Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (90 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC új bajnokságok - Ötlető!!

    Kedves Versenyzők!

    Április elején útjára indulnak az új bajnokságaink az Assetto Corsa-val, 2 egymástól független 6 futamból álló sorozatot fogunk indítani két teljesen eltérő kategóriában. A Ti szavazataitok alapján egyik egy 1993-as DTM bajnokság lesz, a másik pedig egy modern GT kupa!



    Ami az egyik legfontosabb részlet, hogy úgy döntöttünk, továbbra is "Tesztkupa" címén rendezzük meg a két rövid bajnokságot, ebből adódóan mindkettőn való részvétel ingyenes lesz és nem lesz szükség szervertagságra. (akik már előre elutalták a tagsági díjat, azoknak vagy visszautaljuk, vagy kérésre megőrizzük szeptemberig az új évadra)


    Van pár fontos részletkérdés azonban, amiről ki kell kérnünk a véleményeteket és szeretnénk, ha aktívan részt vennétek a bajnokság feltételeinek kialakításában!

    • A GT kupa esetében azon gondolkodunk, hogy nézegetve a különböző nemzetközi köridőket, akár össze is lehetne ereszteni egymással a GT3-as és a GT2-es mezőnyt (+a Corvette is GT2-esként) és tennék egy olyan kikötést, hogy 6 futam során minimum 2 féle autót kell meghajtani (egy GT2-est és egy GT3-ast), egy autót maximum 3 alkalommal. Így igazán színes lenne a mezőny, miközben az is jól járna, aki szeretne több autót is kipróbálni, meg az is, aki ragaszkodnak 1-1 általa kedvelt típushoz.
    • Segítségek terén a TC-ét egységesen kikapcsolnánk a kihívás miatt, az ABS-t viszont gyári állapoton hagynánk, hogy a GT3-as gépek is fel tudják venni a versenyt a GT2-esekkel. Ez így leírva nem hangzik rosszul, de kíváncsiak vagyunk a véleményetekre, javaslataitokra és ezzel kapcsolatos aggályaitokra is.
    • Ez persze csak egy lehetséges verzió, rendezhetünk egy újabb GT3 bajnokságot is, vagy ezúttal elővehetjük csak a GT2-es gépeket, esetleg kiegészítve a mezőnyt az új Corvette-tel...
    • A DTM bajnokság esetében mind a 3 autót a pályára engednénk és futamról futamra szabad lenne az autóválasztás, lévén hogy nem ismerjük még annyira ezeket az új gépeket és a határaikat. A Merciben és a BMW-ben van ABS, az Alfa-ban viszont nincs. Jelenleg éppen teszteljük, hogy ezeknél a régi gépeknél jelent-e kimutatható előnyt az ABS használata.... amennyiben inkább hátrány, akkor engedélyezzük őket, ha előny, akkor pedig azon a véleményen vagyunk, hogy egységesen tiltani kéne minden autóban.


    Aki a 90 perces Suzukai GT3 futamon részt vett, annak volt alkalma tesztelni, hogy viselkednek a gyárilag ABS-sel és TC-vel szerelt gépek kikapcsolt elektronikával, tény, hogy jobban észnél kell lenni, de nekem személy szerint nagyon pozitívak a tapasztalataim. Persze nem vagyunk egyformák, halljuk a véleményeket erről és a fenti témákról!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 21. 14:03.

  2. #2
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    DTM: Véleményem alapján segítséget jelent, semmi esetre sem hátrányt, már csak azért is, mert egyes ívekben a terheletlen első kereket igen könnyű állóra fékezni. Az Alfánál egyes íveken lazán elemelem a hátsót is a talajtól (féktávon, íven). Javaslom kikapcsolni az ABS-t és a TC-t egységesen.

    (Vagy ha tök autentikusra törekszünk, akkor az eredeti állapot.)
    Utoljára módosította: moneytoo; 2015. 03. 20. 06:05.

  3. #3
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291

    Új induló

    Sziasztok!

    Én új érdeklődőként szeretnék majd indulni, illetve majd nagy bajnokságban később!
    GT2-GT3 érdekel főként, ezért ahhoz szólok hozzá csak. Nagyon örülnék neki ha az összeengedős lenne, mert jó színes lenne akkor a mezőny.
    Illetve egy kérdés, hogy akkor a C7 az GT2 vagy GT3-nak számít?

  4. #4
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    DTM: Egységesnek kell lennie a segitségeknek. ABS ON vagy OFF, (nekem mindegy), de nem gyári, de akkor mindegyiknél. Mert egy ABS-el gyorsabb körökre vagy képes,nem kell vigyázni a féktávokon,jobban be lehet engedni,stb.
    GT-nél pedig ugyan ez a helyzet.

  5. #5
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én új érdeklődőként szeretnék majd indulni, illetve majd nagy bajnokságban később!
    GT2-GT3 érdekel főként, ezért ahhoz szólok hozzá csak. Nagyon örülnék neki ha az összeengedős lenne, mert jó színes lenne akkor a mezőny.
    Illetve egy kérdés, hogy akkor a C7 az GT2 vagy GT3-nak számít?
    A C7 az GT2

  6. #6
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    DTM: Véleményem alapján segítséget jelent, semmi esetre sem hátrányt, már csak azért is, mert egyes ívekben a terheletlen első kereket igen könnyű állóra fékezni. Az Alfánál egyes íveken lazán elemelem a hátsót is a talajtól (féktávon, íven). Javaslom kikapcsolni az ABS-t és a TC-t egységesen.

    (Vagy ha tök autentikusra törekszünk, akkor az eredeti állapot.)
    DTM:nézegettem az RSR-t meg tesztelgettem is kicsit az alfat és a mercit pár pályán...
    ezekből nekem úgy jött le h így gyári beállításokkal (factory pro mód a merciben van abs gyárilag az alfában nincs) tud a 2 autó azonos tempót menni...alfában nem is nagyon hiányzik az ABS szerintem , mert rendesen meg van csinálva...

    ha nem a gyári beállításokkal eresztitek öszze őket akkor kb csak az alfát lesz érdemes választani és gondolom azzal is fog menni mindenki...


    GT2 GT3 összeeresztésénél ugyanez szerintem...a gt3-ak esetleg akkor tudják tartani a GT2-es autókat ha használhatják a gyári segítségeket és a GT2-sek szintén csak max a gyári segítséget használhatják (bennük nincs abs, de ott se nagyon hiányzik , hisz így van lemodellezve)...mondjuk szerintem még így is erősebbek a GT2-es verdák...

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Itt lehet nézegetni a köridőket, persze csak fenntartásokkal: http://www.radiators-champ.com/RSRLi....php?page=rank
    1-2 kiugró eredménytől eltekintve eléggé együtt van a mezőny (GT2, GT3), persze itt van egy kis kavarodás a használt segítségekben és a program verziókban...


    Nálunk még elég kevés GT2-es köridő van, de lehet tesztelgetni, próbálgatni őket, de a Rank App-ot kérlek előtte frissítsétek!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 20. 12:38.

  8. #8
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    DTM:nézegettem az RSR-t meg tesztelgettem is kicsit az alfat és a mercit pár pályán...
    ezekből nekem úgy jött le h így gyári beállításokkal (factory pro mód a merciben van abs gyárilag az alfában nincs) tud a 2 autó azonos tempót menni...alfában nem is nagyon hiányzik az ABS szerintem , mert rendesen meg van csinálva...

    ha nem a gyári beállításokkal eresztitek öszze őket akkor kb csak az alfát lesz érdemes választani és gondolom azzal is fog menni mindenki...


    GT2 GT3 összeeresztésénél ugyanez szerintem...a gt3-ak esetleg akkor tudják tartani a GT2-es autókat ha használhatják a gyári segítségeket és a GT2-sek szintén csak max a gyári segítséget használhatják (bennük nincs abs, de ott se nagyon hiányzik , hisz így van lemodellezve)...mondjuk szerintem még így is erősebbek a GT2-es verdák...
    Laci, azt elfelejted, hogy ha kockára fékezed a gumit (jelen esetedben az Alfa),körönként egy hosszabb pályán ez akár 1-1,5 mp +ba is kerül (tapasztalat), borzasztóan alulkormi lesz a vibráció miatt, onnantól kezdve nem biztos hogy az Alfát érdemes majd választani...
    GT2 és GT3 teljesen más kategória. Még jó hogy erősebb a GT2. Ezért van megkülömböztetve.

  9. #9
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, azt elfelejted, hogy ha kockára fékezed a gumit (jelen esetedben az Alfa),körönként egy hosszabb pályán ez akár 1-1,5 mp +ba is kerül (tapasztalat), borzasztóan alulkormi lesz a vibráció miatt, onnantól kezdve nem biztos hogy az Alfát érdemes majd választani...
    GT2 és GT3 teljesen más kategória. Még jó hogy erősebb a GT2. Ezért van megkülömböztetve.

    ez így van, de az alfát azért én úgy vettem észre h hiába nincs benne ABS azért nem könnyű kockásra fékezni...nem fog be az első 2 centin a pedál mint mikor kiveszitek a gyári abs-es autóból a szerveren az ABS-t...

    de nem is ez a lényeg szerintem...én azt akartam mondani az előbb h személyes tapasztalatom az h ha kivesszük a merciből is az abs-t akkor jóval lassabb autó lesz mint az alfa...a merci annak köszönhetően tudja tartani az alfát szerintem h abban van abs...
    megfordítva ha az alfaba is engeditek az ABS-t , akkor is szerintem az jön ki h érdemesebb az alfával menni , mert úgy megintcsak gyorsabb a mercinél...


    factory beállítások mellett kb ugyanolyan erősnek tűnik a 2 autó, és ott jöhet a képbe h versenyen vissz is üthet akár hogyha kockásra fékezzük a gumit az alfában...kicsit még így is erősebbnek érzem az alfát amúgy , de lehet csak nekem fekszik jobban eddig...így mérlegelni kellene h melyik autóval menjen az ember...

    a másik 2 verziónál egyértelműen az alfát választanám , mert úgy már a merci nem egy kategória az alfával szerintem...

  10. #10
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Érdekes amit mondasz, mert ha megnézed pl az RSR-en Cipur idejeit, a Mercivel több mint egy mp-vel verte az alfát abs off-al...
    Igaz ,több kört tett meg a mercivel, de akkor is...

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Esetleg tehetünk be kötelező autóforgót is a DTM bajnoksába, ha egyértleműen beizonyosodik, hogy az Alfa erősebb...

  12. #12
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg tehetünk be kötelező autóforgót is a DTM bajnoksába, ha egyértleműen beizonyosodik, hogy az Alfa erősebb...
    Ezt már a VB-nek kell eldöntenie. Mi csak a tapasztalatokat/véleményeket irjuk...

  13. #13
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes amit mondasz, mert ha megnézed pl az RSR-en Cipur idejeit, a Mercivel több mint egy mp-vel verte az alfát abs off-al...
    Igaz ,több kört tett meg a mercivel, de akkor is...
    én úgy láttam h Cipur is factory beállításokkal megy..pl Spa-ban is RSR-en úgy mutatja h használja a gyári ABS-t...
    de érdemes összehasonlítani akár a masters rankon a két autó idejeit pl Spa-ban...
    masters rank is mutatja h használja-e valaki a gyári abst a merciben...

  14. #14
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...alfában nem is nagyon hiányzik az ABS szerintem , mert rendesen meg van csinálva...

    Erről van itt szó


  15. #15
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    én úgy láttam h Cipur is factory beállításokkal megy..pl Spa-ban is RSR-en úgy mutatja h használja a gyári ABS-t...
    de érdemes összehasonlítani akár a masters rankon a két autó idejeit pl Spa-ban...
    masters rank is mutatja h használja-e valaki a gyári abst a merciben...
    Elnézésedet kérem.Én néztem be, de ebből kifolyólag az álláspontom akkor sem változik.Ugyanis 1,5 seccel gyorsab a mercivel mint az alfával Spán, ha ehhez hozzáadod az alfán kockára fékezett gumikból adódó további 1 mp-t, akkor
    az már 2-2,5 mp körönként.

  16. #16
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg tehetünk be kötelező autóforgót is a DTM bajnoksába, ha egyértleműen beizonyosodik, hogy az Alfa erősebb...
    Azt hittem ez már lefutott téma és autó forgó lesz... Máshogy nem is látom értelmét, mivel az Alfa véleményem alapján is jobb, mint a Merci és BMW, bár a pálya azért befolyásolja a különbségeket.

  17. #17
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézésedet kérem.Én néztem be, de ebből kifolyólag az álláspontom akkor sem változik.Ugyanis 1,5 seccel gyorsab a mercivel mint az alfával Spán, ha ehhez hozzáadod az alfán kockára fékezett gumikból adódó további 1 mp-t, akkor
    az már 2-2,5 mp körönként.
    cipur szerintem az alfabol kihoz meg 2mp-t minimum ha megy vele kicsit
    Kemény Ákos pl már kihozott egy brutal időt az alfabol spa -ban ahogy néztem a masters rankot...

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Akkor én jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy DTM-ben tiltsunk minden elektronikát és egy autót maximum 3 futamon lehessen összesen használni. Így többet tanulunk mindannyian a bajnokság során és a kocsik képességeiről is több tapasztalatot szerzünk a jövőre nézve.

    GT autók összeeresztése ellen van-e valakinek nyomós kifogása? TC off lenne mindehol, ABS a GT3-asokban engedélyezve, viszont mindkét osztályt használni kéne a 6 futam során így szépen kiegyenlítődne a mezőny.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 20. 19:33.

  19. #19
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    próbálgattam Monzába ahol ugye elég fontos a fék, és arra jutottam, hogy ABS nélkül tudok jobbat fékezni, viszont ahhoz sokkal több gyakorlás és koncentráció kell, köridőt tekintve, EGYETLEN gyors kört nézve tudok jobbat menni ABS nélkül mint vele, de nem jelentősen jobbat...futamon viszont egyértelműen előny az ABS...(gumikopás, kockásra fékezés stb, stb, előttem írták...)

    szerintem:
    DTM: help OFF
    GT: ABS factory (vagy OFF....most ezt nem tudom mennyi ember megy emiatt a levesbe...jó lenne azért ha lenne mezőny is), TC OFF
    Utoljára módosította: Sziszka; 2015. 03. 20. 16:43.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  20. #20
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor én jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy DTM-ben tiltsunk minden elektronikát és egy autót maximum 3 futamon lehessen összesen használni. Így többet tanulunk mindannyian a bajnokság során és a kocsik képességeiről is több tapasztalatot szerzünk a jövőre nézve.

    GT autók összeeresztése ellen van-e valakinek nyomós kifogása? TC off lenne mindehol, ABS a GT3-asokban engedélyezve, viszont mindkét osztályt használni kéne a 6 futam során így szépen kiegyenlítődne a mezőny.
    Ezt igy tamogatom!

    Mas..: ma felakartam vagni az uj cockpitommal de nem engedi a kepfeltoltest "sikertelen kepfeltoltes"

  21. #21
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése

    szerintem:
    DTM: help OFF
    GT: ABS factory (vagy OFF....most ezt nem tudom mennyi ember megy emiatt a levesbe...jó lenne azért ha lenne mezőny is), TC OFF
    Hát aki a miatt nem jön mert nem lehet abs-t használni arra nem tudok mit mondani. Az szerintem ne szimulátorozzon, adja el a kormányát és vegyen egy ásd el magad szettet.
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  22. #22
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    GT autók összeeresztése ellen van-e valakinek nyomós kifogása? TC off lenne mindehol, ABS a GT3-asokban engedélyezve, viszont mindkét osztályt használni kéne a 6 futam során így szépen kiegyenlítődne a mezőny.
    Nekem nem tetszik az ötlet. Emlékszem, mikor a Merci átag 0.5 mp-vel volt gyorsabb a többinél (még az 1.0RC verzióban) akkor is majdnem egy Merci kupa lett a GT3 bajnokságból. Ha ~0.5 mp ezt teszi akkor mi lesz ~1-1.5mp-nél? Gyak. nincs értelme GT3-at választani GT2 mellett.
    Én jobban örülnék ha előre megszabnátok hogy a szezon során mely versenyek lesznek GT2 és melyek GT3-al megrendezve.

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Emlékszem, mikor a Merci átag 0.5 mp-vel volt gyorsabb a többinél ...
    Azért ez nem minden pályára igaz...illetve erősen pályafüggő és a mercivel előbb lehet jó időeredményt elérni (mert erősebb), de ha foglalkozik valaki a McLarennel pl., az is tud hasonló időt mint a merci! (lásd. Barcelona: http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acbeta/Bar )

    ...de ettől függetlenül valóban okozhat az erőfölény eltolódást!

  24. #24
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem tetszik az ötlet. Emlékszem, mikor a Merci átag 0.5 mp-vel volt gyorsabb a többinél (még az 1.0RC verzióban) akkor is majdnem egy Merci kupa lett a GT3 bajnokságból. Ha ~0.5 mp ezt teszi akkor mi lesz ~1-1.5mp-nél? Gyak. nincs értelme GT3-at választani GT2 mellett.
    Én jobban örülnék ha előre megszabnátok hogy a szezon során mely versenyek lesznek GT2 és melyek GT3-al megrendezve.
    Szerintem ugy lenne ertelme hogy ha meglenne szabva hogy 3-3 alkalommal kell GT3-GT2 autot hasznalni. Igy a lassabb versenyzoknek lehetoseguk nyilik olyan gyorsabb versenyzokkel csatazni akikkel egyebkent nem szoktak.

  25. #25
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát aki a miatt nem jön mert nem lehet abs-t használni arra nem tudok mit mondani. Az szerintem ne szimulátorozzon, adja el a kormányát és vegyen egy ásd el magad szettet.
    Meg szerintem az evolucio is badarsag. Nem ertem miert nem volt jo nekunk a granitkocka a tengelyek vegen. Az volt am csak a ferfias igazan, mit nekunk kenyelem!

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •