Találatok: 1 - 25 (25 összesen)
  1. #1

    rFactor bajnokság

    Valamit nem terveztek ebben az ügyben ?

  2. #2
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Mi(HGP4M adminok) tervezzük már a régi HGP4M mellett. Sajnos most a fórum be van szarva valami kukac miatt, de itt a főoldalról majd el tod érni ha beindul. http://gp4.formula.hu/

    Egyenlőre úgy néz ki, hogy lesz egy kormányos liga meg egy billes liga is. Természetesen a billeseknek lehet majd segítséget használni, kormányosoknak nem nagyon.
    Utoljára módosította: Tomievo; 2005. 12. 17. 16:02.

  3. #3

    Re: rFactor bajnokság

    Ha jól értelmezem akkor rFactor alatt inditotok egy F1 bajnokságot. Néztem az F1-et MOD-ot kifejezetten tetszett. Segits ki ha nem jól gondolom.

  4. #4

    Re: rFactor bajnokság

    Az engem is érdekelne, hogy konkrétan melyik mod-al játszanátok a bajnokságot?
    Én megnéztem az SRM 2005 Beta 1.5-ot, amiben nem semmi, ahogy ki fognak nézni az autók.

  5. #5
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Nem egészen. Még nem dőlt el, hogy pontosan milyen gépekkel megyünk. Ha addig megjelenik egy jó mod, akkor lehet, hogy azzal, de ha nem akkor sztem az alap túra autókkal mey le az első szezon. Full tuning mindegyiken és vszínű egy-két jobb minőségű addon pálya is lesz benne.

  6. #6
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bajnokság

    Szerintem rFactor bajnokságnak inkább F1 autókkal lenne értelme.
    Túra autó kategóriában szerintem élvezetesebb a GTR, mind a pálya és az autó ellátottságot illetően is, stb.
    Az F1 viszont egy betöltetlen űr a mai szimulátoroknál...

  7. #7

    Re: rFactor bajnokság

    Viszont hamarosan megjelenik XZibit és társai (Renegades fórum) FIA-GT modja rFactor alá. Gyakorlatilag az összes autó GTR-ből lett áttéve, XZibit most dolgozik a fizikán, de erről már láthattatok videókat is. Lehet, hogy még ez évben kijön, amilyen tempóban dolgoznak rajta.

    A képek alapján a konvertált autók remekül néznek ki, belső nézet remek, remélhetőleg a fizika is az lesz.

  8. #8
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Ez igaz, de azt lehet be is tiltják a licencek miatt. Meg a helyett akkor már télleg GTR. Egyébként nem hasonlítanám a sima GTR-el az rF túra gépeit, mert rF-el sokkal durvábban lehet autózni. Lehet rakni neki, meg csúsztatni és emiatt sztem nagyon élvezetes a vezetés benne, sőt multiban kicsit jobb is pont e miatt, mer többet meg lehet engedni a test-test elleni küzdelem során. Nekem speciel herótom van az F1-től kicsit az előző gp4-es szezon miatt és nem is olyan élvezetes menni vele, mint a túrakocsikkal, illetve inkább máshogyan élvezetes. Mindenesetre remélem, hogy az összes f1-es pálya kitünő állapotba kerül hamarosan és akkor lehet persze f1 is. Majd mindenről lesz szavazás. Szólni fogok.

  9. #9

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    Ez igaz, de azt lehet be is tiltják a licencek miatt. Meg a helyett akkor már télleg GTR. Egyébként nem hasonlítanám a sima GTR-el az rF túra gépeit, mert rF-el sokkal durvábban lehet autózni. Lehet rakni neki, meg csúsztatni és emiatt sztem nagyon élvezetes a vezetés benne, sőt multiban kicsit jobb is pont e miatt, mer többet meg lehet engedni a test-test elleni küzdelem során. Nekem speciel herótom van az F1-től kicsit az előző gp4-es szezon miatt és nem is olyan élvezetes menni vele, mint a túrakocsikkal, illetve inkább máshogyan élvezetes. Mindenesetre remélem, hogy az összes f1-es pálya kitünő állapotba kerül hamarosan és akkor lehet persze f1 is. Majd mindenről lesz szavazás. Szólni fogok.
    Betiltják? Akkor neki sem fogtak volna. Túl van lihegve ez az egész dolog. A TOca Race Driverből is konvertálnak agyba-főbe pályákat, a Codemasters mégsem akaszt pereket az emberek nyakába. Egyébként, ha be is tiltanák, akkor is meg tudnám szerezni, de ez még a jövő zenéje. Ami pedig a GTR-t illeti....pontosan az élmény miatt lesz jobb menni Xzibit-ék modjával. Amikor beszéltem vele elmondta, hogy ez nem az a fajta "megcsúsztam, jaj végem van"-típusú fizika lesz, mint ami a GTR-ben Doug Arnao szüleménye. Persze akinek ez tetszik és örökké azon a 10 gyári pályán akar megöregedni......

  10. #10
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    remélem én is, hogy nem tiltják be. Mondjuk a porsche challenge is ígéretes, meg az nagt mod...

  11. #11
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    remélem én is, hogy nem tiltják be. Mondjuk a porsche challenge is ígéretes, meg az nagt mod...
    Ha az NAGT beváltja a reményeket, akkor viszont ragaszkodom hozzá, hogy mi abból rendezzünk egy bajnokságot. Sok, sokféle autó, ha a fizika rendben lesz, akkor szerintem meg fogjuk csinálni. A szerverátjárhatóság miatt versenyre lehet majd jönni innen is.
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  12. #12
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Sziasztok, beindult az új fórumunk. A leendő bajnoksággal vagy akármivel kapcsolatban gyertek oda.: http://rsforum.marco.hu/

  13. #13
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bajnokság

    Hát ez a Hungarian ... Masters nem valami túl eredeti

  14. #14

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    Sziasztok, beindult az új fórumunk. A leendő bajnoksággal vagy akármivel kapcsolatban gyertek oda.: http://rsforum.marco.hu/
    Hát valóban nem valami szerencsés szerintem sem az elnevezés. A januárban induló GTL bajnokságunk Hungarian GTL Masters néven fog futni, és ha nálatok is ugyanilyen néven megy majd GTR és GTL bajnokság az leginkább arra lesz jó hogy jól összezavarja a külső szemlélőket, természetesen nincsnek levédve az általunk használt nevek de ez szerintem semmi jóra nem vezet ha két bajnokságot ugyanúgy hívnak!
    Őszintén szólva már csak erkölcsi alapon sem adnék egy általunk inditott bajnokságnak már létező nevet!

  15. #15
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Már bocs, de elötte a mi nevünk Hungarian GP4 Masters volt 2 évig, abból jött a Race Sim Masters idén, mer a gp4-en felül más játékkal is foglalkoznánk. Nálatok meg volt HGPLM aztán HGTRM, sztem ez tök egyszerü, nem keveredik semmi és nem is akartunk HGTRM nevet adni a bajnokságnak, csak annyi, hogy a magyaroknál master bajnokságok vannak.
    Ezenkívül vszínű, hogy inkább rfactor bajnokság lesz nákunk, azért is javallom azt, mert nálatok lesz GTL, így mi megyünk hozzátok versenyezni ti meg jöttök hozzánk és kész...
    Speciel billel mi télleg kurva jók voltunk GP4-be, mégha nem is az az igazi szim, ahogy ti is kurva jók vagytok a többi szimben.

  16. #16
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    Már bocs, de elötte a mi nevünk Hungarian GP4 Masters volt 2 évig
    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    csak annyi, hogy a magyaroknál master bajnokságok vannak.
    Kösz a kiokítást, de annyi pontosítást azért engedj meg, hogy ez a "Hungarian ... Masters" egyáltalán nem trend, hanem ez a "mi" első online bajnokságunknak volt a neve, ami a HGPLM és ami ha jól emlékszem magyar online bajnokságok között az elsőként indult 2000-ben(!!!) Wéber Gábor és Csiki Péter szervezésében. A HGPLM jelenleg is tart, jelenleg a 11. bajnoksága készül. Ennek mintájára, ugyanaz a szerverzőcsapat elkészítette a HGTRM (ami már a 3-ik bajnokságra készül), illetve a HGTLM-et. Mindezeket a bajnokságokat nagyjából azonos szabályokkal (ami 5 év tapasztalata alapján állt össze), nagyjából azonos tagokkal és azonos szerveren rendezzük.

    Hasonló a "Hungarian ... Racers" sorozat (Nascar, GTR, stb) ahol lehet tudni, hogy azonos a szerver, a csapat is nagyjából hasonló. Ők később indultak mint a HGPLM, ezért saját nevet választottak.

    Az egy másik dolog, hogy a mi HGPLM-ünk mintájára elneveztétek a HGP4M-et, illetve a készülő rF bajnokságba a szabályainkat is nagyrészt copy-paste-el átvettétek.
    A szabályok átvétele alapvetően jó dolog, ugyanis így már a kipróbált és jól bevált szabályokat tudtok alkalmazni. Csak legalább megkérdezhettétek volna, hogy mit szólunk hozzá, hogy egy az egyben copy-paste-et alkalmaztok

    Szóval csak a félreértések elkerülése miatt, a név és a szabályok hasonlósága ellenére nem szeretnénk ha bárki összekeverné a szervező csapatokat, illetve a szervereket.

  17. #17
    Asgaard Aesir Regisztrált aesir logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    71

    Re: rFactor bajnokság

    Annyit jegyeznék meg csendben, hogy nem olyan nagy ez a magyar online szimtársadalom. Ha nem lesz csalódás az NAGT MOD, azt a bajnokságot mi megrendezzük. Nem kellene legalább 3 felé szétforgácsolni ezt az amúgy is kevés embert, tehát mindenkit várni fogunk szeretettel, erre a szerverátjárhatóság kapcsán lehetőség is van. Bajnokságok lebonyolításában pedig nekünk is van már többéves tapasztalatunk, eddig különösebb gond nélkül, a hangulatot pedig jelzi, hogy a fluktuációnk nem túl gyakori, az is főleg technikai gondokból adódott. Egyelőre indítunk egy rövid kis tesztjellegű bajnokságot a ZRCivic MODdal, ami kizárólag azt a célt szolgálja, hogy kitapasztaljuk a játék tulajdonságait élesben, jó csatákat vívjunk egyforma kocsikkal, és az elsőkerékhajtásból eredő aránylag stabil vezethetőség miatt új híveket/játékosokat toborozzunk a szimtársadalomba. (Mellesleg igazán gyorsan, stabilan és taktikusan menni versenytávon ezzel sem egy CMR vagy NFS)

    Az NAGT eddigi képei és elcsöpögtetett információi alapján elég ígéretesnek tűnik, az autók szépek (nagyon), és elég sokféle is lesz benne, mindenki megtalálhatja a kedvére valót, csakúgy mint egy "normális" GT szériában.

    Mindezek mellett a mai LeMans közös futamon remélem az fog kiderülni, hogy a szabályok betartásával más és más de külön-külön összeszokott társaságok is tudnak jó hangulatban, mindenki örömére együtt versenyezni, hiszen a lényeg úgyis csak ez)
    ...::: aesirracing.hq.hu :::...

  18. #18
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bajnokság

    Szerintem az rFactor-ra egy jó F1 mod-nak lenne létjogosultsága igazából. Ebből van hiány manapság...
    Többi, szinte megoldott....

  19. #19
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Én is tudom, hogy a HGPLM-el kezdődött és írtam is, egyáltalán nem írtam kioktatást szal nyugi, csak annyi volt a lényeg, hogy már két éve használjuk a Masters-es nevet a HGP4M-re és mostmeg rámförmedtek, hogy nem túl eredeti, mikor ez csak egy név stílus továbbvitele a részünkről is. Spec én a HGP4M-be később kerültem be, szal a névadáshoz semmi közöm.
    Egyébként aki versenyez a különböző bajnokságokban az úgyis tudja ki meiket szervezi

  20. #20

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Tomievo írta
    Én is tudom, hogy a HGPLM-el kezdődött és írtam is, egyáltalán nem írtam kioktatást szal nyugi, csak annyi volt a lényeg, hogy már két éve használjuk a Masters-es nevet a HGP4M-re és mostmeg rámförmedtek, hogy nem túl eredeti, mikor ez csak egy név stílus továbbvitele a részünkről is. Spec én a HGP4M-be később kerültem be, szal a névadáshoz semmi közöm.
    Egyébként aki versenyez a különböző bajnokságokban az úgyis tudja ki meiket szervezi
    A HGP4M-el semmi gond sincs, és ha nem lesz, vagy nem nevezitek el a GTR vagy GTL bajnokságot úgy ahogy mi akkkor sincs gond.
    Ami a versenyszabályzatot illeti nincs vele problémánk ha akár szóról szóra átvesztek bizonyos részeket a miénkből, csak annyit kérnénk hogy azért ha ilyen van szóljatok előtte! Köszi

  21. #21
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bajnokság

    Ezt a részt Marco intézte, nem tom honnan vette, de nekem valami nascar bajnokságot emlegetet, mindenesetre bocs a kellemetlenségért, természetesen semmiképpen nem csinálnánk egyező nevű bajnokságot az biztos.

  22. #22

    Re: rFactor bajnokság

    Sziasztok!

    Elolvastam a topikot és meglehetősen elszomorodtam. Belefáradtam már a fórumos vitákba, lévén nem ma kezdtem a netezést. Ugyanúgy ahogy ti sem. Ezért nem is magyarázkodom. Két dolgot említenék csupán meg:

    1. Hungarian ... Masters. Sosem volt vitás, hogy a HGPLM volt a legelső amely ezen a néven futott és fut a mai napig is. Innen vettem a GP4 bajnokság nevét anno, de sajnálom, hogyha ezzel bárkit is megbántottam. Nem volt szándékomban. A nevet napokon belül módosítom egy teljes saját ötlettel.

    2. RFactor szabályzat. Nagyjából ötféle bajnokságból vágtam össze az első verziót amit sosem titkoltam el. Nem kértem engedélyt senkitől, ezért elnézést kérek. Ha jól emlékszem, akkor a forrást feltüntettem. Az említett szabályzatot törlöm, helyette új és teljesen saját készül.

    Minden jót.

  23. #23

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Marco írta
    Sziasztok!

    Elolvastam a topikot és meglehetősen elszomorodtam. Belefáradtam már a fórumos vitákba, lévén nem ma kezdtem a netezést. Ugyanúgy ahogy ti sem. Ezért nem is magyarázkodom. Két dolgot említenék csupán meg:

    1. Hungarian ... Masters. Sosem volt vitás, hogy a HGPLM volt a legelső amely ezen a néven futott és fut a mai napig is. Innen vettem a GP4 bajnokság nevét anno, de sajnálom, hogyha ezzel bárkit is megbántottam. Nem volt szándékomban. A nevet napokon belül módosítom egy teljes saját ötlettel.

    2. RFactor szabályzat. Nagyjából ötféle bajnokságból vágtam össze az első verziót amit sosem titkoltam el. Nem kértem engedélyt senkitől, ezért elnézést kérek. Ha jól emlékszem, akkor a forrást feltüntettem. Az említett szabályzatot törlöm, helyette új és teljesen saját készül.

    Minden jót.
    Abban amit leírtam, egyrészt nem azt írtam hogy töröld amit eddig szabályzatként írtál hanem azt hogy ha vannak szó szerinti felhasználások arról tájékoztassuk egymást, másrészt hogy figyeljünk egymás bajnokságainak neveire, hogy laikus fejekben ne legyen keveredés. Csak ennyi volt benne, és nem vitatkozni akarok csak még 1x aláhúzni ami szerintem lényeges ebben a kérdésben.

  24. #24

    Re: rFactor bajnokság

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Abban amit leírtam, egyrészt nem azt írtam hogy töröld amit eddig szabályzatként írtál hanem azt hogy ha vannak szó szerinti felhasználások arról tájékoztassuk egymást, másrészt hogy figyeljünk egymás bajnokságainak neveire, hogy laikus fejekben ne legyen keveredés. Csak ennyi volt benne, és nem vitatkozni akarok csak még 1x aláhúzni ami szerintem lényeges ebben a kérdésben.
    Én nem neheztelek, nem is tehetném. A fenti hozzászólásban elnézést is kértem. Hibáztam, sajnos.

  25. #25

    Re: rFactor bajnokság

    Ha valakit érdekel a HGTRR oldalán Rfactor bajnokság van kialakulóban, hamarosan kezdődik. Honda Civic MOD-al lesz. Info: http://ph_civic.tvn.hu/

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •