Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 89 (89 összesen)

Téma: HTCM8 - Slovakia Ring GP

  1. #76
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg DeniBoy írta Hozzászólás megtekintése
    Bezzeg az R1-et nem raktad ki...
    Kirakom én, csak más belsőből kéne, mert nálam az a kanyarban gurigázás szánalmas volt!

    ...küld át a replay-ed, megcsinálom a tiedből!
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  2. #77
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Horváth Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam is ugyanez volt a helyzet, túlmelegedtek a gumijaim, ez teljesen új volt nekem, de láttam, hogy a pálya is nagyon forró volt.
    Nem tudtam rá hirtelen reagálni, egész prekvali alatt más körülmények között edzettem, úgy látszik, ebben még fejlődnöm kell.
    Ez azért van így kedves Péter, mert a prekvali szerver száraz időjárással van elindítva ami fix hőmérséklet folyamatosan, míg a versenyeken a változót használjuk, de ez a versenykiírásban benne van. Nem veled van a hiba ezt figyelembe kell venni ha online versenyzel, hogy mások a körülmények, erre lehet készülni akár offline is egy változó időjárásra beállított gyakorlással az aktuális pályán







  3. #78
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, vettük a kérést.

    DE!
    Ez már nagyon régóta érdekel, de még sehol nem találtam rá választ, még saját gyakorlatomban sem.
    Szóval tök komolyan kérdezem.
    Áruljátok már nekem a súlyos értelmi fogyatékosnak, mi a szöszt befolyásol a felkészülésben, hogy egy futam +/- 1 körös a megtippelthez képest?

    Nem terelni próbálok, tényleg nem értem.
    Próbáltam leírni, de akkor tovább részletezem: Megsaccoltam nekem 11körre jött ki. Mentem 44 fokos aszfalton 10 kört (hát itt már a végén nem volt mindegy +/- 1 kör a gumiknak) Csináltam egy esős setupot is. Mikor megtudtam a 12kört akkor a száraz setupra rátankoltam, de vizesre sajnos nem. A verseny előtt meg boldogan rátöltöttem az esős setupomat 35l benzinnel, vagy gázzal vagy mifenével megy ez az izé. Én voltam a hülye ez nem kérdés, de a probléma elkerülhető lett volna, ha már eleve a megfelelő körszámra készülök

    De akkor már én is megkérdezném, hogy milyen csoda együthatók kellenek és hanyad foku képlettel számítjátok ki a körszámot, hogy erre mindig ennyit kell várni? Szerintem a liga színvonallához illő profi megoldás az lenne, ha a versenykiíráskor a körszám is definiálva lenne, mert tényleg tök mindegy hogy +/- 1 kör meg az is hogy 24 vagy 26 percig tart a verseny csak tudjuk meg időben.

    Ne értsetek félre nem akarok kötözködni, de higyjétek el pár ember felkészülését segítené ez az infó

  4. #79
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    No akkor nagy nagy gratula a csapatomnak, mert MEGVAN A CSAPAT BAJNOKI CÍM!
    Ehhez én sajna lényegesen kevesebbet tudtam hozzátenni mint szerettem volna, hiszen mindössze 4 futamon tudtam indulni, de abból kettőn előrébb végeztem valamelyik csapattársamnál, tehát benne voltam én is NA!
    De tényleg, gratula Roli és Dani nagyot mentetek egész szezon alatt és bármit hoz a tavasz, tessék együtt maradni mert jó kis csapat lett ez!

    Huszi! Gratulálok a bajnoki címhez, megérdemelted!

    Sajnos most szembesültem a szomorú ténnyel hogy a szezonzárón is pont éjszakás leszek, tehát ismét bukó, így ezúton köszönöm a szervezőknek és a társaknak a remek csatákat, jól éreztem magam ebben a szezonban is!
    Nem tudom mit hoz a tavasz, lehet néha megjelenek de sajnos biztosan csak fun jelleggel, hébe-hóba!

    Mindenkinek köszi a korrekt párbajokat, az izgalmas futamokat.
    Remélem mielőbb találkozunk a rajtrácson!

    Masters powaaa!


  5. #80
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    nah, akkor én is.


    Quali: P1. A forró aszfalt jót tett a tapadásnak Q1ben össze is lehetett rakni a jó kört, a superpoleon viszont sok bennmaradt, belülről legalábbis úgy tűnt, meglepett a 08,1. Szerintem ilyen forróságban 07 közepe fogható lett volna, jól jöttem ki belóle, hogy a többiek is hibáztak.


    R1. P1: Q1ről Q2re nagyon sokat hűlt az aszfalt ez gyanús lett, hogy esős futam lesz, majdnem kiléptem a rajtrácsra amikor bevillant hogy csekkolni kéne a szitut. A rajtoltatást nagyon benéztem, ezer bocs még1szer mindenkitől. Mivel az esőre készülés elmaradt, nagyon óvatosra vettem az elejét. Borzasztóan alulkormányozott voltam tojásokon lépkedtem. Dani pillanatok alatt utol is ért, majd nagyon szemfülesen kihasználta mikor kicsit lesodródtam az ívről. Nem nagyon találtam a ritmust, nem mertem kockáztatni sem és folyamatosan szakadtam le róla. A közepe tályától hibázott előttem Dani amitől közelebb kerültem. Vérszemet kaptam, és elkezdtem keményebben nyomni, megtaláltam a tempóm és jöttek sorra leggyorsabb saját körök. Rá is estem Danira aki hibázott így elmentem, majd nemsokkal utána megint lecsússzott kicsit, onnantól pedig 2 sec előnyt tartva végig behoztam a vasat. Nagyon szépen és bátran ment Dani elejétől kezdve, megérdemelt győzelem lett volna.


    R2. P1: Hasonló időjárás, de jelentősen jobb tapadás. Sokkal vezethetőbb volt a cucc. Jó rajt, Tomcy bugja miatt meg eleve 1 helyet nyertem, Danit lerajtoltam, így 6ikként fordultam T1ben. T3ban belülről próbáltam kifékezni Sharkot. Aki ezt látva egyre szűkítette az utat míg nem 2 kerékkel már a vizes füvet is megnyaltam. Onnantól meg nem tudtam rendesen belül elfordulni, kicsit lesodródtam az ívről. Sorry érte, de nem volt hova mennem, szerintem túlzottan leszorítottál Innentől nagyot meccseltünk ott jópáran, baromira élveztem. Láttam, hogy Tomcy kikerült a látószögből így a 4ik helyemmel bár biztosított volt a bajnoki cím. Esőben így főleg nem akartam semmi buta kockázatot vállalni, kivárásra játszottam, és valahogy mindig jól jöttem ki a meccsekből és lépkedtem előre. Majd Prost mögé érve P2be arra számítottam h végigtoljuk egymás seggében mint pannónián, de egyik kanyar jobban kijött, és kissé előzékenyen nem védte a belső ívet így bebújtam. Innen nagyjából hasonló tempóval mentünk végig, 2 sec körül volt a vége.


    Jöhet hockenheim, iszonyú jókat lehet meccselni rajta

  6. #81
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha megint ilyen szépen összejöttetek, lehet hangolódni a tavaszi szezonra.
    Minnyánt gyün.
    azt esetleg lehet már tudni melyik héten kezdődik?

  7. #82
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor már én is megkérdezném, hogy milyen csoda együthatók kellenek és hanyad foku képlettel számítjátok ki a körszámot, hogy erre mindig ennyit kell várni? Szerintem a liga színvonallához illő profi megoldás az lenne, ha a versenykiíráskor a körszám is definiálva lenne, mert tényleg tök mindegy hogy +/- 1 kör meg az is hogy 24 vagy 26 percig tart a verseny csak tudjuk meg időben.

    Ne értsetek félre nem akarok kötözködni, de higyjétek el pár ember felkészülését segítené ez az infó
    A prekvalos köridőkből kerül visszafejtésre a körszám.
    Én régebben úgy csináltam, hogy a mezőny végét vette figyelembe, hogy minden versenyző a rajtprocedúrával együtt is beleférjen a fél órába, de a számolást csak akkor tudtam elkezdeni, ha már a mezőny nagy része megfutotta az értelmes körét. Azóta bejött a képbe még a repülő rajt és nem tudom, hogy az aktuális szervezőség mit finomított azóta a képleten...


    Én egyébként eddig azt hittem, hogy gumin, felfüggesztésen variáltok még valamit annak fényében, hogy 11, vagy 12 kör (bár sejtésem sem volt, hogy mit), de hogy szimplán a benya utókorrekció miatt okozzon ez problémát, az fel se merült bennem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 23. 02:10.

  8. #83
    Ságodi Dániel Versenyző Godi logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 20.
    Életkor
    32
    Üzenetek
    43
    PQ: kicsit több időt foglalkoztam a pályával,mint amennyit mostanában szoktam,de a Slovakiaring nem egy egyszerű eset,nekem kifejezetten nehéznek tűnt.
    Q1-2:Q1et egy RaceSteam Crash-sel kezdtem,így reset,hitetlenkedés,obszcén szavak ismételgetése,csigalassú bootolás,sallangok kikapcsolása,belépés stb,12 perc volt vissza.Nem aggódtam annyira,mert gondoltam ettől még beférhetek a 10-be,csak nincs túl sok lövésem,végül sikerült.Q2-ben a felvezetőn rosszul mértem fel a tapadást,elég felemás lett az éles kör,de mások is hibáztak,így P2,nagy mák.

    R1:Eső.Ejha.Rolival a futam előtt kb fél nyolckor felmentünk ~8 körre,hogy legalább valami elképzelésünk legyen,ennek tükrében azért nem éreztem magam túl felkészültnek,de amúgy is szerettem volna esős futamot futni,gyí.A rajt procedúra engem is kicsit bezavart,álltam a gázon de egy pillanatra belefékeztem.Hogy miért,arról fogalmam sincs,harcoltak az agysejtek,volt egy pillanatnyi káosz . Roli jött utánam,de tudtam a saját tempómat autózni és sikerült utolérni Huszit,a középső részen pedig beszúrtam,sikerült eljönnöm és körről körre építeni egy kis előnyt.Nagyjából beállt egy 2 másodperces különbség,aztán azt hiszem a 9. körben Szabi jött volna vissza a fűről a szűkülő jobbos után,de elég éles szögben jött a pálya felé,nem tudtam azt sem,hogy lát-e,így elvettem egy kicsit,mert nem volt teljesen világos,hogy vissza fog jönni,vagy sem.Mire mellé értem,már láttam,hogy nem lesz para,viszont kicsit megzavart,így Huszi tudott rám közelíteni.Nem akarok erre fogni semmit,egyszerűen csak kizökkentett valamennyire.Ezután az utolsó kanyarban egyszerűen túl korán kezdtem kigyorsítani,felmentem a kerékvetőre és elég sok tempót veszítettem,Huszi pedig kikerült.Mentem utána,de a T3 előtt elmértem a féktávot és elkezdtek kicsit fogyni a gumik,így lecsúsztam,ekkor már ő volt 2 másodperc előnyben.Onnantól volt még két köröm,jöttem ahogy tudtam,ahogy a különbségeket néztem neki is volt egy hibája,de csak néhány tizedet hoztam,a végére maradt is.Majd egyszer..

    R2:Huszi lerajtolt,utána volt egy jópofa tömörülés a T1 belső íven,de eljöttünk szépen.Egy előzés után próbáltam utolérni a Csabi-Kristóf-Prost-Huszi vonatot,de úgy sem volt egyszerű,hogy egymással csatáztak.Aztán lassan észrevettem,hogy a gumijaim nem lesznek jók ,vigyázni kéne,mert túl meleg van.Idővel utolértem a vonatot,a végére csapódtam és vártam,hogy történjenek a dolgok.Sajnos Csaba kiforgott,négyen maradtunk,utána éreztem,hogy Kristóf küzd az autóval,kezdtem támadni.Van egy elképzelésem,hogy ez a pálya BMW-vel esőben nem éppen egy sétagalopp.Néhány kör molesztálás után sikerült eljönnöm,onnan csak bejöttem.

    Összességében jól sikerültek a versenyek,nagyon élveztem,de ettől függetlenül elbaltáztam és az nem jó.
    Sajnálom,hogy Peti nem tudott jönni,mert nagyon jó lett volna együtt csapatni,azt meg pláne sajnálom,hogy a szezonzáró is kimarad,úgy lett volna az igazi.

    Forza DAPE

  9. #84
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam leírni, de akkor tovább részletezem...

    De akkor már én is megkérdezném, hogy milyen csoda együthatók kellenek és hanyad foku képlettel számítjátok ki a körszámot, hogy erre mindig ennyit kell várni? Szerintem a liga színvonallához illő profi megoldás az lenne, ha a versenykiíráskor a körszám is definiálva lenne, mert tényleg tök mindegy hogy +/- 1 kör meg az is hogy 24 vagy 26 percig tart a verseny csak tudjuk meg időben...
    Jah, lehet, bocsi nem olvastam a teljes hsz-t csak a nekünk címzett részt.

    öööö... benzin mennyiség ... ööö...?!


    No, de a lényeg:
    Az égvilágon semmilyen fekete mágia nincs benne, egyszerű matekológia.
    Ahogy Szabi is írta, a körszám a pq-s köridőkből számolódik. Úgy számoljuk, hogy a 30 percbe beleférjen felvezetőstől, esőstől.
    (Ahogy nézem ezt most kicsit elszámoltuk, de általában azért jól működik az elv. )
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 23. 10:16.

  10. #85
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    "A" Szerver

    Egy rövid futam összefoglaló!

    Q1: 2 etapra bontottam, de a pálya megviccelt, elégé meleg volt és a korábban beállított setup nem működött, így végül sajnos még a PQ-s időmet sem tudtam megközelíteni így végül utolsó előtti hely. P:21

    Q2: Boxban csücsültem!

    R1: Hát nem készültem nagyon esős versenyre így setup sem nagyon volt, de valamit beállítottam és kiléptem a hangsúly így nálam az óvatosságon volt, megpróbáltam elkerülni a baleseteket és hogy engem kiüssenek. Sajnos már a felvezető körön történt egy kisebb galiba Főnök Szabi megpördült a BMW-vel pont elém, de sikerült nem eltalálni, de mire rükvercbe tettem a gépet már mindenki elhúzott így az utolsó helyről rajtoltam. Pontosítok mert rajtoltam volna, mert a hátsó régióban mindenki állt és várt a jó vezényszó elhangzására és amikor már mindenki látta, hogy elindult a verseny akkor kapcsolt, de így persze szétszakadt a mezőny már az első kanyarra. Apropó első kanyar hát sokan bepróbálkoztak a slick gumival, de nem jött be, ennek is köszönhetően sikerült 3 pozíciót előre verekednem magam. Összességében unalmas verseny kerekedett belőle, mert nem voltam túl gyors az utolsó körökben még küzdöttem Szeredi Norbival egyet aztán befutottam a mezőny végén! P:19

    R2: A rajt most jobban sikerült állítottam a gépen is egy picit és éreztem jobb is lehetek mint ez előző futamon. Sajnos a sors közbeszólt, mert a 4-dik kanyarig jutottam ahol György Dani kigolyózott mint billiárd golyó az elszáradt krétát, repültem vagy 50 métert aztán a szalagkorlát megállított. Ezután az utolsó helyen a mezőny után eredtem és szép lassan egy biztonsági tempót autózva pár hibázás miatt előrébb kerülve befutottam a mezőny végén újból. P:17

    Többet erről a futamról inkább nem írok!







  11. #86
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a sors közbeszólt, mert a 4-dik kanyarig jutottam ahol György Dani kigolyózott mint billiárd golyó az elszáradt krétát, repültem vagy 50 métert aztán a szalagkorlát megállított.
    Erre a részre nem emlékszem, bocsika. Asszem ott már én is csak egy billiárdgolyó voltam a falról visszapattanva. Sorry.

  12. #87
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, lehet, bocsi nem olvastam a teljes hsz-t csak a nekünk címzett részt.

    öööö... benzin mennyiség ... ööö...?!


    No, de a lényeg:
    Az égvilágon semmilyen fekete mágia nincs benne, egyszerű matekológia.
    Ahogy Szabi is írta, a körszám a pq-s köridőkből számolódik. Úgy számoljuk, hogy a 30 percbe beleférjen felvezetőstől, esőstől.
    (Ahogy nézem ezt most kicsit elszámoltuk, de általában azért jól működik az elv. )
    Szerintem a verseny hosszával semmi gond nem volt. 30 perc körül volt az esős futam, ez szerintem belefér. Az nem lenne jó, ha pl. egy esős verseny is 25 percre lenne belőve, mert akkor a száraz lenne19-20 perc, az meg már karcsú.

  13. #88
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a verseny hosszával semmi gond nem volt. 30 perc körül volt az esős futam, ez szerintem belefér. Az nem lenne jó, ha pl. egy esős verseny is 25 percre lenne belőve, mert akkor a száraz lenne19-20 perc, az meg már karcsú.
    Örülök, ha senkinek nem okozott maradandó lelki sérülést.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  14. #89
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Kedves Versenyzők!

    Kikerültek a megfelelő topicba a büntetések, kérek mindenkit nézze át és akinek letöltendő büntetése van, az a következő futamon amin részt vesz tegyen eleget a letöltésének, köszönjük!


    HTCM8 - Slovakia Ring Büntetések







Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •