Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (90 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC Tesztkupa - Silverstone

    Kedves Versenyzők!

    Következik az AC Tesztkupa ötödik versenye: Silverstone!
    Fontos infók: lebonyolítás menete honlap hiba esetén



    Figyelem: az új AC 1.0 RC Update szerver oldalon a BMW M3 E30-as számára nem teszi lehetővé a szerveren az ABS és TC használatát!!
    A futam ~40 perc hosszú lesz, illetve az új gumi modellnek köszönhetően az abroncsok szemcsésednek, hólyagosodnak és kockásra fékezhetőt, viszont már működik a BOX!

    5. Futam: Silverstone
    Időpont: 2014.10.16 (csütörtök) & 2014.10.19 (vasárnap)
    Nevezés: 20:30 - 21:00 (Masters Rank app-pal)
    Booking: 21.00 - 21:03 (annak, aki nem nevez előre, vagy szeretne Skin-t választani)
    Időmérő: 21:03 - 21:23 (20 perc)
    Futam hossza: 18 kör!!!

    Rajt típusa: álló rajt
    Gumikopás: normál
    A pálya határa: két kerékkel mindig a fehér vonalon belül!
    Fizikai sérülések: normál
    Pálya gumizódás: normál
    Üzemanyag fogyasztás:
    normál

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    Szerver: GTR-Masters.hu #E0 , #E1, #E2..
    Szerverjelszó:
    masters


    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Assetto Corsa Tesztkupa
    Nevezési rendszer részletes leírása: AC Prekval és nevezési rendszer (érdemes éles futam előtt egyszer kipróbálni )
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    Fontos!!
    • Mivel az Assetto Corsa multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Futam eredmények: AC Tesztkupa - Pontverseny
    Futam Replay-ek: AC Tesztkupa - Replay-ek



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 19. 19:57.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Kedves Versenyzők!

    Figyelem: A futamtáv az eddig megszokottnál hosszabb lesz, 18 kör, ami körülbelül 40-45 perc versenyidőt jelent majd.


    Kérünk mindenkit, nagyon figyeljetek arra, hogy korrekt és fair módon versenyezzetek és még véletlenül se rontsátok el más résztvevők szórakozását, ez a legfontosabb! Emellett kérünk mindenkit hogy a korrektség jegyében figyeljetek oda nagyon a vágásokra is, kivétel nélkül a pálya minden pontján két kerékkel a fehér vonalon belül kell haladni!
    Azon versenyzőket, akik nem tartják tiszteletben a szabályokat és versenytársaikat, azokat ki fogjuk zárni a bajnokságból!

    Gyakorlás céljából indítottam egy FUN szervert 20 perc qual-lal és 5 kör futammal:

    Szerver:
    GTR-Masters.hu #FUN
    Pass: masters


    A gyakorló szerver "Pickup"-os, tehát bármikor lehet rá csatlakozni!

    Az első futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 13. 17:19.

  3. #3
    Ó basszus, pont a legrosszabb pályán lesz a leghosszabb a verseny

  4. #4
    Tegnap próbálgattam a pályát, de túl nagy a lemaradásom - sőt a szektoridőket sem írja valamiért a nevezési listán, így nem tudom hol veszítek.
    Van valami tippetek esetleg beállításotok a futamra? Hotlap videó? Nem akarok a mezőny után kullogni . . .

  5. #5
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg RSVRocky írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap próbálgattam a pályát, de túl nagy a lemaradásom - sőt a szektoridőket sem írja valamiért a nevezési listán, így nem tudom hol veszítek.
    Van valami tippetek esetleg beállításotok a futamra? Hotlap videó? Nem akarok a mezőny után kullogni . . .
    Ne a szerveren menj, hanem mondjuk Hotlapon, akkor beírja a szektoridőket is.
    Setupban, ha segítenék, akkor az kimerítené a "Vak vezet világtalant." közmondás fogalmát.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!!

    Ma este megjelent az AC 1.0 RC, benne Spa és egy rakás újdonság, köztük az új szemcsésedő, hólyagosodó és kockásodó gumimodell!
    Az AC Tesztkupa e heti programja változatlan, megtartjuk a csütörtöki és vasárnapi futamot Silverstone-ban, jövő héten pedig Spa-ba látogatunk!

    A Masters-rank app továbbra is működik, viszont a frissítés törli a teljes AC profilt (setup, replay, beállítások, minden..) ezért újra engedélyezni kell az App-ot és újra beírni a neved az AC-ban!


    A fizika nem tudjuk hogyan változott és hogy ez érinti-e a köridőket, erről a beszámolókat tőletek várjuk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 16. 13:16.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    A szervert a holnapi futamra igyekszem pontosan úgy beállítani, mint ahogy eddig volt, és az új lehetőségek tesztelést Spa-ra hagyni.

    Viszont az ABS-t és a TC-ét egyelőre nem sikerült még engedélyeznem, hiába rakom "Forced On"-ra...


    Illetve elnézést kérek, ma este terveztem leellenőrizni a beküldött festéseket és összerakni a SkinPack-et, viszont erre az Update lekövetése mellett nem maradt időm, így azok majd csak a vasárnapi futamon lesznek használhatók. Elnézést kérek attól, akinek ez gondot okoz és már várta..
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 16. 01:42.

  8. #8

    skinek

    Király vagy én már várom a skineket mert ezt is ki tudjuk próbálni.......

  9. #9
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A szervert a holnapi futamra igyekszem pontosan úgy beállítani, mint ahogy eddig volt, és az új lehetőségek tesztelést Spa-ra hagyni.

    Viszont az ABS-t és a TC-ét egyelőre nem sikerült még engedélyeznem, hiába rakom "Forced On"-ra...


    Illetve elnézést kérek, ma este terveztem leellenőrizni a beküldött festéseket és összerakni a SkinPack-et, viszont erre az Update lekövetése mellett nem maradt időm, így azok majd csak a vasárnapi futamon lesznek használhatók. Elnézést kérek attól, akinek ez gondot okoz és már várta..
    Remélem elírás és nem "Forced On"-ra szeretnéd állítani az ABS-t és a TC-t, hanem "Force Car Default"-ra (ha van ilyen).

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem elírás és nem "Forced On"-ra szeretnéd állítani az ABS-t és a TC-t, hanem "Force Car Default"-ra (ha van ilyen).
    Úgy szeretném beállítani, hogy aki az elmúlt pár napban, vagy akár 1 hónapban csak is TC-vel és ABS-sel készült, az be tudja kapcsolni most is magának a futamra.
    Ez lesz a leghosszabb versenyünk, ráadásul elég büntető lett az új gumimodell, és idő sem volt erre felkészülni, nem szeretnék roncsderbit a futamon...

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy szeretném beállítani, hogy aki az elmúlt pár napban, vagy akár 1 hónapban csak is TC-vel és ABS-sel készült, az be tudja kapcsolni most is magának a futamra.
    Ez lesz a leghosszabb versenyünk, ráadásul elég büntető lett az új gumimodell, és idő sem volt erre felkészülni, nem szeretnék roncsderbit a futamon...
    Még nem próbáltam ABS nélkül. Nagy a különbség?

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg RSVRocky írta Hozzászólás megtekintése
    Még nem próbáltam ABS nélkül. Nagy a különbség?
    Egyik esetben kell tudni fékezni, másikban nem... elég nagy különbség.
    Viszont úgy nézzük, ez lehet hogy egy BUG, és nem fogjuk tudni a futamon bekapcsolni az ABS-t.

  13. #13
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    tényleg nem lehet sehogy se bekapcsolni az abs-t tc-t... végre!!!(mondjuk a force on ha működne akkor vajon az mit jelenthet?mert nevéből úgy tűnik h annak is bekapcsolná ha működne aki nem akarja )
    viszont azért 2 kör tapasztalatai után azt mondanám h helyrerakták a group A fékjét... mert nem blokkol már 30%!-os pedálútnál mint eddig...

  14. #14
    De sajnálnám, ha nem lehetne használni ABS-t és TC! Szerintem ez nem bug, hanem feature.

  15. #15
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    tényleg nem lehet sehogy se bekapcsolni az abs-t tc-t... végre!!!(mondjuk a force on ha működne akkor vajon az mit jelenthet?mert nevéből úgy tűnik h annak is bekapcsolná ha működne aki nem akarja )
    viszont azért 2 kör tapasztalatai után azt mondanám h helyrerakták a group A fékjét... mert nem blokkol már 30%!-os pedálútnál mint eddig...
    Az autó nagyon jól viselkedik végre. A végén még megszeretem a Group A-t.
    Prequal reset lesz a mai verseny után?

    Végre egyelő feltételek Kunos akaratából.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  16. #16
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    viszont azért 2 kör tapasztalatai után azt mondanám h helyrerakták a group A fékjét... mert nem blokkol már 30%!-os pedálútnál mint eddig...
    Így van. Pár kört mentem én is csak, de nem volt füstfelhő mögöttem, mint eddig.
    Igazából korábban is csak KTM-eztem Nordon, de az is sokkal jobb lett. Már már sínautó volt, most többet kell vele dolgozni és még nagyobb élmény, mint eddig.


  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    viszont azért 2 kör tapasztalatai után azt mondanám h helyrerakták a group A fékjét... mert nem blokkol már 30%!-os pedálútnál mint eddig...
    Vagy csak reset-elve lettek az elpiszkált gyári beállítások...

    Idézet Eredetileg abypeti írta Hozzászólás megtekintése
    De sajnálnám, ha nem lehetne használni ABS-t és TC! Szerintem ez nem bug, hanem feature.
    Hát szerintem meg elég ciki, hogy nem én tiltom le, vagy kapcsolom be szerver oldalról a döntésem szerint, hanem szimplán nem működik egy alap funkció.
    Egyrészt lehet ezzel még gondunk, ha a jövőben tényleg be szeretnénk valamit rendes állítani, másrészt elég nagy kiszúrás azokkal futam előtt, akik egy métert nem tettek még meg ABS nélkül... meg azokkal is, akit majd előttük mennek féktávon...

    Remélem, nem lesz ebből azért majd nagy gond a versenyen, vagy nem abból fog állni a futam, hogy a fél mezőny pálya szélén kóvályog a legyalult abroncsaival..

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Prequal reset lesz a mai verseny után?
    Nem, tekintve hogy offline attól még bárki mehet ABS-sel ugyan úgy mint eddig.
    Reset akkor lesz, ha kiderül, hogy lassult az autó az eddigiekhez képest.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 16. 17:48.

  18. #18
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy csak reset-elve lettek a gyári beállítások...
    ezt nem igazán értem h mire gondolsz...

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ezt nem igazán értem h mire gondolsz?
    Csak egy tréfás megjegyzés volt, hogy lehet, hogy csak annyira elpiszkáltál mindent a gyári állapothoz képest, hogy már az előrelépés, hogy azokat visszarakta az update...
    Alapvetően csak csipkelődésnek szántam, de azért lehet benne némi igazság is, elég sok ott a csúszka a menüben, könnyen félre lehet velük menni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 16. 17:57.

  20. #20
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Bug-ra visszatérve tényleg vmi ilyesmi lehet, mert a RC előtti és a mostani GRA data.acd-jét kibontva, mindkettőben a electronics.ini ugyan az (ebben vannak az ABS, TC stb adatai). Szóval fizikailag elvileg benne van a mostani GRA-ban is az AC és a TC lehetősége, csak vmiért online nem megy, offline-ban (practice-n) viszont működik.
    A szerverkonfigurátort sem lehet okolni, hogy ott nem jó vmi, mert más autótípusnál pl. sima Z4-nél simán működik szerver oldalról a tiltás/engedélyezés.
    Tehát kicsit X-Akta, de hát ez van....
    simraceseries.com

  21. #21
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak egy tréfás megjegyzés volt, hogy lehet, hogy csak annyira elpiszkáltál mindent a gyári állapothoz képest, hogy már az előrelépés.,hogy azokat visszarakta az update...
    Alapvetően csak csipkelődésnek szántam, de azért lehet benne némi igazság is, elég sok ott a csúszka a menüben, könnyen félre lehet velük menni.
    a menüben , meg a dokumentumokban én mindent visszaállítottam ugyanúgy mint ahogy 2 napja volt úgyhogy ha el volt piszkálva valami azt egyből visszapiszkáltam
    de a group A fékje mindig blokkolt nekem nagyon kis fékezés hatására mióta megvan a játék...most érezhetően jobb és hasonlóbb a többi abs nélküli géphez...

  22. #22
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Gadfly írta Hozzászólás megtekintése
    Bug-ra visszatérve tényleg vmi ilyesmi lehet, mert a RC előtti és a mostani GRA data.acd-jét kibontva, mindkettőben a electronics.ini ugyan az (ebben vannak az ABS, TC stb adatai). Szóval fizikailag elvileg benne van a mostani GRA-ban is az AC és a TC lehetősége, csak vmiért online nem megy, offline-ban (practice-n) viszont működik.
    A szerverkonfigurátort sem lehet okolni, hogy ott nem jó vmi, mert más autótípusnál pl. sima Z4-nél simán működik szerver oldalról a tiltás/engedélyezés.
    Tehát kicsit X-Akta, de hát ez van....
    nem lehet h ott se működik? és csak a factory működik jelenleg és a force off (ugye a z4gt3 nál a factory állapotban is van tc és abs is...)
    szerintem csak egyszerűen senki nem próbálta ki a force on beállítást , mert akik hozzáfértek eddig az rc-hez azok pro módban nyomják

    pl shelby-nél amiben nincs elektronika , ott szintén nem tllehet force on-nal sem belkapcsolni hiába kapcsolod be a menüben
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2014. 10. 16. 18:13.

  23. #23
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát szerintem meg elég ciki, hogy nem én tiltom le, vagy kapcsolom be szerver oldalról a döntésem szerint, hanem szimplán nem működik egy alap funkció.
    Egyrészt lehet ezzel még gondunk, ha a jövőben tényleg be szeretnénk valamit rendes állítani, másrészt elég nagy kiszúrás azokkal futam előtt, akik egy métert nem tettek még meg ABS nélkül... meg azokkal is, akit majd előttük mennek féktávon...
    Jó, persze, értem én. Én csak örülnék, ha ABS nélkül menne mindenki, és értem, hogy a kupa vége fele nagy kitolás azokkal, akik eddig azzal mentek.
    Egyébként szerintem elég vezethető most már ABS nélkül is az autó, mint ahogy többen írták is, én is azt érzem, hogy végre kicsit nagyobbat finghatok a fékre, anélkül, hogy füstölne. Eddig nagyobb kihívás volt, most viszont szerintem reálisabb lett.

  24. #24
    Andrási Norbert Regisztrált KTMNORBI logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    129
    Nekem nem probléma assist off-al menni, mert csak abs-t szoktam használni azt sem mindig, viszont a gumik 4-5 kör után majdnem ko-k, úgyhogy érdekes lesz az esti futam

  25. #25
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Idézet Eredetileg KTMNORBI írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem probléma assist off-al menni, mert csak abs-t szoktam használni azt sem mindig, viszont a gumik 4-5 kör után majdnem ko-k, úgyhogy érdekes lesz az esti futam
    Szerencse, hogy online működik már a gumicsere!
    simraceseries.com

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •