Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 70 (70 összesen)
  1. #51
    Na ezt a mait jól lekéstem.

  2. #52
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Nagyon jó kis futam volt, megint KTMNORBI-val csatáztunk vagy 8 körön át, utolsó körben sikerült megelőznöm, erre az utolsó kanyarban ketten is megcsúsztunk kicsit és Norbi visszajött elém.
    Grat mindenkinek.

  3. #53
    Huh, kemény volt. Nem tudom Kiss Attila mennyire fért bele a dolog, szerintem nem voltam korrekt, de miután a sikánban megpöcköltelek, be tudtam menni melléd, nem akartalak ezzel megelőzni, így korábban is fékeztem, te nem tudom mit csináltál, kicsúsztál, megcsúsztál vagy valami, ezért gondoltam bemegyek már. Lehet hogy unfair voltam, bocs érte. Aztán célegyenesben Sípos úr cikázott előttem, nem is tudtam hol menjek, így kicsit te pöcköltél meg, itt már nem éreztem unfairnek magam. Kíváncsi vagyok a véleményedre. (Replayt még nem néztem meg)

  4. #54
    Andrási Norbert Regisztrált KTMNORBI logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    129
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jó kis futam volt, megint KTMNORBI-val csatáztunk vagy 8 körön át, utolsó körben sikerült megelőznöm, erre az utolsó kanyarban ketten is megcsúsztunk kicsit és Norbi visszajött elém.
    Grat mindenkinek.
    Hát Petivel mindig rátalálunk egymásra!! Most Járó Gyula pöccintett meg ezért a füre kényszerültem, és most viszont én is kilöktem valakit, de nem volt szándékos mert ha a közelébe értem olyat laggolt, hogy nem tudtam mit kezdeni vele igy találkoztunk.Ezért sorry akárki is volt!!!!
    Összességében nem volt rossz mert volt csata annyira ne jöttem be rossz helyen de bizom lesz még ez jobb is

  5. #55
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    310
    Hát az elején sikerült belekeveredni a dolgokba. Talán Kiss Dávid volt aki durván laggolt és emiatt ütközött valakivel, aki elől a fűre menekültem, majdnem mindenki el is ment mellettem (sokan mondjuk nem voltak, eléggé a végéről indultam). A fűről visszajövet viszont sikerült az első kanyarban hibázni, na akkor már tényleg mindenki elment mellettem .

    Aztán ha jól emlékszek Rádi Péterrel előzgettük egymást, egymás hibáit használtuk ki . Köszönöm a korrekt versenyzést, vigyáztunk egymásra.

    Ha ezek a lagból adódó balesetek nem lennének az jó lenne...

  6. #56
    Kiss Dávid Regisztrált dadamc logója
    Csatlakozott
    2012. 05. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    16
    Idézet Eredetileg Mizo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát az elején sikerült belekeveredni a dolgokba. Talán Kiss Dávid volt aki durván laggolt és emiatt ütközött valakivel, aki elől a fűre menekültem
    Lehet laggoltam egy kicsit, bár nem voltam egyedül. 3x tettek ki a pályáról, nem tudom ebből mekkora szerepe volt a laggolásnak, de volt olyan szitu is, amit nem tartok korrektnek.
    Lehet kicsit jobban kellene figyelni a másikra, és nem az első körben akarni megnyerni a futamot. Főleg hogy ez nem éles bajnokság, nincs akkora tét.

    Gratulálok a dobogósoknak, és akik szépen lehozták a futamot különösebb galiba nélkül.

  7. #57
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Már többször is olvastam korábban ezt a „ez nem éles bajnokság” és „nincs akkora tét” kifejezéseket. Nem nagyon értem ezeket a hivatkozásokat (biztos velem van a baj), mert ez a „tét” kifejezés most pontosan miben is nyilvánul meg? Csak arra tudok következtetni ebből, hogy ezek szerint sokan egy esetleges nyeremény megnyerésének hajszolását tekintik ennek? Mert ha jól tudom a jelenlegi bajnokiban is van ilyen, vagy az kevés és érdektelen ezek szerint? Vagy maga a cím fontos, hogy „x” bajnokság „y” helyezése? (mint ahogy a bemutatkozóban is írtam, én nem nagyon regisztrálom ezeket). Mert ha igen, akkor a jelenlegi bajnokság mivel másabb, mint egy esetleges „éles” bajnokság? Ha jól tudom itt is egymás ellen versenyzünk és lehet ugyan azok fognak majd az „éles” bajnokságban is. Vagy itt most mindenki félgázzal megy és majd az „éles” bajnokiban mindenki odateszi magát?

    Elég sok a kérdés, viszont én úgy gondolom, hogy elsősorban maga a versenyszellem a fontos és nem az amilyen névvel illetik az adott bajnokságot. Ha jól tudom nem a betevő falatunkért versenyzünk, aminek már lehetne "tétje", hanem azért, hogy elsősorban (gondolom én), jól érezzük magunkat és az említett versenyszellem és adrenalin éhséget kielégítsük.

    Bocs, ha OFF volt!
    simraceseries.com

  8. #58
    Kiss Dávid Regisztrált dadamc logója
    Csatlakozott
    2012. 05. 25.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    16
    Simán lehet hogy valaki fél gázzal megy, vagy nem készül annyit ezekre a futamokra. Más nevében nem tudok nyilatkozni, de számomra nem ezzel az autóval való jó teljesítmény elérése a végső cél. Mivel viszont egyenlőre csak ezzel az autóval tudok menni, és szeretnék a közösség tagja lenni így itt indulok. Gyanítom hogy a többség "komolyabb" akár GT vagy formula bajnokságban szeretné megmérettetni magát. Valamint a nevében is benne van hogy "Tesztkupa".
    Nagyon jó hogy dúl benned a versenyszellem, mint ahogy itt mindenkiben, különben nem lennék itt. Ennek a kupának viszont nem az az elsődleges funkciója hogy kiéld magad, hanem hogy a szervezők megszerezzék azokat a tapasztalatokat, amik szükségesek egy "komolyabb" hosszabb bajnokság lebonyolítására. Főleg hogy egy teljesen új, még kicsit kiforratlan játékról beszélünk.
    Nem akartam senkit megbántani, megsérteni, csak annyit írtam, jó lenne kicsit jobban odafigyelni a másikra. Valószínűleg ha megszűnik a sok laggolás akkor javulni fog a helyzet, mert most is a balesetek túlnyomó része ennek a következménye volt. Persze minél komolyabban veszi az ember annál jobb.

    Végszónak pedig: HAJRÁ HAMILTON!!!

  9. #59
    Ezt a rengetek "unfair" dologot meg úgy lehetne helyretenni, hogy óvtok, mert az nem bemószerolás.
    Lehet panaszkodni, hogy ki mit csinált, de itt a versenybíróság nem figyel, csak ha ti is akarjátok.
    Mellesleg elmarasztalnám ezzel kapcsolatban a "versenybíróságot" ha van egyáltalán ilyen, mert hogy az óvásoknak semmi eredménye, és ha már most kiírjátok, akkor sem lesz sok értelme.
    Gondolom emberhiány van, de akkor tessék mondani!


    Gadfly: Én egyébként félgőzzel megyek... De jó is lenne.
    Utoljára módosította: nortsen; 2014. 10. 13. 13:40.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Mellesleg elmarasztalnám ezzel kapcsolatban a "versenybíróságot" ha van egyáltalán ilyen, mert hogy az óvásoknak semmi eredménye, és ha már most kiírjátok, akkor sem lesz sok értelme.
    Gondolom emberhiány van, de akkor tessék mondani!
    Sajnos ez így van, jelentős elmaradásban van a VB... igyekszem az eddigi büntiket még csütörtök előtt kiírni.
    Értelme meg lesz, mert akire rászólunk, az ideális esetben az el fog gondolkozni azon, hogy mit lehet és mit nem..

  11. #61
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    @dadamc
    Igazából annyit akartam kihozni én is a mondókámból, hogy attól független, hogy minek is nevezzük ezt a bajnokságot (teszt v. éles), a körülötte lévő dolgokra ugyan úgy oda kéne figyelni....és ebbe beletartozik, az általad felhozott a másokra való odafigyelés is. Én spec nem teszek különbséget sem versenyszellemben, sem odafigyelésben, hogy most ez nem "éles", hanem teszt bajnoki. Mind1 is, igazából egy dologról beszélünk, csak az zavart, hogy már többen is felhozták ezt a "tét" dolgot stb...

    A LAG-okkal pedig sajna nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha tökéletes a szerver illetve a kliensek adatátvitele, akkor viszonylag jól muzsikál az AC multi kódja (LAG szempontból) bár tény, hogy lehetne még mit javítani ezen (valszeg fognak is), hiszen nem véletlen írja ki a game is mikor az onlinera kattintunk, hogy alfa a cucc.
    Igazából egy idegesítő hiba van a játékban és ez adatátviteltől független tud jelentkezni, mikor közel érünk egy másik autóhoz, akkor az képes kicsit előre-hátra ugrálni. Az összes többi ide-oda teleportálások, az mind a szolgáltató v. a kliens problémájából fakadhat v. akár a szervnél is lehet ilyen. Tegnap vmi lehetett, mert a nevezés kezdetekor a masters oldala sem akart nagyon betölteni ill. az időmérő kezdetén is akkora LAG-ok voltak, hogy asszem a T1 előtt jópáran össze is akadtunk.

    A csütörtöki futamon én is egy hasonló jelenség miatt estem hátrébb link, ez sajnos benne van. Esetleg annyit lehetne ezeken a jelenségeken finomítani az AC programozóinak, hogy ha adatvesztés van, akkor az másképp reagálja le a kód (pl. csak egyszerűen tűnjön el és ne teleportálgasson v. sztm a leghumánosabb megoldás lehetne az, ha valaki eltűnik, akkor 2-3 mp erejéig ghost formájában jöjjön vissza, így el lehetne kerülni az esetleges ütközéseket is).
    simraceseries.com

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Gadfly írta Hozzászólás megtekintése
    @dadamc
    Igazából annyit akartam kihozni én is a mondókámból, hogy attól független, hogy minek is nevezzük ezt a bajnokságot (teszt v. éles), a körülötte lévő dolgokra ugyan úgy oda kéne figyelni....és ebbe beletartozik, az általad felhozott a másokra való odafigyelés is. Én spec nem teszek különbséget sem versenyszellemben, sem odafigyelésben, hogy most ez nem "éles", hanem teszt bajnoki. Mind1 is, igazából egy dologról beszélünk, csak az zavart, hogy már többen is felhozták ezt a "tét" dolgot stb...
    Sztem az alapvető versenyzői morál és egymás versenyének, szórakozásának tiszteletben tartása nem nem függ attól hogy "tét" futam-e, vagy sem. Az hogy nem éles bajnokság, az inkább abban érződik, hogy mennyi energiát fektetünk bele a felkészülésbe, mennyire vesszük komolyan a futamon az elért helyezést... sztem többen is vannak itt, akik egyelőre csak "fél gázzal" nyomják nem fektetnek napokat a felkészülésbe, és nem akarnak mindenáron komoly eredmény elérni, hanem inkább egyelőre az AC-val ismerkednek.

    A LAG-okkal pedig sajna nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha tökéletes a szerver illetve a kliensek adatátvitele, akkor viszonylag jól muzsikál az AC multi kódja (LAG szempontból) bár tény, hogy lehetne még mit javítani ezen (valszeg fognak is), hiszen nem véletlen írja ki a game is mikor az onlinera kattintunk, hogy alfa a cucc.
    Igazából egy idegesítő hiba van a játékban és ez adatátviteltől független tud jelentkezni, mikor közel érünk egy másik autóhoz, akkor az képes kicsit előre-hátra ugrálni. Az összes többi ide-oda teleportálások, az mind a szolgáltató v. a kliens problémájából fakadhat v. akár a szervnél is lehet ilyen. Tegnap vmi lehetett, mert a nevezés kezdetekor a masters oldala sem akart nagyon betölteni ill. az időmérő kezdetén is akkora LAG-ok voltak, hogy asszem a T1 előtt jópáran össze is akadtunk.
    A GTR-Masters honlapnak és a szervernek nincs semmi köze egymáshoz, teljesen független rendszerek. Maga a gép egy szerverközpontban van közvetlenül a budapesti gerinchálózaton és egy izmos 6 magos gép futtatja rajta csak az AC szervereket. Szóval ezzel sok gond nem lehet. Mégis rendszeresen tapasztalunk LAG-ot, amiről én egyre inkább azt gondolom, hogy netkód hiba. Jelenleg rettentő érzékeny az AC a lag-ra és ha van, azt is rettenő rosszul kezeli. Remélem a következő Update-ben ezt javítják, mert ebben a formában én még nem mernék egy valóban komoly és vérre menő éles bajnokságot nyugodt szívvek elindítani vele.

  13. #63
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Gadfly írta Hozzászólás megtekintése
    @dadamc
    Igazából annyit akartam kihozni én is a mondókámból, hogy attól független, hogy minek is nevezzük ezt a bajnokságot (teszt v. éles), a körülötte lévő dolgokra ugyan úgy oda kéne figyelni....és ebbe beletartozik, az általad felhozott a másokra való odafigyelés is. Én spec nem teszek különbséget sem versenyszellemben, sem odafigyelésben, hogy most ez nem "éles", hanem teszt bajnoki. Mind1 is, igazából egy dologról beszélünk, csak az zavart, hogy már többen is felhozták ezt a "tét" dolgot stb...

    A LAG-okkal pedig sajna nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha tökéletes a szerver illetve a kliensek adatátvitele, akkor viszonylag jól muzsikál az AC multi kódja (LAG szempontból) bár tény, hogy lehetne még mit javítani ezen (valszeg fognak is), hiszen nem véletlen írja ki a game is mikor az onlinera kattintunk, hogy alfa a cucc.
    Igazából egy idegesítő hiba van a játékban és ez adatátviteltől független tud jelentkezni, mikor közel érünk egy másik autóhoz, akkor az képes kicsit előre-hátra ugrálni. Az összes többi ide-oda teleportálások, az mind a szolgáltató v. a kliens problémájából fakadhat v. akár a szervnél is lehet ilyen. Tegnap vmi lehetett, mert a nevezés kezdetekor a masters oldala sem akart nagyon betölteni ill. az időmérő kezdetén is akkora LAG-ok voltak, hogy asszem a T1 előtt jópáran össze is akadtunk.

    A csütörtöki futamon én is egy hasonló jelenség miatt estem hátrébb link, ez sajnos benne van. Esetleg annyit lehetne ezeken a jelenségeken finomítani az AC programozóinak, hogy ha adatvesztés van, akkor az másképp reagálja le a kód (pl. csak egyszerűen tűnjön el és ne teleportálgasson v. sztm a leghumánosabb megoldás lehetne az, ha valaki eltűnik, akkor 2-3 mp erejéig ghost formájában jöjjön vissza, így el lehetne kerülni az esetleges ütközéseket is).
    A LAG része az internetes játékoknak, mindíg számolni kell vele!
    Az AC egyenlőre nem kezeli túl jól így ez itt fokozottan igaz.

    A saját replay-ből nem tudod a szerver LAG-ot megállapítani. Ez kizárólag a szerver replayből derülne ki, ami egyenlőre nincs.
    A saját replay-en akkor is azt látod hogy mindenkinél LAG van, ha csak nálad van LAG és akkor is ha szerver LAG-van.

    A webszervernek semmi köze a AC szerverekhez, a két gép között van vagy 100KM. Evvel az erővel a Szaturnusz állását is okolhatnánk a LAG miatt.

    Addig amíg nincs korrekten megoldva a LAG kezelése, nekünk kell számolni a rendszer hibáival és ennek megfelelően vezetni.
    Aki tisztában van avval hogy nem megbízható az internet kapcsolata annyit tehet, hogy önkéntes alapon a mezőny végéről rajtol, hogy az első körös tömörülésnél ne okozzon tömegbalesetet. Később, amikor már beáll a mezőny, kevésbé balesetveszélyes ha LAG-ol.

  14. #64
    Én netből fakadó lagot nem igazán tapasztaltam akkor, mikor a saját kapcsolatom rendben volt (kivéve az autó ugrálást). Elleben elég gyakran van kliens oldalon fps esés. Ezt a jelenséget szerintem más is meg tudja erősíteni.
    Olyakor gondol eghyet a játék, és elkezd szaggatni 1-5 mp között. Marha idegesítő és még nem jöttem rá mi lehet a háttérben. Én arra gondoltam első körben, hogy lehet ekkor csinál valamit a replay fájlban, pl kiír egy adag adatot a memóriából a fájlba. Látszólag semmi köze az oprendszer egyéb tevékenységeihez, tehát ezt az AC önmagában képes produkálni.
    Ja és single-ben is tudja ezt a feature-t.


    Ja és korrenkt versenyzés: A replayt elnézve tegnap az élmezőny elég messze volt ettől. És most nem rád gondoltam Gadfly.
    Utoljára módosította: nortsen; 2014. 10. 13. 14:01.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  15. #65
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Én tegnap a balf*szkodásom révén az utolsó elötti kanyarban kipöcköltem Szloboda Gusztávot, ha jól rémlik, de a célegyenesben lelassítottam gurultam és visszaengedtem magam elé, jó lenne ha ezt a pédlát mások is követnék, mert volt már pár eset amikor láttam hogy valaki kipöckölte a másikat majd simán ment tovább, gondolom úgy volt vele hogy belefért, pedig nem

    Másik, nekem is megvan az a bunkó szokásom hogy rátelepedek az elöttem lévő lökhárítójára(mentális hadviselés), de itt sokan ezt elég vakmerően űzik, és szeretik kipöckölgetni az embereket, de szerencsére az ellenkezőre is sok példát látok!

  16. #66
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    @Szabi és Laci
    Azt sejtettem, hogy a a game szerveretek nem webszerver is egyben (nálunk a maszimnál sem így van ). Csupán a tegnapi internet ingadozásra gondoltam, mert manapság lehet érezni némi hibát a mátrixban. Olyan helyen melózok, ahol napi szinten szembesülök ezzel és mostanság vannak problémák, továbbá nem egy ismerősöm panaszkodott, hogy mostanság elég gyakori a szakadás és lassulás szolgáltatótól független.
    Azzal is tisztában vagyok, hogy nincs még server replay sem, ahol konkrétan a szerver lagot lehetne mérni, viszont az általam említett tegnapi időmérő eleji jelenség, az erre adhatott okot. Persze nem állítom 100%-osan, hogy az volt, és most nem nagyzolásból, de sajnos már túl régóta benne vagyok az online versenyzésben és sztm nagyjából meg tudom állapítani, hogy mikor van kliens (akár a saját részemről) v. szerver lag. A tegnapi sztm az utóbbi volt, de igazából tök mind1, mert azokon a tényeken ez amúgy sem változtat, amit Ti is és én is leírtam, hogy az AC-nak még nem túl jó a netkódja.
    simraceseries.com

  17. #67
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Én tegnap a balf*szkodásom révén az utolsó elötti kanyarban kipöcköltem Szloboda Gusztávot, ha jól rémlik, de a célegyenesben lelassítottam gurultam és visszaengedtem magam elé, jó lenne ha ezt a pédlát mások is követnék, mert volt már pár eset amikor láttam hogy valaki kipöckölte a másikat majd simán ment tovább, gondolom úgy volt vele hogy belefért, pedig nem
    Nálunk a bevárás nem elvárás, sőt éles bajnokságban tiltjuk is. Aki akarja itt a tesztkupán persze (még) megteheti, de ennél jobban szeretjük, ha utána privátban elnézést kértek egymástól és esetleg leadtok egy óvást magatok ellen, ha nagyon vezekelni akartok..

  18. #68
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a bevárás nem elvárás, sőt éles bajnokságban tiltjuk is. Aki akarja itt a tesztkupán persze (még) megteheti, de ennél jobban szeretjük, ha utána privátban elnézést kértek egymástól és esetleg leadtok egy óvást magatok ellen, ha nagyon vezekelni akartok..
    Persze érthető! De mivel tegnap a környékünkön nem volt senki ezt láttam a jobb megoldásnak

  19. #69
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg abypeti írta Hozzászólás megtekintése
    Huh, kemény volt. Nem tudom Kiss Attila mennyire fért bele a dolog, szerintem nem voltam korrekt, de miután a sikánban megpöcköltelek, be tudtam menni melléd, nem akartalak ezzel megelőzni, így korábban is fékeztem, te nem tudom mit csináltál, kicsúsztál, megcsúsztál vagy valami, ezért gondoltam bemegyek már. Lehet hogy unfair voltam, bocs érte. Aztán célegyenesben Sípos úr cikázott előttem, nem is tudtam hol menjek, így kicsit te pöcköltél meg, itt már nem éreztem unfairnek magam. Kíváncsi vagyok a véleményedre. (Replayt még nem néztem meg)
    Foggalmam sincs mi tötént, de nem lehetett túl dramatikus. Én a gridre állás után már csak túlélésre mentem (akkor kellett volna kilépni) ezúttal lag helyett szaggatás volt a program, méghozzá 40 és 100fps között ugrált minden, ezzel erősen megnehezitve az irányitást. Minden megcsuszáskor füstöléskor megszünt a folyamatosság. Abban biztam, hogy megjavul ha szétszóródunk, de csak egyre többen értek utól és egyre több autó miatt egyre betegebb volt, az utolsó pár körben már nagyon nehezen tudtam pályán maradni

  20. #70

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •