Találatok: 1 - 8 (8 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC - Versenyzők bemutatkozása

    Kedves versenyzők!

    Mivel elég sok helyről vonzott össze minket ide az AC és mindenki számára sok az új arc, ezért gondoltuk talán jó dolog lenne, ha kicsit jobban megismernénk egymást, hogy a pályán a kocsik fölött látható neveknek valóban jelentése is legyen! Akinek kedve van hozzá, az szeretnénk ha írna magáról pár sort, honnan jött, mikor és mivel kezdte a szimulátorázást, miben jó és miben szeretne még fejlődni és hogy mit szeret, illetve amit még fontosnak gondol magáról elmondani!

    Lehet kötetlenül is írni, de mellékelek egy "sorvezetőt", hogy körülbelül mikre gondoltunk, mikre vagyunk kíváncsiak!


    Név: teljes név nicknevek (a fórumból, vagy ahogy más ligákból ismernek)
    Személyes adatok: születési év + aktuális kor, származási hely, lakhely (amennyiben publikus)
    Szimulátoros múlt: mióta szimulátorozol, hogy kezdted, miket próbáltál, melyik a kedvenced
    Kedvenc autók: mely típusú autókat nyüstölöd a legszívesebben, kedvenc kategóriák, kedvenc típusok
    Online élet és eredmények: Milyen évben mely ligákban indultál, milyen eredményeket értél el (felsorolás szintjén)
    Cockpit-em elemei: kormány, pedál, képernyő, stb
    Én és a Masters:
    hogy találtál ránk, hogy tetszik a szervezés és a közösség?
    Erősségek/Gyengeségek: miben vagy jó a pályán és miben kell még fejlődnöd?
    Érdekesség: Egyéb, amit fontosnak tartasz magadról elmondani
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 29. 15:02.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Kezdem a sort, ha esetleg más nem merné...

    Név:
    Kiss Szabolcs, nick: neilszab (és azé' ez, mert 8 évesen életem első számítógépes regisztrációjánál nem tudtam jobbat kitalálni )
    Személyes adatok: 1986 (28), első 18 év Zalaegerszeg, majd egyetem, Budapest és fent ragadás
    Szimulátoros múlt: amióta csak emlékszem, tolom (első szerelem), 2006-ban vettem az első kormányom, azóta végigpróbáltam mindent, ami létezik.
    Kedvenc autók: Fő szerelemem a hőskori gépek, meg a csúszkálás... a leszorító erő és a sínautózás langyiknak való!
    Online élet és eredmények: vmi neve nincs F1C ligában kezdtem 2006-ban, majd fél év után rátaláltam a GT Legends-re és vele a Masters-re, azóta itt tolom (pár kisebb kitérővel). Legjobb helyezés 5., de TOP10-be azé' illik beférni.
    Cockpit-em elemei: Logitech G25, PTR Pedál, 24'-es monitor + összetákolt versenyzős üléspozíció
    Erősségek/Gyengeségek:
    Ami megy: interakciók, előzés, védekezés, kiidegelés és 1 gyors kör összerakása. Ami kevésbé: Folyamatos konstans stabil teljesítmény, hibamentesség.
    Érdekesség: cikkek írása (pl: Kormány Kalauz), a liga életének terelgetése..
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 28. 23:26.

  3. #3
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Név: Poszmik Gilbert, nick: Gilbertp
    Személyes adatok: 1989 (25)
    Szimulátoros múlt: F1CL,HrFL,GTR-Masters,VSR, HRC, MASZIM
    Kedvenc autók: McLaren Mp4-12C!(Maszim MTCC 14-es mod)
    Online élet és eredmények: HrFL Porsche Cup 2. hely , Maszim MTCC 14 (Gt) Mod 3.hely, mentem itt nállatok is ha jól emlékszem két szezont akkor Takács Gyula (Taky) és Ledzényi László (Wega) Csapattársaként GTR2-ben és GTL-ben is.
    Cockpit-em elemei: Logitech G25, 22'-es monitor (volt eyefinitym is 3*22 monitorokkal)
    Erősségek/Gyengeségek:
    Ami megy: Erős versenytempó, Jó rajt, agresszív előzések, védekezés a végletekig néha azon is túl, jól bánok a gumikkal és az üzemanyaggal Amiben fejlődni kellene: 1 körös tempó és a SETUP abban sajnos nagyon béna vagyok, de ha kapok egy jó alapot akkor elég közel tudok lenni az elejéhez kevés gyakorlással,
    Érdekesség: Ha melletted vagyok én bizony ott is maradok Mindig is a kemény fair versenyzés híve voltam és leszek is, ezért néha nekem több belefér mint amit a BT-k is jónak láttak, de igyekszem a szabályokat betartani!
    Utoljára módosította: GilbertP; 2014. 09. 29. 08:34.

  4. #4
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Név: Keszthelyi Ákos, nick: Gadfly
    (A nicknevem története nekem sem túl frappáns. Anno mikor elérhető lett kishazánkban is az internet, kellett vmi név, így felcsaptam egy angol szótárt és kb. a 4. tömbösített lapozásra kiválasztottam ezt a nevet. )


    Személyes adatok: 1981 (32). A múlt évezredben (és úgy alapjában) szekszárdi vagyok, viszont az ezredforduló után Pécsen folytattam tanulmányaimat (PTE) és azóta tart az itt ragadás.


    Szimulátoros múlt: huhh, nehéz kérdés...mit is neveztünk anno szimulátoroknak? A kérdéskört megkerülve, 8 évesen kaptam meg az első számítógépemet, ami egy C64 volt (kazetta, majd később floppy). Már itt is inkább az autós játékok kerültek előtérbe pl. PitStop 2, Street Road, Revs stb. Természetesen ahogy a technika fejlődött a C64 háttérbe szorult, viszont folytattam jó szokásomat: IndyCar 2, GP2, GP3, EA F1 sorozatok és végül az rFactor. Az első online élményem az EA F1 2002-vel volt, ahol nagyon sok szerverhez lehetett már kapcsolódni. Ez a szervezetlen életmód eltartott egy pár évig, míg kb. 2005 környékén bekerültem egy akkor induló magyar szervezésű ligába. Sajnos a liga csak 2-3 versenyt bírt ki és megszűnt. Ekkor elterveztük, hogy majd mi feltaláljuk a „spanyol viaszt” és pár versenyzőtársammal karöltve megalkottunk a saját F1-es ligánkat HF1PL néven. Az első szezonunk számunkra is tanulós időszak volt, de szerencsére mi nem kerültünk a süllyesztőbe. Ezt követően egy névváltás F1FPL-re, majd egy sokkal színvonalasabb 2. és 3. szezont futottunk le. Ez idő alatt más ligáknál is jelen voltam mint pl. az F1CK (később Pilotes Online), illetve ekkor csatlakoztam a Maszimhoz is, akik akkor a szervert biztosították számunkra. A Maszimos vezetéssel elég hamar megtaláltunk a közös hangot és felajánlották az F1 szakosztályuk vezetését. Ez a közös munka (kisebb-nagyobb) sikerekkel azóta is tart. Elsősorban az OW autók érdekelnek, viszont az utóbbi években a kasznis négykerekűek is képbe kerültek, ami nagy részben Tommy78-nak köszönhető, hiszen nagyon jó MOD-okat rakott össze a maszimos MTCC bajnokik alá, ill. a PSRL Endurance bajnokságai is hozzátett a kasznis élményeimhez, a mostanában foglalkoztató az AC-ról pedig nem is beszélve.


    Kedvenc autók: Bármilyen Ferrari ill. Ford Mustang! Vezetés szempontjából igazából minden autót szeretek, amiben nincs annyi elektronika (főleg automata váltó). Vezetni imádok, éppen ezért a kismotortól egészen a teherautóig rendelkezek vezetői engedéllyel. A mindennapokban "jelenleg" egy MK6-os Ford Fiestát terelgetek.


    Online élet és eredmények: Ez az a dolog, amit sosem tartok igazán számon. Az elsődleges célom sosem valaminek a megnyerése/hajszolása volt, hanem a szimulátorozás adta örömök elcsípése ill. a kikapcsolódás. Eredmények vonatkozásában számos (1., 2., 3.) hellyel rendelkezem, mint futamok, ill. bajnokság végeredmények tekintetében.


    Cockpit-em elemei: Logitech DFGT, 24-es monitor és egy kényelmes szék. Ami ezt kiszolgálja: i5 - 8GB DDR3 - Asus 7870


    Erősségek/Gyengeségek: Nehéz kérdés, mert ezt inkább a versenytársak tudnák jobban elemezni. Erősségnek közé sorolnám talán azt a tulajdonságot, hogy ahol elindulok (akár futam v. bajnoki), azt 95%-ban be is fejezem még akkor is, ha esetleg nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy esetlegesen tervezve volt. Alapjában agresszív pilótának tartom magam, mert ha felkínálkozik a lehetőség egy előzésre, akkor azt ki is használom, viszont ez mellett ha olyan a szitu, hogy nem érzem azt a fölényt, hogy biztonságos előzést hajtsak végre, akkor szeretem fárasztani is a versenyzőtársat.
    Gyengeségnek talán a setupolást tudnám felhozni, ill. a kitartó felkészülést.
    simraceseries.com

  5. #5
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Név: Sörös Gábor Becenevem: Söri /Bacardi-Cola-t nem a sört szeretem /

    Személyes adatok:
    1979-ben január hónap 6. napján születtem, 35. évemet taposom. Veszprémben születtem és lakom is egy év németországi kitérőt kivéve. /szeretem nahh /

    Szimulátoros múlt:
    Commodore 64 -el kezdtem a "szimulátorozást" Accolade, Test Drive stb.. majd a 92' - 93'-as Indycar, Nascar /az egyik legjobb játékok voltak azóta is évjárat-élvezet értékben/ meg ami szimulátor volt kb. minden. Később jöttek a rally szimulátorok /Colin M 1-4 -ig, Richard B. / Dirt3, Toca3, majd LFS. Ezeket mind billentyűzettel játszogattam, mert elmerülni egyikben sem merültem el, mert az élsport miatt sem idő sem igazán késztetés nem volt rá. 2009 év végén jött egy fránya autoimmun nyavalya, amit most is nyögök még, így az aktuális "négy fal adta áldást" kihasználva 2013 márciusa óta kezdtem el Michelisz Norbi WTCC -s sikerei hatására szimulátorozni onlány a race07-el. Először public szervereken, majd onnan meghívtak egy kis csoportba, amiből lett a Racing Club Hungary. Egy hónap billentyűzet, majd beruháztam egy Momo-ra, majd egy G25-re és most egy G27 van. Megpróbáljuk a Klubbot mindig jobb szintre vinni. Az ottani online bajnokságok mellett indultam itt a Mastersen tavaly és idén is, a Hroc -nál idén / mindegyik egy nagyon jó kis társaság / illetve a Leauge Challenge Day elnevezésű ligák közötti megmérettetéseken. Itt a gyakorlások alkalmával Michelisz Norbival mehettem egy szerveren jópárszor illetve az LCD I -en Wéber Gabival versenyezhettem együtt. mindegyik nagy élmény volt. Ezekért is asszem már megérte elkezdeni ezt az egészet. Ha már sok kicsit a gyorsaság beülök az Euro Truck szimulátorba és elpöfögök vagy valamelyik rally -s játékkal megyek keresztbe ahol lehet. / Amennyiben a játékok engedték mindig belső nézetből mentem és megyek is. Csodálkozom a mai napig, hogy megragadtam a WTCC -nél, mert nekem ez sínautónak tűnt, aztán rájöttem, olyan hogy sínautó nincs csak nem a határon mész. A vonat is kisiklik, ha gyorsan megy. Most pedig valószínű jön a Corsa. Egyelőre az elején járok az ismerkedéssel - beállításokkal. Talán majd ha hetekbe és nem órákba lehet mérni a gyakorlott időt és megtalálom a megfelelő kormánybeállításokat, akkor fog igazán tetszeni. Nomeg, míg ez a helyzet van be nem raknak egy elsőkerekes taligát, hogy túrhassam az orrát az autónak.

    Online élet és eredmények:
    Nahh az nincs sok egyelőre.
    Egyéni:
    2013 - Racing Club - Hungary RC-HURC1 3. hely /Az a rohadt egy pont! /
    2014 - Racing Club - Hungary RC-HURC2 4. hely
    2014 - Racing Club - Hungary RC-HURCoC1 4. hely
    2013 HTCM7 ősz 15. hely
    2014 HTCM7 tavasz 9. hely
    LCD I. 12. hely
    LCD II. 3. hely / sajnos a Masters hiányzott /
    Jelenleg HTCM8, RC-HU RC3, RC-HU CoC2, DTM és GT3 "hobbi" szinten és HROC WTCC és Corsaval való ismerkedés, tesztfutamokon való indulás.

    Csapat:
    2013 - Racing Club - Hungary RC-HURC1 / Lendület Team/ 1. hely
    2014 - Racing Club - Hungary RC-HURC2 / Lendület Team/ 3. hely
    2013 - HTCM7 ősz RC-HU Racing 10. hely
    2014. - HTCM7 tavasz RC-HU Racing 6. hely
    LCD I RC-HU 4. hely
    LCD II. RC-HU 1. hely /sajnos a Masters hiányzott /


    Cockpit-em elemei:
    G27 kormány, pedál G25 Tilus féle Load Cell, Bodnár Leo kábel, Samsung 22" Led TV-Monitor, Gurulós asztal befőttes üveg tetejére ragasztott gumival kistabilizálva a kerekek alá /székek kerekei alá is tökéletes! / és egy fotel. 7" -os tableten pedig, ha kirakom GTR2/Race07 Dashmeter. Laptopot leváltotta egy asztali gép amivel már nem 25 -40 FPS között nyúzom a játékokat végre.

    Kedvenc autók:
    Épp amiben Ifj. Tóth Janika ment. Amúgy Lancia Delta Integrale és a Micu Evo össz.

    Erősségek/Gyengeségek:

    Erősség:
    Elég precízen tudok vezetni és gumikímélően. Általában a gumim kevésbé kopik ,mint akik agresszívan vezetnek. A versenyek 95% -át be szoktam fejezni. / Kivéve Marrakesh /. Talán a precíz és jó féktávokat emelném még ki. Célt mindig találok magamnak és bármiben meg tudom találni az adrenalin fröccsöt. Pl. Ha egy toga-t vagy Cola -t magam mögött tudok ideig-óráig tartani vagy egy HTCM 7-ben a 7. helyért harcolni az összetettben.
    Gyengék: Sajnos egyelőre /e.ü. okok miatt/ csak jobb lábbal tudok gázt adni és fékezni is, így azért marad a körökben idő / és a hirtelen adódó szituációkat nehezebben tudom kezelni / és emiatt a hátsó kerekes autók vezetésével jobban meggyűlik a bajom, mint általában véve. A gumikímélésből adódóan a rossz oldala itt meg is mutatkozik, mert az első köreim lassúak és néha nem erőltetem "túl" az autót, pedig lehetne. Illetve hébe-hóba képes vagyok egy kanyart gyakorláskor akár 10 körig is s.arul venni.. Nameg.. néha nem tudom befogni a pofám, amikor már be kellene.




    Érdekesség:
    Szimulátorozási részről: A Racing Club Hungary igazgatásában veszek részt, itt pedig VB tag vagyok.
    Kiszakadva a gép elől anno: Mindig is sportoltam
    -úsztam
    -vitorláztam
    -kézilabdáztam
    -majd 20 évig fociztam versenyszerűen / flúgos kapus /

    A jó képességű Isuzu Diesel Vectrámmal vettem részt szlalomversenyeken 2x 2009 -ben. Kategória 3. és 2. hely / kategória 1600cc fölött ömlesztve. 2 Subaru WRX egy Subaru 2.0 i meg én. /
    Örök szerelem a Rally volt, mert én szeretem, ha csúszik valamerre az autó. Anno a 71 -es Trabantra gyűjtögettük a pénzt, meg csövezgettük, jártunk ki a lőtérre gyakorolni, fejre rakni, hogy egy versenyen elől-hátul futó vagy eg Mikulás Rally összejöjjön , de sajnos csak álom maradt.

    Hobbiból egy ideig gokartozni jártunk egy baráti társasággal Győrzámolyba, Siófokra /meg ahol épp gokart volt/

    ui: szeretnék, majd egyszer én is annyit írni az onlány részhez, mint a Cola vagy Prost. És szeretnék eljutni végre itt is és nálunk is végre a ligatalikra és meghajtani valami combos gépet ott vagy bárhol!
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 09. 29. 15:00.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  6. #6
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Na akkor most én jövök..

    Név: Csatay Gábor, Becenév: CsG

    Személyes adatok: 1977. október 29.-én születtem, Budapesten és azóta is itt élek.

    Szimulátoros múlt: Én is mint itt sokan Comodore 64-el kezdtem, akkoriban még repülős játékokkal játszottam. Abban az időben még nem voltak (vagy csak én nem találkoztam velük) olyan szép és jó játékok mint most, így "kisiskolás" koromban a bicikli aztán 13 éves koromtól a (kis)motor és 17-től az autó töltötte ki az adrenalin függőségemet. A szimulátorozást elég későn kezdtem el kb 5 éve, PS2-vel, (tudom ez nem szimulátor), aztán jött a PS3. Szerettem volna bajnokságban is megmérettetni magam és szerettem volna sokkal élethűbben játszani, így jött a PC és a HROC liga. Itt ha jól emlékszem két teljes szezont mentem és három nyári kupát. A get real miatt is döntöttem végül is mellettetek.

    Online élet és eredmények: Én nem tudok ilyen sok eredményt felmutatni mint a többiek inkább azt mondom, hogy eddig nem volt számottevő, de majd most!

    Cockpit-em elemei: G27 kormány, gumirugós pedál, régóta rágom Tilus fülét a load cell-ás pedálért, amit már egyszer meg is csinált, de sajnos a kormányt tartó rúdtól nem fért el. De nemsokára teljesen átalakítom, és el fog férni minden. Rúgóval átalakított G27 váltó, így szekvenciálisan váltok, nem pillangóval, az a jobbra balra nézésre van állítva, (most még) 22-es monitor.

    Kedvenc autóm: Na az nagyon sok van. Egy picit furcsa ember vagyok, mert vagy kombi az autó, vagy coupe, tehát nem szeretem a sedan autókat. Mondjuk nagyon jól ellenék egy F10-es 530 D kombi BMW-vel , de ha nyernék a lottón, akkor tuti lenne egy Honda S2000-em és nagyon nagyon sok Ducatim (csak 900 ccm felett és csak száraz kuplunggal)

    Erősségek / Gyengeségek:
    - Erősség: Nagyon szeretek követni valakit, szeretem hibára kényszeríteni, szerintem ez jól megy nekem, már ha valakit utolérek, és szerintem nagyon jól mennek a rajtok, pláne Race07-ben. Szeretem a BMW-nek ezt a jó tulajdonságát.
    - Gyengeségek: egyértelműen a setupolás, nem vagyok hozzá elég türelmes. Az lenne a jó, hogy amikor kijövök a körről elmondanám a mérnökömnek, hogy mit tapasztaltam és azok az emberek akik értenek hozzá, azok állítanának az autón, hogy én csak beleüljek és nyomjam a gázt!

    Érdekességek: "Fiatal" koromban nagyon sokat és sok mindent sportoltam:
    - fociztam
    - kajakoztam
    - jégkorongoztam
    mostanában, szeretek olvasni, vitorlázni (Söri egyszer elmehetnénk együtt).
    Nemrég kaptam a barátnőmtől egy Subaru Imprezza ST versenyautó vezetést, szuper jó volt van róla videó, majd felrakom, ha kíváncsiak vagytok rá!

    ui: szeretnék, majd egyszer én is annyit írni az onlány részhez, mint a Cola vagy Prost vagy Söri .... egy picit lestem rólad ugye nem baj?

    Nagyjából ennyi!
    Utoljára módosította: CsG; 2014. 09. 30. 11:08.

  7. #7
    Név: Bágyi Tibor (rambustibi)
    Személyes adatok: 1978-ban születtem 36 évvel ezelőtt Magyarországon.
    Szimulátoros múlt: Nagyon régen kezdtem, még kvarcjátékkal , Gran Turismo 1-3, ForzaMotorsport 1-3, Project Gotham Racing 2, Colin Mcrae Rallye, TOCA, LFS, Rfacor1-2,Netkar pro, AC, RRE, kedvencem az RRE, mindent visz.
    Kedvenc autók: Audi csak Quattro és csak turbobenzin és 5 henger
    Online élet és eredmények: RRE-t nyomom amatőr fokozaton (leaderboards, competition)
    Cockpit-em elemei: Thrustmaster T500RS F1, Philips TV...
    Én és a Masters:
    Attilával (Simhouse) találkoztam VRDay-en, beszélgettünk...valahonnan ismerős volt, kiderült hogy még gyorsulási versenyekről ismerjük egymást (2006)
    Erősségek/Gyengeségek: Gyorsulási versenyeken versenyzem. Erősségeim: jó váltásidő, jó rajt, gyenge: reakcióidő, előfeszítéses rajt, és az autó szokott gyenge lenni (megszokja az ember) teljesítményből sosem elég
    Érdekesség: Dízel autó nokedli!!!
    Szeretném megélni, hogy itthon Oculus Riftben mozgó szimulátorban autóversenyezni, és közben sugárban hányni
    Jövőre nem tudom indulok-e a gyorsulási versenyeken. Az idei autót megvették, jövőre erősebb kellene. Határt csak a pénztárca szabja, ami elég karcsú.. Idén az MGYSZ bajnokságban talán 2. lettem Pro Top 5 kategóriában, de ez majd a hivatalos eredményhirdetésen lesz végleges
    Audi 2.2T 20V sor 5 Turbo Quattro

  8. #8
    Sári András (bandito)http://www.automotor.hu/sport/szimul...agyarok-476565 bocs hogy nem írok novellát de valahol a linket is én írtam :-)

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •