Találatok: 1 - 16 (16 összesen)

Téma: HTCM8 - Essington büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    HTCM8 - Essington büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    A1 326’, P5-P6 - Sörös Gábor - Lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    A1 391' P12 - Madarász Krisztián - veszélyeztetés: szóbeli figyelmeztetés
    A1 392’ P11-P12 - Horváth Márk - Lökés: 2 figyelmeztetés
    A1 394' P12 Varga Ákos - visszatérés a pályára: lásd lent*
    A1 775’ P5-P6 - Szeghy Roland - Leszorítás: 2 figyelmeztetés

    A2 143’ P22-P23 - Versenybaleset
    A2 467’ P22-P23 - Prantner Gábor - lökés: 3 figyelmeztetés

    B1 107’ P21 - Szabó Zsolt - rajthiba: 3 figyelmeztetés [Elindult, mintha állórajt lenne, több autót összetolva, majd előzgetve.]
    B1 200’-250’ - Deák Krisztián - rajthiba: 1 figyelmeztetés ((méltányolva: magát óvta) [Miután önhibájából a pályát elhagyta, megpróbálta visszavenni a helyét, ezzel veszélyes helyzeteket előidézve]
    B1 234’ P11-P12 - Hegyi Zsolt - lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    B1 238’ P18-P19 - Versenybaleset

    B2 393’ P4-P5 - Szeredi Norbert - Lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    B2 400’ Illés András - Szabálytalan pályára visszatérés, veszélyeztetés: 1 figyelmeztetés
    B2 308’-1549’ Szeredi Norbert - rendszeres szabálytalan pályahasználat (vágás), összesen: 2 figyelmeztetés


    A versenybíróság ezenkívül ellenőrizte a repülő rajtok lebonyolításának történéseit és több esetben súlyos hiányosságokat fedezett fel több versenyzőnél is. Ezért kérünk mindenkit hogy még jobban és tüzetesebben olvassátok el a szabályzatunk erre vonatkozó részét (2.3.1.), mert a későbbiekben ezekért a hibákért is büntetéseket fogunk osztani az eset súlyosságát tekintve. A két legfontosabb dolog, hogy a formációs vonal után a két sorba rendeződésnél tilos előzni illetve kötelező a másik versenyző mögött a fél autó távolságot tartani nem lehet lemaradni. Ezen felül a felvezető kör kezdeti szakaszában is tartani kell a maximum 5 autó távolságot, tilos gumit melegíteni, lemaradni.

    A1 Repülő rajt:
    Szóbeli figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot: Tömöl Tamás, Antal Gábor, Vida Zoltán, Lányi Tamás
    1 figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot: Varga Ákos, Szilágyi Dániel, Terjék Attila

    B1 Repülő rajt:
    Szóbeli figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot: Illés Attila, Hummel Péter, Srankó András
    Szóbeli figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot/kiszámíthatatlan vagy veszélyes módon viselkedett felvezető körön: Kazinczi Zoltán, Hegyi Zsolt, Hummel Péter, Srankó András
    1 figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot/kiszámíthatatlan vagy veszélyes módon viselkedett felvezető körön: Szeredi Norbert
    1 figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot: Kaskó Tamás, Szűcs Tibor



    *Amikor valaki bármilyen okból lecsúszik a pályáról, ne az legyen az első dolga, hogy visszapróbálja rántani a gépet az aszfaltra! Először stabilizálja az autót, akár álljon is meg, és bármi is történt előtte, neki az legyen a legfontosabb, hogy ne akadályozzon/veszélyeztessen másokat. A “már csak utas voltam” szituációk nagy része ennek elmulasztásából adódik! Javaslat: finom fékezéssel és egyenesbe állított kormánnyal megfogni az autót és még véletlenül sem a pálya felé kormányozva, ha már egyszer lecsúsztunk róla!



    A vágással kapcsolatos büntetések kiírása és a büntetések összevonása hamarosan...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 14. 02:58.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Figyelmeztetés, CHATSTOP megszegésérét: Sörös Gábor, Madarász Krisztián

    Szóbeli Figyelmeztetés
    , mert nem juttatta el a qual-os gyors körét a VB részére: Fehér Zoltán, Németh Mihály, Suput Zsolt, Csatay Gábor, Illés András (következő versenytől már valódi figyelmeztetés jár érte)
    Figyelmeztetés, mert nem jelezte a HTCM8 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját: -

    Figyelmeztetés
    , mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven: Széchy Szabolcs, Zsak Szabolcs
    (amennyiben pénteki elfogadható magyarázattal tudnak szolgálnak a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)


    Qual Vágások:


    Szóbeli Figyelmeztetés vágásért: lllés András, Szente János, Bognár Dániel
    1 db Figyelmeztetés vágásért: Szeredi Norbert



    Összesített büntetések:

    Boxutca áthajtásos büntetés:

    Horváth Márk, Széchy Szabolcs, Szeredi Norbert,
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Bartha Zsolt, Deák Krisztián, Illés András, Kaskó Tamás, Madarász Krisztián, Szűcs Tibor, Terjék Attila, Varga Ákos, Zsák Szabolcs
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Hegyi Zsolt, Kiss Gergő, Széchy Szabolcs, Szeghy Roland
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    Pranter Gábor, Szabó Zsolt, Szeredi Norbert, Szilágyi Dániel
    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Sörös Gábor


    Büntetések halmozása: 5 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futam első 10 körében letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.


    Figyelem, aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 14. 15:38.

  3. #3
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Életkor
    43
    Üzenetek
    719
    Szabi ! Nekem Silverstone-ból 3 figyu ,Essingtone-ból 2 figyum van. Az annyi mint 5=BUÁ!

  4. #4
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi ! Nekem Silverstone-ból 3 figyu ,Essingtone-ból 2 figyum van. Az annyi mint 5=BUÁ!
    Szerepelsz is a 2 illetve a 3 figyelmeztetés sorba is...ha Bathurstbe 1 vagy 4-et szerzel feliratkozhatsz a következő sorokba is
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi ! Nekem Silverstone-ból 3 figyu ,Essingtone-ból 2 figyum van. Az annyi mint 5=BUÁ!
    Jogos, köszi hogy szóltál, beváltottam a kuponodat!

  6. #6
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Figyelmeztetés
    , mert nevezett a futamra, de nem jelent meg a versenyen, ezzel mások elől vette el a helyet a szerven: Szalafai Fedor, Széchy Szabolcs, Zsak Szabolcs
    (amennyiben pénteki elfogadható magyarázattal tudnak szolgálnak a hiányzásra, akkor büntetésüket visszavonjuk)
    Warmupra váltáskor levágott a szerver. Kb. 3 napig dühöngtem a dolog miatt, de ha még figyelmeztetést is kapok emiatt, akkor itt hagyom abba. Ez komoly! Inkább oldjátok meg a problémát!

    Épp elég nekem, hogy betegség miatt Bathurst-re sem tudtam készülni, és kb. esélyem sincs semmire, ha ma valami csoda nem történik.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Warmupra váltáskor levágott a szerver. Kb. 3 napig dühöngtem a dolog miatt, de ha még figyelmeztetést is kapok emiatt, akkor itt hagyom abba. Ez komoly! Inkább oldjátok meg a problémát!
    Így természetesen nem kapsz büntetést, probléma tisztázva, fölösleges ezen dühöngeni.
    Viszont hogy csak neked miért szakadt meg a kapcsolatod a szerverrel, azt nem hiszem, hogy mi szerver oldalról meg fogjuk tudni oldani. Sajnálom, erre nincs semmi ötletem, ha vkinek van, akkor örömmel fogadjuk, de erre így kevés esélyt látok, hogy szerver probléma lenne, ha csak téged érintett.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 14. 18:12.

  8. #8
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A1 Repülő rajt:
    Szóbeli figyelmeztetést kap mert nem tartotta a megfelelő távolságot: Tömöl Tamás, Antal Gábor, Vida Zoltán, Lányi Tamás
    bocs, de mit csináltam rosszul? megnéztem a replayt, de ugyanakkora távolságra voltam az előttem lévőtől, mint az előlem induló pilóták, mögöttem volt rés, de az nem az én hibám. Dani meg bealudt a rajtnál, azért kaptam el, de azon meg inkább ő nyert mert felturbóztam hátulról

  9. #9
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Életkor
    29
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Dani meg bealudt a rajtnál, azért kaptam el, de azon meg inkább ő nyert mert felturbóztam hátulról
    Ezt csak megerősíteni tudom.

  10. #10
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    bocs, de mit csináltam rosszul? megnéztem a replayt, de ugyanakkora távolságra voltam az előttem lévőtől, mint az előlem induló pilóták, mögöttem volt rés, de az nem az én hibám. Dani meg bealudt a rajtnál, azért kaptam el, de azon meg inkább ő nyert mert felturbóztam hátulról
    Majd' egy autónyi lemaradásod van az előtted haladóhoz képest. Ha feljebb zárkózol, akkor sem előzted meg az pozícióban előtted haladót.

  11. #11
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Majd' egy autónyi lemaradásod van az előtted haladóhoz képest. Ha feljebb zárkózol, akkor sem előzted meg az pozícióban előtted haladót.
    repulorajt.jpg
    Ez a hivatalos példa a megfelelő rajt pozícióra repülőrajt esetén.

    capture_2014-10-15_16-43-58.jpg
    A fenti képen én a bekarikázott autót vezettem a rajt pillanata előtt és limiterrel mentem, ami megítélésem szerint megfelel a példa kép pipált verzióinak. Az autóm eleje egy vonalban van az előttem rajtoló hátsó lökhárítójával, mint ahogy az előtem lévők is ugyanilyen távolságra vannak az ő előlük rajtolótól.
    Majd' egy autónyi lemaradásban a mögöttem rajtoló pilóta van.
    Még mindíg nem értem, mit csináltam rosszul.

  12. #12
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Ez a távolság még bőven szabályos.. főleg, hogy a szabályzatban is van ilyen példa az ábrákban.

  13. #13
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Tudom, hogy nem múlik ezen semmi, de kaphatnék állásfoglalást, hogy mi volt a gond velem? Nem a bünti miatt, pláne hogy csak szóbeli, csak mert ha tényleg volt hibám, akkor jelen helyzet szerint nem tudok róla és így tanulni sem tudok belőle.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy nem múlik ezen semmi, de kaphatnék állásfoglalást, hogy mi volt a gond velem? Nem a bünti miatt, pláne hogy csak szóbeli, csak mert ha tényleg volt hibám, akkor jelen helyzet szerint nem tudok róla és így tanulni sem tudok belőle.
    Újra fogjuk vizsgálni az esetet a következő VB gyűlésen.

  15. #15
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy nem múlik ezen semmi, de kaphatnék állásfoglalást, hogy mi volt a gond velem? Nem a bünti miatt, pláne hogy csak szóbeli, csak mert ha tényleg volt hibám, akkor jelen helyzet szerint nem tudok róla és így tanulni sem tudok belőle.
    Adminisztrációs baki miatt kaptál büntit, amiért elnézést kérek!
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 10. 27. 12:12.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  16. #16
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Semmi gond, köszi a választ. Helyette kaptam bathurstért írásbeli figyit

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •