Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (114 összesen)

Téma: HTCM8 - Essington

  1. #1

    HTCM8 - Essington



    Időpont:
    2014. Október 1. (szerda)
    Pálya: Essington Grand Prix
    Időjárás: változó (infók itt)
    Időmérő kezdete: 21:00
    Időmérő hossza: Q1: 20 perc ; Q2: 10 perc (Superpole)
    Warm Up hossza: 5 perc
    Rajt: 1. futam: repülő* ; 2. futam: álló
    Versenytáv:
    2 x 15 kör

    Az A-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 1-25 helyezett pilóták vehetnek részt.
    A B-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 26-50 helyezett pilóták vehetnek részt.


    *
    A repülőrajttal kapcsolatos tudnivalókat megtaláljátok a Versenyszabályzat „2.3.1 Repülő rajt menete” pontjában, illetve a kijelölt Formációs- és Rajtzónát az alábbi képeken:

    Formációs zóna:
    a boxutca bejárata előtti bal oldali rázókő vége
    Melléklet 10131

    Rajtzóna:
    a célegyenesben bal oldalon a harmadik rajtlámpával egy vonalban
    Melléklet 10132


    Az induláshoz érvényes nevezés szükséges a Prekvalifikációban!!

    Szerver: GTR-Masters.hu #1
    Szerverjelszó: A prekvalifikáció alatt NYÍLT a szerver, jelszó itt


    Indulási feltételek és általános társalgó:
    HTCM8 - Őszi Szezon
    HTCM8 - Pályacsomag

    --------

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy meggondolatlan manőverrel, hagyjatok mindig helyet egymásnak, inkább többet, mint kevesebbet! A
    szabályzat
    előírásainak betartása és a sportszerű magatartás kötelező érvényű minden résztvevő számára!

    A gyakorlás alatt erőteljesen javallott a jobb köridő hajszolásán kívül a páros szituációk begyakorlására is időt fordítani, a nagy tömegben ennek amúgy is nagyobb hasznát fogjátok venni, mint mínusz 3-4 tizednek.

    -------

    Összesített büntetések:

    Boxutca áthajtásos büntetés:
    Széchy Szabolcs

    Utolsó rajthelyes büntetés
    : -

    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Sörös Gábor, Bartha Zsolt, Széchy Szabolcs

    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Kiss Gergő, Szeredi Norbert, Szilágyi Dániel

    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Horváth Márk

    Büntetések halmozása: 5 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futamon letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.






    TeamSpeak szerverünk elérhetősége: Masters TS

    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide! Sok sikert és jó tapadást!
    Utoljára módosította: Zoliee; 2014. 09. 29. 08:12.

  2. #2
    Ébresztő!

  3. #3
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Sziasztok!

    Tegnap szerveren megbeszéltük, vagyis megkérdeztem és azt a választ kaptam, (és volt ott döntéshozó ember is ) hogy sem az első kanyar előtt a (boxból kivezető "úton") sem az utolsó kanyar előtt, (boxba bevezető "úton") nem lehet elhagyni négy kerékkel a pályát. Tehát ha valaki nem megy be a boxba, akkor a jobb kanyarvétel miatt sem hagyhatja el négy kerékkel a pályát.
    Ez ugye így van?
    Nem mintha nem hinném el azoknak, akik tegnap fent voltak, csak szeretném ha erről is esne egy-két szó itt, és én is ahhoz tarthatom magam amihez mindenki.

  4. #4
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tegnap szerveren megbeszéltük, vagyis megkérdeztem és azt a választ kaptam, (és volt ott döntéshozó ember is ) hogy sem az első kanyar előtt a (boxból kivezető "úton") sem az utolsó kanyar előtt, (boxba bevezető "úton") nem lehet elhagyni négy kerékkel a pályát. Tehát ha valaki nem megy be a boxba, akkor a jobb kanyarvétel miatt sem hagyhatja el négy kerékkel a pályát.
    Ez ugye így van?
    Nem mintha nem hinném el azoknak, akik tegnap fent voltak, csak szeretném ha erről is esne egy-két szó itt, és én is ahhoz tarthatom magam amihez mindenki.
    Gondolkodtam már rajta kirakjam-e ide alapból, de úgy voltam vele, hogy ugye mindenki keni-vágja a szabályzatot.

    Pálya levágás: minden esetben kötelezően 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül kell haladni.


    Jelen esetben a pálya szélét jelző fehér vonal, a box bejárat/kijáratnál lévő vonal. Itt lehet gyónni.


  5. #5
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolkodtam már rajta kirakjam-e ide alapból, de úgy voltam vele, hogy ugye mindenki keni-vágja a szabályzatot.



    Jelen esetben a pálya szélét jelző fehér vonal, a box bejárat/kijáratnál lévő vonal. Itt lehet gyónni.

    köszönöm

  6. #6
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Hát pont nem, nem? A pálya szélét jelzővonal a pálya szélén van, a pitet jelző vonal átléphető kivéve ha be-ki hajtásra használja az ember őket

    Tapatalk

  7. #7
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    Hát pont nem, nem? A pálya szélét jelzővonal a pálya szélén van, a pitet jelző vonal átléphető kivéve ha be-ki hajtásra használja az ember őket

    Tapatalk
    Mindkét esetben ugyanarról a vonalról beszélünk mint ami a box ki/be járatig is a pálya szélét jelzi, akkor a kérdéses pontokon miért lenne hírtelen 3 méterrel arrébb a pálya széle? Hogy telibe nekimenjenek annak aki ki/be megy a boxba? Ez még csak nem is adja úgy magát, mint pl Interlagosban ahol a pálya szélét jelző vonalon belül van egy plusz boxvonal.


  8. #8
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Mindkét esetben ugyanarról a vonalról beszélünk mint ami a box ki/be járatig is a pálya szélét jelzi, akkor a kérdéses pontokon miért lenne hírtelen 3 méterrel arrébb a pálya széle? Hogy telibe nekimenjenek annak aki ki/be megy a boxba? Ez még csak nem is adja úgy magát, mint pl Interlagosban ahol a pálya szélét jelző vonalon belül van egy plusz boxvonal.
    és azt a boxvonalat nem lépik át?

    http://youtu.be/3BctEivWwJ8?t=9m1s

  9. #9
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    és azt a boxvonalat nem lépik át?

    http://youtu.be/3BctEivWwJ8?t=9m1s
    Elolvasod mégegyszer amit írtam, vagy megpróbáljam máshogy megfogalmazni? Interlagos-t pont ellenpéldának hoztam fel, hogy köze nincs hozzá, mivel ott nem a pálya szélét addig jelző fehér vonalból lesz a kérdéses boxvonal, hanem azon belül lesz egy másik (ergo szűkíti a pályát nem szélesíti). Egyébként már ott se szabadott nekik átlépni tavalytól asszem.


  10. #10
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Elolvasod mégegyszer amit írtam, vagy megpróbáljam máshogy megfogalmazni? Interlagos-t pont ellenpéldának hoztam fel, hogy köze nincs hozzá, mivel ott nem a pálya szélét addig jelző fehér vonalból lesz a kérdéses boxvonal, hanem azon belül lesz egy másik (ergo szűkíti a pályát nem szélesíti). Egyébként már ott se szabadott nekik átlépni tavalytól asszem.
    fogalmazd meg kérlek máshogy is

  11. #11
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    https://www.youtube.com/watch?v=0cBD...ature=youtu.be


    Csak a 2 kerék teljes terjedelmével a vonalon belül mert én itt rámentem a vonalra.


    Box és pálya egymás mellett futnak. Nincs átfedés, mint monzában ahol a boxkijárat rányúlik a pályára.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 09. 23. 18:39.

  12. #12
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    fogalmazd meg kérlek máshogy is
    És ahhoz mit szólsz ha szimplán elfogadod a szabályokat? De ha annyira szeretnéd kifejtem majd ha hazaértem..

    Tapatalk-kal küldve az én GT-I9000-el


  13. #13
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    És ahhoz mit szólsz ha szimplán elfogadod a szabályokat? De ha annyira szeretnéd kifejtem majd ha hazaértem..

    Tapatalk-kal küldve az én GT-I9000-el
    a szabály egyértelmű, itt a kivitelezéssel van gond, nem egyértelműen van, mert fiktív pálya lehet, van egy megállapodási pontom, de kíváncsi lennék a bővebb kifejtésedre

    ja és akkor biztos csak én gondolkodtam így, mert mikor felmentem prekvalira és megnéztem pár kört akkor direkt szabálytalanul mentek az emberek (nem, nem lecsúsztak)

  14. #14
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Huuuuuhhhuuuu vonalak már megint, én issssss én isssss....

    A vonalakat imádom mérnök lévén, úgyhogy majd meg szakvéleményezem én is (mindenki legnagyobb örömére/kommentek növelésére/feszültség keltése végett)
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  15. #15
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Huuuuuhhhuuuu vonalak már megint, én issssss én isssss....

    A vonalakat imádom mérnök lévén, úgyhogy majd meg szakvéleményezem én is (mindenki legnagyobb örömére/kommentek növelésére/feszültség keltése végett)
    várjuk

  16. #16
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    a szabály egyértelmű, itt a kivitelezéssel van gond, nem egyértelműen van, mert fiktív pálya lehet, (...)

    ja és akkor biztos csak én gondolkodtam így, mert mikor felmentem prekvalira és megnéztem pár kört akkor direkt szabálytalanul mentek az emberek (nem, nem lecsúsztak)
    Direkt erre figyelve mentem pár kört...
    Nem tudom hol mi nem egyértelmű.

    Kinek nem volt az? Neveket akarok!

  17. #17
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Direkt erre figyelve mentem pár kört...
    Nem tudom hol mi nem egyértelmű.

    Kinek nem volt az? Neveket akarok!
    Baszki. De jókat röhögök rajtatok. Sasy, úgy menj, mintha nem lenne boxbejárat, meg boxkijárat. Na, ott van a PÁLYA széle. A többi szabálytalan. Annyi az enyhítés, hogy le lehet lógni a kocsival, mert aszfaltozott a "bukótér", mint most Monzában a Parabolica. Remélem értitek. Szabálytalankodók pedig mindig voltak, vannak, s lesznek.

  18. #18
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    fogalmazd meg kérlek máshogy is
    Igazából Fedor már teljesen jól összefoglalta, de megpróbálom....

    Szóval. Mész a pályán. Adott a PÁLYA szélén két fehér vonal ami behatárolja. Jobb és baloldalt. Majd a boxkijáratnál és ugyanígy a boxbejáratnál a szóban forgó PÁLYA bal szélét jelző vonal ugyanúgy folytatódik, tehát a PÁLYÁN kívül van a BOXUTCA amit kívülről szintén határol egy vonal. Na mivel a pályán van a verseny nem a boxutcában, ezért is az már nem a pálya részének számít. És ahogy a szabályzat is írja két kerékkel mindig a pálya szélét jelző vonalon belül kell lenni, nem a boxutca másik felét jelző vonalon belül. A kivitelezés valóban talán nem az igazi, sok helyen szoktak tenni betonfalat/füvet a kettő közé.

    Interlagossal nem akartam bekavarni csak azért hoztam fel példának mert ott valóban nem egyértelmű. Mivel az addig pálya szélét jelző fehér vonalon belül van plusz egy boxvonal. Tehát a boxutca bejárata a pályán van és nem azon kívül.

    Remélem így már érthető.

    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    ja és akkor biztos csak én gondolkodtam így, mert mikor felmentem prekvalira és megnéztem pár kört akkor direkt szabálytalanul mentek az emberek (nem, nem lecsúsztak)
    Hát nemtudom én is mentem azért pár kört és előszeretettel figyeltem mások köreit, mivel abból sokat lehet tanulni. Senkinél nem láttam hogy kívül menne ott. Az már megint más kérdés hogy annyira nem is éri meg ott kiszélesíteni szerintem. Viszont aki így tett továbbra is jelezheti ezt ITT


  19. #19
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg CsG írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tegnap szerveren megbeszéltük, vagyis megkérdeztem és azt a választ kaptam, (és volt ott döntéshozó ember is ) hogy sem az első kanyar előtt a (boxból kivezető "úton") sem az utolsó kanyar előtt, (boxba bevezető "úton") nem lehet elhagyni négy kerékkel a pályát. Tehát ha valaki nem megy be a boxba, akkor a jobb kanyarvétel miatt sem hagyhatja el négy kerékkel a pályát.
    Ez ugye így van?
    Nem mintha nem hinném el azoknak, akik tegnap fent voltak, csak szeretném ha erről is esne egy-két szó itt, és én is ahhoz tarthatom magam amihez mindenki.
    Bocsánat, hogy megbolygattam a darázsfészket csak tudni szerettem volna, hogy mi szabályos és mi nem. Egyébiránt, azt gondolom, hogy Sasynak is van némi igazsága, mert én is néztem az embereket, hogy hogy veszik, mondjuk az első kanyart és sokan "kimennek" a boxbejárathoz és onnan kezdik a kanyart. Nem irigylem a VB tagjait, mert ha valaki komolyan veszi és figyeli ezeket a vágásokat akkor sok óvás lesz. (szerintem)

  20. #20
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából Fedor már teljesen jól összefoglalta, de megpróbálom....

    Szóval. Mész a pályán. Adott a PÁLYA szélén két fehér vonal ami behatárolja. Jobb és baloldalt. Majd a boxkijáratnál és ugyanígy a boxbejáratnál a szóban forgó PÁLYA bal szélét jelző vonal ugyanúgy folytatódik, tehát a PÁLYÁN kívül van a BOXUTCA amit kívülről szintén határol egy vonal. Na mivel a pályán van a verseny nem a boxutcában, ezért is az már nem a pálya részének számít. És ahogy a szabályzat is írja két kerékkel mindig a pálya szélét jelző vonalon belül kell lenni, nem a boxutca másik felét jelző vonalon belül. A kivitelezés valóban talán nem az igazi, sok helyen szoktak tenni betonfalat/füvet a kettő közé.

    Interlagossal nem akartam bekavarni csak azért hoztam fel példának mert ott valóban nem egyértelmű. Mivel az addig pálya szélét jelző fehér vonalon belül van plusz egy boxvonal. Tehát a boxutca bejárata a pályán van és nem azon kívül.

    Remélem így már érthető.



    Hát nemtudom én is mentem azért pár kört és előszeretettel figyeltem mások köreit, mivel abból sokat lehet tanulni. Senkinél nem láttam hogy kívül menne ott. Az már megint más kérdés hogy annyira nem is éri meg ott kiszélesíteni szerintem. Viszont aki így tett továbbra is jelezheti ezt ITT
    legyen így én nem ragozom tovább, csak itt nem arról van szó hogy használom a boxutcát, hanem hogy hozzáért a kerék a vonalhoz....

    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Baszki. De jókat röhögök rajtatok. Sasy, úgy menj, mintha nem lenne boxbejárat, meg boxkijárat. Na, ott van a PÁLYA széle. A többi szabálytalan. Annyi az enyhítés, hogy le lehet lógni a kocsival, mert aszfaltozott a "bukótér", mint most Monzában a Parabolica. Remélem értitek. Szabálytalankodók pedig mindig voltak, vannak, s lesznek.
    ennyi erővel mehetnék úgy is hogy a vonalak betonfalak és ha hozzáérek kiestem

  21. #21
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Sasyhroc írta Hozzászólás megtekintése
    legyen így én nem ragozom tovább, csak itt nem arról van szó hogy használom a boxutcát, hanem hogy hozzáért a kerék a vonalhoz....



    ennyi erővel mehetnék úgy is hogy a vonalak betonfalak és ha hozzáérek kiestem
    Jaja. Éljen Porto, Macau, Monaco. És Alonso is falnak ment volna a hétvégén.

  22. #22
    Egy kis ébresztő gyanánt közlöm, hogy

    a futam 2x15 kör lesz

    akit esetleg érdekel.

  23. #23
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    51
    Üzenetek
    697
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis ébresztő gyanánt közlöm, hogy

    a futam 2x15 kör lesz

    akit esetleg érdekel.
    ÁÁÁ itt senkit sem érdekel.

  24. #24
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    ÁÁÁ itt senkit sem érdekel.



    engem speciel tenyleg nem szokott erdekelni a versenyig, h a magamnak sacc/kb-ra kiszamolthoz kepest + vagy -1?!
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  25. #25
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Hali! Ma este futottam egy 1.39.911-es időt, viszont a preq szerveren nem látszik...
    Utoljára módosította: Madarász Krisztián; 2014. 09. 28. 22:54.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •