Találatok: 1 - 18 (18 összesen)

Téma: Nyílt FunRace: Zandvoort club (WTCC)

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Nyílt FunRace: Zandvoort club (WTCC)

    Folytatódnak a GTR-Masters szervezésében a nyílt futamok! Célunk egy rendszeres, állandó, ingyenes FunRace sorozat megrendezése megszokott időközönként (hétfő?) a Race07-tel, és hivatalos kiegészítőivel, de emellett persze szerepet kapnak majd érdekes és izgalmas addon pályák, és autók egyaránt! Nyitni próbálunk olyan új pályák, és versenygépek felé, amiket eddig különböző okok miatt még nem használtunk a bajnokságban. Nem az unalomig ismert, begyepesedett autókkal és pályákon csapatnánk!
    A sorozat további motívációját, létrejöttét itt olvashatod.

    Jubileumi tizedik állomásunk Zanvoort, club verzió, azaz rövidebb a teljes körnél. WTCC-s túraautók közül, a HTCM bajnokságban is használt teljes gépparkot lehet igénybe venni. Változó időjárás, rövid kör, pattogós kanyarok, pörgős csaták a láthatáron.



    Időpont: 2014. junius 30. (hétfő)
    Pálya: Zandvoort Club (Race07)
    Autó: WTCC'06, WTCC'07, WTCC'08, STCC, STCC2 (Race07, RaceOn, STCC, STCC2)

    Időjárás: Változó
    Gyakorlás kezdete 20:00
    Időmérő kezdete:
    20:30
    Verseny kezdete: 21:00
    Versenytáv: 2 x 30 perc
    Benzinfogyasztás / gumikopás: normál / normál
    Rajt: állórajt mindkét futamon (második futamon fordított rajtrács)
    Segítség: Futamainkon minden vezetési segítség kikapcsolva, kivéve az automatikus kuplungot. Kötelező belső nézet nincs.

    Az induláshoz szükséges feltételek:

    • A Race07 alap szoftver és a RaceOn, STCC, STCC2 kiegészítők.
    • Profil létrehozása a Race07-ben valós néven nemzetközi formában - ez fontos, nálunk mindenki az igazi nevén versenyez
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani pontosan azt, ami a Race 07-ben is a profilod neve. Ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap, ha fellépsz a szerverre. Bővebben itt: Névhasználat
    • Szerver: GTR-Masters.hu #3 (Ha megtelünk #2-es szervert is beállítjuk) - Jelszó: itt olvasható
    • Stabil internet kapcsolat, 180 ms alatti ping-gel. Ellenőrizni itt tudjátok (PingTest), a budapesti szerverrel teszteljétek.
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, erről bővebben a Versenyzői kódexben olvashattok.
      Fontos eltérés a bajnoki futamainkhoz képest, hogy funrace-en ha valakit szabálytalanul előzöl meg, vagy véletlenül meglöksz hátulról, akkor ha a körülmények engedik, várd meg és add vissza a pozíciót!



    Várjuk észrvételeitekek, javaslataitokat a sorozattal kapcsolatban: Nyílt FunRace ötletelő!
    Ide ebbe a topikba pedig jöhetnek az általános kérdések és megbeszélni valók a futammal kapcsolatban, illetve a kevésbé rutinosabb versenyzőknek is szívesen segítünk megtenni a kezdő lépéseket, kérdezzetek csak bátran!
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel és jó körözést mindenkinek!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on is!
    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Kettel; 2014. 06. 24. 11:51.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Srácok, hétfőn és kedden meccs van, de szerda és csütörtök szabad.... nem tesszük át a futamot pár nappal?

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Felőlem átrakhatjuk szerdára is...

  4. #4
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    inkább csütörtökre , ha lehet..
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #5
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    szerdán tudok jönni.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    inkább csütörtökre , ha lehet..
    Csütörtök sem lehet, hiszen akkor lesz a GTL nyári kupa első futam!

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Na akkor maradjon az eredeti hétfői időpont, ami végülés a két meccs közé épp beékelődik, vagy legyen szerdára halasztva?
    Én az eredeti tervnél maradnék, azt aki jön jön, aki nem nem...

  8. #8
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csütörtök sem lehet, hiszen akkor lesz a GTL nyári kupa első futam!
    Nem tudom véletlen -e vagy meghallgattatott a mondandó, de így nem üti a két nyári kupa egymást! szerda - csütörtök váltott hetet
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 06. 29. 23:40.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Na, este, az eredeti meghírdetett időpontban megyünk.
    Ha esetleg igény van rá, szerdán ismételhetjük...

  10. #10
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    51
    Üzenetek
    697
    Picsába a kékzászlóval. Az első körben elkezdett pofázni.utolsó figyut is kiosztotta, félre kellett állnom, amíg elment mindenki mellettem.
    .

  11. #11
    Kerekes Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 03. 16.
    Üzenetek
    2
    Eeeez nagyon állat volt, köszi mindenkinek! Mi a helyzet azzal a szerdai ismétléssel?
    Utoljára módosította: kEke; 2014. 06. 30. 22:27.

  12. #12
    Kis Tibor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2013. 08. 02.
    Életkor
    34
    Üzenetek
    67
    Idézet Eredetileg kEke írta Hozzászólás megtekintése

    Eeeez nagyon állat volt, köszi mindenkinek! Mi a helyzet azzal a szerdai ismétléssel?

    Én is benne vagyok. Addig megtanulom az evezők használatát is

  13. #13
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Eeeez öregem! Ez verseny volt! ÓRIÁSI!! 2. futam valaha volt legszorosabb legizzasztóbb race07 versenyem Ezt így ebben a formában ismételhetnénk a következő éles szezonban!

    Kicsit bővebben: a gyakorlást még a Lacettivel kezdtem, aztán tököm tele lett, jött egy szikra, bezsupsz a Volvoba. Alap setuppal jött a Lacettis idő, kisebb módosítások, és az időmérőn benéztem az 1:07 be is. Hurrá.

    Első verseny: a tökéletes időjárás. ~50% eső, elállóban. Ez annyit jelentett, hogy féltávtól ragyogott a nap. Valamiért kaptam egy sng t az első kanyarban, egy kicsúszásomért, amivel amúgy is buktam 2 helyet. Namindegy, legalább kipróbálom hogyan kell letölteni, élesben még úgy sem kaptam. Sikerült. A felszáradó pálya még adott némi reményt, hogy behozzak valakit egy jól irányzott cserével, bevállaltam a slicket szerintem kb elsőnek, amik rögtön tapadni is kezdtek az íven. Azon azér meglepődtem, amikor kiírta hogy new fastest lap Volt némi csatázás még Varga Ákossal, de ami ez után jött...

    ...az volt a 2. verseny. 3. helyről indulva a sűrűjében kellett helytállnom. Na hát szerintem nem kell bemutatni itt senkinek az A szerveres fiúkat, nekem viszont új volt a közeg, az élmezőny. Megtanultam hogy Yaka mögött érdemes autózni, lehet tanulni bőven A harcok miatt tudtam tartani úgyahogy a lépést, de így szépen felértek rám a többiek is, majd Nagy Zsolt mögé kerültem, akinél gyorsabb voltam, de megelőzni nem sikerült. Az lett a vége, hogy mellettem elmentek akik addigra felértek, aztán amikor ők is utolérték Zsoltot, megelőzték, akkor egy életem egy halálom de abszolút korrekt módon legyűrtem Zsoltot én is. Ezután a végjátékban még beborult, de esni nem kezdett, és az utolsó pár körben Varga Ákossal csatáztunk egy olyat, mint én még soha. A befutóban 1 tized se volt szerintem, bár megnézni elfelejtettem. Igazi kanyarokon át egymás mellett kilincs a kilincsen, akinek van ideje érdemes belenézni a visszajátszásban

    Köszönöm mindenkinek akivel csatáztam ma, nem tudnám felsorolni hányan voltak, mind korrektek voltak, még több ilyet

  14. #14
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Uraim! Ez nagyon fantasztikus volt! Minden percét élveztem. Köszönöm Fekete Tibornak, mind a két versenyen megtaláltuk egymást, jó kis csaták voltak.
    Jó volt újra Hondába ülni!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Picsába a kékzászlóval. Az első körben elkezdett pofázni.utolsó figyut is kiosztotta, félre kellett állnom, amíg elment mindenki mellettem.
    Ha vki kevesebb mint 10mp-el az indulás elött lép ki a rajtrácsra, akkor jön ezaz első körös kék zászlós bug. Egy az hogy mindenki 10mp-el a lejárat elött lépjen ki, másik hogy megnézem hogy blackflag only-n van-e a szerver...

    R1-en az első körökben megforogtam egy vetőn, és valamit elállítottam a beállításaimon, mert mostanában simán lefulladnak alattam a kocsik, és újraindítanom is csak vmi titkos két gomb egyszerre történő megnyomásával lehetséges. Ezt vagy fél percbe került kitotóznom, de onnan kerkékcsere nélkül asszem 3 helyig sikerült feljönnöm Végén 178 fokos gumik. Pejvajó futam volt így felszáradva.
    R2-ben meg valahogy fentmaradt az esőgumi. Boxba be, és sajna olyan sokat kaptam, és annyira egybe volt a mezőny, hogy csak a végefelé tudtam elkapni a lemorzsolódókat. Itt többet kellett dolgoznom a kevés izgalomért, élvezetért.
    Köszi mindenkinek aki résztvett, jó volt!

  16. #16
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Bocs ,de szerintem miattam kék zászlózott ,mert úgy estem ki 0 mp-nél a rajtrácsra. /de ki szokták venni, hogy ne büntessen / Ki is fogyott 1 m-el a célvonal előtt a nafta mert 32 l ig jutottam a tankolásban. és meg is állt a gép. Kisebb hátszél betolt volna. Siroccoval mentem fel ezért mentem ki későn ,mert se4 szet, se mennyit kéne tankolni, se semmi. Pályát nem ismertem itt mentem rajta 5 kört, a fotelom új volt, az eső esett a sirocco csúszkált az asztalom elgurult mindig ,mert nem volt lerögzítve. Én élveztem! A 2. versenyre már kezett alakulni utol is értem Yakáékat, de sikerült egy + vagy - t megnyomnia a fejhallgatómnak ami fel van aksztva a váltóra és kimentem a sóderbe míg valamelyik Hondás kellgára átkerült a kép.. mire visszaraktam -30 mp így maradt az esc. Amúgy nem rossz ez a pálya. Nekem mire megtanultam nagyjából meg is tetszett.

    Kristóf, ha az önindítóhoz nem raksz semmit csak a gyújtáshoz azt egyszer megnyomod magától elindítja,de ha van valami az öninditónál is akkor már azzal kell indtanod a gyújtás után. Pont tegnap próbáltuk ezt ki.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 06. 30. 23:59.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  17. #17
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    ...az volt a 2. verseny. 3. helyről indulva a sűrűjében kellett helytállnom. Na hát szerintem nem kell bemutatni itt senkinek az A szerveres fiúkat, nekem viszont új volt a közeg, az élmezőny. Megtanultam hogy Yaka mögött érdemes autózni, lehet tanulni bőven

    Huuuh nem tudom mit (de azért köszönöm, ez jól esik ), én csak arra emlékszem mit nem Mikor T1-be bekamikázéztam és rajtad illetve Kiss Gergőn álltam meg, azért viszont nagy bocsi mindkettőtöktől...amúgy is bajba voltam a T1 előtt hol kellene fékezni, aztán ezt el is vesztettem a csatába, egyszer csak észrevettem, hogy már késő...olyat váltottam vissza tuti kiszakadt a motor is

    Amúgy tényleg jó ki móka volt mondjuk nekem főleg az R1 tetszett....brutál rajt esőgumin, már rajtnál láttam, h esélyes cserélni kell, de amíg tudtam mentem esőn, majd egyszer már kb leégtek illetve kisütött a nap na mondom akkor dolgozzon már a pit crew is, a bekészített slickek fel...vissza az 5.helyre, nem tudtam ki min van, de láttam az előttem lévő 3-as boly esőn loptam a távot rohamosan, majd szépen meg is előztem őket, Fazekas Úr meg messze volt de gondoltam ilyen tempóba meglesz, de sajnos ő meg kiesett így újra első lettem, de egy pillanatra nem figyeltem pörgés a vízen vissza 3 helyet kezdhettem elölről az előző melót, de sikerült ismét...1. hely, nem is gondoltam hogy evvel a vassal itt van esély, de az időjárás megint velem volt Szeretem én ezeket az esős/felszáradó/eleredő versenyeket

    R2 már kevésbé volt izgi szárazon volt pár előzés feljöttem a 2. helyre, DRS illetve a komfort zónámba autózott mögöttem sokáig Dűzni, aztán egyszer a sikánba hibáztam szúrtam is egy üreset hehehe ezt jól kihasználta, így 3. hely

    Na Huszi itt egy pálya rövid vagy hosszú verzióba ami nem egy BMW-s pálya :P :P Kérvényezd a naptárba
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2014. 07. 01. 11:01.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  18. #18
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Már régóta kacsingatok a BMWékkel gondotam itt az idő a fun raceken meg majd a nyári kupán kipróbálni.
    A pálya nem túl BMWs mint a nálam szakavatottabbak már leírták, sokat gyakorolni sem tudtam, tuning se nagyon volt meg, de azért belecsaptam.
    Jó móka volt:
    R1ben a felszáradó idő és az így már 140°Cos esőgumik nem bírták tovább. Nem volt presetupom a depoban így elég sok időt elcsesztem a kerékcserével. Majd kisseb csetlések botlások, de végűl 8. lettem ami jó előjel volt a 2. versenyre
    R2 poleból indultam, kicsit befulladt, de végre az FWDvel megtudtam tartani a pozicit és még vagy 6-8 körig sikerült kivédekezni a dolgot, de aztán visszacsósztam az 5. helyre. Újjab kemény 8-10 kör komoly védekezés, de aztán a gumik és én is elfogytam a végére.

    Köszi mindenkinek, bár gyorsabbak voltatok remélem korrektül sikerült védenem a pozícióimat - én nagyon élveztem!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •