Szavazás eredménye: Milyen kategóriával rendezzük a 2. Assetto Corsa bajnokságot? (4 db választható)

  • Street: Abarth, Alfa Romeo, BMW, Lotus...

    25 18,80%
  • Lotus Sport: Lotus Exige 240R/Scura/S/S Roadster

    6 4,51%
  • TrackDay: KTM X-Bow R, Lotus 2-11

    16 12,03%
  • Classic Touring: BMW M3 E30 DTM

    25 18,80%
  • Classic GT: AC Shelby Cobra 427S/C, Ferrari F40

    25 18,80%
  • Classic Formula: Ferrari 312T, Lotus Type 49, Lotus 98T

    11 8,27%
  • SuperCar: Mercedes SLS, Ferrari 458 Italia, McLaren MP4-12C

    15 11,28%
  • HyperCar: Ferrari 599XX EVO, LaFerrari, Pagani Huayra/Zonda R

    11 8,27%
  • GT2: BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2, Scuderia Glickenhaus P4/5 C

    74 55,64%
  • GT3: BMW Z4 GT3, Mercedes SLS GT3, McLaren MP4-12C GT3

    91 68,42%
  • GT (other): Lotus 2-11 GT4, Lotus Evora GTE

    21 15,79%
  • Formula: Tatuus F.Abarth, Lotus Exos T125

    31 23,31%
Szavazók
133 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (78 összesen)
  1. #26
    Kiss Dávid Regisztrált dadamc logója
    Csatlakozott
    2012. 05. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    16
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem csak erőből lehet előzni...
    Illetve egy kemény férfias csatát én többre értékelek egy könnyű előzésnél...
    A "kemény férfias csaták" nagy része balesettel végződik. Másrészt nem hiszem hogy csak utcai autókkal lehet kemény csatákat vívni.
    P8Z68-VPRO/GEN3 | Intel(R) Core i5-2500 CPU @ 3,30 GHz | GV-N670OC-2GD | Corsair VengeanceŸ 8GB Dual Channel DDR3 Memory | Corsair Force Series 3 240GB SATA 3 6Gb/s | Corsair Builder Series CX600 | Samsung SA350 S21 | Logitech G27

  2. #27
    Idézet Eredetileg dadamc írta Hozzászólás megtekintése
    A "kemény férfias csaták" nagy része balesettel végződik. Másrészt nem hiszem hogy csak utcai autókkal lehet kemény csatákat vívni.
    Az igazság az, hogy még lelkes amatőr vagyok, de 8 éves korom óta nézegetem a versenyeket és próbálok a fairplay szabályai szerint versenyezni. Ezt itt nem lehet megtenni. Segítséggel, nélküle, lökdösődve, levágva, direkt befékezve a féktáv előtt... nem tartunk még ott, hogy a kemény férfias csatáknak legyen értelme. Ha a rajtnál valaki egy egyenesben nem tud nyugton maradni és figyelni a másikra aki 3-4 alkalommal 3 órát gyakorolt egy futamra (munka, feleség, barátnő, betegség, gyerek vagy bármi mellett) vagy valaki úgy laggol futamokon keresztül, hogy esélytelen vagy mellette elmenni, de az adminok nem szólnak neki és kérik meg, hogy ne jöjjön akkor nincs értelme férfias küzdelemről beszélni. Azt látom, hogy a mezőny eleje eszméletlenül megy és ámulok bámulok. S. András valamiért a második szerverre fért csak be tegnap és mögötte voltam az első 2-3 körben. Konkrétan sírtam a szépségtől, olyan íveket húzott. Teljesen más szinten van. Vele biztos lehet csatázni, azon a szinten. Régi autó, utcai vagy GT3 esetleg Formula... teljesen mindegy, de az biztos, hogy a csak akkor élvezhető egy futam, ha olyan emberek vannak körülötted akikkel egy szinten vagy. Próbálok zárkózni!!

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dadamc írta Hozzászólás megtekintése
    A "kemény férfias csaták" nagy része balesettel végződik. Másrészt nem hiszem hogy csak utcai autókkal lehet kemény csatákat vívni.
    Ez nyilvánvalóan egyedül csak a mezőny érettségétől függ és aláírom, hogy jelenleg nem tartunk még ezen a szinten. Viszont szerencsére nekem már volt sokszor alkalmam a megfelelő emberekkel ilyen csatákban részt venni, ahol körökön át autóztunk szorosan egymás seggében, vagy akár egymás mellett, minden különösebb gond nélkül. Ehhez persze kell a felkészültség és a megfelelő hozzáállás is, amit nincs mit tagadni, jelenleg az AC esetében ez még nincs meg kellő mértékben a mezőnyben... ehhez még kell némi idő, míg mindenki kikupálódik, aki az éles bajnokságban is szeretne majd velünk tartani.

    És én most itt nem is az utcai autók mellett kardoskodom, csak azon látható tendencia mellett szeretnék egy kis ellenpólust képviselni, hogy mindig mindenki a lehető leggyorsabb és legmodernebb gépeket akarja hajtani, csak azért mert az a "királykategória".
    Az én személyes véleményem szerint nem ezeket az autókat a legnagyobb élvezet vezetni és nem is ezekkel lehet a legjobb versenyeket vívni, illetve a tapasztalt azt mutatja, hogy minél gyorsabbak az autók, annál jobban szét is szakad a mezőny a futamon.

    Nem szeretném ha bárki is félreértene, egyáltalán nem ellenzem a GT kocsikat és természetesen az lesz a programon amit a többség akar , csak csupán ezen a számomra kicsit "szemellenzős" hozzáálláson szeretnék javítani és felhívni a figyelmet, hogy nézzetek kicsit körül, van más is a palettán, ami jó és amivel érdemes lehet még foglalkozni, ők is megérdemlik az esélyt a figyelmetekre...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 27. 20:27.

  4. #29
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az én személyes véleményem szerint nem ezeket az autókat a legnagyobb élvezet vezetni és nem is ezekkel lehet a legjobb versenyeket vívni, illetve a tapasztalt azt mutatja, hogy minél gyorsabbak az autók, annál jobban szét is szakad a mezőny a futamon.

    Nem szeretném ha bárki is félreértene, egyáltalán nem ellenzem a GT kocsikat és természetesen az lesz a programon amit a többség akar , csak csupán ezen a számomra kicsit "szemellenzős" hozzáálláson szeretnék javítani és felhívni a figyelmet, hogy nézzetek kicsit körül, van más is a palettán, ami jó és amivel érdemes lehet még foglalkozni, ők is megérdemlik az esélyt a figyelmetekre...
    Mini Monacoba a Race07 -el.. Apaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mégecccer! Egyik legjobb Race-s versenyem volt. Tökig mosoly egész végig.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #30
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nyilvánvalóan egyedül csak a mezőny érettségétől függ és aláírom, hogy jelenleg nem tartunk még ezen a szinten. Viszont szerencsére nekem már volt sokszor alkalmam a megfelelő emberekkel ilyen csatákban részt venni, ahol körökön át autóztunk szorosan egymás seggében, vagy akár egymás mellett, minden különösebb gond nélkül. Ehhez persze kell a felkészültség és a megfelelő hozzáállás is, amit nincs mit tagadni, jelenleg az AC esetében ez még nincs meg kellő mértékben a mezőnyben... ehhez még kell némi idő, míg mindenki kikupálódik, aki az éles bajnokságban is szeretne majd velünk tartani.

    És én most itt nem is az utcai autók mellett kardoskodom, csak azon látható tendencia mellett szeretnék egy kis ellenpólust képviselni, hogy mindig mindenki a lehető leggyorsabb és legmodernebb gépeket akarja hajtani, csak azért mert az a "királykategória".
    Az én személyes véleményem szerint nem ezeket az autókat a legnagyobb élvezet vezetni és nem is ezekkel lehet a legjobb versenyeket vívni, illetve a tapasztalt azt mutatja, hogy minél gyorsabbak az autók, annál jobban szét is szakad a mezőny a futamon.

    Nem szeretném ha bárki is félreértene, egyáltalán nem ellenzem a GT kocsikat és természetesen az lesz a programon amit a többség akar , csak csupán ezen a számomra kicsit "szemellenzős" hozzáálláson szeretnék javítani és felhívni a figyelmet, hogy nézzetek kicsit körül, van más is a palettán, ami jó és amivel érdemes lehet még foglalkozni, ők is megérdemlik az esélyt a figyelmetekre...
    Érett hozzászólás ,nem szeretnék hozzátenni semmit ( ez az igazság ) . Várom a döntést hogyan tovább !

  6. #31
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Én Ferrari 458 Challangere szavaztam volna (s2 italia), de ilyen nem volt.
    Street car challange sem hangzik rosszul.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Én Ferrari 458 Challangere szavaztam volna (s2 italia), de ilyen nem volt.
    Street car challange sem hangzik rosszul.
    SuperCar kategóriába van...

  8. #33
    Kiss Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 03. 03.
    Város
    Mátraalja
    Üzenetek
    175
    Bajnokság mellet márkakupára nincs lehetőség?Az tuti,hogy a minivel monacon nagyon izgalmas volt

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sári András írta Hozzászólás megtekintése
    Várom a döntést hogyan tovább !
    Én csak a személyes véleményemet írtam le, természetesen a szavazás eredménye lesz a döntő a következő kupa autóit illetően.

    Idézet Eredetileg Kiss Gergő03 írta Hozzászólás megtekintése
    Bajnokság mellet márkakupára nincs lehetőség?Az tuti,hogy a minivel monacon nagyon izgalmas volt
    Ha a tesztekkel végeztünk és visszatérünk a normál menetrendbe, akkor bizonyára fogunk indítani bajnokságot több kategóriával is, hogy mindenki megtalálja a neki valót!
    Viszont a teszteknek elég feszített a tempója és nem is szeretnénk ha megoszlana a figyelem, hiszen az a cél, hogy mindenki felkészülten érkezzen a futamokra, ezért tesztidőszak alatt mindig csak 1 dologra fogunk egyszerre koncentrálni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 28. 10:44.

  10. #35
    És mi lesz a historical autókkal? Azokat nem fogjuk tesztelni?
    ABS nélkül.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  11. #36
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    És mi lesz a historical autókkal? Azokat nem fogjuk tesztelni?
    ABS nélkül.
    Hát most épp azzal lesz teszt futam csütörtökön: Cobra 427 - Spa!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 28. 14:30. Indoklás: linkelés...

  12. #37
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Amúgy azt gondolom a GT2-be mehet az Evora GX a GT3-ba pedig a GTC, akinek meg szimpi lesz az választja majd. (ha sikerül megoldani a multi car selectiont Ferinek)

    Egyébként meg kicsit a bőség zavara van szerintem, annyi féle kocsi van már és cska jönnek és jönnek a jobb/szarabb modok hogy képtelenség lesz mindet kipróbálni, végignyomni, főleg nem komoly bajnokság szinten.
    Szabihoz hasonlóan nem hivatalos álláspontot képviselvén csak saját véleményt megfogalmazva, azt gondolom hogy valamennyire tartanunk illenék azért a hagyományainkat, ha mondhatjuk hogy vannak ilyenjeink, azért csak a GT versenyzés az ami nálunk "divat" volt, csak erre kellene ráfeküdni. Emellett persze ránézhetünk az OW-re is akár (GPL kedd hamár hagyomány). Csütörtökön meg valami retro nap, akár a vasárnapival azonos pályán.... vagy mittudomén....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  13. #38
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát most épp azzal lesz teszt futam csütörtökön: Cobra 427 - Spa!
    Ok, igaz, de én kupára gondoltam.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, igaz, de én kupára gondoltam.
    Annak meg most lett vége!

    A kérdésre visszatérünk majd az új Tesztkupa után!

  15. #40
    Molnár Attila70 Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 04. 27.
    Város
    Szatmárnémeti
    Üzenetek
    39

    Forma auto

    A forma autós is jó lenne, tatus pl., olyan rég mentem már forma autóval, mióta nem Rfactorozom csak utcai autóval mentem. Már hiányzana egy jó forma autós verseny is később!

  16. #41
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Annak meg most lett vége!
    Én 74-es vagyok, ez nekem nem historical. Még én is mostam apának a BMW-jét.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  17. #42
    Tudom, hogy itt nem szokás, és hirtelen nem is tudom, hogy hova írjam, de irigy vagyok annyira, hogy stippi-stoppi az #56-os rajtszám!

  18. #43
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Azt mondom, hogy a játék kontakt, és lagkezelése miatt (ami talán össze is függ, erősítik egymást) eza túraautós katagória (e30 ami volt) a legveszélyesebb, amiben a testi konfliktus a legelfogadottabb, és a követési távolságok, különbségek is a legszorosabbak. Vintage, mint most a Cobra-nál, szerintem pont elég lesz a kocsival küzdenie mindenkinek, a másik versenyző a pályán már csak hab. A kocsik az ellenségek, nem a másik pilóta. Kevesebb konfliktus. A nagyobb gyorsabb, gt3-as járgányoknál meg szerintem nagyobbak a különbségek, jobban széthúzódik a mezőny, kevesebb kontakt, plána ha hosszabbak a versenyek.

  19. #44
    Régi formula miért nem népszerű?

  20. #45
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg bardocz írta Hozzászólás megtekintése
    Régi formula miért nem népszerű?
    szerintem azért mert mifelénk az open wheel nem volt preferálva régebben se, kivéve az ősatya GPL-t...azt csak tippelni tudom hogy miért nem kezdődött még el a GPL corsasítása - legalább az alap tartalom, kocsik és pályák - mert az egyszem loti és monza 66 kombó nem túl sok. Az egykori GPL keménymag rákattanhatna a témára, vannak kiváló modderek akik már az őskövületet is a végsőkig farigcsálták....de hát szerintem itt még tart az általam csak "GPLsznobizmus"-nak hívott jelenség, hogy semmi se érhet a nagy ős nyomába, még ha manapság minenféle voodoo szertartás kell hogy életre keljen a gépeken a GPL. Erről majd talán nyilatkozik valaki kompetensebb, én magam csak pár futamon álltam rajthoz, de amennyire meg tudom ítélni ugyanolyan nehézséget jelent a corsa is mint a GPL, csak sokkal szebb Úgyhogy a GPL újjászületésre még várnunk kell...

    A valamivel modernebb autókkal - F312 pl - már el lehet karistolni a modern pályákon is, de mint mondtam nálunk nem nagyon van ennek hagyománya, ami persze nem jelenti hogy nem is lesz esetleg...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #46
    Áh, értem, gondolhatam volna erre. Sajnálom, hogy régen nem tudtam megvenni a GTR2-t, plusz még szerverdíjat is fizetni, jó lett volna pedig itt edződni ilyen téren.

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem azért mert mifelénk az open wheel nem volt preferálva régebben se...
    Elnézve a szavazók körét nem hiszem, hogy erről van szó... nem beszélhetünk semmilyen hagyományról, egyszerűen az aktuális Asseto Corsa játékosoknak nem ez a zsánere, ellenben nézd meg a modern forma autók nem állnak rosszul a szavazáson. Illetve ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy messze ezeket a régi dögöket a legnehezebb meló úton tartani, és talán ez sem használ a népszerűségüknek.. én úgy érzem az egyszerűbb/könnyebb dolgok mostanában kicsit jobban mennek, nem annyira szeretnek az emberek küzdeni a technikával...

  23. #48
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézve a szavazók körét nem hiszem, hogy erről van szó... nem beszélhetünk semmilyen hagyományról, egyszerűen az aktuális Asseto Corsa játékosoknak nem ez a zsánere, ellenben nézd meg a modern forma autók nem állnak rosszul a szavazáson. Illetve ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy messze ezeket a régi dögöket a legnehezebb meló úton tartani, és talán ez sem használ a népszerűségüknek.. én úgy érzem az egyszerűbb/könnyebb dolgok mostanában kicsit jobban mennek, nem annyira szeretnek az emberek küzdeni a technikával...
    Én szeretném kérni, ha ez így megy itt, hogy a sok nosztalgiázás és a nagyon csodálatosan nehezen vezethető 40-50-60 éves kocsik között tünjön már végre fel az Assetto Corsa-ban rejlő, a napok kihívásást jelentő KÖNNYEN és UNALMASAN vezethető modern, nagyteljesítményű autók versenysorozata, BAJNOKSÁGA, VÉGRE!!!!

  24. #49
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Én szeretném kérni, ha ez így megy itt, hogy a sok nosztalgiázás és a nagyon csodálatosan nehezen vezethető 40-50-60 éves kocsik között tünjön már végre fel az Assetto Corsa-ban rejlő, a napok kihívásást jelentő KÖNNYEN és UNALMASAN vezethető modern, nagyteljesítményű autók versenysorozata, BAJNOKSÁGA, VÉGRE!!!!

    A GT 3-as autók jönnek gondolom azért ezek már közelebb állnak a modern kocsikhoz.....

  25. #50
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Én szeretném kérni, ha ez így megy itt, hogy a sok nosztalgiázás és a nagyon csodálatosan nehezen vezethető 40-50-60 éves kocsik között tünjön már végre fel az Assetto Corsa-ban rejlő, a napok kihívásást jelentő KÖNNYEN és UNALMASAN vezethető modern, nagyteljesítményű autók versenysorozata, BAJNOKSÁGA, VÉGRE!!!!
    Nem lehet általánosítani, hogy a régebbi autók nehezen vezethetőek, a modernebbek meg könnyen. Inkább azt mondanám, hogy máshogy kell vezetni.

    Ettől független van egy szavazás, amiből az adminok felmérik az igényeket. Jelenleg az egész AC csak részben alkalmas arra, hogy bajnokságot fussunk, ezért is van tesztelés alatt.

    Eddig volt egy teszt bajnokság (E30), most volt/van egy futam a Cobrával. Valószínűsítem, hogy most valami modernebb autó fog jönni, lásd a szavazás eredménye.

    Gondolom a hozzászólásodban a nagybetűs szavak nem kiabálást próbáltak érvényesíteni, hanem nyomatékosítani próbáltad a mondani valód. Erre javaslom, hogy majd inkább a vastagítást használd későbbiekben, mert félreértelmezhető.

    Még azért annyit hozzátennék, nem mint szervező, csak mint aki részt veszeget egyik másik prequalon, vagy futamon, hogy azért nem értem teljesen a hozzászólásod, türelmetlenséged. Számomra az E30 már elég modern autó, én ennél régebbieket szeretek vezetni. Mentem vele pár kört, próbálgattam, aztán kész. A Cobrát nagyon szeretem, tetszik. Azzal is mentem pár kört, a verseny nem sikerült, de ez van. A legújabb autók nem nagyon érdekelnek, de azért nem esem kétségbe, lehet offline és online is játszani, bőven van lehetőség. Biztos vagyok abban, hogy előbb-utóbb lesz számodra is megfelelő verseny-autó párosítás is.

    Szóval én is csak kostólgatom az AC-t, amiben nagyon sok lehetőség van, de egy komoly bajnokság rendezéséhez még nem elég kiforrott.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •