Szavazás eredménye: HTCM8 - Ősz

Szavazók
52. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Az időmérő edzésen legyen tiltott az ESC használata.

    13 25,00%
  • Ne legyen tiltott az ESC használat az időmérő edzésen.

    35 67,31%
  • Az időmérőt 2 részre bontanánk Q1 (20perc) és Q2-ő (10perc). Q2-őn Super Pole-s rendszer.

    30 57,69%
  • Maradjon az eddigi lebonyolítás az időmérőn elég 30 perc korlátlan kör.

    18 34,62%
  • Betegyük a bajnokságba a VW Scirocco-t és a Volvo C30 2008-at?

    33 63,46%
  • Ne tegyük be a VW Scirocco-t és a Volvo C30 2008-at, maradjon az eddigi autó választék

    7 13,46%
  • Változó időjárás legyen minden versenyen?

    36 69,23%
  • Ne legyen minden versenyen változó időjárás!

    15 28,85%
  • Legyen repülőrajt az egyik versenyen a kettő közül (tesztelést, gyakorlást igényel)?

    27 51,92%
  • Mindkét futamon maradjon az állórajt!

    22 42,31%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 11 / 11 ElsőElső ... 7 8 9 10 11
Találatok: 251 - 272 (272 összesen)

Téma: HTCM8 Ősz - Ötletelő

  1. #251
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése

    ...
    Igen ez így volt mikor TDi-vel indult az elejének a nagyrésze akkor elég nagy dominancia volt kályhából, teszem hozzá hogy abból a brigádból BMW-vel a fele messze nem lett volna ott elől, szóval talán nem olyan szar az a kályha, ilyesmi feelingem van a VW-vel is csak jobban. Tény ott voltak hendikepes bajnokságok, oda meg szerintem az egyik legnyerőbb autó a TDi...
    Ezt már múltkor privátba túltárgyaltuk, hogy TDi-nél egy szinttel jobb a seq6 azt hiszem, nem is vitázok evvel, viszont én nem feltétlenül tenném egy lépcsőre az 5 gangos BMW-vel, valahol a kettő között érzem. Mentem anno 5 gangos BMW-vel TDi ellen, sajnos a nyomaték és a 6 ganggal szembe van hátrányod hiába néhol nagyon jó a BMW.
    De ha már ilyen írogatós kedvembe lettem akkor, hogy valamit adjak is hozzá a beszélgetéshez leírom én milyen két opcióra gondolok, ami talán érdemleges....JAAAAAAH most jut eszembe múltkor megígértem semmi ilyenhez nem szólok hozzá a jövőbe, HUUUUUUHHH szerencse, hogy eszembe jutott, na pááááááá további jó elmélkedést!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  2. #252
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hogy hogyan lehetne egy színesebb mezőnyt összehozni arra még senki nem adott érdemben választ mindenki a saját maga érdekeit tartja szem előtt nem érdekli, hogy az elmúlt 4 évben gyakorlatilag a mezőny csak BMW-ből Hondából TDI-ből és most VW-ből áll.
    1. Sem Prost sem én nem TDIvel fogunk menni tavasszal, ha lehet választani, ha nem. Mi köze van így a saját érdekünkhöz? Sok a tévhit itt a fórumon a kályháról, Prosttal csak ezért "védjük".
    2. Bmw,honda,tdi,vw? Igen, és jövőre mi lesz a 2006-2007-2008as autókkal? 5ös Bmw, honda, alfa, lacetti, de leginkább bmw meg honda, továbbra is. Tehát mi lett megoldva?
    3. Arra sem jött érdemben válasz amit Bognár Dani kérdezett, hogy egyáltalán mi szükség van a szinesítésre. Mitől lesz jobb a bajnokság ha mondjuk 3 fő tipús helyett 4 lesz jövőre? amiből ráadásul 2 ugyanaz mint idén.
    4. Én az esélykiegyenlítés miatt mondtam a 06-07-08as verziókat, nem a szinesítés miatt, mert az nem érdekel. Egyáltalán nem tartom fontosnak.

  3. #253
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    4. Én az esélykiegyenlítés miatt mondtam a 06-07-08as verziókat, nem a szinesítés miatt, mert az nem érdekel. Egyáltalán nem tartom fontosnak.
    Én is pont emiatt mondtam az alap race07 packot anno
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  4. #254
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Én is pont emiatt mondtam az alap race07 packot anno
    STCC-és érdekesebb verdákat miért kéne kizárnunk?

  5. #255
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    STCC-és érdekesebb verdákat miért kéne kizárnunk?
    Ja Camarot tényleg nem kéne kihagyni, STCC-t meg azért hagynám ki mert S-sel kezdődik! Most már érdekelne, mi? Hát nem!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  6. #256
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    A BMW-ért a kutya nem kampányol hogy ne vegyük ki
    Ez így ebben a formában elnagyolt és nem igaz. Amíg marad az 5 gangos, addig vihetitek a 6-ost. De bmw maradjon! Vagyunk páran aki rwd-t szeret csak. Amúgy ha nem lenne 6-os, még az e46-os bömös is képbe kerülhetne. Próbáltam már, hasonló tempóra az 5-ös e90-hez, de valahogy vadócabb, komolyan élvezet menni vele.
    Utoljára módosította: latoo; 2014. 12. 16. 10:05.

  7. #257
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Bognár Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ez nem ellentmondásos kicsit, hogy a választék szűkítésével akarjátok színesebbé tenni a mezőnyt? Én még mindig nem értem, hogy mi lenne az egésznek a célja.
    Ami szerintem értelme lehet ennek, az nem feltétlen a színesítés csak, arra ott vannak a skinek... Viszont szvsz szorosabb lenne a mezőny egy kicsit, ami szerintem jót tenne a bajnokságnak. Ezt azért gondolom, mivel SZERINTEM jelenleg a 6-os BMW-nek és a VW-nek a mezőny többi tagjához képest van egy már jelentősnek mondható előnye. Amíg mondjuk egy Alfa, Lacetti, Cruze, Honda, Volvo, benzines Seat (peugeot?, s60?, lada?) 1-2 tizeden belül van pályától függően.

    És igen a BMW-nél ott van a kiautózás faktor valóban jobban mint a többiben. (ezt tapasztaltam is most a saját bőrömön, sajnos úgy hogy nem volt elég időm gyakorolni fel is adtam a projectet és inkább beültem az Alfába, mert úgy éreztem ennyi gyakorlással akkor érem utol magam vele amikor már senki nem fog race07-ezni és nem 1-2 tizedekről beszélek.bár más téma hogy most alfára sincs időm...) Nekem a TDI-ről is ez a véleményem, azzal is nagyon sokat kell menni hogy gyorsabb legyél vele a többi FWD-nél köszönhetően az olajkályha súlyának az első tengelyen. Tehát nálam az még beleférne.

    Felmerült bennem az a kérdés is, hogy akkor hiba volt-e beengedni a VW-t, mivel már nekem kezdett kirajzolódni, hogy egy 2-3 tizedes előnye van a többi előlhajtóshoz képest. Viszont mindig arra jutok, hogy nem, mert legalább van egy FWD amivel meg lehet fogni a 6 gangos BMW-t. De ha az kikerülne a képből, akkor a vérfarkas is mehetne szerintem, még mielőtt felrobban egy gázpalack a boxutcában.


  8. #258
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Remek ötlet 1: Mindenkinek kötelező lenne mondjuk 10 féle autót meghajtani, a 10 különböző pályán. Tetszőleges hogy mikor melyiket választjuk.

    Remek ötlet 2: Mindegyik pályán megvan határozva hogy milyen kocsival köll menni. Márkaversenyek.

    Remek ötlet 3: Az autókat lehetne súlybüntizni. Összetettben, az egész mezőnyt vizsgálva amelyik márka vezet arra mindenki kap +20kg-t. A másik helyezett márka +10kg. (lassú versenyzőkkel lenne előny a csapatalakítás)

    Remek ötlet 4: Megkíméllek titeket

  9. #259
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Remek ötlet 1: Mindenkinek kötelező lenne mondjuk 10 féle autót meghajtani, a 10 különböző pályán. Tetszőleges hogy mikor melyiket választjuk.
    Remek ötlet 2: Mindegyik pályán megvan határozva hogy milyen kocsival köll menni. Márkaversenyek.
    Egyrészt jelentősen megnövekedne a készülési idő, amit kevesebb résztvevőt eredményezne, másrészt egyes autókhoz sokan bottal sem szívesen nyúlnának hozzá, mely szintén a résztvevői hajlandóságra nyomná rá bélyegét.

    Remek ötlet 3: Az autókat lehetne súlybüntizni. Összetettben, az egész mezőnyt vizsgálva amelyik márka vezet arra mindenki kap +20kg-t. A másik helyezett márka +10kg. (lassú versenyzőkkel lenne előny a csapatalakítás
    Ez a súlyozás dolog tisztességesen nem kivitelezhető, ezt sajnos már a korábbi próbálkozás során tapasztaltuk.

  10. #260
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Ami fontos, hogy itt most csak hangosan ötletelünk, nem feltétlenül cél bármin is változtatni a bajnokságban, csupán egy lehetőség...

    Lassan a 9. évébe lép a HTCM bajnokság, eközben évről évre igyekeztünk mindig fejlődni... ez idő alatt volt persze mélypont is, illetve Masters (és talán országos ) rekordot is döntöttünk már résztvevő számban és még mindig szépen megy a szekér.... ha nem gondolkodnánk el minden szezon előtt azon, hogy mivel lehetne még feldobni a dolgot, akkor nem tartanánk ott, ahol. Szóval bedobjuk a közösbe a felmerülő gondolatokat, meglátjuk mik a reakciók és mekkora a visszhangja egyes ötleteknek, aztán vagy kisül belőle vmi, vagy nem...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 12. 16. 14:08.

  11. #261
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ami szerintem értelme lehet ennek, az nem feltétlen a színesítés csak, arra ott vannak a skinek... Viszont szvsz szorosabb lenne a mezőny egy kicsit, ami szerintem jót tenne a bajnokságnak. Ezt azért gondolom, mivel SZERINTEM jelenleg a 6-os BMW-nek és a VW-nek a mezőny többi tagjához képest van egy már jelentősnek mondható előnye. Amíg mondjuk egy Alfa, Lacetti, Cruze, Honda, Volvo, benzines Seat (peugeot?, s60?, lada?) 1-2 tizeden belül van pályától függően.
    .

    Ha azt vesszük alapul hogy a VW elég közel van a BMW-hez és az élmezőny BMWvel és VW-nel megy, akkor azért azt nem mondhatjuk, hogy nem szoros a mezőny. Megkockáztatom, hogy most a legszorosabb a mezőny. VW-vel kevés készüléssel is realítve gyorsnak lehet lenni, el lehet kapni egy két BMW-t stb.

    Egyébként én is izgalmasnak találom annak az ötletét hogy legyen Peugeot, Audi, Opel stb. Ha már variálni akarunk meg "színesíteni" akkor olyat lehetne csinálni, hogy egy márkához egy fix versenyzőszámot rendelni. pl Minden autóból kell 5 db a mezőnybe, vagy vmi ilyesmi, aztán valamilyen módon eldönteni hogy ki milyen autót kap. (sorsolás, akármi)

    Lényeg ami lényeg: Ha korlátozzuk a széles választékot, akkor is mindenki a szerint fog dönteni, hogy melyik autóval tud a leggyorsabb lenni. (mint idén a sok VW, tehát nem garantált a színes mezőny) Magyarul ha tényeg igazán színes mezőnyt akarunk, akkor azt csak a szabad választás korlátozásával lehet elérni, szerintem. Egyébként az ötletek száma szinte végtelen, lehet olyat is csinálni hogy a jövő évi bajnokságban csak az összes eddig elhanyagolt autó szerepel, meg mondjuk az RWD fanoknak egy 5 sebességes BMW és minden más kitiltva. De tényleg végtelen sokféle módon lehet variálni, mind a választékot mind a lebonyolítást.

  12. #262
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Ha már a választék bővítés szóba került, a steamen a WTCC2010 most 0.59 euro!

  13. #263
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már a választék bővítés szóba került, a steamen a WTCC2010 most 0.59 euro!
    És abban mi az új?

  14. #264
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Életkor
    29
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És abban mi az új?
    Új pályák: Marrakech, Zolder, Portimao

    Az autókat nem tudom, hogy mennyiben különböznek a régebbiektől. Egyedül csak annyit tudok, hogy TDi-nek más a hangja.

  15. #265
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És abban mi az új?
    Ezt már párszor kibeszéltük. Ahogy van különbség a 07-es és a 08-as Bömi közt, úgy a 10-es is kicsit más. Ue lehet az FWD-nél is.
    mod:
    Cruze2010, Lacetti2010 BMW2010, TDi 2010 + 3 pálya + az ismert pályák 2010-es változatai.
    Utoljára módosította: prost; 2014. 12. 19. 21:21.

  16. #266
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Új pályák: Marrakech, Zolder, Portimao...
    Portimao ok, de a többi?
    Marrakech egyenesen lyuly...
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  17. #267
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Miért nem gondolkozunk Supertouring -ban. Jók ezek az autók, még a Honda-t is izgalmas vezetni. És van választék is!
    Egy fun futam keretében le lehetne tesztelni, amire kb 1 éve várok.

    Egyébként nekem teljesen mindegy, csak legyen Honda benne!
    Utoljára módosította: Varga Ákos; 2014. 12. 19. 16:19.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  18. #268
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Miért nem gondolkozunk Supertouring -ban. Jók ezek az autók, még a Honda-t is izgalmas vezetni. És van választék is!
    Egy fun futam keretében le lehetne tesztelni, amire kb 1 éve várok.

    Egyébként nekem teljesen mindegy, csak legyen Honda benne!
    Ez az a mod, ami kis túlzással még a w*s-zal is akad...?
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  19. #269
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az a mod, ami kis túlzással még a w*s-zal is akad...?
    Úgy tudom, hogy ez még nem volt tesztelve. Itt a lehetőség!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  20. #270
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy tudom, hogy ez még nem volt tesztelve. Itt a lehetőség!
    Az hogy itt a Mastersen éles versenyben nem lett kipróbálva az nem azt jelenti, hogy nem lett kipróbálva akár máshol akár mi részünkről a legnagyobb gondja, hogy a gyári dolgokkal összeakad és mididumpól rendesen. Ilyen "móddal" vagy próbálkozással nemhogy éles bajnokságot, de fun futamot se szeretnénk rendezni. Előfordulhat, hogy azóta javítottak rajta, nem tudom, nem hiszen hogy éles bajnokságra alkalmas lesz valaha is!







  21. #271
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként nekem teljesen mindegy, csak legyen Honda benne!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #272
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Az hogy itt a Mastersen éles versenyben nem lett kipróbálva az nem azt jelenti, hogy nem lett kipróbálva akár máshol akár mi részünkről a legnagyobb gondja, hogy a gyári dolgokkal összeakad és mididumpól rendesen. Ilyen "móddal" vagy próbálkozással nemhogy éles bajnokságot, de fun futamot se szeretnénk rendezni. Előfordulhat, hogy azóta javítottak rajta, nem tudom, nem hiszen hogy éles bajnokságra alkalmas lesz valaha is!
    Gondolom ők már tesztelték!

    https://www.facebook.com/events/501288413348931/

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

Oldal: 11 / 11 ElsőElső ... 7 8 9 10 11

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •