Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (105 összesen)

Téma: HTCM8 - Monaco

  1. #1
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603

    HTCM8 - Monaco



    Időpont: 2014. November 26. (szerda)
    Pálya: Monaco GP
    Időjárás: változó (infók itt)
    Időmérő kezdete: 21:00
    Időmérő hossza: Q1: 20 perc ; Q2: 10 perc (Superpole)
    Warm Up hossza: 5 perc
    Rajt: 1. futam - repülő*; 2. futam - álló
    Versenytáv:
    2 x 15 kör

    Az A-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 1-25 helyezett pilóták vehetnek részt.
    A B-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 26-50 helyezett pilóták vehetnek részt.


    Az induláshoz érvényes nevezés szükséges a Prekvalifikációban!!

    Szerver név:
    GTR-Masters.hu #1 (száraz) ; GTR-Masters.hu #2 (esős)
    Szerver jelszó: A prekvalifikáció alatt NYÍLT a szerver, jelszó itt


    Ezen futamon a felvezető autó maximális megengedett sebessége 100 km/h!

    Formációs zóna:
    Az utolsó sikán utáni utolsó jómunkásember, a pálya jobb oldalán



    Rajtzóna:
    Az első rajtlámpa, a pálya bal oldalán



    Indulási feltételek és általános társalgó:
    HTCM8 - Őszi Szezon
    HTCM8 - Pályacsomag
    HTCM8 - Ősz Skinpack


    --------

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy meggondolatlan manőverrel, hagyjatok mindig helyet egymásnak, inkább többet, mint kevesebbet! A szabályzat előírásainak betartása és a sportszerű magatartás kötelező érvényű minden résztvevő számára!

    A gyakorlás alatt erőteljesen javallott a jobb köridő hajszolásán kívül a páros szituációk begyakorlására is időt fordítani, a nagy tömegben ennek amúgy is nagyobb hasznát fogjátok venni, mint mínusz 3-4 tizednek.

    --------

    *A repülőrajttal kapcsolatos tudnivalókat megtaláljátok a Versenyszabályzat „2.3.1 Repülő rajt menete” pontjában, illetve a kijelölt Formációs- és Rajtzónát az alábbi képeken:

    --------


    TeamSpeak szerverünk elérhetősége: Masters TS

    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide! Sok sikert és jó tapadást!
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 03. 03. 14:19.


  2. #2
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Van valakinek ötlete, hogy miért nem indul el nálam a Race07?
    Steam könyvtárból szoktam elindítani minden játékomat. Amikor rákattintok a Race 07-re, akkor a jobb alsó sarokban azonnal zöld lesz a "keret" ugye ami azt jelenti, hogy Online vagyok, ezután egy kis idő múlva szokott elindulni, de most a zöld "keret" egy idő után visszavált kékre, mintha Offline lennék és nem nyílik meg a játék.
    Valakinek ötlet? Előre is köszönöm.

  3. #3
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Van valakinek ötlete, hogy miért nem indul el nálam a Race07?
    Steam könyvtárból szoktam elindítani minden játékomat. Amikor rákattintok a Race 07-re, akkor a jobb alsó sarokban azonnal zöld lesz a "keret" ugye ami azt jelenti, hogy Online vagyok, ezután egy kis idő múlva szokott elindulni, de most a zöld "keret" egy idő után visszavált kékre, mintha Offline lennék és nem nyílik meg a játék.
    Valakinek ötlet? Előre is köszönöm.
    Nálam akkor szokta ezt csinálni, amikor videókártya driver lett frissitve. Próbáld meg azt, hogy a játék könyvtárából inditod mondjuk TotalCommander alól a "config" exét és szerintem azzal fogsz szembesülni, hogy a videó beállitásod alapon van. Vissza kell állitani a normálisra és utána indulni fog a játék.

    Vagy pedig még egy lehet, hogy Avast virusirtód van, mert az már párunkat megviccelt és a frissités után karanténba rakta a Race07 exéjét.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  4. #4
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam akkor szokta ezt csinálni, amikor videókártya driver lett frissitve. Próbáld meg azt, hogy a játék könyvtárából inditod mondjuk TotalCommander alól a "config" exét és szerintem azzal fogsz szembesülni, hogy a videó beállitásod alapon van. Vissza kell állitani a normálisra és utána indulni fog a játék.

    Vagy pedig még egy lehet, hogy Avast virusirtód van, mert az már párunkat megviccelt és a frissités után karanténba rakta a Race07 exéjét.
    Volt egy komolyabb Steam frissítés is ma reggel lehet az kavar be valamit én még nem próbáltam, de ránézek mi van most.







  5. #5
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam akkor szokta ezt csinálni, amikor videókártya driver lett frissitve. Próbáld meg azt, hogy a játék könyvtárából inditod mondjuk TotalCommander alól a "config" exét és szerintem azzal fogsz szembesülni, hogy a videó beállitásod alapon van. Vissza kell állitani a normálisra és utána indulni fog a játék.

    Vagy pedig még egy lehet, hogy Avast virusirtód van, mert az már párunkat megviccelt és a frissités után karanténba rakta a Race07 exéjét.
    Mindkettő igaz, tegnap volt videókártya frissítés és Avast a virusírtóm na majd holnap szöszölök vele, azért köszönöm a segítséget!

  6. #6
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Hogy én mennyire utálom ezt a pályának nem nevezhető retket, egy tollvonással törölném minden létező versenynaptárból örökre, egyszerűen hihetetlen számomra, hogy sokan mit szeretnek ezen a ganén.
    Persze nehéz de nem azért mert annyira bonyolult, hanem mert egy szűk fos amin még bicikli versenyt sem rendeznék nem hogy autót...

  7. #7
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy én mennyire utálom ezt a pályának nem nevezhető retket, egy tollvonással törölném minden létező versenynaptárból örökre, egyszerűen hihetetlen számomra, hogy sokan mit szeretnek ezen a ganén.
    Persze nehéz de nem azért mert annyira bonyolult, hanem mert egy szűk fos amin még bicikli versenyt sem rendeznék nem hogy autót...
    Még én is keresem azt az indokot, amiért bíbelődnöm kellene ezzel a pályával.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  8. #8
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Nem értem miért hisztiztek? Tisztelni kell és kész.
    Én imádom!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  9. #9
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem miért hisztiztek? Tisztelni kell és kész.
    Én imádom!
    De mit kell tisztelni rajta?
    Ha nem egy olyan helyen lenne ahol olyanok az adozási törvények amilyenek és emiatt nem ott lakna sok nagyon gazdag ember akkor soha nem is lett volna itt futam, mert bár lehet hogy az én izlésemmel van a baj de nekem az nem élvezet nézőként és versenyzőként hogy egy akár egy gyenge versenyző aki közepesen tud védekezni a poleból simán tud nyerni, mert szabályos keretek között nem lehet megelőzni. Ha a pálya közepén megy valaki végig nem lehet elmenni mellette sehol.
    Persze lehet hibázni sokat a pályán de akkor sincs hely, nagyon még bevetődni sem lehet mert mindenhol ott a fal és utána meg garantált a tömegbaleset.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ... nekem az nem élvezet nézőként és versenyzőként hogy egy akár egy gyenge versenyző aki közepesen tud védekezni a poleból simán tud nyerni, mert szabályos keretek között nem lehet megelőzni. Ha a pálya közepén megy valaki végig nem lehet elmenni mellette sehol...
    Igazából sem nézni nem kötelező az itt rendezett versenyeket, sem elindulni azokon...
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  11. #11
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    egy gyenge versenyző aki közepesen tud védekezni a poleból simán tud nyerni, mert szabályos keretek között nem lehet megelőzni.
    De ha valaki egy gyenge versenyző, akkor hogy kerül a pole-ba Monacoban?


  12. #12
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Valamiért nem rögzít a prequali. Még a szerveren sem látom magam, pedig körözgetek folyamatosan, de a javított időket nem jegyzi.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  13. #13
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Kiléptem a szerverről, eltelt 1,5 óra, de továbbra sem frissült az időm. Ilyenkor mi van?
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  14. #14
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    De ha valaki egy gyenge versenyző, akkor hogy kerül a pole-ba Monacoban?
    Mondjuk úgy, hogy változó időjárás, és volt egy jó köre a többieknél meg már nedves volt a pálya?

    Amúgy nem tudom mi van az oldallal, de még gépről sem szokott mostanában bejönni, vagy igen nyögvenyelősen, kb 2percig tölti, tapatalkról meg egyáltalán nem tölti be semmilyen szinten.
    Jó lenne utána nézni, mert nálam folyamatosan szarakszik és a hiba nem nálam van meg minden mást mindig meg tudok nyitni gépről is és telóról is.

  15. #15
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából sem nézni nem kötelező az itt rendezett versenyeket, sem elindulni azokon...
    Látom nagyon átjött amit írtam...
    Nem az itteni versenyek nézésével van a gond, nem is szoktam nézni a futamokat inkább indulok rajtuk.
    Az igazi versenyekre gondolok amiket ott rendeznek, f1, stb, azokat nem szeretem nézni, mert a rajtnál eldől minden.
    Indulni meg azért indulok, mert relatíve jó helyen állok a bajnokságban és kellenek a pontok, de egy porcikám sem kívánja ezt a pályát.

    A másik, hogy van gond ezzel a pályával, én is amikor fent voltam, mentem egy 52-es időt aminél utána 8-9seccel mentem jobb köröket amit nem mentett el, a játékban is írta, hogy javítottam majd visszaugrott a régi időre, és ez a szerverre sem ment át.
    Majd kiléptem, aztán vissza és akkor 2x voltam bent, majd utána kiléptem megint vártam 5percet és vissza és akkor jó volt.

  16. #16
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nagyon átjött amit írtam...
    Nem az itteni versenyek nézésével van a gond, nem is szoktam nézni a futamokat inkább indulok rajtuk...
    „Itt” értsd: Monacóban.

    Ezzel remélem helyrekerült a dolog.
    (Tehát „az itt rendezett versenyeket nézni” nyilván az IRL futamok közvetítésére vonatkozik.)
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 11. 17. 01:40.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  17. #17
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk úgy, hogy változó időjárás, és volt egy jó köre a többieknél meg már nedves volt a pálya?

    Amúgy nem tudom mi van az oldallal, de még gépről sem szokott mostanában bejönni, vagy igen nyögvenyelősen, kb 2percig tölti, tapatalkról meg egyáltalán nem tölti be semmilyen szinten.
    Jó lenne utána nézni, mert nálam folyamatosan szarakszik és a hiba nem nálam van meg minden mást mindig meg tudok nyitni gépről is és telóról is.
    Hát akkor az a gyenge versenyző jól taktikázott és megérdemelten lett pole-ban, az én olvasatomban. (bár akkor is kétlem hogy egyedül ő menne ilyen körülmények között kört) De igazából mindegy... Ízlések és pofonok, értelmetlen rajta vitatkozni. (de azért írok még ha nem gond )

    Szerintem azonban lehet más oldalról is nézni a dolgokat, minthogy nehéz előzni. Eléggé nehéz a pálya (jó akkor nem nehéz, hanem szűk) pont ezért a futamon végig nagyon jó koncentráció kell és stabilitás, mert 1 hiba és Te se szerzed vissza a pozíciód. Ergo egy jó versenyhétvégéhez kell: Gyorsaság, precizitás, hogy jól menj a kvalin (amennyiben állandóak a körülmények), majd utána koncentráció, stabilitás hogy jó helyen végezz a versenyen. Nekem ez nem tűnik azért olyan egyszerűnek...

    Amúgy meg, nem mindegy, úgy is Te nyered az R2-t !


    Az oldallal kapcsolatban. Sajnos a szolgáltató hibája ez, nem tudunk mit kezdeni vele. Egy ideig semmi probléma vele, néha meg napokig nehéz elérni. Tapatalk-on is akkor nem jön be, amikor nem tud kommunikálni a szerverrel. Tehát a hiba nem nálad van...


    Akinek meg valami ideje hiányzik a prekvalból, az légyszi írja le, hogy mikor, milyen időt futott és megnézem logolta-e a szerver, csak nem jutott el az oldalig.


  18. #18
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    57
    Üzenetek
    791
    Lehet már tudni hogy hány körös lesz a verseny? Mert a hamarosan az a verseny időpontjára is már vonatkozik....
    Öregember nem gyorsvonat.......

  19. #19
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    A versenytávon kívül jó lenne tudni, hogy itt hogy lesz a repülőrajt?

  20. #20
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet már tudni hogy hány körös lesz a verseny...
    Hogyne lehetne. Én pl már tudom, de nem mondom meg.
    (Egyébként 2x15 kör lesz – beírtam a topiknyitóba is –, és a nap folyamán kikerülnek a zónák is.)


    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    A versenytávon kívül jó lenne tudni, hogy itt hogy lesz a repülőrajt?
    Ha a zónákra gondolsz, lásd előző.

    Az meg hogy hogy sikerül... szerdán kiderül
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 11. 23. 11:19.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  21. #21

    Frissítés

    Bekerült az első hsz-ba a körszám és a zónák kijelölése.

    További fontos információ, hogy ezen a futamon 100km/h-ra csökentjük a felvezető autó maximálisan megengedett sebességét!
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 11. 23. 18:06.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  22. #22
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Segítséget kérnék és főleg az élmenő VW pilótáktól. Ha nem lenne gond valaki át tudna dobni privátban monaco-i(elég a verseny után, nem akarom használni más okosságát a versenyen, bár most már úgyis csak B szerveres leszek) vagy az idei szezonról 1-2 setupot mert nem tudom hol a hiba. Lehet én vagyok béna, de amióta volt a lobby probléma egyszerűen nincs meg a fonal.. de nagyon nincs... mintha taknyon mennék folyamatosan és ez a hiba megvolt már Birubi-n is, de ott azt hittem ilyen a pálya..
    De ugyan ez van Monaco-n is...
    THX

  23. #23
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Segítséget kérnék és főleg az élmenő VW pilótáktól. Ha nem lenne gond valaki át tudna dobni privátban monaco-i(elég a verseny után, nem akarom használni más okosságát a versenyen, bár most már úgyis csak B szerveres leszek) vagy az idei szezonról 1-2 setupot mert nem tudom hol a hiba. Lehet én vagyok béna, de amióta volt a lobby probléma egyszerűen nincs meg a fonal.. de nagyon nincs... mintha taknyon mennék folyamatosan és ez a hiba megvolt már Birubi-n is, de ott azt hittem ilyen a pálya..
    De ugyan ez van Monaco-n is...
    THX
    Szezon előtt volt egy kollektív teszt Brnoban, ahol Prost feltöltötte ide a fórumra a sciroccós setupját. Az brnora nagyon jól ki lett hegyezve, de én azóta is azzal a setuppal megyek minden pályán, meg a fentmaradó futamokon is azzal fogok menni. Sőt, itt Monacóban a táblázatban szereplő többi autóra is ugyanezt a szetet töltöttem be. Csak a váltón szoktam állítani ha kell, mert hogy az alap. Minden más paraméter prost brno-i setupja, szerintem az egy nagyon jó alap az összes pályához. Gyári alap setuppal 1 másodpercen belüli időt lehet menni bárhol. Efölött minden plusz a pálya és autóismeretben bújik meg.

    Szerintem lényegesen többet lehet tanulni a gyorsak replayéből. Kanyarról kanyarra kielemezni a fékpontokat, íveket, apexet, kanyarsebességeket. Ezekben van a lényeg
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 11. 24. 17:32.

  24. #24
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Hellóka!
    Lesz 8 körös szeró beállítva, verseny szituációk gyakorlása végett?

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  25. #25
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Hellóka!
    Lesz 8 körös szeró beállítva, verseny szituációk gyakorlása végett?
    Ha van rá igény, belőhetem, nemsokára hazaérek addig szerveződjetek


Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •