Szavazás eredménye: Milyen kategóriával rendezzük a 2. Assetto Corsa bajnokságot? (4 db választható)

  • Street: Abarth, Alfa Romeo, BMW, Lotus...

    25 18,80%
  • Lotus Sport: Lotus Exige 240R/Scura/S/S Roadster

    6 4,51%
  • TrackDay: KTM X-Bow R, Lotus 2-11

    16 12,03%
  • Classic Touring: BMW M3 E30 DTM

    25 18,80%
  • Classic GT: AC Shelby Cobra 427S/C, Ferrari F40

    25 18,80%
  • Classic Formula: Ferrari 312T, Lotus Type 49, Lotus 98T

    11 8,27%
  • SuperCar: Mercedes SLS, Ferrari 458 Italia, McLaren MP4-12C

    15 11,28%
  • HyperCar: Ferrari 599XX EVO, LaFerrari, Pagani Huayra/Zonda R

    11 8,27%
  • GT2: BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2, Scuderia Glickenhaus P4/5 C

    74 55,64%
  • GT3: BMW Z4 GT3, Mercedes SLS GT3, McLaren MP4-12C GT3

    91 68,42%
  • GT (other): Lotus 2-11 GT4, Lotus Evora GTE

    21 15,79%
  • Formula: Tatuus F.Abarth, Lotus Exos T125

    31 23,31%
Szavazók
133 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (78 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    AC Tesztkupa #2 - Autóválasztás!

    Update: megvan a győztesünk, indul az Assetto Corsa GT3 tesztkupa!
    -----------------------------------------------------------------------------------------


    Kedves Versenyzők!


    Lassan végéhez ér az első Assetto Corsa Tesztkupa és ideje elkezdeni tervezni a következő bajnokságunkat, persze még hátra van a grand finálé és Spa-Francorchamps!

    Mivel a nemrég megjelent AC 1.0 RC verzió rengeteg újítást hozott, köztük az új gumi- és törésmodellt, a boxkiállást, a szerver odalról szabályozható segítségeget és persze sok új autót, így úgy gondoljuk van még mit tesztelni egy éles bajnokság elindítása előtt, ezért rendezünk még egy nyílt AC Tesztkupát az újdonságok alapos kipróbálására! A bajnokság részleteinek nagy része még tervezés alatt van, viszont hogy milyen autókkal kergessük egymást, azt a döntést ismét szeretnénk Rátok bízni!

    1899499_982333221792996_6093299785756283426_o.jpg

    Az előző tesztkupából kihagytuk a komolyabb SuperCar és GT gépeket, most viszont már a teljes Assetto Corsa autókínálatból tudtok választani!
    A szavazás két körös lesz, az első fordulóban a számotokra legszimpatikusabb kategóriára tudtok szavazni, a konkrét típusokat pedig majd 2. fordulóban választjuk ki!

    Minden szavazó 4 db kategória mellett teheti le a voksát, az 5. szavazatot felülről lefele a listán már nem vesszük figyelembe, szóval csak okosan a kattintgatással!


    Választható kategóriák:

    • Street: Abarth 500 EsseEsse, Alfa Romeo Giulietta, BMW M3 E30, BMW Z4 E89, BMW 1M, Lotus Elise SC, Lotus Evora S/SR, BMW M3 E92
    • Lotus Sport: Lotus Exige 240R, Lotus Exige Scura, Lotus Exige S, Lotus Exige S Roadster
    • TrackDay: KTM X-Bow R, Lotus 2-11
    • Classic Touring: BMW M3 E30 DTM
    • Classic GT: AC Shelby Cobra 427S/C, Ferrari F40
    • Classic Formula: Ferrari 312T, Lotus Type 49, Lotus 98T
    • SuperCar: Mercedes-Benz SLS, Ferrari 458 Italia, McLaren MP4-12C
    • HyperCar: Pagani Huayra, Ferrari 599XX EVO, Pagani Zonda R, LaFerrari
    • GT2: BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2, Scuderia Glickenhaus P4/5 C
    • GT3: BMW Z4 GT3, Mercedes-Benz SLS GT3, McLaren MP4-12C GT3
    • GT (other): Lotus 2-11 GT4, Lotus Evora GTE
    • Formula: Tatuus F.Abarth, Lotus Exos T125


    A következő napokban más egyéb kérdésekben is ki fogjuk kérni még a véleményeteket a hamarosan induló bajnokság kapcsán, szóval legyetek résen és kövessétek figyelemmel a fórumot és a Facebook oldalunkat!!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 12. 08. 22:41.

  2. #2
    Nem lenne érdemes kipróbálni egy többautós tesztkupát? Sokat dobhatna a hangulaton, ha csak kategóriára szűkítenénk le a választékot, azon belül pedig szabad lenne a típusválasztás. Ezzel tanulmányozhatnánk a teljesítménybeli különbségeket is a különböző verdák között.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Morwola írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lenne érdemes kipróbálni egy többautós tesztkupát? Sokat dobhatna a hangulaton, ha csak kategóriára szűkítenénk le a választékot, azon belül pedig szabad lenne a típusválasztás. Ezzel tanulmányozhatnánk a teljesítménybeli különbségeket is a különböző verdák között.
    Természetesen többek között ez is szerepel a tervek között, de ez majd a későbbi szavazások kérdése lesz!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 19. 18:03.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Na úgy látom a "GTR2" mellett a "GT Legends" mezőnye is kezd szépen kirajzolódni...

  5. #5
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    ideírom , mert jobb helyet nem találtam

    a 2.tesztkupára is maradna ez a nevezéses, rankappos rendszer?
    tesztelgettem egy ideje egy dolgot és működik most az update után is úgy néz ki...

    szóval a különféle offline trükközések (pályahőmérséklet , segítségek , vágások stb) kivédésére jó lenne ha prekvalifikációs serveren futott idők alapján sorolódnának be az emberek az egyes serverekre...(na meg több lenne így a közös gyakorlás, verseny is)
    erre lenne lehetőség már most is (meg már egy jó ideje )
    bárki játékon belül meg tudja nézni egyébként az aktuális listát a játékon belül ha felmegy a serverre...futam napon pl 8 ig lehetne javítgatni az időkön...
    akkor lezárjátok és a lista alpján megvan a prekval végeredménye....megvan h ki melyik serverre csatlakozhat... fél 9-től indítotok egy fél órás bookingot (gyakorlatilag a mostani nevezés is egy fél órás booking ) , mindenki kiválaszthatja h milyen skinnel akar menni és 9-től indul a q...

  6. #6
    Azt olvastam, hogy a final 1.0-ban, vagy utána, a multin is gyúrnak még vmit. (Server Appokat lehet majd futtatni vagy vmi ilyesmi. Azt írták, hogy mint az iracingban, de azt nem ismerem). Azt azért még jó lenne kipróbálni.

    Aztán meg kérjük a klasszikus master prequal rendszer mielőbb beizzítani. Ez a változó körülmények között futott gyors kör nem az igazi.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  7. #7
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Azt olvastam, hogy a final 1.0-ban, vagy utána, a multin is gyúrnak még vmit. (Server Appokat lehet majd futtatni vagy vmi ilyesmi. Azt írták, hogy mint az iracingban, de azt nem ismerem). Azt azért még jó lenne kipróbálni.

    Aztán meg kérjük a klasszikus master prequal rendszer mielőbb beizzítani. Ez a változó körülmények között futott gyors kör nem az igazi.
    az általam írt "modell" miben különbözik a klasszikus masterses prekvalifikációtól?
    server oldalon megy természetesen a köridő mérés vágásellenőrzés , segítségek mutatása ,stb

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Aztán meg kérjük a klasszikus master prequal rendszer mielőbb beizzítani. Ez a változó körülmények között futott gyors kör nem az igazi.
    Ez a végső cél és folyamatban is van a dolog, viszont azt még nem tudjuk megígérni, hogy a Tesztkupa #2 indulásáig elkészül. Hogy rövidtávon mik a lehetőségeink és hogy pontosan milyen rendszerben fog majd tudni működni a következő bajnokság lebonyolítása azt még a héten fogjuk egyeztetni egymással a szervezőségben.

  9. #9
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    az általam írt "modell" miben különbözik a klasszikus masterses prekvalifikációtól?
    server oldalon megy természetesen a köridő mérés vágásellenőrzés , segítségek mutatása ,stb
    Én azt gondolom, hogy mindketten ugyanazt írjuk, csak te ugye a most is működő pl Race prequalt nem ismered.

    Felmész a kijelölt szerverre, mész x kört, és a legjobb köröd megjelenik egy ugyanolyan oldalon mint most a prequal.
    Innen nevezel akár egy héttel elötte, ill szűkitheted egy autó típusra, ill a már nevezett autókra.
    Mondjuk az gáz, hogy még mindig nem megy a multi szektoridő, de elviselem, ha csak ennyi hiányossága van.

    Szabi, tudom, hogy dolog van vele, csak jó lenne azt is tesztelni még.
    Lacit mivel ösztönözzem? Szereti a csokit?
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Amúgy számomra roppant furcsa, hogy a Lotus-t mennyire utáljátok... csak azért mert sok van belőlük, az még nem jelenti azt, hogy nem is jók!

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy számomra roppant furcsa, hogy a Lotus-t mennyire utáljátok... csak azért mert sok van belőlük, az még nem jelenti azt, hogy nem is jók!
    Továbbra is azt mondom, hogy lehetne "önkényes" a választás, mert a szavazók nem feltétlen tudják mire szavaznak.
    Felét ti válasszátok, felét mi.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is azt mondom, hogy lehetne "önkényes" a választás, mert a szavazók nem feltétlen tudják mire szavaznak.
    Felét ti válasszátok, felét mi.
    Hogy érted, hogy a felét?

  13. #13
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Mindenképpen jó lenne ha csak kategória lenne megszabva azon belül az autók szabadon választottak, kicsit színesebb lenne a dolog

  14. #14
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy számomra roppant furcsa, hogy a Lotus-t mennyire utáljátok... csak azért mert sok van belőlük, az még nem jelenti azt, hogy nem is jók!
    Én pl. nem utálom, vannak köztük kifejezetten jók is, de egyébként kicsit tényleg zavaró ez a mennyiség belőlük (túl sok a nagyon hasonló karakter), amit elénkraktak a készítők. Azért szavaztam most csak a GT2-3 autókra, mert igazán normális, official content-ként kiadott GT autókkal még sehol nem tudtam versenyezni, főleg nem több típussal egy mezőnyben.
    Másik kedvencem a historic téma (Cobra és F40 is jelölve), ott meg nincs Lotus. Pedig egy Esprit V8 király lenne...

  15. #15
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Ha már GT3, akkor mehetne bajnokiba akár ez a megoldás is.: http://www.racedepartment.com/downlo...t-series.3748/
    Green aszfalt minőségről indulna a hétvége, folyamatosan javulna. Ahol élőben 6 órát mennek, mi mennénk 1-et, 10x-es időgyorsitással, 2x gumikopással, 2x-es őzemanyagfogyasztással,
    Ahol 12 órát mennek, ott mi 1,5-et, 25x -ös időgyorsitás, és 3x/3xos gumi/üzemanyagfogyastás, stb. Igy a boxkiállások is a duplájára nőnének, ami szintén megkeverheti a kártyákat.
    Csak egy kósza ötlet, nem kell ezt alapul venni

  16. #16
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Ha már GT3, akkor mehetne bajnokiba akár ez a megoldás is.: http://www.racedepartment.com/downlo...t-series.3748/
    Green aszfalt minőségről indulna a hétvége, folyamatosan javulna. Ahol élőben 6 órát mennek, mi mennénk 1-et, 10x-es időgyorsitással, 2x gumikopással, 2x-es őzemanyagfogyasztással,
    Ahol 12 órát mennek, ott mi 1,5-et, 25x -ös időgyorsitás, és 3x/3xos gumi/üzemanyagfogyastás, stb. Igy a boxkiállások is a duplájára nőnének, ami szintén megkeverheti a kártyákat.
    Csak egy kósza ötlet, nem kell ezt alapul venni
    Pedig ez jó, hasonlít a normális ( 1,5 órás ) GTR futamokra, ami már nagyon hiányzik.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 23. 17:33.

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ahol 12 órát mennek, ott mi 1,5-et, 25x -ös időgyorsitás, és 3x/3xos gumi/üzemanyagfogyastás, stb. Igy a boxkiállások is a duplájára nőnének, ami szintén megkeverheti a kártyákat.
    Hmm...szerintem a szerveren nincs időgyorsítás, utánanézek...

  18. #18
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm...szerintem a szerveren nincs időgyorsítás, utánanézek...
    Azt sajna én sem tudom, de izgi lenne napkeltében indulni és napnyugtában célba érni :P

  19. #19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy érted, hogy a felét?
    Úgy értem, hogy legyen olyan autó, amit ti szavaztok meg, és olyan amit mi. Persze ennek akkor van csak értelme, ha több autóval menne a bajnokság.
    Pl a BMW Group A engem abszolút nem vonz, mégis megyek vele, még ha sokat is morgok miatta.
    Ha Lotust akarsz én benne vagyok, de ahogy látom megszavazva sosem lesz. Pedig biztos nem lenne az rossz.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  20. #20
    Ja igen, és jó lenne kis box tesztelés, azaz hosszú távú futam (is).

    Meg ahogy látom a 3. a sorban a Tatuus, az sem lenne rossz egy futamra.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  21. #21
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy számomra roppant furcsa, hogy a Lotus-t mennyire utáljátok... csak azért mert sok van belőlük, az még nem jelenti azt, hogy nem is jók!
    Hát én az első demó óta utálom a lotust, ekkora fosnak nem gondolnám a valóságban, de itt rettenetes volt szerintem.

    Plusz én és szerintem a többiek nem erős utcai autókkal akarnak versenyezni hanem rendes versenyautóval, mert annak van értelme, azokat építették olyan szabályok keretei között ahol van értelme egymás ellen engedni őket.
    Egy Cobra vs F40 full hülyeség, nincs olyan hely ahol ellenfele lenne a cobra a ferkának szerintem.
    Ahogy pl egy Nissan GTR-t sem lehetne egy Lambóval vagy Ferkával összengedni utcaiként, mert annyira más mindegyik, hogy értelmetlen.
    Márkakupát meg szerintem senki nem akar mert unalmas.

    Én dübörgő Kalapácsot akarok hallani, V12-es lambót, porszívó Astont, duruzsoló mercit, vonyító ferkát akarok látni hallani.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Hát én az első demó óta utálom a lotust, ekkora fosnak nem gondolnám a valóságban, de itt rettenetes volt szerintem.

    Plusz én és szerintem a többiek nem erős utcai autókkal akarnak versenyezni hanem rendes versenyautóval, mert annak van értelme, azokat építették olyan szabályok keretei között ahol van értelme egymás ellen engedni őket.
    Egy Cobra vs F40 full hülyeség, nincs olyan hely ahol ellenfele lenne a cobra a ferkának szerintem.
    Ahogy pl egy Nissan GTR-t sem lehetne egy Lambóval vagy Ferkával összengedni utcaiként, mert annyira más mindegyik, hogy értelmetlen.
    Márkakupát meg szerintem senki nem akar mert unalmas.

    Én dübörgő Kalapácsot akarok hallani, V12-es lambót, porszívó Astont, duruzsoló mercit, vonyító ferkát akarok látni hallani.
    De vannak GT-s Lotusok is, azok elég jók. Kicsit talán lassabbak az GT3-as verdáknál, de én pár kör után egész jónak éreztem anno, és azóta biztos javítottak még rajta.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Márkakupát meg szerintem senki nem akar mert unalmas.
    Ez szerintem nem igaz, véleményem szerint a márkakupa a legigazságosabb, legkeményebb és egyben legizgalmasabb versenyzési mód a világon, pláne online szimulátoros keretek között. És minél lassabb az autó annál szorosabb, izgibb!
    Egy jó kis Abarth kupán mindenki összefosná magát az eseményektől a futam végére!

    Illetve nem értem mi a kifogás az utcai, fél utcai autók ellen, ha egyszer mindenki ugyan azzal menne?
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 26. 21:22.

  24. #24
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez szerintem nem igaz, véleményem szerint a márkakupa a legigazságosabb, legkeményebb és egyben legizgalmasabb versenyzési mód a világon, pláne online szimulátoros keretek között. És minél lassabb az autó annál szorosabb, izgibb!
    Egy jó kis Abarth kupán mindenki összefosná magát az eseményektől a futam végére!

    Illetve nem értem mi a kifogás az utcai, fél utcai autók ellen, ha egyszer mindenki ugyan azzal menne?
    Szerintem nem, mert ha van választási lehetőség akkor mindenki megtalálhatja magának és a vezetési stílusának a legjobban fekvő kocsit, míg egy márkakupában ha valakinek bejön az adott autó akkor neki marha jó lesz, de aki utálja az adott autót az meg gyűlölni fogja minden percét.
    Nálam a minél lassabb autók = nem tudsz előzni a előtted lévő hibája ellenére sem mert nincs elég erő abban a fosban, hogy megfelelő tempóelőnyt tudj kicsikarni, ezért sok sok kontakt árán tudsz csak előzni ami meg veszekedéshez vezet.

    Azért jók az erős autók, mert ha elcseszel egy kigyorsítást csak megcsúszol és a mögötted jövő mondjuk 1seccel előbb tud padlót nyomni akkor van annyi erő azokban az autókban, hogy 1sec alatt annyit tud gyorsítani bódén, hogy valós előzésbe tud kezdeni.

    Ez a bajom a wtcc-s kocsikkal is, hogy hiába hibázik előttem valaki nincs benne erő, hogy egy rövidebb szakaszon ráugorjak mint a GTR-ben, és ez nagyon hiányzik. Szóval én már nagyon unom a gyenge kocsikat.

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nem csak erőből lehet előzni...
    Illetve egy kemény férfias csatát én többre értékelek egy könnyű előzésnél...

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •