszámát:
    https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php
    https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

GPU ~8000 pontszám felett jöhet csak szóba a 3 monitor és az is kompromisszumos
    CPU ~6000 pontszám alatt kevés lesz

Ha meg tényleg vmi combosabbat akarsz, akkor számolj rá mindkettőre jó 30%-ot.

Persze a kérdés ennél sokkal komplexebb, de első körös szűrésnek megteszi...
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 28. 15:05.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •