Szavazás eredménye: HTCM8 - Ősz

Szavazók
52. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Az időmérő edzésen legyen tiltott az ESC használata.

    13 25,00%
  • Ne legyen tiltott az ESC használat az időmérő edzésen.

    35 67,31%
  • Az időmérőt 2 részre bontanánk Q1 (20perc) és Q2-ő (10perc). Q2-őn Super Pole-s rendszer.

    30 57,69%
  • Maradjon az eddigi lebonyolítás az időmérőn elég 30 perc korlátlan kör.

    18 34,62%
  • Betegyük a bajnokságba a VW Scirocco-t és a Volvo C30 2008-at?

    33 63,46%
  • Ne tegyük be a VW Scirocco-t és a Volvo C30 2008-at, maradjon az eddigi autó választék

    7 13,46%
  • Változó időjárás legyen minden versenyen?

    36 69,23%
  • Ne legyen minden versenyen változó időjárás!

    15 28,85%
  • Legyen repülőrajt az egyik versenyen a kettő közül (tesztelést, gyakorlást igényel)?

    27 51,92%
  • Mindkét futamon maradjon az állórajt!

    22 42,31%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 4 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (272 összesen)

Téma: HTCM8 Ősz - Ötletelő

  1. #76
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Tényleg csak kérdezem. Való életben repülő rajtnál pitlimiterrel, vagy anélkül indulnak? Pl WTCC-ben. Vagy nascar-os újraindításoknál van-e limiter?

  2. #77
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg csak kérdezem. Való életben repülő rajtnál pitlimiterrel, vagy anélkül indulnak? Pl WTCC-ben. Vagy nascar-os újraindításoknál van-e limiter?

    A Nascar-t nem tudom, de gyanítom a válasz ott is nem.
    Még semmi nincs kőbe vésve, simán lehet, hogy még változik pár dolog a tesztek függvényében.

  3. #78
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg csak kérdezem. Való életben repülő rajtnál pitlimiterrel, vagy anélkül indulnak? Pl WTCC-ben. Vagy nascar-os újraindításoknál van-e limiter?
    Nem hinném, hogy a wtcc-ben így lett volna, ott szerintem fék+gáz kombóval oldották meg.
    Amúgy általában a gördülő rajtoknál nem is fix sebesség van megadva, hanem egy tartomány amiben lehet haladni, és a sebességet az elöl haladó határozza meg, hogy a wtcc-ben hogy volt azt nem tudom, de ugye már ott is leszoktak róla.

  4. #79
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Ha már lesz gördülő rajt - amit személy szerint én ellenzek -, akkor nem lehetne esetleg átvenni az Aussie V8 rendszerét? Mármint az igaziét. Az annyiban hasonló, mint nálunk is, hogy van egy zóna kijelölve. Viszont ebben a zónában az első helyen álló akkor kezdi el a kigyorsítást, amikor akarja.

    Miért mondom ezt? Mert bár lehet gyorscsevegő gomra tenni, hogy "Formáció", meg "Start", de akkor is baromság, hogy gombokat kell nyomogatni. És még plusz a pitlimitert nem is modnom...

    Egyszerűen ki kell jelölni előre minden egyes pálya esetében, hogy meddig a pontig (kanyarig) kell felvenni a formációt, és ki kell jelölni a gyorsítási zónát. Passz. Minden egyéb dolog hülyeség - beleértve azt is, hogy jól megbüntetjük az első helyezettet, ha nem indítja el a START beírásával a versenyt. Ja, és meg kell határozni egy minimum és egy maximum sebességet, ami között kell lenni a kigyorsítási zónáig.

    Amúgy meg GET Real szerint sincs már a WTCC-ben gördülő rajt, úgyhogy FWD-sként modom, hogy nem is kéne ezen izmozni - tudom, hogy csak FWD-sek vannak, de pl. a BTCC-ben is csak állórajt van, és ott nem csak a BMW RWD. (Főleg, hogy ugye a második verseny állórajtos lenne, tehát plusz egy körrel az még hosszabb is....)
    A versenystatisztikák - eredmények nem fognak semerre sem billenni a gördülő rajt miatt, kötve hiszem hogy mostantól jönne el az FWD-sek paradicsoma.

  5. #80
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már lesz gördülő rajt - amit személy szerint én ellenzek -, akkor nem lehetne esetleg átvenni az Aussie V8 rendszerét? Mármint az igaziét. Az annyiban hasonló, mint nálunk is, hogy van egy zóna kijelölve. Viszont ebben a zónában az első helyen álló akkor kezdi el a kigyorsítást, amikor akarja.

    Miért mondom ezt? Mert bár lehet gyorscsevegő gomra tenni, hogy "Formáció", meg "Start", de akkor is baromság, hogy gombokat kell nyomogatni. És még plusz a pitlimitert nem is modnom...

    Egyszerűen ki kell jelölni előre minden egyes pálya esetében, hogy meddig a pontig (kanyarig) kell felvenni a formációt, és ki kell jelölni a gyorsítási zónát. Passz. Minden egyéb dolog hülyeség - beleértve azt is, hogy jól megbüntetjük az első helyezettet, ha nem indítja el a START beírásával a versenyt. Ja, és meg kell határozni egy minimum és egy maximum sebességet, ami között kell lenni a kigyorsítási zónáig.

    Amúgy meg GET Real szerint sincs már a WTCC-ben gördülő rajt, úgyhogy FWD-sként modom, hogy nem is kéne ezen izmozni - tudom, hogy csak FWD-sek vannak, de pl. a BTCC-ben is csak állórajt van, és ott nem csak a BMW RWD. (Főleg, hogy ugye a második verseny állórajtos lenne, tehát plusz egy körrel az még hosszabb is....)
    A versenystatisztikák - eredmények nem fognak semerre sem billenni a gördülő rajt miatt, kötve hiszem hogy mostantól jönne el az FWD-sek paradicsoma.
    Nekem tetszik az ötlet!
    V8 supercars mintájára valóban jobb lenne a dolog.

  6. #81
    Nekem egyelore az nem tiszta, h ok, nem irkalunk semmi, de honnan fogja tudni a vege, h ideje lenne osszekapni magat es felzarkozni a rajthoz, vagy hogy az elotte halado azert nem megy mert nem lehet, vagy mert alszik?

    (telefonrol)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  7. #82
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem egyelore az nem tiszta, h ok, nem irkalunk semmi, de honnan fogja tudni a vege, h ideje lenne osszekapni magat es felzarkozni a rajthoz, vagy hogy az elotte halado azert nem megy mert nem lehet, vagy mert alszik?

    (telefonrol)
    Annyit kiegészítésként, hogy a V8-ban ez a dolog nem a rajtnál van, mert állórajtos, hanem safety car fázis után.
    Válaszul neked, ki kell jelölni, hogy meddig kell felvenni a formációt, onnan pedig GET REAL!!! Figyelsz, mint a valóságban! Aki pedig leszakad a formációról, és ezzel "kárt okoz", azt lehet büntetni - ilyen van, mint tudjuk F1-ben is. Ja és azt is kihagytam, mert felkúrtam az agyam, hogy a RAJT/CÉL vonalig NINCS előzés!

  8. #83
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    RAJT -Cél vonalig nincs előzés... a BMW fél autót hoz a rajtnál, esőben a BMW hátrányban van azt kompenzáljuk, /amúgy az első kerekesek termelik a gumit/, gombokat kell nyomogatni??? meg mellényom a gombnak.. Meg jöhet a pesti gyors ami kisiklik és kidönti a villanyoszlopot és elmegy az áram.. Az elsőnek kell és 2x megnyomni , nem egyszerre persze / ám nagy dolog elvárni egy embertől egy gombot megnyomjon miközben amúgy azt akarjuk, hogy 25 ember egymástól fél autónyira legyen és rendezve menjen fél percig kb. , de azt nem várhatjuk el, hogy egy tetves gombot megnyomjon? .. miket írtok ide.. Tovább már nem is folytatom, mert szerintem ezeket nem írhatjátok komolyan. Egy baromi egyszerű dolgot rommá akartok komplikálni.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 08. 11. 19:45.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  9. #84
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    RAJT -Cél vonalig nincs előzés... a BMW fél autót hoz a rajtnál, esőben a BMW hátrányban van azt kompenzáljuk, /amúgy az első kerekesek termelik a gumit/, gombokat kell nyomogatni??? meg mellényom a gombnak.. Meg jöhet a pesti gyors ami kisiklik és kidönti a villanyoszlopot és elmegy az áram.. Az elsőnek kell és 2x megnyomni , nem egyszerre persze / ám nagy dolog elvárni egy embertől egy gombot megnyomjon miközben amúgy azt akarjuk, hogy 25 ember egymástól fél autónyira legyen és rendezve menjen fél percig kb. , de azt nem várhatjuk el, hogy egy tetves gombot megnyomjon? .. miket írtok ide.. Tovább már nem is folytatom, mert szerintem ezeket nem írhatjátok komolyan. Egy baromi egyszerű dolgot rommá akartok komplikálni.
    Én pont hogy egyszerűsíteni akarom, nem figyelsz?

  10. #85
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Egy baromi egyszerű dolgot rommá akartok komplikálni.
    Engem meg pont, hogy nem érdekel....vmi majd lesz Este jövök bohóckodni asszem
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  11. #86
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Engem meg pont, hogy nem érdekel....vmi majd lesz Este jövök bohóckodni asszem
    abbiztos detto.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #87
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Engem ez a mai teszt csak megerősített abban, hogy ezzel a repülőrajttal csak szívnánk. A 2.nál engem már a 'start' üzenet is megzavart a zöld zászló helyett, de a harmadiknál amikor valakinek épp rajt előtt chatelni volt kedve - gratulálok - úgy kilőttem mint a nyúl
    El tudom képzelni, hogy 5-10 vagy akár 20 core szimulátorosnak ez menne és biztos jó móka, de ebben a ligában 50-100 emberrel akik közül a fele csak félig meddig olvassa a forumot ezzel csak fölöslegesen szívatnánk a mezőny nagy részét.
    Arról nem is beszélve, hogy azt ellenőrizni, hogy valaki inkorektúl kiugrott-e gondolom csak szerver loggal lehet valahogy. Ezzel az egésszel csak feszültséget meg szájkaratét és rohadt sok munkát generálnánk a VBnek kb 0 hozzá adott értékkel.

    Aki ki akarja használni a BMW előnyét a rajtnál az üljön bele aztán legyen boldog vele és maradjon csendben, de valszeg akkor meg a rázókövek miatt panaszkodna, akár azokat is kiszedhetnénk a pályából...

  13. #88
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Engem ez a mai teszt csak megerősített abban, hogy ezzel a repülőrajttal csak szívnánk. A 2.nál engem már a 'start' üzenet is megzavart a zöld zászló helyett, de a harmadiknál amikor valakinek épp rajt előtt chatelni volt kedve - gratulálok - úgy kilőttem mint a nyúl
    El tudom képzelni, hogy 5-10 vagy akár 20 core szimulátorosnak ez menne és biztos jó móka, de ebben a ligában 50-100 emberrel akik közül a fele csak félig meddig olvassa a forumot ezzel csak fölöslegesen szívatnánk a mezőny nagy részét.
    Arról nem is beszélve, hogy azt ellenőrizni, hogy valaki inkorektúl kiugrott-e gondolom csak szerver loggal lehet valahogy. Ezzel az egésszel csak feszültséget meg szájkaratét és rohadt sok munkát generálnánk a VBnek kb 0 hozzá adott értékkel.

    Aki ki akarja használni a BMW előnyét a rajtnál az üljön bele aztán legyen boldog vele és maradjon csendben, de valszeg akkor meg a rázókövek miatt panaszkodna, akár azokat is kiszedhetnénk a pályából...
    Maximálisan egyet értek.

  14. #89
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Valaki meg kérdezte amúgy a VB-t. hogy ez gond -e nekik ill a szervezőket? A másik lehet, hogy valakiknek nem ad pluszt , de másnak meg tök jó feeling, mert + adrenalin ,meg egy kis élethűség. De inkább adrenalin sztem. Abban meg ,hogy nem olvassa el a fele a szabályzatot az nem a repülő rajt hibája.. Az első rajt szinte tökéletes volt, mert az első benyomta a limitert, mikor kiírta a formációt, a többi fel tudott zárkózni és ennyi volt a titka kb.

    1 futam rajtolás pillanata:

    brno rajt6.jpg
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 08. 12. 02:18.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #90
    Szerintem alapvetően jó volt ez, bár látszott, hogy szokni kell a gondolatot.
    Rá kell érezni és nem lesz itt (nagy) gond.

    Kieg.:
    Bár a fő látványelem egyértelműen a repülőrajt volt, arra szeretném kérni a Scirocco-val indulókat, hogy osszák meg tapasztalataikat pár szóban.
    (Mert az egy körös teljesítmény egy dolog, de a hangsúly mégis a versenyen van.)

    Köszönjük a nép nevében.
    Utoljára módosította: dingo; 2014. 08. 12. 09:17.

  16. #91
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Engem ez a mai teszt csak megerősített abban, hogy ezzel a repülőrajttal csak szívnánk. A 2.nál engem már a 'start' üzenet is megzavart a zöld zászló helyett, de a harmadiknál amikor valakinek épp rajt előtt chatelni volt kedve - gratulálok - úgy kilőttem mint a nyúl
    El tudom képzelni, hogy 5-10 vagy akár 20 core szimulátorosnak ez menne és biztos jó móka, de ebben a ligában 50-100 emberrel akik közül a fele csak félig meddig olvassa a forumot ezzel csak fölöslegesen szívatnánk a mezőny nagy részét.
    Arról nem is beszélve, hogy azt ellenőrizni, hogy valaki inkorektúl kiugrott-e gondolom csak szerver loggal lehet valahogy. Ezzel az egésszel csak feszültséget meg szájkaratét és rohadt sok munkát generálnánk a VBnek kb 0 hozzá adott értékkel.

    Aki ki akarja használni a BMW előnyét a rajtnál az üljön bele aztán legyen boldog vele és maradjon csendben, de valszeg akkor meg a rázókövek miatt panaszkodna, akár azokat is kiszedhetnénk a pályából...
    Én nem igazán értem miért írod ezt, ha egy dolgot nem tesztelünk le előtte nem fognak kiderülni a hibák mert egyáltalán nem rossz dolog ez én egy egész szezont végig nyomtam így és noha az elején voltak problémák, de aztán a 2-3-dik versenytől a mezőny ráérzett a dolog mikéntjére és igazán élvezetessé vált a repülő rajt. Meg kell erősítenem Sörit az első rajtot szépen kiviteleztük sajnos voltak helyezkedési hibák, de ha elsőre 0 gyakorlással így sikerül akkor el tudom képzelni ha mondjuk 5-6 ilyen verseny le fog menni. A szabályokon még finomítani kell ez kétségtelen, de úgy érzem jó irányba indultunk el. A 2-dik rajt az extra rajt volt, azért hogy több tapasztalatot szerezzünk az éles bajnokságban ha be lesz vezetve akkor csak és kizárólag az első versenyen lesz, a 2-dikon marad az állórajt!







  17. #92
    Kiss Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 03. 03.
    Város
    Mátraalja
    Életkor
    34
    Üzenetek
    175
    Szerintem is nagyon jó volt annak ellenére is h mind a kétszer elrontottam a rajtot.Annyi hiba van nekem az egészben,h az első kicsit előnyben van mert ugye tudja mikor nyomja le a gombot és a többieknek kell még egy kis reakció idő,de engem ez egyáltalán nem zavar.Úgy is tudjuk kik lesznek az elsők és ők akárhol akármivel vannak, előnyben lesznek. egy szóval nekem nagyon bejön és ha begyakoroljuk akkor sima ügy lesz.Egyébként a pit limiter használata ezek után sztem jó ötlet.Az első versenyen is Toga szépen benyomta időben és nagyjábol mmindenki feltudott zárkózni A második verseny rajtaj már érdekesebb volt, vártam h lelassuljunk de elöl nagyon nem akartak lassítani

  18. #93
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Repülőrajt: Hát, nekem végülis mindegy, a helyezkedés eléggé nehézkes... Ez az előttem levő autó(pozícióban) felénél legyen az én autóm orra kivitelezhetetlen, mert nehéz viszonyítani, és ha az előttem levő (aki valójában kettővel előttem van) lemarad, akkor én nem tudom őt a helyére tolni, na jó tudom, csak nem akarom. Tehát szétesik a két sor (ez látszik Söri képén is). Talán célszerűbb lenne az előtted haladó autó seggében menni, nem pedig a melletted előtted levő autót figyelni.

    Scirocco: Hááát, így nem tud autó kanyarodni, ahogy ez kanyarodik, ki van zárva! Ha Prost még nyüstöli egy kicsit, biztos lenyomja a bömbit prekvalon, pedig ez az egyik legbömbisebb pálya. Várom már egy elsőkerekes pálya tesztjét, ott szerintem nem fogja lenyomni semmi egy körön legalábbis.
    Versenytávon eléggé megváltozik az autó viselkedése ahogy fogy a benya, meg a gumi. Kezdetben megtankolva talán még stabilabb is (és még jobban kanyarodik!!!) mint üresen, szóval ahogy fogy a benya úgy lesz izgágább, aztán még a gumikopás is hozzájön az instabilitáshoz, de ehhez hozzá lehet szokni, és meg lehet tanulni, hogy hogy kell kezelni.
    Összességében szerintem elég nehéz terelgetni a pályán, de ha valaki ráérez, simán lehet, hogy a bömbit is lenyomja.

  19. #94
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Én Prost szetjével az időmérő előtt mentem a Siroccoval egy kört a váltója furcsa volt és néha le is dadogott, amúgy nagyon jó szet volt, szóval ennek ellenére jobbat mentem egy körön,mint a Hondával elsőre. De a Sirocco ezekre a pályákra is jó szerintem pont. 3-4 tizeddel lehet jobb kb ilyesmi pályákon,mint a Honda, meg az első kerekesek zöme. De a bmw-knél csak a kimondottan első kerekes pályákon lehet jobb. Szerintem így elképzelve ilyesmi körvonalazódik ki.

    A repülő rajtnál meg az első kettőnek úgy is volt kiírva be kell nyomni a limitert, aztán szerintem az elején, míg be nem rögződik a poziciók felvétele pár gyakorlást lehetne mindenkinek limiterrel csinálni, aztán ,ha megy és a szervezők úgy döntenek nem kell a limiter az első sor kivételével le lehetne hagyni, de addig célszerűbb az elején előbb kijelölni a vonalat ill mindenképpen kanyarokat kerülve, hogy a felzárkózásnál ne kelljen még a kanyaríveket is kompenzálni. Pl egy Imola egy jó példa erre, mert 2 kanyar van a célegyenes előtt, de az egyenes a vonalig nem biztos, hogy elég a rendes rendeződésre. Így pl ott a sikán után az első beírná LIMITER jó lóbetűkkel, hogy mindenki lássa. Ez azt jelenti , ő bekapcsolja, hozzá igazodik a 2. ő is bekapcsolja így az első kettő fedésben dadog limiterrel, majd a 3. - 4 felmegy fél autó távra kb az előtte lévőhöz, ami kb. oldalra is annyi lesz, ha az első kettő jól áll be. Ha ez megvan benyomják a limitert és így tovább. Ekkor mindenki limiterrel döcög egymástól kb fél autónyi távra és max mikor Imolánál maradva a két balos kanyarból adódóan a külső íven haladók pillanatra kiengedik a limitert /könnyen lehet fél mp-ekre felengedéssekkel visszaállni a fél autónyi távra/ míg vissza nem rendeződnek és míg ki nem írja az első, hogy RAJT! addig lmiterrel mennek. A limiter gombra kell a kezet rakni, padlót nyomni és semmi másra nem figyelni, mint felül a kiírást. / Ha nem is lesz kötelező a limiter, szerintem akkor is a gyorsabb, könyebb rajtolni, mert nem kell vizslatni közben, hogy mennyivel mész ill, hogy megstukkolod -e az előtted lévőt,./ De az első pár gyakorláskor mindenképpen célszerű lenne a limiter mindenkinek, ha beigazodott a helyére, aztán, ha megy a formáció nem szükséges, ha nem akarják a szervezők vagy a versenyzők. Az elsőnek biztos van némi előny, mert rajtoltat ,de ha egyszerre nyomja le a gyorsbillre beállított RAJT! gombot meg a limiter kioldót ez nagyon max fél mp. Ez meg talán ki is járhat neki. Még egy indok, hogy valaki első legyen.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 08. 12. 11:02.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  20. #95
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Repülőrajt:...Talán célszerűbb lenne az előtted haladó autó seggében menni, nem pedig a melletted előtted levő autót figyelni...

    Igen, ez a tegnapi nap nagy tanulsága számomra is.
    Én is mellettem lévőhöz próbáltam igazodni inkább, de valószínűleg praktikusabb lett volna az előttem haladóhoz...

  21. #96
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Annak ellenére hogy nem szavaztam az újításokra, engem a tegnapi mókakacagás meggyőzött, hogy jó az irány.
    Any Given Sunday!

  22. #97
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Na srácok összeszedném akkor az eddigi tapasztalatokat, aztán majd javítsatok ki amit nem így gondoltok

    Superpole
    Rendben lezajlott a Brnoi teszten, ebben a formában bevethető a bajnokságban.

    Repülő rajt
    A formációs távolságot akkor az előtted lévő autóhoz kell megadni, mivel ha az első sor jól beáll, akkor az eltolódás adott viszont igazodni könnyebb így. Meg a felvezető körön is a távolság. A többi rendben volt?

    VW Scirocco, C30
    C30: nem kérdés, mehet.
    VW: Az eddigi tapasztalatok alapján (Brno, most jön Imola ugye) egy körön nem könnyen, de utol lehet érni/megverni vele a BMW-t. Véleményem szerint ezzel nincs probléma, hiszen nincsen kőbe vésve, hogy a BMW-nek kell a leggyorsabbnak lenni. Ráadásul századokról beszélünk, jó sok szetelés, körözés után. Versenytávon már nem olyan kiegyensúlyozott az autó, "meg kell ülni". Az biztos, hogy az FWD-k között egy körön az egyik legversenyképesebb, de csakúgy mint a TDi-re erre is rá kell érezni, állítani az agyat. És ne feledjük, még mindig a pilóta számít a legtöbbet. Szerintem, egyáltalán nem kirívóan jó autó, mehet a bajnokságba.


    Várom a reakciókat, főleg azoktól akik részt vettek a teszten


  23. #98
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Most a repülőrajt indulásnál mennyi a követési távolság? Mert volt egyszer fél autó, az elöttem lévő, vagy a mellettem-elöttem lévőhöz képest? Ha utóbbi akkor összeérnének az egymás mögötti autók.
    Brno-ban, elég szorosan álltak az autók, ami az egyik legynagyobb veszélyforrás. Ha megnézitek a felfestett rajtrácsokat, akkor az egész mezőny majdnem dupla olyan szoros volt mint az állórajtnál lett volna. És nem nulláról gyorsul mindenki, hanem ööö, 60kmh-ról kezd kiugorni mindenki -nem kiugrás, ficánkolás ide, vagy oda-, ami így sokkal gyorsabbnak, hirtelenebbnek tűnik. Ha biztosabb rajtot, kevesebb poziciócserét akarnánk látni, akkor nagyobb követési távolság kellhet.
    A két oszlop közötti távolságról sem hallottam még. Esetleg a rajtrács felfestések szélességében kelljen menni?

    Superpole oké.

    VW nekem nyolc, de ellenfélként megfog vele gyűlni a bajom, lesz kihívás. Próbáltam vele menni, persze csak épp beleültem, de nagyon szarul ment. Kifarol, bicsaklik, tojáson lépkedős. Kapocs Zsóka effektus. Bloe. BMW sokkal élvezetesebb, férfiasabb sportágnak tűnik, pedig gondolkodtam volna a VW váltáson.

  24. #99
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Repülő rajtot csűrhetjük csavarhatjuk szóban a végtelenségig, centizhetünk aminek semmi értelme. Itt egy irányadó.



    Remélem nem gond Bandybaa hogy kivágtam


  25. #100
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Most a repülőrajt indulásnál mennyi a követési távolság? Mert volt egyszer fél autó, az elöttem lévő, vagy a mellettem-elöttem lévőhöz képest? Ha utóbbi akkor összeérnének az egymás mögötti autók.
    Brno-ban, elég szorosan álltak az autók, ami az egyik legynagyobb veszélyforrás. Ha megnézitek a felfestett rajtrácsokat, akkor az egész mezőny majdnem dupla olyan szoros volt mint az állórajtnál lett volna. .
    Az teljesen normális a gördülő rajtoknál, hogy szorosabban helyezkednek mint az állónál, ez a valóságban is így van.

    https://www.youtube.com/watch?v=l49lkh_kRMg


    Ákos képe jól bemutatja az elvet, ez az általános felállás, ami azért némileg rugalmas és lehet kicsit közelebb v távolabb is állni az előttünkhöz képest. A videón jól látszik, hogy élesben is lazábban veszik. A lényeg, hogy elrajtolásnál a saját megszerzett poziciónkból rajtoljunk és figyeljünk, elsősorban előre és oldalra. Nem komplikált ez, csak még új, hozzá kell szokni. 2 év alatt soha nem jött még belém senki rajtnál, és én sem másba, szóval csak figyelni kell, ennyi.
    Utoljára módosította: huszi; 2014. 08. 15. 13:01.

Oldal: 4 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •