Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (87 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT3 Tesztkupa - Silverstone

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik az Assetto Corsa GT3 Tesztkupa, negyedik helyszínünk Silverstone!



    4. Futam: Silverstone
    Autók:
    BMW Z4 GT3, McLaren MP4-12C GT3, Mercedes SLS GT3 (Michelisz Norbi setup & Tóth Gábor WR setup)
    Időpont: 2015.01.29 (csütörtök) & 2015.02.01 (vasárnap)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:45-21:00 (15 perc)
    Időmér
    ő: 21:00 - 21:20 (20 perc)
    Futam hossza: 21 kör (~45 perc)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 100%
    A pálya határa:
    két kerékkel mindig a fehér vonalon belül!
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: tiltott
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    Ha nem frissül a köridőd:
    AC GT3 - Elveszett idők jelzése

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #R1 , #R2, #R3
    Jelszó és szerver beosztás:
    itt a topikban kerül kihirdetése futam napján este 8 után

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Assetto Corsa GT3 Tesztkupa
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Gyakorló szerver és setup: katt ide


    Fontos!!
    • Mivel az Assetto Corsa multipalyer jelenleg még beta állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 02. 01:28.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    Ezen a futamon a kipörgés gátló (TC) és az ABS használata már nem engedélyezett!

    Gyakorlás céljából indítottam egy #Prekval és egy FUN szervert:
    Szerver:
    GTR-Masters.hu #Prequal / #FUN
    Pass: masters


    A gyakorló szerver "Pickup"-os, tehát bármikor lehet rá csatlakozni!


    Kérünk mindenkit hogy a korrektség jegyében figyeljetek oda nagyon a vágásokra, kivétel nélkül a pálya minden pontján két kerékkel a fehér vonalon belül kell haladni!
    Azon versenyzőket, akik nem tartják tiszteletben a szabályokat és versenytársaikat, azokat ki fogjuk zárni a bajnokságból!


    Setup:
    A linkeken elérhető Michelisz Norbi Mecedes SLS GT3 setup-ja.
    Mivel az ABS használata itt már nem engedélyezett, ezért érdemes a fékerőt hátrébb állítani, az első rugókon keményíteni, valamint a "brake gamma" beállításokkal is eljátszani.

    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 01. 14:11.

  3. #3
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193

    ABS és TC

    Már vannak fent ABS-es és/vagy TC-s idők a prekvalin. Az app szűrni fogja ezeket és nem is tölti majd fel a prekvali listára?

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Már vannak fent ABS-es és/vagy TC-s idők a prekvalin. Az app szűrni fogja ezeket és nem is tölti majd fel a prekvali listára?
    Ezek az idők törölve lesznek és igen, az App hamarosan csak a TC és ABS nélküli köröket fogja feltölteni.

  5. #5
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193

    Prekvali

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek az idők törölve lesznek és igen, az App hamarosan csak a TC és ABS nélküli köröket fogja feltölteni.
    Ok, még egy kérdés / kérés, nem lehetne megjeleníteni a szektoridőket meg a többi adatot a táblázatban, mint régen?
    Bocs Szabi, hogy zaklatlak.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, még egy kérdés / kérés, nem lehetne megjeleníteni a szektoridőket meg a többi adatot a táblázatban, mint régen?
    Alapból az AC sajnos nem küldi ezeket az infókat, ahhoz hogy kikerülhessenek, vagy külső app-ot kell mindenkinek feltennie, vagy a Rank App-ot kell módosítani... idővel megoldjuk, de nem ez most a legfontosabb.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    Ezen a futamon már tilos az ABS és TC használat, azon versenyzők esetében, akik ezt figyelmen kívül hagyva futották meg a prekvalifikációs idejüket, az ő idejükhöz hozzáadásra került +2 másodperc ABS és +1 másodperc TC használatáért.

  8. #8
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelem!

    Ezen a futamon már tilos az ABS és TC használat, azon versenyzők esetében, akik ezt figyelmen kívül hagyva futották meg a prekvalifikációs idejüket, az ő idejükhöz hozzáadásra került +2 másodperc ABS és +1 másodperc TC használatáért.
    A Qualin futott hivatalosnak mondott időm, a GTR-Masters szerveren 2,04,463 vagy 467 légyszíves megnézni, mert az az érvényes nyílván nem ez a + + másodperces idő. Csak nem írja főlül a practicét, valamiért. Kérem javítani.

  9. #9
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Ma mentem egy 2:02.293-at, de tegnap még egy 2.02.213-al voltam a prequalban, amit előtte futottam!
    Felülírta a jobb időmet a később futott rosszabb idővel?

    Silverstone.jpg

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ma mentem egy 2:02.293-at, de tegnap még egy 2.02.213-al voltam a prequalban, amit előtte futottam!
    Felülírta a jobb időmet a később futott rosszabb idővel?
    Fentebb írtam, hogy a korábbi idejéhez mindenkinek hozzá lett adva büntető másodperc, aki ABS-sel és TC-vel futotta azt... ezért tudtál javítani.
    Remélem az új időd már segítségek nélkül futottad...

  11. #11
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Fentebb írtam, hogy a korábbi idejéhez mindenkinek hozzá lett adva büntető másodperc, aki ABS-sel és TC-vel futotta azt... ezért tudtál javítani.
    Remélem az új időd már segítségek nélkül futottad...
    Mit tudom En...
    majd megnezem hol kell kikapcsolni!

  12. #12
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    A Qualin futott hivatalosnak mondott időm, a GTR-Masters szerveren 2,04,463 vagy 467 légyszíves megnézni, mert az az érvényes nyílván nem ez a + + másodperces idő. Csak nem írja főlül a practicét, valamiért. Kérem javítani.
    Légy szíves megnézni és jóváírni az időmet!

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Légy szíves megnézni és jóváírni az időmet!
    Ha van olyan időd, amit a Prequal szerveren futottál és nincs fent a prekvalifikációban, azt kérlek az itt leírt módon jelezd: AC GT3 - Elveszett idők jelzése

  14. #14
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Az ABS betiltasaval mintha alabb hagyott volna a lendulet nem tudom hanyan fognak meg addig nevezni de igencsak felferunk egy szerverre

  15. #15
    Az emberek 99%ának nincs loadcelles pedálja, anélkül pedig nem annyira élvezetes ABS nélkül menni.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TomDabro írta Hozzászólás megtekintése
    Az emberek 99%ának nincs loadcelles pedálja, anélkül pedig nem annyira élvezetes ABS nélkül menni.
    Ez most egy teszt, aki nem hajlandó ebbe minimális energiát fektetni, hogy megtanulja és már ennyi kihívás is elveszi a kedvét, attól a jövőben nem tudom mit várjunk egy valóban komoly bajnokságban való részvétel során.
    Hosszú évekig mentünk mindenféle szimulátorral és autókkal hagyományos potis pedálokkal, illetve az élmenők közül most is van olyan, aki úgy tolja... illetve mint mondtam, ez csak egy teszt, pont arra való, hogy felmérjük, megtapasztaljuk milyen, így nem lehet ez most kifogás.

    Lesz majd erről szavazás a későbbiekben, azonban aki nem hajlandó érdemben részt venni a teszten és minkét oldalt megtapasztalni, annak a véleménye is ennyit fog érni a szavazáson...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 27. 19:50.

  17. #17
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hosszú évekig mentünk mindenféle szimulátorral és autókkal hagyományos potis pedálokkal, illetve az élmenők közül most is van olyan, aki úgy tolja...

    Kipróbáltam ABS nélkül és hááát,...nagyon nehéz megtalálni a blokkolás előtti pillanatot és azon a ponton tartani!
    Esetleg nem lehet a fékerő nyomást itt szabályozni? Raceben is 90% körül szoktam használni, vagy alatta!

  18. #18
    A beállításoknál a brake gamma (ha jól emlékszem) tologatása segíthet egy picit, mármint hogy ne blokkoljanak azonnal 1 grammos nyomásra .

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Kipróbáltam ABS nélkül és hááát,...nagyon nehéz megtalálni a blokkolás előtti pillanatot és azon a ponton tartani!
    Persze hogy nehéz, senki nem mondta, hogy nem az. Ezt a 3 futamot azonban mindenki kibírja, hogy kellő tapasztalatot gyűjtsön ahhoz, hogy érdemben tudjon majd erről szavazni!

  20. #20
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    https://www.youtube.com/watch?v=-rbwsQPZvys

    valaki próbált már ilyet vagy valami hasonlót? ha az előbb emlíett brake gamma-t jól be lehetne állítani hozzá akkor talán még egész életszerű lehet a dolog

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.youtube.com/watch?v=-rbwsQPZvys

    valaki próbált már ilyet vagy valami hasonlót? ha az előbb emlíett brake gamma-t jól be lehetne állítani hozzá akkor talán még egész életszerű lehet a dolog

    Persze, ez a jó öreg squash labda trükk továbbfejlesztése, DGFT-ben szinte kötelező!
    G27-hez is lehet hasonlót készíteni (ott be kell barkácsolni a rugóházba), az is sokat segíthet.

  22. #22
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Ezt én is figyeltem, hogy nem nagy az aktivitás az előző futamokhoz képest. Én egy gyári G27-el megyek, gyors kört nehezebb futni, főleg soft gumin, mert hamar elkockásodik. De médium vagy hard gumikkal valamivel jobb a helyzet. Meg ha nem időmérő szintű kört megyek akkor egyáltalán nem zavaró az ABS hiánya.

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    A beállításoknál a brake gamma (ha jól emlékszem) tologatása segíthet egy picit, mármint hogy ne blokkoljanak azonnal 1 grammos nyomásra .
    Ja az lehet, de Én lineárisan szeretem kihasználni a fékút teljes egészét! Addig szoktam race-ben is a fékerőt levenni, amíg padlóféknél kezd megcsúszni csak a kerék!

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ja az lehet, de Én lineárisan szeretem kihasználni a fékút teljes egészét! Addig szoktam race-ben is a fékerőt levenni, amíg padlóféknél kezd megcsúszni csak a kerék!
    Pedig ha nincs load cell, akkor érdemes a gammán variálni!

  25. #25
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ja az lehet, de Én lineárisan szeretem kihasználni a fékút teljes egészét! Addig szoktam race-ben is a fékerőt levenni, amíg padlóféknél kezd megcsúszni csak a kerék!

    Ezzel én is így voltam egészen múlt hétig. Nálam nagyon hamar befog a fék, nincs mozgástér kitapasztalni mikor blokkol és mikor kell visszaengedni,
    az első fél centi után már radírozás van és a többi 2 cm így kihasználatlan -és ez így nem lineáris. A squash labdát is csak az AC miatt kellett kivennem hosszú évek után,
    mert az még jobban lekorlátozta a pedálutat. Ezen segíthet a gamma piszkálása, de még én is csak kísérletezgetek vele. Ha sikerül jól beállítani még akár a labda is visszakerülhet
    ,bármire képes vagyok csak hogy vége legyen a kormányrázásnak már a 3-ik körtől

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •