Találatok: 1 - 15 (15 összesen)

Téma: HTCM8 - Bathurst Büntetések

  1. #1
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603

    HTCM8 - Bathurst Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!

    A1 367' Varga Ákos - lökés: 1 figyelmeztetés
    A1 368 Varga Ákos - leszorítás : 1 figyelmeztetés
    A1 492 Versenybaleset
    A1 735 Bartha Zsolt - szabálytalan visszatérés: 4 figyelmeztetés
    A1 735' Madarász Krisztián - kiforgatás: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    A2 120' Kiss Gergő - lökés: 3 figyelmeztetés
    A2 '809 Vent Ákos - kiforgatás: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    B1 '861 Terjék Attila - kilökés:2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    B2 '229 Kazinczi Zoltán - kilökés: 4 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)



    A versenybíróság ezenkívül ellenőrizte a repülő rajtok lebonyolításának történéseit és több esetben súlyos hiányosságokat fedezett fel több versenyzőnél is. Ezért kérünk mindenkit hogy még jobban és tüzetesebben olvassátok el aszabályzatunk erre vonatkozó részét (2.3.1.), mert a későbbiekben is ezekért a hibákért büntetéseket fogunk osztani az eset súlyosságát tekintve. A két legfontosabb dolog, hogy a formációs vonal után a két sorba rendeződésnél tilos előzni illetve kötelező a másik versenyző mögött a fél autó távolságot tartani, nem lehet lemaradni. Ezen felül a felvezető kör kezdeti szakaszában is tartani kell a maximum 5 autó távolságot, tilos gumit melegíteni, lemaradni.

    A1 Repülő rajt:
    1 figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot / megelőzte a pozícióban előtte lévőt:
    Lányi Tamás, Bartha Zsolt, Szilágyi Dániel, Kiss Gergő

    B1 Repülő rajt:
    1 figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot / megelőzte a pozícióban előtte lévőt:
    Prill Béla, Németh Mihály, Pataki Szabolcs, Korcsmáros György


    Figyelmeztetés, CHATSTOP megszegésérét:

    Figyelmeztetés, mert nem juttatta el a qual-os gyors körét a VB részére:
    Kiss Gergo, Terjek Attila, Nemeth Mihaly, Korcsmaros Gyorgy, Illés András, Kaskó Tamás, Molnár Laci

    Figyelmeztetés, mert nem jelezte a HTCM8 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját: -

    Figyelmeztetés, mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven:
    (amennyiben hétfőig elfogadható magyarázattal tudnak szolgálni a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)


    Qual Vágások:

    1 db Figyelmeztetés vágásért: Csatai Gábor, Farkas Tamás, Prill Béla, Prantner Gábor, Sass Norbert, Szente János



    Összesített büntetések:

    Boxutca áthajtásos büntetés:
    Bartha Zsolt, Kiss Gergő, Széchy Szabolcs, Szeredi Norbert
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Bartha Zsolt, Csatai Gábor, Deák Krisztián, Farkas Tamás, Lányi Tamás, Molnár Laci, Pataki Szabolcs, Sass Norbert, Szente János, Szűcs Tibor, Zsák Szabolcs
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Hegyi Zsolt, Illés András, Kaskó Tamás, Kiss Gergő, Korcsmaros Gyorgy, Nemeth Mihaly, Prill Béla, Széchy Szabolcs, Szeghy Roland, Vent Ákos
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Madarász Krisztián, Szabó Zsolt, Szeredi Norbert, Varga Ákos
    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Kazinczi Zoltán, Pranter Gábor, Sörös Gábor, Szilágyi Dániel, Terjek Attila


    Büntetések halmozása: 5 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futam első 10 körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.


    Figyelem, aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 10. 26. 16:30.


  2. #2
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    hi

    Képpel illusztrált bizonyítékot szeretnék kérni arról a pontról ahol vágást követtem el.


    Ezen a pillanaton kivül a 2 körömben a közelében sem voltam a vonalnak. Erről az esetről van szó?

    capture_2014-10-25_11-50-06.jpg

    Nem mondjátok komolyan, hogy ezért kaptam egy figyelmeztetést. Vágás címszó alatt? és 5 ilyenért BUÁ? Én nem akarok senkit megbántani, de aki a vágásokat ellenőrzi olyan mintha semmi köze nem lenne a versenyzéshez, és a valósághoz. Csak mint egy robot nézi, hogy hol a vonal és miliméterezi, hogy át lett-e lépve.

    Már Cola Nordschleife után felhívta a figyelmet erre, hogy a vágások vizsgálatát rendbe kéne szedni mert nagyon rossz hozzállással kezeli a bt. Pár centiért osztogatjátok a figyukat?

    https://www.youtube.com/watch?v=WI4H...ature=youtu.be


    Ez szörszálhasogatás. Nem vágás ellenőrzés. Ráadásul a Q1ről beszélünk ami csak a továbbjutásról dönt, semmi másról, és több másodpercre voltam a 10ik helytől. Nem ezen múlt. Konkrétan semmi sem múlt ezen. Rengeteg időt megspóróltok ha a valódi problémákra és esetekre fókuszáltok és nem akadtok fent ilyen semmiségeken.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 10. 25. 11:35.

  3. #3
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    hi

    Képpel illusztrált bizonyítékot szeretnék kérni arról a pontról ahol vágást követtem el.


    Ezen a pillanaton kivül a 2 körömben a közelében sem voltam a vonalnak. Erről az esetről van szó?

    Nem mondjátok komolyan, hogy ezért kaptam egy figyelmeztetést. Vágás címszó alatt? és 5 ilyenért BUÁ? Én nem akarok senkit megbántani, de aki a vágásokat ellenőrzi olyan mintha semmi köze nem lenne a versenyzéshez, és a valósághoz. Csak mint egy robot nézi, hogy hol a vonal és miliméterezi, hogy át lett-e lépve.

    Már Cola Nordschleife után felhívta a figyelmet erre, hogy a vágások vizsgálatát rendbe kéne szedni mert nagyon rossz hozzállással kezeli a bt. Pár centiért osztogatjátok a figyukat?

    Ez szörszálhasogatás. Nem vágás ellenőrzés. Ráadásul a Q1ről beszélünk ami csak a továbbjutásról dönt, semmi másról, és több másodpercre voltam a 10ik helytől. Nem ezen múlt. Konkrétan semmi sem múlt ezen. Rengeteg időt megspóróltok ha a valódi problémákra és esetekre fókuszáltok és nem akadtok fent ilyen semmiségeken.
    Ezzel én is egyetértek, hogy egy ilyen azért nem ér meg egy figyelmeztetést. Essingtonban nekem is volt egy hasonló "vágásom" a Q1-ben, (egyébként azért mert rontottam, időt is vesztettem vele) és kaptam egy szóbeli figyelmeztetést. Azt mondom az úgy rendben is van, ha felhívják az ember figyelmét, hogy vhol pár CENTIVEL kicsit lecsúszott, és akkor legközelebb jobban figyel, de ne legyen már büntetéssel szankcionálva az ami időben szinte semmit nem számított. Meg azért a vágások körülményeit is jó lenne megnézni nem csak végigfutni felső nézetből, mert tényleg van ahol ront az ember egy kanyarkombinációt és kicsit kisodródik a vonalon kívülre, de valójában buklott vele 1-2 tizedet.

    Egyébként én eddig nagyon korrektnek éreztem a vágásellenőrzést.

  4. #4
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel én is egyetértek, hogy egy ilyen azért nem ér meg egy figyelmeztetést. Essingtonban nekem is volt egy hasonló "vágásom" a Q1-ben, (egyébként azért mert rontottam, időt is vesztettem vele) és kaptam egy szóbeli figyelmeztetést. Azt mondom az úgy rendben is van, ha felhívják az ember figyelmét, hogy vhol pár CENTIVEL kicsit lecsúszott, és akkor legközelebb jobban figyel, de ne legyen már büntetéssel szankcionálva az ami időben szinte semmit nem számított. Meg azért a vágások körülményeit is jó lenne megnézni nem csak végigfutni felső nézetből, mert tényleg van ahol ront az ember egy kanyarkombinációt és kicsit kisodródik a vonalon kívülre, de valójában buklott vele 1-2 tizedet.

    Köszönöm.

  5. #5
    Zsák Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 03.
    Üzenetek
    72
    Olvasom hogy van egy szóbeli figyelmeztetésem, hol tudom megnézni, hogy miért kaptam?

  6. #6
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg El Gigante írta Hozzászólás megtekintése
    Olvasom hogy van egy szóbeli figyelmeztetésem, hol tudom megnézni, hogy miért kaptam?
    Nem erre gondolsz? http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post195149
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #7
    Zsák Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 03.
    Üzenetek
    72
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Így már okés! Köszi

  8. #8
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    ...Ezen a pillanaton kivül a 2 körömben a közelében sem voltam a vonalnak. Erről az esetről van szó?...
    Tökéletesen igazad van, nem tudom miért került büntetésre.
    Természetesen törölésre kerül a bünti.

    Elnézést kérünk!
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  9. #9
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Tökéletesen igazad van, nem tudom miért került büntetésre.
    Természetesen törölésre kerül a bünti.

    Elnézést kérünk!
    Köszönöm.

    Aki ellenőrzi a vágásokat, meg kell értenie, hogy a szabály, oké, hogy világos a fehér vonallal, de a büntetés nem a centizgetésen kell alapuljon. Ahogy Dani is írta, meg kell nézni a körülményeket és az elvet is, ahogy megy az illető. Mert az viszont lejön a visszajátszásból. Bele kell kalkulálni, hogy nem gépek vagyunk és hibázunk, ez adja a némi tűréshatárt. Tapasztalattal erre rá lehet érezni h az mennyit jelent, hogy mi fér még bele.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Bele kell kalkulálni, hogy nem gépek vagyunk és hibázunk, ez adja a némi tűréshatárt. Tapasztalattal erre rá lehet érezni h az mennyit jelent, hogy mi fér még bele.
    Talán pont ezért nem kéne forszírozni a versenyzőknek sem a vonal érintését, hanem belekalkulálni, hogy ember és hibázhat és nagyobb biztonsági rést hagyni a pálya széleinek a megcélzásakor....

  11. #11
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Talán pont ezért nem kéne forszírozni a versenyzőknek sem a vonal érintését, hanem belekalkulálni, hogy ember és hibázhat és nagyobb biztonsági rést hagyni a pálya széleinek a megcélzásakor....
    De a körömet azt fogadjunk nem láttad . Esett az eső, emiatt eszem ágában nem volt a határokat feszegetni, mindenhol gazdag ráhagyás volt , ezt az 1 pontot leszámítva, és ez sem szándékosan. Ami a versenynaptár egyik legnehezebb kanyarja...ráadásul esőben. Itt a száraz futamon is felkenődtem a falra ami tönkrevágta az R1-emet. Egyáltalán nem így volt tervezve, meg az sem hogy eddig a pontig már 2szer falhozcsaptam abban a körben. A superpolem, ami igazán fontos, telejesen makulátlan volt.. mindenbol bőven a vonalon belül.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    De a körömet azt fogadjunk nem láttad .
    Általánosan reagáltam, szerettem volna helyre tenni a helyes hozzáállást és elveket.
    Hogy mikor ki mi miatt megy le a vonalról az meg már csak a bullshit kategória, mindig lehet kicsivel kisebb gázt adni, hamarabb fékezni...

  13. #13
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Jól van Szabi, puffogtasd az általános közhelyeket anélkül, hogy megnézted volna a 2 köröm. Teljesen fölöslegesen kötöttél belém.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Jól van Szabi, puffogtasd az általános közhelyeket anélkül, hogy megnézted volna a 2 köröm. Teljesen fölöslegesen kötöttél belém.
    Nem te voltál a cél, csak az eszköz!

  15. #15
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem te voltál a cél, csak az eszköz!
    ok, bocsánatkérés elfogadva

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •