Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (86 összesen)
  1. #26
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Egyetértek én is az előttem elhangzottakkal. Megmondom őszintén ritka, ha szeszefuszi setupolásba kezdek, de ha vmi tetszik és főleg ha lehet érezni ha az ember állít vmit, akkor adott esetben sokszor élvezetesebb a procedúra mint maga a verseny. Én úgy gondolom, hogy elsősorban az a fontos, hogy a vezető és az autó összhangba kerüljön oly módon, hogy ha bármi is történik előre tudni lehessen, hogy hogyan viselkedhet majd az autó. Éppen ezért én elsősorban úgy állítom be az autót, hogy az általam használt íveken és féktávokon megbízható legyen a csomag. Ekkor még az autó lehet, hogy nem is olyan gyors, viszont innentől elkezdődik a határok feszegetése (rövidebb féktávok próbálása, nagyobb kanyarsebesség elérése, ezáltal az ívek próbálgatása). Ha úgy érzem, hogy kiautóztam a maxot (de tényleg a maxot) és a köridő még mindig nem megfelelő, akkor nyúlok csak ismét az autóhoz, mert addigra már oly módon berögzült a pálya is, hogy jobban lehet érezni a változtatás során mi-mire volt hatással.

    Persze benne van, hogy az ember pont rossz irányba tekergeti a dolgokat és csak szentségel, hogy már mennyi mindent kipróbált és semmi javulás. Nos, ilyenkor érdemes visszatérni ahhoz a sethez ami a biztonságos alapot biztosította, mert lehet, hogy ugyan azt a kört v. még jobbat fog viszont kapni. Éppen ezért érdemes a setupokat egy bizonyos időnként elmenteni.

    Tegnapi tesztelgetésem során speciel én is így jártam. Az általam biztonságosnak vélt set verzióval mentem egy 2.13.4-es időt, majd ezek után elkezdtem állítgatni és kb. 1 tizedet tudtam csak javulni, viszont az autóban már nem volt olyan komfortérzetem mint korábban. Ezt követően visszatöltöttem a korábbi set-et, és lám láss csodát egyből futottam vele egy 2.12.8-as időt. Mindez annak tudható be, hogy e közben megtettem kb. 20-30 kört a pályán és már teljesen más íveket és féktávakat használtam, mint korábban ill. a set visszatöltéstől ismét visszajött a komfortérzet is és így még bevállalósabb voltam, mint korábban.
    Sipos Attilához képest (ami egyben a WR idő is), LINK még mindig van 1.8 mp hátrányom. Ezt a pályát viszont sosem szerettem igazán, így nem is nagyon motivál a teszt rajta, mint pl. Mugellon.

    Amúgy akiknek teljesen idegen a setupolás érdemes kicsit szétnézni neten, mert vannak olyan helyek, ahol lehet találni ezt-azt. Mint pl. itt is LINK Lehet érdemes kipróbálni a más pályákhoz készült set-eket is, mert lehet, hogy pont az lesz a jó (kiindulási alapnak).
    simraceseries.com

  2. #27
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Alap beállítást mellékellek, de mivel nem ismerem az autót ezért nem biztos hogy ez a helyes út.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  3. #28
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel senki nem kommentálja, ezért belevau. Ha nincs igazam lehet mondani.

    Az nem feltétlenül jó ha koppra ülteted. Lehet húzza a bélést a földön. A gumik melegedését nem csak a kerék dőlés határozza meg. Nagyobb mértékben befolyásolja a gumi keménysége és összetartása.

    A kerekek dőlésének a kanyar bejárati, illetve kanyar sebességét határozza meg, valamint a fékezés stabilitását is befolyásolja. Lásd Norbi és András rövid beszélgetése.

    Ma megint mentem kicsit, megint állítgattam.

    A difit 80/20 ra állítottam. A kerékdőlését és nyomását még nem változtattam. Az aerot levettem, valamint a fékerőt eltoltam hátra 62%-ra. A kerék összetartást hátul levettem 0-ra elől hagytam gyárin.
    A reboundot szerintem kemény nagyon amit beállítottál.

    Pedig pont a rugókkal és a stabbal lehet játszani igazán.

    Egyébként ez az egész setupolás egy kompromisszum, szóval csak próbálgasd, de mindig csak egy értéket ha tanácsolhatom, mert minden hatással van mindenre.
    Köszi, próbálgatom. Nem érzem sehol, hogy leverné a seggét, ez más szimulátorokban jobban előjött asszem. Kéne valami kamu szikra efekt

  4. #29
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Hát igen, az biztos, hogy setupolni az egy időigényes feladat. Az is biztos, hogy ha úgy érzed, hogy jó a beállítás, stabil, nem csúszkál, nem riszál és nem szitál, egy szóval minden jó.... na akkor meg tuti, hogy lassú leszel.

    Más: Tud abban valaki segíteni, hogy ha el szeretnék menteni egy set-et, akkor miért van az, hogy assetto corsa-ban ezen belül is a carsetupok közt nem találok csak kb 8 autót és BMW-ből is csak 3-at!
    Ezt a BMW-t nem lelem sehol. Hol keressem?

  5. #30
    Ezt a setuop visszatöltögetést én is sokszor alkalmazom. Van, hogy észre sem veszem, hogy mennyire rossz irányba ment el a setupolás, csak mikor vissztöltöm a régebbit.

    A múltkori mugellon alig tudtam 2.03.1-et megfutni, majd abypety varázsolt egy jó setupot, amire büszke is volt (legyen is!), és 2.01-et máris tudtam vele menni.
    Persze ehhez sokszor az ember is kell, mert én pl fáradtan nagyon rá tudok görcsölni a dolgokra, és nem is érdemes olyankor eröltetnem.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  6. #31
    Keszthelyi Ákos Regisztrált Gadfly logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 12.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    114
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Más: Tud abban valaki segíteni, hogy ha el szeretnék menteni egy set-et, akkor miért van az, hogy assetto corsa-ban ezen belül is a carsetupok közt nem találok csak kb 8 autót és BMW-ből is csak 3-at!
    Ezt a BMW-t nem lelem sehol. Hol keressem?
    Pedig egy helyen kéne lennie az összesnek!
    Users\"felhasználó"\Documents\Assetto Corsa\setups\.....az adott autó majd a pálya.

    ill. csak azokat az autókat fogja megjeleníteni a mappában, melyeket be is töltötted a játékban.
    simraceseries.com

  7. #32
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg Gadfly írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig egy helyen kéne lennie az összesnek!
    Users\"felhasználó"\Documents\Assetto Corsa\setups\.....az adott autó majd a pálya.

    ill. csak azokat az autókat fogja megjeleníteni a mappában, melyeket be is töltötted a játékban.
    Na ez az. Most nem tudom pontosan megmondani, hogy hány autó van ott, mert az az otthoni gépen van, de délután meg fogom írni, tényleg kb 8 autó, és BMW-ből meg 3 db. És ez a BMW gyári, tehát ott kéne lenni a helyén, nem értem.

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Alap beállítást mellékellek, de mivel nem ismerem az autót ezért nem biztos hogy ez a helyes út.
    Köszönjük szépen Dani , a 2:12.426-ot ezzel mented?

    Replay-t is tudsz esetleg küldeni?

  9. #34
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük szépen Dani , a 2:12.426-ot ezzel mented?

    Replay-t is tudsz esetleg küldeni?
    Csinálok majd egy videót, csak cipurt szeretném megszorongatni

  10. #35
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg Gadfly írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig egy helyen kéne lennie az összesnek!
    Users\"felhasználó"\Documents\Assetto Corsa\setups\.....az adott autó majd a pálya.

    ill. csak azokat az autókat fogja megjeleníteni a mappában, melyeket be is töltötted a játékban.
    Na itthon vagyok. Megnéztem és rájöttem, hogy én csináltam hülyeséget
    Most már sikerült látok minden autómat köszönöm!

  11. #36
    Na én a setupzseni, visszatöltöttem a gyári alapot, és javítottam 2 tizedet

  12. #37
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg bardocz írta Hozzászólás megtekintése
    Na én a setupzseni, visszatöltöttem a gyári alapot, és javítottam 2 tizedet
    Nálam majdnem ugyanez, csak én nem javítottam, hanem ugyanazt az időt futottam 2 óra setupolás után.

  13. #38
    Munka miatt nem tudok indulni sajna a mai futamon . De vasárnap meglesz. Izgalmas futamot mára .....

  14. #39
    Jelenleg én vagyok az első a 107%-on kívül teljesítők között, megy ez.

  15. #40
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Csinálok majd egy videót, csak cipurt szeretném megszorongatni
    Ahogy elnézem, őt piszok nehéz lesz... :P

  16. #41
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelem, ma este 9-től hepaj, ismételten kérnénk mindenkit, hogy legyen tisztába a nevezési rendszer működésével és nagyon figyeljetek egymásra, nem szeretnénk buta baleseteket, elfékezéseket, ráfutásokat és leszorításokat látni a futamon!

    Mivel nem babra megy a játék és szeretnénk mielőbb kiszűrni a nem teljesen korrekt versenyzőket, ezért lesz lehetőség majd sérelem esetén óvást benyújtani, kérjük mindenki őrizze meg a futamról a saját replay-ét!

    AC Tesztkupa - Replayek


    AC Tesztkupa - Óvások

    Na mostantól lehet nevezni egészen
    21:00-ig!!

    Egy szerverre 20 versenyző fér fel, a futamra nevezők közül a prekval szerinti leggyorsabb 20 kerül az #E0 szerverre, a többiek #E1, #E2.... ellenőrizzétek a neveteket a szervereken a névlistában... szabad hely booking-ra csak az utolsó szerveren lesz. A szerverek óra egészkor indulnak.



    Ha akarjátok természetesen futam után 22:00-kor is lehet nyomni még egy menetet (csak nevezni kel hozzá ismét még 22 előtt), az természetesen már nem lesz hivatalos...

  17. #42
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy elnézem, őt piszok nehéz lesz... :P
    Impossibru.jpg

  18. #43
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Finomítottam rajta egy picit.

    Hátulsó rugót és a stabot érdemes állítgatni, ezzel lehet finomra hangolni az autót, de még mindig messze vagyok a tökéletestől.

    Ezzel futottam a 2:11:2xx.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  19. #44
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Segítséget szeretnék kérni. A múlt verseny óta ( vasárnap) ahol szintén nem tudtam indulni , ma sem látom, csak a FUN szervert. Valaki tudja, hogy mi ennek az oka. Délután dirkt kipróbáltam az "o" szervert, nem a FUN-t, és neveztem, beszálltam, mentem, minden rendben volt. Most meg nem látom megint a veseny szervereket, Légyszi egy kis segítséget. Ja a szűrők mind működnek.

  20. #45
    Borsányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 09. 22.
    Város
    Hatvan
    Üzenetek
    77
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Segítséget szeretnék kérni. A múlt verseny óta ( vasárnap) ahol szintén nem tudtam indulni , ma sem látom, csak a FUN szervert. Valaki tudja, hogy mi ennek az oka. Délután dirkt kipróbáltam az "o" szervert, nem a FUN-t, és neveztem, beszálltam, mentem, minden rendben volt. Most meg nem látom megint a veseny szervereket, Légyszi egy kis segítséget. Ja a szűrők mind működnek.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...%A9si-rendszer így csináld!

  21. #46
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    Segítséget szeretnék kérni. A múlt verseny óta ( vasárnap) ahol szintén nem tudtam indulni , ma sem látom, csak a FUN szervert. Valaki tudja, hogy mi ennek az oka. Délután dirkt kipróbáltam az "o" szervert, nem a FUN-t, és neveztem, beszálltam, mentem, minden rendben volt. Most meg nem látom megint a veseny szervereket, Légyszi egy kis segítséget. Ja a szűrők mind működnek.
    Ha tuti minden szűrő jól van beállítva, akkor annyi dolgod van, hogy frissítgesd a szerverlistát...

  22. #47
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Köszi, csak a frissítés nyomogatásával és a szűrők ki be kapcsolásával egyszerre beugrott mindkettő, kb. 21 óra 17-18 között. 15 percig nem láttam a szervereket. Érthetetlen.

  23. #48
    Dino bocsi a koccért, megvártalak volna, de nem tudom mit csináltál.
    Láttam, ott megcsúszott kicsit neked az autó, és kigyorsításkor már nem egyszerű elvenni.

    Annyit a mai futamról, hogy Rádi Peti és ha jól emlékszem Szantai Zoltán beleronygolt a többiekbe T1-ben, így ez most nem sikerült mindenkinek.
    Kár érte.

    Az ominózis "ugrálást" vagy inkább rángatózást megint tapasztaltam sajnos.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  24. #49
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    A replayt visszanézve nálam Pfenig és Tilus laggolt.
    Utőlag nem is bánom hogy T1-ben kiforgattak, legalább jókat meccseltem a többiekkel, és sry hogy ott keresztbe áltam, onnantól csak utas voltam, de igyekeztem hátrafelé kigurulni onnan.
    Köszönöm mindenkinek a fair faightokat. Élveztem

  25. #50
    Ez a mai, nekem katasztrofális volt.
    Az, hogy egy kolléga (már nem emlékszem ki és nem akarok vádaskodni) T6-ba menet elrontotta a kigyorsítást, elment mellette egy másik és én is mellé kerültem. Majd mintha ott se lennék, úgy ki lettem pöccintve hogy csak lestem.
    Azután persze mérgemben már nem ment, utolsóban keresztbe, végigvártam a mezőnyt, csak nem tolatok bele a többiekbe, utolsó előtti.

    Hétvégén remélem jobban fog menni.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •